Psy - cz. V - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-19, 20:45   #3661
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Jak się bada choroby ucha u psa jak wszystko wydaje się okej a jednak boli? Byłam dzisiaj u weta, bo Kofe boli ucho raz na jakiś czas, ale jak już zaboli to boli cały dzień.
Zajrzał do środka i nic, wszystko wygląda pięknie. Nie ma czego so przyczepić, ale dostała krople na 10dni i jak nie przejdzie będziemy szukać dalej.

Wspominali też, ze może to być alergiczne (ale tylko w jednym uchu?). Co myślicie, miałyście kiedyś taki przypadek?
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 20:56   #3662
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Jak się bada choroby ucha u psa jak wszystko wydaje się okej a jednak boli? Byłam dzisiaj u weta, bo Kofe boli ucho raz na jakiś czas, ale jak już zaboli to boli cały dzień.
Zajrzał do środka i nic, wszystko wygląda pięknie. Nie ma czego so przyczepić, ale dostała krople na 10dni i jak nie przejdzie będziemy szukać dalej.

Wspominali też, ze może to być alergiczne (ale tylko w jednym uchu?). Co myślicie, miałyście kiedyś taki przypadek?
A czym zagladal do srodka? Niektorzy weterynarze maja takie wzierniki z kamera, tamwidac wszystko jak na dloni.

My mielismy tylko swierzb, dostalismy plyn do mycia uszu i przeszlo. A drapal sie strasznie, az do bolu.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 21:27   #3663
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Psy - cz. V

Okazało się, że poprawa była chwilowa. I dwa dni temu pies dostał gorączki. Nie jadł i nie pił cały dzień ale już tak bywało, że nie jadł w upał. Był też bardzo osowiały i co chwilę się kładł.Ze spaceru sam chciał wracać. Przeraziłam sie kiedy dostał dreszczy i nie miał siły wyskoczyć na łóżko. Dostał zastrzyk z antybiotykiem o przedłużonym działaniu a po dzisiejszej konsultacji, w tabletkach. Na szczęście zaczął jeść i pić, nadal jest słaby ale humor mu wraca i znów chce się bawić, nie długo ale już widać ochotę i ogonek w górze. Powiem wam, że martwiłam się, że coś przeoczyłam i pies cierpi. Ale po tym jednym dniu, po szczepieniu, kiedy byl taki " struty" , był całkiem normalny, jadl i w ogóle. Nie mam pojęcia co mu się stało.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 21:34   #3664
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Robcia. Zróbcie te badania na babejszoze. To jest z krwi proste badanie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 22:05   #3665
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Robcia. Zróbcie te badania na babejszoze. To jest z krwi proste badanie.
Prosilam weta. Ale on wie lepiej. Obejrzal go i stwierdził, że jeśli nie będzie poprawy, pobierze krew.
Napraszam sie i płace a on nie, dziwny gość ten mój wet.
Jest lepiej i mam nadzieje, ze to nie bebeszjoza, bo chłopa udusze i będę zła na siebie, że się nie uparłam.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 22:07   #3666
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Ja bym poszła do kogoś innego,jeśli chcialabym zrobic badania i by mi odmówił.Wolę zaplacic wiecej i miec pewnosc. Zwlaszcza ze jakby to babeszjoza byla,to kazda chwila cenna..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 23:52   #3667
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Prosilam weta. Ale on wie lepiej. Obejrzal go i stwierdził, że jeśli nie będzie poprawy, pobierze krew.

Napraszam sie i płace a on nie, dziwny gość ten mój wet.

Jest lepiej i mam nadzieje, ze to nie bebeszjoza, bo chłopa udusze i będę zła na siebie, że się nie uparłam.

Ee może tylko dodam ze babeszjoza atakuje organy wewnętrzne jak nie jest leczona i to bardzo szybko, dlatego im szybsza reakcja tym lepiej, później mogą być bardzo duże szkody..
Takie czekanie go nieodpowiedzialność i tyle, to nie jest byle co tylko możliwe ze śmiertelna choroba..
co do badania to tak jak zakonna pisze, zwykle proste badanie, mój wet pobrał krew i zobaczył pod mikroskopem trwało to 2 minuty..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez malgo96
Czas edycji: 2017-05-19 o 23:54
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-20, 05:53   #3668
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

W zasadzie jesteś teraz nieodpowiedzialna robcia. Zmień weta DZISIAJ idź do innego. Jak pies Ci się przekręci to będziesz dalej chciała weta dusić? Ha ha.... takie heheszki. Margo dobrze napisała że to jest śmiertelna choroba która niszczy organy. Im dłużej czekasz tym gorzej.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-20, 07:43   #3669
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
A czym zagladal do srodka? Niektorzy weterynarze maja takie wzierniki z kamera, tamwidac wszystko jak na dloni.

My mielismy tylko swierzb, dostalismy plyn do mycia uszu i przeszlo. A drapal sie strasznie, az do bolu.
Właśnie zaglądali tym wziernikiem, wymacali i oglądali to ucho na wszystkie strony i NIC, kompletnie nic. Czyste, kolor ładny, nic tam nie wpadło, zapachuod jakiejś infekcji też nie ma.
Nie mam pojęcia co to może być. Wolałabym żeby coś tam było, przynajmniej mogłabym ocenić czy jest poprawa. A tak będziemy się leczyć i leczyć w ciemno.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja bym poszła do kogoś innego,jeśli chcialabym zrobic badania i by mi odmówił.Wolę zaplacic wiecej i miec pewnosc. Zwlaszcza ze jakby to babeszjoza byla,to kazda chwila cenna..
Ja też, przecież badania krwi się robi profilaktycznie. Moja najstarsza co 3 miesiące chodzi a młodsze co rok. I nigdy nikt mi nie odmówił zrobienia badań, chyba bym ich wysmiala.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-20, 07:44   #3670
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Inga A skąd wiesz ze ją to ucho boli?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-20, 07:49   #3671
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Psy - cz. V

Pewnie nie chciało mu się zajrzeć pod mikroskop. No nie widzi mi się ten facet. Ale jeśli to nie jest absolutnie konieczne, nie chce go wlec znów do weta. To pies lękowy, za każdym razem jest walka jak o życie a poprawa nastąpiła już po zastrzyku. Gdybym nie widziała poprawy w każdej chwili mogę jechać.
Pierwsza moja myśl była o bebeszjozie i taka była moja sugestia do weta.
Tymczasem dzisiaj psisko wstało rano wesołe jak skowronek, dopomnialo sie o miche i poszło pobuszować w kompoście. To kiszonka wiec dobrze mu przy antybiotyku zrobi. Wieczorem dopomnial sie też o spacer, który, krótki bo krótki ale się odbył . Myślę, że gdyby to była bebeszjoza nie przeszłoby mu tak szybko i łatwo.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-20, 08:37   #3672
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Właśnie zaglądali tym wziernikiem, wymacali i oglądali to ucho na wszystkie strony i NIC, kompletnie nic. Czyste, kolor ładny, nic tam nie wpadło, zapachuod jakiejś infekcji też nie ma.
Nie mam pojęcia co to może być. Wolałabym żeby coś tam było, przynajmniej mogłabym ocenić czy jest poprawa. A tak będziemy się leczyć i leczyć w ciemno. .
a to na pewno ucho?

reakcja zapalna może być i w jednym uchu, właśnie się z tym bujamy;/
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-20, 22:09   #3673
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Inga A skąd wiesz ze ją to ucho boli?

wysłane telepatycznie
Tak mi się wydawało. Każdy mój pies miał podobne reakcje na ból ucha, wiec stwierdziłam że to bedzie to. Biega, biega, zawieje wiatr i kładzie ucho, trzęsie łbem, drapie się. Albo idzie po domu i to samo, drapanie, machanie łbem, wtedy boli jak ją dotykam poniżej tej zewnętrznej małzowiny. Tylko dziwne jest to, ze to takimi fazami przychodzi. Jeden dzien boli, drugi nie, później chwilę boli i znowu nic. Nie mam pomysłu kompletnie.
Oprócz tego nic jej się nie dzieje, zachowuje się jak zawsze poza depresją związana z zakrapianiem ucha.
[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7396846 1]a to na pewno ucho?

reakcja zapalna może być i w jednym uchu, właśnie się z tym bujamy;/[/QUOTE]
Nawet nie pomyslalam o tym, ze to moze byc cos innego. Bo co? Z jednej strony głowy? Koło ucha? Bez dodatkowych objawów?

Poczekam do końca tych kropli i jak nie przejdzie to chyba będzie trzeba psiceod góry do dołu gruntownie przebadać. Tylko co mogę badac?
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-20, 23:23   #3674
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Psy - cz. V

Ciezka sprawa z tym uchem... Moze wezly chlonne? One sa przeciez przy uszach?


Troche glupio przy takich powaznych rozmowach napisac cos smiesznego, no ale napisze:

Wracam dzisiaj z zakupow z wielkimi siatami. Rzucam je na podloge w kuchni i ide do innego pokoju, na chwileczke doslownie, dwie minutki. W siatce woreczki z mieskiem, kielbaska, szyneczka, do wyboru, do koloru... Wracam do kuchni i co? Moj pies memla sobie pora. Ot, wegetarianin.
Potem z kolei odnalazl swoja zaginiona pileczke i bylam zmuszona do grania w pilke nozna w trakcie zmywania naczyn. Wiecie, rece robia swoje, nogi swoje. Taki trening koordynacyjny.

Jeszcze mi ten pies na zdrowie wyjdzie...
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 05:14   #3675
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Oczywiście ze psy to samo zdrowie. 😊.
Inga może oni, może coś w nosie, może głowa ją boli, może faktycznie jakaś reakcja alergiczna na coś co wpadło do ucha?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 09:26   #3676
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy - cz. V

Mój pies właśnie jest po testach na choroby odkleszczowe i na szczęście testy wyszły negatywnie - jest zdrowy.
Dodatkowo prześwietliłam mu tylne łapy (bo mi ostatnio dwukrotnie kulał) i zdjęcia nic nie wykazały, stawy zdrowe, wolne od dysplazji więc zagadką jest to skąd te kulawizny i towarzysząca im gorączka
Wet zbadał mu łapy, wymacał z każdej strony i nic nie wykrył niepokojącego, prawdopodobnym jest to że gdzieś się mocniej uderzył a reakcją na ból może być gorączka, zobaczymy co dalej będzie, do poniedziałku jest na antybiotyku, jednak do piątku miał w zastrzyku, wczoraj w tabletce dostał (po pół rano i wieczorem) i masakra!
Wieczorem po godzinie zwymiotował chyba wszystko co dostał do jedzenia z całego dnia.
I tak się zastanawiam czy to może być reakcja na piątkowa narkozę i tabletki? Wiem że źle znosi podawanie tabletek (dlatego go nie odrobaczam za pomocą tabletek). Dzisiaj na porannym spacerze znowu wymiotował, chociaż nie bardzo miał czym i dodatkowo biegunka. W południe idę dzisiaj do weta żeby mu podał lek w zastrzyku i zobaczymy co mi powie.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 10:29   #3677
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy - cz. V

Moja Sinda z kolei ponownie dzisiaj padła na ziemię jak się na jakiegoś psa zdenerwowała. Ona ma się nie przemęczać i nie denerwować, dostaje całą serię leków, które jej trochę pomagają ale wet kardiolog nie robi mi zbyt dużych nadziei. No i przed babejszozą też ostrzega bo jak jej się przytrafi to już będzie koniec. Na szczęście zabezpieczenia działają.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 11:11   #3678
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Kurcze a ja wykapalam suke i nie zakropilam na kleszcze bo zaraz po kapieli nie można i od razu jakiegoś dziada złapała :/
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 11:24   #3679
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy - cz. V

A, i jeszcze zaobserwowałam pogłębiającą się demencję starczą. Pies, który kiedyś zawsze chodził blisko mojej nogi tak, że czasem trudno ją było zauważyć bo była tuż tuż, teraz zaczyna się gubić i musi chodzić non stop na smyczy. Jak się ją spuści gdzieś na polu to potrafi zacząć wędrować za zupełnie nieznaną jej osobą, ostatnio za jakimś starszym panem, lub po prostu sobie idzie gdzieś przed siebie, jakby sama nie wiedziała dokąd.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-21, 12:00   #3680
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Kurcze a ja wykapalam suke i nie zakropilam na kleszcze bo zaraz po kapieli nie można i od razu jakiegoś dziada złapała :/
Dlatego wole foresto. Z nimi maga sie kapac a ochrona i tak jest. Od ponad miesiąca mamy obroze i 0 kleszczy. Oby tak dalej. Wcześniej krople a i tak codziennie jakiegoś miala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 12:14   #3681
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Psy - cz. V

Tak to prawda, mój piesek też już na starość czasem się gubi i nie wie, co ze sobą zrobić.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 12:39   #3682
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Nie mogę foresto bo mam małe dziecko w domu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 12:53   #3683
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie mogę foresto bo mam małe dziecko w domu.
Są jakieś przeciwwskazania do obroży przy małym dziecku?
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 13:19   #3684
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
Są jakieś przeciwwskazania do obroży przy małym dziecku?
Moje dziecko wpadło na "genialny" pomysł i wsadziło nogę pomiędzy obrożę a szyję psa, po czym nie mogło tej nogi wyciągnąć bo utknęła. Musieliśmy szybko tę obrożę przeciąć żeby pies się nie udusił. Z tym, że to było sześcioletnie już dziecko więc już jej nie trzeba było tłumaczyć, że tak się nie robi, nawet nie można o tym napomknąć bo niezłą traumę przeżyła i się przez jakiś czas o to obwiniała i przepraszała Lucy (czyli psa).
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 13:26   #3685
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Hvid. Ile lat na twój pies?
Niestety. One się starzeją szybciej niż my. Strasznie mnie boli ta świadomość.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 13:30   #3686
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy - cz. V

Starsza Sinda w lipcu skończy 14 lat, druga czyli Lucy w marcu tego roku skończyła 11.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 13:32   #3687
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

To już faktycznie seniorki.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 13:51   #3688
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Ciezka sprawa z tym uchem... Moze wezly chlonne? One sa przeciez przy uszach?
Tylko właśnie jakby to było od węzłów czy od głowy to ten ból raczej nie przychodziłby nagle. A węzeł z minuty na minutę nie przestaje boleć (sama sie z nimi męczę i myśle że miałaby dużo innych dolegliwości przy tym). Ale jak krople nie dadzą rady to będę sprawdzać i to, dzięki
Hahah jakbym moją widziała, tylko ona się rzuca na ogórki gruntowe Każdą ilośc zeżre, tak samo marchewki (ale koniecznie z własnego ogródka, bo innymi trochę gardzi ).
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Oczywiście ze psy to samo zdrowie. 😊.
Inga może oni, może coś w nosie, może głowa ją boli, może faktycznie jakaś reakcja alergiczna na coś co wpadło do ucha?

wysłane telepatycznie
Właśnie o dziwo nos jest czyściutki, nie leje jej sie nic oprócz zwykłego skraplania (co jest bardzo dziwne, bo odkąd do mnie przyszła co wiosnę miała alergiczny katar ogromny na każdym spacerze, a w tym roku nic, zwykły zimny, mokry nosek w granicach normy).
Nad głową też się zastanawiałam, ale co, taki nagły ból, który przechodzi po chwili czasami? No i skąd wtedy ten ból przy macaniu ucha.
A alergia, no okej nawet bym się z tym zgodziła, bo ona skłonności do kataru zawsze miała przy pyłkach, ale! Jedno ucho? I to czyste, w środku nic nie ma, nic jej nie wpadło, bo miała zaglądane do środka tym wziernikiem.

Szukamy w ciemno, mam nadzieję że te krople coś pomogą, bo inaczej osiwieje i zbankrutuje przez te dziady małe
Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Moja Sinda z kolei ponownie dzisiaj padła na ziemię jak się na jakiegoś psa zdenerwowała. Ona ma się nie przemęczać i nie denerwować, dostaje całą serię leków, które jej trochę pomagają ale wet kardiolog nie robi mi zbyt dużych nadziei. No i przed babejszozą też ostrzega bo jak jej się przytrafi to już będzie koniec. Na szczęście zabezpieczenia działają.
Ile ma lat? Co z serduchem sie dzieje? Może poobserwuj w jakich godzinach koło was jest najmniej ludzi i staraj się wychodzić jak akurat nikt się nie kręci (chociaż pewnie już to robisz).
Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
A, i jeszcze zaobserwowałam pogłębiającą się demencję starczą. Pies, który kiedyś zawsze chodził blisko mojej nogi tak, że czasem trudno ją było zauważyć bo była tuż tuż, teraz zaczyna się gubić i musi chodzić non stop na smyczy. Jak się ją spuści gdzieś na polu to potrafi zacząć wędrować za zupełnie nieznaną jej osobą, ostatnio za jakimś starszym panem, lub po prostu sobie idzie gdzieś przed siebie, jakby sama nie wiedziała dokąd.
Moja 12,5 letnia babcia też powoli się zapomina. Nie aż tak, ale czasami biegnie i nagle się zatrzymuje, bo zapomniała po co biegła. Innym razem cały dzień marudzi, bo coś chce, ale sama nie wie co i czeka aż jej coś zaproponuje co ją zadowoli. Ostatnio też jest mniej wrażliwa na bodźce, wczoraj była lekka burza i była trochę niespokojna, ale nie panikowała jak zwykle.
Chociaż szczerze mówiąc, ta moja psica na starość zrobiła się wspaniała. Jest ta iskra co zawsze i czasami jak ma glupawę to trudno ją opanować, a z drugiej strony jest stateczną starsza psinką.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Niestety. One się starzeją szybciej niż my. Strasznie mnie boli ta świadomość.

wysłane telepatycznie
To na pewno. Ale z drugiej strony wiesz co? Dobrze jest patrzeć, jak Twój mały szczeniaczek dorośleje i mieć świadomość, że mimo kilkunastu lat na karku wciąż jest. Po tym jak moje owczarki nagle zniknęły mając 8 i 10 lat bardzo się cieszę, że moja pekinka ma 12,5 i wciąż ze mną jest. To jej starzenie jest dla mnie bardzo ważne. I wiem, że kiedyś przyjdzie i na nią czas, ale przeżyje te kilkanaście lat ze mną, tyle ile każdy pies powinien. Marzę o tym, żeby być z moimi psami jak się będą starzeć, a nie żegnać je jako psy w sile wieku, które powinny dalej żyć.
Jasne, boleć będzie tak samo, ale jakaś świadomość tego, że psisko przeżyło kawał dobrego życia i doczekało starości jest lepsza niż to, że pies mógł dalej żyć jeszcze kilka lat a starości nie doczekał.
Rozpieszczam teraz moją staruszkę do granic możliwości, a reszta stadka ma do niej taki szacunek, że w dalszym ciągu nie mogę w to uwierzyć. nigdy żadnego z nich nie ustawiła, a one ją traktują jak królową
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 14:48   #3689
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy - cz. V

inga21 - Kardiomiopatia rozstrzeniowa. Jak już napisałam wcześniej, w lipcu skończy 14 lat.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 20:18   #3690
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
Są jakieś przeciwwskazania do obroży przy małym dziecku?
Dziecko dotyka obrozy, bierze do rak, potem rece do buzi - no nie poleca się.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-02 20:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.