Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-06, 12:30   #31
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
ja też mam problem z niklem, nie na twarzy, tylko przy bezpośrednim kontakcie. Współczuję, dziewczyny... Chcę napisać, jaką dietę mi zalecił lekarz, żeby uniknąć niklu:
nie jeść:
- margaryny do smarowania pieczywa
-sera żółtego
-czosnku, cebuli
-produktów w metalowych puszkach, także tych jakby w grubej folii alum. np. malutkie pasztety, miniaturowe mielonki
Króciutka ta lista. Moja mama ma uczulenie na nikiel, lekarz wypisał jej o wiele dłuższa liste produktów, których powinna unikać:
  • piwo
  • wino (zwłaszcza czerwone)rośliny strączkowe
  • orzechy
  • czekolada
  • kakao
  • niektóre ryby i owoce morza
  • fasola
  • grzyby
  • czarna herbata
  • kalafior
  • szparagi
  • pomidory
  • kukurydza
  • płatki owsiane
  • produkty sojowe
  • proszek do pieczenia
  • ziarna słonecznika
  • żywność konserwowana w metalowych opakowaniach
  • garnki i naczynia kuchenne

Gotowanie pokarmu w niskim pH w metalowych naczyniach zwiększa zawartość alergenu!

Oczywiście niewielkie ilości nie szkodza, nie popadajmy w paranoje
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 15:00   #32
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

ja tez dostałam liste od lekarza i na mojej jedzenie jest tylko takie:
*żywność z puszki: fasola, owoce, warzywa, spaghetti
*czekolada
*orzechy kokosowe
*suszone owoce
*zielona fasolka
*brokuły

wychodzi na to, że co lista to inna bo jak weszłam na wikipedie to tam było jeszcze więcej!! No ale ja się stosuje tylko do mojej listy (bo taka skromna ) i działa
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 19:24   #33
strongbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
GG do strongbaby
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez blue berry Pokaż wiadomość
Na pocieszenie dodam, że mam radę, którą wyczytałam w jakimś babskim pisemku. Żeby uniknąć uczuleń dobrze jest pomalować bezbarwnym lakierem od wewnątrz np. klamrę paska, albo te metalowe zawieszki od kolczyków itp. co jakis czas trzeba to powtarzac, bo warstewka się ściera, ale najważniejsze, że działa!!!
potwierdzam, dostałam uczulenia na nikiel jakieś 6 lat temu i od tamtej pory wszystko co mnie uczula maluję bezbarwnym lakierem do paznokci, spodnie po każdym praniu, kolczyki jak tylko czuje że mnie uszy zaczynają swędzieć. Nie polecam tylko do łańcuszków bo sztywnieją
strongbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 08:08   #34
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez pyska17 Pokaż wiadomość
ja też mam na nikiel...u mnie jest tak,że na brzuchu jak noszę nikiel wyskakuje wielka plama,na której zbiera się ropa...mam to od guzików,tandet,pasków z wielkimi klamrami,strasznie to wyglądało jak miałam,bo teraz plastruje guziki i nie mam,,,ale nie mogłam wytrzymać,drapałam się,krew,ropa wszystko szło fujjjj:/ miałam jakąś maść przepisaną
Ech.. ja miałam taka sytuację tylko na samym początku... tak zaczęła sie "moja przygoda" z tym paskudzctwem ;p ;/ a teraz od pasków,guzików na brzuchu nigdy mnie nie uczula... najgorzej jest u mnie z nogami...;/// ale jakoś to trzeba wytrzymać;*
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 08:11   #35
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Cerfona Pokaż wiadomość

tupptus co do promieni słonecznych to raczej ani mi ani mojej siostrze nic się nie robiło ale czy tobie też się nic nie zrobi tego nie wiem bo każda skóra może inaczej zareagować... spróbowac zawsze możesz a jak tam byłaś na tym solarium? jeśli tak to pomogło? mam nadzieje,że tak bo nie chce żeby przeze mnie Ci się pogorszyło
pozdrawiam
hmm na solarce nie byłam.... w sumie to wole naturalne słoneczko caluje
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 08:15   #36
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
  • piwo
  • wino (zwłaszcza czerwone)rośliny strączkowe
  • orzechy
  • czekolada
  • kakao
  • niektóre ryby i owoce morza
  • fasola
  • grzyby
  • czarna herbata
  • kalafior
  • szparagi
  • pomidory
  • kukurydza
  • płatki owsiane
  • produkty sojowe
  • proszek do pieczenia
  • ziarna słonecznika
  • żywność konserwowana w metalowych opakowaniach
  • garnki i naczynia kuchenne

Gotowanie pokarmu w niskim pH w metalowych naczyniach zwiększa zawartość alergenu!

Oczywiście niewielkie ilości nie szkodza, nie popadajmy w paranoje
No co Wy!!! He mi doktorka żadnych produktow nie podala;/ więc jem co chce;p i ile chce;p ale teraz mi uswiadamiacie chyba od czego mam to uczulenie na nogach:P :/
Kurcze ..!! Ja nie moge tak po prostu przestac jesc czekolady...:P
;*
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 08:19   #37
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Cerfona Pokaż wiadomość
najważniejsze jest to, żeby miec ta wiare
Ja staram sie w ogole o tym nie mysleć.... tylko najgorsze jest to swedzenie... a jak wysypka jest pod ubraniem to tak mnie to nie drażni... gorzej jak teraz idzie lato i będzie sie chciało pokazać trochę ciała... a tu nie za fajnie sie bede czuc z tym czyms na skorze
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 11:01   #38
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

tupptus a może jak właśnie odsłonisz troszke ciałka to jak skóra będzie lepiej oddychała to tez może pomoże noi przede wszystkim radziłabym nie jeść czekolady a przynajmniej spróbować odstawić ją na jakiś czas i zobaczyć czy to pomoże. Ja z wielkim trudem odstawiłam i teraz wiem, że to jest jedna z rzeczy po których mnie uczula
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 12:07   #39
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

ja równiez jestem uczulona na nikiel
guziki od spodni zaszywam do srodka
paski maluje lakierem bezbarwnym.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 13:33   #40
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cerfona będzie naprawde ciezko ale spróbuje odłożyc
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 20:16   #41
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

będe trzymać kciuki! silna wola przede wszystkim
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 17:41   #42
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Cerfona Pokaż wiadomość
będe trzymać kciuki! silna wola przede wszystkim
Hihi no ale myślę ż będzie o tyle łatwiej.. gdyż mój chłopak też ma uczulenie akurat na CZEKOLADE hihi sie dobraliśmy xD Zawsze mu dogryzałam tak w żartach, że nie może i muszę zjadać za niego czekolade;p a teraz ja mam tą samą sytuacje:P

Wiesz zauważyłam taką nieścisłość... ostatnio nie smaruje wysypki żadnymi maściami.... zażywam tylko tabletki Aleric na noc, które nie dawno wypróbowałam... i teraz bez maści w ogóle mnie nie swędzą te partie ciała któe są wysypane... sądzę że smarowanie jeszcze bardziej drażni moją skórę... i narazie odłożyłam bo sie ładnie goi Nio i myślę że tabletki naprawdę pomagają polecam je
Pozdrawiam gorąco
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 20:07   #43
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

wiesz co jak cię nie swędzi to bardzo dobrze najlepiej jest właśnie odstawić wszystkie maści

a co do tej czekolady to ja sie tak smiałam z mojej siostry (bo ona też jest uczulona na nikiel) i teraz sama tez nie moge jeść chociaż nie powiem bo czasem troszke zjem jak już wytrzymac nie moge
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 07:46   #44
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Eh wiesz co polecałam Aleric a teraz wiem że byłam w wielkim błędzie....przynajmniej w moim przypadku... bo myślę że moje przypuszczenia są słuszne
odkąd zażywam te tabletki (zjadłam już cztery przez cztery nocki) to strasznie bolał mnie brzuch myślałam że to może od okresu.. bo akurat mam ale z kolei nigdy mnie tak przy okresie nie bolał długo... pierwszy najwyżej drugi dzień i tyle....
No ale dzisiejsza noc była straszna położyłam się wczoraj już z bólem brzucha... zasnęłam ale koło pierwszej obudziłam się bo ten ból był nie do zniesinia nawet chyba przez sen:/ latałam co chwile do toalety ale "nic" nie mogłam zrobić!a męczyłam sie jeszcze bardziej miałam straszne zatwardzenie;p:/ i tak do 4 nie mogłam zasnąć... dopiero wtedy udało sie to wszystko wyrzucić z siebie aż prawe miałam biegunkę:/ przy okresie nigdy nie miałam takich dolegliwości więc tak samo jaka moja mama pomyślałyśmy o tym samym.. że to przez te tabletki...
Ech pomagały na świąd.... ale szkodziły czemu innemu... świństwo a już myślałam że znalazlam coś dla Siebie, cos co mi pomaga choć przez chwilę... a tu nie ma szans...już wolę żeby swędziało niż mam się męczyć tak jak dzisiejszej nocy
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:02   #45
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

o masakra to faktycznie nie fajnie lepiej odstaw ten Aleric i upewnij się, że to napewno one jeśli tak to wiadomo-nie bierz ich więcej!
wiesz co jakbyś nie wiedziała na jakie tabletki zmienić to ja ci moge zaproponować Loratan albo Flonidan bo naprawde pomagają ale wiadomo skontaktuj się najpierw z lekarzem.

ps.mój 1000 post
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:56   #46
froggie79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Cerfona Pokaż wiadomość
o masakra to faktycznie nie fajnie lepiej odstaw ten Aleric i upewnij się, że to napewno one jeśli tak to wiadomo-nie bierz ich więcej!
wiesz co jakbyś nie wiedziała na jakie tabletki zmienić to ja ci moge zaproponować Loratan albo Flonidan bo naprawde pomagają ale wiadomo skontaktuj się najpierw z lekarzem.

ps.mój 1000 post
Witam

To i ja zabiorę tu głos, skoro też jestem uczulona na nikiel i to baaaaardzo silnie...

Z tego co wiem, to Loratan ma praktycznie taki sam skład jak Aleric, więc może lepiej w tym przypadku spróbować Alertec'u - z tego co słyszałam może nawet lepiej działać na uczulenia skórne. Ale na pewno warto też skonsultować sprawę z lekarzem, bo dość nietypowe te reakcje na lek. A może to coś innego zadziałało?

Trzymajcie się i nie dajcie alergii
froggie79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 20:32   #47
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

no własnie dlatego napisałam, żeby się skontaktowała jeszcze z lekrzaem bo ja się za bardzo nie znam na lekach napisałam tylko to co mi pomaga
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 19:07   #48
invisible21
Przyczajenie
 
Avatar invisible21
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Ja też mam niestety uczulenie na nikiel. Dlaczego na tych listach jest wszystko to co lubię? ale jeśli ma pomóc to odstawie, ograniczę chociaż Moje uczulenie polega na tym, że robią mi się swędzące zaczerwienienia od guzików spodni, klamerek od pasków, od takiego czegoś przy trampkach i od kolczyków jak na razie tyle i mam nadzieje, że tylko tyle, że nie odkryje czegoś jeszcze w najbliższym czasie

Na zwalczanie zaczerwienień polecam Elocom.
invisible21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 12:58   #49
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69
uczulenie na nikiel czy dziwne pryszcze? czy możliwa pomyłka?

Dziś byłam u dermatologa. "Przyjrzała się" (z daleka) twarzy i spojrzała na szyję. Następnie stwierdziła (patrząc na szyję, kolczyki w uszach i łańcuszek na szyi) że wg niej to mam uczulenie na nikiel i najlepiej gdybym zdjęła to wszystko, poobserwowała i w ogóle to zarejestrowała się na testy alergologiczne.
Powiedziała też, że skórę mam czystą (no pewnie, w końcu pianką antytrądzikową myję! a krostki niewielkie i nie czewone, ale mam!) a grudki na szyi i pod uszami to od biżuterii.
Na plecy spojrzała, ale nie przywiązała do nich większej wagi (a tam wypryski mam zupełnie inne niż na szyi)

pytanie: czy jest możliwe, że dermatolog mnie po prostu.. zlekceważyła? czy jest możliwe pomylenie trądziku z grudkami od uczulenia na nikiel?

Poczytałam trochę o objawach uczulenia i muszę powiedzieć, że te moje "grudki" w żaden sposób się nie babrzą, nie pękają, nie ropieją, tylko po prostu są i bolą (babrzą się tylko jak je rozdrapie ze złości)
Grudki mam tylko na szyi i pod uszami, baaardzo rzadko na plecach. Krostki wszelkiego typu mam natomiast na praktycznie calym tułowi, miejscami mniej, miejscami więcej..

Dostałam 2 leki od niej: laticort i dexapolcort
Czy one pomogą tylko jeśli to uczulenie czy nawet jeśli to "zwykłe" pryszcze?

sama nie wiem co myśleć...
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 19:48   #50
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Cerfona Pokaż wiadomość
o
wiesz co jakbyś nie wiedziała na jakie tabletki zmienić to ja ci moge zaproponować Loratan albo Flonidan bo naprawde pomagają ale wiadomo skontaktuj się najpierw z lekarzem.
hmm loratan miałam swego czasu ale nie wiele poprawy odczułam
(...) po tej całej sytuacji odłożyłam aleric i wiesz nie smarowałm znów niczym i było dobrze po jakichś dwóch dniach znów troszku doskwierało swedzenie... i sprobowalam ostatnio znów Aleric... niby narazie nic sie nie dzieje.... ale znow troszku boli brzuch... nie wiem do końca czy to od tego napewno ale cóż.. innego powodu nie widzę...
Mimo to widzę po tych tabletkach znaczną poprawę
Dzieki dziewuszki kochane;*
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 20:04   #51
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: uczulenie na nikiel czy dziwne pryszcze? czy możliwa pomyłka?

hmm jas mogę Ci napisać... z racji tego że mam uczulenie na nikiel iż Twoje objawy w pewnym stopniu przypominają objawy uczulenia na nikiel ale nie do konća... Jednak może to byc dopiero początkowa faza... Ja kiedy poszłam po raz pierwszy do dermatologa to miałam bardzo zaostrzone wypryski i bardzo swędziało.... swędzące pęcherze w okolicach pępka od paskow, pleców od haftek stanika... a teraz z kolei zaatakowalo moje nogi okolice łokci no i nadal plecy....
Moim zdaniem może mało fachowym jednak doswiadczonym w tych sprawach już troszkę... chyba ciężko by blo pomylic trądzik z uczuleniem na nikiel.... szczegolnie że wiem jak bardzo roznia sie wypryski jedne od drugich pozdrawiam
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:01   #52
Kamulka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Ja biore teraz Telfast, na wysypke mam w sprayu Dexapolcort, a cale cialo smaruje balsamem Cetaphil MD. Zmiany znikaja, ale cialo jeszcze troche swedzi...
Lekarz mowil ze pierwszy rzut alergii jest zawsze najgorszy i moze trwac kilka miesiecy a potem wszystko sie moze uspokoic.
Kamulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 11:31   #53
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez Kamulka84 Pokaż wiadomość
Lekarz mowil ze pierwszy rzut alergii jest zawsze najgorszy i moze trwac kilka miesiecy a potem wszystko sie moze uspokoic.
hmm nio racja na poczatku bylo okropnie ... ja juz kolo 3 lat mam to uczulenie.... nio i nawet jest nienajgorzej teraz
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 11:44   #54
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

no ja wsmie prawie 2 lata jestem uczulona... początki faktycznie były bardzo złe a teraz to juz w dzień z domu wyjść moge
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:08   #55
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

nio Cerfona idzie latko i bedziemy mogly slicznie wygladac w koncu prawda hihi*
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 00:25   #56
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69
Dot.: uczulenie na nikiel czy dziwne pryszcze? czy możliwa pomyłka?

witaj!
w związku z tym, że nie miałam zaufania do diagnozy "uczuleniowej" poszłam do innego dermatologa skonsultować to.. No i ta druga p. dr jak się dowiedziała o poprzedniej diagnozie to tylko mnie zapytała "a na jakiej podstawie była postawiona?"... W związku z czym pozostawie bez komentarza to moje rzekome "uczulenie"
Od drugiej dermatolog dostałam full kremów i maści i zaleceń co do dbania o moją skórę, która została przez nią opisana jako "problemowa, łojotokowa, wrażliwa"

także życzcie mi powodzenia w walce z trądzikiem )
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 09:08   #57
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

no dokładnie
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 09:24   #58
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: uczulenie na nikiel czy dziwne pryszcze? czy możliwa pomyłka?

więc życzę powodzenia) mam nadzieję że druga pani dermatolog sie nie pomyliła
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:33   #59
Gosiuleknt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: uczulenie na nikiel czy dziwne pryszcze? czy możliwa pomyłka?

Cześć;-) Jestem uczulona na nikiel i Twoje objawy jak najbardziej owe uczulenie przypominają. Najlepiej zrób sobie test na uczulenie. Wtedy będziesz miała 100% pewności czy to trądzik czy nikiel. Krostki uczuleniowe nie babrzą się samoistnie, tylko po rozdrapaniu. Nosisz paski z metalową klamrą?
Gosiuleknt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:06   #60
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie na nikiel czy dziwne pryszcze? czy możliwa pomyłka?

Też jestem uczulona na nikiel .I powiem Ci jedno-obojętnie czy w stadium początkowym czy zaawansowanym - krostki swędzą.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-06 00:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.