Trzynaście powodów (2017-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-05, 11:45   #31
zielonka23
Raczkowanie
 
Avatar zielonka23
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 139
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Dokładnie. Dlatego pod tym względem serial wydał mi się realistyczny. Miał ciekawą konstrukcję i klimat. Lubiłam też bohaterów.
zielonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 22:01   #32
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Dokończyłam. Ostatnie 3-4 odcinki podobały mi się mniej, bo Hannah z odcinka na odcinek coraz bardziej irytująca Najbardziej mnie dobiło, że za każdym razem żądała, żeby ktoś za nią biegł i ją błagał Przejrzałam sobie wątki na filmwebie i z wieloma zarzutami się zgadzam. Smutne, że obarczała swoimi problemami psychicznymi osoby zupełnie niewinne, które nic jej właściwie złego nie zrobiły.

W fabule mnóstwo nieścisłości i naprawdę całkowicie nieprawdopodobnych psychologicznie wydarzeń. Począwszy od gwałtu na Jess (dwie bliskie osoby były świadkiem gwałtu, a nie tylko nic nie zrobiły, nic później nie powiedziały, to jeszcze zachowywały się jakby nigdy nic), skończywszy na totalnie niezrozumiałej dla mnie sytuacji na kolejnej imprezie u Bryce'a.

Ale i tak polecam. Wciagające
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 07:12   #33
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Wczoraj skończyłam oglądać i yo fakt serial się dłużył. Wolałabym żeby kazdy odcinek trwał 40 minut, 35. Prawie godzina to za dlugo. Cały koncept na którym opiera się 13 reasons jest ciekawy, super że wybrali do ról nieznanych wcześniej aktorów. Chciałabym obejrzeć drugi sezon i zobaczyć czy Alex przeżył postrzał, czy Bryce został ukarany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 18:41   #34
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Bardzo dobry, o nastolatkach ale nie dla nastolatków.
Wg mnie super bylo pokazane jak do problemow moga podchodzic dzieci z nieuksztaltowanym jeszcze charakterem, burza hormonow itd. Dla wiekszosci problem moze byc blahy i nie warty nawet rozmyslan, ktos inny moze popelnic przez to samobojstwo.

Ja jako matka zastanawialam sie co jeszcze rodzice zarowno glownego bohatera jak i Hannah mogli zrobic. Czy mogli bardziej dociekac, karac, prosic. Moze te dzieci zostaly potraktowane jak dorosli/przyjaciele, moze powinno sie ostrzej ich traktowac

Serial wg mnie bardzo poruszajacy i zmuszajacy do refleksji.
Hannah owszem przerysowana, ale jej problemy juz nie. Pamietam swoje, gdy bylam nastolatka, mialam bardzo podobny charakter i tok myslenia (bylam wyniosla, mialam niewielu przyjaciol i niektore problemy porownywalam do II wojny swiatowej).
Moze dlatego serial odebralam bardzo osobiscie i wcale nie uwazam ze taka sytuacja jest nierealna.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 19:33   #35
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Mnie przeraża matka Claya, który był przedstawiony jako rozsądny chłopak dopiero potem zaczynający się wedlug jego rodziców "buntować", a w jej oczach on jest dalej nieporadnym chłopcem, a nie zaraz dorosłym facetem. Po co te zakazy zamykania drzwi i ciągle nakazy?

Czy dobrze zrozumialam, ze ten chlopak, szkolny fotograf kupił broń? I chował ją potem w skrzyni? Tak jak już pisałam chciałabym oznaczyć ciąg dalszy tej historii, dowiedzieć się czy Alex przeżył, czy Bryce został ukarany, czy Jessica złożyła oskarżenia. Ta historia musi się potoczyć dalej, już poza Hannah.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 19:50   #36
Lirien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 65
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Z jednej strony serial czesto sie dluzyl, kilka odcinkow zbednych, ale za to wielokrotnie chwycil za serce. Podobalo mi sie, ze oprocz Bryce'a nikt nie byl jednoznacznie zly, chociaz ja nienawidzilam Courtney i uwazam, ze za malo w serialu dostalo sie wlasnie jej. W dodatku nie okazala poczucia winy ani przez chwile. Za to za duze obwinianie Zacha. Byl malostkowy i wyrzucil karteczki, podczas gdy Hannah zachowala sie w stosunku do niego o wiele gorzej. Glowna bohaterka irytujaca, ale to cecha wiekszosci nastolatkow, oczywiscie tez mialam dosc, ze oczekiwala ze wszyscy za nia pobiegna. Niestety, niektorzy w okresie dojrzewania przejawiaja takie egocentryczne zachowanie. Clay nie mial kregoslupa, zalowal, ze nie wyznal jej milosci, podczas gdy ona wyrzucila go, obrazila bardzo doslownie i stanowczo. Ale o dziwo, uwazam, ze glowna para miala naprawde chemie. Swietni aktorsko. Postac Tony'ego zbedny. Przy kilku scenach naprawde chcialo mi sie plakac, a przy dwoch naprawde plakalam. Myslalam, ze 'trigger warning' byl tylko dla nastolatkow, ale ja sama czulam sie nieswojo ogladajac. Nie podoba mi sie, ze powstanie drugi sezon, nie widze takiej potrzeby, szczegolnie jesli Tyler mialby pelnic wieksza role. Jak dobrze, ze Selena nie grala glownej bohaterki. Jak interpretujecie zakonczenie, gdy Clay i spolka odjezdzaja autem, sielskie widoczki. Slodkogorzkie czy znak ze powoli godza sie z tragedia i zyja dalej swoim zyciem?
Lirien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 20:16   #37
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Ja początkowo nie ogarniałam postaci Tylera, mam wrazenie ze jego postać jest dziwnie napisana. Początkowo w ogold nie skumałam, że on byl uczniem tego liceum. Courtney nie zostałam ukarana, bo to co zrobiła bylo grzeszkiem w porownaniu do występków innych. Dla mnie zakończenie bylo znakiem pogodzenia się z tym co się stało, odjeżdzali w niezłych nastrojach, muzyka w tle nie była przygnębiająca. Clay oddał kasety ostatniej osobie temu pedagogowi i zostawił mu decyzje do podjęcia co dalej z tym zrobi. Ja czekam na kolrjny sezon, dla mnie ta historia nie jest dokończona. Wiele historii jest niedopowiedzianych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-08, 16:12   #38
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Zgadzam się, że niektóre momenty były strasznie przeciągnięte, a momentami nudnawe

Co do kontynuacji serialu mam mieszane odcczucia. Z jednej strony ciekawie byłyoby zobaczyć dalsze losy tych dzieciaków, z drugiej boję się naciąganych dramatów. Pytanie też w jakiej formie miałoby to wyglądać, bo tutaj odcinek po odcinku dowiadywaliśmy się kawałeczka tajemnicy, a teraz po wszystkim już wiadomo co i jak... Chyba, że Alex przed postrzałem zrobił coś podobnego jak Hannah co nie byłoby dziwne zważywszy na to jak zachowywał się pod sam koniec...
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 21:42   #39
Burstinatrix
Raczkowanie
 
Avatar Burstinatrix
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 144
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Hej, ja lubię Tony'ego.
Burstinatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 19:36   #40
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Też lubię Tonego.
Skończyłam serial i bardzo dużo daje do myślenia. Owszem głowna bohaterka jest egocentryczna, nierozsądna, ale jak większość nastolatek, wiele z nich bierze wszystko do siebie. Czesto pod serialem czytałam niemile komentarze typu, że jej powody były błahostkami i to głupie. Po prostu wszystko się napiętrzyło, a gwałt ją dobił.
Mi się bardzo spodobał, mimo że momentami wiał nuda, a niektóre sceny były oklepane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-05-16 o 19:38
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 19:54   #41
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Tony był tam według mnie jedyną postacią z głową na karku. I fakt, że momentami serial się dłużył, długość odcinków na moje zabójcza.
Scena, która mnie najbardziej poruszyła to chyba ta, w której matka znajduje Hannah.

Drugi sezon jest już potwierdzony. Z jednej strony wiele wątków zostało otwartych, ale z drugiej uważam, że serial powinien zakończyć się na jednym sezonie. Choć, znając siebie, obejrzę drugi sezon choćby z czystej ciekawości
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 20:52   #42
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Ja jestem ciekawa co będzie dalej. Szczególnie zainteresowało mnie co planuje podglądacz z walizką broni? Rozstrzelać szkolę, bohaterów taśm? Co dalej bedzie z Alexem i Justinem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 22:49   #43
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 733
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7386807 1]Też lubię Tonego.
Skończyłam serial i bardzo dużo daje do myślenia. Owszem głowna bohaterka jest egocentryczna, nierozsądna, ale jak większość nastolatek, wiele z nich bierze wszystko do siebie. Czesto pod serialem czytałam niemile komentarze typu, że jej powody były błahostkami i to głupie. Po prostu wszystko się napiętrzyło, a gwałt ją dobił.
Mi się bardzo spodobał, mimo że momentami wiał nuda, a niektóre sceny były oklepane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dołączę do grona narzekających na główną bohaterkę. Problemy wyolbrzymione, a jeśli chodzi o gwałt to niestety chyba Hannah nie myślała trzeźwo kiedy znów przyszła do Bryce'a na imprezę. Zabrakło instynktu samozachowawczego. Co oczywiście nie usprawiedliwia w żaden sposób tego co zrobił Bryce.

I piszę to z perspektywy osoby, która również nie miała łatwo w gimbazie. Szkalowanie, wyśmiewanie a nawet dziwne macanki -
wszystko przeżyłam. I wydaje mi się naturalnym, że jak widzę, że ktoś nie życzy mi dobrze to przestaję się z tym kimś zadawać. A Hannah zdawała się nie brać tego pod uwagę.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 17:27   #44
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Dołączę do grona narzekających na główną bohaterkę. Problemy wyolbrzymione, a jeśli chodzi o gwałt to niestety chyba Hannah nie myślała trzeźwo kiedy znów przyszła do Bryce'a na imprezę. Zabrakło instynktu samozachowawczego. Co oczywiście nie usprawiedliwia w żaden sposób tego co zrobił Bryce.

I piszę to z perspektywy osoby, która również nie miała łatwo w gimbazie. Szkalowanie, wyśmiewanie a nawet dziwne macanki -
wszystko przeżyłam. I wydaje mi się naturalnym, że jak widzę, że ktoś nie życzy mi dobrze to przestaję się z tym kimś zadawać. A Hannah zdawała się nie brać tego pod uwagę.
Ja właśnie nie wiem, czy coś źle pamiętam, ale nie rozumiem tych komentarzy, że jak Hannah mogła przyjśc do domu Bryce'a. Ale z tego co widziałam, ona chyba u niego wcześniej nie była? I nie wiedziała że dom na który trafiła należy do niego Gdy była świadkiem gwałtu, działo się to w domu jej przyjaciółki, w jej własnej sypialni przecież. Źle kojarzę?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 18:36   #45
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie wiem, czy coś źle pamiętam, ale nie rozumiem tych komentarzy, że jak Hannah mogła przyjśc do domu Bryce'a. Ale z tego co widziałam, ona chyba u niego wcześniej nie była? I nie wiedziała że dom na który trafiła należy do niego Gdy była świadkiem gwałtu, działo się to w domu jej przyjaciółki, w jej własnej sypialni przecież. Źle kojarzę?
Tak. Nigdy nie była u Bryce'a. Wczesniejsza impreza była jej kumpeli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 19:00   #46
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Moim zdaniem Hannah po prostu łaknęła kontaktu, pewnie myślała że na imprezie znajdzie się ktoś kto poświęci jej uwagę i okaże trochę serca. Z drugiej strony już raz dostała kopa w dupę od większości towarzystwa i poszła do nich niezaproszona na imprezę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 07:21   #47
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Też obejrzałam w 4 dni, a dla mnie to naprawdę duży sukces, bo potrafię zasnąć na każdym, nawet najciekawszym filmie.
Mnie się serial bardzo podobał. Dla mnie jest bardzo mocny. Obok głównej bohaterki równie przejmująca była dla mnie historia Jessici.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 21:04   #48
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Podobno ma powstać drugi sezon, ciekawe czy to będzie kontynuacja tej samej historii...
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 21:37   #49
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez maggma83 Pokaż wiadomość
Podobno ma powstać drugi sezon, ciekawe czy to będzie kontynuacja tej samej historii...
Tak. Ma być kontynuacja rozpoczętych wątków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-22, 19:14   #50
Burstinatrix
Raczkowanie
 
Avatar Burstinatrix
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 144
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Nie chciałabym przedobrzyć, ale cieszę się, że to jeszcze nie koniec.
Burstinatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 20:21   #51
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Witajcie.
Pierwszy odcinek oglądnęłam z TŻ-tem i wciągnęło nas. Kolejny już jemu nie przypadł i sama kontynuowałam. Kilka pierwszych odcinków było zdziebko nudnawe, na końcu się rozkręciło.
Ostatecznie serial ma naciąganą fabułę mocno. Reakcje 13stki bohaterów kaset to powinna być podstawa, baza, coś doszlifowanego w 100%, a tymczasem reżyser raczej skupił się na samej akcji, a aspekt psychologiczny trochę olał, dlatego wyszedł niespójny serial.
Pomijam tak absurdalne zachowania jak wymogi matki Claya, żeby miał drzwi otwarte do pokoju a jak przyjeżdża poobijany to ledwo wspomną na ten temat. Do tego ten szkolny psycholog to jakaś porażka, to się kupy nie trzyma. A mistrzostwem jest zachowanie Jess, która z kaset wie o gwałcie, może w to nie wierzy, może wierzy, ale żeby zapraszać Brycea do domu? Wtf?
Natomiast któraś z ostatnich scen była bardzo intrygująca, ta w której pokazany jest jakiś karabinek tego Tylera chyba - podglądacza - a jeszcze wcześniej wywołane zdjęcia całej 13stki (12stki?) i postrzelenie Alexa. Chyba psychol będzie chciał wszystkich wykończyć?
Moim zdaniem drugi sezon będzie znacznie ciekawszy o ile zostanie dobrze zrobiony, bo czytałam, że każdy odcinek będzie poświęcony każdej osobie z kaset, a ich zachowanie dokładnie analizowane i omawiane w czasie procesu. Oby nie spieprzyli tego.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 21:04   #52
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7389735 1]Tak. Nigdy nie była u Bryce'a. Wczesniejsza impreza była jej kumpeli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
No to tym bardziej nie rozumiem, dlaczgeo połowa komentarzy w necie (w tym również tych anglojęzycznych) traktuje o tym, że Hannah była debilką idąc na imprezę do domu Bryce'a. Ludzie nie wiedzą co oglądają.

Swoją drogą, "cieszy mnie" pokazanie problemu gwałtu, nie w wykonaniu jakiegoś obcego kryminalisty w ciemnym zaułku, ale właśnie na imprezie, wśród znajomych, gdzie ofiara sama nie pamięta co się stało. Mam nadzieję, że do niektórych trafi jak bardzo trzeba na siebie uważać.

Zresztą a propos różnych komentarzy jeszcze, mam też wrażenie że część osób pozapominała jak to jest być nastolatką, jak bardzo wtedy przeżywa się odrzucenie i jak bardzo zagubionym można być. Większość osób ogląda to z perspektywy dorosłych.
Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Moim zdaniem drugi sezon będzie znacznie ciekawszy o ile zostanie dobrze zrobiony, bo czytałam, że każdy odcinek będzie poświęcony każdej osobie z kaset, a ich zachowanie dokładnie analizowane i omawiane w czasie procesu. Oby nie spieprzyli tego.
O, to ciekawe. Myślałam, że drugi sezon to zły pomysł, ale jeśli rozwiążą go tak jak mówisz, to może być ciekawie.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 07:53   #53
zielonka23
Raczkowanie
 
Avatar zielonka23
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 139
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Wkurzała mnie głupota i niekiedy nieporadność bohaterów, ale zaraz przypominałam sobie, że to nastolatkowie. Dużo jest takich Hannah i Clay'ów. Każdy może znaleźć kogoś podobnego do siebie w tym serialu.
zielonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 09:40   #54
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 733
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
No to tym bardziej nie rozumiem, dlaczgeo połowa komentarzy w necie (w tym również tych anglojęzycznych) traktuje o tym, że Hannah była debilką idąc na imprezę do domu Bryce'a. Ludzie nie wiedzą co oglądają.
.

Przecież wyszła na spacer i doszła do domu Bryce'a. Chyba nikt nie sądzi ze spacerowała i po prostu postanowiła wbić na pierwsza lepsza imprezę do nieznajomych? Aż z ciekawości sprawdzę dzisiaj ale wydaje mi się ze Hannah mimo wszystko wiedziała gdzie Bryce mieszka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 09:47   #55
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Przecież wyszła na spacer i doszła do domu Bryce'a. Chyba nikt nie sądzi ze spacerowała i po prostu postanowiła wbić na pierwsza lepsza imprezę do nieznajomych? Aż z ciekawości sprawdzę dzisiaj ale wydaje mi się ze Hannah mimo wszystko wiedziała gdzie Bryce mieszka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie, szła na spacer i usłyszała dźwięki imprezy. Wydaje mi się, że Hannah nie wiedziała, że to jego dom. Weszła do dzielnicy bogatych ludzi, ale chyba nie wiedziała, że to dom Bryce'a.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 13:44   #56
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Przecież wyszła na spacer i doszła do domu Bryce'a. Chyba nikt nie sądzi ze spacerowała i po prostu postanowiła wbić na pierwsza lepsza imprezę do nieznajomych? Aż z ciekawości sprawdzę dzisiaj ale wydaje mi się ze Hannah mimo wszystko wiedziała gdzie Bryce mieszka.
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;74185031]Nie, szła na spacer i usłyszała dźwięki imprezy. Wydaje mi się, że Hannah nie wiedziała, że to jego dom. Weszła do dzielnicy bogatych ludzi, ale chyba nie wiedziała, że to dom Bryce'a.[/QUOTE]

Dokładnie tak to dla mnie wyglądało. Spacerowała bez celu i usłyszała dźwięki imprezy. Poszła za nimi, weszła na czyjąś posiadłość (co w sumie jest dziwne, mało kto by tak chyba zrobił) i zobaczyła znajomych ze szkoły, w tym ex-przyjaciółkę która bardzo wylewnie ją powitała i to ją zachęciło żeby zostać. Bryce pojawił się gdy wszyscy się zmyli z jacuzzi.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 14:15   #57
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 733
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;74185031]Nie, szła na spacer i usłyszała dźwięki imprezy. Wydaje mi się, że Hannah nie wiedziała, że to jego dom. Weszła do dzielnicy bogatych ludzi, ale chyba nie wiedziała, że to dom Bryce'a.[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dokładnie tak to dla mnie wyglądało. Spacerowała bez celu i usłyszała dźwięki imprezy. Poszła za nimi, weszła na czyjąś posiadłość (co w sumie jest dziwne, mało kto by tak chyba zrobił) i zobaczyła znajomych ze szkoły, w tym ex-przyjaciółkę która bardzo wylewnie ją powitała i to ją zachęciło żeby zostać. Bryce pojawił się gdy wszyscy się zmyli z jacuzzi.
Hannah jeszcze przed wejściem mówi, ze nogi same ja poniosły na imprezę. Była rowniez zdziwiona obecnością Jessici.
Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, ze wiedziała do kogo idzie niż ze weszła do nieznajomego domu na imprezę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 14:17   #58
Werkanowik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Mnie to nie porwało. Czasem trudno się zorientować w akcji, sporo było takich nic nie wnoszących szczegółów. Są lepsze seriale na wieczór
Werkanowik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 18:21   #59
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Hannah jeszcze przed wejściem mówi, ze nogi same ja poniosły na imprezę. Była rowniez zdziwiona obecnością Jessici.
Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, ze wiedziała do kogo idzie niż ze weszła do nieznajomego domu na imprezę.
To nie przeczy temu że nie musiała wiedzieć czyja to posiadlość.
Mi się z kolei wydaje bardziej prawdopodobne wejść do ogrodu (nie domu, chociaż może nie ma to aż takiego znaczenia) kogoś nieznanego niż gwałciciela którego widziała w akcji kilka dni czy tygodni wcześniej. Możemy się sprzeczać co kto jak uważa, ale z tego co pamiętam Hannah nie była wcześniej u niego w domu, a przynajmniej nie było to pokazane (poprawcie mnie jeśli się mylę). Może scenarzyści zawalili w tym wypadku, nie mówiąc tego wprost, czy była, czy nie.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 12:28   #60
zielonka23
Raczkowanie
 
Avatar zielonka23
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 139
Dot.: Trzynaście powodów (2017-)

Kiedy w przybliżeniu sezon 2?
zielonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 21:08:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.