Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-13, 10:24   #631
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Powazny problem.

Wątpię, żebyś w szpitalu dostała tabletkę, ale jeśli dostaniesz, to uważaj to za cud.
Najlpeiej sprawdzić an internecie dyżurne przychodnie i tam się najpierw skierować.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:13   #632
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Postinor, Escapelle - wątek zbiorczy!

bzdura, bo tabletka "po" zapobiega ciąży i nie ma działania poronnego.

ja słyszałam takie coś odnośnie zapłonienia i nie zapłodnienia, ale to też bzdura
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 14:34   #633
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Powazny problem.

Cytat:
Napisane przez 123456789king Pokaż wiadomość
a jak mnie zaden nie bedzie chcial przyjac? i powie zeby isc do ginekologa? to bede musiala czekac do pon:/


a czas moze i zmarnowalam ale probowalam jakos inaczej np zdobyc po znajomosci. jutro sie wybieram.. ale.. skad wtedy wziac apteke
jak inaczej ?albo sie ma znajomosci albo nie ,czas ci nie pomoze.

sa przeciz apteki dyzurujace ,poczekaj jeszcze 9 miesiecy bedziesz miala problem ciazy z glowy ;-)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 18:43   #634
Anulka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Problem... stediril zamiast postinoru i brak okresu?

Witam, może zawracam głowę ale mam takie wątpliwości małe. Zastosowałam metodę Yuzpe, wziełam we wtorek o godz 15 cztery tabletki stedirilu, a po 12 godzinach kolejne cztery. Okres powinnam dostać 10 kwietnia lecz dzisiaj jest już 13 i dalej okresu nie ma. Czy to normalne takie opuźnienie? Czy mogę jenak być ciąży mimo iż wzięłam te tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Anulka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 19:22   #635
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Problem... stediril zamiast postinoru i brak okresu?

nie jest powiedziane ze te tabletki zadzialaja tak jak powinny...trzeba bylo moze jednak udac sie po postinor...na Twoim miejscu zrobilabym dla pewnosci test...i poszla do lekarza...poza tym tak duza dawka hormonow jak najeden raz mogla Ci rozregulowac Ci cykl..
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 21:09   #636
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Problem... stediril zamiast postinoru i brak okresu?

Wiem, że po postinoru może opóźnić się okres o tydzień lub wystąpić tydzień wcześniej.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 22:10   #637
123456789king
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Exclamation Dot.: Powazny problem.

bardzo zabawne paula;/ recepty nie dostalam w szpitalu bo kazali po skierowanie isc;/ dostalam recepte na pogotowiu!!
123456789king jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 22:44   #638
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Problem... stediril zamiast postinoru i brak okresu?

ja raz dostałam escapelle - nie dostałam po tym okresu, ale u mnie zadziałać tak, żebym dziecka nie miała, więc możliwe, że wpadki nie było, więc o okresu nie było z tego.
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 23:09   #639
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Powazny problem.

tak na przyszłość - odradzam w takim wypadku łażenie - a raczej bieganie po szpitalach, a od razu zadzwonić na telefon podany na stronie wpadkowej i oni podadzą adres ginekologa, który przepisuje. ja nabiegałam się po krakowskich szpitalach, roztrzęsiona, zaryczana - a dlaczego? bo mnie uje światopoglądowe zbywały, że nie przepiszą, bo to forma aborcji i im na to kodeks moralny nie pozwala (a skrobanki w prywatnych gabinetach to już jakoś im nie przeszkadzają!) i traktowali mnie jakbym była niewiadomo jaką ladacznicą. dopiero telefon na wpadkę mi pomógł - podali mi adresy lekarzy, którzy na stówę przepiszą tabletkę, zadzwoniłam i zażyłam.
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 10:46   #640
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Problem... stediril zamiast postinoru i brak okresu?

metoda yuzpe może tak samo opóxniac okres jak standardowa antykoncepcja "po", więc wydaje mi się, że opóźnienie z tego własnie wynika. czasami okres się potrafi spóźnić nawet 2-3 tygodnie! to zależy od organizmu. metoda yuzpe o tyle jest gorsza, że trochę mniej skuteczna i szkodliwsza (nadmiar estrogenów). na wszelki wypadek zrób test.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 18:10   #641
dejavu
Raczkowanie
 
Avatar dejavu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 122
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Witam,
Wiem, że ten temat był już tu pewnie maglowany ze 100 razy ale prosze - może któraś z Was miała podobną sytuację.
10 marca wzięłam Escapelle - chyba zupełnie niepotrzebnie ale umarłabym ze strachu więc wzięłam. po 4 dniach miałam 4 dniowe plamienie. Ale od tego czasu okresu nie widac :/ Robiłam test po 7 dniach od spodziewanego okresu i po 10 (dwoch roznych firm) i oba negatywne (cale szczescie). Wiem ze po Escapelle okres moze sie opoznic ale czy moze az o 16 dni?? a nawet wiecej...
Proszę, napiszcie, bo zwariuję.
Z góry dziękuję
dejavu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 19:21   #642
House__baby
Zadomowienie
 
Avatar House__baby
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 159
GG do House__baby Send a message via Skype™ to House__baby
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

oczywiście że może. Ja kiedyś po postinorze miałam przez około pół roku trasznie rozregulowany na maxa cykl. Raz był tak że 3 okres (od wzięcia postinoru) miałam z 2 tyg. przerwą a następny po czasie 3 miesięcy. także nie masz się czym martwić- te tabletki- postinor, escapelle tp tak działają niestety....
House__baby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 07:53   #643
andziia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

cześć słuchajcie mam pytanie. Czy to że bralam postinor w listopadzie może mieć jeszcze jakis związek z tym że okres mi sie spóźnia juz 6 dni? Bo było w 'miarę normalnie' a test wyszedł negatywny. dzieki
andziia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 07:57   #644
andziia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez House__baby Pokaż wiadomość
oczywiście że może. Ja kiedyś po postinorze miałam przez około pół roku trasznie rozregulowany na maxa cykl. Raz był tak że 3 okres (od wzięcia postinoru) miałam z 2 tyg. przerwą a następny po czasie 3 miesięcy. także nie masz się czym martwić- te tabletki- postinor, escapelle tp tak działają niestety....

ja niemiałam 2 miesiące okresu a później już normlanie i dlatego nie wiem czy to przez to czy nie ..
andziia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 12:15   #645
dejavu
Raczkowanie
 
Avatar dejavu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 122
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Hej,
Dzięki za odpowiedzi. Dziś zrobię jeszcze jeden test. I mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę musiała zażywać tego paskudztwa...
Pozdrawiam
dejavu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 19:56   #646
dejavu
Raczkowanie
 
Avatar dejavu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 122
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, sorry , że męczę temat ale prosze, dajcie znać, czy jeszcze którejś z Was zdarzyło się tak po escapelle, że okres się tyle spóźniał. Już nie chodzi o ciążo- paranoję ;-) ale o zdrowie.. martwie się trochę, a nie wiem, czy wizyta u ginokologa cokolwiek pomoże, czy po prostu usłyszę, że to normalne. Ja to paskudztwo łyknęłam pierwszy raz.
Pozdrawiam
dejavu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 21:21   #647
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

znam przypadki spóźnień okresu po escapelle nawet i mesięczne.. ale jak się martwisz, to idź do lekarza, moze się zablokowałaś po tej tabletce i powinnaś dostać luteinę na wywołanie miesiączki
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 09:03   #648
Crazycat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24 Pokaż wiadomość
xre czy ty juz po jednej tabletce tak zle sie czulas?wiem ze to wszystko zalezy od organizmu.nie wiem jak moj zareaguje.Odpisz prosze

Witaj ja również kiedyś brałam postinori nie miałam żadnych problemów, więc śmiało...
Crazycat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 01:57   #649
KaraBeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Hello. Mam do Was drogie koleżanki dwa pytanka..

1 Metoda Yuzpe - w jakiej dawce należy zażyć Diane 35 jako antykoncepcję awaryjną?

2 Ostatnio miesiączkę miałam 20-25 lutego, współżyłam z chłopakiem 23. marca (stosunek przerywany), po tym miałam tylko krwawienie z resztek błony ale okresu jak nie było tak nie ma. A moje pytanie dotyczy owulacji - czy w sytuacji gdy mam nieregularne cykle nie mogę w żaden sposób przewidzieć choć w przybliżeniu jej momentu? Tzn. jeżeli współżyłam w 33. dniu cyklu z myślą że miesiączka już tuż tuż i są to na bank dni niepłodne to mogłam się grubo mylić?
KaraBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 02:15   #650
KaraBeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

I sorki ale z tym drugim pyt to się troszkę rozpędziłam a ono niekoniecznie z wiązane z wątkiem..
KaraBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 09:08   #651
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez KaraBeauty Pokaż wiadomość
Hello. Mam do Was drogie koleżanki dwa pytanka..

1 Metoda Yuzpe - w jakiej dawce należy zażyć Diane 35 jako antykoncepcję awaryjną?

2 Ostatnio miesiączkę miałam 20-25 lutego, współżyłam z chłopakiem 23. marca (stosunek przerywany), po tym miałam tylko krwawienie z resztek błony ale okresu jak nie było tak nie ma. A moje pytanie dotyczy owulacji - czy w sytuacji gdy mam nieregularne cykle nie mogę w żaden sposób przewidzieć choć w przybliżeniu jej momentu? Tzn. jeżeli współżyłam w 33. dniu cyklu z myślą że miesiączka już tuż tuż i są to na bank dni niepłodne to mogłam się grubo mylić?
1. Diane 35 nie nadaje się do metody Yuzpe, w pierwszym poscie tego watku masz tabletki ktore sie nadaja...
2. kazdy stosunek bez zabezpieczenia moze owocować ciążą więc zrób test i poczytaj o antykoncepcji...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 13:20   #652
KaraBeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

OK może faktycznie Diane 35 to nie metoda Yuzpe ale..

"Lekarze radzą, że w nagłych przypadkach można wykorzystać dotychczasowe antykoncepcyjne doustne pigułki hormonalne (w Polsce - np. Gravistat, Ovidon, Microgynon, Rigevidon, Marvelon, Mercilon, Cilest, Diane 35, Femoden, Minisiston, Triguilar, Triregol; na Zachodzie - np. Alesse, Trivora, Levora, Triphasil) i użyć ich zwiększonej dawki, która spełni rolę antykoncepcji awaryjnej."

.. i o takie właśnie zastosowanie Diane 35 mi chodziło.


Wiem o tym że każdy stosunek bez zabezpieczenia grozi ciążą, test zrobiłam już dawno. Jednak moje pytanie dotyczy samego momentu owulacji w przypadku bardzo nieregularnych miesiączek, jak rozkłada się on w całym cyklu. Czy jeżeli miesiączkę dostałabym przykładowo dzisiaj to jestem w stanie określić kiedy nastąpiła u mnie owulacja?
KaraBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 13:57   #653
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez KaraBeauty
Czy jeżeli miesiączkę dostałabym przykładowo dzisiaj to jestem w stanie określić kiedy nastąpiła u mnie owulacja?
prawdopodobnie na 12-16 dni przed pierwszym dniem miesiączki
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 23:09   #654
dejavu
Raczkowanie
 
Avatar dejavu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 122
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

21 dni spoznienia po escapelle. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę tego brać.
Dzięki dziewczyny za info, dzięki temu nie zwariowałam w tym czasie ;-)
dejavu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:19   #655
mycha1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Ja swoją wpadke mialam w sylwestra i zażylam eskapelle, ale ta wpadka nauczyła mnie tego, ze nie mozna ufać w 100% prezerwatywą. Od tamtej pory biore tylko tabletki, i czuje sie o wiele pewniej
mycha1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:44   #656
misiek789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

witam,

mam pytanie. sprawa przedstawia się tak: od półtora roku biorę microgynon 21 i wczoraj po raz pierwszy zapomniałam. był to 3 dzień pierwszego tygodnia. przeczyałam na ulotce, że jeśli w tygodniu poprzedzającym odbył się stosunek, to istnieje prawdopodobieństwo ciąży. jako, że się odbył, zastosowałam metodę yuzpe.

czy w związku z tym mam tylko skończyć to opakowanie i zaczekać 7 dni na okres (wtedy brałabym tabletki 15 dni), czy oprócz pozostałych tabletek "dołykać" z nowego pudełka tak, żeby było 21 dni?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
misiek789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 21:28   #657
gaara1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

błagam , pomóżcie , w 14 dniu cyklu bo miesiączkę mam 7,8, dni i po miesiączce też siedem dni odbyłam stosunek przerywany bez zabezpieczenia, bardzo się przestraszyłam a niemiałam dostępu do lekarza ,a miałam przy sobie jasminelle więc wziełam po dwuch godzinach 2 następne dwie po 13 godzinach i następne 2 po 16 godzinach , pomóżcie czy to może mi pomuc , bardzo się boje , może jeszcze bbrac tą jasminelle czekam na szybką odpowiedz czas mi mija ,
gaara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 08:41   #658
misiek789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

witam,

wydaje mi się niestety, że dawka, którą wzięłaś jest zdecydowanie zbyt mała. powinnaś wziąć 4 tabletki w ciągu 72 godzin i 4 tabletki 12 godzin później. aczkolwiek jest spora szansa, że Ci to pomoże.

absolutnie nie bierz kolejnej dawki, to może Ci tylko zaszkodzić (moim zdaniem).
misiek789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 10:15   #659
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gaara1 Pokaż wiadomość
błagam , pomóżcie , w 14 dniu cyklu bo miesiączkę mam 7,8, dni i po miesiączce też siedem dni odbyłam stosunek przerywany bez zabezpieczenia, bardzo się przestraszyłam a niemiałam dostępu do lekarza ,a miałam przy sobie jasminelle więc wziełam po dwuch godzinach 2 następne dwie po 13 godzinach i następne 2 po 16 godzinach , pomóżcie czy to może mi pomuc , bardzo się boje , może jeszcze bbrac tą jasminelle czekam na szybką odpowiedz czas mi mija ,
yasminelle nie nadają się do metody Yuzpe... także proponuję po 14 dniach od stosunku zrobić test ciążowy... Czy bierzesz yasminelle tylko wzielas dodatkowe?
I gratuluje zafundowania sobie bomby hormonalnej...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 18:51   #660
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Jeju... A nie lepiej było poczekać kilka godzin i sprawę załatwić z lekarzem? Bo taka "bomba hormonalna" na pewno nie przejdzie obojętnie przez Twój organizm...
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 30 (0 użytkowników i 30 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.