Czy da się odchudzić grube dziecko? - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-12, 19:59   #661
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jak przy każdej zmianie musi nastąpić pewnego rodzaju zmiana pokolenia. Tak samo jest z cytologią, mammografią, tak samo będzie z żywieniem. Na każdym spędzie rodzinnym jest dyskusja na temat jedzenia młodzi vs starsi. O ile wśród młodych poniżej 40rż. widać, że w jakimś stopniu wiedzą co jedzą, to wśród starszych są tacy, którzy są zainteresowani tematem, ale są też tacy, którzy uważają, że to tylko moda która przeminie jak moda na spodnie dzwony, że robienie ciasta co sobota jest jak najbardziej ok i ich nadwaga >20kg to nie z tego, że to niedobrze że młodzi nie jedzą bochenka chleba dziennie, a jedzenie warzyw do każdego posiłku to "zamulanie układu pokarmościowego". To już są betony, których się nie przebije, ale trzeba celować do ich dzieci i wnuków.
Ja o tych zacofanych ludziach po 40tce to słucham już tak z 20 lat. Albo i dłużej. Z każdą dekadą kolejne zastępy młodych gniewnych oświeconych bardziej niż ci starzy, przekraczają ten Rubikon, a rzecz jakoś nie ulega poprawie. Coraz więcej grubasów w naszej części świata, coraz bardziej krzyczy się, że pokolenie najmłodszych będzie żyło krócej niż ich rodzice (a jednocześnie coraz bardziej przesuwa się wiek przechodzenia na emeryturę, bo podobno żyjemy coraz dłużej - kolejny paradoks), odpowiedzią na tłuszcz jest cukier, a zamiennikiem cukru - syrop g-f, oprysków coraz więcej, bo ciemny lud chce okrągłych, gładkich jabłuszek i bananów o doskonałym kącie wygięcia, E-250 pompuje się do wędlin tonami, bo ten sam lud chce różowej szynki, w Wielkiej Brytanii są 40latkowie, którzy nie wiedzą jak wygląda buraczek czy rzodkiewka, a w USA zastępy utuczobych 300kilowych grubasów, o których robi się programy jak kiedyś w cyrku wystawiało się brodate baby, itd.itp. Kociokwik trwa, a kasa musi się zgadzać Czy da się odchudzić grube dziecko ? Im bardziej czytam ten wątek, tym bardziej tracę nadzieję, że się da.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-06-13 o 05:30
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 20:45   #662
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Wiem i pisałam ze sezonowe albo podstawowe rzeczy sa tanie. Ale jak się chce urozmaicenia to już gorzej. Awokado kosztuje miłą złotych z sztukę a pismatujesz niż może z 6 kanapek jak chcesz mieć zamiennik masła czy margaryny. Dobra oliwa/olej też są drogie. Dobre mięso i ryby sa drogie. Jasne można wsuwac owsianke z bananen czy owocem sezonowym ale show w końcu znudzi.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Mięsa i ryb nie trzeba jeść codziennie. Oliwa z dyskontu jest wystarczająco dobra. Kanapek można nie smarować niczym, pomidor lub np. twarożek jest mokry, można użyć odrobiny oliwy. Można w ogóle ograniczyć chleb. Owsiankę można jeść na wiele sposobów, także na słono. Zamiast owsianki można jaglanke, koktajl z sezonowymi owocami, koktajl warzywny, jajecznicę... Warzywa teraz tanie, sycące zupy-kremy kosztują grosze, można wymyśleć tysiąc i pięćset odmian, kwestia chęci i pokombinowania. Nie trzeba jeść wyłącznie superfoods i ekstra bio za ekstra kasę.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:17   #663
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale ja nie jestem przeciwko edukacji.
Ja po prostu uważam, ze ta edukacja jest, tylko ze wiadomości są olewane.
Nie da się za ludzi przeżyć ich życia.
Natomiast nie można też iść w stronę odgórnego zmuszania do określonego stylu życia czy wyborów dietetycznych. Bo to prosta droga do ubezwłasnowolnienia jednostki przez system.
Na dobrą sprawę jeśli ktoś chce to wyedukuje się sam. W internecie można znaleźć teraz wszystko. Kwestia jest taka ile osób zechce posiedzieć i poczytać o szkodliwości cukru zamiast oglądania pierdół na fb. Sama jestem takim przypadkiem, w szkole nikt nie mówił o czymś takim. Wszystkie informacje znalazłam w internecie, czasami też rozmawiam ze znajomymi na ten temat, ale to walka z wiatrakami. Kiedyś robiłam domową bulionetkę do sosów i zup, współlokator zapytał się po co jeśli sklep mam 2 minuty od domu. Nawet jeśli wytłumaczysz o co chodzi to i tak każdy powie, że jemu by się nie chciało albo że to jakieś głupoty.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:21   #664
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Mięsa i ryb nie trzeba jeść codziennie. Oliwa z dyskontu jest wystarczająco dobra. Kanapek można nie smarować niczym, pomidor lub np. twarożek jest mokry, można użyć odrobiny oliwy. Można w ogóle ograniczyć chleb. Owsiankę można jeść na wiele sposobów, także na słono. Zamiast owsianki można jaglanke, koktajl z sezonowymi owocami, koktajl warzywny, jajecznicę... Warzywa teraz tanie, sycące zupy-kremy kosztują grosze, można wymyśleć tysiąc i pięćset odmian, kwestia chęci i pokombinowania. Nie trzeba jeść wyłącznie superfoods i ekstra bio za ekstra kasę.
Niekoniecznie oliwa, olej czy masło też są dobre. Ostatnio widziałam się z moja ciotką i wujkiem przy okazji porządkowania grobów bliskich. Mają 85 lat. Zero nadwagi, super forma, a jedzą tak, że niektórym zrobiłoby się słabo. Boczek, smalec,śmietana, masło.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:28   #665
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Niekoniecznie oliwa, olej czy masło też są dobre. Ostatnio widziałam się z moja ciotką i wujkiem przy okazji porządkowania grobów bliskich. Mają 85 lat. Zero nadwagi, super forma, a jedzą tak, że niektórym zrobiłoby się słabo. Boczek, smalec,śmietana, masło.
Nie ma co porównywać. Za ich "młodu" nie było przetworzonego jedzenia,ludzie się nie przejadali,słodycze nie były na wyciągnięcie ręki.ludzie się dużo ruszali bo samochodów nie było. Było,minęło.

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:34   #666
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-06-12 o 21:36
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:52   #667
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Mięsa i ryb nie trzeba jeść codziennie. Oliwa z dyskontu jest wystarczająco dobra. Kanapek można nie smarować niczym, pomidor lub np. twarożek jest mokry, można użyć odrobiny oliwy. Można w ogóle ograniczyć chleb. Owsiankę można jeść na wiele sposobów, także na słono. Zamiast owsianki można jaglanke, koktajl z sezonowymi owocami, koktajl warzywny, jajecznicę... Warzywa teraz tanie, sycące zupy-kremy kosztują grosze, można wymyśleć tysiąc i pięćset odmian, kwestia chęci i pokombinowania. Nie trzeba jeść wyłącznie superfoods i ekstra bio za ekstra kasę.
Oczywiście można niczego nie jeść i wszystko pominąć w diecie tylko po co się tak katować, to ja już nie wiem...

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-12, 21:55   #668
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dzieci mają coraz większy wpływ na decyzje zakupowe rodziców, stają się coraz bardziej partnerami w podejmowaniu konsumenckich zachowań.
Pierwszy z brzegu artykuł o tym:"Najmłodsi współdecydują już nie tylko o swoich podstawowych potrzebach, lecz także o istotnych sprawach rodzinnych dotyczących na przykład zakupu mebli czy wakacji. Jak wynika z raportu „Kids’ Power”, przeprowadzonego przez agencję badawczą IQS, wzrasta również rola dzieci jako konsumentów. Prawie połowa dysponuje własnymi pieniędzmi z kieszonkowego albo zarobionymi dzięki pracom dorywczym.
– Potwierdza się powszechny dzieciocentryzm, o którym tyle się ostatnio mówi. Dzieci mają coraz większy wpływ na decyzje zakupowe. Przenosi się on z podstawowych przedmiotów, takich jak ubrania, buty i artykuły szkolne, na poważniejsze rzeczy, jak meble, wakacje, a nawet wybór samochodu. Prawie połowa matek przyznaje, że to właśnie dzieci współdecydują o tak poważnych zakupach – podkreśla Katarzyna Krzywicka-Zdunek, liderka projektu „Kids’ Power” w IQS w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.
Z badania „Kids’ Power” wynika, że dzieci coraz częściej są współdecydentami decyzji konsumenckich na równi z dorosłymi. 49,4 proc. ankietowanych kobiet przyznało, że ich dzieci mają również wpływ na wybór dodatków do wyposażenia wnętrz, współdecydują o wakacjach (41,9 proc.), zakupie mebli (34,6 proc.) czy o wyborze restauracji na rodzinny obiad (13 proc.).
– Wpływ dzieci na poważniejsze decyzje, na przykład zakup samochodu, jest nieco mniejszy, ale w porównaniu z poprzednim badaniem widzimy, że jednak rośnie – mówi Katarzyna Krzywicka-Zdune
(...) Rośnie nie tylko ich wpływ na decyzje zakupowe, lecz także ich rola jako konsumentów, ponieważ niemal połowa dysponuje już własnymi pieniędzmi.
– Wzrasta odsetek dzieci, które dostają kieszonkowe. W grupie 11–16 lat wynosi około 48 proc. Zauważyliśmy również, że wśród gimnazjalistów potrzeby finansowe rosną i część z nich ma już własne pieniądze, zarobione dzięki pracy dorywczej. O ile z poprzedniej edycji badania wynikało, że gimnazjaliści wydają te pieniądze na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, tak teraz widzimy, że starają się oszczędzać na gadżety elektroniczne, nowy telefon albo rzeczy, którymi mogą się pochwalić wśród rówieśników – stwierdza Katarzyna Krzywicka-Zdunek.
15 proc. matek nastolatków w wieku 15–16 deklaruje ich dzieci pracują dorywczo, zdobywając w ten sposób dodatkowe pieniądze. Chęć zarobkowania wynika z rosnących potrzeb: gimnazjaliści chcą nie tylko modnie się ubrać czy wyjść z kolegami, lecz także mieć przedmioty, które budują ich pozycję w grupie rówieśniczej. Nastolatkowie, którzy oszczędzają pieniądze, najczęściej przeznaczają je na nowy smartfon (33 proc.) lub nowy komputer (27 proc.).


https://biznes.newseria.pl/news/rosn..._na,p799783459
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 22:13   #669
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 22:27   #670
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak byk tam stoi, że dzieci nie współdecydują już tylko o podstawowych sprawach, ale nawet o tych poważniejszych.
Nikt nie mówi o zwalaniu odpowiedzialności na dzieci, ja tylko pokazuję, że:
* to nieprawda, że dzieci nie mają wpływu na decyzje konsumenckie rodziców,
Oraz:
* wiedzą przyniesioną ze szkoły mogą dzielić się i omawiać ją z rodzicami, tak zresztą się dzieje od zawsze, pamiętam, że i ja rodzicom raportowałam 'co pani powiedziała w szkole' i pamiętam, że był taki czas kiedy było to bardziej święte od tego co mówią rodzice.
Tyle.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-06-13 o 05:26
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 06:57   #671
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mam identyczne zdanie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-13, 07:37   #672
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Już kilkulatek może mieć wpływ na wiele jeśli się weźmie pod uwagę jego zdanie.
Na przykładzie swojej mamy widzę że można zmienić nawyki na lepsze nawet w wieku 55 lat, w wielu domach kucharek i vegeta obok kostki rosołowej to nadal przyprawa must have (pokolenie raczej 50+)
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 07:49   #673
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Już kilkulatek może mieć wpływ na wiele jeśli się weźmie pod uwagę jego zdanie.
Na przykładzie swojej mamy widzę że można zmienić nawyki na lepsze nawet w wieku 55 lat, w wielu domach kucharek i vegeta obok kostki rosołowej to nadal przyprawa must have (pokolenie raczej 50+)
Absolutnie nie neguję tego. Oby więcej oświeconych w każdym wieku.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 08:13   #674
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7461054 6]Skoro do tej pory nie zrozumiałaś o co chodzi, to już nie pojmiesz, więc sama skończ.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------



Cały czas przecież tutaj twierdzisz, że edukowanie, wbijanie do głów jest bez sensu, bo potem matki i tak posyłaja dzieci do szkoły bez śniadania albo tocza boje o drożdżówki w sklepikach szkolnych. Tak napisałaś. Ciężko w sumie wyczuć o co Ci chodzi, bo twierdzisz, że każdy przecież ma wybór co włoży do gara (a do tego twierdzenia ciekawy wpis poczyniła Hultaj, który to wpis zupełnie zignorowałaś, nie wiem, może był zbyt merytoryczny i trudno przy nim pochojraczyć i pokazać jakim to się jest hop do przodu ) i po cholerę ludziom tłuc coś do głowy skoro potem i tak maja to w nosie. Właśnie o to chodzi, że nie wiadomo o co Ci chodzi Przynajmniej ja się już pogubiłam.[/QUOTE]

Nic takiego nie pisałam, to jest jakaś mylna interpretacja.

Pisałam, że wiedza jest łatwo dostępna, systemy edukacyjne działają, ALE jest jak jest bo ludzie : mają to w nosie, nie chce im się tym przejmować, nie chce im się wysilać i działać nawet jak coś tam dotrze, wolą robić jak robią bo zmiana nawyków to wysiłek, musieliby się przyznać przed samymi sobą że robili źle, inne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 08:26   #675
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nic takiego nie pisałam, to jest jakaś mylna interpretacja.

Pisałam, że wiedza jest łatwo dostępna, systemy edukacyjne działają, ALE jest jak jest bo ludzie : mają to w nosie, nie chce im się tym przejmować, nie chce im się wysilać i działać nawet jak coś tam dotrze, wolą robić jak robią bo zmiana nawyków to wysiłek, musieliby się przyznać przed samymi sobą że robili źle, inne.
No nie wiem, jeżeli ktoś twiedzi, że jest za edukowanem, a jednocześnie cały czas podważa tego sens, bo ludzie zdobytą wiedzę olewają, bo im tak wygodnie, to trudno wyczuć o co chodzi takiej osobie. Dodatkowo jeszcze jak przekaz podlany jest twierdzeniem, że już bez przesady żeby nam tłukli do głów co mamy jeść, bo to przecież zniewolenie człowieka przez system. Dlatego miałam taki problem z tym co piszesz, postawa pt. jestem za, a nawet przeciw jest dla mnie niezrozumiała i tyle. Ale oczywiście nie muszę wszystkiego rozumieć.
Kampania Jamiego Olivera przeczy Twoim teoriom i tyle. Ludzie jak się do nich trafi z odpowiednim przekazem zaczynają inaczej myśleć i działać. Ktoś tu podał zmianę mentalności na przykładzie kampanii antynikotynowych i ja się z tym zgadzam - system się zmienił, bo zmieniła się ludzka mentalność.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-06-13 o 09:26
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 12:25   #676
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7461405 1]Ja o tych zacofanych ludziach po 40tce to słucham już tak z 20 lat. Albo i dłużej. Z każdą dekadą kolejne zastępy młodych gniewnych oświeconych bardziej niż ci starzy, przekraczają ten Rubikon, a rzecz jakoś nie ulega poprawie. Coraz więcej grubasów w naszej części świata, coraz bardziej krzyczy się, że pokolenie najmłodszych będzie żyło krócej niż ich rodzice (a jednocześnie coraz bardziej przesuwa się wiek przechodzenia na emeryturę, bo podobno żyjemy coraz dłużej - kolejny paradoks), odpowiedzią na tłuszcz jest cukier, a zamiennikiem cukru - syrop g-f, oprysków coraz więcej, bo ciemny lud chce okrągłych, gładkich jabłuszek i bananów o doskonałym kącie wygięcia, E-250 pompuje się do wędlin tonami, bo ten sam lud chce różowej szynki, w Wielkiej Brytanii są 40latkowie, którzy nie wiedzą jak wygląda buraczek czy rzodkiewka, a w USA zastępy utuczobych 300kilowych grubasów, o których robi się programy jak kiedyś w cyrku wystawiało się brodate baby, itd.itp. Kociokwik trwa, a kasa musi się zgadzać Czy da się odchudzić grube dziecko ? Im bardziej czytam ten wątek, tym bardziej tracę nadzieję, że się da.[/QUOTE]
Bo to ci starzy karmili tych młodych grubych za dzieciaka. Starzy nie byli grubi, bo nie mieli się na czym utuczyć, ale swoje dzieci i wnuki już mogli "porządnie" nakarmić.
Tak czy inaczej uważam, że sytuacja w jakimś stopniu, powolutku, będzie się poprawiać.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 12:46   #677
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Moja znajoma martwi sie, ze jej dwuletnia córka nie lubi jeść kiełbasy w wielu rodzinach bardzo miłe widziane sa dzieci, które mimo, ze male, to i tłusta kiełbasę wysuną. Taka duma rodu
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 15:36   #678
aszczerbik
Przyczajenie
 
Avatar aszczerbik
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Wiele małych dzieci często nie chce nic jeść oprócz słodyczy, słodkich napojów i mcdonalda.. a rodzice zamiast wymyślić zdrowe i ciekawe posiłki idą na łatwiznę dając dziecku na kolację frytki i tak to potem niestety wygląda.
aszczerbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 15:47   #679
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez aszczerbik Pokaż wiadomość
Wiele małych dzieci często nie chce nic jeść oprócz słodyczy, słodkich napojów i mcdonalda.. a rodzice zamiast wymyślić zdrowe i ciekawe posiłki idą na łatwiznę dając dziecku na kolację frytki i tak to potem niestety wygląda.
wystarczy podejscie ''co laduje na stole, to sie je''. Jak dziecku nie przypasuje kolacja, bo nie bedzie frytek, to wystarczy ze raz pojdzie glodne spac, a sniadanie zje juz bez wybrzydzania.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-13, 15:49   #680
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja znajoma martwi sie, ze jej dwuletnia córka nie lubi jeść kiełbasy w wielu rodzinach bardzo miłe widziane sa dzieci, które mimo, ze male, to i tłusta kiełbasę wysuną. Taka duma rodu
Ja bym się raczej cieszyła, dziecko mądrzejsze od matki. Nosz kurna 2-latce kiełbasę!

Cytat:
Napisane przez aszczerbik Pokaż wiadomość
Wiele małych dzieci często nie chce nic jeść oprócz słodyczy, słodkich napojów i mcdonalda.. a rodzice zamiast wymyślić zdrowe i ciekawe posiłki idą na łatwiznę dając dziecku na kolację frytki i tak to potem niestety wygląda.
Skąd te bardzo małe (bo nie mówię to o 10latkach) dzieci w ogóle wiedzą, że coś takiego istnieje? Najczęściej właśnei od tych samych rodziców, którzy teraz mają problem.

Swoja drogą, mam wrażenie, że co raz bardziej się z dziećmi cackamy. Moja babcia 20-kilka lat temu gdy grymasiłam przy podetkniętym pod nos posiłku, stwierdzała, że widocznie nie jestem głodna, jak zglodnieję to sama sięgnę. Z glodu nie umarłam.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 16:03   #681
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja bym się raczej cieszyła, dziecko mądrzejsze od matki. Nosz kurna 2-latce kiełbasę!



Skąd te bardzo małe (bo nie mówię to o 10latkach) dzieci w ogóle wiedzą, że coś takiego istnieje? Najczęściej właśnei od tych samych rodziców, którzy teraz mają problem.

Swoja drogą, mam wrażenie, że co raz bardziej się z dziećmi cackamy. Moja babcia 20-kilka lat temu gdy grymasiłam przy podetkniętym pod nos posiłku, stwierdzała, że widocznie nie jestem głodna, jak zglodnieję to sama sięgnę. Z glodu nie umarłam.
Skąd to oburzenie?
Dwulatek spokojnie może zjeść raz na jakiś czas dobrej jakościowo koełbasy, jakkolwiek nie martwiłabym się gdyby nie chciał.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 16:20   #682
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Swoja drogą, mam wrażenie, że co raz bardziej się z dziećmi cackamy. Moja babcia 20-kilka lat temu gdy grymasiłam przy podetkniętym pod nos posiłku, stwierdzała, że widocznie nie jestem głodna, jak zglodnieję to sama sięgnę. Z glodu nie umarłam.
Może i tak jest, ale w kwestii żywienia uważam, że trzeba EKSTREMALNIE uważać, bo bardzo łatwo o różnego rodzaju zaburzenia. Nie jestem za tym, żeby podtykać dziecku pod nos frytki, kiedy nie chce jeść, ale wychowanie lat 80/90, czyli "jak nie chcesz tego jeść, to nic nie dostaniesz" w ogóle mi nie odpowiada. Czy Ty jako dorosła wszystko lubisz? Myślę, że nie, a dzieciom bardzo często nie daje się prawa do wyrażania swojego gustu smakowego. 7-latek już wie, że nie lubi mielonych, ale chętnie zje rybę, jednak jakże często musi zjeść mielonego, bo tylko to jest. Dla mnie jedną z zalet dorosłości było właśnie jedzenie tego, na co mam ochotę - i wcale nie oznacza to zestawów z Maka i czekolady, ale dietę bez schabowych, za to z dużą ilością ryb i warzyw, a także zup kremów, które pokochałam, a których w moim domu rodzinnym nigdy nie było.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 16:25   #683
mama8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7455824 6]No pewnie, że w większości przypadków się nie mylę. Nieczęste są ekstrema jak ta otyła kobieta, która podobno jest instruktorką tańca czy w przypadku ludzi chorych, bo wtedy to już nic nie jest takie oczywiste Ale zwykle bardzo widać czy ciało lubi się ze sportem czy nie. Skoro po sobie widzę ogromną różnicę odkąd regularnie ćwiczę, to pewnie nie jestem wyjątkiem. Wiem jak wyglądałam w trybie życia samochodowo- siedzącym, a jak w aktywnym. I tyle na ten temat.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem cukier sam w sobie nie jest jakoś bardzo szkodliwy, o ile nie jest spożywany w nadmiarze i nie prowadzi do nadmiernej konsumpcji


No tylko ze między zasłodzonym 6 łyżeczkami cukru Kubusiem a surową marchewką są jeszcze inne opcje np. jednodniowy sok marchewkowy, to że nie ma napisu "dla dzieci" nie znaczy że dziecko nie może go wypić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mama8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 17:15   #684
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Może i tak jest, ale w kwestii żywienia uważam, że trzeba EKSTREMALNIE uważać, bo bardzo łatwo o różnego rodzaju zaburzenia. Nie jestem za tym, żeby podtykać dziecku pod nos frytki, kiedy nie chce jeść, ale wychowanie lat 80/90, czyli "jak nie chcesz tego jeść, to nic nie dostaniesz" w ogóle mi nie odpowiada. Czy Ty jako dorosła wszystko lubisz? Myślę, że nie, a dzieciom bardzo często nie daje się prawa do wyrażania swojego gustu smakowego. 7-latek już wie, że nie lubi mielonych, ale chętnie zje rybę, jednak jakże często musi zjeść mielonego, bo tylko to jest. Dla mnie jedną z zalet dorosłości było właśnie jedzenie tego, na co mam ochotę - i wcale nie oznacza to zestawów z Maka i czekolady, ale dietę bez schabowych, za to z dużą ilością ryb i warzyw, a także zup kremów, które pokochałam, a których w moim domu rodzinnym nigdy nie było.
Bardzo trafne
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 18:48   #685
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez aszczerbik Pokaż wiadomość
Wiele małych dzieci często nie chce nic jeść oprócz słodyczy, słodkich napojów i mcdonalda.. a rodzice zamiast wymyślić zdrowe i ciekawe posiłki idą na łatwiznę dając dziecku na kolację frytki i tak to potem niestety wygląda.
Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
wystarczy podejscie ''co laduje na stole, to sie je''. Jak dziecku nie przypasuje kolacja, bo nie bedzie frytek, to wystarczy ze raz pojdzie glodne spac, a sniadanie zje juz bez wybrzydzania.
Chyba nigdy nie miałyście do czynienia z dziećmi które nie chcą jeść. Tylko takie dzieci grube nie są bo czekolady, frytek czy maka też zjedzą tylko trochę.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 19:24   #686
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie miałyście do czynienia z dziećmi które nie chcą jeść. Tylko takie dzieci grube nie są bo czekolady, frytek czy maka też zjedzą tylko trochę.
No i wlasnie tym sie roznia od dzieci, ktore wymuszaja slodkosci grymaszeniem.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 19:40   #687
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja bym się raczej cieszyła, dziecko mądrzejsze od matki. Nosz kurna 2-latce kiełbasę!



Skąd te bardzo małe (bo nie mówię to o 10latkach) dzieci w ogóle wiedzą, że coś takiego istnieje? Najczęściej właśnei od tych samych rodziców, którzy teraz mają problem.

Swoja drogą, mam wrażenie, że co raz bardziej się z dziećmi cackamy. Moja babcia 20-kilka lat temu gdy grymasiłam przy podetkniętym pod nos posiłku, stwierdzała, że widocznie nie jestem głodna, jak zglodnieję to sama sięgnę. Z glodu nie umarłam.
Nie lubié takiego podejścia. Jak ze wszystkim warto się dowiedzieć dlaczego dziecko nie je i czy coś mu nie smakuje/ ma nie taką konsystencję itd.


Jestem dorosła i istnieją potrawy, które zjadłabym gdybym była bardzo, bardzo głodna. Dla zaspokojenia głodu, bym ich w ogóle nie tknęła.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 19:46   #688
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie lubié takiego podejścia. Jak ze wszystkim warto się dowiedzieć dlaczego dziecko nie je i czy coś mu nie smakuje/ ma nie taką konsystencję itd.


Jestem dorosła i istnieją potrawy, które zjadłabym gdybym była bardzo, bardzo głodna. Dla zaspokojenia głodu, bym ich w ogóle nie tknęła.
Też nie lubię takiego podejścia.
Klasyczna tresura.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 19:48   #689
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Może i tak jest, ale w kwestii żywienia uważam, że trzeba EKSTREMALNIE uważać, bo bardzo łatwo o różnego rodzaju zaburzenia. Nie jestem za tym, żeby podtykać dziecku pod nos frytki, kiedy nie chce jeść, ale wychowanie lat 80/90, czyli "jak nie chcesz tego jeść, to nic nie dostaniesz" w ogóle mi nie odpowiada. Czy Ty jako dorosła wszystko lubisz? Myślę, że nie, a dzieciom bardzo często nie daje się prawa do wyrażania swojego gustu smakowego. 7-latek już wie, że nie lubi mielonych, ale chętnie zje rybę, jednak jakże często musi zjeść mielonego, bo tylko to jest. Dla mnie jedną z zalet dorosłości było właśnie jedzenie tego, na co mam ochotę - i wcale nie oznacza to zestawów z Maka i czekolady, ale dietę bez schabowych, za to z dużą ilością ryb i warzyw, a także zup kremów, które pokochałam, a których w moim domu rodzinnym nigdy nie było.

bardzo mądry post - ja również uważam, że podtykanie frytek niejadkowi to żadne rozwiązanie tak samo jak jestem przeciwna głodzeniu dziecka są inne alternatywy niż frytki albo głodówka

niektórzy to mam wrażenie by chcieli pieska a nie dziecko - chociaż ja to swojego psa lepiej traktuje niż "jak nie chcesz to nie jedz"... ciekawa jestem co by takie osoby zjadły bez wybrzydzania jakby je tak z 5 dni przegłodzić dla zasady
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 06:44   #690
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Skąd to oburzenie?
Dwulatek spokojnie może zjeść raz na jakiś czas dobrej jakościowo koełbasy, jakkolwiek nie martwiłabym się gdyby nie chciał.
Bo znając życie ten kawałek nie był zdrową kiełbasą tylko raczej czymś z marketu 12,99/kg z śladową ilością mięsa, dużą resztek + ja bardzo ostrożnie podchodzę do tego rodzaju wyrobów od kiedy znam osobę, która w ogóle takiego rodzaju mięsa jeść nie może, nie ważne jak dobrej byłoby jakości.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Może i tak jest, ale w kwestii żywienia uważam, że trzeba EKSTREMALNIE uważać, bo bardzo łatwo o różnego rodzaju zaburzenia. Nie jestem za tym, żeby podtykać dziecku pod nos frytki, kiedy nie chce jeść, ale wychowanie lat 80/90, czyli "jak nie chcesz tego jeść, to nic nie dostaniesz" w ogóle mi nie odpowiada. Czy Ty jako dorosła wszystko lubisz? Myślę, że nie, a dzieciom bardzo często nie daje się prawa do wyrażania swojego gustu smakowego. 7-latek już wie, że nie lubi mielonych, ale chętnie zje rybę, jednak jakże często musi zjeść mielonego, bo tylko to jest. Dla mnie jedną z zalet dorosłości było właśnie jedzenie tego, na co mam ochotę - i wcale nie oznacza to zestawów z Maka i czekolady, ale dietę bez schabowych, za to z dużą ilością ryb i warzyw, a także zup kremów, które pokochałam, a których w moim domu rodzinnym nigdy nie było.
Oczywiście, że nie wszystko lubię, ale tak samo jak moja matka, czy babcia mnie - nie będą swojemu przyszłemu dziecku przygotowywać np. rzeczy, których sama nie lubię. No niestety, taka kolej rzeczy. Nie lubię rosołu - nie nauczę się go robić, bo dziecko, skoro dla mnie ta zupa jest fuuj i nie będzie gościć na moim stole. Jeśli mojemu dziecku posmakuje w gościach, to w życiu dorosłym samo sobie ugotuje. Osobiście mam tak z wieloma potrawami. Nie mam pretensji, że mi w domu nie robiono naleśników, sama się nauczyłam smażyć jako osoba dorosła.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-21 20:39:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.