Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;) - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-29, 11:43   #4921
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Na podstawowa chemie przeznaczamy niewiele. Czesto wycinam kupony w stylu "zrob zakupy za 10 euro a dostaniesz 3 euro rabatu", dodatkowo te rzeczy sa juz objete promocja, wiec wychodzi bardzo korzystnie.
Szkoda, że w Polsce tak się promocje co do zasady nie łączą. Jak coś jest przecenione albo na promocji w sklepie, to żadne rabaty już na to zazwyczaj nie mogą być naliczone. Inaczej faktycznie można by sporo zaoszczędzić.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 11:47   #4922
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Lubie vermut ze spritem, ale moim prywatnym hitem jest calimocho, czyli czerwone wino z cola. Jesli mialam takie, ktore mi nie smakowalo, dolewalam coli w promorcji 1:1 i dorzucalam kostke lodu.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 11:54   #4923
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Szkoda, że w Polsce tak się promocje co do zasady nie łączą. Jak coś jest przecenione albo na promocji w sklepie, to żadne rabaty już na to zazwyczaj nie mogą być naliczone. Inaczej faktycznie można by sporo zaoszczędzić.
No ja się kiedyś swojego czasu napatrzeć nie mogłam na te programy tlc Co to robią zakupy na $1000 a płacą nic albo sklep im jeszcze musi zapłacić
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 11:59   #4924
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tez mam słabą głowę.
W upały opijam się muskatami rozcieńczonymi wodą gazowaną i z nawrzucanym lodem po korek + cytryna, listki melisy.

Wlewam tez wodę mocno gazowaną do lassie- czyli jogurtu zmiksowanego z owocami i cukrem.
Jest wtedy lassie z bąbelkami. Super na upały do np. naleśników czy pierogów na słodko.
Musze wyprobowac, lassie samo w sobie jest pyszne.

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Szkoda, że w Polsce tak się promocje co do zasady nie łączą. Jak coś jest przecenione albo na promocji w sklepie, to żadne rabaty już na to zazwyczaj nie mogą być naliczone. Inaczej faktycznie można by sporo zaoszczędzić.
Jak mieszkalam w poludniowej Austrii to oprocz tego, ze ceny sa tam wyzsze od tych z polnocych Niemiec, to mieli w sklepach naprawde fajne promocje. Chodzi mi przede wszystkim o oferty weekendowe obowiazujace w piatek i sobote (w niedziele zamkniete) na konkretny dzial produktow np. nabial; soki; napoje bezalkoholowe; piwa; mrozonki; ;lody; chemia; slodycze; rzadko mocne alkohole (chyba tylko przed swietami) -25%. Jesli rzecz byla juz w danym tygodniu objeta promocja to po takiej kumulacji wychodzila czesto za polowe ceny regularnej. Bylismy wtedy z mezem jak dwa chomiki, ale nie my jedyni.

Promocji -25% nie mial Lidl i Hofer (czyli Aldi), ale inne sieci stosowaly ja co tydzien, wiec jak odwiedzilo sie dwa rozne to w jednym mozna bylo kupic powiedzy tanio zolte sery, a w kolejnym dania mrozone, do wyboru do koloru.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-06-29 o 12:16
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 12:51   #4925
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Uwielbiam, nie jest dostepne caly rok, pojawia sie czasami w sklepach do ktorych chodze.
W Polsce najłatwiej znalezc w Biedronce. Nie jestem fanką białych win, ale czerwone, wytrawne uwielbiane przeze mnie na upały nie bardzo. Piwa też nie lubię zatem pozostają białe lub różowe (szkoda,że trudno kupić dobre różowe w Polsce). Vinho verde wieczorem po upalnym dniu to jedno ze wspomnień lata.

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Ale to tak zawsze jest, sklepy na wsi naliczają kolosalne marże. To dobry interes w sumie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak samo jak sklepiki osiedlowe. Sama je lubię, ale z powodu "unikalnych" produktów.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Bardzo drogie są rzeczy importowane, warzywa zima (brokułów nie jadłam prawie wcale zima bo to było absurdalne dla mnie płacić 10zl za brokula), masło czy mleko krowie tak samo, masło 2.5 euro mleko ok 1 co dla mnie dziwne. Drogie są wszystkie hummusy, oleje kokosowe i inne takie cuda, co ciekawe często są polskich firm np sante.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Polsce jest podobnie w sensie, że cukinia i brokuły w lutym mają horrendalne ceny. Byłam w Albanii, Bośni, Serbii, Macedonii i z punktu widzenia turysty było tam tanio.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 13:07   #4926
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy za granicą to i ja dopiszę.

Norwegia

4000 koron norweskich = 1800 zł na miesiąc na 2 osoby.
Tak malo? Mieszkacie daleko od Oslo i duzo produktow przywozicie z Polski?

Jak dla mnie zakupy w Norwegii to ogolnie przelicznik 100 koron za cos w Polsce kosztujacego 10 zl.
Fakt, ze chemia jest lepsza. Chodzi glownie o plyny do prania/plukania bo sa duzo gestrze niz w Polsce. W Pl zawsze sa rozwodnione konsystencji maslanki a za granica zawsze widywalam konsystencji jogurtu/kislu.
Maja tam duzo wlasnych marek, ktorych nie da sie kupic w innym panstwie lub w Skandynawii.
Za to w Nor ceny mieszkan na najem sa rzedu 20 0000 kr, kupna to rzad 3 milionow kr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 13:11   #4927
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;75055976]No ja się kiedyś swojego czasu napatrzeć nie mogłam na te programy tlc Co to robią zakupy na $1000 a płacą nic albo sklep im jeszcze musi zapłacić [/QUOTE]

Tak, też mnie to zawsze strasznie dziwiło. Ale faktycznie tak tam jest, choć trzeba się nieźle "nagimnastykować", żeby osiągnąć taki wynik. Niemniej jednak nie ma problem, żeby np. wysłany na maila kupon połączyć z takim znalezionym w gazecie i to jeszcze na przeceniony produkt czy tam połączony z innym na zasadzie 1+1 czy 2+1.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-29, 13:17   #4928
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
Tak malo? Mieszkacie daleko od Oslo i duzo produktow przywozicie z Polski?

Jak dla mnie zakupy w Norwegii to ogolnie przelicznik 100 koron za cos w Polsce kosztujacego 10 zl.
Fakt, ze chemia jest lepsza. Chodzi glownie o plyny do prania/plukania bo sa duzo gestrze niz w Polsce. W Pl zawsze sa rozwodnione konsystencji maslanki a za granica zawsze widywalam konsystencji jogurtu/kislu.
Maja tam duzo wlasnych marek, ktorych nie da sie kupic w innym panstwie lub w Skandynawii.
Za to w Nor ceny mieszkan na najem sa rzedu 20 0000 kr, kupna to rzad 3 milionow kr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapytam z ciekawosci jaka to jest cena za metr kwadratowy w opcji wynajmu, a jaka przy kupnie i czy mowa o rynku pierwotnym, czy wtornym.
Bez tego podane przez ciebie sumy osobom nie znajacym realiow danego kraju niewiele mowia.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 13:21   #4929
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Lubie vermut ze spritem, ale moim prywatnym hitem jest calimocho, czyli czerwone wino z cola. Jesli mialam takie, ktore mi nie smakowalo, dolewalam coli w promorcji 1:1 i dorzucalam kostke lodu.
Chyba dzisiaj spróbuję tego połączenia wina z colą ♥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 13:23   #4930
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

W mojej okolicy, zielone obrzeza Hamburga cena za wynajem w nowym budownictwie waha sie 11-12 euro za metr kwadratowy. Zakup w przedziale 4000 euro za metr kwadratowy, pisze o nowych blokach. Plus jesli jest garaz podziemny to dochodzi jeszcze okolo 20000 euro. Chociaz budynki, ktore teraz powstaja w poblizu i maja byc skonczone na poczatku 2019 roku sa juz w wyzszej cenie za metr. W samym Hamburgu jest zdecydowanie drozej.

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Chyba dzisiaj spróbuję tego połączenia wina z colą ♥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-06-29 o 13:27 Powód: przepraszam za offtop
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:04   #4931
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Tak, wiem, że woda a lód to nie to samo, na końcu mojej wypowiedzi jest "", więc nie bierz jej tak dosłownie.
Piłam takie miksy w Niemczech właśnie i w Holandii, ale też np. w Estonii. W moim Krakowie też czasem coś takiego podają - nazywa się to spritzer. Nie wiem z jakim winem mieszali, na pewno z białym, półwytrawnym albo półsłodkim, raczej z gorszej jakości, takim właśnie "vino de casa" albo stołowym.

Co do cen w Bośni i Hercegowinie i Czarnogórze, to mogę się wypowiedzieć jako turystka jedynie, że w Bośni jednak ciut taniej. Zwłaszcza jeśli chodzi o noclegi i jedzenie w knajpach. Bośnia cenowo wypadała ciut lepiej niż Macedonia, a Macedonia ciut lepiej niż Czarnogóra. A najtaniej to w ogóle w Albanii, ale tam się drugi raz nie wybiorę
Można zapytać dlaczego?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-29, 14:11   #4932
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Bo niezbyt dobre wrażenie na mnie wywarła. O ile jeszcze nad Jeziorem ochrydzkim, w pobliżu granicy z Macedonią było ok, o tyle w Tirana - masakra. Zero organizacji, dwa dworce (jeden obsługuje busy na południe, drugi na północ), źle skomunikowane (trzy razy się trzeba przesiadać żeby dojechać z jednego na drugi), totalny chaos, nie ma rozkładów jazdy, tylko "jadą jak się zbiorą ludzie", ciężko znaleźć miejsce odjazdu, kierowcy non stop trąbią, jest głośno i brudno. A i ludzie znacznie mniej pomocni niż w Czarnogórze czy Bośni. Z tych pięciu krajów, które odwiedziliśmy (Macedonia, Albania, BiH, Czarnogóra i Chorwacja) Albania wypada najgorzej i nawet ceny jej nie ratują w moich oczach.
Podobno na wybrzeżu jest znacznie przyjemniej, ale tam mnie nie było.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2017-06-29 o 14:12
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:12   #4933
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
na poczatku ciazy ginekolog zalecil mi ograniczenie mies i wprowadzenie do diety co drugi dzien dania rybnego
Nie słuchałabym ślepo zaleceń lekarza. W teorii: tak, ryby trzeba jeść ze względu na dobre tłuszcze, jod, itd. Czy ten pan doktor wie, jak zanieczyszczone są ryby? Metale ciężkie są teratogenne. A to nie jedyne toksyczne problemy. Ryby hodowlane też bezpieczne nie są. Tak naprawdę trudno kupić dobrą rybę. Proponowałabym zmniejszenie porcji dań rybnych (poniżej 100 g).

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-06-29 o 14:13
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:36   #4934
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Bo niezbyt dobre wrażenie na mnie wywarła. O ile jeszcze nad Jeziorem ochrydzkim, w pobliżu granicy z Macedonią było ok, o tyle w Tirana - masakra. Zero organizacji, dwa dworce (jeden obsługuje busy na południe, drugi na północ), źle skomunikowane (trzy razy się trzeba przesiadać żeby dojechać z jednego na drugi), totalny chaos, nie ma rozkładów jazdy, tylko "jadą jak się zbiorą ludzie", ciężko znaleźć miejsce odjazdu, kierowcy non stop trąbią, jest głośno i brudno. A i ludzie znacznie mniej pomocni niż w Czarnogórze czy Bośni. Z tych pięciu krajów, które odwiedziliśmy (Macedonia, Albania, BiH, Czarnogóra i Chorwacja) Albania wypada najgorzej i nawet ceny jej nie ratują w moich oczach.
Podobno na wybrzeżu jest znacznie przyjemniej, ale tam mnie nie było.

Dla mnie Bałkany to jest cud, ale mam na myśli rejony poza wybrzeżami i stolicami, które już chyba zdążyli zadeptać turyści. Jestem w ogóle fanką prowincji. Kilka miesięcy temu wizażanki nie mogły się nadziwić, jak może komuś wystarczyć 5 godzin w Dubaju. Mnie wystarczyło. Na Bałkany chętnie wrócę. Każdy ma inne oczekiwania, preferencje.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:37   #4935
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Obstawialabym, ze Norwegia bedzie duzo drozsza.

Rowniez kupuje, na przyklad pieciokilowe worki ryzu jasminowego w azjatyckich sklepach. Jesli akurat jestem w poblizu to chetnie tez wybieram owoce i warzywa w sklepach arabskich, bo sa swieze i w konkurencyjnych cenach.
Zgadza się. Świeże i pachnące.
Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
Tak malo? Mieszkacie daleko od Oslo i duzo produktow przywozicie z Polski?

Jak dla mnie zakupy w Norwegii to ogolnie przelicznik 100 koron za cos w Polsce kosztujacego 10 zl.
Fakt, ze chemia jest lepsza. Chodzi glownie o plyny do prania/plukania bo sa duzo gestrze niz w Polsce. W Pl zawsze sa rozwodnione konsystencji maslanki a za granica zawsze widywalam konsystencji jogurtu/kislu.
Maja tam duzo wlasnych marek, ktorych nie da sie kupic w innym panstwie lub w Skandynawii.
Za to w Nor ceny mieszkan na najem sa rzedu 20 0000 kr, kupna to rzad 3 milionow kr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwota jest standardowa, jestem na grupie fb lokalnej i z tego co obserwuję nie odbiegamy od średniej.
Niczego nie przywozimy z Polski z jedzenia. Jak już to ja kosmetyki.
Nie mamy samochodu, a i latamy raz na rok.
Nie spożywam nabiału, czasem mąż kupi jakiś jogurt na własne potrzeby i tak jogurty są lepsze niż większość polskich ( lubiłam tylko regionalne w PL).
Mleko migdałowe np. ma taką samą cenę co w Polsce. To samo olej kokosowy, mleko kokosowe.
Chemia ma ceny porównywalne do polskich o ile ktoś nie kupuje w regularnych, tylko na promocjach. Minus to mały wybór, a np. mój mąż ma uczulenie na najpopularniejsze tu OMO.

W naszym regionie wynajem mieszkania to 6 do 12 tys koron, a ceny zakupu od 1 mln (ale to dzielnica emigrancka z kiepską reputacją) , 2mln takie fajne można już mieć, a górnych granic praktycznie nie ma. Sąsiedzi mają dom wart natomiast 14mln koron

Jedzenie na mieście i gotowce w sklepach to już droższa sprawa. Lunchbox tj większa kanapka do pracy to 50 do 70 koron, czyli 25 do 30 zł. Ludzie to kupują, ale wtedy już w 4tys koron na miesiąc się z żywnością nie zmieszczą.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:39   #4936
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie słuchałabym ślepo zaleceń lekarza. W teorii: tak, ryby trzeba jeść ze względu na dobre tłuszcze, jod, itd. Czy ten pan doktor wie, jak zanieczyszczone są ryby? Metale ciężkie są teratogenne. A to nie jedyne toksyczne problemy. Ryby hodowlane też bezpieczne nie są. Tak naprawdę trudno kupić dobrą rybę. Proponowałabym zmniejszenie porcji dań rybnych (poniżej 100 g).
Też mi się wydaje, że popada się w obłęd z tymi rybami, jedząc nasączone rtęcią tuńczyki w puszce (to wielkie ryby) i barwione, hodowlane łososie oraz przeklina mięsa.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:45   #4937
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie słuchałabym ślepo zaleceń lekarza. W teorii: tak, ryby trzeba jeść ze względu na dobre tłuszcze, jod, itd. Czy ten pan doktor wie, jak zanieczyszczone są ryby? Metale ciężkie są teratogenne. A to nie jedyne toksyczne problemy. Ryby hodowlane też bezpieczne nie są. Tak naprawdę trudno kupić dobrą rybę. Proponowałabym zmniejszenie porcji dań rybnych (poniżej 100 g).

Lekarz wymienil, ktorych ryb nalezy unikac, jak je przygotowywac (nie smaze w glebokim tluszczu), ale nie chcialam sie tutaj nad tym rozwodzic. Mam kupowac w pewnych miejscach, zwracac uwage na oznaczenia gdzie byl polow itd. Odradzal chociazby tunczyka, zabronil ryb wedzonych na zimno, pozwolil na te wedzone na cieplo.


Sama tez staram sie teraz poszerzac wiedze, zeby nie robic nieswiadomie jakis glupot, ale z pewnoscia mam nadal duze braki. Dlatego mocno sciskam i dziekuje za rade, na pewno poszukam na ten temat wiecej informacji.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-06-29 o 14:48
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 14:52   #4938
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość

Lekarz wymienil, ktorych ryb nalezy unikac, jak je przygotowywac (nie smaze w glebokim tluszczu), ale nie chcialam sie tutaj nad tym rozwodzic. Mam kupowac w pewnych miejscach, zwracac uwage na oznaczenia gdzie byl polow itd. Odradzal chociazby tunczyka, zabronil ryb wedzonych na zimno, pozwolil na te wedzone na cieplo.


Sama tez staram sie teraz poszerzac wiedze, zeby nie robic nieswiadomie jakis glupot, ale z pewnoscia mam nadal duze braki. Dlatego mocno sciskam i dziekuje za rade, na pewno poszukam na ten temat wiecej informacji.
No i jak mieszkasz w Hamburgu to tez masz wiekszy wybor niz: losos hodowlany i tunczyk z puszki Zazdroszcze Fischmarkt
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 15:05   #4939
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że popada się w obłęd z tymi rybami, jedząc nasączone rtęcią tuńczyki w puszce (to wielkie ryby) i barwione, hodowlane łososie oraz przeklina mięsa.
Takich ryb jak tunczyk w ogole nie ma na mojej liscie zakupow. Moze nie jestem mistrzem zbilansowanej diety i popelniam nieswiadomie jakies bledy, ale podstawy ogarnelam.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No i jak mieszkasz w Hamburgu to tez masz wiekszy wybor niz: losos hodowlany i tunczyk z puszki Zazdroszcze Fischmarkt
Lokalizacje pod tym wzgledem mamy faktycznie luksusowa, chociaz na Fischmarkt trzeba bardzo wczesie wstac, albo jak moj kolega pojsc na zakupy bezposrednio z imrezy.

Maz jedna stacje metra od pracy ma bardzo dobry sklep rybny i tam najczesciej kieruje swoje kroki.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-29, 15:35   #4940
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Takich ryb jak tunczyk w ogole nie ma na mojej liscie zakupow. Moze nie jestem mistrzem zbilansowanej diety i popelniam nieswiadomie jakies bledy, ale podstawy ogarnelam.
A w Polsce wielu ludzi jest dumnych z jedzenia tychże tuńczyków w puszce, hodowlanych łososi i uważają, że jedzą zdrowiej od rodziców lubiących wieprzowinę.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 15:46   #4941
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Serio ktos jeszcze wierzy, ze tunczyk z puszki jest zdrowy???
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 15:56   #4942
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Serio ktos jeszcze wierzy, ze tunczyk z puszki jest zdrowy???
Myślę, że tak. Tak jak wielu nadal myśli, że każda sałatka jest dietetyczna i "samo dobro", każdy hamburger czy pizza to syf itd.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 16:31   #4943
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Tak, wiem, że woda a lód to nie to samo, na końcu mojej wypowiedzi jest "", więc nie bierz jej tak dosłownie.
Piłam takie miksy w Niemczech właśnie i w Holandii, ale też np. w Estonii. W moim Krakowie też czasem coś takiego podają - nazywa się to spritzer. Nie wiem z jakim winem mieszali, na pewno z białym, półwytrawnym albo półsłodkim, raczej z gorszej jakości, takim właśnie "vino de casa" albo stołowym.

Co do cen w Bośni i Hercegowinie i Czarnogórze, to mogę się wypowiedzieć jako turystka jedynie, że w Bośni jednak ciut taniej. Zwłaszcza jeśli chodzi o noclegi i jedzenie w knajpach. Bośnia cenowo wypadała ciut lepiej niż Macedonia, a Macedonia ciut lepiej niż Czarnogóra. A najtaniej to w ogóle w Albanii, ale tam się drugi raz nie wybiorę
a masz porównanie Czarnogóry BiH z Chorwacją jako turystka, bo wybieram się w tamte rejony?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 16:36   #4944
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Serio ktos jeszcze wierzy, ze tunczyk z puszki jest zdrowy???
Moja bratowa gotuje makaron z tuńczykiem dla dzieci na obiad (2 latek i 4 latek) i to jeszcze na 2 dni. Ale nie da się przetłumaczyć, bo ona wie co jest zdrowe - wszak miała zajęcia z dietetyki na pielęgniarstwie. Już prawie udało mi się ją przekonać, żeby wybierała puszki ze znaczkiem delfinka.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 17:54   #4945
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
a masz porównanie Czarnogóry BiH z Chorwacją jako turystka, bo wybieram się w tamte rejony?
Bośnia jest najtańsza ale zależy czego szukasz. Jak morza to odpada. W Chorwacji jest drożej niż w Czarnogórze ale też ludzi więcej.
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Moja bratowa gotuje makaron z tuńczykiem dla dzieci na obiad (2 latek i 4 latek) i to jeszcze na 2 dni. Ale nie da się przetłumaczyć, bo ona wie co jest zdrowe - wszak miała zajęcia z dietetyki na pielęgniarstwie. Już prawie udało mi się ją przekonać, żeby wybierała puszki ze znaczkiem delfinka.
Ej ale nie przesadzajmy juz, są gorsze rzeczy niż tuńczyk. Wiadomo że są zdrowsze ryby ale jak ktoś lubi to nie uważam żeby to była jakaś tragedia i dziecku nie można by dać. Wiadomo że lepiej świeża rybę upieczona ale patrząc na to co ludzie dają dzieciom to tuńczyk nie jest w top 10 tragedii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 17:56   #4946
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Lekki off top, ale może nikt sie nie obrazi Przyjechałam właśnie na kilka dni do Polski i jedzenie jest CUDOWNE haha. Pomidory malinowe, młoda cebula, bob, czereśnie... Strasznie tęsknie za takim jedzeniem sezonowym. Polska ma naprawdę fantastyczne jedzenie w porównaniu do innych krajów!
Zeżarłam już pół bochenka razowego chleba z twarogiem, pomidorem i cebulą, dopycham sie bobem i ciagle mi mało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edit: mój post był sponsorowany przez słowo "jedzenie" :P
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60

Edytowane przez vouge13
Czas edycji: 2017-06-29 o 17:58
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 18:00   #4947
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ej ale nie przesadzajmy juz, są gorsze rzeczy niż tuńczyk. Wiadomo że są zdrowsze ryby ale jak ktoś lubi to nie uważam żeby to była jakaś tragedia i dziecku nie można by dać. Wiadomo że lepiej świeża rybę upieczona ale patrząc na to co ludzie dają dzieciom to tuńczyk nie jest w top 10 tragedii
No tu się jednak nie zgodzę - tuńczyk tak chłonie to całe świństwo, że trzymam się z daleka i dzieci też bym trzymała jak najdalej.

Okazjonalnie już ten nieszczęsny łosoś, najczęściej makrela czy szprotki.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 18:01   #4948
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Dziękuję bardzo za porady dotyczące zmywarki! Chyba jednak postawię na tę 60tkę, zawsze można przecież puszczać na pół wsadu
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 18:08   #4949
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Lekki off top, ale może nikt sie nie obrazi Przyjechałam właśnie na kilka dni do Polski i jedzenie jest CUDOWNE haha. Pomidory malinowe, młoda cebula, bob, czereśnie... Strasznie tęsknie za takim jedzeniem sezonowym. Polska ma naprawdę fantastyczne jedzenie w porównaniu do innych krajów!
Zeżarłam już pół bochenka razowego chleba z twarogiem, pomidorem i cebulą, dopycham sie bobem i ciagle mi mało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edit: mój post był sponsorowany przez słowo "jedzenie" :P

Na zdrowie
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 18:13   #4950
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Lekki off top, ale może nikt sie nie obrazi Przyjechałam właśnie na kilka dni do Polski i jedzenie jest CUDOWNE haha. Pomidory malinowe, młoda cebula, bob, czereśnie... Strasznie tęsknie za takim jedzeniem sezonowym. Polska ma naprawdę fantastyczne jedzenie w porównaniu do innych krajów!
Zeżarłam już pół bochenka razowego chleba z twarogiem, pomidorem i cebulą, dopycham sie bobem i ciagle mi mało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edit: mój post był sponsorowany przez słowo "jedzenie" :P
Też tak uważam. Jutro kupię ostatnią młodą kapustę. Pomidory przepyszne z pewnego zródła już są . Aż żal mi wyjeżdżać na wakacje za 10 dni.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 09:11:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.