Listopadówki 2017 cz. 3 <3 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-18, 10:50   #1531
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
To, ze 2,5 latka woli spac pod kocem to nie znaczy, ze koldra sie nie przydaje. Akurat u nas tak jest. Ale chodzilo mi o to, ze przy noworodku poprostu poscieli sie nie uzywa od razu. Ze wzgledow bezpieczenstwa. Tak samo odradzane sa ochraniacze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
na co dzien pracuje z noworodkami i kazdy ma posciel...

dziecko moze na niej lezec - jest wtedy wygodniej, po karmieniu jak nie ma czasu na czekanie, az dziecku sie odbije ukladamy je na boku i podkladamy pod plecki koloderke zeby sie nie sturlalo na plecy i nie zakrztusilo.

przy profilaktyce antyrefluksowej ukladamy dziecko wyzej i podkladami koldre pod nozki zeby sie nie sturlalo na drugi koniec lozeczka.

inna sprawa - noworodek owiniety tetra i otulony koldra. z dobrego "kokonu" nie ma opcji sie wydostac. jest to bezpieczniejsze niz sam rozek, gdzie glowa dziecka zwykle lezy nizej niz reszta jego ciala

widze tysiace uzyc poscieli i jezeli jej nie uzywasz - to okej, ale ja z racji pracy widze tysiace innych zastosowan niz przecietna kobieta, ktora slyszac slowo "koldra" zapewne mysli jedynie o zastosowaniu "by okryc nia dziecko"
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:02   #1532
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
Leżakująca ta ciąża przez tego pessara? Pierwsza pociecha daje odpocząć? Od początku 1 cm szyjki? Jak to u Ciebie było?
Córcia już ma imię?
Mam nakazane leżeć, choc na L4 mam wpisaną nie leżąca, chyba chciała mi choć troszkę ułatwić i takie wypisała.

Pessar mam prawie od początku. W zasadzie od 3 wizyty, nie pamiętam, który wtedy był tydzień, musiałabym w kartę spojrzeć. Szyjka od początku miała 1,5 cm, znaczy przed drugą ciążą. Jak zaszłam w ciążę to niedługo później zaczęła się skracać i od razu mi to założyli. Syn jest bardzo energiczny, nie usiedzi, ale mąż bardzo się stara i go zabiera na spacery, bawi się z nim, tak, żebym ja jak najmniej musiała. Ze mną mały się bawi zwykle na łóżku, ale to takie na zasadzie lezymy, przytulamy się, rozmawiamy (po swojemu :brzydal) lub czasem na dywanie z nim poleże a on zabawkami się pobawi. Najgorzej jest go zabrać ode mnie. Np jak mąż go bierze na dwór, ubieram go, a on niby idzie z nim ale ogląda się na mnie, żebym i ja szła.

Co do pościeli, Miałam ubrane łóżeczko w prześcieradło tylko. Kładłam małego w rożku. Później jak już był za duży na rożek to bez rożka i nakrywałam lekkim kocykiem. Bez poduszki, pod materacem miałam kilka reczników, żeby spadek był. Ale on się urodził w maju.

Teraz planuje w śpiworku małą kłaść. Pościel może jak podrośnie, choć jak mi podrośnie to się zrobi ciepło, że kocyk wystarczy. Wyjdzie w praniu

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Co do odczuć z szyjką, miałam akcje, że czułam ukłucia w dole brzucha, twardniał mi, robił się jak kamień. Od razu jechałam wtedy na kontrole no i wyszło, że to od skracania się. Teraz na szczęście nic nie odczuwam, czasami w kąpieli mi też twardnieje, ale gin kazała chłodniejszą wodę lać, bo to może od wody za ciepłej.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
na co dzien pracuje z noworodkami i kazdy ma posciel...

dziecko moze na niej lezec - jest wtedy wygodniej, po karmieniu jak nie ma czasu na czekanie, az dziecku sie odbije ukladamy je na boku i podkladamy pod plecki koloderke zeby sie nie sturlalo na plecy i nie zakrztusilo.

przy profilaktyce antyrefluksowej ukladamy dziecko wyzej i podkladami koldre pod nozki zeby sie nie sturlalo na drugi koniec lozeczka.

inna sprawa - noworodek owiniety tetra i otulony koldra. z dobrego "kokonu" nie ma opcji sie wydostac. jest to bezpieczniejsze niz sam rozek, gdzie glowa dziecka zwykle lezy nizej niz reszta jego ciala

widze tysiace uzyc poscieli i jezeli jej nie uzywasz - to okej, ale ja z racji pracy widze tysiace innych zastosowan niz przecietna kobieta, ktora slyszac slowo "koldra" zapewne mysli jedynie o zastosowaniu "by okryc nia dziecko"
Z synem jak w szpitalu leżałam po porodzie to robiły takie kokony położne

Czasem robiłam taki rulonik dla małego własnie z kołdry, żeby nie leżał ciągle w jednej pozycji to kładłam na bok i kołdrą podpierałam.

Myślę, że warto mieć pościel. Może akurat się przydać, nic nigdy nie wiadomo.
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:04   #1533
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez Hapinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaką macie hemoglobinę i hematokryt ? Bo moja pomimo brania żelaza, wit C, B12 ciagle się obniża w sumie... próbowałam pic sok z buraków ale ciężko, pokrzywa tez słabo wchodzi...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 11.8-w moich witaminach nie ma zelaza i na razie nie musze brac ale startowalam prawie,z 15




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:05   #1534
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Ktoś jeszcze pytał o imię: Pierwsze jakie nam wpadło w ucho to Ewa, mąż ostatnio wspominał coś o Agacie, że też mu się to imię podoba. Zobaczymy, trochę mi dogryza, że ja wybrałam dla syna (wcale nieprawda, razem wybieralismy) to on teraz dla córki. Myślę, że Ewa zostanie, ale ręki sobie teraz nie dam uciąć
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:07   #1535
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez ultraradiola Pokaż wiadomość
Witam się w gronie osób cierpiących na bezsenność padam na pyszczek dzisiaj. Zasnęłam może było dobrze po 2 a o 6.20 budzik do pracy. i teraz siedzę jak zoombi.

Dzisiaj mam wizytę u gina. Byłam co prawda tydzień temu pytał czy chcę L4 uprosiłam go żeby tydzień jeszcze do pracy pochodzić bo są urlopy i mam przyjść dzisiaj. Trochę się boję co ja będę w tym czasie robić

Lestry brawo dla Florianka dzielny chłopczyk z niego

Wczoraj znajoma urodziła synka waga uwaga 4300 była tydzień po terminie nic nie pomagało na wywołanie porodu więc w ostateczności zrobili cc i w sumie dobrze bo dziewczyna by się męczyła Imię jakie wybrali to Gucio - Gustaw
GRATULACJE dla kolezanki i maluszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez eemmaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie na glukozie. Ależ mi niedobrze :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:08   #1536
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Powiem wam że kiepsko się czuję po tej glukozie. Nadal mnie mdli, boli mnie głowa, mam poczucie arytmii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:10   #1537
kana158
Zakorzenienie
 
Avatar kana158
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 863
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
na co dzien pracuje z noworodkami i kazdy ma posciel...

dziecko moze na niej lezec - jest wtedy wygodniej, po karmieniu jak nie ma czasu na czekanie, az dziecku sie odbije ukladamy je na boku i podkladamy pod plecki koloderke zeby sie nie sturlalo na plecy i nie zakrztusilo.

przy profilaktyce antyrefluksowej ukladamy dziecko wyzej i podkladami koldre pod nozki zeby sie nie sturlalo na drugi koniec lozeczka.

inna sprawa - noworodek owiniety tetra i otulony koldra. z dobrego "kokonu" nie ma opcji sie wydostac. jest to bezpieczniejsze niz sam rozek, gdzie glowa dziecka zwykle lezy nizej niz reszta jego ciala

widze tysiace uzyc poscieli i jezeli jej nie uzywasz - to okej, ale ja z racji pracy widze tysiace innych zastosowan niz przecietna kobieta, ktora slyszac slowo "koldra" zapewne mysli jedynie o zastosowaniu "by okryc nia dziecko"
A Jezuuu.. uderz w stol, a nozyce sie odezwą.

Zapomnialam aby nie reagowc na Twoje wypowiedzi, bo pomimo, ze znasz 1001 zastosowan koldry (w przeciwienstwie do przecietnej kobiety) to nie wiesz co to mila dyskusja 😉
I tak faaaktycznie, wlasnie po to kupuje sie odpowiednio twardy materacyk do lozeczka aby rozkladac na nim mieciutka koldre.
I coz, jednak przecietna kobieta, ktora miala do czynienia dzien w dzien z noworodkiem wie, ze nie tylko koldra sluzy do rolowania i podkladania pod plecki 😉

Ja przy pierwszym dziecku kupilam caly zestaw poscieli i chcialam sie jedynie podzielic uwaga, ze wedlug mnie byl to zupelnie nieprzemyslany i niepotrzebny zakup jak na tamten moment.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kana158 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 11:14   #1538
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez Hapinka Pokaż wiadomość
Nie miałam sprawdzanego, w poniedziałek wizyta zobaczę co powie gin. Biorę tabletki Omega maja 30mg żelaza. Kiedyś brałam Tardyferon i miałam straszne zaparcia i bez ciąży po tym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie bioferol pomaga. Nie mam po nim zaparć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez whenee Pokaż wiadomość
Dziewuszki pytanie z serii wyprawowych: Macie jakieś zachcianki wyprawkowe na które was teoretycznie stać ale to typowa zachcianka, bo ładnie wygląda itp.

Ja miałam ochotę na kosz Mojżesza i stwierdziłam że póki go nie dorwę w dobrej cenie czyt. poniżej 100 zł to się obejdę. Druga sprawa to kocyki i komplety minky. Tutaj też cena gra główną rolę a takie dzianinowe nie schodzą poniżej 100 zł. Na początku zdeklarowałam się ostro że minky jest brzydkie i faktycznie nie ma takiego ładnego zgaszonego różu, no może jest i jakiś ładny mysi szary, ale tu znowu tkaniny mnie nie powalają. A to co mi się podoba kosztuje też 100 zł i również szkoda mi kasy.

Tylko przeglądam te instagramy i szukam kogoś kto w dobrej cenie ma kocyki itp. Od sobie mogę polecić miko minky, cenowo dobrze, wzory bardzo uniwersalne ale też szału nie ma jeśli chodzi o mnogość materiałów.

Takie moje rozkminy z rana i żeby to jeszcze pasowało do kosza, wózka i pokoju. Gwiazdki szare są wszędzie a ja bym chciała delikatny dziewczęcy wzór nie przesłodzony kwiatowy szarawo różowy...

A tymczasem czas na zwykłą parowkowa bo za mną chodzi od wczoraj z keczupem.
Jedno z moich szaleństw to woombie :-P drugie, które chce zrealizować to mufka do wózka no i laktator. Myślę też nad fasolką do karmienia. Z kosmetyków będzie absolutne minimum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Zbieram się powoli do lekarza, za 1.5h mam krzywą cukrową. A potem znowu do remontu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak u Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:17   #1539
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
A Jezuuu.. uderz w stol, a nozyce sie odezwą.

Zapomnialam aby nie reagowc na Twoje wypowiedzi, bo pomimo, ze znasz 1001 zastosowan koldry (w przeciwienstwie do przecietnej kobiety) to nie wiesz co to mila dyskusja 😉
I tak faaaktycznie, wlasnie po to kupuje sie odpowiednio twardy materacyk do lozeczka aby rozkladac na nim mieciutka koldre.
I coz, jednak przecietna kobieta, ktora miala do czynienia dzien w dzien z noworodkiem wie, ze nie tylko koldra sluzy do rolowania i podkladania pod plecki 😉

Ja przy pierwszym dziecku kupilam caly zestaw poscieli i chcialam sie jedynie podzielic uwaga, ze wedlug mnie byl to zupelnie nieprzemyslany i niepotrzebny zakup jak na tamten moment.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie uwazam zeby ktorakolwiek z moich ostatnich wypowiedzi byla nieuprzejma. dziele sie swoja wiedza i mam konkretne argumenty, a nie zaczynam wypowiedz od "mojej 2,5-letniej coreczce sie nie przydala" (wiec po co ty to kupujesz). no wybacz

to tak jak sie slucha niektorych matek w piaskownicy. "moj Brajanek zrobil dzisiaj piekna kupke"...
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:21   #1540
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez olala22 Pokaż wiadomość
Też miałam fazę na Minky ale mi przeszło Raczej poszukam jakiegoś ciepłego kocyka, niekoniecznie modnego
Polecam z tej firmy: http://allegro.pl/bobobaby-sliczny-p...481621125.html
Mam dwa (grubszy i cienszy). Prane od ponad 3 lat a wyglądają super i dla drugiej córi też będą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Czas dolaczyc, skoro wreszcie mam cos do powiedzenia.
Podczytuje Was jakis czas.

Mam na imie Ola, mieszkam w malej miejscowości kolo Lipska (mazowieckie) to moja druga ciąża, pierwszy synek z 2015. Termin na 02.12 ale z moimi problemami z szyjka to i w listopadzie moge wyleciec. :/ Spodziewam sie coreczki.

Co do zachcianek... tez mi szkoda na niektore rzeczy kasy. Znalazlam ostatnio fajny spiworek rekinek, ale jak zobaczylam cene 200 to powalilo mnie to na kolana. dokopalam sie do babki, ktora chwala i szyje za 85. No i oczywiscie zamowilam. ale naprawdę skradl mi serce i nie moglam sie powstrzymac.

Co do minky, fajna sprawa, wybralam dla malej delikatny roz i wzor w piorka. Mysle ze nie bedzie przesadzony mocno. Spiworek tez w takim zgaszonym rozu. Jest teraz tyle ofert, ze nie wiadomo gdzie zamawiac, co zamawiac i za ile. Ale stwierdziłam, ze sprawdzę czy warto. Najwyzej jak mi sie nie spodoba to dam w prezencie bratowej meza, ona tez sie córki spodziewa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez whenee Pokaż wiadomość
No właśnie chciałabym mieć wszystko żebym nie musiała nikogo wysyłać na zakupy. Wszystkiego przewidzieć się nie da, szkoda mi kasy na laktator ale jak trzeba będzie to kupię chyba elektryczny? No właśnie pytanie do mam ręczny czy elektryczny. Kocyki i rożek jakiś tam mam, mogły być ładniejszy ale te dają radę. Nikt z mojego otoczenia nie wyrywa się z kupowaniem czegoś dla małej oprócz mnie.. myślałam że babcia wpadnie w szał zakupowy a tu dupa. Chyba jestem za wybredna i nie chce mi kupować rzeczy wiedząc że mi się nie spodobają a dwa mamy trochę inne gusta. Ona lubi zielenie, pomarańcze a ja wprost nie trawie tych kolorów. Co kupuje na pierwszą wnuczkę to ja bym na swoje dziecko nie założyła. Jakiś turkus, fuksja...
No ja polecam elektryczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:22   #1541
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cześć invi_08

Cytat:
Napisane przez whenee Pokaż wiadomość
Dziewuszki pytanie z serii wyprawowych: Macie jakieś zachcianki wyprawkowe na które was teoretycznie stać ale to typowa zachcianka, bo ładnie wygląda itp.
Mnie się zawsze dużo gadżetów (nieprzydasiów) podobało, ale racjonalizowałam sobie, że przecież to tylko ozdoba i na nic mi to... Teraz jakoś zracjonalizowałam sobie, że przecież MUSZĘ mieć cotton balls (kupiłam co prawda wersję origami), żeby mieć przygaszone światło. Niby grosze... ale no - sama dla siebie nie kupię, ale już dla Małej... to przecież zupełnie co innego. Zestaw antyram i w cholerę pudełek... A już ogromnie musiałam się wysilić w racjonalizowaniu sobie zakupu kredek i materiałów plastycznych (chcę narysować obrazki na ścianę).

Kocyk kupiłam normalny, szary w gwiazdki, chyba nawet nie dziecięcy - w Agacie

A z innej bajki: jutro jadę z moim I. do hurtowni artykułów dziecięcych (od smoczka po meble + rzeczy dla mamy); moje pytanie: Jakie artykuły higieniczne będą przydatne dla mnie? Czy ktoś już ma doświadczenie co się przydało (marki?), a na co szkoda kasiory? Wiem, że są całe listy must have do szpitala, ale szczerze wolałabym poznać recenzję użytkowniczek, aniżeli firm

Cytat:
Napisane przez whenee Pokaż wiadomość
Nikt z mojego otoczenia nie wyrywa się z kupowaniem czegoś dla małej oprócz mnie.. myślałam że babcia wpadnie w szał zakupowy a tu dupa. Chyba jestem za wybredna i nie chce mi kupować rzeczy wiedząc że mi się nie spodobają a dwa mamy trochę inne gusta. Ona lubi zielenie, pomarańcze a ja wprost nie trawie tych kolorów. Co kupuje na pierwszą wnuczkę to ja bym na swoje dziecko nie założyła. Jakiś turkus, fuksja...
Hahah, mam podobne odczucia. Obie babcie jakoś z dystansem podchodzą do tematu. Niby oglądają czasopisma, niby pokazują co jest fajne, co nie - pytają się... ale no czyny za tym nie idą Myślę, że to też wynika z odmiennych gustów. Moja mama odważyła się kupić jakieś tam drobiazgi dla Małej z okazji moich urodzin ale bardzo neutralne W sumie mój I. ma zakaz kupowania rzeczy dla Małej bez mojej aprobaty, no więc tego ten...

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Zbieram się powoli do lekarza, za 1.5h mam krzywą cukrową. A potem znowu do remontu...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie czeka malowanie... Dzisiaj już posprzątane, zaraz biorę się za robienie Leśnego mchu, a na wieczór mam w planie zrobić sorbet cytrynowy ... i ogolić nogi :brzyda l:


Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
to ze Twojej corce nie jest potrzebna posciel, nie oznacza, ze nam sie nie przyda ja caly rok spie pod gruba koldra, bo inaczej nie potrafie, gdy np. ktos latem spi kompletnie nago, bez okrycia
Witam w klubie, ja też jestem z tych, co muszą spać pod przykryciem
Ale faktycznie Małej nie będę na razie kupować pościeli. Kocyk styknie ew. lekka kołderka ewentualnie.
Mimo, iż niegdyś zakochałam się w ochraniaczach, aktualnie uważam, że to zbędny i nieprzydatny wydatek.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 11:22   #1542
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez skarbeeeek Pokaż wiadomość
WitajcieJa tez niewiele kupuje...tylko rozek kosmetyki pieluszki i łozeczko Ubranka biore od znajomych reszte dokupie jak bede potrzebowac...to moja pierwsza ciaza...pozdrawiam
Nowa listopadówka? Czy coś przeoczyłam?
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:25   #1543
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
Akurat posciel nowoworodkowi nie jest potrzebna od razu 😉 moja corka (2,5roku) do tej pory nie korzysta z poduszki i spi tylko pod kocem. A kołudra lezy i sie kurzy.
Dla drugiej coreczki kupuje tylko rozki i przescieradelka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasza kołdra od ponad 3 lat leży nowa i nieuzywana :-P pościel mam po mojej siostrze ale córka woli swój kocyk więc też nieuzywana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:27   #1544
kana158
Zakorzenienie
 
Avatar kana158
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 863
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez eemmaa Pokaż wiadomość
Nasza kołdra od ponad 3 lat leży nowa i nieuzywana :-P pościel mam po mojej siostrze ale córka woli swój kocyk więc też nieuzywana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiam co ja zrobie jak moja cora z kocyka wyrosnie 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kana158 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:28   #1545
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez eemmaa Pokaż wiadomość
Powiem wam że kiepsko się czuję po tej glukozie. Nadal mnie mdli, boli mnie głowa, mam poczucie arytmii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oooo;/ może minie jak zjesz? Mnie po glukozie do końca dnia glut w gardle stał.
Kiedy wyniki?
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:29   #1546
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Zbieram się powoli do lekarza, za 1.5h mam krzywą cukrową. A potem znowu do remontu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:30   #1547
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
na co dzien pracuje z noworodkami i kazdy ma posciel...

dziecko moze na niej lezec - jest wtedy wygodniej, po karmieniu jak nie ma czasu na czekanie, az dziecku sie odbije ukladamy je na boku i podkladamy pod plecki koloderke zeby sie nie sturlalo na plecy i nie zakrztusilo.

przy profilaktyce antyrefluksowej ukladamy dziecko wyzej i podkladami koldre pod nozki zeby sie nie sturlalo na drugi koniec lozeczka.

inna sprawa - noworodek owiniety tetra i otulony koldra. z dobrego "kokonu" nie ma opcji sie wydostac. jest to bezpieczniejsze niz sam rozek, gdzie glowa dziecka zwykle lezy nizej niz reszta jego ciala

widze tysiace uzyc poscieli i jezeli jej nie uzywasz - to okej, ale ja z racji pracy widze tysiace innych zastosowan niz przecietna kobieta, ktora slyszac slowo "koldra" zapewne mysli jedynie o zastosowaniu "by okryc nia dziecko"
Ja tylko z prześcieradła korzystałam. Rozkow nie cierpie. Kołdra leży w szafie nieużywana. Nie znalazłam dla niej zastosowania ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:31   #1548
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość
Cześć invi_08

A z innej bajki: jutro jadę z moim I. do hurtowni artykułów dziecięcych (od smoczka po meble + rzeczy dla mamy); moje pytanie: Jakie artykuły higieniczne będą przydatne dla mnie? Czy ktoś już ma doświadczenie co się przydało (marki?), a na co szkoda kasiory? Wiem, że są całe listy must have do szpitala, ale szczerze wolałabym poznać recenzję użytkowniczek, aniżeli firm
Hej

Wg mnie dobra maść na brodawki. W jakim ja byłam szoku, że mnie piersi bolą Nie wiem, wiedziałam, że może się udać karmić piersią, że mogą boleć, ale do szpitala zapomniałam zabrać taką maść. Kupiła mi wtedy szwagierka Bephanten bodajże. Wiem, że zaleca się smarowanie własnym mlekiem, ale myślałam, że mi odpadną zaraz, więc i za maścią się rozejrzałam. No i tym razem kupię sobie jakiś lekki biustonosz do karmienia, jakoś dziwnie mi było w samej koszuli...
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:31   #1549
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Ktoś jeszcze pytał o imię: Pierwsze jakie nam wpadło w ucho to Ewa, mąż ostatnio wspominał coś o Agacie, że też mu się to imię podoba. Zobaczymy, trochę mi dogryza, że ja wybrałam dla syna (wcale nieprawda, razem wybieralismy) to on teraz dla córki. Myślę, że Ewa zostanie, ale ręki sobie teraz nie dam uciąć
Jedno i drugie ładne!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 11:32   #1550
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
Zastanawiam co ja zrobie jak moja cora z kocyka wyrosnie 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamówisz jej nowy, szyty na miarę, większy :P

Ja ostatnio kupiłam dla starszego syna pościel z wypełnieniem, ale on woli kocyk W zimie pewnie chętniej się będzie przykrywał tą kołdrą.
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:33   #1551
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez eemmaa Pokaż wiadomość
Ja tylko z prześcieradła korzystałam. Rozkow nie cierpie. Kołdra leży w szafie nieużywana. Nie znalazłam dla niej zastosowania ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emma a jakie kocyki polecasz mega ciepłe? Może jakiś fajny link z allegro? albo materiał?
Bo ja kupiłam 2 kocyki i wydawało mi się że będą ciepłe, ale sama śpię☠pod o wiele grubszym i chciałabym dla córci jeden taki grubszy mieć.

Kocyki dla dzieci ogólnie to mają też chyba często znaczenie sentymentalne. Przynajmniej jak obserwuje dzieci, którymi miałam okazję☠się☠zajmować. Do przytulania ulubiony kocyk
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:33   #1552
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Czas dolaczyc, skoro wreszcie mam cos do powiedzenia.
Podczytuje Was jakis czas.

Mam na imie Ola, mieszkam w malej miejscowości kolo Lipska (mazowieckie) to moja druga ciąża, pierwszy synek z 2015. Termin na 02.12 ale z moimi problemami z szyjka to i w listopadzie moge wyleciec. :/ Spodziewam sie coreczki.

Co do zachcianek... tez mi szkoda na niektore rzeczy kasy. Znalazlam ostatnio fajny spiworek rekinek, ale jak zobaczylam cene 200 to powalilo mnie to na kolana. dokopalam sie do babki, ktora chwala i szyje za 85. No i oczywiscie zamowilam. ale naprawdę skradl mi serce i nie moglam sie powstrzymac.

Co do minky, fajna sprawa, wybralam dla malej delikatny roz i wzor w piorka. Mysle ze nie bedzie przesadzony mocno. Spiworek tez w takim zgaszonym rozu. Jest teraz tyle ofert, ze nie wiadomo gdzie zamawiac, co zamawiac i za ile. Ale stwierdziłam, ze sprawdzę czy warto. Najwyzej jak mi sie nie spodoba to dam w prezencie bratowej meza, ona tez sie córki spodziewa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też widziałam te śpiworki, a u kogo je zamawiasz? podasz namiar?
a no i witaj wśród nas!
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:35   #1553
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez eemmaa Pokaż wiadomość
Jedno i drugie ładne!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Choc ta Ewa pierwsza wpadła nam do głowy... Jakoś tak czuję, że to jest to. Choć z synem mielismy podobnie. Dwa imiona wybrane i jak urodziłam i mąż spojrzał na niego i pyta: To Kubuś czy Filip? A ja, że Kubuś do niego pasuje. I został Kubuś. Więc mam nadzieję, że teraz też się wszystko okaże po i niewykluczone, że będzie mi wyglądała na Agatkę

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia1368 Pokaż wiadomość
też widziałam te śpiworki, a u kogo je zamawiasz? podasz namiar?
a no i witaj wśród nas!
Pracownia Wyjątkowi na FB znalazłam, wiem, że na olx też mają ogłoszenie. Wiadomo, że trochę różni się od oryginału, bo nie odwzorują idealnie, kwestia zdjęcia itp, ale pisałam z kilkoma dziewczynami, które u nich zamawiały i są zadowolone Także spróbuję i ja, w razie czego to spróbuję sprzedać i już
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:36   #1554
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez Hapinka Pokaż wiadomość
Ja mam hemoglobinę 10, hematokryt 30%. Właśnie już wykluczyłam nawet kawę i herbatę prawie żeby nie płukało. Może pójdę do apteki i kupię tabletki z buraczki bo na sama myśl o tym soki znowu rzygac się chce.

Jeżeli laktator to tylko elektryczny !! Ręczny to jakaś pomyłka.

A jeżeli chodzi o szal zakupowy to żadna z babć u mnie jeszcze nic nie kupiła, nic nie dostałam itp wszystko sama. Jedyne co moi rodzice zaoferowali ze zasponsorują wózek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie babcia jedna,wpadla w,szal ciuchowy dla malej a drudzy dziadkowie dali na kompletne łóżeczko i obiecali ze będą pomagac czesciej☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:37   #1555
kana158
Zakorzenienie
 
Avatar kana158
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 863
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Zamówisz jej nowy, szyty na miarę, większy

Ja ostatnio kupiłam dla starszego syna pościel z wypełnieniem, ale on woli kocyk W zimie pewnie chętniej się będzie przykrywał tą kołdrą.
Ale to musi byc TEN kocyk 😜

Dobrze, ze mam suszarke, bo inaczej w zimie pranie kocyka byloby zupelnie niemozliwe 😉 albo kocyk albo drzemka 😜😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kana158 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:41   #1556
eemmaa
Zadomowienie
 
Avatar eemmaa
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 033
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
Zastanawiam co ja zrobie jak moja cora z kocyka wyrosnie 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
oooo;/ może minie jak zjesz? Mnie po glukozie do końca dnia glut w gardle stał.
Kiedy wyniki?
Wyniki wieczorem. No póki co odrzuca mnie od jedzenia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
Emma a jakie kocyki polecasz mega ciepłe? Może jakiś fajny link z allegro? albo materiał?
Bo ja kupiłam 2 kocyki i wydawało mi się że będą ciepłe, ale sama śpię☠pod o wiele grubszym i chciałabym dla córci jeden taki grubszy mieć.

Kocyki dla dzieci ogólnie to mają też chyba często znaczenie sentymentalne. Przynajmniej jak obserwuje dzieci, którymi miałam okazję☠się☠zajmować. Do przytulania ulubiony kocyk
Sprawdzę jak wejdę na górę jaka ma metkę. Gruby bardzo tylko większy (nie ten najmniejszy rozmiar). Prany bardzo często i też super jakość. Wzór bez szału (miś jakiś, nie takie nowoczesne) ale córka go bardzo lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eemmaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:41   #1557
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 &lt;3

Cytat:
Napisane przez Hapinka Pokaż wiadomość
Ja mam hemoglobinę 10, hematokryt 30%. Właśnie już wykluczyłam nawet kawę i herbatę prawie żeby nie płukało. Może pójdę do apteki i kupię tabletki z buraczki bo na sama myśl o tym soki znowu rzygac się chce.

Jeżeli laktator to tylko elektryczny !! Ręczny to jakaś pomyłka.

A jeżeli chodzi o szal zakupowy to żadna z babć u mnie jeszcze nic nie kupiła, nic nie dostałam itp wszystko sama. Jedyne co moi rodzice zaoferowali ze zasponsorują wózek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a to widzisz też zależny bo moją koleżankę od laktatora elektrycznego bolały piersi, od ręcznego nie.
A co do rzeczy dla dzidzi ja na razie kupiłam troszkę ubranek, większych, mniejszych wiem, że też moja mama wiem, że też coś kupiła, ale ma dać później dała nam też kasę na wózek, a łóżeczko chyba będziemy mieć od mojej cioci także to już dużo odpada
Zaś moi teściowie, u których mieszkamy za bardzo nic o ciąży nie mówią, bardzo sie ucieszyli kiedy im o tym powiedzieliśmy, ale później za bardzo do tego nie wracają, no tylko po lekarzu pytają czy wszystko ok. Wiadomo że teśc teraz w szpitalu to nie mają do tego głowy, ale wcześniej też nic za bardzo o tym, a dodam, że to ich pierwszy wnuk. Może nie chcą zapeszać, nie wiem
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:43   #1558
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Jeszcze 22 minuty do końca krzywej... Wody!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:49   #1559
madera123
Raczkowanie
 
Avatar madera123
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 428
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Jeszcze 22 minuty do końca krzywej... Wody!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po krzywej pojechalam do domu zjadlam pomodorowa z ryzem i wszystko stalo mi w żołądku i ogólnie źle mi bylo ale może to grzech ale pare łykow pepsi pomogło
__________________
30/40
madera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:52   #1560
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 3 <3

Cytat:
Napisane przez eemmaa Pokaż wiadomość
Powiem wam że kiepsko się czuję po tej glukozie. Nadal mnie mdli, boli mnie głowa, mam poczucie arytmii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj współczuję to jest jedno z,gorszych badań w ciazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
nie uwazam zeby ktorakolwiek z moich ostatnich wypowiedzi byla nieuprzejma. dziele sie swoja wiedza i mam konkretne argumenty, a nie zaczynam wypowiedz od "mojej 2,5-letniej coreczce sie nie przydala" (wiec po co ty to kupujesz). no wybacz

to tak jak sie slucha niektorych matek w piaskownicy. "moj Brajanek zrobil dzisiaj piekna kupke"...
Ej dziewczyny nie kłócić sie bo znow zrobi sie gesta atmosfera a nie jest nam to potrzebne😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-11 22:39:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.