Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-05, 17:37   #391
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
śniadanie - 2 kromki chleba (ciemnego oczywiście) z serkiem wiejskim
drugie sniadanie - kawałek ciasta czekoladowego, pierniczki w czekoladzie i 2 czekoladki merci
obiad - rosół z makaronem
wiem, wiem, tragicznie
R,U,P ?!
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 18:17   #392
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez juliaaa161190 Pokaż wiadomość
Witam po majówce
Oczywiście tak jak się spodziewałam moje R miało przerwę ... co prawda nie przytyłam, ale też nie schudłam... nie odmawiałam sobie ciepłych bawarskich precli na śniadanko czy innych smakołyków, które uwielbiam no bez słodkości, bo jakoś do tego mnie nie ciągnie <na szczęście>

Powrót do R:
śniadanie: 100g wiejskiego naturalnego, owsianka: szklanka mleka 1,5% + 2 łyżki płatków owsianych + łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki otrąb pszennych brakuje owocu/ warzywa
a gdzie drugie ?
obiad: talerz zupy pieczarkowej (niezabielanej, gotowane warzywa zostawiłam) jajko na miękko + 2 łyżki kaszy kuskus + 1/2 ogórka zielonego + 1/2 pomidora było jakieś mięso w tej zupie, makaron ?
podwieczorek: ok. 100g mieszanki studenckiej (orzechy, migdały, rodzynki) mogłabyś tu dodać białko, rodzynki mają wysoki IG

kolacja: ?

Proszę o ocenkę i pozdrawiam
Jw.

Cytat:
Napisane przez LaSeniorita Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:
1. 2 kromki chleba razowego posmarowane serkiem wiejskim lekkim, 1 jajko na twardo, lisc salaty, herbata malinowa, brzoskwinia ile było tego serka wiejskiego tak mniej więcej ? 100 gr, 30 gr ?
2. 2 kromki razowego, 1 duzy plasterek chudej szynki drobiowej, 1 maly plasterek sera zoltego, kilka plasterkow pomidora, 1 maly pierniczek mogło być więcej tej szynki i sera żółtego
3. maly kotlet schabowy, 2 ziemniaki, buraczki czemu mały ? czemu tylko 2 ziemniaki ?
deser: lód atlant w polewie czekoladowej z orzechami mhmh
4. mala grahamka z twarozkiem, rzodkiewką, pomidorem i ogórkiem, jogurt 0% bez cukru brzoskwiniowy + kilka orzechow ok, czemu taki jogurt przecież to U ;> kilka = 2, 9 czy ile ?
trening !!!
5. pewnie bedzie serek wiejski ( 1 h przed snem ) ok
proszę o ocenkę
Jw.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 18:30   #393
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje P (po wczorajszym jest lepiej)

Śn. 3 naleśniki, homogenizowany z owocami leśnymi,big jabłko, łyżka otręb,2 łyżki musli

2Śn.kromka pumpernikla,kromka wieloziarnistego, 50g twarodu, pół łyżeczki masła orzechowego, łyżeczka miodu, brzoskwinia

Ob. 100g makaronu pełne ziarno, sos pomidorowy z pieczarkami,czosnkiem,
50g pangi,sos sojowy, 10g kostki sojowej (ostatki) troche twarogu

D: petitek lu go, kubeczek lodów algidy, gałka lodów jogurtowo-wiśniowych

P:brzoskwinka, kaszka smakija, łyżeczka masła orzechowego

K: 4 kromki fitness style z ziarnami, serek wiejski, pół łyżeczki pastelli z jajkiem, łyżeczka masła orzechowego, ogórek kiszony, jabłko, 20gorzechów w papryce, 20g orzechów w miodzie


i jak?
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 18:32   #394
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez noname12345TPa Pokaż wiadomość
Jadłospis mało urozmaicony - tu się zgodzę. Jadłospisu nie mogę zmienić - był wczorajszy. Mało białka i NNKT w II śn - tu się zgodzę. Lecz będę się bronić co do podwieczorku oto skład sałatki (porcji sztuk 10 - duży garnek): makaron biały rurki, ser żółty, pierś z kurczaka gotowana na bulionie, ogórki kiszone, papryka, pomidory, oliwki, majonez. Chyba teraz zmienisz zdanie co do podwieczorku hę?
A żeby nie było, że cię nie lubie (bo cię lubię, więc nie złość się) moje dzisiejsze P:
śn: małe bo jajecznica tylko z trzech jaj
IIśn: 4 kanapki z dżemem morelowym, op serka wiejskiego waniliowy, mieszanka bakali - sporo - całe dno miseczki
Ob: mięso z karkówki smażone, ziemniaki, sałatka (niewiem jeszcze jaka ale dam znać) - duża porcja
P: opakowanie sereka wiejskiego truskawkowy, mieszanka bakali - 2 duże garście, precle czekoladowe słodkie - 4 szt
K: 4 kanapki z pastą,4 plasterki szynki z majonezem, może jeszcze jajecznica.
Nie bić za śn, bo to śn maturalne - dzis raniutko robione przed maturą z polaka jutro będzie owsianka ;-)
Podbijam mój jadłospis, a zarazem dodaję, iż po IIśn doszedł lód włoski śmietankowy, kręcony, wielkość średnia A sałatka to sałata rzymska ze śmietaną 18% Pilosa z Lidla - duża porcja

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2016-04-11 o 15:52
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 18:37   #395
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P (po wczorajszym jest lepiej)

Śn. 3 naleśniki, homogenizowany z owocami leśnymi,big jabłko, łyżka otręb,2 łyżki musli ładnie o ile naleśniki były spore

2Śn.kromka pumpernikla,kromka wieloziarnistego, 50g twarodu, pół łyżeczki masła orzechowego, łyżeczka miodu, brzoskwinia czemu pół łyżeczki tej wspaniałej delicji - pewnie ledwo czułaś smak

Ob. 100g makaronu pełne ziarno, sos pomidorowy z pieczarkami,czosnkiem,
50g pangi,sos sojowy, 10g kostki sojowej (ostatki) troche twarogu mało, 50g pangi - malutko. poza tym nawet ok acz mało warzyw

D: petitek lu go, kubeczek lodów algidy, gałka lodów jogurtowo-wiśniowych ok

P:brzoskwinka, kaszka smakija, łyżeczka masła orzechowego ok, acz nie bój się tego masła, Słoneczko

K: 4 kromki fitness style z ziarnami, serek wiejski, pół łyżeczki pastelli z jajkiem, łyżeczka masła orzechowego, ogórek kiszony, jabłko, 20gorzechów w papryce, 20g orzechów w miodzie fajnie! ale te kromeczki są malutkie i mają... ile? z 40 kcal? zjedz większe, jeśli możesz, może bułeczkę?


i jak?
j.w. generalnie dumnam z Ciebie, Ślicznotko

Cytat:
Napisane przez noname12345TPa Pokaż wiadomość
Podbijam mój jadłospis, a zarazem dodaję, iż po IIśn doszedł lód włoski śmietankowy, kręcony, wielkość średnia A sałatka to sałata rzymska ze śmietaną 18% Pilosa z Lidla - duża porcja
Jadłospis mało urozmaicony - tu się zgodzę. Jadłospisu nie mogę zmienić - był wczorajszy. Mało białka i NNKT w II śn - tu się zgodzę. Lecz będę się bronić co do podwieczorku oto skład sałatki (porcji sztuk 10 - duży garnek): makaron biały rurki, ser żółty, pierś z kurczaka gotowana na bulionie, ogórki kiszone, papryka, pomidory, oliwki, majonez. Chyba teraz zmienisz zdanie co do podwieczorku hę?
A żeby nie było, że cię nie lubie (bo cię lubię, więc nie złość się) moje dzisiejsze P:
śn: małe bo jajecznica tylko z trzech jaj rzeczywiście mało
IIśn: 4 kanapki z dżemem morelowym, op serka wiejskiego waniliowy, mieszanka bakali - sporo - całe dno miseczki serek wiejski waniliowy?? generalnie ok
Ob: mięso z karkówki smażone, ziemniaki, sałatka (niewiem jeszcze jaka ale dam znać) - duża porcja ok
P: opakowanie sereka wiejskiego truskawkowy, mieszanka bakali - 2 duże garście, precle czekoladowe słodkie - 4 szt tu możesz wrzucić np banana
K: 4 kanapki z pastą,4 plasterki szynki z majonezem, może jeszcze jajecznica. ok. teraz też możesz coś wrzucić
Nie bić za śn, bo to śn maturalne - dzis raniutko robione przed maturą z polaka jutro będzie owsianka ;-)

oooo, matura! jak poszło ^^?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2016-04-11 o 15:52
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 18:38   #396
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Iza, a ja- post nieco wyżej? Bardzo się staram - to dla ciebie kupiłam tą mieszankę bakalii i dwa serki wiejskie smakowe. Dla przyjaciółki wszystko zrobię, aby dobrze było.
P.S już ocenione dziękuję.
A maturka - całkiem nieźle. Wyszłam 15 minut przed czasem i pisałam Lalkę.
Owoców w domu nie ma - muszę jutro coś kupić. A pomyślę, może jajeczniczka z pomidorkiem - będzie ok Izuś?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 18:46   #397
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez noname12345TPa Pokaż wiadomość
Iza, a ja- post nieco wyżej? Bardzo się staram - to dla ciebie kupiłam tą mieszankę bakalii i dwa serki wiejskie smakowe. Dla przyjaciółki wszystko zrobię, aby dobrze było.
P.S już ocenione dziękuję.
A maturka - całkiem nieźle. Wyszłam 15 minut przed czasem i pisałam Lalkę.
Owoców w domu nie ma - muszę jutro coś kupić. A pomyślę, może jajeczniczka z pomidorkiem - będzie ok Izuś?
skąd wytrzasnęłaś serki wiejskie smakowe??

jajecznica jak najbardziej ok, ale nie solo tylko z jakąś pyszną grahamką np.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2016-04-11 o 15:53
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 18:59   #398
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

iza_wiosenna
dziękuje
acz 50g pangi bo tylko tyle zostało
a pół łyżeczki masła orzechowego bo nie wiedziałam czy będzie dobre ale było więc następnym razem dam więcej.
Mało warzyw bo nie było ich zbyt dużo w domu
bułeczki nie mam ale kupie a małe to nie wiem 4 to dla mnie dość sporo
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:00   #399
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
iza_wiosenna
dziękuje
acz 50g pangi bo tylko tyle zostało
a pół łyżeczki masła orzechowego bo nie wiedziałam czy będzie dobre ale było więc następnym razem dam więcej.
Mało warzyw bo nie było ich zbyt dużo w domu
bułeczki nie mam ale kupie a małe to nie wiem 4 to dla mnie dość sporo
ale wiesz, że one mają malutko kalorii.

co do masła - zjadłaś - było dobre, mogłaś od razu wziąć więcej, czyż nie ?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:04   #400
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No wiesz izka u nas można dostać pątnice truskawkową i serki wiejskie - typu homo waniliowe. A widziałyście może opakowania 500 gram serków Danone? Są waniliowe! O mały włos bym je kupiła - cena w miarę spoko 5,5 tzn. 1,1 za 100 gram serka. A z chlebem to pogadam - może się przekona i wystąpi razem z masłem koło jajecznicy
Dziękuję iza za Oceny! Na pewno poprawa na jeszcze lepsze nastąpi! Pozdrawiam Weronka

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-11 o 16:23
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:07   #401
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje U

śniadanie : 2 kromki chleba razowego, puszka tuńczyka, 1/3 puszki kukurydzy, 3 łyżki jogurtu naturalnego, szczypiorek, jajka na twardo

drugie śniadanie : kromka razowca, 2 plasterki sopockiej, średniej wielkości pomidor, 50 gr chudego twarogu

obiad : 150 gr fileta z mintaja smażonego na oliwie z oliwek, 4 średniej wielkości ziemniaki z koperkiem, sporo kapusty kiszonej z marchewką,cebulą, oliwą z oliwek, przyprawami
deseru nie ma bo się najadłam obiadem bardzo

podwieczorek : jogobella pomarańczowo - bananowa, jabłko, garść pestek z dynii

kolacja : dwa jajka na miękko, 2 kromki razowca, kilka plasterków ogórka zielonego, szczypiorek, kilka liści sałaty, 2 plastry sera żółtego, kawałek kiełbasy myśliwskiej, ketchup

druga kolacja : serek homo brzoskwiniowy


__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 19:10   #402
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ale wiesz, że one mają malutko kalorii.

co do masła - zjadłaś - było dobre, mogłaś od razu wziąć więcej, czyż nie ?

może mało ale mi smakują jutro może spróbuje więcej ale dzisiaj jestem pełna
co do masła nie mogłam bo była taka mieszanka w kanapce do szkoły a masła ze sobą nie nosze a szkoda
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:21   #403
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

P:
S: jajecznica z 3 jajek ze szczypiorkiem, grahamka, jablko
IIS: 2 kromki razowca posmarowane homo z papryka, 2 marchewki
O: talerz kopytek z sosem pieczarkowym, 4 ogorki kiszone (wiem ze nie ma bialka ale jakos tak wyszlo, a poza tym czy na U/P bialko tez musi byc w kazdym posilku?)
D: 300ml koktajlu (jogurt nat, porzeczki czerwone)
P: mleko 2%i 100g twarogu z platkami cheerios wieloziarnisty (cala miseczka, platkow 3 solidne garsci)
K: 450g salatki (salata pekinska, ananas, brzoskwinie, slonecznik polane jogurtem nat.)
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:21   #404
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Moje U

śniadanie : 2 kromki chleba razowego, puszka tuńczyka, 1/3 puszki kukurydzy, 3 łyżki jogurtu naturalnego, szczypiorek, jajka na twardo ok

drugie śniadanie : kromka razowca, 2 plasterki sopockiej, średniej wielkości pomidor, 50 gr chudego twarogu tu chyba trochę mało

obiad : 150 gr fileta z mintaja smażonego na oliwie z oliwek, 4 średniej wielkości ziemniaki z koperkiem, sporo kapusty kiszonej z marchewką,cebulą, oliwą z oliwek, przyprawami ok, skoro się najadłaś to verrrry good
deseru nie ma bo się najadłam obiadem bardzo

podwieczorek : jogobella pomarańczowo - bananowa, jabłko, garść pestek z dynii spoko, niedużo, może wrzucisz płatki jeszcze do jogurtu?

kolacja : dwa jajka na miękko, 2 kromki razowca, kilka plasterków ogórka zielonego, szczypiorek, kilka liści sałaty, 2 plastry sera żółtego, kawałek kiełbasy myśliwskiej, ketchup ok

druga kolacja : serek homo brzoskwiniowy ok


fajne UuuuuuuUUUu

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
może mało ale mi smakują jutro może spróbuje więcej ale dzisiaj jestem pełna
co do masła nie mogłam bo była taka mieszanka w kanapce do szkoły a masła ze sobą nie nosze a szkoda
ok ^^

no wiem, że są dobre te kromeczki, no ale wiesz to P
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:22   #405
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R

śniadanie:dwa kawałki jasnego pieczywa(z poprzedniego dnia zawsze) z masłem (troszkę) i szynką i ogórkiem

drugie śniadanie:to samo co na śniadanie

obiad: mała miseczka rosołu, kilka ziemniaków,maleńki kawałek mięsa, ogórek

podwieczorek:kawa, 6rafaello,kilka paluszków solonych

Po 18 staram się już nic nie jeść.słodycz muszę zjeść jakiś codziennie bo jakoś chcę odreagować stres z pracy i w ogole.Nie wydaje mi się żebym jadla dużoa tyję.przytyłam już 3kg.Powiem że pracę mam stresującą i dużo muszę chodzić i wchodzić po schodach,mam przez to masywniejsze uda i łydki tak mi się wydaje ale i brzuch mi przytył.co mam robić?????pomóżcie!nie chcę tyć
__________________
Bądź taki,jakim chciałbyś być,a nie takim jakim chcieliby Cię widzieć inni ludzie...
Najpiękniejsze są chwile, w których żyjesz tylko chwilą...
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:29   #406
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
P:
S: jajecznica z 3 jajek ze szczypiorkiem, grahamka, jablko ok
IIS: 2 kromki razowca posmarowane homo z papryka, 2 marchewki mało, może banan/orzeszki??
O: talerz kopytek z sosem pieczarkowym, 4 ogorki kiszone (wiem ze nie ma bialka ale jakos tak wyszlo, a poza tym czy na U/P bialko tez musi byc w kazdym posilku?)nie poza tym obsesja białkowa nie jest dobra duzo kopytek było? bo jako że jesteś wege Twoje obiadki zawsze jakieś takie nieduże są. Masz możliwość jedzenia zup?
D: 300ml koktajlu (jogurt nat, porzeczki czerwone) ok
P: mleko 2%i 100g twarogu z platkami cheerios wieloziarnisty (cala miseczka, platkow 3 solidne garsci) spoko, mogłaś wrzucić np. bananka lub bakalie
K: 450g salatki (salata pekinska, ananas, brzoskwinie, slonecznik polane jogurtem nat.) niby dużo ilościowo, ale kcal mało... jak coś zmieścisz, zjedz potem jakieś "Co nieco"
j.w.

Cytat:
Napisane przez wiatr86 Pokaż wiadomość
R

śniadanie:dwa kawałki jasnego pieczywa(z poprzedniego dnia zawsze) z masłem (troszkę) i szynką i ogórkiem mało białka, biały chleb na R odpada niestety

drugie śniadanie:to samo co na śniadanie mało urozmiacone, znów biały chleb... może zjesz serek homo z jakimiś musli?? pyszne połączenie - i zdrowe

obiad: mała miseczka rosołu, kilka ziemniaków,maleńki kawałek mięsa, ogórek tutaj lepiej by było odwrotnie - spory kawałek miesa, mało ziemniaków, np. warzywa na patelnie... ziemniaki mają wysokie ig

podwieczorek:kawa, 6rafaello,kilka paluszków solonych kompletnie nieredukcyjnie, im później, tym więcej białka być powinno

co z kolacją? 2-3 h przed sen - przewaga białka plus węgle ewentualnie, później - czysto białkowa

Po 18 staram się już nic nie jeść. błąd! spowalniasz sobie metabolizm. powinnaś zjeść tak, jak napisałam wyżejsłodycz muszę zjeść jakiś codziennie bo jakoś chcę odreagować stres z pracy i w ogole. jedz w pierwszej połowie dnia, jeśli musisz... i nie w takich ilościachNie wydaje mi się żebym jadla dużoa tyję jesz sporo słodyczy - np, na podwieczorek wyszło Ci ponad 500 kcal - pustych kcal!.przytyłam już 3kg.Powiem że pracę mam stresującą i dużo muszę chodzić i wchodzić po schodach,mam przez to masywniejsze uda i łydki tak mi się wydaje ale i brzuch mi przytył.co mam robić?????pomóżcie!nie chcę tyć
poczytaj o zasadach zdrowej redukcji, bo Twoja do takowych nie należy...

no i brak niskonasyconych kwasów tłuszczowych.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:38   #407
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R


Śniadanie:

owsianka (30g platkow ows. i otrebow) na wodzie


II Śniadanie:
jablko i marchew


Obiad:

kawalek piersi z kurczaka bez skóry , 3 pieczarki smazone bez tluszczu + surowka z bialej kapusty niestety kupna ale pyszna


Przekąska:
1 wasa z kawalkami kurczaka i troszke surowki z obiadu+ kawa inka


Kolacja :
90g wiesniaka light+ 50g odmrozonych truskawek mniam


__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:49   #408
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez cukiereczeQ Pokaż wiadomość
R


Śniadanie:

owsianka (30g platkow ows. i otrebow) na wodzie mało białka, ogólnie mało, może dorzuć owoc ? śniadanie = najważniejszy posiłek


II Śniadanie:
jablko i marchew mało, brak białka


Obiad:

kawalek piersi z kurczaka bez skóry , 3 pieczarki smazone bez tluszczu + surowka z bialej kapusty niestety kupna ale pyszna mam nadzieję, że duży kawałek, bo mało


Przekąska:
1 wasa z kawalkami kurczaka i troszke surowki z obiadu+ kawa inka za mało! wasę zmień na zwykłe pełnoziarniste pieczywo


Kolacja :
90g wiesniaka light+ 50g odmrozonych truskawek mniam zjedz całego wieśniaka, owoce w pierwszej połowie dnia


dużo za mało, mało białka, brak nnkt, tu nie ma 1000 kcal chyba
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:56   #409
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

wiosenko tych kopytek bylo naprawde duzo mama nakladala wiec wiesz poza tym czasami cos tam podjem, najczesciej sa to jakies owoce czy warzywa ale na poczatek dobre i to. Co do kalacji to powoli przelamuje sie do niebialkowej a poza tym mialam ochote na taka salatke. Mam nadzieje ze juz nie jest tak zle
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 20:03   #410
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
dużo za mało, mało białka, brak nnkt, tu nie ma 1000 kcal chyba
ups... po podliczeniu wyszlo ok 650 kcal... to za malo ale dziwne bo nie jestem glodna . Ja sie nie stosuje scisle zasad ze po 17 nie jem owocow- jem ale w malej ilosci bo to mi urozmaica smak potraw taki wiesniak od razu lepiej smakuje z truskawkami . iza_wiosenna dzieki za stala ocene jadlospisu !!! wiem gdzie robie bledy i bede starala sie je skorygowac
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:03   #411
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:

ś:
(450kcal)
owsianka( 3 łyżki owsianych, 2 zarodków, 150ml mleka, łyżeczka budyniu śmietankowego, 200g serka wiejskiego zwykłego jabłko), kawa z mlekiem.

IIs: (350kcal)

kanapka (2 kromki żytniego, łyżka wiejskiego, 2 plastry polędwicy z idnyka, sałata, rzodkiewka), 2 jabłka.

O: 350kcal

50g kaszy jęczmiennej,
5 kotletów sojowych,
200g warzyw na patelnie,
grapefruit.

deser: 100kcal

kawa z mlekiem, 2 łyżki pestek dyni

P: 70kcal

jabłko ( tak wiem to nie posiłek )

K: 350kcal

grahamka 50g
200g serka wiejskiego,
2 plastry polędwicy,
pomidor, szczypiorek.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:27   #412
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
U:

ś:
(450kcal)
owsianka( 3 łyżki owsianych, 2 zarodków, 150ml mleka, łyżeczka budyniu śmietankowego, 200g serka wiejskiego zwykłego jabłko), kawa z mlekiem. ładnie

IIs: (350kcal)

kanapka (2 kromki żytniego, łyżka wiejskiego, 2 plastry polędwicy z idnyka, sałata, rzodkiewka), 2 jabłka. ok

O: 350kcal

50g kaszy jęczmiennej,
5 kotletów sojowych,
200g warzyw na patelnie,
grapefruit. mało

deser: 100kcal

kawa z mlekiem, 2 łyżki pestek dyni malutki deser

P: 70kcal

jabłko ( tak wiem to nie posiłek ) doookładnie

K: 350kcal

grahamka 50g
200g serka wiejskiego,
2 plastry polędwicy,
pomidor, szczypiorek. wg mnie mało, zwłaszcza, że dziś cały dzień skromny
skromnie dziś...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:38   #413
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U
I Owsianka (35 g płatków owsianych, 1 łyżka otrąb owsianych, 150 g serka homogenizowanego naturalnego, jabłko, 15 g BF), marchewka.
II 2 kromki chleba razowego z serem żółtym i ketchupem, 3 rzodkiewki, cappucino marcepanowe bez cukru.
III Krokiet, barszcz czerwony, marchewka.
IV 150 g serka homogenizowanego naturalnego z 30 g orzechów.
V 200 g serka wiejskiego z łyżeczką kakao.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:44   #414
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Ładnie jak zwykle zresztą
Hmmm... Było jednak brzyyydko
Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość

Jak mozna nie lubić groszku? Sama... słodycz
Podejście jest jakie jest, ale nadal mam dylemat, czy zjeść na podwieczorek mandarynkę czy nie Bo teoretycznie na wadze jest więcej, choć po wczorajszym dniu troszkę spadło, mimo tego jestem na lekkim plusie.

U
1. 1/2 mango, 1/ plasterka ananasa, kilka rodzynek, 2 łyżki owsianych, 2 otra, 120 ml mleka 1,5%, 2 łyżki twarogu, łyżka homo waniliowego, kawa z mlekiem

2. homo naturalny 150g, 2 łyżeczki płatków migdałowych, łyżeczka wiórków kokosowych, łyżeczka maku, 3 rzodkiewki

3. duży talerz zupy z soczewicy, 2 kromki razowca z tostera

4. wieśniak 150g, mandarynka, mały pomidor, sałata, garść płatków zdrowy błonnik, łyżka corny czekoladowego.

5. jajecznica z 1 jajka i 1 białka, plasterek szynki, kiełki lucerny, mały pomidor, 3 rzodkiewki
Modyfikacje:

3. 2 talerze zupy z soczewicy (5 chochli), 2 kromki razowca, duża bułka podłużna wieloziarnista

4. kolejne 5 chochli zupy z soczewicy, 3 kromik razowca, 2 tosty wieloziarniste, bułka wieloziarnista długa- każdy z oscypkiem i ketchupem zapiekane, 2 plasterki szynki, pół pomidora, liśc kapusty

Jestem zapchana, ta zupa okazała się być przepyszna, miałam parcie na węgle, cholercia, P mi się z tego zrobiło, a ja tyję i tyję... Ech. Niedobrze Za małe sniadanko i II śniadanie i tak wszło, buu, jak się przyssam do chleba to skończyć nie mogę. Jutro bedzie naprawde lekko, bo mój brzuszek trochę mnie przeraża, waga jeszcze bardziej. Jeśli będę ćwiczyć, to dojdzie jeszcze łyżka twarogu.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:50   #415
Kurczeeli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Hej
Ja jestem na R , muszę napisać prawdę, że odżywiam sie beznadziejnie, nie wiem czym to jest spowodowane, ale jak idę do sklepu nie wiem co kupić :|
A dzisiaj na R :
Śniadanie :
herbata ziołowa, płatki ( 2 łyżki cynamonowych, 2 ł otrębów, 2 ł musi, 2 ł owsianych)
2 Śniadanie ( nie wiem czy to tak można nazwać - bo to żaden posiłek, ale pisze co zjadłam )
mały (duży... ) lód z MCdonalda,
taka mała bułeczka z oliwką
mały (duży... ) lód z MCdonalda ) nie wiem co mnie opętało ale musiałam go zjeść)
Obiad
warzywa na patelnie (200g/ może więcej) plus 2 paluszki rybne i herbatka ziołowa
Podwieczorek
Kawa z mlekiem i cukrem plus podjadanie musli i kilka plasterków ananasa
Kolacja
Bułka z serem topionym i wędliną zapieczona i polana ketchupem ( wiem ze na R nie bardzo) + herbatka

I chyba to tyle, jem mało białka, czuje ze źle się odżywiam, mam takie poczucie
jem mało (dzisiaj było całkiem sporo jak na mnie), nie chudnę czuje ze mogłam zablokować sobiew jakis sposob metabolizm
Do nei dawna jadłam parówki --- fujjj juz z tym skończyłam

nie rozpisuje sie,
pozdro
Kurczeeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 21:08   #416
misis188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzis chciałam zjesc serek wiejski na podwieczorek ale sprobowalam tylko i od razu powiedzialam nie. Bo on nie byl z piatnicy-byl wstretny!!! Zjadlam wiec kromke razowergo z serkiem z piatnicy typu almette-ale on ma 22 % tłuszczu, a tylko 6 bialka-chyba nie jest on za dobry:/
2 razy dzis pilam koktajl z jagoutu naturalnego-na kolacje byl z truskawkami-jakies 6 truskawek z kompotu i 3 lyzki kompotyu-bylo pycha. To jak bedzie z tym serkiem swojskim od krowki? mozna czy raczej nie bardzo??
A wlasnie bo ja kocham makarony:/
w decie wskazane sa tylko te razowe??
A co z kielbasa? bo tez ja lubie ale nie wiem czy moge jesc. A i dzis caly dzien podjadalam slonecznik chyba ze 60 gram zjadlam bo sie opanowywalam
A powiedzcie mi w czym jest duzo bialka? I czy mozna jesc czerwone mieso przy redukcji czy nie??
Przepraszam ze was tak drecze ale jestem tu nowa i bardzo cenie wasze rady i probuje sie do nich stosunkowac
misis188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 21:51   #417
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzisiaj dół, kompletna klapa . Zważyłam się i po dwóch tygodniach diety żadnej różnicy, jak było 55 tak jest , a wydaje mi sie że pozytywnie zmieniłam żywienie, zresztą z waszych ocen wynika że tak jest. To dlaczego nie chudnę????
Miałam napad chyba z tej bezsensowności i tego że mi się okres zbliża, nawet nie będe zamieszczała swojego jadłospisu bo jest okropny, nie było obiadu, podwieczorku, kolacji, zamiast tego ciągłe napychanie się słodkościami i nie tylko :[. Co mam zrobić żeby schudnąć !!???. Dieta nie pomaga a już na prawdę nie chcę być taka gruba.... Boję się że przez to że nie mogę schudnąć mogę znowu przejść na restrykcyjną dietę tak jak w tamtym roku, tylko że wtedy to się źle skończyło. Schudłam 8 kg w 2 miesiące, właściwie to przez głodówkę, trafiłam nieprzytomna do szpitala, miałam anemię(. Niestety po tym wsyztskim dotknął mnie dotkliwie efekt jojo, przytyłam z nawiązką i nie wiem jak to zrzucić. Teraz już nie mam takich wymagań, chciałabym schudnąć te 3 kg żeby poczuć się lepiej i lepiej wyglądać, ale jak widać nie działa to na mnie. Co mam zrobić? Ograniczyć jedzenie? jak widzicie jestem już strasznie zdesperowana, liczę na wasze rady jak zwykle
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 22:49   #418
cofeina88
Raczkowanie
 
Avatar cofeina88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

ehh... ja patrzę, że ogólnie sporo dziewczyn ostatnio gorsze dni przechodzi i chwile zwątpienia. Ja też miałam kompuls dziś (po 2 miesiącach przerwy) i chyba po raz pierwszy nie straciłam totalnie kontroli. Pochłonęłam 'tylko' 3 kromki chleba razowego, wafel ryżowy, 3 plastry szynki, pół słoiczka ćwikły (?!), wielkie jabłko, 5 kaw zbożowych z mlekiem (próbowałam zapić zamiast zapchać się) no i piwo z sokiem na koniec :/ To chyba naj...lżejszy? z moich ataków, więc nie tracę nadziei i jakoś to będzie. Dziewczyny głowy do góry, damy rade! Grunt to jutro zacząć od nowa i się nie zadręczać.
madziaakk czy naprawdę Twoja nadwaga jest aż tak duża by ryzykować dla niej zdrowie?
__________________

'Bułeczka z masełkiem nie dla nas, nie dla nas,
Apage, Apage, Apage Satanas! '
cofeina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 23:19   #419
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez cofeina88 Pokaż wiadomość
madziaakk czy naprawdę Twoja nadwaga jest aż tak duża by ryzykować dla niej zdrowie?
Nie jest najgorzej, ale niestety mam grube nogi, nie da się z nimi zrobić zbyt wiele a przy niższej wadze lepiej wyglądają. Poza tym wiele osób mi mówi że przytyłam, samej też źle mi z tym. Zawsze byłam tą najchudszą i nagle wszytsko się zmieniło . Moja psychika działa na mnie tak że muszę schudnąć, albo zdrową dietą albo ( w ostateczności) przez "głodówkę". Chyba jestem zbytnią perfekcjonistką
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 06:15   #420
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
Nie jest najgorzej, ale niestety mam grube nogi, nie da się z nimi zrobić zbyt wiele a przy niższej wadze lepiej wyglądają. Poza tym wiele osób mi mówi że przytyłam, samej też źle mi z tym. Zawsze byłam tą najchudszą i nagle wszytsko się zmieniło . Moja psychika działa na mnie tak że muszę schudnąć, albo zdrową dietą albo ( w ostateczności) przez "głodówkę". Chyba jestem zbytnią perfekcjonistką
Te słowa świadczą że jesteś na najlepszej drodze do ED.
Jest tyle innych sposobów aby schudnąć i poprawić wygląd nóg, zwłaszcza ćwiczenia fizyczne, nic tak nie wyrzeźbi sylwetki jak odpowiedni trening, a głodówka to najgorsze wyjście z sytuacji, zrujnujesz sobie nie tylko zdrowie ale i metabolizm, zastanów się czy warto.??

Aby waga zaczęła znowu spadać musisz rozruszać swój metabolizm i najlepiej będzie jeśli zwiększysz ilość jedzenia i dołączysz do tego odpowiedni trening, na prawdę głodówką nic nie zdziałasz.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.