Marcowe mamy 2015 cz. II - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-01, 12:28   #1981
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Cytat:
Napisane przez aroli Pokaż wiadomość
Monika

Dostawka fajna sprawa przydatna jak trzeba szybko gdzieś dotrzeć.

A dlaczego kończysz karmić Kacperka?

Michiru

Mateusz tez lubi zwierzęta, nawet ostatnio robaki brał w ręce

Mateusz pytany - jak masz na imię - Ma-ti

Dzisiaj kąpałam Filipa a Mateusz czekał na nas w łóżku, jak się ogarnelismy to biedak juz spał.

Michiru

Czy Szymek ma AZS ? Stosujesz coś specjalnego do kąpieli i do smarowania po ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lekarz przepisał mi tabletki anty takie które można stosować przy karmieniu piersią , ale teraz tak jak i z kubą mam tak, że cały czas krwawienia i upławy po nich , poszłam po inne i teraz jest jeszcze gorzej :/ , mam okres już trzeci tydzień , poza tym coś mnie boli tam , nie wiem czy jajniki czy o co chodzi , wiem , że oprócz prezerwatyw nic innego nie mozna stosować , tylko zastrzyk, ale on jest na dwa lata a jak się po nim będę miała takie cyrki to tego nie cofnę , prezerwatywą nie ufam niestety zresztą zawsze po nich mam problem tam na dole nie wiem czy jestem uczulona czy o co chodzi :/ , pójdę do lekarza i zobaczymy co mi powie , może jest jeszcza jakaś metoda , jabym nie miała dwójki to bym się aż tak nie przejmowała , ale w tej sytuacji raczej bym miała co chwile stresa :/

dostawkę chyba kupie jednak, bo widzę , że Kubuś już kumaty i bedzie na niej jeździł , wcześniej nie widziałam w tym jakiejś opcji, bo wiedziałam, że Kuba nawet sekundy na tym nie ustoi

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Dzień dobry

Wszystkiego najlepszego dla naszych dzieciaczków

Ja dzisiaj w miare wyspana , teraz robie spagetti , od rana byliśmy na dworze , przed 12 wróciłam i Kuba ma drzemkę, maluch też zasnął tak więc musze napawać się tą chwilą , chyba sobie lody otworzę

dzisiaj się dowiedziałam , że praca którą chciałam będę miała jak wrócę z macierzyńskiego , tak więc jestem trochę spokojniejsza , fajne godziny pracy i bardzo dobra kasa , ciekawe co ja z dziećmi zrobię echhh już się martwię, jak nie jedno to drugie zmartwienie echhh :/
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:39   #1982
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Hejo ja w pracy, znów niewiele się dzieje, ale prawda jest taka że jeszcze nie siedzę w systemie i nic nie wprowadzam, dlatego mam na razie luz

Monika, tak, kota jutro będzie w żłobku. Szymek wyrasta na kociarza jak mama 😁 w domu mamy kota. Poza tym tata Szymka ma psa i rodzice mojego M. też mają psa
Już kończysz kp? Coś się dzieje, pokarm Ci zanika czy taką po prostu decyzję podjęłaś?

Aroli, Szymek miał podejrzenie azs ale tak naprawdę to zwykła alergia na białko mleka. Kapię go w emolientach najczęściej albo płynie z nivei i jeśli smaruję to tylko olejkiem z limetka z alterry z rossmanna. Nic więcej poza kremem na słońce latem i na mróz zimą nie używam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Aaa już doczytałam antykoncepcja. A implant nie byłby odpowiedni przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 13:34   #1983
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Hejo ja w pracy, znów niewiele się dzieje, ale prawda jest taka że jeszcze nie siedzę w systemie i nic nie wprowadzam, dlatego mam na razie luz

Monika, tak, kota jutro będzie w żłobku. Szymek wyrasta na kociarza jak mama �� w domu mamy kota. Poza tym tata Szymka ma psa i rodzice mojego M. też mają psa
Już kończysz kp? Coś się dzieje, pokarm Ci zanika czy taką po prostu decyzję podjęłaś?

Aroli, Szymek miał podejrzenie azs ale tak naprawdę to zwykła alergia na białko mleka. Kapię go w emolientach najczęściej albo płynie z nivei i jeśli smaruję to tylko olejkiem z limetka z alterry z rossmanna. Nic więcej poza kremem na słońce latem i na mróz zimą nie używam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Aaa już doczytałam antykoncepcja. A implant nie byłby odpowiedni przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
własnie musze się lekarza zapytać , ale z tego co kojarzę to implant jest na kilka lat :/ , kupa kasy a w razie czego kasa w błoto
co dziwne jak wróciłam do normalnych tabletek anty po skończeniu karmienia kuby to wszystko wróciło do normy o co chodzi to ja nie wiem ?! ;/

Edytowane przez monika 1985
Czas edycji: 2017-06-01 o 13:35
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 14:32   #1984
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Monika, teraz jesteś na jednoskladniokowych. To różnica, nie ma co porównywać z normalnymi 2skladnikowymi. Ja byłam na takich przy kp, miałam niemal non stop plamienia i z nich zrezygnowałam. Teraz się właśnie nad implantem zastanawiam, bo nie lubię gumek i nie usmiecha mi się wydawać 40zł miesięcznie na tabsy, a ciąży i tak nie planuję. Ale to prawda, to jest ryzyko pod względem finansowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 19:49   #1985
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dobry wieczór, ale jestem wkur.... na maksa, wyobraźcie sobie ze kładę dzieciaki spać, a tu nagle przyjeżdżają teście do dzieci z prezentami na dzień dziecka o godzinie 20 dopiero teraz pojechali do domu, mąż też wkurzony i powiedział co o tym myśli, bez przesady ja wszystko rozumiem ale to są emeryci, którzy siedzą cały dzień w domu więc mieli kiedy przyjechać, nic bym nie powiedziała jak by był to piątek, bo wiem co będzie jutro rano z Martynka siła będę ją z łóżka wyciągać.


Aha co do antykoncepcji to nie pomogę bo my tylko używamy prezerwatyw, co nie do końca mi odpowiada, tabletek anty nie chce brać, za miesiąc idę na cytologia to pogadam z moją gin bo już mieliśmy parę akcji i nie powiem stres był, a trzeciego dziecka nie planuję

Dobranoc spokojnej nocy pa
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 20:03   #1986
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

MaMusKa, masakara! Nie no, niektórzy po prostu nie pomyślą... mój ojciec robi podobnie, dziś też, no ale... przyszedł na kwadrans, więc się nie czepiam. A Szymek o 20.25 był już w łóżku i już śpi.

Dziś mi się prawie zadławił nakretką od watera

Dzień Dziecka uważam za zakonczony i udany. Szymek dostał wczoraj biegówkę od dziadka, ale za dużą, on ma tylko 27cm od podłogi do kroku, choć jest wysoki na 94cm... Także tego... rowerek poczeka do następnego lata, a teraz nie wiem...hulajnoga?
Dziś po żłobku był plac zabaw i lody sorbetowe, młody szczęśliwy 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 22:55   #1987
aroli
Zadomowienie
 
Avatar aroli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 124
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Mamuśka

O masz, nie zadzwonili wcześniej ? Co za ludzie... mogliby przynajmniej uprzedzić.

Monika

O kurcze to masakra mieć taki długi okres. Widać nie służą Ci i juz nie ma co się męczyć.

Michiru

Mateusz dostał od nas hulajnoge- cały dzień jeździł po domu, później na spacerze a rano koniecznie do lekarza także polecam bo u nas widać ze chyba bardziej odpowiada mu hulajnoga niż rowerek biegowy. No i szybko załapał,jeszcze nie opanował skręcania ale myślę że to kwestia kilku dni.

Byłam dzisiaj na usg z Mateuszem. Wszystko dobrze na szczęście
A Filip miał dzisiaj szczepienie- druga dawka żółtaczki, póki co wszystko ok.
Waży 7300 i ma 68 cm

Michiru

U Filipa tez nie wiadomo co to do końca hmmm miał takie suche miejsca głównie na nogach ale zaczęłam smarować go olejem kokosowym, koniecznie nierafinowany- polecam, skóra miękka, zmiany znikają a do tego pięknie pachnie i Filip ma nową ksywke- Kokosanka

My stosujemy prezerwatywy, tabletek anty nie będę brała, myślimy o wazetkomii ale nie mówimy "nie" jeśli chodzi o trzecie dziecko

Uciekam pooglądać tv,dobrej nocki!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.09.2004

I 27.11.2010 --> II 07.07.2012
29.03.2015
17.11.2016
aroli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-02, 19:14   #1988
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Aroli, pięknie rośnie Ci mały 😍 fajnie, że szczepienia dobrze znosi i że usg Matiego poszło dobrze

Też o oleju kokosowym słyszałam, masło shea i inne cuda, u nas pomaga olejek z alterry no i obowiązkowo dieta, bo inaczej to ja sobie mogę smarować a popraw na chwilę albo i w ogóle. Liczę że za rok, góra 2lata alergia na białko mleka odpuści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 19:23   #1989
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dobry wieczór
My dzisiaj cały dzień na dworze
bardzo ciepło u as, ale bez upałów tak więc idzie wytrzymać

jutro od rana taż nas nie ma , też cały dzien na dworze , kuba bedzie się bawił cały dzień w wodzie penie bo idziemy na działkę , ma dostać zjeżdzalnie i piaskownicę tak więc bvędzie zabawa

echhh zmeczyło mniete słońce dzisiaj ,dobrze, że kuba se=ię wybawił z kolegą to może szybciej zaśnie , dzisiaj bez drzemki
maluchna razie spi, ae standard pobudka mnie czeka tak węc czekam

miłego weekendu dziewczyny
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 06:54   #1990
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry witam się po weekendzie

W sobotę byliśmy na działce u teściów, a w niedziele od rana na wycieczce rowerowej i na lodach, a po południu razem z siostrą i znajomą i dzieciakami miałyśmy przejażdżkę lokomotywa parową Kuba był wniebowziety z tych emocji zasnął od razu po kąpieli.

Teraz popijam sobie kawkę a Kuba bawi się ładnie, pogoda jak na razie zapowiada się super, ładnie świeci słońce.

Pa do później
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 20:33   #1991
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

dobry wieczór

szalony weeken był i nie miałam czasu , dzisiaj tez cały dzień prawie na dworze , a rano sprzatałam bałagan w domu

Kacper dzisiaj w dzień coś kiepsko spał , przysypiał na 40 min i pobudka i nie spał prawie nic , echhh , ale chociaz nie marudził za bardzo , na tyle, że zdążyłam całe mieszkanie posprzatać , tyko odkurzanie zostało i mycie podłóg, ale to mąż już zrobił

Kubuś grzeczny jak to kubuś , dostał na dzień dziecka zjeżdżalnie i piaskownice na działkę , zjeżdzalnia 2 m wysokości , tak więc zabawa przednia , w następnym tygodniu bedzie wielki basen już zrobiony to Kuba bedzie w niebowzięty

spać mi się chce , ide zaraz się położyć, bo już mi się oczy kleją

papa do jutra
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-06, 06:50   #1992
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

Monika

Fajne prezenty dostał Kuba, moj uwielbia zabawy w piaskownicy, ale trampolina jest numerem jeden

U mnie dzisiaj pochmurno i to bardzo niby ma padać, zaraz szwagier przywozi do mnie Maćka, później odbieram Wojtka z przedszkola i zostaną do wieczora także będzie wesoło

Moje dziecko zazyczylo sobie na śniadanie naleśniki z dzemikiem więc idę smażyć. Pa do później
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 12:29   #1993
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

dzisiaj u mnie nocka super , wstalismy o 7 , kubuś o 8 , teraz mają drzemkę obydwoje jednocześnie to napawam się chwilą , własnie kończę gulasz , ziemniaki i kapusta przygotowane, jak wstaną to pójdziemy na spacer po obiadku , bo na dworze jest bardzo fajnie nie gorąco i nie za zimno

do wieczorka papa
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 13:50   #1994
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Hej, hej




melduję się z pracy. Dziękuję dziewczyny za rady co do majteczek. Kupiłam F&F ale kiedy wreszcie nocnik Kasia załapie to nie wiem bo jak ma majtki to narzeka,...chyba brakuje jej tej pieluchy.


w wolnej chwili Was poczytam.
zauważyłam tylko że Aroli miala luzik i wolną komunię zazdroszczę lenistwa ale ja i tak uważam że odpoczywam w pracy


w ost tydzień lipca jade na wakscje do mamy (mąż do pracy do mamy bo w sadzie praca jakaś się szykuje) a w 3. tydzień września nad morze z Kasią i mężem na tydzień.


Może któras się wybiera wtedy nad Morze to dam znac gdzie dokładnie jedziemy


a ja conieco schudłam a jak długo będę chudła okaże się za tydzień jak zrobię test...


do następnego
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015

Edytowane przez KasiaKasiaWiki
Czas edycji: 2017-06-06 o 13:52
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 19:21   #1995
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
Hej, hej




melduję się z pracy. Dziękuję dziewczyny za rady co do majteczek. Kupiłam F&F ale kiedy wreszcie nocnik Kasia załapie to nie wiem bo jak ma majtki to narzeka,...chyba brakuje jej tej pieluchy.


w wolnej chwili Was poczytam.
zauważyłam tylko że Aroli miala luzik i wolną komunię zazdroszczę lenistwa ale ja i tak uważam że odpoczywam w pracy


w ost tydzień lipca jade na wakscje do mamy (mąż do pracy do mamy bo w sadzie praca jakaś się szykuje) a w 3. tydzień września nad morze z Kasią i mężem na tydzień.


Może któras się wybiera wtedy nad Morze to dam znac gdzie dokładnie jedziemy


a ja conieco schudłam a jak długo będę chudła okaże się za tydzień jak zrobię test...


do następnego
zazdro wyjazu , my w tym roku wyjatkowo nigdzie nie wyjeżdzamy , bo z dwójką takich maluchów to ciężko niestety :/

super, że udało ci się schudnąc oby tak dalej, a test jak pokaże dwie kreski to po porodzie bedziesz się martwić dietą , trzymam kciuki
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 20:51   #1996
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
Hej, hej




melduję się z pracy. Dziękuję dziewczyny za rady co do majteczek. Kupiłam F&F ale kiedy wreszcie nocnik Kasia załapie to nie wiem bo jak ma majtki to narzeka,...chyba brakuje jej tej pieluchy.


w wolnej chwili Was poczytam.
zauważyłam tylko że Aroli miala luzik i wolną komunię zazdroszczę lenistwa ale ja i tak uważam że odpoczywam w pracy


w ost tydzień lipca jade na wakscje do mamy (mąż do pracy do mamy bo w sadzie praca jakaś się szykuje) a w 3. tydzień września nad morze z Kasią i mężem na tydzień.


Może któras się wybiera wtedy nad Morze to dam znac gdzie dokładnie jedziemy


a ja conieco schudłam a jak długo będę chudła okaże się za tydzień jak zrobię test...

do następnego
za zrzucenie kg, ja do tej pory schudłam już 20 kg jeszcze 15 i będzie ok, po wszystkim wstawię zdjęcie przed i po

My jedziemy nad morze 29.07-05.08 do Sianozetow tam gdzie w zeszłym roku.
Trzymam kciuki za dwie kreski.

Dobry wieczór,
Przed chwilą przszla straszna burza nic nie działało na szczęście nic nie zostało zniszczone, jutro też tak ma być dopiero od czwartku ma być lepiej.

Dobranoc spokojnej nocy pa
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 05:45   #1997
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

Kacper dzisiaj stwierdził, że obudzi się o 6 a co , ale w nocy dobrze spał to nie kręce nosem

widzę, że na razie u mnie bez chmurnie , ale niby ma być 20s stopni tylko , czyli pewnie coś się jeszcze wykluje

Mamuśka u mnie wczoraj wieczorem też burza, ale wrażenia jakiegoś mocnego nie zrobiła , jescze byłam o 19:30 z koleżanką na dworze i z dziećmi , bo chłopaki się autkami scigali , padało, ale nie mocno tak więc deszcz i burze nam nie straszne
czekamy na zdjęcia

wczoraj zrobiłam gulasz i dzisiaj przynajmniej nie musze gotować za dużo , tylko kasze do sosu zrobię i tyle

zobaczymy jak ta pogoda, bo jak bedzie tak ładnie to z rana na spacer pójdziemy po kuby sniadaniu , na razie jeszcze śpi mały potworek

dobra lecę sobie kawke wypić , bo nie do zycia jestem
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 06:37   #1998
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

Monika

Ja dzisiaj wstałam też po 6 bo Martynka jedzie na wycieczkę i musiala być o 7:30 w szkole także właśnie pije mocną kawę bo ledwo widzę na oczy Kuba przed chwilą wstał i już domaga się śniadania.
Też mam dzisiaj na obiad gulasz.

Pa do później
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 06:37   #1999
aroli
Zadomowienie
 
Avatar aroli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 124
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Hej

Ale ja Wam zazdroszczę, że Wasze dzieci lubią pobawić się w piaskownicy czy poskakać na trampolinie, Mateusz na placu zabaw to wszystko na 5 minut, jedynie pokopie piłkę dłużej jak ma z kim a tak to wszędzie biega. Całe szczęście, że przed południem nie ma za dużo dzieci to może sobie wędrować po placu zabaw i po boiskach ile chce

W sobotę byłam z chłopakami na festynie z okazji Dnia Dziecka, Mati wybawił się na dmuchańcach i był lekko zszokowany, że na placu zabaw tyle atrakcji i ludzi, w poniedziałek jak poszliśmy to stanął i " nie ma" ze smutną minką a w niedzielę byliśmy u moich rodziców to pokąpał się w baseniku i do babci TŻ zajechaliśmy na godzinkę.

Mamuska

Wow 20 kg ! to mega wynik- gratuluję i trzymam kciuki za dalszą walkę ! A powiedz co stosujesz : dieta czy ćwiczenia też ?
Ja kurde przytyłam kg i teraz ważę 59 kg...myślałam, że jak będę karmić to raczej nie przytyję i teraz muszę się trochę ograniczyć żeby znowu mi nie podskoczyło, ja mam najgorszy problem ze słodyczami i jedzeniem na noc

Monika

Ja nie wiem jak Ty to ogarniasz- gotowanie,sprzątanie i jeszcze dzieci

KasiaWiki

Mateusz nie chce majteczek jak jest zmęczony, to nie zmuszam, wczoraj nie chciał i założyłam mu pieluchomjatki i bawił się w pokoju po czym słyszę, że woła siku i na nocnik siada, więc szybka akcja, pomogłam mu zdjąć pieluchomjatki i zrobił siusiu na nocnik (jeszcze nie opanował ściągania ani majtek ani pieluchomjatek). Czekam jak zrobi się nieco cieplej i majteczki na spacer też będę zakładać, bo od kilku dni trochę chłodniej i wieje, nie chcę żeby go przewiało bo zanim zawoła na siku to zdarza mu się trochę "popuścić".
My w tym roku na Mazury ale to w lipcu.
Trzymam kciuki za 2 kreseczki

Jest pogoda to głównie siedzimy na placu zabaw, Mateusz chętnie jeździ na hulajnodze, chociaż jak wracamy to jest już zmęczony i strasznie się wlecze, zje i zasypia w kilka minut, po drzemce obiad i już w 4-kę chodzimy na inny plac zabaw- Mateusz w spacerówce bo to 2,5 km od nas.

Dzisiaj Filip wstał na jedzenie po 6, to już się nie kładłam tylko umyłam włosy, wstawiłam pranie i zaraz biorę się za śniadanko, bo pewnie Mati zaraz zawita do kuchni i tyle z mojego siedzenia na necie

W tesco jest promocja na ciuchy F&F, -30% przy zakupach za minimum 30 zł można kupić więcej majtek

Miłego dnia
__________________
29.09.2004

I 27.11.2010 --> II 07.07.2012
29.03.2015
17.11.2016
aroli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 07:04   #2000
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

Aroli

Diety jako takiej nie stosuje raczej zdrowo się odzywam, że sportu jaki uprawiam to rower i ćwiczenia w domu, ale planuje zakup orbitreka.

Kurcze współczuję że Mati nie zainteresuje się niczym na dłużej, moj Kuba jak jesteśmy na ogrodzie czy działce to w piachu może się bawić i bawić, ja wtedy kawka i luzik

U nas jakiś kryzys jeśli chodzi o odpieluchowywanie, jest bunt na nocnik i majtki więc na razie go nie męczę nie chce żeby się zrazil.

Dobra dopijam kawę bo właśnie szwagier przywiózł mi Macieja i chłopaki się bawią.

Pa do później
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 14:26   #2001
aroli
Zadomowienie
 
Avatar aroli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 124
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Mamuśka

Jasne nie ma sensu na siłę, w końcu każde nasze dziecko pożegna się z pieluszką u nas dzisiaj kupka pięknie do nocnika, raz zdarzyło się siusiu, ale póki co nie jest źle, musimy mu tylko przypominać o siusianiu bo na kupkę sam woła.
Dzisiaj nawet trochę porobiliśmy babki z piasku, a później graliśmy w piłkę i w kosza przynajmniej mam trochę sportu
__________________
29.09.2004

I 27.11.2010 --> II 07.07.2012
29.03.2015
17.11.2016
aroli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 17:36   #2002
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

hejo co tak? jak tam?

MaMusKa, 20kg?! wooooooow!!!!! super

ja melduję z pracy w tym tygodniu mam popołudniówki. Szymek od poniedziałkowego popołudnia do wczorajszego wieczora był u ojca, jutro też tam nocuje, więc w tym tygodniu dużo go nie widzę...

Szymek dostał się do niepublicznego przedszkola. poszedłby od września. niby super, ale zaraz zaczęłam mieć wątpliwości. Dałam sobie czas na przemyślenie 24h i po konsultacjach z jego tatą, z moim TŻtem, z dziewczynami z forum na fb stwierdziłam, że to jednak jest dla niego za wcześnie i lepiej mu na razie będzie w żłobku. tym bardziej, że cenowo to przedszkole nie wymiata i jest tylko różnica 120zł między nim a żłobkiem, a to że jest pod domem mnie wcale nie urządza wbrew temu, co możnaby pomyśleć, skoro jego nie tylko ja, ale więcej osób go odbiera. także fajnie, że mógłby już być przedszkolakiem, ale nie ma co szaleć i się spieszyć
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 19:36   #2003
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Hej właśnie wróciłam z zebrania rodziców dzieci idących do pierwszej klasy, powiem wam masakra, była taka awantura że szok, chcieli nam zmienić wychowawczynie, argument był taki ze na 18 dzieci w klasie 5 zapisała się na dodatkowy język francuski i wychwawstwo przejmie pani od francuskiego, na to my ze nie zgadzamy się na to i pani dyrektor generalnie się zgodziła tylko ze w takim razie dzieci będą musiały czekać na ten dodatkowy język pol godziny i tu dwie mamuśki z naszej klasy że one się nie zgadzają żeby ich synowie czekali, nie było by w tym nic dziwnego tylko ze akurat ta dwójka chłopaków i tak by czekała na swoich rodziców w świetlicy po lekcjach bo są dowiem zapisani, skończyło się na tym że matki przeniosły ich do innej klasy. Normalnie jedna wielka komedia, moim zdaniem Zresztą je dobitnie wyraziłem dodatkowy język jest tym dziecia nie potrzebny niech się nauczą pisać i mówić poprawnie po polsku wystarczy im już angielski i tyle na drugi język obcy są za mali.
Sorry za wywód

Michiru

Wiesz sama znasz Szymka najlepiej i wiesz co do niego najlepsze, fajnie że masz opcje z przwdszkolem i mnie jest taka kicha że wątpię żeby Kuba dostał się gdziekolwiek bo w publicznych i państwowych brak miejsc.

Kuba zasypia, Martynka już śpi więc zaraz mam luz.

Dobranoc do jutra
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 12:13   #2004
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Hej

Co porabiacie dziewczyny? Ja właśnie skończyłam sprzątać i zaraz jadę po Martynke do szkoły, później do biura na dwie godzinki.

Pogoda u mnie piękna więc jak wrócę z pracy to jadę z dzieciakami na rower i lody

Pa do później
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 19:46   #2005
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

dzień dobry
My siedzimy na dworze , dzisiaj cały dzień praktycznie , Kuba ma mega apetyt i musze co chwile przy garach stać, Kacper dzisiaj marudny , a ja czuje sie dzisiaj źle jakoś słabo , a najlepsze , że nie mam nawet czasu w dzxień aby odpocząć :/
jutro moja sistrzenica ma urodziny i jedziemy na obiad i torta , nie chcemi sie ale moze na spacer sie wybierzemy , zobaczymy

ogólnie mam zalatanr ostatnie dni do tego kacperek nie daje mi taryfy ulgowej , tak wiec mam co robic :/

miłego weekendy dziewczyny , jutro bede miała moze wiecej czasu to pocytuje
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 06:21   #2006
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość

Michiru

Wiesz sama znasz Szymka najlepiej i wiesz co do niego najlepsze, fajnie że masz opcje z przwdszkolem i mnie jest taka kicha że wątpię żeby Kuba dostał się gdziekolwiek bo w publicznych i państwowych brak miejsc
U mnie w mieście to samo. Dostał się do niepublicznego, bo jakiś czas temu zgłaszałam im chęć oddania Szymka. Tak więc z racji kolejności zgłoszeń byliśmy przed tymi wszystkimi rodzicami, ktorzy dopiero teraz szukają alternatywy, bo dzieci nie dostały się do publicznego przedszkola. A jrst tego sporo, z ulokowaniem 3latków jest problem, bo im już trzeba gdziekolwiek w mieście znaleźć miejsce, a 2,5latki takie jak Szymek praktycznie nie miały szans.

Zgadzam sie z Tobą. Tak małym dzieciom jak Martynka język ojczysty i jeden język dodatkowy wystarczą. Niestety od kilku lat trwa wyścig szczurów, który zaczyna się już jak te dzieci mają 1,5-2latka. Jakieś szaleństwo :/

U nas mega przeziębienie, nie wiem czy jutro nie bd musiała wziąć znów wolnego i przejść się do lekarza z Szymkiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 09:53   #2007
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

Michiru

Zdrówka, nas też dopadła choroba, Kuba złapał jakiegoś wirusa od wczoraj wysoka temp która ciężko zbić, zaraził się od syna siostry naszczescie dwa dni i po chorobie, mam nadzieję że u nas też tak będzie.
Zdrówka dla Szymka

Miłej niedzieli pa
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 19:59   #2008
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dobry wieczór

Dziewczyny zdrówka dla was i dla dzieciaków , jakis chyba sezon chorobowy się zaczął , ale u nas jest ok , mam nadzieje, że tak pozostanie, bo chory Kaper to tragedia :/ , a żeby jeszcze chory był sam katar to udreka i to nie wiem dla kogo gorsza :/

my kozystamy z pogody i siedzimy na dworze cały czas , dzisiaj bylismy na takim festynie , Kuba się bawił bardzo ładnie, Kacper nie chciał spać , bo był zainteresowany wszystkim, ale w końcu padł , nie marudził w ogóle tak więc mi to było wszystko jedno czy zaśnie czy nie

jutro u mnie upał ciąg dalszy, może rano wyjdziemy na dwór, ale zobaczę jescze, bo mam troche mieszkanie do ogarnięcia i rosół dla Kuby musze ugotować , kupiłam młodą włoszczyznę i bedzie pyszna zupka , mięso mam z dzisiaj tak więc tylko ziemniaki i jakąś surówke i tyle na drugie danie

maluchy juz prawie spia dzisiaj jakos później :/, ale zraz luzik mam nadzieję , tak więc szybko pod prysznic i padam na twarz do spania

do jutra
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 06:50   #2009
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

Kuba przespal całą noc bez gorączki, więc choroba przebiegła tak samo jak, u synka siostry. Zaczęła się w sobotę wieczorem a wieczorem w niedziele dawałam mu ostatnią dawkę ibufenu.

U mnie dziś deszcz i pochmurno i tak ma być cały dzień niestety

Pa do później
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 07:16   #2010
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Marcowe mamy 2015 cz. II

Dzień dobry

U mnie dzisiaj tez miała byc ładna pogoda, ale widzę, że jest pochmurno , wczoraj rano patrzyłam na pogodę to niby 27 stopni a dzisiaj już 24 i burze tak więc pogoda zmienną jest , no nic i tak rano nie mam czasu na spoacery tak więc po południu po kuby drzemce wyjdziemy

własnie zaczęłam gotowac rosół i dopijam kawkę , maluchy grzeczne , zaraz sie ogarne i zrobie sniadanie kubusiowi, bo maluch już mleko wydoił , dzisiaj kacper ładnie spał, bo wstał dopiero o 4 na jedzenie i wstał finalnie o 7 , zasnął po 20 , ale bez pobudek , tak więc w miare się wyspałam, wczoraj miałam bardzo intensywny dzień , to chociaż trochę po tej nocy wypoczęłam

do później papa
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-25 20:16:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.