Invisalign - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-06, 20:41   #241
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

hejka! a czy wy lubicie swoj invisalign? bo u mnie roznie bywa...
Raz mysle sobie, ze jest calkiem fajny, wygodnie sie go nosi i ciesze sie ze caly czas pracuje na moje proste zeby. Ale czasem go nienawidze... A to dopiero 3 nakladka z 64...

U mnie glownym problemem jest suchosc w buzi. Doslownie 10min po nalozeniu czuje ogromna suchosc i takie dziwne uczucie na jezyku. Gdy mam sucho, od razu zaczynam seplenic i czuje nieprzyjemny zapach z ust pije co chwile cos, jem tik-taki, ale to pomaga tylko na chwile. Niewiem co mam z tym zrobic.... tez tak macie?
Dzis zakupilam jakies specjalne cukierki nawilzajace jame ustna... Podobno sa jakies preparaty o nazwie ślina w spreyu... Musze sobie to sprawic bo powoli mnie to juz dobija.

Najgorsze jest to seplenienie... Jak nie mam sucho w ustach, to mowie jeszcze w miare normalnie, ale rzadko sie to zdarza!


Co do czyszczenia, to zakupilam dzis rowniez corega tabs do usuwania osadu. Nosze nakladki przed 7dni, ale po kilku dniach widze bialy nalot, ktory nie do konca da sie wyczyscic szczoteczka. Slyszalam ze corega-tabs powinno pomoc...

Mam zamiar zakupic tez specjalne szczoteczki do mycia zebow bez uzycia wody colgate wisp (na ebay), takie na "czarna godzine", gdzie nie ma gdzie umyc zebow...

Poza tym to pije w nakladkach prawie wszystko, wode, herbate, piwo. Zauwazylam ze po wodzie mineralnej gazowanej zbiera sie duuuzo wiecej osadu na nakladkach, sa doslownie biale! Po soku pomaranczowym zrobily sie troche żółtwe. Boje sie tylko sprobowac coca-coli... bo czasem na imprezie mam ochote na rum z cola.... Probowal ktos?

Aha! a czy bola was zeby po zalozeniu nowego zestawu nakladek? Mnie przy pierwszych dwoch zestawach zeby byly bardzo wrazliwe przez pierwsze 2 dni oraz czulam tzw. ciagniecie, a potem juz nie. Przy trzeciej praktycznie zero bólu czy uczucia ustawiania zebow... Czy to normalnie czy nadladka nie dziala tak jak powinna?

Lubie robic sobie przerwy w ciagu dnia bez aparatu! Uwielbiam je... Czasem tak po 2 godziny nawet... Gadam wtedy jak najeta!!! W sumie nosze nakladki ok. 18-22 dziennie, glownie 20. Mam nadzieje ze to wystarczy...

To narazie tyle.... Ile tu wlasciwie mamy aktywnych osob? Ja dopiero dolaczylam

Edytowane przez buli_szufla
Czas edycji: 2017-06-06 o 22:25
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 09:15   #242
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

u mnie od wczoraj 5 nakładka ,zawsze pierwsze 2-3 dni są ciasne i jakby bardziej je czuje ,największe ciągniecie czuje po nocy jak zdejmę szynę(gumkę) .Mi język od samego początku nie raniło nic ani nie mam problemu z nadmierną suchotą w ustach w ręcz przeciwnie dużo bardziej się ślinię.Nakładki najbardziej przeszkadzają mi jak idę na fitness i na rowerze ,gorzej mi się oddycha,więc wtedy od czasu do czasu ściągam zwłaszcza na rower.
Staram się nosić jak najdłużej ale nie patrze na czas,czasami się pilnuję bardziej a czasami olewka... .Myślę ,że dopóki wchodzi następna nakładka to jest ok .Póki co nie widzę zmiany w wyglądzie zębów ,jedyne co to przy nitkowaniu jest większy luz między zębami więc chyba się przesuwają.Piję w nich tylko wodę ewentualnie wodę z cytryną i w piątki wino przez słomkę.Teraz coś mnie przeziębienie dopadło i jak na złość szczoteczka elektryczna wysiadła...więc nie jest najlepiej..
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 09:36   #243
paulinaaaaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Invisalign

Ja z suchością w ogóle nie mam problemów wręcz odwrotnie dużo śliny mi się produkuje czasem coś zaseplenię ale generalnie nikt tego nie zauważa więc to chyba tylko ja słyszę w nakładkach piję tylko wodę i białe wino nic więcej - ból zębów odczuwam po zdjęciu szyn przy gryzieniu czegokolwiek więc się przerzuciłam na same koktajle i zupy .. nakładki i zęby szoruje po każdym posiłku.. dzizass jakie to wszystko jest czasochłonne a i tak ten osad ciągle się pojawia najgorzej się ucierpiałam przez pierwsze trzy dni z bólem języka cały poraniony nawet sachol mi nie pomagał ale potem przeszło .. zastanawiam się czy zawsze po zalozeniu nowej nakladki będzie mi rysowała język?
paulinaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 12:30   #244
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez paulinaaaaa86 Pokaż wiadomość
Ja z suchością w ogóle nie mam problemów wręcz odwrotnie dużo śliny mi się produkuje czasem coś zaseplenię ale generalnie nikt tego nie zauważa więc to chyba tylko ja słyszę w nakładkach piję tylko wodę i białe wino nic więcej - ból zębów odczuwam po zdjęciu szyn przy gryzieniu czegokolwiek więc się przerzuciłam na same koktajle i zupy .. nakładki i zęby szoruje po każdym posiłku.. dzizass jakie to wszystko jest czasochłonne a i tak ten osad ciągle się pojawia najgorzej się ucierpiałam przez pierwsze trzy dni z bólem języka cały poraniony nawet sachol mi nie pomagał ale potem przeszło .. zastanawiam się czy zawsze po zalożeniu nowej nakladki będzie mi rysowała język?
Myślę , że zęby na początku są nadwrażliwe ,dlatego czujesz ból przy gryzieniu ja teraz jem orzechy ,jabłka i nic nie czuję .Ale wiem ,że z początku bolało mnie jedzenie nawet miękkich pokarmów kwestia 2-3 tygodni.Co do seplenienia z miesiąc to trwało ,córka non stop się ze mnie śmiała bo moje "s" było tak syczące.. a teraz mówię już normalnie ,czasami coś mi się wydaję ,że zaseplenię ale nikt już nie zwraca na to uwagi .Dziwi mnie to ,że masz obtarcia od aparatu,może buzia musi się po prostu przyzwyczaić do ciała obcego ,ja nie miałam dosłownie nic ,nawet bez apartu te attechmenty mi nie przeszkadzają ...chyba, że to indywidualna kwestia.Za to do dzisiaj nie mogę się do niego przyzwyczaić i tak masz rację dużo zachodu z tym myciem,czyszczeniem,nitko waniem itp... .Co do osadu pasta plus szczoteczka elektryczna, na wieczór na chwile zamaczam w listerine+letnia woda ,wtedy odświeżam nakładkę ,czasami jeszcze usuwam osad wykałaczką tez ładnie schodzi z nakładek.Tabletki do czyszczenia aparatu kupiłam,ale nie mam czasu ich użyć

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-06-07 o 12:32
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 17:48   #245
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

Ja po tych cukierkach juz troche wiecej sie slinie (w pozytywnym sensie). Dzis mowilam juz calkiem normalnie, czasem cos tam zaseplenilam. Oby tak zostalo.

Mnie na poczatku tylko obcieral haczyk od gumek na dole, ale po kilku dniach przeszlo. Attachements mi jakos nie przeszkadzaja bardzo, ale tez mam uczucie ze zostaje naokolo nich jedzenie...

A wlasnie, a czy wy macie tez gumki? Ja mam niby nosic caly czas ale zakladam tylko na noc... Bo okropnie wygladaja, jakby mi sie slina ciagnela poza tym jeszcze gorzej w nich mowie...

A jeszcze z ciekawosci, z jakiego powodu przeszkadza wam invisalign przy jezdzie na rowerze?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 17:55   #246
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Ja po tych cukierkach juz troche wiecej sie slinie (w pozytywnym sensie). Dzis mowilam juz calkiem normalnie, czasem cos tam zaseplenilam. Oby tak zostalo.

Mnie na poczatku tylko obcieral haczyk od gumek na dole, ale po kilku dniach przeszlo. Attachements mi jakos nie przeszkadzaja bardzo, ale tez mam uczucie ze zostaje naokolo nich jedzenie...

A wlasnie, a czy wy macie tez gumki? Ja mam niby nosic caly czas ale zakladam tylko na noc... Bo okropnie wygladaja, jakby mi sie slina ciagnela poza tym jeszcze gorzej w nich mowie...

A jeszcze z ciekawosci, z jakiego powodu przeszkadza wam invisalign przy jezdzie na rowerze?
ja mam gumki tylko do zakładania na noc i też ich nie lubię(moje są co prawda przezroczyste i mało widoczne),ale w nocy jak śpię to jej praktycznie nie czuję ,tylko rano szczękę mam taką ściśnięta i dzisiaj boli mnie ząb od nowej nakładki.
Co do roweru mam krzywą przegrodę i gorzej mi się oddycha jak szybko jadę i się zdyszę..a przeważnie jeżdżę dość szybko.
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 14:07   #247
jeden1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez paulinaaaaa86 Pokaż wiadomość
Cześć!
od 1 czerwca jestem posiadaczką aparatu invisiligne..strasznie mi rani język .. macie jakieś rady czym smarować albo płukać? Pewnie było to tutaj napisane ale jest tyle postów, że nie jestem w stanie tego nadrobić..
I jeszcze kwestia pozbywania się osadu jakby ktoś mógłby mi w skrócie przybliżyć dobre patenty?
Z góry dzieki !
P.
Polecam kupić papierowy pilniczek do paznokci i po prostu spiłować ostre krawędzie, ja zawsze tak robię przy nowej nakładce i jest ok.
jeden1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-12, 12:24   #248
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Czesc, mnie tez denerwuja jestem przy 5 nakladce I tez mam ich dosyc czasami chyba najbardziej to ze nie moge jesc kiedy chce musze planowac posilki ja trzymam sie 22 godzin I stram sie je tyle nosic, w zwiazku z tym przewaznie jem w biegu szybko nawet w restauracji patrze na zegarek co chwile no bo po posilku trzeba umyc zeby itd.
Ja tez mam suchosc w buzi bardzo duzo pije wody ale I tak mimo to odzczuwam tzn teraz jestem przyklejona do butelki z woda
Juz nie seplenie praktycznie trwalo to tylko kilka dni przy pierwszej nakladce.Ja naprawde polecam myc nakladki szczoteczke elektryczna ja robie to 2 razy dziennie(staram sie rano I wiecz0rem) nakladam normalnie paste I szczotkuje nakladki sa super czyste, mam rowniez te tabletki ale nie widze jakis rewelacyjnych efektow. Tez ma problem jak cwicze z nimi tzn na silowni nie ale jak biegam-co za koszmar!! wydaje mi sie ze nacisk jest jakis wiekszy-przeciez to nawet niemozliwe
Kolejna rzecza ktora mnie denerwuje to nieprzyjemny zapach z buzi jesli nie umyje zebow prez kilka godzin zaczelam uzywac mietowego dezodorantu do ust troche pomaga. Chyba nie musze wspominac o calowaniu-hahaha maz mowi ze mu nie przeszkadza ale mnie tak!
Jedziemy na krotki wypad 3dniowy na rocznice slubu i juz drze ale chyba bede musiala nagiac zasady 22 godzin i spozycie alkoholu w nich bedzie wprowadzone
Poza tym czy wy widzicie jakas roznice w przemieszczaniu zebow? Ja mam 5 nakladke i wogole nic poza czasami nieregularnym bolem niektorych zebow nawet nie tych samych, nie wiedze /nie odczuwam absolutnie zadnej roznicy hmmm moze jeszcze za wczesnie.
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 12:50   #249
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Czesc, mnie tez denerwuja jestem przy 5 nakladce I tez mam ich dosyc czasami chyba najbardziej to ze nie moge jesc kiedy chce musze planowac posilki ja trzymam sie 22 godzin I stram sie je tyle nosic, w zwiazku z tym przewaznie jem w biegu szybko nawet w restauracji patrze na zegarek co chwile no bo po posilku trzeba umyc zeby itd.
Ja tez mam suchosc w buzi bardzo duzo pije wody ale I tak mimo to odzczuwam tzn teraz jestem przyklejona do butelki z woda
Juz nie seplenie praktycznie trwalo to tylko kilka dni przy pierwszej nakladce.Ja naprawde polecam myc nakladki szczoteczke elektryczna ja robie to 2 razy dziennie(staram sie rano I wiecz0rem) nakladam normalnie paste I szczotkuje nakladki sa super czyste, mam rowniez te tabletki ale nie widze jakis rewelacyjnych efektow. Tez ma problem jak cwicze z nimi tzn na silowni nie ale jak biegam-co za koszmar!! wydaje mi sie ze nacisk jest jakis wiekszy-przeciez to nawet niemozliwe
Kolejna rzecza ktora mnie denerwuje to nieprzyjemny zapach z buzi jesli nie umyje zebow prez kilka godzin zaczelam uzywac mietowego dezodorantu do ust troche pomaga. Chyba nie musze wspominac o calowaniu-hahaha maz mowi ze mu nie przeszkadza ale mnie tak!
Jedziemy na krotki wypad 3dniowy na rocznice slubu i juz drze ale chyba bede musiala nagiac zasady 22 godzin i spozycie alkoholu w nich bedzie wprowadzone
Poza tym czy wy widzicie jakas roznice w przemieszczaniu zebow? Ja mam 5 nakladke i wogole nic poza czasami nieregularnym bolem niektorych zebow nawet nie tych samych, nie wiedze /nie odczuwam absolutnie zadnej roznicy hmmm moze jeszcze za wczesnie.

Też nie widzę różnicy przy 5 nakładki , prócz tak jak piszesz pobolewaniu różnych zębów od czasu do czasu .Ja tylko zauważyłam ,że nitkuje mi się bez problemu więc jakieś szparki się porobiły większe.Nie trzymam się zasady 22 godzin ale noszę 10 dni więc pewnie tym rekompensuje straty ,nosze pewnie max 20 h.To mycie jest mega wkurzającew piątek 6 nakładka
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 16:04   #250
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
Też nie widzę różnicy przy 5 nakładki , prócz tak jak piszesz pobolewaniu różnych zębów od czasu do czasu .Ja tylko zauważyłam ,że nitkuje mi się bez problemu więc jakieś szparki się porobiły większe.Nie trzymam się zasady 22 godzin ale noszę 10 dni więc pewnie tym rekompensuje straty ,nosze pewnie max 20 h.To mycie jest mega wkurzającew piątek 6 nakładka
to my idziemy "leb w leb" ja tez nosze 10 dni i zmieniam w ten czwartek
masz racje niektore zeby latwiej sie nitkuje wiec faktycznie cos tam minimalnie sie rusza.
dzis mam taki tepy bol malego krzywego zabka na dole ze az mam ochote cos komus zrobic niby nic a taki upierdliwy
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 16:52   #251
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
to my idziemy "leb w leb" ja tez nosze 10 dni i zmieniam w ten czwartek
masz racje niektore zeby latwiej sie nitkuje wiec faktycznie cos tam minimalnie sie rusza.
dzis mam taki tepy bol malego krzywego zabka na dole ze az mam ochote cos komus zrobic niby nic a taki upierdliwy
wiem o czym piszesz heh ale jak ściągasz nakładkę to ten ból się zmniejsza? u mnie tak było ,że jak zdjęłam, czułam wyraźną ulgę ...ale jak założyłam to znowu .W sumie najbardziej cokolwiek czuję przy tej nakładce-piątej,bo wcześniej bardzo rzadko ..zobaczymy co będzie dalej ...ja za 2 tyg na wakacje wyruszam nie wiem jak ja dam radę z tymi nakładkami ,jeść ,myć, zakładać i tak w kółko...obym tylko ich nie zgubiła
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-12, 22:06   #252
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

na suchosc w buzi woda mi wcale nie pomaga, a wrecz przeciwnie. Po wodzie jakby jeszcze bardziej wysychalo! Lepiej pomaga np herbata ziolowa (nie barwi nakladek!). Ale ogolnke polecam cukierki z apteki na suchosc w ustach. Albo ta "sline w sprayu". Nieprzyjemny zapach z ust jest wlasnie od tej suchosci. Odkad nawilzam sobie buzie to juz nie smierdzi. Przestalam tez seplenic

Ja mam 4 nakladke i zauwazylam duza szpare pomiedzy dwoma zebami. Mam stloczone zeby na dole i trzeba je powoli wszystkie przesunac do tylu, zaczynajac od ostatniego. I wlasnie ten ostatni juz sie o 1-2mm przesunal
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 20:15   #253
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Cześć! W końcu dostałam w środę pierwszy zestaw nakładek, od marca trwały te wszystkie wizyty! I mam do was pytanie, obciera mnie strasznie góra na górnym kle i dolna nakladka od wewnętrznej strony języka. Co ja mam zrobić, język mam już cały podrapany, ale najgorzej jest na górze. Cała wewnętrzna strona wargi dotykająca kła jest czerwona już chyba do krwi. Ta nakładka jakby nie dotyka zęba i łatwiej zahacza o wargę. Pomocy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 11:23   #254
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Obecnie jestem przy 8 nakladce i troche mi ich jeszcze zostalo. Pierwsza ktora mialam tez mnie obcierala i myslalam ze juz wiecej ich nie bede nosic. Ale w koncu przeszlo. Wiec spokojnie moze sie wszystko unormuje.
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 12:53   #255
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

Mozesz podpilowac nakladke w drapiacym miejsxu pilnikiem papierowym. Moja gorna tez zahaczala o gorna warge, ale przy jedynkach, ktore byly popchniete do tylu. Z kazda nastepna nakladka troche sie otwieraja do prostego zgryzu i coraz mniej zahaczaja. Moze u ciebie jest tak samo?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 20:14   #256
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Dziewczyny pisze ,żeby wam opisać moją dzisiejszą sytuację.Miałam dzisiaj zmieniać nakładki z 6 na 7 a tu zonk góra ładnie weszła ,dół w połowie też ale tam gdzie jest ta śruba gojąca (pod implant) czyli moja prawa 5tka nie chciało"kliknąć" i siłowałam się na różne sposoby z chyba 15 minut i bezskutecznie. Szybko zadzwoniłam do mojej kliniki ,ponieważ jutro wylatuje na 2 tygodnie na Gran Canarie a tutaj informacja ,że moja ortodontka będzie dopiero w środę.No nic więc przyjął mnie lekarz razem z dwiema higienistkami .Wyszło na to ,że śruba się nie przekrzywiła ,tylko nakładka jest źle wyprofilowana.Zaczęli cudować ,piłować i nic dalej nie 'klika" no i jedna z nich kazała mi założyć dół od 8-smej i wszedł bez problemu.Okazało się ,że jednak ta 7 nakładka jest jakaś felerna i mam teraz dół od 8 a góre od 7 i mam za 10 dni zmienić górę na 8 a dół zostawić jeszcze te 10 dni dłużej . Odrazu po urlopie mam umówioną wizytę u ortodontki i dalsze ustalenia co i jak,miałyście taką sytuację ,że nakładka nie pasowała ,czy ja tylko jestem taka pechowa? ,zaczynam się bać dalszych nakładek .Ogólnie boli mnie dzisiaj całe dziąsło i ucho od tego wkładania na siłę tej 7 nakładki ,zaraz lecę po przeciwbólową:

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-06-26 o 20:16
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 07:23   #257
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

O kurcze to niezla przygode mialas! Az sie boje bo ja jutro zakladam 7 nakladke!
Ja bylam na weselu i przez 6 godzin naraz nie mialam szczeki... Plus w miedzyczasie jeszcze kilka godzin po trochu potem troche cisnelo ale moze pol godziny, potem znow ok
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 07:15   #258
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Ja też byłam na weselu w pierwszym tygodniu noszenia nakładek i prawdę mówiąc jadłam w nich zimne jedzenie 😃 mija ortodontka mi mówiła że jej niektórzy pacjenci jedzą i piją w tym. Potem po zjedzeniu czegoś w miarę szybko szłam je wyczyscic ale było dużo wygodniej niż biegać za każdym weselnym posiłkiem do toalety...
Ale za to zabarwiłam na żółto pierwszy zestaw nakładek jedząc curry. Nie jadłam w nich, a po jedzeniu od razu umyłam zęby i nałożyłam nakładki a mimo to zafarbowaly... ale nie widać tego na zębach 😋

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 08:23   #259
anetta_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Cześć wszystkim

Od wczoraj noszę nakładki i wszystko jest ok, nawet nie seplenię, nic mnie nie obciera i nie boli, ale to uczucie, że mam je na zębach jest tak irytujące, że mam ochotę je zdjąć i nigdy już nie włożyć. Błagam, powiedzcie mi, że to minie, bo inaczej po roku nabawię się jakiejś nerwicy 😂

Pozdrawiam
anetta_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 23:40   #260
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Hej kochana mnie też nic nie obcieralo ani nie ranilo języka.Seplenilam długo ok miesiąca nawet dzisiaj czasami lekko zaseplenie jak wyrazy mają za dużo "s".Dzisiaj mam 9nakładkę i nie wiem czy tylko ja tak mam czy inne też ale są momenty ze dostaje k...jak czuję to w buzi,ulgę czuję jak zdejmuje tylko i w nocy jak śpię.

Wracając do tematu dzisiaj mam 9nakładkę ,poprzednio dol 8 nosiłam 17 dni z racji wczasów a górę 7dni .Dzisiaj miałam wizytę i ortodontki i stwierdziła że muszę teraz nosić po 14dni bo zęby wolniej się przesuwają. Na noc mam dalej nosić wyciąg i godzinkę w dzień jak dam radę .Ta 9nakladka jest tak ciasną że ledwo weszła,teraz pomóc będę czuła największe ciagniecie. Co do efektów Góra wydaje mi się już bardzo prosta a dol zaczął się prostować widzę szczeliny między jedynkami a dwojkami.Co do wakacji było trochę męczące po każdym posiłku lecieć z basenu i szorowac zęby dlatego ograniczylam posiłki do 3dużych a drinki piłam w nakladkach na wieczór tylko sciagalam na 2godzinki.Teraz będę się starała nosić sumieniej tymbardziej,że zaczynam widzieć efekty.
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 14:40   #261
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Telimena-szok z tymi nakladkami, dlaczego niepasowala ta jedna? czy twoj ortodonta to sprawdzil?hmm
Mam nadzieje ze wakacje udane pomimo tylko trzech posilkow-hehe
Ja wyjezdzam w ta niedziele na 2 tygdnie coprawda nie all inclusive ale juz widze to zmaganie ale tez bede pila w nich.
Ja jestem bardzo sumienna az sam siebie zadziwiam tez sie ograniczylam do trzech posilkow oprocz soboty I niedzieli jak wypada czesciej jesc zawsze je nosze 22 h I faktycznie pierwsze 3-4 dni nakladki sa ciasne w siodmym dniu wrecz luzne a w 11 czyli po 10 dniach bez problemow z czystym sumieniem zmieniam.
Ja nie widze zadnych wielkich zmian tzn mam duzo szpar miedzy zebamo w koncu moge nitke bez problem uzywac, na dole jeden zab sie przesunal natomiast gora cos oporna narazie.
ide na kontrole 5 sierpnia-zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie.
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 00:08   #262
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Dziewczyny mam do was pytanie. Dzisiaj miałam zmienić na 3 nakładkę i okazało się że górna nakładka na dwóch trzonowych zębach po prawej stronie odstaje! Jest jakby wygięta w dół, mega dziwne. Na resztę zębów pasuje. Umówię się jutro na wizytę, ale miałyście taką sytuację?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 18:51   #263
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: Invisalign

Cześć,
Od razu się dostaje cały komplet nakładek?
Byłem u lekarza i mi powiedział, e moja wada może być leczona nakładkami. Mam 2 klasę, tzn, brak triad. Jestem pod wrażeniem, że takie niewidoczne nakładki są w stanie leczyć moją wadę. Będę nosił też elastiki https://www.youtube.com/watch?v=Yrp0DHfjURs

Czy ktoś z Was miał wyleczoną taką wadę za pomocą invisalign?

Co to są attachments czy guziki?

Dzięki.

Edytowane przez if_devon
Czas edycji: 2017-07-14 o 18:54
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 13:26   #264
RavenInFire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Invisalign

Witam,

planuję leczenie aparatem Invisalign. Wczoraj byłam u ortodonty w Katowicach i przy obu łukach i 64 nakładkach powiedziano mi, że koszt leczenia to 15 000 zł (wliczone są wizyty i cała reszta). Pytanie do forumowiczek ile was to kosztowało ? Czy trafiłam do drogiego ortodonty czy to normalna cena ?
RavenInFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 13:30   #265
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Koszt jest podobny wszędzie, 14000-16000. Dużo masz tych nakładek, ja tylko 15 a wcale nie mam prostych zębów (chociaż zobaczymy jak to się skończy, ale na razie 15). Ilość nakładek to czas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 18:39   #266
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: Invisalign

Nakładkę zmienia się co tydzień?
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 21:43   #267
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Telimena-szok z tymi nakladkami, dlaczego niepasowala ta jedna? czy twoj ortodonta to sprawdzil?hmm
Mam nadzieje ze wakacje udane pomimo tylko trzech posilkow-hehe
Ja wyjezdzam w ta niedziele na 2 tygdnie coprawda nie all inclusive ale juz widze to zmaganie ale tez bede pila w nich.
Ja jestem bardzo sumienna az sam siebie zadziwiam tez sie ograniczylam do trzech posilkow oprocz soboty I niedzieli jak wypada czesciej jesc zawsze je nosze 22 h I faktycznie pierwsze 3-4 dni nakladki sa ciasne w siodmym dniu wrecz luzne a w 11 czyli po 10 dniach bez problemow z czystym sumieniem zmieniam.
Ja nie widze zadnych wielkich zmian tzn mam duzo szpar miedzy zebamo w koncu moge nitke bez problem uzywac, na dole jeden zab sie przesunal natomiast gora cos oporna narazie.
ide na kontrole 5 sierpnia-zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie.
co do tej siódmej nakładki ,niby to tylko "rzecz" i ma prawo nie pasować ,ewidentnie była felerna ale podejrzewam ,że nikomu nie chciało się bawić w odsyłanie nakładki i czekanie na nią ,lepszym wyjściem było przeskoczenie na 8(mojej ortodontki wtedy nie było) ale stwierdziła, że nic się nie stało.Oby nie było więcej takich sytuacji Którą teraz masz nakładkę?Miłego urlopu życzę ,ja za 2 tyg. lecę też jeszcze raz na wakacje ale już tylko na 8 dni
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 09:11   #268
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Witam, wszystkich co do nas dołączyli ja jestem przy 11 nakładce a muszę dojść do 36 góra a dół chyba 46 hmm sama juz nie pamiętam dokładnie. Zmieniam nakładki co 10 dni i wydaje mi się że jest to takie minimum. Zęby bolą jak cholera przez pierwsze 4 dni. Ale już widzę szpary i zęby już przy zgryzie nie trafiają na miejsce. Więc nie potrafię gryźć
Wiem też że zęby się psują jak cholera. Przez jakieś pięć lat nie musiałam naprawiać zębów a tu proszę trzy dziury. Trochę to nie fajne mam nadzieję że nie będą się szybko psuły.
Szczerze to drugi raz bym zastanawiała się bardziej nad aparatem stałym.Wszędzie są plusy i minusy. Powodzenia w wyborze
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 14:46   #269
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

Hej !
Wizualizacje mam gotową, teraz wpłacić kasę i czekać na nakładki ok 2 tyg podobno.
Czytam i czytam o tych nakładkach, mam wrażenie, że wiem już wszystko a i tak w głowie milion pytań
Wczoraj ukruszył mi się ząb, nie boli i nie rani języka ale teraz nie wiem czy jak go zrobię to czy nakładki będą pasowały :P najlepiej bedzie jak go zrobię u mojego orto w katowicach. Daje sobie czas do wizyty na której odbiorę nakładki - bo przecież nie boli wiec nie ma tragedii :P
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 16:51   #270
RavenInFire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

A gdzie robisz ? jaki koszt ?
RavenInFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.