Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-24, 20:14   #1741
Kasssiekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 62
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam. Ja nabrałam obaw i proszę o porady. Być moze ten post jest bez sensu, bo wiem, że tyko test ciążowy powie mi czy doszło do zapłodnienia czy nie, ale jednak spróbuję...
6 maja w okolicach godz 23 zaczęłam brać tabletki MyWy, brałam je regularnie. 17 maja ]w połowir drugiego rzędu tabletek doszło do zbliżenia jednakże mężczyzna nie doszedł ani wcześniej ani później. Następnego dnia wzięłam pierwszą tabletkę antybiotyku Tetracyklina.
Dzisiaj tydzień po zbliżeniu od rana czuję kłucie w prawym jajniku i zastanawiam się czy trwa zagnieżdżenie czy po prostu dopiero dzisiaj dostałam owulacji.
Na razie test wyszedł negatywny, jednakże mam już schizy, że mogę być w ciąży...
Proszę doradzcie mi czy było duże ryzyko zajścia w ciążę i te kłucia w prawym jajniku mogą być tego objawem? Może powinnam teraz przerwać branie tabletek, albo nie robić przerwy w ich braniu tylko do razu przejść do następnego listka?
Kasssiekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 20:25   #1742
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Kasssiekk Pokaż wiadomość
Witam. Ja nabrałam obaw i proszę o porady. Być moze ten post jest bez sensu, bo wiem, że tyko test ciążowy powie mi czy doszło do zapłodnienia czy nie, ale jednak spróbuję...
6 maja w okolicach godz 23 zaczęłam brać tabletki MyWy, brałam je regularnie. 17 maja ]w połowir drugiego rzędu tabletek doszło do zbliżenia jednakże mężczyzna nie doszedł ani wcześniej ani później. Następnego dnia wzięłam pierwszą tabletkę antybiotyku Tetracyklina.
Dzisiaj tydzień po zbliżeniu od rana czuję kłucie w prawym jajniku i zastanawiam się czy trwa zagnieżdżenie czy po prostu dopiero dzisiaj dostałam owulacji.
Na razie test wyszedł negatywny, jednakże mam już schizy, że mogę być w ciąży...
Proszę doradzcie mi czy było duże ryzyko zajścia w ciążę i te kłucia w prawym jajniku mogą być tego objawem? Może powinnam teraz przerwać branie tabletek, albo nie robić przerwy w ich braniu tylko do razu przejść do następnego listka?
Odpowiedziano Ci w innym wątku.
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 20:29   #1743
Kasssiekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 62
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Odpowiedziano Ci w innym wątku.
Może jeszcze ktoś inny wypowie się.
Kasssiekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 09:31   #1744
rosalie2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cześć, mam pytanie. Wczoraj powinnam wziąć tabletkę antykoncepcyjną (zacząć nowe opakowanie) okolo 20. Niestety zapomniałam i wzięłam ją dopiero przed chwilą. Ostatni stosunek odbył się w poprzedni piątek. Czy mogę zajść w ciążę?
rosalie2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 09:55   #1745
hiperaktywna
Zakorzenienie
 
Avatar hiperaktywna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 966
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez rosalie2108 Pokaż wiadomość
Cześć, mam pytanie. Wczoraj powinnam wziąć tabletkę antykoncepcyjną (zacząć nowe opakowanie) okolo 20. Niestety zapomniałam i wzięłam ją dopiero przed chwilą. Ostatni stosunek odbył się w poprzedni piątek. Czy mogę zajść w ciążę?
Prawdopodobieństwo bliskie 0...
Poza tym wszystko masz napisane w ulotce.
hiperaktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 20:54   #1746
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Jeśli brać pod uwagę ostatni stosunek, to nie - przez 7 dni od piątku do czwartku byłaś zabezpieczona. Jeśli wzięłaś tabletkę z obsuwą ponad 12h, to zabezpieczaj się przez kolejne 7 dni dodatkowo.
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 19:15   #1747
molxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
GG do molxa
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Witajcie. mam pytanie, jako że antykoncepcję stosuję od kilku miesięcy i taka sytuacja zdarzyła mi się 1 raz. Mianowicie zapomniałam wziąźć 5 tabletkę z blistra, wzięłam ją z 20 godzinnym opóźnieniem. Tabletki nie wzięłam we wtorek o 22, a ostatni stosunek odbyłam z partnerem w sobotą późnym wieczorem. Czy Waszym zdaniem ryzyko ciąży jest duże? Pocieszam się tym, że przerwa była ponad 3 dniowa, a tyle podobno średnio żyją plemniki w pochwie...
Liczę na Waszą pomoc, jako że do planowanego okresu jeszcze kilka dni mi zostało...
molxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-03, 20:46   #1748
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez molxa Pokaż wiadomość
Witajcie. mam pytanie, jako że antykoncepcję stosuję od kilku miesięcy i taka sytuacja zdarzyła mi się 1 raz. Mianowicie zapomniałam wziąźć 5 tabletkę z blistra, wzięłam ją z 20 godzinnym opóźnieniem. Tabletki nie wzięłam we wtorek o 22, a ostatni stosunek odbyłam z partnerem w sobotą późnym wieczorem. Czy Waszym zdaniem ryzyko ciąży jest duże? Pocieszam się tym, że przerwa była ponad 3 dniowa, a tyle podobno średnio żyją plemniki w pochwie...
Liczę na Waszą pomoc, jako że do planowanego okresu jeszcze kilka dni mi zostało...
Nie, prawdopodobieństwo nie było duże, o ile zabezpieczałaś się dodatkowo później.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 18:32   #1749
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Nie wiem czy to dobry wątek, ale zapytam.. Chciałabym przesunąć okres, biorę tabletki Naraya, dwuskładnikowe - drospirenon i etynyloestradiol. Każde opakowanie zaczynam we wtorek, kończę w poniedziałki. Wczoraj skończyłam opakowanie jak zwykle, dzisiaj jest pierwszy dzień mojej 7 dniowej przerwy, zazwyczaj w piątek w nocy / sobotę rano dostaję okres. Planuję wyjazd nad morze, chciałabym przesunąć okres o kilka dni. Mam dzisiaj wziąć tabletkę z kolejnego blistra, potem jeszcze 6 innych i w następny poniedziałek zrobić przerwę? Mam się potem spodziewać okresu jak zwykle w piątek/sobotę czy po wydłużonej przerwie występuje on natychmiast? Potem jak rozumiem kończę pozostałe 14 tabletek, tydzień przerwy i wszystko jest jak dawniej? Mam małego fioła na punkcie 99,99% pewności stąd te pytania Z góry dzięki.
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 18:57   #1750
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobry wątek, ale zapytam.. Chciałabym przesunąć okres, biorę tabletki Naraya, dwuskładnikowe - drospirenon i etynyloestradiol. Każde opakowanie zaczynam we wtorek, kończę w poniedziałki. Wczoraj skończyłam opakowanie jak zwykle, dzisiaj jest pierwszy dzień mojej 7 dniowej przerwy, zazwyczaj w piątek w nocy / sobotę rano dostaję okres. Planuję wyjazd nad morze, chciałabym przesunąć okres o kilka dni. Mam dzisiaj wziąć tabletkę z kolejnego blistra, potem jeszcze 6 innych i w następny poniedziałek zrobić przerwę? Mam się potem spodziewać okresu jak zwykle w piątek/sobotę czy po wydłużonej przerwie występuje on natychmiast? Potem jak rozumiem kończę pozostałe 14 tabletek, tydzień przerwy i wszystko jest jak dawniej? Mam małego fioła na punkcie 99,99% pewności stąd te pytania Z góry dzięki.
Musisz wziac cale opakowanie tabletek o tyle dni wczesniej o ile chcesz przesunac okres, nie wolno robic przerw tak sobie w srodku opakowania, albo bierzesz caly blister albo nie bierzesz wcale

wszystko opisane jest w ulotce od tabletek
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 21:31   #1751
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Musisz wziac cale opakowanie tabletek o tyle dni wczesniej o ile chcesz przesunac okres, nie wolno robic przerw tak sobie w srodku opakowania, albo bierzesz caly blister albo nie bierzesz wcale

wszystko opisane jest w ulotce od tabletek
Jesteś w błędzie.

Możesz dobrać sobie parę tabletek, ale różnie to może wpłynąć na organizm. Nie wiadomo, kiedy dostaniesz plamienie. No i pilnuj by w następnym miesiącu wziąć przynajmniej 14 tabletek.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-14, 06:40   #1752
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jesteś w błędzie.

Możesz dobrać sobie parę tabletek, ale różnie to może wpłynąć na organizm. Nie wiadomo, kiedy dostaniesz plamienie. No i pilnuj by w następnym miesiącu wziąć przynajmniej 14 tabletek.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Ja bym się bała tak robić, potem będzie z tego rozpierdzielu hormonalnego stabilizowac się z 2 miesiące, moim zdaniem zdecydowanie gra niewarta świeczki, no i dla mnie to byłby miesiąc wyjety, bo ciągle bym się bała czy jestem zabezpieczona ale dzięki, że mi uzmysłowilas że jednak się tak robi, byłam święcie przekonana że tylko całe opakowania wchodzą w grę
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 08:42   #1753
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dopiero zaczynam tabletki anty po.latach przerwy i prawdę mówiąc mam parę pytań.

1. Miesiączkę dostałam rano, tabsy zaczęłam wieczorem, nie za długa przerwa?
2. Od którego dnia cyklu jestem zabezpieczona? Trzeba się na początku dodatkowo zabezpieczać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 09:42   #1754
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Dopiero zaczynam tabletki anty po.latach przerwy i prawdę mówiąc mam parę pytań.

1. Miesiączkę dostałam rano, tabsy zaczęłam wieczorem, nie za długa przerwa?
2. Od którego dnia cyklu jestem zabezpieczona? Trzeba się na początku dodatkowo zabezpieczać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1. Nie, nie za późno.
2. Jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 20:06   #1755
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dzieki za odpowiedz. A jeszcze jedno pytanie, w ulotce napisali ze biegunka i wymioty powodują nie wchłonięcie. Podczas miesiączki zwykle mam lekkie biegunki. Czy to może wpłynąć na hormon?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 20:53   #1756
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz. A jeszcze jedno pytanie, w ulotce napisali ze biegunka i wymioty powodują nie wchłonięcie. Podczas miesiączki zwykle mam lekkie biegunki. Czy to może wpłynąć na hormon?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, hormony są już dawno we krwi w czasie 7 dniowej przerwy .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:17   #1757
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie, hormony są już dawno we krwi w czasie 7 dniowej przerwy .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Trochę się nie zrozumialysmy Chodzi mi o ten pierwszy cykl, teraz. Gdy np. wczoraj wieczorem wzięłam pierwsza tabletkę, a dziś rano dostalam biegunki lekkiej. Wcześniej nie brałam, to mój pierwszy tabs

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:18   #1758
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Trochę się nie zrozumialysmy Chodzi mi o ten pierwszy cykl, teraz. Gdy np. wczoraj wieczorem wzięłam pierwsza tabletkę, a dziś rano dostalam biegunki lekkiej. Wcześniej nie brałam, to mój pierwszy tabs

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli nie dostalas biegunki w ciagu 4h od przyjecia tabletki to wsyzstko jest ok
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:32   #1759
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Trochę się nie zrozumialysmy Chodzi mi o ten pierwszy cykl, teraz. Gdy np. wczoraj wieczorem wzięłam pierwsza tabletkę, a dziś rano dostalam biegunki lekkiej. Wcześniej nie brałam, to mój pierwszy tabs

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeczytaj ulotkę. Tam są wszystkie informacje nt. wymiotów i biegunek.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-22, 16:08   #1760
nataliaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zapomniałam, ŕ, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam .zauważyłam właśnie ze nie mam nuvaring. Musiał mi wypaść a ja tego nie zauwazylam. Stosuje go ponad rok.Nie wiem nawet kiedy. Pierścień wsadzilam 16 maja a przez pomyłkę wyciągnęłan go 30 mają. 3 czewca dostalam okres.Założyłam 6 czerwca- w tym dniu prawidłowo powinnam go wyciągnąć. W między czasie kochałam się z chłopakiem. Czy jest ryzyko że mogę być w ciazy? Jak dalej stosować nuvaring? Kiedy włożyć nowy? Dzis wystąpiły u mnie jakby plamienia brązowo czerwone chyba nie okres
nataliaaaaaa jest teraz online Zgłoś do moderatora
nataliaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 17:42   #1761
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Zapomniałam, ŕ, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez nataliaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam .zauważyłam właśnie ze nie mam nuvaring. Musiał mi wypaść a ja tego nie zauwazylam. Stosuje go ponad rok.Nie wiem nawet kiedy. Pierścień wsadzilam 16 maja a przez pomyłkę wyciągnęłan go 30 mają. 3 czewca dostalam okres.Założyłam 6 czerwca- w tym dniu prawidłowo powinnam go wyciągnąć. W między czasie kochałam się z chłopakiem. Czy jest ryzyko że mogę być w ciazy? Jak dalej stosować nuvaring? Kiedy włożyć nowy? Dzis wystąpiły u mnie jakby plamienia brązowo czerwone chyba nie okres
nataliaaaaaa jest teraz online Zgłoś do moderatora
Ulotka.
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 20:32   #1762
nikimiki1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, zakręciłam się lekko.
Rozpoczęłam branie tabletek 12 maja - piątek (formalnie 13, bo przyjęłam tabletkę o 00:13, pierwszego dnia okresu), lecz po 2/3h nastąpiły u mnie wymioty. Resztę opakowania dokończyłam normalnie, ale zabezpieczałam się dodatkowo do końca pierwszego opakowania.
Kolejne rozpoczęłam planowo 9 czerwca(piątek), o 18:00.
Czy antykoncepcja mimo tego błędu jest w tym cyklu zachowana?
nikimiki1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 20:45   #1763
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez nikimiki1234 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zakręciłam się lekko.
Rozpoczęłam branie tabletek 12 maja - piątek (formalnie 13, bo przyjęłam tabletkę o 00:13, pierwszego dnia okresu), lecz po 2/3h nastąpiły u mnie wymioty. Resztę opakowania dokończyłam normalnie, ale zabezpieczałam się dodatkowo do końca pierwszego opakowania.
Kolejne rozpoczęłam planowo 9 czerwca(piątek), o 18:00.
Czy antykoncepcja mimo tego błędu jest w tym cyklu zachowana?
Tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 21:05   #1764
olilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Kolej na mnie. Zjadłam dziś kawałek niedosmażonego kurczaka, od razu po posiłku pogoniło mnie do toalety. Ze względu na to, że trwa ciągle sesja, wzięłam Nifuroksazyd, co by się nie zdążyło rozkręcić. Ustało, chociaż nadal co jakiś czas się wypróżniałam, ale już normalnie. O 21 wzięłam tabletkę anty (łączę opakowania, to druga z blistra), przed chwilą pogoniło mnie znowu. Czytałam, że jednorazowe wypróżnienie takiego typu raczej nie powinno zaszkodzić we wchłanianiu tabletki. Brać kolejną czy spać spokojnie? Zabezpieczenie będzie nadal? Co jeśli się powtórzy? Może wziąć teraz Nifuroksazyd znowu? Minęło ok. 6h od poprzedniego.

Edytowane przez olilkaa
Czas edycji: 2017-06-24 o 21:10
olilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:07   #1765
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olilkaa Pokaż wiadomość
Kolej na mnie. Zjadłam dziś kawałek niedosmażonego kurczaka, od razu po posiłku pogoniło mnie do toalety. Ze względu na to, że trwa ciągle sesja, wzięłam Nifuroksazyd, co by się nie zdążyło rozkręcić. Ustało, chociaż nadal co jakiś czas się wypróżniałam, ale już normalnie. O 21 wzięłam tabletkę anty (łączę opakowania, to druga z blistra), przed chwilą pogoniło mnie znowu. Czytałam, że jednorazowe wypróżnienie takiego typu raczej nie powinno zaszkodzić we wchłanianiu tabletki. Brać kolejną czy spać spokojnie? Zabezpieczenie będzie nadal? Co jeśli się powtórzy? Może wziąć teraz Nifuroksazyd znowu? Minęło ok. 6h od poprzedniego.
Ktory dzien tabletek?

PS Doczytalam. Czyli to 23 tabletka, tak? Ja bym to potraltowala jako pominieta tabletke i wziela ja jutro.

Edytowane przez ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Czas edycji: 2017-06-24 o 22:09
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:11   #1766
olilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

2 tabletka z blistra, ale biorę 2 opakowania pod rząd, więc wychodzi, że 23. Wzięłam tę tabletkę jednak. Tylko nie jestem pewna czy był sens
olilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:14   #1767
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ale piszesz ze laczysz opakowania, czyli nie bylo przerwy miedzy 1 a drugim blistrem?

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Skoro to 23 tabletka, to mozna ja traktowac tak jak drugi tydzien w blistrze (czyli: jak pominiesz dawke, to i tak jestes zabezpieczona).
Moim zdaniem ten kurczak ci zaszkodzil i masz biegunke. Jak sie teraz zamaskujesz tabletkami na biegunke, to i tak nie znaczy, ze anty by ci sie wchlonela.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:17   #1768
olilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Ale piszesz ze laczysz opakowania, czyli nie bylo przerwy miedzy 1 a drugim blistrem?
Tak.
Próbowałam do tego podejść na spokojnie, jednak myśl, że "cały miesiąc będę shizować" wygrała i wzięłam tabsa. A biegunka (?) na razie ustała, Nifuroksazydu jednak nie wzięłam

Dla pewności - brać opakowanie do końca, zrobić przerwę 7 dni i wtedy zacznę o 1 dzień szybciej niż normalnie brać kolejny blister, czy lepiej wziąć nową tabletkę z kolejnego opakowania, a później dopiero przerwę?

Edytowane przez olilkaa
Czas edycji: 2017-06-24 o 22:20
olilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:29   #1769
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez olilkaa Pokaż wiadomość
Tak.
Próbowałam do tego podejść na spokojnie, jednak myśl, że "cały miesiąc będę shizować" wygrała i wzięłam tabsa. A biegunka (?) na razie ustała, Nifuroksazydu jednak nie wzięłam

Dla pewności - brać opakowanie do końca, zrobić przerwę 7 dni i wtedy zacznę o 1 dzień szybciej niż normalnie brać kolejny blister, czy lepiej wziąć nową tabletkę z kolejnego opakowania, a później dopiero przerwę?
O 21 wzielas dzisiejsza tabletke. Skad wzielas te tabletke, ktora wzielas teraz? Nie masz "zapasowego" blistra?
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:33   #1770
olilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
O 21 wzielas dzisiejsza tabletke. Skad wzielas te tabletke, ktora wzielas teraz? Nie masz "zapasowego" blistra?
Nie mam zapasowego, wziełam jutrzejszą.
olilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.