Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-08, 08:11   #1531
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 09:16   #1532
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

A ja jestem w stanie jak to się mówi: tylko krowa nie zmienia poglądów
Ludzie całe życie się zmieniają. Zmieniają otoczenie, partnerów itd. i to ma na nich wpływ również. I super że ludzie zmieniają się, dzięki temu świat idzie do przodu. Życie zresztą jest jedną wielką zmianą. Można się zmieniać, choć nie trzeba.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:06   #1533
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
A ja jestem w stanie jak to się mówi: tylko krowa nie zmienia poglądów
Ludzie całe życie się zmieniają. Zmieniają otoczenie, partnerów itd. i to ma na nich wpływ również. I super że ludzie zmieniają się, dzięki temu świat idzie do przodu. Życie zresztą jest jedną wielką zmianą. Można się zmieniać, choć nie trzeba.
favianna - jeśli oczywiście chcesz odpowiedzieć na to pytanie: co głównie powodowało Twoją bezdzietność wcześniej? I co się zmieniło?
Dla mnie głównym powodem jest brak chęci posiadania dziecka oraz totalne obrzydzenie ciążą i porodem. O ile pierwsza rzecz potencjalnie może się zmienić, o tyle druga nie. W końcu fizjologia procesu jest taka sama.

Przepraszam, że tak dopytuje, ale mnie to ciekawi, też pod kątem psychologicznym. Oczywiście jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:19   #1534
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Dla mnie kobiety bzw którym się odmieniło nigdy bzw nie były.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:22   #1535
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dla mnie kobiety bzw którym się odmieniło nigdy bzw nie były.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się z tym.
Nie chcę mieć dzieci i nigdy nie chciałam. I "argument" z krową, która nie zmienia zdania mnie nie przekonuje
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:27   #1536
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Mogę być krową, nie przeszkadza mi to.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:52   #1537
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
Mogę być krową, nie przeszkadza mi to.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 10:58   #1538
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

z jednej strony niby ludzie się zmieniają, ale z drugiej jednak chęć posiadania/nie posiadania dzieci, religia, poglądy społeczno-polityczne, to jednak są takie kamienie węgielne na których stawia się związek.
I jesli po x latach mój facet zażądałby dziecka albo zmienił się w radykalnego katolika/muzułmanina, argumentując to ''tylko krowa nie zmienia zdania" poczułabym się maksymalnie wâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠iona i oszukana.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:59   #1539
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

ja też

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 11:14   #1540
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
z jednej strony niby ludzie się zmieniają, ale z drugiej jednak chęć posiadania/nie posiadania dzieci, religia, poglądy społeczno-polityczne, to jednak są takie kamienie węgielne na których stawia się związek.
I jesli po x latach mój facet zażądałby dziecka albo zmienił się w radykalnego katolika/muzułmanina, argumentując to ''tylko krowa nie zmienia zdania" poczułabym się maksymalnie wâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠iona i oszukana.
Dokładnie
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 11:29   #1541
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
z jednej strony niby ludzie się zmieniają, ale z drugiej jednak chęć posiadania/nie posiadania dzieci, religia, poglądy społeczno-polityczne, to jednak są takie kamienie węgielne na których stawia się związek.
I jesli po x latach mój facet zażądałby dziecka albo zmienił się w radykalnego katolika/muzułmanina, argumentując to ''tylko krowa nie zmienia zdania" poczułabym się maksymalnie wâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠iona i oszukana.

Tak samo myślę. No bo można polubić pomidorową po latach serdecznej nienawiści do tej zupy albo zacząć farbować włosy na blond bo doszło się do wniosku że czarny jednak nie wygląda dobrze ale zmiana jednej z tak istotnych rzeczy jak te które wymieniłaś jest według mnie dziwna. I chyba tego nigdy nie zrozumiem

W końcu te poglądy z czegoś wynikają. Raczej nie zacznę nagle być religijną osobą bo nie wierzę w te bajki i raczej nie zachcę nagle 5 dzieci skoro myśl o choć jednym mnie przeraża.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 11:52   #1542
gwiazdka_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 95
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
z jednej strony niby ludzie się zmieniają, ale z drugiej jednak chęć posiadania/nie posiadania dzieci, religia, poglądy społeczno-polityczne, to jednak są takie kamienie węgielne na których stawia się związek.
I jesli po x latach mój facet zażądałby dziecka albo zmienił się w radykalnego katolika/muzułmanina, argumentując to ''tylko krowa nie zmienia zdania" poczułabym się maksymalnie wâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠iona i oszukana.
Dokładnie!
gwiazdka_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 12:44   #1543
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
favianna - jeśli oczywiście chcesz odpowiedzieć na to pytanie: co głównie powodowało Twoją bezdzietność wcześniej? I co się zmieniło?
Dla mnie głównym powodem jest brak chęci posiadania dziecka oraz totalne obrzydzenie ciążą i porodem. O ile pierwsza rzecz potencjalnie może się zmienić, o tyle druga nie. W końcu fizjologia procesu jest taka sama.

Przepraszam, że tak dopytuje, ale mnie to ciekawi, też pod kątem psychologicznym. Oczywiście jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
Jeśli przeszukasz wątek to ta dyskusja już tu była, nie chce mi się drugi raz pisać, a opisałam wszystko dość dokładnie tam.



Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
z jednej strony niby ludzie się zmieniają, ale z drugiej jednak chęć posiadania/nie posiadania dzieci, religia, poglądy społeczno-polityczne, to jednak są takie kamienie węgielne na których stawia się związek.
I jesli po x latach mój facet zażądałby dziecka albo zmienił się w radykalnego katolika/muzułmanina, argumentując to ''tylko krowa nie zmienia zdania" poczułabym się maksymalnie wâ�☠â�☠â�☠â�☠iona i oszukana.
Po pierwsze jeśli mój partner zażądał by czegoś na co się nie umawialiśmy też bym się zdenerwowala. Mało tego, uważam że nie ma w związku dwojga ludzi miejsca na żądania.
Natomiast zmiany jakie opisujesz są przecież powszechne. Ludzie zmieniają wyznanie, poglądy, podejście do przedmiotów materialnych, do zdrowia czy wreszcie płeć, poglądy na rodzinę czy wierność.
Nic nie obroni nas przed tym że partner może nagle zapragnac potomstwa i to rozbieje związek. Wiadomo że emocje wokół tego będą trudne, ale nie zmienia to faktu że samych siebie nie znamy, że życie nas zmienia i różne potrzeby dochodzą do głosu. To co dziś jest nie istotne, za 10 lat może być ważące.
Dziewczyny mam wrażenie że śmiertelnie poważnie traktujecie to bzw. Rozumiem z czego to wynika, ale jednak jaj bardzo by człowiek nie zaklinal rzeczywistości to w życiu spotykają nas zmiany.
Partnerzy odchodzą, chorujemy, zmieniamy czasem wyznanie albo stajemy się ateistami.
Czemu łatwo wam przyjąć że ultra katolik staje się ateista, ale już że bzw chce dziecka to nie?
Nic nie jest zapisane w kamieniu. Nie ma raju na ziemi
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 12:55   #1544
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Ja tylko chciałam dodać, żeby wypowiedzi favianny szukać w poprzedniej części, nie tej obecnej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 12:57   #1545
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

No to dziewczyny. Strzeżmy się. Lada dzień nam się odmieni i będziemy bejbiki rodzić. Ewentualnie naszym TZ się odmieni i będę chcieli się rozmnażać

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:13   #1546
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No to dziewczyny. Strzeżmy się. Lada dzień nam się odmieni i będziemy bejbiki rodzić. Ewentualnie naszym TZ się odmieni i będę chcieli się rozmnażać

wysłane telepatycznie
Powiem coś co pewnie was wzburzy.
Ja postrzegam cała sytuację następująco :
Ludzie mają m.in. sferę deklaratywna, idę owa. Sferę wartości w których się poruszają. Mają też sferę emocjonalną, która już tak łatwo rozumowi nie ulega. Na styku tych 2 sfer potrafią rodzic się różne zaskakujące zmiany. Księża odchodzą z kościoła. Mężowie przyznają się w końcu przed sobą że są gejami i odchodzą do mężczyzn. Albo ultra katolicy odchodzą do innych kobiet. Księża w Rwandzie biegają z maczetami. Grzesznicy się nawracaja i rozdają majątki. Jest tego mnóstwo, brzmi zawsze groźnie. Głównie dlatego że burzy nasze poczucie bezpieczeństwa, że świat jest tak ułożony, że nigdy się nie zmieni. Ze wszystko pozostanie na swoim miejscu.
Przecież my poświęcamy większość energii na poszukiwanie bezpieczeństwa. Dlatego nie lubimy innych. Dlatego szukamy bezpieczeństwa w obrębie plemiona. Każdy obcy jest zagrożeniem. Czy to przez wygląd, czy przez przekonania, bo burzy ustalony porządek.
Kobiety z zachodu są przykładem, że mogą żyć samodzielnie, więc na bliskim wschodzie zostaną nazwane w najgorszy sposób, bo przez to tabu społeczeństwo będzie wywierać nacisk na własne kobiety by się nie zmieniały. By pozostały zależne.
A jednak w centrum życia jest zmiana. Niestety, a może na szczęście.
Nie ma sensu się martwić i przewidywać że wam lub mężowi się odmieni. Jedyne co warto to mieć w sobie gotowość na zmianę w ogóle.

Moje słodkie dziecko też się zmienia. Dziś jest zależne, ale już zaczyna mieć humorki i szuka niezależności. I dzień po dniu będę je tracić i nie zatrzymam tego. Zmieni się.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:15   #1547
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No to dziewczyny. Strzeżmy się. Lada dzień nam się odmieni i będziemy bejbiki rodzić. Ewentualnie naszym TZ się odmieni i będę chcieli się rozmnażać

wysłane telepatycznie
Taaa
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:19   #1548
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:25   #1549
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W życiu. Kompletnie nikomu nie wmawiam że mu się odmieni. Nie jestem wróżka, nawet osobiście nie znam nikogo tutaj.
Bardziej chodzi mi o pokazanie, że kreujecie czarno biały podział, który moim zdaniem nie ma sensu.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 13:34   #1550
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
W życiu. Kompletnie nikomu nie wmawiam że mu się odmieni. Nie jestem wróżka, nawet osobiście nie znam nikogo tutaj.
Bardziej chodzi mi o pokazanie, że kreujecie czarno biały podział, który moim zdaniem nie ma sensu.
A dla nas nie ma sensu to co stało się z Tobą czyli Twoja zmiana, świat ma odcienie szarości ale gdzieś na jego krańcach coś jest czarne albo białe, dla wielu ludzi niezmienne. Chcesz pokazać swoimi wypowiedziami że KAŻDEMU może się odmienić, no to wyobraź sobie że NIE KAŻDEMU i są tu w większości dziewczyny które są tymi - nie każdymi. Twoje wypowiedzi brzmią jak umoralnianie - nie myślcie o zmianach teraz ale bądźcie na te zmiany gotowe, sorry na nic nie musimy być gotowe, są osoby które mają jasno ukształtowane poglądy i zmieniać ich nie chcą, zwłaszcza zmiany idące w kontekście dziecka na tym wątku są wysoce niestosowne. Tobie się zmieniło masz dzieciaka, pasuje Ci to, opisujesz że jest słodki uroczy i nie wiadomo jaki, a może dla nas ani słodki ani uroczy nie jest bo my dzieci nie lubimy/nie chcemy/nie odbieramy w taki sposób jak Ty?

A przez takie kobiety jak ty nie krowy które nie zmieniają zdania ale wcześniej jasno się deklarowały my mamy w życiu gorzej/trudniej bo wiele osób nie bierze tego co mówimy na poważnie bo przecież takiej faviannie się odmieniło to i nam może się odmienić.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _zgryzota_
Czas edycji: 2017-06-08 o 13:37
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:35   #1551
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

To ja się wetnę: mi się zmieniło
Przez większośc życia myślałam, że założę rodzinę jak każdy
Przed trzydziestką mi się zmieniło i jestem bezdzietną z wyboru. Świadomego i dojrzałego

Rozumiem, że teraz mam "z troską" pouczać wszystkie dwudziestolatki, żeby nie rodziły dzieci do trzydziestki, bo może Wam się odmieni?
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2017-06-08 o 13:46
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:39   #1552
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Nie, twój wykład to "zmieni ci się" pod lekka przykrywką troski o nasze czarno-biale spojrzenie. Ja nie rozumiem jakos nikt nie wbija na wątek mamus i nie wypisuje, że niech będzie otwarta na zmiane zdania o posiadaniu dziecka, a może jej sie odwidzi. Te odwidzenie się to instynkt rozdrodczy i to zalezy od czlowieka czy sie mu podda, czy będzie w stanie użyc swojego rozumu i pomyśleć logicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:40   #1553
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7450116 6]Nie, twój wykład to "zmieni ci się" pod lekka przykrywką troski o nasze czarno-biale spojrzenie. Ja nie rozumiem jakos nikt nie wbija na wątek mamus i nie wypisuje, że niech będzie otwarta na zmiane zdania o posiadaniu dziecka, a może jej sie odwidzi. Te odwidzenie się to instynkt rozdrodczy i to zalezy od czlowieka czy sie mu podda, czy będzie w stanie użyc swojego rozumu i pomyśleć logicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dokładnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:42   #1554
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
W życiu. Kompletnie nikomu nie wmawiam że mu się odmieni. Nie jestem wróżka, nawet osobiście nie znam nikogo tutaj.
Bardziej chodzi mi o pokazanie, że kreujecie czarno biały podział, który moim zdaniem nie ma sensu.
Może są ludzie zmieniający poglądy jak chorągiewka na wietrze, na pewno nie każdy taki jest. Chcę wierzyć że moje przekonania mają jakiś grunt i nie zmienią się pod wpływem byle głupoty. Bo co by wtedy znaczyły?

Gdybym myślała "teraz nie chcę dziecka ale w sumie to są takie słodkie, może jak życie mi się ustabilizuję to sobie zrobię jednego ewentualnie siedem" to bym na tym wątku nie była. Jednak sama myśl że mogę być w ciąży powoduje że jest mi niedobrze i mam ochotę to z siebie wyciągnąć, tak samo jak myśl że mogę mieć tasiemca czy owsiki. To chyba wystarczy żebym miała pewność że nie chcę mieć dzieci.

Czułam gdzieś z tyłu głowy że tak się ta dyskusja skończy. Szanuję twoje zdanie ale raczej większość dziewczyn na tym wątku z twoimi przemyśleniami się nie zgodzi więc nie wiem czy jest sens się dalej rozwodzić.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:43   #1555
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:45   #1556
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Czułam gdzieś z tyłu głowy że tak się ta dyskusja skończy. Szanuję twoje zdanie ale raczej większość dziewczyn na tym wątku z twoimi przemyśleniami się nie zgodzi więc nie wiem czy jest sens się dalej rozwodzić.
Dlatego ja tej dyskusji nie kontynuuję. Wątek ma jasny tytuł, więc nie wiem, po co TU pisać o bejbikach?
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:46   #1557
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
A dla nas nie ma sensu to co stało się z Tobą czyli Twoja zmiana, świat ma odcienie szarości ale gdzieś na jego krańcach coś jest czarne albo białe, dla wielu ludzi niezmienne. Chcesz pokazać swoimi wypowiedziami że KAŻDEMU może się odmienić, no to wyobraź sobie że NIE KAŻDEMU i są tu w większości dziewczyny które są tymi - nie każdymi. Twoje wypowiedzi brzmią jak umoralnianie - nie myślcie o zmianach teraz ale bądźcie na te zmiany gotowe, sorry na nic nie musimy być gotowe, są osoby które mają jasno ukształtowane poglądy i zmieniać ich nie chcą, zwłaszcza zmiany idące w kontekście dziecka na tym wątku są wysoce niestosowne. Tobie się zmieniło masz dzieciaka, pasuje Ci to, opisujesz że jest słodki uroczy i nie wiadomo jaki, a może dla nas ani słodki ani uroczy nie jest bo my dzieci nie lubimy/nie chcemy/nie odbieramy w taki sposób jak Ty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje wypowiedzi nie namawiają nikogo na nic. Zostałam wielokrotnie oceniona że nigdy bzw nie byłam. Ze jak się jest PRAWDZIWA bzw to się nigdy nic nie zmienia. Otóż zmienia się, rzadko, ale jednak.
Tak samo jak wy pragniecie szacunku dla waszych wyborów, tak jak pragnę dla mojego.
Pisze o dziecku, bo mnie ono zajmuje, możecie pomijać to zdanie, nie domagam się od nikogo żeby nagle to dziecko czy jakiekolwiek innelubił. Ale fajnie byłoby gdyby zrozumienie szło w 2 strony. Ja totalnie akceptuje wybory wasze i innych ludzi (oczywiście w ramach kiedy nie krzywdza one innych).

Wkurza mnie to szufladkowanie z kazdej strony, o
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:49   #1558
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Moje wypowiedzi nie namawiają nikogo na nic. Zostałam wielokrotnie oceniona że nigdy bzw nie byłam. Ze jak się jest PRAWDZIWA bzw to się nigdy nic nie zmienia. Otóż zmienia się, rzadko, ale jednak.
Tak samo jak wy pragniecie szacunku dla waszych wyborów, tak jak pragnę dla mojego.
Pisze o dziecku, bo mnie ono zajmuje, możecie pomijać to zdanie, nie domagam się od nikogo żeby nagle to dziecko czy jakiekolwiek innelubił. Ale fajnie byłoby gdyby zrozumienie szło w 2 strony. Ja totalnie akceptuje wybory wasze i innych ludzi (oczywiście w ramach kiedy nie krzywdza one innych).

Wkurza mnie to szufladkowanie z kazdej strony, o
Ale dokładnie tak jest. EOT.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:53   #1559
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Ale dokładnie tak jest. EOT.
Tego ci życzę, jeśli w twoim świecie istnieją tylko absoluty.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:53   #1560
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 14:23:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.