Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy cz.II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-23, 15:50   #151
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dziewczyny, wracam do tabletek, czekam na okres i mam zamiar przyjmować tabletki o 19/20. Z rana jednak przyjmuje wit. D, K2 i kompleks witamin. Rozumiem, że taki odstęp w czasie wystarczy i nic na siebie nie wpłynie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 19:44   #152
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wracam do tabletek, czekam na okres i mam zamiar przyjmować tabletki o 19/20. Z rana jednak przyjmuje wit. D, K2 i kompleks witamin. Rozumiem, że taki odstęp w czasie wystarczy i nic na siebie nie wpłynie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W jaki sposób witaminy wpływają na tabletki anty?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 23:54   #153
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
W jaki sposób witaminy wpływają na tabletki anty?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Z tego co słyszałam są takie, które mogą wpływać, stąd moje pytanie, zapobiegawczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:09   #154
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam są takie, które mogą wpływać, stąd moje pytanie, zapobiegawczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Info o witaminie c już dawno zostało obalone . Witaminy nie mają wpływu na tabletki

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:14   #155
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Info o witaminie c już dawno zostało obalone . Witaminy nie mają wpływu na tabletki

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Ok. Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 16:50   #156
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dong Quai a antykoncepcja

Chce zacząć brać tabletki bądź pić zioła dong Quai. Czy nie wpłyną one na skuteczność i działanie tabletek anty?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2017-05-25 o 16:55
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 18:10   #157
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

O matko aż odechciewa się zażywać tych tabletek jak dał mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-09, 13:16   #158
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Serio herbaty z danymi ziołami źle wpływają na aktywność tabsow? 😶

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 20:33   #159
crazyfrog21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej dziewczyny, piszę tu bo nie wiem do kogo zwrócić się o pomoc, a cała sytuacja trochę mnie stresuje
w czwartek wzięłam tabletkę ok 23, dodatkowo uprawialiśmy sex z chłopakiem w prezerwatywie która pękła, aczkolwiek wyszedł chwilę przed wytryskiem (tak wiem że stosunek przerywany nie jest zabezpieczeniem), nie jestem jednak pewna ile ''pociekło'' we mnie. W piątek zatrułam się czymś i od południa do nocy wymiotowałam. Od wzięcia tabletki do wymiotów minęło jednak ponad 12 godzin więc chyba nie powinno to wpłynąć na jej skuteczność?
Dodam że tabletkę piątkową wzięłam z ok 3-4 godzinnym opóźnieniem, kiedy już wymioty ustały.
crazyfrog21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 20:36   #160
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez crazyfrog21 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, piszę tu bo nie wiem do kogo zwrócić się o pomoc, a cała sytuacja trochę mnie stresuje
w czwartek wzięłam tabletkę ok 23, dodatkowo uprawialiśmy sex z chłopakiem w prezerwatywie która pękła, aczkolwiek wyszedł chwilę przed wytryskiem (tak wiem że stosunek przerywany nie jest zabezpieczeniem), nie jestem jednak pewna ile ''pociekło'' we mnie. W piątek zatrułam się czymś i od południa do nocy wymiotowałam. Od wzięcia tabletki do wymiotów minęło jednak ponad 12 godzin więc chyba nie powinno to wpłynąć na jej skuteczność?
Dodam że tabletkę piątkową wzięłam z ok 3-4 godzinnym opóźnieniem, kiedy już wymioty ustały.
Skoro bierzesz tabletki, wymioty nastąpiły długo po wzięciu tabletki, to szans na ciążę nie ma.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 20:22   #161
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dziewczyny czy hepaslimin wpływa jakoś na tabletki? Czy może osłabiać ich działanie? Nie znalazłam info w necie. (Biorę ovulastan)
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 16:37   #162
heeellorabbit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 18
ostropest a antykoncepcja.

Witajcie, Dziewczyny.
Przeszukałam cały internet, nie znalazłam nic, dlatego przychodzę po poradę.
Znacie jakiekolwiek przeciwwskazania w kwestii brania tabletek antykoncepcyjnych i ostropestu?
Uprzedzając pytania - tak, konsultowałam się z moim lekarzem - twierdzi, że do chwili mojego pytania nie miał pojęcia, co to ostropest (dobry, znany lekarz)...
Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, ale ponoć ostropest przyspiesza wchłanianie estrogenów. Nie wiem, co o tym myśleć...
heeellorabbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 08:01   #163
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: ostropest a antykoncepcja.

Jadłam ostropest w formie zmielonej parę miesięcy. Łyżkę dziennie. Biorę hormony. W ciążę nie zaszłam. Myślę że to nie ma wpływu. Zrób odstęp kilkugodzinny. Ostropestu już nie jem bo mi zaczął podrażniać wątrobę - najzwyczajniej w świecie zaczęła mnie boleć. Jak odstawiłam - przeszło. A więc z ostropestem ostrożnie.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 00:35   #164
joanka997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej dziewczyny,
jestem tu nowa, przeczytałam już chyba wszystkie tematy na tym forum (i nie tylko tu) dotyczące mojego problemu...
Mam 19 lat, zespół policystycznych jajników. Wykonałam na własną rękę wszystkie niezbędne badania hormonalne w 2 dniu cyklu i z nimi poszłam już do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, ponieważ chcemy z chłopakiem zabezpieczac się właśnie w ten sposób. Zapłaciłam za wizytę. Trwała 7 minut, nawet mniej. Pani doktor nawet nie spojrzała na moje badania z krwi, nie zapytała się o żadne choroby w rodzinie, po prostu przepisała Narayę bo "większość dobrze toleruje".
Jestem w trakcie drugiego opakowania, dzisiaj wzięłam 7 tabletkę. I jestem w bardzo złym stanie, nie psychicznym, fizycznym. Na początku - plamienie, trwało kilka dni, podczas pierwszego opakowania, ale już przeszło... Na szczęście.
Po drugie - trądzik. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą, czasami cos wyskoczyło, normalka. Teraz - całe moje plecy i twarz (czoło, broda) są pokryte wielkimi, podskórnymi i bolesnymi pryszczami... Nie potrafię wyjść z domu bez warstw korektorów i podkładu, a kiedyś nawet się nie malowałam.
Po trzecie - cellulit. Może i mam troszkę ciałka, ale nie jestem otyła. wydaje mi sie, że po prostu jestem normalną dziewczyną. A moje uda i pupa wyglądają okropnie. Zawsze miałam bardzo bardzo delikatny cellulit, ale dopiero po ściśnięciu skóry - teraz jest widoczny non stop i jest naprawdę OKROPNY. Nawet mój chłopak zauważył, że coś niedobrego się stało z moimi nogami, które zawsze uważałam za swoją zaletę, a teraz po prostu się ich wstydzę...
Co robić? Czekać, może sie organizm przyzwyczai, a trądzik i cellulit to przejsciowe? Czy zmieniac ginekologa i tabletki jak najszybciej? Pomocy dziewczyny (i nie tylko ), z dnia na dzien wyglądam coraz gorzej, jest mi naprawdę ciężko, bo widzę jak przestaje sie podobać mojemu chłopakowi i samej sobie... Pomóżcie dobrą radą, będę niesmowicie wdzięczna.
joanka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 13:21   #165
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez joanka997 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem tu nowa, przeczytałam już chyba wszystkie tematy na tym forum (i nie tylko tu) dotyczące mojego problemu...
Mam 19 lat, zespół policystycznych jajników. Wykonałam na własną rękę wszystkie niezbędne badania hormonalne w 2 dniu cyklu i z nimi poszłam już do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, ponieważ chcemy z chłopakiem zabezpieczac się właśnie w ten sposób. Zapłaciłam za wizytę. Trwała 7 minut, nawet mniej. Pani doktor nawet nie spojrzała na moje badania z krwi, nie zapytała się o żadne choroby w rodzinie, po prostu przepisała Narayę bo "większość dobrze toleruje".
Jestem w trakcie drugiego opakowania, dzisiaj wzięłam 7 tabletkę. I jestem w bardzo złym stanie, nie psychicznym, fizycznym. Na początku - plamienie, trwało kilka dni, podczas pierwszego opakowania, ale już przeszło... Na szczęście.
Po drugie - trądzik. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą, czasami cos wyskoczyło, normalka. Teraz - całe moje plecy i twarz (czoło, broda) są pokryte wielkimi, podskórnymi i bolesnymi pryszczami... Nie potrafię wyjść z domu bez warstw korektorów i podkładu, a kiedyś nawet się nie malowałam.
Po trzecie - cellulit. Może i mam troszkę ciałka, ale nie jestem otyła. wydaje mi sie, że po prostu jestem normalną dziewczyną. A moje uda i pupa wyglądają okropnie. Zawsze miałam bardzo bardzo delikatny cellulit, ale dopiero po ściśnięciu skóry - teraz jest widoczny non stop i jest naprawdę OKROPNY. Nawet mój chłopak zauważył, że coś niedobrego się stało z moimi nogami, które zawsze uważałam za swoją zaletę, a teraz po prostu się ich wstydzę...
Co robić? Czekać, może sie organizm przyzwyczai, a trądzik i cellulit to przejsciowe? Czy zmieniac ginekologa i tabletki jak najszybciej? Pomocy dziewczyny (i nie tylko ), z dnia na dzien wyglądam coraz gorzej, jest mi naprawdę ciężko, bo widzę jak przestaje sie podobać mojemu chłopakowi i samej sobie... Pomóżcie dobrą radą, będę niesmowicie wdzięczna.
Zmieniać ginekologa i tabletki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 07:25   #166
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez joanka997 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem tu nowa, przeczytałam już chyba wszystkie tematy na tym forum (i nie tylko tu) dotyczące mojego problemu...
Mam 19 lat, zespół policystycznych jajników. Wykonałam na własną rękę wszystkie niezbędne badania hormonalne w 2 dniu cyklu i z nimi poszłam już do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, ponieważ chcemy z chłopakiem zabezpieczac się właśnie w ten sposób. Zapłaciłam za wizytę. Trwała 7 minut, nawet mniej. Pani doktor nawet nie spojrzała na moje badania z krwi, nie zapytała się o żadne choroby w rodzinie, po prostu przepisała Narayę bo "większość dobrze toleruje".
Jestem w trakcie drugiego opakowania, dzisiaj wzięłam 7 tabletkę. I jestem w bardzo złym stanie, nie psychicznym, fizycznym. Na początku - plamienie, trwało kilka dni, podczas pierwszego opakowania, ale już przeszło... Na szczęście.
Po drugie - trądzik. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą, czasami cos wyskoczyło, normalka. Teraz - całe moje plecy i twarz (czoło, broda) są pokryte wielkimi, podskórnymi i bolesnymi pryszczami... Nie potrafię wyjść z domu bez warstw korektorów i podkładu, a kiedyś nawet się nie malowałam.
Po trzecie - cellulit. Może i mam troszkę ciałka, ale nie jestem otyła. wydaje mi sie, że po prostu jestem normalną dziewczyną. A moje uda i pupa wyglądają okropnie. Zawsze miałam bardzo bardzo delikatny cellulit, ale dopiero po ściśnięciu skóry - teraz jest widoczny non stop i jest naprawdę OKROPNY. Nawet mój chłopak zauważył, że coś niedobrego się stało z moimi nogami, które zawsze uważałam za swoją zaletę, a teraz po prostu się ich wstydzę...
Co robić? Czekać, może sie organizm przyzwyczai, a trądzik i cellulit to przejsciowe? Czy zmieniac ginekologa i tabletki jak najszybciej? Pomocy dziewczyny (i nie tylko ), z dnia na dzien wyglądam coraz gorzej, jest mi naprawdę ciężko, bo widzę jak przestaje sie podobać mojemu chłopakowi i samej sobie... Pomóżcie dobrą radą, będę niesmowicie wdzięczna.
Ja przy tabsach na początku miałam duże problemy z trądzikiem, ale żeby aż tak... Hm, możesz się zawsze skontaktować z lekarzem.

Co do cellulitu to niestety często przy tabsach tak jest.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 10:00   #167
joanka997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

@Adrianna_8 a mogłabyś napisać coś więcej? Jak u Ciebie wyglądał ten trądzik i po jakim czasie się sytuacja uspokoiła?
joanka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 08:01   #168
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Nawet sobie nie mogę wyobrazić, że coś takiego może wystąpić przy tabletkach, ja biorę 3 opakowanie vines i nic u mnie podejrzanego nie wystąpiło ale wiem że tabletki są różne, mają różne hormony, jedne mają więcej inne mniej. Myślę że po prostu trzeba je zmienić ale z drugiej strony podobno trzeba czekać aż się organizm przyzwyczai bo wtedy większość dolegliwości ustępuje.
Ale żeby cellulit się nasilił po miesiącu??! Aż strach pomyśleć.
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 10:32   #169
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez majaberka Pokaż wiadomość
Nawet sobie nie mogę wyobrazić, że coś takiego może wystąpić przy tabletkach, ja biorę 3 opakowanie vines i nic u mnie podejrzanego nie wystąpiło ale wiem że tabletki są różne, mają różne hormony, jedne mają więcej inne mniej. Myślę że po prostu trzeba je zmienić ale z drugiej strony podobno trzeba czekać aż się organizm przyzwyczai bo wtedy większość dolegliwości ustępuje.
Ale żeby cellulit się nasilił po miesiącu??! Aż strach pomyśleć.
To wina po prostu zatrzymanej wody w organizmie, a jak wiadomo tabletki są za to odpowiedzialne.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez joanka997 Pokaż wiadomość
@Adrianna_8 a mogłabyś napisać coś więcej? Jak u Ciebie wyglądał ten trądzik i po jakim czasie się sytuacja uspokoiła?
Myślę, że przez dobre 4-5 miesięcy miałam dość nasilony trądzik. Nie były to jakieś gule, ale po prostu pryszcze, zapchane pory itp. Sytuacja uspokajała się w czasie 7 dniowej przerwy, skóra wracała do normy, a potem znowu rozkwit. W końcu się uspokoiło, ale cery nie mam idealnej w dalszym ciągu.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 15:14   #170
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Info o witaminie c już dawno zostało obalone . Witaminy nie mają wpływu na tabletki

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Jak, gdzie został obalony?

A ja mam pytanie czy interakcja tabeletek z lekami ma jakiekolwiek znaczenie podczas 7-dniowej przerwy? Czy skoro nie bierzemy tabletek to na spokojnie można nawet brac antybiotyki?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 19:20   #171
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Jak, gdzie został obalony?

A ja mam pytanie czy interakcja tabeletek z lekami ma jakiekolwiek znaczenie podczas 7-dniowej przerwy? Czy skoro nie bierzemy tabletek to na spokojnie można nawet brac antybiotyki?
W ulotce zawsze jest wszystko napisane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 07:17   #172
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Jak, gdzie został obalony?

A ja mam pytanie czy interakcja tabeletek z lekami ma jakiekolwiek znaczenie podczas 7-dniowej przerwy? Czy skoro nie bierzemy tabletek to na spokojnie można nawet brac antybiotyki?
A czytałaś kiedykolwiek ulotkę? Czy szkoda Ci czasu?

Poza tym pisząc "leki" nie wiadomo, o co Ci chodzi. Większość leków można brać razem z tabletkami.

Co do wit C - nikt nie bierze aż tak horrendalnych dawek wit c, żeby zaburzyła antykoncepcje. I jeśli tak źle by wpływała, to już dawno byłaby odpowiednia adnotacja w ulotce. A nie ma.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 09:29   #173
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A czytałaś kiedykolwiek ulotkę? Czy szkoda Ci czasu?

Poza tym pisząc "leki" nie wiadomo, o co Ci chodzi. Większość leków można brać razem z tabletkami.

Co do wit C - nikt nie bierze aż tak horrendalnych dawek wit c, żeby zaburzyła antykoncepcje. I jeśli tak źle by wpływała, to już dawno byłaby odpowiednia adnotacja w ulotce. A nie ma.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Czytałam, nawet kilka razy. Nie ma wzmianki czy antybiotyki można brać spokojnie w czasie 7dniowej rpzerwy.

W kolejnym zdaniu uściśliłam co miałam na myśli pisząc ' leki'.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 17:54   #174
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Czytałam, nawet kilka razy. Nie ma wzmianki czy antybiotyki można brać spokojnie w czasie 7dniowej rpzerwy.

W kolejnym zdaniu uściśliłam co miałam na myśli pisząc ' leki'.
Antybiotyków nie można nigdy brać spokojnie, jeśli przyjmuje się tabletki antykoncepcyjne. W czasie 7 dniowej przerwy też nie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 09:15   #175
joanka997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Mam dokładnie tak samo! Wszystko się normuje podczas przerwy, a jak zaczynam brać znowu tabletki to wraca....
joanka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 21:21   #176
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej dziewczyny! Prosze Was bardzo o pomoc
Stosuje tabletki antykonepcyjne Yasminelle. Planuje kupic suplement wspomagajacy spalanie tluszczu, znalazlam jeden z takim skladem:

1 tabletka zawiera:

L-karnityna 775 mg
Witamina B6 20 mg
Potas 100 mg
Lecytyna 250 mg
Cholina (kompleks) 250 mg
Inozytol 250 mg
Metionina 50 mg
Olej lniany 50 mg
Naturalne zioła 250 mg
Pietruszka 100 mg
Wyciąg z grejpfruta 25 mg

Nalezy zazywac 3-4 tabletki dziennie. Czy ktorys z tych skladnikow moze wplynac na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 06:42   #177
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez lady_77 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Prosze Was bardzo o pomoc
Stosuje tabletki antykonepcyjne Yasminelle. Planuje kupic suplement wspomagajacy spalanie tluszczu, znalazlam jeden z takim skladem:

1 tabletka zawiera:

L-karnityna 775 mg
Witamina B6 20 mg
Potas 100 mg
Lecytyna 250 mg
Cholina (kompleks) 250 mg
Inozytol 250 mg
Metionina 50 mg
Olej lniany 50 mg
Naturalne zioła 250 mg
Pietruszka 100 mg
Wyciąg z grejpfruta 25 mg

Nalezy zazywac 3-4 tabletki dziennie. Czy ktorys z tych skladnikow moze wplynac na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?
Raczej nie, ale daruj sobie. Od tych ziółek i witaminek nie schudniesz więcej :P. Szkoda kasy.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

I co to za mistyczne "naturalne zioła" 250mg? Jeśli dziurawiec, to może być problem . No i grejpfrut - część osób jest przeciw spozywaniu ich i nie wiem czy 25mg x 4 w ciągu dnia to mało czy dużo.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 07:56   #178
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Raczej nie, ale daruj sobie. Od tych ziółek i witaminek nie schudniesz więcej :P. Szkoda kasy.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

I co to za mistyczne "naturalne zioła" 250mg? Jeśli dziurawiec, to może być problem . No i grejpfrut - część osób jest przeciw spozywaniu ich i nie wiem czy 25mg x 4 w ciągu dnia to mało czy dużo.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
O tym też chciałam wspomnieć.
Sporo o tym czytałam i grejpfruty ponoć wydzielają w przewodzie pokarmowym enzymy, które zaburzają wchłanianie tabletek.
Nie wariuję oczywiście z tego powodu i napiję się souk grejpfrutowego, jeśli mam ochotę, ale nie litr dziennie ani nie tuż przed/po tabletce.


Więc byłabym ostrożna, bo nie wiem, ile grejpfruta jest niby w 25 mg wyciągu z grejpfruta. A jak masz to brać 3-4 razy dziennie, to na pewno tez gdzies w okolicy brania tabletki anty.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 09:16   #179
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dzięki za odpowiedzi ja też uważałam, że lepiej tego nie brać niż się później martwić, wiec utwierdzilyscie mnie w tym przekonaniu
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 09:44   #180
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dziewczyny, miałam zapalenie dziąsła i moja dentystka założyła mi waciki nasączone jakimiś ziołami i metronidazolem. Czy mam się zabezpieczać dodatkowo?
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-30 11:23:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.