Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-15, 16:38   #121
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dlatego piszę że 200 tys. to mało bo brat się budował parę lat temu, a teraz kuzynka, więc mam jakiś pogląd na ceny.
Brat ma wprawdzie większy dom jakieś 160 m z podpiwniczeniem, i na samo wykończenie domu ze stanu surowego otwartego wydał 120 tys. (okna, tynki wewnątrz i na zewnątrz, drzwi, armatura, podłogi, piec, kaloryfery) a to było 4 lata temu, od tego czasu ceny materiałów budowlanych mocno wzrosły, robocizna zresztą też- a on wiele rzeczy robił sam łącznie z układaniem podłóg i kafelków.
Kuzynka za to miała kosztorys zrobiony przez budowlańca a mimo to w trakcie się okazało że musi wziąć większą pożyczkę.

Jeżeli budujesz mały parterowy domek no to masz szansę ze 200 tys. wystarczy, a to że macie fundamenty niewiele zmienia, bo jest to stosunkowo tania rzecz.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 17:37   #122
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Dlatego piszę że 200 tys. to mało bo brat się budował parę lat temu, a teraz kuzynka, więc mam jakiś pogląd na ceny.
Brat ma wprawdzie większy dom jakieś 160 m z podpiwniczeniem, i na samo wykończenie domu ze stanu surowego otwartego wydał 120 tys. (okna, tynki wewnątrz i na zewnątrz, drzwi, armatura, podłogi, piec, kaloryfery) a to było 4 lata temu, od tego czasu ceny materiałów budowlanych mocno wzrosły, robocizna zresztą też- a on wiele rzeczy robił sam łącznie z układaniem podłóg i kafelków.
Kuzynka za to miała kosztorys zrobiony przez budowlańca a mimo to w trakcie się okazało że musi wziąć większą pożyczkę.

Jeżeli budujesz mały parterowy domek no to masz szansę ze 200 tys. wystarczy, a to że macie fundamenty niewiele zmienia, bo jest to stosunkowo tania rzecz.

więc mozna powiedziec że twój poglad na ceny jest wyłącznie oparty na doświadczeniach budujacej rodziny??

nie mówie o pracach typu układanie kafelków czy podłóg( też będziemy robić sami) ale o np. ocieplaniu,kładzenie dachu, czy wszystkich instaliacji
w takich wypadkach będziemy płacić tylko za materiały a to i do dachu mamy 15% znizki( brat pracuje w firmie o takim profilu)

no i jeszcze projekt

prosty jak stodoła (zmusiły nas warunki zabudowy)
max 90m2
użytkowe poddasze
dach dwuspadzisty
bez podpiwniczenia
bez garazu

wykańczamy tylko dół bo góra nie jest nam potrzebna przez najblizsze kilka dobrych lat....


o fundametach pisałam jedynie przy okreslaniu wkładu własnego i nic nie mówiłam że to dużo....

wiem też że wycena którą przedstawił nam wujek może się różnić dla tego jesteśmy zabezpieczeni tymi 30tys
no i jeśli bedzie noz na gardle zawsze mozemy wziasc o 20-30tys wiekszy kredyt
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:18   #123
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Faktycznie jeżeli ten dom nie przekracza 90 metrów i jest bez piwnicy i garażu, a jeszcze wiele prac będziesz miała wykonanych za darmo, to masz szanse na zmieszczenie się w tej kwocie.
Co do fundamentów to wiem że nie pisałaś że to dużo, jeżeli tak można zrozumieć moja wypowiedz to przepraszam.
Co do mojego poglądu na ceny, to TŻ pracuje w banku przy kredytach hipotecznych, co chwilę przynosi pracę do domu, tak więc co chwilę słyszę na jakie kwoty ludzie biorą kredyty na budowę domu i mam okazje oglądać projekty, poza tym jakiś czas temu oglądałam stronę z projektami domów w których podany był również kosztorys, no i były to kwoty przerażające, nawet te dotyczące jedynie materiałów bez robocizny.

Co do wykańczania to brat też planował że zrobi tylko dół bo góra nie będzie mu potrzebna, ale skończyło się na tym że i tak na górze wiele zrobił, bo wykańczanie etapami nastręczało by za dużo kłopotu i bałaganu. Mam na myśli położenie instalacji, tynki robił mokre więc raz wziął firmę która nakładała maszynowo (dzięki temu nie ma większej różnicy niż 1 mm), ale potem kilka miesięcy czekał aż wyschną.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 06:16   #124
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Faktycznie jeżeli ten dom nie przekracza 90 metrów i jest bez piwnicy i garażu, a jeszcze wiele prac będziesz miała wykonanych za darmo, to masz szanse na zmieszczenie się w tej kwocie.
Co do fundamentów to wiem że nie pisałaś że to dużo, jeżeli tak można zrozumieć moja wypowiedz to przepraszam.
Co do mojego poglądu na ceny, to TŻ pracuje w banku przy kredytach hipotecznych, co chwilę przynosi pracę do domu, tak więc co chwilę słyszę na jakie kwoty ludzie biorą kredyty na budowę domu i mam okazje oglądać projekty, poza tym jakiś czas temu oglądałam stronę z projektami domów w których podany był również kosztorys, no i były to kwoty przerażające, nawet te dotyczące jedynie materiałów bez robocizny.

Co do wykańczania to brat też planował że zrobi tylko dół bo góra nie będzie mu potrzebna, ale skończyło się na tym że i tak na górze wiele zrobił, bo wykańczanie etapami nastręczało by za dużo kłopotu i bałaganu. Mam na myśli położenie instalacji, tynki robił mokre więc raz wziął firmę która nakładała maszynowo (dzięki temu nie ma większej różnicy niż 1 mm), ale potem kilka miesięcy czekał aż wyschną.
jesli będziemy robić tylko doł to u góry będą juz polozone instalacje i wylewki bo właśnie tak jak mówisz nie wyobrazam sobie potem jak mi robotnicy chodza po wykonczonym parterze bo coś jest do zrobienia u góry...
no ale przynajmniej odejdą podłogi, łazienka i wszystkie meble... co też kosztuje

i tak jak już pisałam wcześniej nie dam sobie ręki odciąć że zamkniemy się w 200tys ale jestem przygotowana na taką ewentualność
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 17:29   #125
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Koszt umeblowania to faktycznie koszmar, mam mieszkanie po babci z meblami dlatego mogę sobie pozwolić na remontowanie go sukcesywnie, jak na razie wyremontowaliśmy pokoje i wymieniliśmy okna, a już sporo wydaliśmy, a jeszcze mnie czeka remont kuchni i łazienki.
Koleżanka kupiła 50 metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim i na wykończenie oraz meble wydała 50 tysięcy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 18:07   #126
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Koszt umeblowania to faktycznie koszmar, mam mieszkanie po babci z meblami dlatego mogę sobie pozwolić na remontowanie go sukcesywnie, jak na razie wyremontowaliśmy pokoje i wymieniliśmy okna, a już sporo wydaliśmy, a jeszcze mnie czeka remont kuchni i łazienki.
Koleżanka kupiła 50 metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim i na wykończenie oraz meble wydała 50 tysięcy.

nic nie mów
przy meblowaniu 50m2 wydalismy ponad 30tys
a na podłogach było linoleum i meble tzw tanie opcje IKEA
bez dekoracji
i niby tyle kasy....

a w mieszkaniu wielkie g

więc się nie dziwie że kotoś robiąc w średnim standardzie wyda 50tys
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 18:14   #127
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
powiedzcie prosze co sadzicie o tym projekcie no i przede wszystkim czy przy dzisiejsszych kostach uda sie zamknac w 300 tys? juz z dachem i oknami, no i moze z tynkami?

bo jak czytam na roznych forach to niektirzy buduja 160m2 za 200 a inni za 400 a jeszcze inni za inna kwote..
Cena zależy też w dużej mierze od tego jakich materiałów budowlanych użyjesz.

Z tym systemem gospodarczym to faktycznie należy samemu jak najwięcej robić, ale część prac warto jednak zlecić bo samemu można zrobić źle i znacznie wolniej, tylko trzeba intensywnie szukać żeby znaleźć w miarę tanich, brat jak się budował do murowania wziął ludzi choć sam też pomagał, np. nosząc cegły.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 20:17   #128
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

... a ja dzisiaj właśnie zamówiłam projekt Ikar ze str www.domus.wroc.pl - mam nadzieję , że jutro,ewentualnie pojutrze będzie juz u nas. Wiem, że muszę teraz poszukać architekta, który zrobi mi adaptację tego projeku - czyli wrysuje go w mapkę do celów projektowych. Powiedzcie mi prosze - co dalej? Czy do pozwolenia na budowę potrzebuję jakieś pozwolenia z energetyki, gazowni itp? Jakie to mogą być koszty i jak długo się czeka?
całuski
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:21   #129
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Cena zależy też w dużej mierze od tego jakich materiałów budowlanych użyjesz.

Z tym systemem gospodarczym to faktycznie należy samemu jak najwięcej robić, ale część prac warto jednak zlecić bo samemu można zrobić źle i znacznie wolniej, tylko trzeba intensywnie szukać żeby znaleźć w miarę tanich, brat jak się budował do murowania wziął ludzi choć sam też pomagał, np. nosząc cegły.
dzieki za odpowiedz u nas system gospodarczy nie wchodzi w gre bo mieszkamy zagranica.. wiec mam nadzieje,ze w 350 sie zmiescimy..

zancie moze kogos kto juz budowal ten projekt? ile jego wynioslo mniej wiecej?

ponoc w przyslzym roku ceny maja jeszcze bardziej skoczyc
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 07:22   #130
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
... a ja dzisiaj właśnie zamówiłam projekt Ikar ze str www.domus.wroc.pl - mam nadzieję , że jutro,ewentualnie pojutrze będzie juz u nas. Wiem, że muszę teraz poszukać architekta, który zrobi mi adaptację tego projeku - czyli wrysuje go w mapkę do celów projektowych. Powiedzcie mi prosze - co dalej? Czy do pozwolenia na budowę potrzebuję jakieś pozwolenia z energetyki, gazowni itp? Jakie to mogą być koszty i jak długo się czeka?
całuski
Na stronie muratora znajdziesz sporo informacji. Spróbój tu http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...udowa,5653.htm i o formalnościach tu http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...6320_20334.htm

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz u nas system gospodarczy nie wchodzi w gre bo mieszkamy zagranica.. wiec mam nadzieje,ze w 350 sie zmiescimy..

zancie moze kogos kto juz budowal ten projekt? ile jego wynioslo mniej wiecej?

ponoc w przyslzym roku ceny maja jeszcze bardziej skoczyc
Samo postawienie ścian nie jest tak kosztowne, najwięcej wydaje się na późniejsze prace, tynki, ocieplenie, okna. Jeżeli nie chcecie się na razie wprowadzać to jesteście w dobrej sytuacji bo wybudujecie tyle ile będziecie mieli pieniędzy.

Podwyżek raczej już nie będzie, a jeżeli to drobne. Na rynku ceny nieruchomości spadły, nawet po 10% bo były już tak wysokie, że prawie nikogo nie było stać na kredyt.


Jak nie będzie was na miejscu to powinniście znaleźć zaufaną osobę która będzie systematycznie jeździć i kontrolować budowę, bo inaczej będą starali się oszukiwać was na każdym kroku, tym bardziej jak się dowiedzą ze za granicą mieszkacie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 10:47   #131
Adka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 53
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

złozylismy wniosek o pozwolenie na budowe, ufff wkoncu, bo mielismy małe zamieszanie z tym, ale najwazniejsze ze do przodu
Adka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 12:52   #132
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Samo postawienie ścian nie jest tak kosztowne, najwięcej wydaje się na późniejsze prace, tynki, ocieplenie, okna. Jeżeli nie chcecie się na razie wprowadzać to jesteście w dobrej sytuacji bo wybudujecie tyle ile będziecie mieli pieniędzy.

Podwyżek raczej już nie będzie, a jeżeli to drobne. Na rynku ceny nieruchomości spadły, nawet po 10% bo były już tak wysokie, że prawie nikogo nie było stać na kredyt.


Jak nie będzie was na miejscu to powinniście znaleźć zaufaną osobę która będzie systematycznie jeździć i kontrolować budowę, bo inaczej będą starali się oszukiwać was na każdym kroku, tym bardziej jak się dowiedzą ze za granicą mieszkacie.
dziekuje planujemy zaczac sie budowac jak tylko dostaniemy dzialke. Nie wiem ile sie czeka na formalnosci zwiazane z odrolnieniem bo tata juz sie za to zabral.
Na szczsecie moj TZ jest po budownictwie i mamy sporo znajomych ktorzy zajmuja sie budowami, pracuja w biurach projektow i napewno beda dogladac

czytalam gdzies,ze ceny maja wzrosnac w przyszlym roku.. Ale jesli nie to oczywiscie lepiej
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:26   #133
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
czytalam gdzies,ze ceny maja wzrosnac w przyszlym roku.. Ale jesli nie to oczywiscie lepiej
Może ten artykuł pisali deweloperzy bo im sprzedaż słabiej idzie i mają nadzieję ze ze strachu przed podwyżkami rzucą się teraz na zakupy. Kiedyś czytałam też artykuł w którym straszono że bloki z wielkiej płyty zaraz się rozpadną i za kilka lat będzie zapotrzebowanie na wiele nowych mieszkań, oczywiście przesłanie było takie że kto ma mieszkanie w wielkiej płycie niech czym prędzej sie go pozbywa i kupuje nówkę.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:37   #134
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam też artykuł w którym straszono że bloki z wielkiej płyty zaraz się rozpadną i za kilka lat będzie zapotrzebowanie na wiele nowych mieszkań, oczywiście przesłanie było takie że kto ma mieszkanie w wielkiej płycie niech czym prędzej sie go pozbywa i kupuje nówkę.
A to akurat prawda. Może nie tyle "nówkę", ale mieszkanie w "normalnym" bloku. Jest ogrom wad mieszkania w bloku z wielkiej płyty, nie widzę żadnych zalet (no chyba że blokowisko znajduje się w świetnej lokalizacj - centrum miasta lub blisko uczelni, jak np. Manhattan we Wrocławiu). Mieszkanie w bloku warto sprzedać, i kupić nawet połowę mniejsze, ale w zwykłym budynku. Mieskzanie w płycie za kilka lat nie będą miały praktycznie żadnej wartości inwestycyjnej.


Oczywiście ceny materiałów budowlanych może nie będą rosły w tak zastraszającym tempie jak to miało miejsce rok temu, ale tak jak w przypadku nieruchomości - na spadek cen nie ma co liczyć, przecież dopiero zaczyna się boom budowy domów (najlepiej teraz sprzedają się działki i one drożeją).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 12:52   #135
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Moje drogie wizażanki!!!
Okazało się że u teściów możemy sie budowac bo maja dużż działkę i z tyłu możemy postawić dom bo jest droga dojazdowa ale nie wiem gdzie i co trzeba najpierw zrobic. Czy najpierw wydzielić działkę przepisac na nas a potem starać o warunku zabudowy( nie jest to działka budowlana, jest już studium planu zagospodarowania gdzie ta część działki jest ujęta jako budowlana) czy najpierw złożyc wniosek o warunki zabudowy a potem podzielić i przepisać działkę?????
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 15:00   #136
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez aga_1981 Pokaż wiadomość
Czy najpierw wydzielić działkę


Cytat:
przepisac na nas


Cytat:
a potem starać o warunku zabudowy
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:01   #137
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dzięki za odpowiedź , ale jeśli przepiszą na nas a okaże sie że tam nie mozna budowac?????????????
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 10:34   #138
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez aga_1981 Pokaż wiadomość
Moje drogie wizażanki!!!
Okazało się że u teściów możemy sie budowac bo maja dużż działkę i z tyłu możemy postawić dom
Działka musi spełniać warunki działki budowlanej (posiadać dostęp do drogi publicznej, znajdować się w obszarze zabudowy, i miec pewne minimalne wymiary umożliwiające zbudowanie domu).
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 10:59   #139
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Działka musi spełniać warunki działki budowlanej (posiadać dostęp do drogi publicznej, znajdować się w obszarze zabudowy, i miec pewne minimalne wymiary umożliwiające zbudowanie domu).
Taraz wasnie musimy czekac na plan zagospodarowania przestrzennego bo jest już studium. Tak więc jak dobrze pójdzie to około roku. Ale ten teren jest objety zabudową
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 13:23   #140
dragomira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 129
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam Was serdecznie

W przyszłym roku z moim TŻ rozpoczynamy budowę domku (mam nadzieję) :P dziełke już mamy, projekt również wybrany

Rumcajs ---> http://pprojekt.pl/projekt246-rumcajs.html

Budować będzmy sposobem gospodarczym, kredytu nie będziemy brać więc budowa będzie posuwać się powolutku...narazie mamy 50tyś złotych odłożone czy ktoś jaki kawałek domku można za to wybudować? czytałam w tym temacie że ktoś prowadził zapiski w zeszycie co ile kosztowało, więc może ta osoba pomoże
__________________
dragomira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 14:12   #141
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

50 tyś - dokumentacja + przyłącza (jeśli bardzo blisko) + fundamenty z izolacją. (Bez piwnicy)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:54   #142
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

kupilismy projekt
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 09:47   #143
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

u mnie już kończy geodeta

i za dwa tygodnie idziemy do architekta
bo jednak musimy mieć projekt indywidualny co nie jest mi na rękę

no ale znalazłam taniego architekta więc róznica nie będzie duża
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:19   #144
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam Was
Jesteśmy na etapie wybierania projektu, oj ciężżżzkooo bardzo duzo jest projektow ale tak naprawde to nie ma nic fajnego ale wstepnie przymierzyliśmy się do takiego: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...1,61,opis.html , podobny do twojego RUMCAJSA dragomiro!!,
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 22:33   #145
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Hej Dziewczyny

W tym roku mam nadzieję zacząć budowę, właśnie czekam na ostatni dokument z Gminy i już będę miała komplet do pozwolenia na budowę. Domek to pół bliźniaka, bez garażu i piwnicy, z poddaszem użytkowym, jakieś 140 m2 (po podłodze) i też zamierzam wziąć kredyt na max 200 tys. Chcę za to wybudować ile się da a resztę wykańczać na bieżąco, jak będą pieniądze. Teroetycznie, wg wyliczeń kolegów z pracy, którzy też się budują, te 200 tys powinny mi starczyć na postawienie domu, okna, drzwi, instalacje i tynki. Potem, jeśli wykończę jeden pokój i łazienkę to można się wprowadzać a resztę sukcesywnie. Ogólnie jeśli do Euro 2012 uda mi się wszystko skończyć to będzie dobrze

Pozdrawiam wszystkie budujące się Wizażanki!
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 20:20   #146
PassioNatA
Rozeznanie
 
Avatar PassioNatA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 622
GG do PassioNatA
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziewczyny, teorie,teorie. My w tej właśnie chwili jesteśmy w trakcie robienia dachu i wszystkie wyliczenia przez fachowców dla mnie osobiście to mit. W trakcie pracy wyszło że brakuje wszytkiego około 30%. Planowaiśmy za te pieniążki które posiadaliśmy zrobić jeszcze wiele a tu tylko dach. Ja dzisiaj padam na twarz, bo to marzenie o domu trwa od 10 lat i jeszcze końca nie widać. Ale nie chcę nikogo zniechęcać mam chyba gorszy dzień, czasem robię za pomocnika w ramach oszczędności.
__________________
Moje prace:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233982


"Twórczość jest ciągłą walką rodzącego się kształtu z oporną materią"
PassioNatA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:16   #147
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez PassioNatA Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teorie,teorie. My w tej właśnie chwili jesteśmy w trakcie robienia dachu i wszystkie wyliczenia przez fachowców dla mnie osobiście to mit. W trakcie pracy wyszło że brakuje wszytkiego około 30%. Planowaiśmy za te pieniążki które posiadaliśmy zrobić jeszcze wiele a tu tylko dach. Ja dzisiaj padam na twarz, bo to marzenie o domu trwa od 10 lat i jeszcze końca nie widać. Ale nie chcę nikogo zniechęcać mam chyba gorszy dzień, czasem robię za pomocnika w ramach oszczędności.
Hej PassioNatA


A mogłabyś mi powiedzieć jaki Wam wyszedł końcowy budżet i jak chcecie Wasz dom wykończyć? Pytam o to, bo jak pisałam kilka dni temu, chciałam przeznaczyć 200 tys na pół bliźniaka - stan deweloperski budowany systemem gospodarczym. Jest to optymistyczna wersja wydarzeń, wszyscy mnie straszą, że zawsze wynika coś nieprzewidzianego.

Pozdrawiam i życzę lepszego dnia niż wczoraj!
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 22:07   #148
PassioNatA
Rozeznanie
 
Avatar PassioNatA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 622
GG do PassioNatA
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
Hej PassioNatA


A mogłabyś mi powiedzieć jaki Wam wyszedł końcowy budżet i jak chcecie Wasz dom wykończyć? Pytam o to, bo jak pisałam kilka dni temu, chciałam przeznaczyć 200 tys na pół bliźniaka - stan deweloperski budowany systemem gospodarczym. Jest to optymistyczna wersja wydarzeń, wszyscy mnie straszą, że zawsze wynika coś nieprzewidzianego.

Pozdrawiam i życzę lepszego dnia niż wczoraj!
Nie napiszę Ci ile już wydaliśmy bo te sumy mogły by Cię tylko w błąd wprowadzić.Kupowaliśmy pustaki ceramiczne typu MAX w 1999 roku wtedy kosztowały I klasa 2,14 zł. II klasa 1,70 zł. a zobacz ile teraz kosztują i wiele materiałów przez te kilka lat miały inne ceny niż teraz. Nasz dom ma inną ilość metrów od tego który Wy będziecie budować więc nie da się wszystkiego porównać. Jeśli mogę doradzić odnośnie materiałów budowlanych dużo sprawdzaliśmy w internecie i nie daliśmy się namówić na pełną ofertę z jednej firmy. Robią takie triki że jest promocja dachówki lub blachy ale dodatki są droższe jak u innych ale skoro już bierzemy pokrycie dachowe to już nie zwracamy uwagi na dodatki tylko bierzemy wszystko a to jest błąd bo to robi czasem największą sumę. Powiem również ze okna dachowe przyjechały z nad morza, wyszły taniej razem z transportem niż u nas w Krakowie. Wykończenie domu, dopiero się rozglądamy za ciekawymi ofertami.
Zawsze wynika coś nieprzewidzianego.
__________________
Moje prace:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233982


"Twórczość jest ciągłą walką rodzącego się kształtu z oporną materią"
PassioNatA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 20:59   #149
agnesja77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witajcie! juz niedlugo i ja zajme sie budowa domu .... czekam na pozwolenie na budowe. Mąż za granicą pracuje wiec wszytkiego ja musze dopilnować. Dobrze ze mam pana kierownika który wszelka dokumentacje załatwia ale i tak musze trzymac reke na pulsie .... jakos to bedzie .... mysle pozytywnie
__________________
agnesja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 11:19   #150
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam !! My mielismy zaczac w przyszłym roku ale nici z tego tesciowa obiecała nam działke i własnie wczoraj sie wycofała............. poprostu jestem w szoku
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.