Psy - cz. V - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-21, 12:11   #3331
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Psy - cz. V

Pare dni temu minal rok odkad Solo jest z nami obchodzilismy jego urodziny a moja mam nawet odspiewala psu sto lat
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 12:29   #3332
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Pare dni temu minal rok odkad Solo jest z nami obchodzilismy jego urodziny a moja mam nawet odspiewala psu sto lat
cudownie. Ale ten czas szybko mija. Pamiętam jak pisałaś, ze właśnie się "dopsilas" 😊

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 14:59   #3333
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

Hej dziewczyny. Powiedzcie mi czy ta karma jest w miarę ok? Nie mówię o rewelacjach typy TOTW i tych wszystkich najlepszych ale o takiej półce średniej chociaż a jeżeli nie to co mogę polecić takiej, że tak powiem biedniejszej pani?
Skład: Suszone białko drobiowe (w tym 20% kurczaka), kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy, hydrolizat wątroby, wysłodki buraczane (3%), białko grochu, chlorek sodu, ekstrakt z cykorii (1%), suszone całe jajo, tripolifosforanu sodu (0,7%), chlorek choliny, olej słonecznikowy (0,4%), chlorek potasu.
Składniki analityczne (%): Białko 27, zawartość tłuszczu 17, materia nieorganiczna 7.7, włókno surowe 2, wapń 1.3, fosfor 1.1, żelazo 11.7 mg/100g, sód 0.74.
Jeżeli możecie cos polecić to poproszę i również od razu i rady jak przekonać starszą panią, że tak powiem z wiochy...

Zakupiłyśmy szelki, małej w ogóle nie przeszkadzają, nie protestowała, chodzi ładnie
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 15:16   #3334
szejkowanie
Raczkowanie
 
Avatar szejkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 71
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi czy ta karma jest w miarę ok? Nie mówię o rewelacjach typy TOTW i tych wszystkich najlepszych ale o takiej półce średniej chociaż a jeżeli nie to co mogę polecić takiej, że tak powiem biedniejszej pani?
Skład: Suszone białko drobiowe (w tym 20% kurczaka), kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy, hydrolizat wątroby, wysłodki buraczane (3%), białko grochu, chlorek sodu, ekstrakt z cykorii (1%), suszone całe jajo, tripolifosforanu sodu (0,7%), chlorek choliny, olej słonecznikowy (0,4%), chlorek potasu.
Składniki analityczne (%): Białko 27, zawartość tłuszczu 17, materia nieorganiczna 7.7, włókno surowe 2, wapń 1.3, fosfor 1.1, żelazo 11.7 mg/100g, sód 0.74.
Jeżeli możecie cos polecić to poproszę i również od razu i rady jak przekonać starszą panią, że tak powiem z wiochy...

Zakupiłyśmy szelki, małej w ogóle nie przeszkadzają, nie protestowała, chodzi ładnie
Średnia półka i niezbyt droga to Brit Care
szejkowanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 20:54   #3335
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi czy ta karma jest w miarę ok? Nie mówię o rewelacjach typy TOTW i tych wszystkich najlepszych ale o takiej półce średniej chociaż a jeżeli nie to co mogę polecić takiej, że tak powiem biedniejszej pani?
Skład: Suszone białko drobiowe (w tym 20% kurczaka), kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy, hydrolizat wątroby, wysłodki buraczane (3%), białko grochu, chlorek sodu, ekstrakt z cykorii (1%), suszone całe jajo, tripolifosforanu sodu (0,7%), chlorek choliny, olej słonecznikowy (0,4%), chlorek potasu.
Składniki analityczne (%): Białko 27, zawartość tłuszczu 17, materia nieorganiczna 7.7, włókno surowe 2, wapń 1.3, fosfor 1.1, żelazo 11.7 mg/100g, sód 0.74.
Jeżeli możecie cos polecić to poproszę i również od razu i rady jak przekonać starszą panią, że tak powiem z wiochy...

Zakupiłyśmy szelki, małej w ogóle nie przeszkadzają, nie protestowała, chodzi ładnie
Skład kiepski. Szukaj bez zbóż, soi i kukurydzy. Od siebie polecam Lukullus, chociaż po jakimś czasie znudził sie psu, ma tez dosc duze kawałki ale jest tani w miarę.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 21:19   #3336
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Psy - cz. V



dziewczyny, kiedy najlepiej wysterylizować sukę? można przed pierwszą cieczką?
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 21:59   #3337
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez szejkowanie Pokaż wiadomość
Średnia półka i niezbyt droga to Brit Care
Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Skład kiepski. Szukaj bez zbóż, soi i kukurydzy. Od siebie polecam Lukullus, chociaż po jakimś czasie znudził sie psu, ma tez dosc duze kawałki ale jest tani w miarę.
Poczytam, spróbuję przekonać. Ekspedientki w R. poleciły jej to i teraz uważa, że ta karma jest w ogóle mega, super, hiper bo na opakowaniu napisane są same superanckie rzeczy, weź tu przetłumacz starszej osobie... To i tak lepiej bo psiak ma dwa lata a do tej pory jadł ludzkie żarcie
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-21, 22:49   #3338
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Poczytam, spróbuję przekonać. Ekspedientki w R. poleciły jej to i teraz uważa, że ta karma jest w ogóle mega, super, hiper bo na opakowaniu napisane są same superanckie rzeczy, weź tu przetłumacz starszej osobie... To i tak lepiej bo psiak ma dwa lata a do tej pory jadł ludzkie żarcie
Albo jeszcze z tej średniej Wolf of Wildness, jest chyba jeszcze tańszy niz Lukullus, moja Szuba jakis czas to jadła i było okej. Tylko tych karm raczej nie znajdziesz w zwykłym zoologicznym tylko trzeba zamawiać niestety... przynajmniej u nas w stacjonarnych zoologicznych znalezc bezzbozowa sucha karmę graniczy z cudem...
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 23:49   #3339
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
sierść chyba nie uczula. Czy to nie jest jak z kotami, że uczula białko w slinie zwierzęcia?
Naskórek psa jest najsilniejszym alergenem
Tak, uczula białko.
Cytat:
Napisane przez szejkowanie Pokaż wiadomość
Żaden pies nie ma włosów Ale są psy, które mają sierść o strukturze włosa - shih, lhasaki, bolończyki, yorki itd
O tej strukturze też czytałam wzmiankę. Starsza koleżanka namówiła rodziców (ok. 70 lat) na wzięcie psa (w typie pewnie) shih-tsu, bo nie uczula. Próbowałam wytłumaczyć, że pies nie ma włosów, a uczula białko, więc włos czy sierść nie ma znaczenia. Koleżanka zaczęła się spierać, że nawet wet potwierdził, że shih-tsu mają włosy itd, więc już nie dyskutowałam.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie...
Mój spaniel wczoraj dziwnie się zachowywał bo nie mógł wskakiwać na łóżko, fotele itd. Jak go podniosłam to popiskiwać. Mięśnie na tylnich łapkach ciagle jakby napięte miał i go białko. Oczywiście wizyta u weta, całego go dokładnie obejrzał, badał odruchy ale powiedział ze wszystko książkowo i tylne łapki tez, temperatura idealna. Apetyt jest, biega szaleje, wyproznia się i siku w normie. Podała mu jakieś leki uspokajające i zastrzyk rozluźniający bo powiedziała ze jedynie brzuch ma napiety jakby ze musiał coś zjeść. W domu poszlal jak zwykle na spacerze tez i poszedł spać. Dziś już 2 razy wskoczył jak nie patrzyłam ale nadal go bolą.
Wet powiedział żeby dać mu pare dni na regenerację i nie panikować ale ja się boje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile pies ma? Mój miał i ma podobne problemy, ma prawie 15 lat i trochę za dużo waży, ale poprawiamy to.
Czasem wskoczy na łózko, ale już chętniej niestety wybiera legowisko na podłodze
Ja mojemu ograniczałam ruch, nie pozwalałam wskakiwać, wychodzenie na smyczy do ogródka itd. Z brzuchem tak samo, napięty, ale reszta ok. Po dniu, 2 ustępowało.

Wet ma rację, nie panikuj, ale niech psina trochę się oszczędza
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 05:29   #3340
szejkowanie
Raczkowanie
 
Avatar szejkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 71
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez maybelline Pokaż wiadomość


dziewczyny, kiedy najlepiej wysterylizować sukę? można przed pierwszą cieczką?
Hej ja mam dwie suczki i jednego psiaka.
Czaruś kastrowany jako roczniak.

Kleo miała być po 1 cieczce ale dostała urojonej ciąży, potem od razu 2 cieczkę, znowu urojoną i została poddana zabiegowi na początku 3 cieczki na moją odpowiedzialność. Totalnie mi świrowało przez te burze hormonalne, była smutna, nie chciała jeść, bawić się, chodzić na spacery, chudła. A jak już poszła na spacer to była agresywna do innych psów. Masakra totalna.......

Zatem Lunka została wysterylizowana jako półroczna sunia (pierwsza cieczka jest z reguły około 9-12 miesiąca w mojej rasie). Stanowczo nie żałuję tej decyzji - młoda nigdy nie miała cieczki i jest wiecznym szczeniakiem. Faktycznie nie jest taka dojrzała jak Kleo, ale kompletnie nam to nie przeszkadza. Zdarza się jej siknąć w emocjach i zostawić malutką kałużę - nie wiem czy to kwestia sterylizacji, podniecenia czy znaczenia terenu bo jest dość dominacyjna Z reguły robi to jak odwiedza nas jakiś piesek.

A jaką Ty masz rasę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11 listopad (27).jpg (57,8 KB, 21 załadowań)
szejkowanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 08:23   #3341
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez maybelline Pokaż wiadomość


dziewczyny, kiedy najlepiej wysterylizować sukę? można przed pierwszą cieczką?
Zalezy od rasy. Duze psy dopiero po zakonczeniu etapu wzrostu (najwczesniej ok 2 lat). Male mozna wczesniej
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-22, 11:41   #3342
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Psy - cz. V

Dziewczyny, potrzebuje rady w sprawie nie mojego psa ale psa zaprzyjaznionego.
Znacznie przytyl, drapie sie, nie caly czas, ale ladnych pare razy dziennie, czesciej niz moj. Pies jest ze schronu, przyszedl wychudzony, a teraz wyglada jak kulka, je nie wiecej niz moj, nie jest, moim zdaniem, przekarmiany. Je sucha karme. Jedno co, to spaceruje tylko na smyczy, bo za bardzo nie ma gdzie pobiegac, tyle co po ogrodzie za pilka. Ruch ma, nie ejst przetrzymywany w domu.
Wet nic specjanie nie doradzil, moim zdaniem trzeba go zmienic na bardziej znajacego sie
Znajomi psiarze podrzucili pomysl, ze to moze jakies uczulenie. Psom sie robi badania w tym kierunku?
My z jego wlascicielka zastanawialysmy sie czy czasem nie zmienic karmy na taka dla psow wysterylizowanych.
Same juz nie wiemy
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 11:44   #3343
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Owszem, może być uczulenie. Może być tarczyca, wypadałoby zrobić badania krwi co najmniej. a potem zdecydować co dalej. Karmy dla sterylizowanych to tylko bajer. Jak już, to wystarczy zwykła karma light.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 11:55   #3344
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Owszem, może być uczulenie. Może być tarczyca, wypadałoby zrobić badania krwi co najmniej. a potem zdecydować co dalej. Karmy dla sterylizowanych to tylko bajer. Jak już, to wystarczy zwykła karma light.
Dobrze wiedziec o tych karmach, dzieki.
Zaraz bde dzwonic zeby sie wybrali do weta ale raczej innego niz ten co do niego teraz chodza, bo nie zaproponowal badan
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 11:57   #3345
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Morfologia, biochemia, dobrze byłoby zrobić właśnie hormony tarczycy co najmniej.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 12:31   #3346
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Psy - cz. V

Morfologia, biochemia, profil tarczycowy.
Karme niech zmienia na bezzbozowa dla alergikow (te dla sterylizowanych to tak jak zakonna napisala - chwyt reklamowy)
Niech obejrza dokladnie skore - czy nie ma zmian-jesli tak, wet musi pobrac zeskrobine.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 14:43   #3347
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Psy - cz. V

Dzieki dziewczyny!
No wlasnie zapomnialam napisac, ze zmian skornych nie ma zadnych, obejrzalysmy go calego
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 15:08   #3348
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Psy - cz. V

Typowych badan alergologicznych psom sie nie robi - zwykle po prostu eliminuje sie poszczególne skladniki, aż trafi się na właściwy.
A dostaje jakieś smaczki? psie ciasteczka itp - one często też uczulają.
Ja bym go jeszcze odpchliła (nie wiem jaką ma sierść, ale czasami nie widać pcheł gołym okiem a pies się drapie)
Ewentualnie wykąpała psa w hexodermie - jeśli np ma alergie na środki czystości w domu (co prawda rzadko się to zdarza, ale zdarza)

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2017-04-22 o 15:11
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-22, 17:52   #3349
szejkowanie
Raczkowanie
 
Avatar szejkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 71
Dot.: Psy - cz. V

Moja sunia ma AZS - ale ona miała okropne czerwone, rozdrapane placki na całym brzuchu. Tylko Apoquel pomógł i młoda wreszcie funkcjonuje normalnie
szejkowanie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 12:28   #3350
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy - cz. V

Dziewczyny czy przez obcinanie pazurkow można uszkodzic jakis nerw? 2 dni temu moja miala obcinane. W tylnej lapce az za mocno bo sporo leciala jej krew Teraz tak dziwnie chodzi na tej lapce. Szczególnie na spacerach tak dziwnie macha ta łapka. I nie wiem czy ja boli od chodzenia bo coś sie tam dostaje czy cos uszkodzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 12:51   #3351
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy przez obcinanie pazurkow można uszkodzic jakis nerw? 2 dni temu moja miala obcinane. W tylnej lapce az za mocno bo sporo leciala jej krew Teraz tak dziwnie chodzi na tej lapce. Szczególnie na spacerach tak dziwnie macha ta łapka. I nie wiem czy ja boli od chodzenia bo coś sie tam dostaje czy cos uszkodzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro miała za mocno przyciętego to normalne że ją boli Ja naszemu dezynfekuję i zakładam opatrunek przy wyjściu na dwór, co by mu się jakiś syf nie dostał do ranki.
__________________

Edytowane przez eibhlin87
Czas edycji: 2017-04-23 o 13:09
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 13:01   #3352
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Skoro miała za mocno przyciętego to normalne że ją boli :tak: Ja naszemu dezynfekuję i zakładam opatrunek przy wyjściu na dwór, co by mu się jakiś syf nie dostał do ranki.
Normalne, ze ja to boli. To tak jakby czlowiekowi zerwac pol paznokcia i oczekiwac, ze nie bedzie odczuwac dyskomfortu. Pazur musi odrosnac az przykryje sie rdzen.
Bedziesz musiala uwazac juz zawsze przy przycinaniu tego pazura bo przy przycieciu rdzenia on tez sie potem wydluza
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 16:11   #3353
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy przez obcinanie pazurkow można uszkodzic jakis nerw? 2 dni temu moja miala obcinane. W tylnej lapce az za mocno bo sporo leciala jej krew Teraz tak dziwnie chodzi na tej lapce. Szczególnie na spacerach tak dziwnie macha ta łapka. I nie wiem czy ja boli od chodzenia bo coś sie tam dostaje czy cos uszkodzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można uszkodzić nerw
Mój ma w większości biało-przeźroczyste pazurki i nawet ten nerw widać, więc wiem ile mu pazurki przyciąć żeby nie cierpiał.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 07:44   #3354
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje rady w sprawie nie mojego psa ale psa zaprzyjaznionego.
Znacznie przytyl, drapie sie, nie caly czas, ale ladnych pare razy dziennie, czesciej niz moj. Pies jest ze schronu, przyszedl wychudzony, a teraz wyglada jak kulka, je nie wiecej niz moj, nie jest, moim zdaniem, przekarmiany. Je sucha karme. Jedno co, to spaceruje tylko na smyczy, bo za bardzo nie ma gdzie pobiegac, tyle co po ogrodzie za pilka. Ruch ma, nie ejst przetrzymywany w domu.
Wet nic specjanie nie doradzil, moim zdaniem trzeba go zmienic na bardziej znajacego sie
Znajomi psiarze podrzucili pomysl, ze to moze jakies uczulenie. Psom sie robi badania w tym kierunku?
My z jego wlascicielka zastanawialysmy sie czy czasem nie zmienic karmy na taka dla psow wysterylizowanych.
Same juz nie wiemy
Mój tak przytył ,kiedy byłam na urlopie i wpadłam na genialny pomysł ,a jadł wtedy gotowane ,żeby mu dawali makaron.Okazało się ,że ma nietolerancję zbóż.Może trzeba mu karmy bez jakiegoś składnika? A jaka jadł w schronisku? Powiedzieliby wam?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 20:02   #3355
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Psy - cz. V

Mam dosyć poważny problem. Przed chwilą prawie zabił mi się pies... Mam nowe łóżko, wysokie, sporo wyzsze od poprzedniej kanapy. Z podłogi daje rade wskoczyć wiec pod moją nieobecność musiała bym zamykac pokój a to dosyć kłopotliwe, bo pies ma w nim miski. Podstawiłam mu pufę w charakterze schodka i owszem korzysta wskakując ale kiedy zaskakuje nie pamieta o jej istnieniu. Przed chwilą odstawił nimer po którym zastanawiam się czy na zawsze nie zabronić mu wchodzic do mojego łóżka a nie chciała bym tego bo całe swoje zycie spi ze mną.... Zeskoczył ignorując moje nie i to w najgorszym stylu z możliwych. Podwinęła mu się łapka zrobił fikołka z dachowaniem i zaryciem mordą o podłogę...
Pierwszy raz kiedy juz postawiłam mu schodek i kazałam zejść przechwycilam go w locie. Ze szmaczkami pokazywalam jak ma wchodzic i schodzić i fajnie bylo na moment...
Pewnie łatwiej było by zakazać wejscia na łóżko bo jednak wygoda jest mniej ważna niż kręgosłup w całości. Myślę zeby na razie naklasc jakichs przeszkód pod łóżkiem żeby rzeczywiście nie mógł wejsc ani zejsc inaczej ale nie wiem na ile to się sprawdzi przy jego pomysłowości na obejście roznych przeszkód
Nie wiem już co mam robić. Macie może jakiś pomysł?
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 20:22   #3356
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Zamknąć pokój,a miski postawić w innym pomieszczeniu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 20:44   #3357
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Psy - cz. V

Tylko ze ja nie chce go wyrzucać z łóżka czesto starsze psy przewaznie małe z ocywistych względów albo te z chorymi stawami mają schodki na kanape i wiedzą jak z nich korzystać. Mam nadzieje że mały kaskader się również nauczy. najwyzej postawie mu miske z woda w przedpokoju bo nie bede ich codziennie nosic a muszą tam byc bo na noc zamykam się razem z psem coby nie powedrowal innym domownikom do lozka tudzież nie został przypadkowo zdeptany w drodze do niego chwilowo mu wylaczylam bo nie wyglada jakby go cos bolało. Spac i tak bedziemy razem ale dopuki się nie nauczy jak ma zaskakiwać nie zostanie sam w pokoju.
Chyba powinnam mieć dywan w poprzednim mieszkani byly niskie parapety gdzies wlasnie na takiej wysokosci jak teraz mam materac. Sam wskakiwal po moim fotelu od komputera a potem zeskakiwal na dywan jak cos za oknem zobaczył i nigdy nic mu się nie stalo z tego tytułu a na panelach sie slizga. Na okno tez potrafil wskoczyc z podłogi dupuki nie pojawil się tam kaloryfer.
Serio nie chciala bym 8 letniemu psu nagle zabraniac ze mną spać
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 21:10   #3358
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

Zastanawiam się na kennel klatką. Zmierzyłam psicę tak pi razy drzwi i w kłębie ma ok 30 cm a długość od nosa do tyłka ok 60 i mam pytanie czy klatka długość 76 cm, szerokość 52 cm, wysokość 59 cm będzie odpowiednia? Chciałabym, żeby miała jakiś swój azyl, żeby mogła odpocząć a na chwilę obecną wydaje mi się, że takim miejscem dla niej jest sypialnia bo tam się wyłącza całkowicie, rozkłada i spokojnie śpi. No ale w ciągu dnia sypialnia jest zamknięta, tym bardziej po spacerze, kiedy wraca uświniona, czasem gdy jest czarna to ją przemywam, spłukuję błoto, czekam aż wyschnie i dopiero się kładziemy. Posłanie jest fajne tylko wtedy, kiedy wracamy z wieczornego spaceru i leży tam i ciamka jakieś smaczki, gryzaki, gdy jej się znudzi to od razu chce się pakować na kanapę a zwyczajnie nie chciałabym, żeby na nią wchodziła bo jest bardzo 'upierdliwa' np kiedy mam gości. Ładuje się na kolana, wymusza głaskanie, skacze. Jak jej nie pozwalam i mówię 'na miejsce' to idzie, bardzo rzadko się położy i śpi a przeważnie chodzi po mieszkaniu, wzdycha sobie, wpatruje się we mnie, idzie do kuchni, wchodzi na rogówkę i stamtąd się na mnie patrzy... Chciałabym, żeby nauczyła się odpoczywać, jest mi jej szkoda b nieraz widzę, że jest zmęczona, prawie usypia na stojąco i próbuje wymusić na mnie, żebym ją wpuściła... Jesteście jedynymi osobami, których mogę się poradzić, czasem jestem bezsilna. A na kenel wpadłam w sumie dlatego, że lubi spać pod kocem, kołdrą, robi sobie takie norki, więc może jakbym kennel okryła kocem...?
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 21:16   #3359
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Ja kennel bardzo polecam
U nas się super sprawdził,bo moja suka choćby padała na pysk, to czasem nie umie się polozyc, a idzie do kennela i od razu sie kladzie. Ostatnio tez caly tydzien w domu byl tz z synem, bo mlody chory,to suka juz miala dosc i sama poprosila o otwarcie kennela (akurat chwilowo tz zamknał)i poszla tam spać.

Najlepiej wizualnie sobie wymierz tą klatke, my tak zrobilismy. Akurat ja kupowałam dla szczeniora i naszza klatka moglaby byc mniejsza,no ale lepsza za duza,niz za mala.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 21:19   #3360
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Psy - cz. V

A moze poloz do jej poslania jakis swoj sweter, zeby czula zapach?

u nas socjalizacja przebiega super. juz sie w ogole nie boi, ale niektore psy powoli zaczynaja sie go bac (mimo ze jest wiekszy od kazdego psa z ktorym sie bawil). sek w tym, ze jak zaczna sie bawic, to on w pewnym momencie staje na dwoch lapach, a przednie lapy kladzie na pyszczek psa.
wydaje mi sie, ze to jego sposob na zabawe (nam tez kladzie czasem przednie lapki na buzie), ale czy psy moga to w "jezyku psim" odebrac za agresje i zaatakowac w odpowiedzi?
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-02 20:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.