Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-11, 11:16   #1
mniamii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22

Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry


Hej Dziewczyny,
poczytałam trochę internety i zastanawiam się, czy rzeczywiście tabletki antykoncepcyjne zmniejszają przetłuszczanie się skóry twarzy?
Jestem po kuracji retinoidami, ale po odstawieniu skóra znowu mi się przetłuszcza, dodatkowo jeszcze wpływa na to to letnie słońce... wydzielam dużo sebum i cały czas świecę się dzieje się to już jakąś godzinę, dwie, po myciu twarzy.
Myślę czy nie zacząć brać tych tabletek anty, może też zmiana żelu do mycia na jakiś delikatniejszy? Jak było u was?
mniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 11:35   #2
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

u mnie skutkiem ubocznym brania tabletek bylo to, ze stan mojej skory bardzo sie poprawil. Zawsze mialam przetluszczajaca sie skore tradzikowa, ktora trzy godziny po nalozeniu makijazu wymaga pudrowania. Teraz moja skora jest normalna, tradzik zniknal, zostalo tylko troche rozszerzonych porow, efekt zauwazylam po jakis 3 miesiacach i bylam zaskoczona, bo sie teto nie spodziewalam

nie wiem jednak, czy zdecydowalabym sie na tabletki tylko i wylacznie dlatego, ze mam tlusta skore. Chyba to dla mnie zbyt inwazyjna metoda "leczenia" takiego problemu
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 20:14   #3
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Ja mam skórę tłustą, trądzikową, z tym że moim głównym problemem są zaskórniki otwarte i zamknięte, a nie jakieś podskórne gule. Tabletki antykoncepcyjne w żadnym stopniu nie zmniejszyły moich problemów
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 07:27   #4
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Na pewno nie każda tabletka ma takie działanie pozytywne na cerę ale słyszałam że są takie tabletki i dziewczyny faktycznie je bardzo chwalą, ja mam raczej suchą cerę i dostałam vines, tabletki które raczej na cerę nie mają wpływu bo tam ilość hormów jest wyjątkowo niska
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 11:00   #5
mniamii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

majaberka, czyli mówisz, że im większa ilość hormonów w tabletkach tym lepiej mogą działać na cerę? Czy to zależy od czegoś innego? I jakie tabletki dziewczyny chwalą że są dobre na cerę? ^^
mniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 21:53   #6
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Cytat:
Napisane przez Monika_67 Pokaż wiadomość
wiesz co.. ogolnie to jest tak ze jesli problemy które masz są przez zaburzenia hormonalne to jak najbardziej tabletki antykoncepcyjne pomogą, jesli to problem łojotokowy to bedziesz musiala dorzucic dobry zel do twarzy. Ja mialam propblemy z cera po urodzeniu dziecka. Teraz biore tabletki belara i skóra mi sie znacznie poprawiła a w dodatku urosły mi piersi wiec same plusy sprobowac nigdy nie zaszkodzi
Uważałabym, z takimi stwierdzeniami. Ja dłużej borykałam się z problemami po odstawieniu niż brałam te tabletki. Wystarczy wejsć na wątek "odstawienny" i zobaczyć przez co dziewczyny przechodzą. Oczywiście nie wszystkie, sama znam osoby, które bezproblemowo zareagowały na odstawienie tabsów, ale to loteria.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 14:38   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Cytat:
Napisane przez mniamii Pokaż wiadomość
majaberka, czyli mówisz, że im większa ilość hormonów w tabletkach tym lepiej mogą działać na cerę? Czy to zależy od czegoś innego? I jakie tabletki dziewczyny chwalą że są dobre na cerę? ^^
To zależy od podłoża Twoich problemów ze skórą. Jak jest hormonalne, to anty mogą pomóc. Mogą, ale nie muszą, bo nie są to mocne antyandrogeny. Jeśli nie masz problemów z gospodarką hormonalną, a problem jest na poziomie samych gruczołów łojowych, to nie zobaczysz żadnej zmiany.
U mnie anty wzmacniają działanie sterydów. Same w sobie są jednak za słabe na łojotok pochodzenia hormonalnego.
Najbardziej sensowne byłoby zrobienie kompletu badań, żeby ustalić przyczynę. Inaczej to branie jakichkolwiek środków jest strzelaniem na ślepo do ruchomego celu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-06-14 o 14:39
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-19, 12:12   #8
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Uważałabym, z takimi stwierdzeniami. Ja dłużej borykałam się z problemami po odstawieniu niż brałam te tabletki. Wystarczy wejsć na wątek "odstawienny" i zobaczyć przez co dziewczyny przechodzą. Oczywiście nie wszystkie, sama znam osoby, które bezproblemowo zareagowały na odstawienie tabsów, ale to loteria.
Nie do końca się zgodzę bo teraz jak w przypadku tabletek vines to są tak małe ilości hormonów że nie ma to praktycznie wpływu na samopoczucie, wiem po sobie. Fakt że nie każda z nas może takie tabletki brać, czasem potrzebna jest większa dawka hormonów i wtedy przy odstawianiu może się pojawić problem, na szczęście przejściowy
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 19:13   #9
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Cytat:
Napisane przez majaberka Pokaż wiadomość
Nie do końca się zgodzę bo teraz jak w przypadku tabletek vines to są tak małe ilości hormonów że nie ma to praktycznie wpływu na samopoczucie, wiem po sobie. Fakt że nie każda z nas może takie tabletki brać, czasem potrzebna jest większa dawka hormonów i wtedy przy odstawianiu może się pojawić problem, na szczęście przejściowy
Yyy to że na jedną osobę nie ma wpływu nie oznacza, że na inną też nie będzie miało Zabezpiecza przed zajściem w ciążę, prawdopodobnie blokuje owulację więc ma spory wpływ na organizm
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 11:07   #10
Rickyy34
Raczkowanie
 
Avatar Rickyy34
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 74
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a przetłuszczanie się skóry

Na pewno to jest kwestia indywidualna i zależy tez o jakich tabletkach mówimy. Ale moja koleżanka dzieki hormonom pozbyła się trądziku i do tego włosy myje raz na trzy dni, a wczesniej musiała codziennie.
Rickyy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-20 12:07:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.