Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2017-07-16, 18:15   #301
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 27 815
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Alkoholizm to choroba ale z w³asnej woli sie na ni± choruje. Tak samo jak narkoman.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:23   #302
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomo¶ci: 3 218
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Tutaj wyksztalcenie ma akurat najmniejsze znaczenie. A w moim swiecie - zerowe. Zreszta znam bardzo szczesliwe pary zroznicowane pod wzgledem wyksztalcenia, np. zona z doktoratem + ma¿ po zawodowce i bardzo nieszczesliwe o identycznym poziomie wykszta³cenia.

To, co jest wa¿ne, to bagatelizowanie przez autorkê kwestii alkoholu. ¯ul, który poprosi³ j± o kasê na wino zrobi³ na niej piorunuj±ce wra¿enie, jak ksi±¿ê. A pij± przecie¿ wszystcy.

Wyrównaj± swoje poziomy. Jak nic stoczy siê kobieta na dno. Beda razem popijaæ tanie wino pod sklepem ciotki.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
new woman in town jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:25   #303
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomo¶ci: 10 564
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;75536841]Alkoholizm to choroba ale z w³asnej woli sie na ni± choruje. Tak samo jak narkoman.[/QUOTE]


uzale¿nienie dzia³a tak, ¿e ogranicza woln± wolê, a pojawia siê wewnêtrzny PRZYMUS.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:27   #304
W£ADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Shawtty Poka¿ wiadomo¶æ

uzale¿nienie dzia³a tak, ¿e ogranicza woln± wolê, a pojawia siê wewnêtrzny PRZYMUS.
Zanim pojawi siê przymus æpania/picia trzeba tego spróbowaæ. A to jest dobrowolne. Nikt nikomu nie leje gorza³y do ust.
W£ADCZYNI jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:35   #305
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomo¶ci: 10 564
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez W£ADCZYNI Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim pojawi siê przymus æpania/picia trzeba tego spróbowaæ. A to jest dobrowolne. Nikt nikomu nie leje gorza³y do ust.
Jest. Ale w takim razie alkoholizm nazwa³abym chorob±, która ogranicza woln± wolê, a nie 'choruje siê z w³asnej woli'.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:36   #306
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;75536841]Alkoholizm to choroba ale z w³asnej woli sie na ni± choruje. Tak samo jak narkoman.[/QUOTE]
Nie, to tak nie dzia³a.
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:57   #307
ajah
wañka wstañka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 12 467
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;75536841]Alkoholizm to choroba ale z w³asnej woli sie na ni± choruje. Tak samo jak narkoman.[/QUOTE]

Nie.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez W£ADCZYNI Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim pojawi siê przymus æpania/picia trzeba tego spróbowaæ. A to jest dobrowolne. Nikt nikomu nie leje gorza³y do ust.
idác tym tokiem rozumowania ludzie nie powinni piæ alkoholu.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-07-16, 19:15   #308
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomo¶ci: 3 218
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Ajah, masz racje. Ludzie nie powinni piæ alkoholu, tak jak palic papierosow, piæ domestosa i wstrzykiwaæ boksu. To trucizna

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2017-07-16 o 19:17
new woman in town jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 19:30   #309
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 27 815
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Shawtty Poka¿ wiadomo¶æ
Jest. Ale w takim razie alkoholizm nazwa³abym chorob±, która ogranicza woln± wolê, a nie 'choruje siê z w³asnej woli'.


I tu sie zgodzê.
Moja mysl by³a trochê inna niz to co napisa³am. Bo odnios³am sie to tej wiadomo¶ci, ze alkoholikiem bie jest choroba.

Chodzi³o mi w³a¶nie o to, ze nie chorujemy ot tak na ni± jesli nie bêdziemy pic. Jak w przypadku raka.

Zwyczajnie pij±c alkohol mo¿emy na ni± zachorowaæ jesli nie mamy silnej woli.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Poka¿ wiadomo¶æ
Nie.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------





idác tym tokiem rozumowania ludzie nie powinni piæ alkoholu.


Niektórzy nie powinni. I nie chodzi o samo uzale¿nienie sie od alko ale o zachowanie nawet po ma³ej ilo¶ci. To sa symptomy które powinny dawaæ do my¶lenia aby nie pic wcale.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez W£ADCZYNI Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim pojawi siê przymus æpania/picia trzeba tego spróbowaæ. A to jest dobrowolne. Nikt nikomu nie leje gorza³y do ust.


A ja znam osoby które moze nie wlewaj± ale podjudzaj±.

"Ze mn± sie nie napijesz", "chocia¿ jeden kieliszek"

Ja bardzo czêsto na imprezach o tym w³a¶nie mam wielka dyskusje
Ktos sie pyta kogo¶ czy sie napije, ktos odmawia bo moze nie ma ochoty.
A od razu kilka osób namawia. A mnie to denerwuje. I to bardzo. Dla mnie nie oznacza nie. I nie namawiam. Zawsze staje po stronie tych osób które odmawiaj±.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 19:37   #310
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 155
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez W£ADCZYNI Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim pojawi siê przymus æpania/picia trzeba tego spróbowaæ. A to jest dobrowolne. Nikt nikomu nie leje gorza³y do ust.
Ok... ja ci bardzo szybko wyt³umaczê.

Uzale¿nienie pojawia siê, kiedy nie radzimy sobie z emocjami. Jest jedn± z dróg, któr± obiera choroba. Je¶li akurat nie pijesz, a masz nadwagê - wpadniesz wtedy w anoreksjê, je¶li akurat ci rodzice kazali myæ du¿o rêce - wpadasz w OCD, je¶li du¿o grasz w grê - od tego siê uzale¿nisz.

Jest przyczyna, a odreagowanie to tylko co¶, co randomowo siê przytrafi³o w chwili s³abo¶ci psychicznej.

Nie zmienia to faktu, ¿e to siê leczy, a wina nieleczenia jest po stronie chorego.

Jest jeszcze kwestia uzale¿nienia fizycznego - papierosy, narkotyki, alkohol.

Alkohol jest pó³ na pó³, ale czêsto zaczyna siê od przepijania smutków, co jest pod³o¿em psychicznym, potem pojawia siê fizjologiczne uzale¿nienie.

Jako wiele osób pije kieliszek wina do obiadu, a jednak sie nie uzale¿niaj± - nie robi± tego, ¿eby poczuæ siê lepiej, tylko na trawienie/bo im smakuje.

Alkoholizm zaczyna siê, gdy cz³owiek rozwiazuje swoje problemy alkoholem i nagle alkohol staje siê problemem. Ale gdyby rzeczony nie pi³ wtedy, to by siê na przyklad ci±³, bo emocje któr±¶ drog± wyj¶æ musz±.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-16, 20:34   #311
W£ADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Ten cz³owiek ma prawie 40 lat, sporo doros³ego ¿ycia zmarnowa³ pod tym sklepem i to jego wybór. Tak jak teraz - ograniczy³ u¿ywkê, ale nie podj±³ leczenia.
W£ADCZYNI jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 02:14   #312
DagmaraWrocek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Raz jeszcze dziêkujê za wszystkie powa¿ne odpowiedzi bez jadu. Jednak widzê, ¿e w kilku kwestiach dalej siê nie rozumiemy.

1. On nie "zaczepia obcych ludzi" o pieni±dze na alkohol. W tamtym czasie, gdy siê o to do mnie zwróci³, byli¶my ju¿, mo¿na powiedzieæ, znajomymi. Wcze¶niej multum razy bywa³am w "jego" sklepie i ani razu nie poprosi³ mnie o pieni±dze, raz bodaj o papierocha. Widaæ by³o, ¿e jest skrêpowany jak uczniak, trzydzie¶ci razy przeprasza³, a potem upar³ siê, ¿eby mi te z³ocisze oddaæ, mimo, ¿e chcia³am mu darowaæ. Gdyby by³ taki roszczeniowy jak podejrzewacie, to chyba ucieszy³by siê z tej propozycji, ne c'est pas?

2. Pytacie, czy to prawda, ¿e dalej pije. A có¿ to, u licha, znaczy "piæ"? Fakty s± takie, ¿e od czasu naszego zwi±zku tylko raz, po urodzinach kumpla, widzia³am go mocno naprutego. Wcze¶niej widywa³am codziennie. Teraz rzecz wygl±da tak, ¿e spija jedno, max dwa piwka, a to nawet nie codziennie. Czy to w naszej czê¶ci globu naprawdê a¿ taki pora¿aj±cy wynik? Ja te¿ wypijam czasem i kilka na tydzieñ, a w weekendy nie raz, nie dwa, nie dziesiêæ, potrafi³am wstawiæ siê z kole¿ankami. Czy to robi ze mnie alkoholiczkê? Nie, poniewa¿ nigdy nie ssa³o mnie w do³ku z braku alkoholu, nigdy te¿ nie czu³am siê od niego w jakikolwiek sposób uzale¿niona, nigdy nie zeszmaci³am siê tak, ¿eby urwa³ mi siê film. Teraz sytuacja wygl±da tak, ¿e to ja kontrolujê, ile ewentualnie wypijemy podczas naszych wspólnych posiadówek - czy bêdzie to piwko, czy dwa drinki, czy jakie¶ winko do kolacji. On nigdy siê nie targuje, ani nie wybrzydza. Bardzo czêsto nie pijemy w ogóle i nie ma ¿adnego "no weee¼". Nie krêci siê nerwowo, nie traci humoru, nie ucieka. Dlatego w³a¶nie uwa¿am, ¿e zrobi³ olbrzymi postêp, bo zanim siê za niego wziê³am, powtarzam, napruty chodzi³ niemal codziennie.

3. Absolutnie nie bagatelizujê tego, ¿e MIA£ problemy z nadu¿ywaniem alkoholu. Zdajê sobie sprawê, ¿e na³ogi mog± siê w ludziach w ka¿dej chwili odnowiæ, ¿e to s± po prostu okre¶lone tendencje. Rozmawiamy o tym bardzo powa¿nie. Wspólnie postanowili¶my, ¿e wy¶lê go na terapiê, je¶li zauwa¿ymy, ¿e problem powraca i znowu nie bêdzie umia³ postawiæ sobie umiaru. Teraz umiar jest i oboje to widzimy. Widz± to nawet osoby z jego otoczenia, które zachwycaj± siê tym, jak bardzo sporz±dnia³ odk±d razem jeste¶my. Zreszt± sam Wojtek mówi, ¿e jest tym pozytywnie zaskoczony, ale kiedy jeste¶my razem, kompletnie go nie ci¶nie i koncentruje siê po prostu na naszym zwi±zku, na mnie. Nigdy wcze¶niej nie kocha³ tak mocno i co za tym idzie, nie mia³ motywacji, by siê zmieniæ.

4. W temacie dzieci. My¶licie, ¿e dlaczego na razie ich nie planujê? Po prostu zobaczê, w jakim kierunku przebiegnie jego zmiana, czy uda mi siê go wyprowadziæ ca³kowicie na prost± i podejmê decyzjê za dwa lub trzy lata. Minê³y ju¿ czasy, kiedy marzy³am, by koniecznie mieæ czterech synów jak moja literacka idolka Natomiast o moje "bezpieczeñstwo" nie macie siê co martwiæ, bo nie jestem kobiet±, która pozwoli³aby sob± pomiataæ pod jakimkolwiek wzglêdem. Obawiam siê nawet, ¿e straszna ze mnie domina.

5. Och, on chcia³ znale¼æ sobie now± pracê od zaraz i to naprawdê z chêci±. To ja kaza³am mu jeszcze trochê poczekaæ. Na prze³omie lipca i sierpnia robiê sobie urlop, chcê siê totalnie zrelaksowaæ, wyjechaæ w parê miejsc i nie przyjmujê do wiadomo¶ci, ¿eby nie by³ wtedy do mojej ca³kowitej "dyspozycji" Na razie niech jeszcze chodzi do ciotki, potem odpoczniemy razem ze trzy tygodnie, a od koñcówki sierpnia ogarniam mu powa¿niejsz± robotê i mam ju¿ parê rzeczy na oku. To naprawdê robotne ch³opiê. Wszystkie usterki z mojego mieszkania, jak i biura, zniknê³y w kilka dni.

6. Która¶ z Was zarzuci³a mi, ¿e zakocha³am siê w jego wizji, któr± przed sob± roztoczy³am, a nie w nim samym. Kurde... nic bardziej mylnego! Wygl±d sam w sobie jest tutaj pod mój gust strza³em w dziesi±tkê, bo ju¿ przy pierwszym naszym spotkaniu ledwo siê pilnowa³am, ¿eby go nie "schrupaæ". Z czasem jak siê poznawali¶my, ujmowa³ mnie coraz bardziej, tak¿e je¶li chodzi o charakter i styl bycia. Jest silny, daje poczucie fizycznego bezpieczeñstwa - wiêkszego, ni¿ mia³am przy jakimkolwiek innym facecie, a tak jak wspomnia³am, zawsze celowa³am w grubych mi¶ków. Jednocze¶nie to troskliwy facet, z szacunkiem do kobiety, którego skali nawet nie umia³am sobie nawet wyobraziæ. Ka¿de moje ¿yczenie jest w trymigi wyczuwane i spe³niane, czujê, ¿e on ma z tego naprawdê satysfakcjê. Kwiatów to ja w ¿yciu tyle nie dosta³am, a¿ nie mam gdzie trzymaæ. Patriota, jeszcze wiêkszy ni¿ ja. O wielu wspólnych tematach ju¿ mówi³am. Ma naprawdê fajne poczucie humoru. Jego wady, czyli ci±gotki do alkoholu, wystawanie z kolesiami i brak porz±dnej pracy by³y czym¶, co naprawdê mnie na pocz±tku odstrasza³o i fakt, my¶la³am, ¿e w³a¶nie przez to nic z tego nie bêdzie. Pewnie gdyby kto¶ kilka lat temu powiedzia³ mi, ¿e oddam takiemu ca³e serce, wy¶mia³abym go perli¶cie. Jako dziewczynka wbi³am sobie do g³owy, ¿e zwi±¿ê siê z ¿o³nierzem albo policjantem Ale postanowi³am porzuciæ wszelkie g³uptackie idea³y i po prostu zwi±zaæ siê z cz³owiekiem, którego pokocha³am, niezale¿nie od tego kim jest. Teraz widzê, ¿e on naprawdê chce daæ sobie pomóc. Ostatnio prawie p³aka³ ze szczê¶cia, bo wyzna³ mi, ¿e my¶la³ ju¿, ¿e nigdy nie bêdzie mia³ szansy na normalne ¿ycie, a teraz szansa nadesz³a. I naprawdê na maksa siê wkrêci³ w nasze wspólne plany - jak i w plany swojej "przemiany".

I wiecie co? Chyba ten w±tek, ca³a ta agresja s³owna i czarnowidztwo, które mnie tu spotka³y, paradoksalnie jeszcze bardziej utwierdzi³y mnie w przekonaniu, ¿e chcê tego, co robiê. Teraz widzê, ¿e chyba w jednym macie racjê - prawdopodobnie pod¶wiadomie w³a¶nie tego chcia³am: "pochwaliæ siê" swoim planem na ¿ycie, zebraæ za to ciêgi i byæ w ten sposób zmuszon± do kontrowania wszystkich argumentów, czy raczej sprawdzenia samej siebie, czy dam radê to zrobiæ.

Edytowane przez DagmaraWrocek
Czas edycji: 2017-07-17 o 02:27
DagmaraWrocek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 02:36   #313
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 6 371
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Krzy¿yk na drogê
kalor jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 05:26   #314
201707201535
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 58
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

W mojej rodzinie jest kobieta która pracowa³a w o¶rodku odwykowym gdzie zosta³ skierowany pod przymusem jej przysz³y wyranek serca. Mi³o¶æ od pierwszego wejrzenia. On po wyj¶ciu z o¶rodka jak pil tak pi³ dalej. Wed³ug niej du¿o rzadziej i mniej ale dzieñ bez jednego piwka to dzieñ stracony a ona sama broni³a dalej jego na³ogu t³umacz±æ ¿e on po piwku jest weselszy, asertywniejszy... Ona zaczê³a braæ kredyty na realizacje jego super biznesów. Pan znika³ z pieniêdzmi na kilka dni a gdy wraca³ to oczywi¶cie bez biznesu, i bez pieniêdzy, za to poka¼n± liczb± promili we krwi. Ale przecie¿ nikt nie jest idealny, prawda? Móg³ zb³±dziæ, raz, drugi, trzeci... Dzi¶ oboje regularnie siedz± na parapetowym oknie sklepu. Zawsze pod tym sklepem usmiechniêta, zadowolona, podchmielona. Moze i nie ¿a³uje decyzji, mo¿e gdzie¶ skrycie marzy³a o ¿yciu pani ¿ulowej.
201707201535 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 05:56   #315
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 1 473
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Ja bym takiego kolesia kijem nie tknê³a,ale skoro to autorki typ to po co jej to odradzac?Ludzie maja rozne wymagania.Niektorzy nie maja i zyja.Wiekszosc z zon alkoholikow uwaza³a,ze zmieni,autorka nie stanowi wyj±tku.To nalog,ktory sie rozwija latami i trwa do konca zycia a ta sie cieszy ze facet na kilku imprezach na nia patrzy³ ile moze wypic.Serio rece opadaja,ale co kto lubi.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 06:07   #316
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Ta opowie¶æ staje siê coraz bardziej oblesna

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-07-17 o 08:50
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 06:23   #317
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

TY go wy¶lesz na terapiê? Nadal nic nie rozumiesz. On sam musi chcieæ siê leczyæ, to nie mo¿e byæ Twoja decyzja. Nie chce mi siê zreszt± ju¿ w tym temacie produkowaæ, bo poziom Twojego przem±drzalstwa i oderwanie od rzeczywisto¶ci mnie pora¿aj±. Powodzenia w zwi±zku z alkoholikiem, dalej udawajcie obydwoje, ¿e jest cudownie.
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 06:27   #318
201707201535
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 58
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Jak kto¶ tu s³usznie zauwa¿y³, ludzie z "wy¿szych" sfer równie¿ maj± problemy z alkoholem, tylko ¿e oni swój na³óg skrzêtnie chowaj± w zaciszu swojego domu. My¶lê, ¿e tak te¿ jest z autork±. Dziêki zwi±zkowi z mê¿czyzn± który na tak± skalê nadu¿ywa alkoholu to np. jej butelka wina czy czego tam to piku¶. Byæ mo¿e ma jakie¶ przeb³yski ¶wiadomo¶ci, wyrzutów sumienia ¿e popija ale dzieki posiadaniu faceta który pije wiêcej i czê¶ciej, jej picie nie wygl±da tak ¼le a i do tego jest usprawiedliwione.
201707201535 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 06:31   #319
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 4 063
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

no kurde, chodzacy wrecz dla nie jednej ideal, oprocz oczywiscie tego alkoholu.
Chyba, gdyby nie te procenty to nie moglby sie od kobit opedzic.

A skoro to nie choroba wrodzona a nalog, to od jak dawna? Czy wczesniej, gdy nie byl alkoholikiem, czy panem spod sklepu jak zwal to zwal, to od zawsze mial tylko ta jedna robotke? i jak taki cudowny a nie pije od zawsze, to prawdopodobnie byl wczesniej w zwiazku, to dlaczego nie wyszlo?(bo, ze do 40-chy sam, to nie uwierze)
wiekanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 06:54   #320
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 5 970
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Zachowujesz siê jakby¶ go sobie kupi³a. Ty go wy¶lesz na terapiê, Ty ogarniesz mu prace, Ty chcesz mieæ do swojej dyspozycji na urlopie, Ty decydujesz ile bêdziecie piæ I najgorsze, ¿e nie widzisz w tym nic dziwnego, pani magister No rzeczywi¶cie, tak wygl±da fajny i dobrze rokuj±cy zwi±zek
__________________

To, ¿e siê do Ciebie u¶miecham, wcale nie musi oznaczaæ, ¿e Ciê lubiê.
Mogê, na przyk³ad, wyobra¿aæ sobie, ¿e stoisz w p³omieniach

Ma³a Mi


"Dobrze jest umieæ odró¿niaæ ¿ycie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 06:57   #321
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

To jest czlowiek a nie pies..

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:41   #322
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 6 660
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez kennedy Poka¿ wiadomo¶æ
To jest czlowiek a nie pies..

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Skojarzy³o mi siê dok³adnie tak samo...
__________________
"Z u¶miechem traktuj siebie, swoje niedoci±gniêcia, swoj± duchow± nieporadno¶æ. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:44   #323
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomo¶ci: 3 218
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Autorka zapewnia lepsza rozrywke niz niejeden kabaret. Czterech synow jak jej idolka, maz policjant lub zolnierz, i to wszystko porzucone dla zula spijajacego piwko. Dwa razy przeczytalam czy chodzi o zula spijajacego piwko czy moze jednak kota spijajacego smietanke

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
new woman in town jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:45   #324
201712071518
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 11 487
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez DagmaraWrocek Poka¿ wiadomo¶æ
Raz jeszcze dziêkujê za wszystkie powa¿ne odpowiedzi bez jadu. Jednak widzê, ¿e w kilku kwestiach dalej siê nie rozumiemy.

1. On nie "zaczepia obcych ludzi" o pieni±dze na alkohol. W tamtym czasie, gdy siê o to do mnie zwróci³, byli¶my ju¿, mo¿na powiedzieæ, znajomymi. Wcze¶niej multum razy bywa³am w "jego" sklepie i ani razu nie poprosi³ mnie o pieni±dze, raz bodaj o papierocha. Widaæ by³o, ¿e jest skrêpowany jak uczniak, trzydzie¶ci razy przeprasza³, a potem upar³ siê, ¿eby mi te z³ocisze oddaæ, mimo, ¿e chcia³am mu darowaæ. Gdyby by³ taki roszczeniowy jak podejrzewacie, to chyba ucieszy³by siê z tej propozycji, ne c'est pas?

2. Pytacie, czy to prawda, ¿e dalej pije. A có¿ to, u licha, znaczy "piæ"? Fakty s± takie, ¿e od czasu naszego zwi±zku tylko raz, po urodzinach kumpla, widzia³am go mocno naprutego. Wcze¶niej widywa³am codziennie. Teraz rzecz wygl±da tak, ¿e spija jedno, max dwa piwka, a to nawet nie codziennie. Czy to w naszej czê¶ci globu naprawdê a¿ taki pora¿aj±cy wynik? Ja te¿ wypijam czasem i kilka na tydzieñ, a w weekendy nie raz, nie dwa, nie dziesiêæ, potrafi³am wstawiæ siê z kole¿ankami. Czy to robi ze mnie alkoholiczkê? Nie, poniewa¿ nigdy nie ssa³o mnie w do³ku z braku alkoholu, nigdy te¿ nie czu³am siê od niego w jakikolwiek sposób uzale¿niona, nigdy nie zeszmaci³am siê tak, ¿eby urwa³ mi siê film. Teraz sytuacja wygl±da tak, ¿e to ja kontrolujê, ile ewentualnie wypijemy podczas naszych wspólnych posiadówek - czy bêdzie to piwko, czy dwa drinki, czy jakie¶ winko do kolacji. On nigdy siê nie targuje, ani nie wybrzydza. Bardzo czêsto nie pijemy w ogóle i nie ma ¿adnego "no weee¼". Nie krêci siê nerwowo, nie traci humoru, nie ucieka. Dlatego w³a¶nie uwa¿am, ¿e zrobi³ olbrzymi postêp, bo zanim siê za niego wziê³am, powtarzam, napruty chodzi³ niemal codziennie.

3. Absolutnie nie bagatelizujê tego, ¿e MIA£ problemy z nadu¿ywaniem alkoholu. Zdajê sobie sprawê, ¿e na³ogi mog± siê w ludziach w ka¿dej chwili odnowiæ, ¿e to s± po prostu okre¶lone tendencje. Rozmawiamy o tym bardzo powa¿nie. Wspólnie postanowili¶my, ¿e wy¶lê go na terapiê, je¶li zauwa¿ymy, ¿e problem powraca i znowu nie bêdzie umia³ postawiæ sobie umiaru. Teraz umiar jest i oboje to widzimy. Widz± to nawet osoby z jego otoczenia, które zachwycaj± siê tym, jak bardzo sporz±dnia³ odk±d razem jeste¶my. Zreszt± sam Wojtek mówi, ¿e jest tym pozytywnie zaskoczony, ale kiedy jeste¶my razem, kompletnie go nie ci¶nie i koncentruje siê po prostu na naszym zwi±zku, na mnie. Nigdy wcze¶niej nie kocha³ tak mocno i co za tym idzie, nie mia³ motywacji, by siê zmieniæ.

(...)

5. Och, on chcia³ znale¼æ sobie now± pracê od zaraz i to naprawdê z chêci±. To ja kaza³am mu jeszcze trochê poczekaæ. Na prze³omie lipca i sierpnia robiê sobie urlop, chcê siê totalnie zrelaksowaæ, wyjechaæ w parê miejsc i nie przyjmujê do wiadomo¶ci, ¿eby nie by³ wtedy do mojej ca³kowitej "dyspozycji" Na razie niech jeszcze chodzi do ciotki, potem odpoczniemy razem ze trzy tygodnie, a od koñcówki sierpnia ogarniam mu powa¿niejsz± robotê i mam ju¿ parê rzeczy na oku. To naprawdê robotne ch³opiê. Wszystkie usterki z mojego mieszkania, jak i biura, zniknê³y w kilka dni.

6. Która¶ z Was zarzuci³a mi, ¿e zakocha³am siê w jego wizji, któr± przed sob± roztoczy³am, a nie w nim samym. Kurde... nic bardziej mylnego! Wygl±d sam w sobie jest tutaj pod mój gust strza³em w dziesi±tkê, bo ju¿ przy pierwszym naszym spotkaniu ledwo siê pilnowa³am, ¿eby go nie "schrupaæ". Z czasem jak siê poznawali¶my, ujmowa³ mnie coraz bardziej, tak¿e je¶li chodzi o charakter i styl bycia. Jest silny, daje poczucie fizycznego bezpieczeñstwa - wiêkszego, ni¿ mia³am przy jakimkolwiek innym facecie, a tak jak wspomnia³am, zawsze celowa³am w grubych mi¶ków. Jednocze¶nie to troskliwy facet, z szacunkiem do kobiety, którego skali nawet nie umia³am sobie nawet wyobraziæ. Ka¿de moje ¿yczenie jest w trymigi wyczuwane i spe³niane, czujê, ¿e on ma z tego naprawdê satysfakcjê. Kwiatów to ja w ¿yciu tyle nie dosta³am, a¿ nie mam gdzie trzymaæ. Patriota, jeszcze wiêkszy ni¿ ja. O wielu wspólnych tematach ju¿ mówi³am. Ma naprawdê fajne poczucie humoru. Jego wady, czyli ci±gotki do alkoholu, wystawanie z kolesiami i brak porz±dnej pracy by³y czym¶, co naprawdê mnie na pocz±tku odstrasza³o i fakt, my¶la³am, ¿e w³a¶nie przez to nic z tego nie bêdzie. Pewnie gdyby kto¶ kilka lat temu powiedzia³ mi, ¿e oddam takiemu ca³e serce, wy¶mia³abym go perli¶cie. Jako dziewczynka wbi³am sobie do g³owy, ¿e zwi±¿ê siê z ¿o³nierzem albo policjantem Ale postanowi³am porzuciæ wszelkie g³uptackie idea³y i po prostu zwi±zaæ siê z cz³owiekiem, którego pokocha³am, niezale¿nie od tego kim jest. Teraz widzê, ¿e on naprawdê chce daæ sobie pomóc. Ostatnio prawie p³aka³ ze szczê¶cia, bo wyzna³ mi, ¿e my¶la³ ju¿, ¿e nigdy nie bêdzie mia³ szansy na normalne ¿ycie, a teraz szansa nadesz³a. I naprawdê na maksa siê wkrêci³ w nasze wspólne plany - jak i w plany swojej "przemiany".

I wiecie co? Chyba ten w±tek, ca³a ta agresja s³owna i czarnowidztwo, które mnie tu spotka³y, paradoksalnie jeszcze bardziej utwierdzi³y mnie w przekonaniu, ¿e chcê tego, co robiê. Teraz widzê, ¿e chyba w jednym macie racjê - prawdopodobnie pod¶wiadomie w³a¶nie tego chcia³am: "pochwaliæ siê" swoim planem na ¿ycie, zebraæ za to ciêgi i byæ w ten sposób zmuszon± do kontrowania wszystkich argumentów, czy raczej sprawdzenia samej siebie, czy dam radê to zrobiæ.
Tak, dla kogo¶ kto ma - jak to uroczo nazwa³a¶ ''ci±gotki"
do alkoholu to du¿o. Plus raz nawalony jak piec kaflowy przez 3 miesi±ce. Có¿, ludzie ktorrzy nie maj± ci±gatek ani problemów umiej± siê kontrolowaæ



Pogrubione - za to, ¿e siê tak ³adnie poddaje tresurze rzucasz mu pi³eczkê czy dajesz smako³yka?

Przy pierwszym spotkaniu? wtedy kiedy zmienia³ gacie rzadziej ni¿ co 3 dni?

Tiaaaa, ¿ulek wyklêty

ci±gotki - jak uroczo, prawie jak ³askotki

my¶lê, ¿e powinna¶ i¶æ na ca³o¶æ i zatrudniæ go u siebie - zawsze bêdziesz mog³a wzorem cioci kryæ menela jak jego urocze ci±gotki przeszkodz± mu w pracy. Po co innych pracodawców nara¿aæ na problemy z menelem
201712071518 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:50   #325
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Przeczytaj autorko, jak ty o nim piszesz. Ty tu rz±dzisz, on robi, co ka¿e pani. Ciekawe, kiedy to zauwa¿y. I kiedy mu zacznie to przeszkadzaæ.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:50   #326
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomo¶ci: 1 943
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Jesli nie jest to podpucha to jak inaczej nazwac kobiete ,ktora swiadomie wiaze sie z alkoholikiem ?
Mam takich radosnych pijaczkow w rodzinie i dziwimy sie za kazdym razem jak jakas kobiete przydybia.
Bo alkoholizm plus llenistwo, brak perspektyw i jakichkolwiek ambicji to jak zacytuje jedna z wizazanek- niezle combo.
I jeszcze prawdziwy patriota, no wypisz wymaluj moj 35 letni kuzyn hehe

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:51   #327
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Poka¿ wiadomo¶æ
Zachowujesz siê jakby¶ go sobie kupi³a. Ty go wy¶lesz na terapiê, Ty ogarniesz mu prace, Ty chcesz mieæ do swojej dyspozycji na urlopie, Ty decydujesz ile bêdziecie piæ I najgorsze, ¿e nie widzisz w tym nic dziwnego, pani magister No rzeczywi¶cie, tak wygl±da fajny i dobrze rokuj±cy zwi±zek
W³a¶nie to mia³am na my¶li.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:15   #328
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 3 214
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Poka¿ wiadomo¶æ
Zachowujesz siê jakby¶ go sobie kupi³a. Ty go wy¶lesz na terapiê, Ty ogarniesz mu prace, Ty chcesz mieæ do swojej dyspozycji na urlopie, Ty decydujesz ile bêdziecie piæ I najgorsze, ¿e nie widzisz w tym nic dziwnego, pani magister No rzeczywi¶cie, tak wygl±da fajny i dobrze rokuj±cy zwi±zek
Cytat:
Napisane przez mariamalaria Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie to mia³am na my¶li.
Ju¿ we wcze¶niejszych postach autorki by³o widoczne jej podej¶cie do faceta, ale w ostatniej wiadomo¶ci szczególnie mnie porazi³o to 'wy¶lê na terapiê; ja decydujê, ile wypijemy; kaza³am mu zaczekaæ; ogarniam mu pracê'. Póki misio rado¶nie potakuje, trwa sielanka.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:22   #329
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Autorko, kochasz swój obraz w jego oczach, prawda?
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:46   #330
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Poka¿ wiadomo¶æ
no kurde, chodzacy wrecz dla nie jednej ideal, oprocz oczywiscie tego alkoholu.
Chyba, gdyby nie te procenty to nie moglby sie od kobit opedzic.

A skoro to nie choroba wrodzona a nalog, to od jak dawna? Czy wczesniej, gdy nie byl alkoholikiem, czy panem spod sklepu jak zwal to zwal, to od zawsze mial tylko ta jedna robotke? i jak taki cudowny a nie pije od zawsze, to prawdopodobnie byl wczesniej w zwiazku, to dlaczego nie wyszlo?(bo, ze do 40-chy sam, to nie uwierze)
A ja jestem sk³onna uwierzyæ. M±¿ ma w¶ród znajomych takiego menela, którego z kobiet± nigdy w ¿yciu nie widzia³.
Facet z normalnej rodziny (ojciec ma w³asn± firmê), kiedy¶ tam pracowa³, ale skoñczy³o siê tak, ¿e namiêtno¶æ do kieliszka zwyciê¿y³a i facet ima³ siê tylko dorywczych robót, by mieæ za co chlaæ. I tak mu zesz³o do teraz, a ma lat 44. I tak ¿yje, tu trawê skosi, tam li¶cie zagrabi, ogródek przekopie. Dostanie parê groszy, przepije, szuka okazji do szybkiego zarobku i tak w kó³ko.
Nic w ¿yciu nie zmienia, mimo gadania rodziców i kolegów, którzy nie przebieraj±c w s³owach mówi± mu, co my¶l± o takim ¿yciu.

S±dzê wiêc, ¿e panu spod sklepu za jaki¶ czas znudzi siê bycie pokojowym pieskiem i wróci do swojego naturalnego ¶rodowiska.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-07-19 11:31:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.