Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-03, 22:07   #2881
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

O hesusie, ja nic nie kupowałam przed poszłam na żywioł
Ze specjalistycznych rzeczy to mam wosk, który dostalam, szczoteczke oral b taka do aparatu i wyciorki. Aczkolwiek myślę o irygatorze.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2017-04-03 o 22:08
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 22:14   #2882
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Wosk, to powinna dać orto.
Ja kupiłam jedynie miękką szczoteczke i elmex do nadwrazliwych, bo nastawilam się na mega ból zębówA tu nic nie bolało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 22:17   #2883
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
ja mam szczoteczke soniczna, szczoteczke ortodontyczna taka manualna oral b, wosk, mam nici, ale nie uzywam, nie moge jej wcisnac, musze kupic taka z woskiem na koncu. Do tego mam wyciorki, ale nie uzywalam przy aparacie- wydaje mi sie, ze dokladnie myje zeby.
Jutro kupuje irygator

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------



a czemu?
Już dokładnie nie pamiętam ale coś było, że są najbardziej problematyczne wystarczyło, że jak tylko pokazał mi możliwe aparaty do wyboru to od razu zabrał mi z przed nosa ceramiczny żeby mnie nawet nie kusił xD

Ja się nie mogę dorobić irygatora już ponad 9 miesięcy i nie wiem czy go w końcu kupię czy prędzej zdejmę aparat
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 22:47   #2884
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Wosk, to powinna dać orto.
Ja kupiłam jedynie miękką szczoteczke i elmex do nadwrazliwych, bo nastawilam się na mega ból zębówA tu nic nie bolało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uzywam colgate i elmex, ktora dostałam od stomatologa. Wlasciwie zawsze jak ide do niego otrzymuje paste taka mala (wiec akurat sie miesci do torebki na wyjscia ) plus koncowke do szczoteczki elektrycznej. Ale z nich nie korzystam... Mam soniczna i manualna.
Wosk otrzymalam od ortodontki. Miala meeeeeeega duzy wybor zapachow.
Irygator musze kupic, bo chce oczyszczac hassa jak najdokladniej. Swoja droga czytam, ze wszyscy sie strasznie slinia z aparatem a ja wlasnie przeciwnie- mam wrazenie, ze mam sucho w buzi i mi jezyk do pierscieni sie przykleja
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 22:51   #2885
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Też używam elmex i colgate. I płyn Listerine bez alko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 07:20   #2886
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja przed zalozeniem aparatu zaopatrzylam sie w szczotecke ortodontyczna manualna Oral-B, koncowke do szczoteczki elektrycznej, paste do zebow z fluorem i lagodzaca dziasla, wyciorki, speclane nici do aparatow - ale jak na razie ich nie uzywam, a u orto kupilam jeszcze specjalna szczoteczke z mala glowka i dostalam u nich wosk, ktory jest mega przydatny. Zastanawialam sie nad irygatorem, ale mi orto mowil, ze jak nie mam to nie musze specjalnie go kupowac.
Ja mam aparat na gorze ceramiczny, a na dole metalowy i jestem bardzo zadowolona.

Edytowane przez spamie
Czas edycji: 2017-04-04 o 07:22
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 10:15   #2887
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Witam , jestem tu nowa , potrzebuje porady .Mam 36 lat , zastanawiam się nad aparatem , od paru lat zauważyłam ze moje przednie żeby bardziej się wysunęły nam tzw królicze i jedna jedynka zaczyna się skręcać . Jeden z ortodontow powiedział ze mam dużo martwych i mogą tworzyć się torbiele dodam ze brakuje mi dwóch zębów u góry i chyba to jest powód wysuwania się jedynek . Mąż uważa ze przesadzam i szkoda pieniędzy żeby w tym wieku zakładać i ze nie mam krzywych zębów . Załączam zdjęcia , jak wy uważacie ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0090.jpg (55,5 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0204.jpg (52,7 KB, 42 załadowań)
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-04, 10:19   #2888
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez maszka5 Pokaż wiadomość
Witam , jestem tu nowa , potrzebuje porady .Mam 36 lat , zastanawiam się nad aparatem , od paru lat zauważyłam ze moje przednie żeby bardziej się wysunęły nam tzw królicze i jedna jedynka zaczyna się skręcać . Jeden z ortodontow powiedział ze mam dużo martwych i mogą tworzyć się torbiele dodam ze brakuje mi dwóch zębów u góry i chyba to jest powód wysuwania się jedynek . Mąż uważa ze przesadzam i szkoda pieniędzy żeby w tym wieku zakładać i ze nie mam krzywych zębów . Załączam zdjęcia , jak wy uważacie ?
U Ciebie chyba 1 zachodzi na 2. Nie wiem jak to jest z prostowaniem martwych zebow, ale ogolnie warto prostowac. Ja sie mecze mowiac, bo wydaje mi sie, ze strasznie seplenie, ale jakos przetrwam... chyba
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 10:29   #2889
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Przepraszam wystawiam w tel i nie wiem jak obrócić zdjęcia

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

A może mi ktoś polecić ortodone z okolic Wolsztyna lub nowego tomysla , do poznania mam 70 km ,chyba ze Świebodzin lub Grodzisk wlp
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 18:16   #2890
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

dziewczyny, nosiła któraś deprogramator koisa?
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 19:00   #2891
koza996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Będę zakładać aparat w tym miesiącu. Zastanawiam sie nad porcelanowym lub kryształowym. Ten drugi droższy, ale lepiej wyglada. Sama już nie wiem. Któraś z Was moze polecić bądź odradzić któryś z tych aparatów?

No i co kupić przed aparatem? Nakładki do mycia szczoteczka elektryczna, wyciorki, wosk, szczoteczkę międzyzębowe? A te irygatory? To konieczne, przydaje sie? I czy jakiś tańszy model da radę?
Co do aparatów to nie wiem, bo mam zwykły metalowy.
Możesz sobie kupić szczoteczkę do zębów, wyciorki (są takie w rossmanie z rączką), nić dentystyczną (podobno Oral-b super floss się sprawdza) i może dla swojego spokoju chociaż jedno opakowanie wosku (nigdy nie wiadomo kiedy zacznie Ciebie coś obcierać). Mi się teraz wosk przydaje tylko po to, żeby sobie wystający drucik z lewej strony obkleić, bo rani mnie jak się uśmiecham Od ortodontki dostałam np. szczoteczkę do aparatu z tym rowkiem i wosk. To zależy chyba od orto, bo wiem że niektórzy dostają lepsze wyposażenie
Co do aparatów to nie wiem, bo mam zwykły metalowy.
Kurczę, ale się rozpisałam

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez maszka5 Pokaż wiadomość
Przepraszam wystawiam w tel i nie wiem jak obrócić zdjęcia

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

A może mi ktoś polecić ortodone z okolic Wolsztyna lub nowego tomysla , do poznania mam 70 km ,chyba ze Świebodzin lub Grodzisk wlp
W Wolsztynie przyjmuje ortodontka.
Bardzo fajna, umie dobrze i prosto doradzić. Chodziłam do niej na pierwsze wizyty, robiła mi wyciski i plan leczenia. Teraz jeżdżę do jej mamy, która przyjmuje w Zielonej Górze, ponieważ ta z Wolsztyna już nie przyjmuje w mojej miejscowości :/
koza996 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-04, 21:01   #2892
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

WhiteCherry a ty jaki aparacik zakładasz?



Nawiedzonanarzeczona, jesteś z szafiru zadowolona?



Co do tych opinii, który lepiej prostuje to zależy od orto, niektórzy doradzają metal, spotkałam siedź opinia, ze ceramika lepsza od kryształu, tutaj czytam, ze odwrotnie. Moja orto powiedziała, ze to obojętne i to tylko kwestia estetyki.
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 00:10   #2893
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
WhiteCherry a ty jaki aparacik zakładasz?



Nawiedzonanarzeczona, jesteś z szafiru zadowolona?



Co do tych opinii, który lepiej prostuje to zależy od orto, niektórzy doradzają metal, spotkałam siedź opinia, ze ceramika lepsza od kryształu, tutaj czytam, ze odwrotnie. Moja orto powiedziała, ze to obojętne i to tylko kwestia estetyki.

Kilku ortodontow mówiło mi, ze jest problem chyba przy demontażu zamków, cos w tym stylu. Dwie znajome maja ceramiczny i sa przebarwienia na nich. Sa ciemniejsze niz kiedys. Ja mam dopiero kilka dni szafir wiec ciezko powiedziec. Raczej jestem zadowolona. Ale nie wiem czy czasem nie matowieją zamki od mycia :/ musze zapytać ortodontke. Mam tez powlekany biały luk, wiec na zębach az tak go nie widac. Pewnie gdybym miała juz proste zeby efekt byłby lepszy

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
dziewczyny, nosiła któraś deprogramator koisa?

Brzmi groźnie
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 07:11   #2894
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez koza996 Pokaż wiadomość
Co do aparatów to nie wiem, bo mam zwykły metalowy.
Możesz sobie kupić szczoteczkę do zębów, wyciorki (są takie w rossmanie z rączką), nić dentystyczną (podobno Oral-b super floss się sprawdza) i może dla swojego spokoju chociaż jedno opakowanie wosku (nigdy nie wiadomo kiedy zacznie Ciebie coś obcierać). Mi się teraz wosk przydaje tylko po to, żeby sobie wystający drucik z lewej strony obkleić, bo rani mnie jak się uśmiecham Od ortodontki dostałam np. szczoteczkę do aparatu z tym rowkiem i wosk. To zależy chyba od orto, bo wiem że niektórzy dostają lepsze wyposażenie
Co do aparatów to nie wiem, bo mam zwykły metalowy.
Kurczę, ale się rozpisałam
Co do druciku, to nie mozesz isc do orto i powiedziec, zeby Ci go odcial, zakrzywil albo zakleil ? Ja tez mialam odstajacy drucik i poszlam do mojego orto, to mi to czyms zakleil, tak, ze nic mi nie przeszkadza i teraz a nie musze codziennie przyklejac wosku.

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
WhiteCherry a ty jaki aparacik zakładasz? http://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif



Nawiedzonanarzeczona, jesteś z szafiru zadowolona?



Co do tych opinii, który lepiej prostuje to zależy od orto, niektórzy doradzają metal, spotkałam siedź opinia, ze ceramika lepsza od kryształu, tutaj czytam, ze odwrotnie. Moja orto powiedziała, ze to obojętne i to tylko kwestia estetyki.
Ja mam gora ceramika i dol metal, z ktorych jestem zadowolona. Na dole tez chcialam miec ceramiczne zamki, ale moj orto sie nie zgodzil, bo na dole mam bardzo krzywe zeby i kosmetyczny aparat by sobie nie poradzil.

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Kilku ortodontow mówiło mi, ze jest problem chyba przy demontażu zamków, cos w tym stylu. Dwie znajome maja ceramiczny i sa przebarwienia na nich. Sa ciemniejsze niz kiedys. Ja mam dopiero kilka dni szafir wiec ciezko powiedziec. Raczej jestem zadowolona. Ale nie wiem czy czasem nie matowieją zamki od mycia :/ musze zapytać ortodontke. Mam tez powlekany biały luk, wiec na zębach az tak go nie widac. Pewnie gdybym miała juz proste zeby efekt byłby lepszy
Ja mam ceramiczny i jak na razie nie zwrocilam uwagi, zebym miala przebarwienia, ale aparat mam dopiero od tygodnia. Moj orto zapewnial mnie, ze ceramiczne zamki nie przebarwiaja sie, wiec mam nadzieje, ze to prawda.
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 07:32   #2895
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Kilku ortodontow mówiło mi, ze jest problem chyba przy demontażu zamków, cos w tym stylu. Dwie znajome maja ceramiczny i sa przebarwienia na nich. Sa ciemniejsze niz kiedys. Ja mam dopiero kilka dni szafir wiec ciezko powiedziec. Raczej jestem zadowolona. Ale nie wiem czy czasem nie matowieją zamki od mycia :/ musze zapytać ortodontke. Mam tez powlekany biały luk, wiec na zębach az tak go nie widac. Pewnie gdybym miała juz proste zeby efekt byłby lepszy

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------




Brzmi groźnie
Właśnie brzmi okropnie, dlatego szukam kogoś kto to przeżył i może coś powiedzieć na ten temat. W internecie ciężko coś znaleźć, chociaż jest jedno zdjęcie .
Dowiedziałam się na konsultacji, że mam tak ponapinane mięśnie twarzy, że przed zaplanowaniem jakiegokolwiek leczenia orto musiałabym to nosić 3 miesiące (internet mówi, że wystarczy od tygodnia do miesiąca) żeby szczęki ustawiły się poprawnie względem stawów... I chyba będę musiała się zdecydować, bo od nocnego zgrzytania zębami budzę się niemal codziennie z bólem szczęki.

no i cześć, tak w ogóle
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 08:26   #2896
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
A na jakim etapie leczenia teraz jesteś? przepraszam jeśli już gdzieś to na forum pisałaś czytam wszystkie komentarze, ale niekoniecznie kojarzę nick z historią leczenia
Ja dopiero drugi tydzień noszę aparat więc krótko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Gryziecie normalnie kanapki?
Ja kroję, bo mam wrażenie, że zamki zostaną w bułceDo tego czuję dolne zęby przy takim wgryzaniu się w coś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kroję i wrzucam na trzonowce
Ja chyba bym nawet nie potrafiła nic ugryźć przodem, bo mam nadbudowane siódemki i szczeny mi się nie łączą z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez maszka5 Pokaż wiadomość
Witam , jestem tu nowa , potrzebuje porady .Mam 36 lat , zastanawiam się nad aparatem , od paru lat zauważyłam ze moje przednie żeby bardziej się wysunęły nam tzw królicze i jedna jedynka zaczyna się skręcać . Jeden z ortodontow powiedział ze mam dużo martwych i mogą tworzyć się torbiele dodam ze brakuje mi dwóch zębów u góry i chyba to jest powód wysuwania się jedynek . Mąż uważa ze przesadzam i szkoda pieniędzy żeby w tym wieku zakładać i ze nie mam krzywych zębów . Załączam zdjęcia , jak wy uważacie ?
Ja "w tym wieku" założyłam aparat u jestem mega szczęśliwa z tego powodu Zawsze warto inwestować w siebie, w swoje dobre samopoczucie
Cytat:
Napisane przez spamie Pokaż wiadomość
Mnie zeby dopiero tak po 2 dniach bardziej zaczely bolec. Dzisiaj jest juz 5 dni od zalozenia aparatu i jest zdecydowanie lepiej, nawet moge juz gryzc troszeczke twardsze rzeczy, wiec sie nie zalamuj, bo z czasem bedzie lepiej. Mi tez sie wydaje, ze zeby jakos sa bardziej krzywe niz wczesniej, ale trzeba pozytywnie myslec. Nasi orto na pewno wiedza co robia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 11:32   #2897
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A ja już miesiąc noszę aparat.
Szok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 13:14   #2898
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Kroję i wrzucam na trzonowce
Ja chyba bym nawet nie potrafiła nic ugryźć przodem, bo mam nadbudowane siódemki i szczeny mi się nie łączą z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam akryl na zebach od 4 do 6 i szczeki nie zamykam. Wygladam jak ryba

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Jest jakiś kod rabatowy do shop- dent?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 13:16   #2899
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
ja mam akryl na zebach od 4 do 6 i szczeki nie zamykam. Wygladam jak ryba

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Jest jakiś kod rabatowy do shop- dent?
Też by mi się przydał
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-05, 16:19   #2900
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Tez bym chciała rabat



Phobie, ja tez zgrzytam zębami i to już dlugo i ostro. Mam wyzgrzytane zeby tak, ze po aparacie chyba będę musiała i tak je nadbudować. Miedzy innymi dlatego decyduje sie na aparat. Z nadzieja, ze mój głęboki zgryz sie wyleczy i przestane zgrzytać. Ogólnie to jestem przerażona, bo pytałam orto o jakaś szynę relaksacyjna na aparat. Powiedziała, ze bez. Boje sie, ze zeżre sobie zeby w tym aparacie, myśle o botoxie w żuchwę, ale to dodatkowe koszta. Sama nie wiem co robić. Co innym zgrzytaczkom orto zalecają podczas aparatu? Teraz śpię w szynie od paru lat.
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 16:21   #2901
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Tez bym chciała rabat



Phobie, ja tez zgrzytam zębami i to już dlugo i ostro. Mam wyzgrzytane zeby tak, ze po aparacie chyba będę musiała i tak je nadbudować. Miedzy innymi dlatego decyduje sie na aparat. Z nadzieja, ze mój głęboki zgryz sie wyleczy i przestane zgrzytać. Ogólnie to jestem przerażona, bo pytałam orto o jakaś szynę relaksacyjna na aparat. Powiedziała, ze bez. Boje sie, ze zeżre sobie zeby w tym aparacie, myśle o botoxie w żuchwę, ale to dodatkowe koszta. Sama nie wiem co robić. Co innym zgrzytaczkom orto zalecają podczas aparatu? Teraz śpię w szynie od paru lat.
ja nie zgrzytam, ale mam nadzgryz i lekko "spiłowane" szkliwo
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 16:23   #2902
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Kilku ortodontow mówiło mi, ze jest problem chyba przy demontażu zamków, cos w tym stylu. Dwie znajome maja ceramiczny i sa przebarwienia na nich. Sa ciemniejsze niz kiedys. Ja mam dopiero kilka dni szafir wiec ciezko powiedziec. Raczej jestem zadowolona. Ale nie wiem czy czasem nie matowieją zamki od mycia :/ musze zapytać ortodontke. Mam tez powlekany biały luk, wiec na zębach az tak go nie widac. Pewnie gdybym miała juz proste zeby efekt byłby lepszy
Zamki nie matowieją, ale "tracą" kolor. Świeże zamki kryształowe są białawe, a po jakimś czasie robią się bardziej przezroczyste. Widać to ewidentnie wtedy, gdy nosisz aparat długo i nagle odpadnie Ci zamek, a potem trzeba przykleić nowy
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 16:30   #2903
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Zamki nie matowieją, ale "tracą" kolor. Świeże zamki kryształowe są białawe, a po jakimś czasie robią się bardziej przezroczyste. Widać to ewidentnie wtedy, gdy nosisz aparat długo i nagle odpadnie Ci zamek, a potem trzeba przykleić nowy
Problem w tym, że u mnie jest odwrotnie. Na początku były fajnie kryształowe, a teraz się zrobiły białawe. Poza jednym, bo ten jest jakby pomarańczowy Nie wiem czemu
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 17:19   #2904
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Jestem po wizycie dorobiłam się drugiej krewetki dla równowagi po przekątnej do pierwszej xD orto powiedział, że wszystko idzie do przodu i wspomniał, że po zakończeniu leczenia powinnam sobie dobudować jedynkę dla lepszego efektu

Co do kodu rabatowego to polecam zapytać wujka google on zna wszystkie dostępne sama jak chcę coś kupić to najpierw sprawdzam czy jest rabat
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 17:52   #2905
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie dorobiłam się drugiej krewetkidla równowagi po przekątnej do pierwszej xD orto powiedział, że wszystko idzie do przodu i wspomniał, że po zakończeniu leczenia powinnam sobie dobudować jedynkę dla lepszego efektu

Co do kodu rabatowego to polecam zapytać wujka google on zna wszystkie dostępne sama jak chcę coś kupić to najpierw sprawdzam czy jest rabat
Co to są krewetki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:15   #2906
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Co to są krewetki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jest to taki metalowy drucik oplatany wokół zamków
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:37   #2907
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
jest to taki metalowy drucik oplatany wokół zamków
No proszę Fajnie wiedzieć.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:43   #2908
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
WhiteCherry a ty jaki aparacik zakładasz?


.
od początku jestem zdecydowana na metal
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:23   #2909
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez koza996 Pokaż wiadomość
Co do aparatów to nie wiem, bo mam zwykły metalowy.
Możesz sobie kupić szczoteczkę do zębów, wyciorki (są takie w rossmanie z rączką), nić dentystyczną (podobno Oral-b super floss się sprawdza) i może dla swojego spokoju chociaż jedno opakowanie wosku (nigdy nie wiadomo kiedy zacznie Ciebie coś obcierać). Mi się teraz wosk przydaje tylko po to, żeby sobie wystający drucik z lewej strony obkleić, bo rani mnie jak się uśmiecham Od ortodontki dostałam np. szczoteczkę do aparatu z tym rowkiem i wosk. To zależy chyba od orto, bo wiem że niektórzy dostają lepsze wyposażenie
Co do aparatów to nie wiem, bo mam zwykły metalowy.
Kurczę, ale się rozpisałam [COLOR="Silver"]
Nić oral-b super floss jest tragiczna, chyba, że ktoś ma szpary pomiędzy zębami min 1 mm Wyciągnęłam sobie nią drut z rurki... essential floss jest duuuuuużo lepsza. Trzeba nabrać wprawy w przekładaniu jej pomiędzy zamki, ale przynajmniej wchodzi pomiędzy zęby. Można kupić przewleczki do nici, myślę, że to może ułatwić sprawę.
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 20:47   #2910
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

a w ogole jest sens kupowac te nici specjalne do aparatow, lepsza niz zwykla nic?
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.