Laserowa korekta wady wzroku - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-06, 08:13   #1861
macloud11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie wiem jak się natknąłem na tą tabelkę, jak teraz patrzę to nawet nie ma profesjonalnej strony skąd, kto ją sporządził itd... nie mogę odnaleźć może komuś się uda to rozszyfrować.
Ja też zamierzam skorygować wzrok, ale im więcej czytam tym większe mam obawy...moja wada:
OL -6,5 astygmatyzm -1,75
OP -6,5 astygmatyzm -1,25
Po badaniu kwalifikacyjnym w Optegrze lekarz powiedział, że kwalifikuję się tylko do Lentivu (do femtolasika nie ze względu na ryzyko wystąpienia stożka rogówki) a przy lentivu może mi zostać wada resztkowa np. -1, ale nic nie gwarantuje..

Edytowane przez macloud11
Czas edycji: 2017-03-07 o 12:11
macloud11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 12:21   #1862
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Według tej tabeli Relex Smile czyli Lentivu koryguje krótkowzroczność w ograniczonym zakresie bez cylindrów czyli dyskwalifikuje tę metodę w korekcji wad wzroku z astygmatyzmem. Pytanie co oznacza ten ograniczony zakres, -4, -5 czy -7 ? Przydałoby się znaleźć źródło tej tabeli.
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 14:45   #1863
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bartek93 Pokaż wiadomość
Według tej tabeli Relex Smile czyli Lentivu koryguje krótkowzroczność w ograniczonym zakresie bez cylindrów czyli dyskwalifikuje tę metodę w korekcji wad wzroku z astygmatyzmem. Pytanie co oznacza ten ograniczony zakres, -4, -5 czy -7 ? Przydałoby się znaleźć źródło tej tabeli.
Ciekawe bo na stronie krakowskiej kluniki pisali z tego co pamietam ze -9 bodajze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Ciekawe bo na stronie krakowskiej kluniki pisali z tego co pamietam ze -9 bodajze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
-10 i astygmatyzm i cylindry tez wchodza w w gre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 08:53   #1864
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bartek93 Pokaż wiadomość
Według tej tabeli Relex Smile czyli Lentivu koryguje krótkowzroczność w ograniczonym zakresie bez cylindrów czyli dyskwalifikuje tę metodę w korekcji wad wzroku z astygmatyzmem. Pytanie co oznacza ten ograniczony zakres, -4, -5 czy -7 ? Przydałoby się znaleźć źródło tej tabeli.
Ja mialam zabieg relex smile przy astygmatyzmie i niedowidzeniu nawet
(A niedowidzenie to dyskwalifikacja wg ulotek i forum)

Astygmatyzm na obojgu oczu mialam ponizej 3.00. Niedowidzenie 40% mialam i mam teraz 35%-40%.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 11:39   #1865
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jakie rezultaty ? Jaką dokładnie miałaś wadę przed zabiegiem ?
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 11:29   #1866
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej!
Za miesiąc mam zabieg i strasznie się boję :< Podczas słuchania o przebiegu zrobiło mi się słabo i prawie zemdlałam (co prawda byłam bez śniadania, no ale jednak...). Teraz obawiam się, że coś odwalę podczas zabiegu- wpadnę w panikę albo zemdleję Pocieszcie mnie, błagam, bo umrę :P Bardzo mi zależy na tym, żeby w końcu pozbyć się wady wzroku, ale obawiam się, że za chwilę zacznę przekładać zabieg ze strachu. Inne medyczne rzeczy też mnie trochę przerażają, ale z oczami mam już jakąś fobię chyba
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 07:19   #1867
zosiadenisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

cześć, ja już po zabiegu, poszło błyskawicznie w zeszły piątek kwalifikacja we wtorek zabieg. zależało mi na czasie a poza tym okazało się, że do 23go jest groupon na Smile'a w Optegrze. Robiłam w Poznaniu u dr Czarnoty, przesympatyczna lekarka, wszystko szybko poszło, na wizycie zapomniałam zadać kilku pytań ale Pani dr daje komórkę na którą można pisać, szybko mi odpowiadała na pytania, które w domu się pojawiły jeszcze.

zabieg sam trwa kilka minut, rachu ciachu. chwila skupienia na zielonym punkciku i już. nic nie boli, nic nie czuć. jedny dyskomfort to te klemy na oczach uniemożliwiające mruganie. dzień zabiegu miałam mgłę, wczoraj już super, oczy nie bolą, nie szczypią, zakraplać trzeba i tyle. widzę rewelacja ale trochę niestabilne jeszcze i się czasem pogarsza ale ma prawo. Polecam niezdecydowanym. Niesamowite widzieć bez okularów!
zosiadenisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 08:29   #1868
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Lentivu podrożało
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 19:44   #1869
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

W środę mam FemtoLasik dziś byłam na badaniach w opterdze w Krakowie
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 12:53   #1870
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć wszystkim, jestem tu nowy Rozważam laserową korekcję, ale cały czas mam wątpliwości. Niby ryzyka nie ma, ale jednak w PL trochę kantują Przykład z tymi wadami, jakie można operować i z samymi metodami. W USA wszędzie piszą, że LASIK wykonują, a te inne metody to po prostu chwyty marketingowe - tak przynajmniej wnioskuję po lekturze naprawdę wielu artykułów i stron internetowych klinik w PL i w USA. Moja wada to -4,5 i -3, do tego cylindry -1,5. Moja okulistka odradza mi zabieg, że może dojść do nadkorekcji i okularami już się tego nie skoryguje. Zamierzam wybrać się na badania do kliniki, która te zabiegi robi, chce się wybrac do Weiss Klinik. Jakie są Wasze opinie o laserowej korekcji w PL? Czy nie jest to tylko marketing i zbijanie kasy? Czy warto, czy jest ryzyko nadkorekcji i jak potem ewentualnie z okularami, jak coś pójdzie nie tak? No i klinika, która jest godna polecenia wg Was?
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:05   #1871
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Miałam dziś zabieg i na lewe oko nadal widzę niewyraźnie ;/ to normalne? Nie wytrzymam do jutrzejszej kontroli jak się nie dowiem
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 06:33   #1872
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mnie lekarka mówiła, że po Lentivu rogówka jeszcze się "układa" przed około tydzień.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 21:54   #1873
malgoska892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

witam, czy mial ktoś stycznosc z korekta wzroku przy srednicy zrenic 7,8? (przy swietle)
malgoska892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 12:47   #1874
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ponawiam moje pytanie.... Odpowiedźcie proszę

Cytat:
Napisane przez wadowicz Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, jestem tu nowy Rozważam laserową korekcję, ale cały czas mam wątpliwości. Niby ryzyka nie ma, ale jednak w PL trochę kantują Przykład z tymi wadami, jakie można operować i z samymi metodami. W USA wszędzie piszą, że LASIK wykonują, a te inne metody to po prostu chwyty marketingowe - tak przynajmniej wnioskuję po lekturze naprawdę wielu artykułów i stron internetowych klinik w PL i w USA. Moja wada to -4,5 i -3, do tego cylindry -1,5. Moja okulistka odradza mi zabieg, że może dojść do nadkorekcji i okularami już się tego nie skoryguje. Zamierzam wybrać się na badania do kliniki, która te zabiegi robi, chce się wybrac do Weiss Klinik. Jakie są Wasze opinie o laserowej korekcji w PL? Czy nie jest to tylko marketing i zbijanie kasy? Czy warto, czy jest ryzyko nadkorekcji i jak potem ewentualnie z okularami, jak coś pójdzie nie tak? No i klinika, która jest godna polecenia wg Was?
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 13:15   #1875
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dlaczego nadkorekcji nie można skorygować okularami?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 18:32   #1876
malgoska892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez malgoska892 Pokaż wiadomość
witam, czy mial ktoś stycznosc z korekta wzroku przy srednicy zrenic 7,8? (przy swietle)

czy jest ktoś kto mogłby mi wspomóc w moim pytaniu?
malgoska892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 22:07   #1877
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez wadowicz Pokaż wiadomość
Ponawiam moje pytanie.... Odpowiedźcie proszę
Trochę w tym prawdy jest, że te wszystkie metody to nabijanie kasy. Zresztą ja już o tym pisałam. Jak poczytasz sobie na forach różnych, to praktycznie w każdym są rekomendacje lentivu... to pozostawię bez komentarza.

Metodę powinien dobrać sam lekarz, jak ja nazwie to jest drugorzędowa sprawa, bo najważniejsze jest to jakie Ty masz wskazania oraz w jakiej metodzie Twój lekarz się specjalizuje lub z jaką pracuje w swojej macierzystej klinice.

Co do klinik to moim osobistym zdaniem w każdym większym mieście Polski są miejsca godne polecenia, nie trzeba jeździć na drugi koniec kraju by wykonać taki zabieg. Zawsze powtarzam, że najlepiej jest wybrać lekarza a nie klinikę więc nie sugeruj się rekomendacją miejsc a rekomendacjami i opiniami o lekarzach i idź tam gdzie przyjmuje najlepszy w swoim fachu.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-03-03 o 23:52
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 17:22   #1878
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Hej!
Za miesiąc mam zabieg i strasznie się boję :< Podczas słuchania o przebiegu zrobiło mi się słabo i prawie zemdlałam (co prawda byłam bez śniadania, no ale jednak...). Teraz obawiam się, że coś odwalę podczas zabiegu- wpadnę w panikę albo zemdleję Pocieszcie mnie, błagam, bo umrę :P Bardzo mi zależy na tym, żeby w końcu pozbyć się wady wzroku, ale obawiam się, że za chwilę zacznę przekładać zabieg ze strachu. Inne medyczne rzeczy też mnie trochę przerażają, ale z oczami mam już jakąś fobię chyba
Wystarczy że będziesz SKUPIONA i oddychała SPOKOJNIE i będzie dobrze.
Podadzą Ci leki uspokajające przed zabiegiem - nie ma się czego bać.
Dodatkowo co jest super to lekarz mówi ci WSZYSTKO PO KOLEI co się dzieje, więc naprwade niczym nie będziesz zaskoczona, a sam zabieg to około 2 minut - takie odbniosłam wrażenie



Po prostu słuchaj lekarza, jedyny moment gdzie możesz coś skopać to jak odwrócisz wzrok gdy będzie zielone światełko - czyli wtedey pracuje laser który robi całą robotę. Mi odliczali jego czas - liczyli od 30 sekund w dół. Po prostu patrz, napewno nie mrugniesz bo masz znieczulone oko, więc nie ma co się bać

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez bartek93 Pokaż wiadomość
Jakie rezultaty ? Jaką dokładnie miałaś wadę przed zabiegiem ?
Proszę, użyj wyszukiwarki, wszystko już opisywałam rok temu


Rezultaty dokładnie tak jka mówili -=
lewe 0.00
prawe -2.00
skutek uboczny: rozszczeipające się światła nocą, muszę kropić krople jedyne na rynku które obniżają ciśnienie w gałce ocznej, wtedy nie poszerza mi sę źrenica.
Naukowcy opracowują krople do oósb po laserowej korekcji by mogli używać by nie rozszczepiały się światła.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez wadowicz Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, jestem tu nowy Rozważam laserową korekcję, ale cały czas mam wątpliwości. Niby ryzyka nie ma, ale jednak w PL trochę kantują Przykład z tymi wadami, jakie można operować i z samymi metodami. W USA wszędzie piszą, że LASIK wykonują, a te inne metody to po prostu chwyty marketingowe - tak przynajmniej wnioskuję po lekturze naprawdę wielu artykułów i stron internetowych klinik w PL i w USA. Moja wada to -4,5 i -3, do tego cylindry -1,5. Moja okulistka odradza mi zabieg, że może dojść do nadkorekcji i okularami już się tego nie skoryguje. Zamierzam wybrać się na badania do kliniki, która te zabiegi robi, chce się wybrac do Weiss Klinik. Jakie są Wasze opinie o laserowej korekcji w PL? Czy nie jest to tylko marketing i zbijanie kasy? Czy warto, czy jest ryzyko nadkorekcji i jak potem ewentualnie z okularami, jak coś pójdzie nie tak? No i klinika, która jest godna polecenia wg Was?
RelexSmile to nie marketing, tylko badania i praca mądrych ludzi nad nim
Ja mogłam mieć tylko metodą SMILE - innej lekarka mi nie sugerowała. zresztą ja inną metodą nie chciałam bo smile dawał mi 100% pewności jaka będzie wada po operacji i krótki czas dochodzenia do siebie oraz to że okuliści zaczęli operować oczy odkąd weszło smile.


Nadkorekcja - tak, jest ryzyko, ale lekarz ci o tym powie. Mi obiecali że będzie 0.00 na lewe i powiedzieli że nie ma szans nadkorekcji w smile - i w maju minie rok a ja widzę super.

Uważam jak Dorotii83 że nie klinika a lekarz jest warty polecenia

Ja polecam Horodyńską z Mavit (mnie operowała, nie znam drugiego tak wybitnie uzdolnego lekrza jak ona) ale teżpolecam bo słyszałam od ludzi i od mojej ciotki pielęgniarki na okulistyce że super jest Szaflik z OkoLaser ale on niestety już nie operacuje ale ma świetną Gadomską.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 18:03   #1879
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Wystarczy że będziesz SKUPIONA i oddychała SPOKOJNIE i będzie dobrze.
Podadzą Ci leki uspokajające przed zabiegiem - nie ma się czego bać.
Dodatkowo co jest super to lekarz mówi ci WSZYSTKO PO KOLEI co się dzieje, więc naprwade niczym nie będziesz zaskoczona, a sam zabieg to około 2 minut - takie odbniosłam wrażenie

Po prostu słuchaj lekarza, jedyny moment gdzie możesz coś skopać to jak odwrócisz wzrok gdy będzie zielone światełko - czyli wtedey pracuje laser który robi całą robotę. Mi odliczali jego czas - liczyli od 30 sekund w dół. Po prostu patrz, napewno nie mrugniesz bo masz znieczulone oko, więc nie ma co się bać
Dokładnie - najważniejsze jest to 30 sekund, podczas których trzeba patrzeć równo w górę w punkt zielonego światła. I tak, podczas tego czasu jest odliczanie, by było wiadomo, ile jeszcze to potrwa (nie wiem jak w innych klinikach, ale w Mavicie to chyba standard). Jeśli to będzie ok, to tak naprawdę niczym więcej nie trzeba się przejmować, bo dzieje się bez naszego aktywnego udziału.

Zresztą skupienie wzroku na świecącym punkcie można łatwo poćwiczyć, wystarczy włączony telewizor z wyłączonym ekranem (tak, by paliła się - zazwyczaj czerwona - dioda oznaczająca 'czuwanie' sprzętu) - wtedy stajemy w pewnej odległości od TV, zasłaniamy dłonią jedno oko i skupiamy wzrok tego drugiego na diodzie.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Proszę, użyj wyszukiwarki, wszystko już opisywałam rok temu

Rezultaty dokładnie tak jka mówili -=
lewe 0.00
prawe -2.00
skutek uboczny: rozszczeipające się światła nocą, muszę kropić krople jedyne na rynku które obniżają ciśnienie w gałce ocznej, wtedy nie poszerza mi sę źrenica.
Naukowcy opracowują krople do oósb po laserowej korekcji by mogli używać by nie rozszczepiały się światła.
U mnie przed zabiegiem było -5,75 oraz -5,5, na ostatniej wizycie (kilka tygodni temu) zmierzyli -0,00 oraz -0,00, także jak widać - jest super. Wcześniej miałem -0,25 na jednym oraz +0,25 na drugim, ale nie widziałem jakiejś specjalnej różnicy między tamtym stanem a obecnym. Widzę bardzo fajnie bez okularów i to jest najważniejsze.

Widzenie nocą? Owszem, bardzo często lekko rozszczepiają mi się światła, ale dopiero po korekcji zauważyłem, że wcześniej było znacznie gorzej. Tak więc mimo że nie jest idealnie, to jest lepiej.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
RelexSmile to nie marketing, tylko badania i praca mądrych ludzi nad nim
Ja mogłam mieć tylko metodą SMILE - innej lekarka mi nie sugerowała. zresztą ja inną metodą nie chciałam bo smile dawał mi 100% pewności jaka będzie wada po operacji i krótki czas dochodzenia do siebie oraz to że okuliści zaczęli operować oczy odkąd weszło smile.
U mnie było trochę inaczej - załapałem się na 10% promocję na Smile, więc szedłem do kliniki z zamiarem załapania się tylko na tę metodę. Gdyby rogówka była za cienka, na pewno doradzono mi by inną, ale że była wystarczająca, po kompleksowych badaniach stwierdzono, że się kwalifikuję. Zresztą Smile wybrałem głównie dlatego, że mimo nazwy ('metoda głęboka') jest chyba najmniej inwazyjna, dodatkowo czas rekonwalescencji jest najkrótszy. I u mnie tak było - jeszcze tego samego wieczora byłem w stanie bez większych problemów obejrzeć mecz w TV (teoretycznie nie można przesilać wzroku, ale była Liga Mistrzów, co poradzić ), a następnego dnia funkcjonowałem praktycznie normalnie. Owszem, u innych może być inaczej (i pewnie tak jest), ale podczas rozmowy z lekarzem zostaniesz poinformowana o wszystkim - nawet o różnicach przy różnych metodach korekcji, jeśli o takie różnice zapytasz.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Nadkorekcja - tak, jest ryzyko, ale lekarz ci o tym powie. Mi obiecali że będzie 0.00 na lewe i powiedzieli że nie ma szans nadkorekcji w smile - i w maju minie rok a ja widzę super.
U mnie było tak, że powiedziano mi, że będą się starać robić do 0,00 0,00 - na początku było -0,25 +0,25, więc w pełni akceptowalnie. Teraz mam, jak już wspomniałem wyżej, 0,00 0,00, więc również jest ok.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Uważam jak Dorotii83 że nie klinika a lekarz jest warty polecenia

Ja polecam Horodyńską z Mavit (mnie operowała, nie znam drugiego tak wybitnie uzdolnego lekrza jak ona) ale teżpolecam bo słyszałam od ludzi i od mojej ciotki pielęgniarki na okulistyce że super jest Szaflik z OkoLaser ale on niestety już nie operacuje ale ma świetną Gadomską.
Dokładnie - lepszy fachowiec z gorszym sprzętem, niż 'byle kto' z cudem techniki. Ja przed zabiegiem nie miałem żadnych opinii na temat lekarzy - teoretycznie w moim mieście jest osoba, która wykonuje korekcje, ale zabiegi wykonywane są tylko 'metodami powierzchownymi' (tj. Trans-PRK i FemtoLasik, LASEK), więc taki wariant odrzuciłem.

I trafiłem na ten temat, po przeczytaniu (i kilku wiadomościach prywatnych) którego wybrałem Mavit i Horodyńską (niby mam do stolicy 200 km, ale to była przeszkoda do pokonania). I jestem w pełni zadowolony - świetny fachowiec, przemiły człowiek.

Przy okazji kwalifikacji do Smile wykryto u mnie naderwanie siatkówki oka prawego, więc po kilku miesiącach i to załatwiłem, oczywiście w tym samym miejscu i u tej samej doktor. I szczerze wam powiem, ten zabieg (wykonywany z marszu, na siedząco, prawie bez żadnych przygotowań) był o wiele gorszy, bo w czasie laserowania siatkówki drugie oko strasznie łzawi i jest dosyć 'niewygodny'. A korekcja - leżysz sobie wygodnie, 30 sekund patrzenia w laser, potem kilka minut roboty z płatkiem rogówki, i gotowe. Potem do pokoju 'odpoczynku' po korekcji i również sobie leżysz (ja akurat nie potrzebowałem leżeć, więc siedziałem :P). Taka 'rekonwalescencja' trwa zazwyczaj 1-2h (chyba że ktoś wymaga dłuższego czasu, to nie robią przeszkód, by pobyć dłużej), u mnie zaś trwała 3h - bo byłem sam i po zabiegu miałem w planach około 1,5 km spacerek do wykupionego noclegu. I oczywiście również nie było problemu - dr Horodyńska powiedziała, że tyle czas mam siedzieć, i nikt nawet nie próbował spławiać mnie wcześniej (co ponoć ma miejsce w innej znanej klinice w Warszawie).

Jakby nie patrzeć - jestem już ponad 5 miesięcy od zabiegu i chyba bym nie skłamał, że to są moje najlepiej wydane pieniądze w życiu. Owszem, małe nie były, ale efekt był tego wart.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 20:45   #1880
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja mam za tydzień kwalifikację u dr Gadomskiej, trochę się obawiam, że powtórzy to, co powiedzieli mi w Mavicie, czyli "na pewno zostanie -1,00, może więcej". Szczerze mówiąc trochę mnie to zdziwiło, bo było to badanie wstępne, poszerzone miało być za miesiąc, a tu od razu takie założenia.
Wada jest duża, bo -8,00 i -7,00, ale przecież operują dużo większe wady do minimalnych minusów. Wiadomo, że między moją wadą, a np. -2,00 jest znaczna różnica, ale i tak skończy się na dalszym noszeniu soczewek albo okularów.
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 20:52   #1881
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Ja mam za tydzień kwalifikację u dr Gadomskiej, trochę się obawiam, że powtórzy to, co powiedzieli mi w Mavicie, czyli "na pewno zostanie -1,00, może więcej". Szczerze mówiąc trochę mnie to zdziwiło, bo było to badanie wstępne, poszerzone miało być za miesiąc, a tu od razu takie założenia.
Wada jest duża, bo -8,00 i -7,00, ale przecież operują dużo większe wady do minimalnych minusów. Wiadomo, że między moją wadą, a np. -2,00 jest znaczna różnica, ale i tak skończy się na dalszym noszeniu soczewek albo okularów.
naprawdę w Mavicie powiedzieli Ci że zostanie Ci -1.00? Jaką metodą?
Przecież SMILE zabiera do -9.00 i daje 100% pewności że zostanie 0.00.....

Ale mnie zdziwiłaś kochana.... a w OkoLaser jaką metodą chcesz? Bo wiem że przy innych niż smile nie dają szansy 100% pewności ile zostanie po zabiegu wiec by pasowało do oko laser ale że w Mavit tak powiedzieli to no... dziwne.


Daj znać jak wrażęnia po spotkaniu z dr Gadomską - ja z opinii tylko słyszałam że jest świetna
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-04-02 o 20:54
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 08:04   #1882
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja mam dylemat, bo już jestem umówiony na zabieg na 12 kwietnia w Szczecinie, tylko martwi mnie fakt, że nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg, Grzegorz Nawrot. Jest z Wrocławia (widnieje na stronie wrocławskiej kliniki) ale co jakiś czas pojawia się w Szczecinie. Zabieg przeprowadza ten lekarz, który kwalifikował, żeby zmienić lekarza musiałbym umówić się na kolejną wizytę kwalifikacyjną. Może ktoś go zna ?
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 15:35   #1883
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bartek93 Pokaż wiadomość
Ja mam dylemat, bo już jestem umówiony na zabieg na 12 kwietnia w Szczecinie, tylko martwi mnie fakt, że nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg, Grzegorz Nawrot. Jest z Wrocławia (widnieje na stronie wrocławskiej kliniki) ale co jakiś czas pojawia się w Szczecinie. Zabieg przeprowadza ten lekarz, który kwalifikował, żeby zmienić lekarza musiałbym umówić się na kolejną wizytę kwalifikacyjną. Może ktoś go zna ?
Ja nie, ale proponuję Ci jako ostania desk aratunku zadzwonić do kliniki w której będziesz miał zabieg - i zapytać panie które umawiają na wizyty KOGO POLECAJĄ, że pirewszy raz idziesz i ciekawy jesteś.

Mi tak w optegrze polecili lekarza że taki super jest i ma największe doświadczenie.


Albo idź na wizytę do okulity w szczecinie i zapytaj czy znają na rynku w szczecinie najlepszego lekarza który robi laserowe operacje. Poszukaj opinii wśród lekarzy jeśli nie ma nic w sieci... ja tak szukałam jak chciałam do oko laser - moja ciocia jest pielęgniarką na okulistyce i wsród lekarzy świetny prestiż bo wiedza i doświadczenie ma Szaflik. Także może w Szczecinie w śodowisku lekarzy też się czegoś dowiesz.

POWODZENIA
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 17:30   #1884
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wsadam kij w mrowisko bo PW ostatnio dostaje.
A tu widzę po staremu.
Czyli twierdzenie że lekarz ma znaczenie i reklamy wszelkich mało znaczących placówek...

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Przecież SMILE zabiera do -9.00 i daje 100% pewności że zostanie 0.00.....

Gratuluję wiedzy.
Ja smile 1,5 roku mam -0,75
ŻADNA metoda nie zbiera do zera. A po drugie się tego nie robi. O czym pisałem tu z pół roku temu.
I było wielkie aj waj to po co to robić.

KMMF
Japier... nie sory muszę iść...

Powiedz mi kolego co według ciebie robi lekarz w trakcie operacji?
Otóż ma do wykonania tylko kilka prostych czynności jak:
Włożenie rozwórki
ustawienie ciśnienia zasysania gałki ocznej.
I tyle w nowoczesnych metodach klika po prostu enter.

W starych metodach ścina powierzchnię epikeratomem lub ja zdrapuje. I tylko w tych metodach liczy się pewna ręka.

Po drugie NIE JESTEŚ WSTANIE PRZESUNĄĆ GAŁKI OCZNEJ. Bo masz ją przyssaną. Więc twoje bo musisz patrzeć równo w punkt jest po prostu debilizmem.
Musisz patrzeć na samym poczatku w punkt by ci zassać gałkę. Potem nie jesteś wstanie poruszyć okiem.

Sam sobie przeczysz.
Właśnie sprzęt ma znaczenie jak sam podałeś Smile nie każdy ma.
I w tym przypadku lekarz nie robi nic więcej jak wpisuje parametry


Tak że sory nie wracam dłużej czytać mi się nie chce
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 18:14   #1885
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
(...)
Powiedz mi kolego co według ciebie robi lekarz w trakcie operacji?
Otóż ma do wykonania tylko kilka prostych czynności jak:
Włożenie rozwórki
ustawienie ciśnienia zasysania gałki ocznej.
I tyle w nowoczesnych metodach klika po prostu enter.

W starych metodach ścina powierzchnię epikeratomem lub ja zdrapuje. I tylko w tych metodach liczy się pewna ręka.

Po drugie NIE JESTEŚ WSTANIE PRZESUNĄĆ GAŁKI OCZNEJ. Bo masz ją przyssaną. Więc twoje bo musisz patrzeć równo w punkt jest po prostu debilizmem.
Musisz patrzeć na samym poczatku w punkt by ci zassać gałkę. Potem nie jesteś wstanie poruszyć okiem.

Sam sobie przeczysz.
Właśnie sprzęt ma znaczenie jak sam podałeś Smile nie każdy ma.
I w tym przypadku lekarz nie robi nic więcej jak wpisuje parametry
Nigdzie nie napisałem, że mam na myśli tylko metodę Smile/Lentivu, chodziło mi ogólnie o zabiegi laserowej korekcji wzroku. Zresztą nawet typowo proste czynności da się bez problemu spieprzyć, więc moim zdaniem po prostu lepiej korzystać z pomocy fachowca nawet z teoretycznie gorszym sprzętem (aczkolwiek wciąż zdatnym do pełnoprawnego funkcjonowania).

A co do patrzenia w światło lasera - ja tylko powtórzyłem, co mi i paru innym osobom (z tego co można wyczytać w tym wątku) powiedziano przed zabiegiem. Możliwe, że lekarze się nie znają, nie mi oceniać, ja nie mam takiej wiedzy na ten temat.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 18:18   #1886
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
naprawdę w Mavicie powiedzieli Ci że zostanie Ci -1.00? Jaką metodą?
Przecież SMILE zabiera do -9.00 i daje 100% pewności że zostanie 0.00.....

Ale mnie zdziwiłaś kochana.... a w OkoLaser jaką metodą chcesz? Bo wiem że przy innych niż smile nie dają szansy 100% pewności ile zostanie po zabiegu wiec by pasowało do oko laser ale że w Mavit tak powiedzieli to no... dziwne.


Daj znać jak wrażęnia po spotkaniu z dr Gadomską - ja z opinii tylko słyszałam że jest świetna
Dr Kramasz w mavicie mówiła o smile albo femtolasik, w zależności od tego jak wyjdą dalsze badania i jak będę reagować na bliższe "kontakty" z oczami
Po wstępnych badaniach od razu powiedziała mi, że do zera nie zrobi, bo to za dużo jak dla rogówki. Okej, z tym nie ma żartów. W tek sytuacji rozumiem zostawienie -0,5 albo -0,75, ale więcej niż -1,00 na obu oczach( a z tego co widzę każdemu jednak zostaje więcej niż mu obiecali) oznacza dalsze noszenie okularów cały czas- do samochodu, pracy i przeczytania numeru autobusu na przystanku zdziwiło mnie to, bo tak jak pisałaś Friese, miałaś wiekszą wadę na jednym oku i zostało -2,00.

Co do Okolaser-zdaje się na to, co powie dr. Mam nadzieje, że usłyszę coś dobrego, bo te 2 tygodnie w okularach to koszmar.
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 07:26   #1887
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
(...)
Po drugie NIE JESTEŚ WSTANIE PRZESUNĄĆ GAŁKI OCZNEJ. Bo masz ją przyssaną. Więc twoje bo musisz patrzeć równo w punkt jest po prostu debilizmem.
Musisz patrzeć na samym poczatku w punkt by ci zassać gałkę. Potem nie jesteś wstanie poruszyć okiem.
(...)
Drogi Homman fajnie że powróciłeś!


A mi Horodyńska mówiła że nwaet jak pracuje już laser to można w jakimś małym stopniu odwrócić wzrok od tego lasera - od jego migającego zielonego światełka i wtedy on pzrestaje pracować.
I że na całe operacje które prowadzi bodajże 1.5R to miała tylko jeden taki przypadek dziewczyny, nie była skupiona, bała się chyba i odwróciła oko (nie wiem w jakim zakresie, pewnie jakieś mm skoro tak zassawka trzyma) ale laser przestał pracować
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-04-05 o 07:28
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 16:25   #1888
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Czyli homman potwierdza to, co wyczytałem na forach zagranicznych, że te wszystkie metody to ściemy marketingowe bo żadna metoda nie gwarantuje likwidację wady do 0,00, a te metody mniej lub bardziej inwazyjne i tak opierają się o podstawowy LASIK.

Co do lekarza to macie rację. Umówiłem się na te badania do dr Rogowskiej-Godela w Weiss Klinik. Termin dopiero w maju, bo ma spore obłożenie. Może coś się zwolni po drodze.
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 17:37   #1889
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Smile nie jest lasikiem.

To wytworzenie soczewki w oku.
Ale jak sam wiesz dobierając okulary. A taka soczewka to nic innego.
Nie dostaniesz idealnej korekcji.
Nie staniesz się nagle uzdrowiony i będziesz mógł robić to co nie mogłeś.

Ja np nigdy w życiu nie używałem okularów przeciwsłonecznych.
Mamy kwiecień a ja dzień w dzień w okularach.

Generalnie masz >6D i rogówkę spoko to rób.
Masz mniej nie rób. I tyle nic w tym aspekcie się nie zmienia.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 19:30   #1890
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość

Generalnie masz >6D i rogówkę spoko to rób.
Masz mniej nie rób. I tyle nic w tym aspekcie się nie zmienia.
A dlaczego powyżej 6 dioptrii? Na ostatnich badaniach wyszło mi -4,5 i -3, do tego cylindry -1,5. To teraz mnie zabiłeś
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.