Czy to wypada tak postąpić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-21, 20:41   #1
owieczka258
Raczkowanie
 
Avatar owieczka258
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 358

Czy to wypada tak postąpić?


Witam

Jestem zmuszona się poradzić tutaj na forum, bo już sama nie wiem jak powinnam zrobić. Za niecałe 3 tygodnie będę miała wyprawiane 18-ste urodziny. Problem jest taki, że nie chcę zapraszać swojej kuzynki, ale boję się, że to ją urazi albo coś. Już wszystko tłumaczę.

Moja kuzynka jest 3 lata starsza ode mnie. Krótko po uzyskaniu pełnoletności poznała swojego narzeczonego. Teraz mają synka, a drugie dziecko w drodze. Na prawdę nie znoszę tego człowieka. Mogę powiedzieć, że wręcz go nienawidzę. Mam do tego solidne powody. Jej TŻ jest nierobem - jak znajduje pracę, to kilka dni i już go wywalają. Ma on do tego wszystkiego niezbyt ciekawą przeszłość. Brał kiedyś narkotyki, dużo imprezował. Ostatnio słyszałam, że sobie palił marihuanę w domu moich dziadków. Wielokrotnie mojego wujka okradł, po prostu bez pytania wypłacał sobie pieniądze jego kartą. Najbardziej straszne jest to, że byłam świadkiem jak on i moja kuzynka się kłócili. Jej narzeczony rzucił nią o ziemię i zaczął kopać.. Musiałam ich rozdzielać. Jeszcze przy tym wszystkim było dziecko. Nie trawię tego gościa, nie cierpię. Kiedy jest gdzieś w pobliżu, to ja jak najszybciej się chowam, aby nie być w jego towarzystwie. Wiem, że jeśli zaproszę moją kuzynkę, ona będzie chciała przyjść z nim. No, bo oni to taka wielka, szczęśliwa i prawdziwa miłość. Jest po prostu od niego uzależniona.

Myślicie, że dobrze zrobię nie zapraszając ich po prostu? Co mam powiedzieć, jeśli spyta czemu jej nie zaprosiłam? Prawdę?
Pomóżcie
__________________
Deliver me into my fate
If I'm alone I cannot hate

Edytowane przez owieczka258
Czas edycji: 2017-08-21 o 20:42
owieczka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 20:49   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Cytat:
Napisane przez owieczka258 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem zmuszona się poradzić tutaj na forum, bo już sama nie wiem jak powinnam zrobić. Za niecałe 3 tygodnie będę miała wyprawiane 18-ste urodziny. Problem jest taki, że nie chcę zapraszać swojej kuzynki, ale boję się, że to ją urazi albo coś. Już wszystko tłumaczę.

Moja kuzynka jest 3 lata starsza ode mnie. Krótko po uzyskaniu pełnoletności poznała swojego narzeczonego. Teraz mają synka, a drugie dziecko w drodze. Na prawdę nie znoszę tego człowieka. Mogę powiedzieć, że wręcz go nienawidzę. Mam do tego solidne powody. Jej TŻ jest nierobem - jak znajduje pracę, to kilka dni i już go wywalają. Ma on do tego wszystkiego niezbyt ciekawą przeszłość. Brał kiedyś narkotyki, dużo imprezował. Ostatnio słyszałam, że sobie palił marihuanę w domu moich dziadków. Wielokrotnie mojego wujka okradł, po prostu bez pytania wypłacał sobie pieniądze jego kartą. Najbardziej straszne jest to, że byłam świadkiem jak on i moja kuzynka się kłócili. Jej narzeczony rzucił nią o ziemię i zaczął kopać.. Musiałam ich rozdzielać. Jeszcze przy tym wszystkim było dziecko. Nie trawię tego gościa, nie cierpię. Kiedy jest gdzieś w pobliżu, to ja jak najszybciej się chowam, aby nie być w jego towarzystwie. Wiem, że jeśli zaproszę moją kuzynkę, ona będzie chciała przyjść z nim. No, bo oni to taka wielka, szczęśliwa i prawdziwa miłość. Jest po prostu od niego uzależniona.

Myślicie, że dobrze zrobię nie zapraszając ich po prostu? Co mam powiedzieć, jeśli spyta czemu jej nie zaprosiłam? Prawdę?
Pomóżcie
Pogrubione: szok, nie chciałabym się z takimi ludźmi zadawać, nie tylko z okazji swojej imprezy urodzinowej, ale w ogóle nie. Oczywiście, że nie psułabym sobie zabawy i nie zapraszała go i siłą rzeczy również jej. Jeżeli zapyta, to powiedz, że Twoje uczucia w stosunku do jej faceta są mocno mieszane, z powodów oczywistych i musiałaś dokonać wyboru.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 20:54   #3
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Na swoje urodziny masz prawo zaprosić, kogo chcesz. Nie zapraszałabym tej kuzynki, skoro nie masz na to ochoty. Jeśli zapyta, powiedz prawdę - krótko i zwięźle, bo w obliczu takiej patologii sprawa jest ewidentna. Ja w ogóle zerwałabym kontakty z takimi ludźmi.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 21:07   #4
owieczka258
Raczkowanie
 
Avatar owieczka258
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 358
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Od samego początku byłam bardziej przychylna opcji, że nie zaproszę, ale wolałam poznać zdanie innych. Dziękuję Odkąd tego człowieka poznała to nasz kontakt jest na prawdę sporadyczny. Właściwie to z nią rozmawiam jak się przypadkiem zobaczymy u dziadków. Kiedyś miałyśmy super kontakt, byłyśmy przyjaciółkami, ale się popsuło. Natomiast z nim to nie mam raczej nic wspólnego. Nawet nie mówię "cześć", kiedy go spotykam u dziadków. Unikam jak powietrze.
__________________
Deliver me into my fate
If I'm alone I cannot hate
owieczka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 21:15   #5
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Na imprezę nie. Ale ( jeżeli jest taka możliwość) samą kuzynkę choćby na ciastko w innym terminie tak.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 21:20   #6
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Gdybyś napisała, że nie chcesz zaprosić kuzynki, bo nie lubisz jej faceta, napisałabym że zapraszasz kogo chcesz, ale to nietakt. Natomiast wobec szczegółów, które zdradziłaś- nie zadawaj się z nimi. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Ps sto lat
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 21:47   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Moim zdaniem mozesz zaprosic sama kuzynke, nietaktem to byloby przyjscie z nim mimo, ze on nie jest zaproszony.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 21:56   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Moim zdaniem mozesz zaprosic sama kuzynke, nietaktem to byloby przyjscie z nim mimo, ze on nie jest zaproszony.
Ale Autorka wie, że ona pewnie z nim przylezie. Patola w rodzaju tego faceta, wyprawiająca takie rzeczy myślisz, że się nietaktami towarzyskimi przejmuje?

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Na imprezę nie. Ale ( jeżeli jest taka możliwość) samą kuzynkę choćby na ciastko w innym terminie tak.
Po co, skoro mają sporadyczny kontakt?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 22:30   #9
owieczka258
Raczkowanie
 
Avatar owieczka258
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 358
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Gdybyś napisała, że nie chcesz zaprosić kuzynki, bo nie lubisz jej faceta, napisałabym że zapraszasz kogo chcesz, ale to nietakt. Natomiast wobec szczegółów, które zdradziłaś- nie zadawaj się z nimi. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Ps sto lat
Dziękuję bardzo

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Moim zdaniem mozesz zaprosic sama kuzynke, nietaktem to byloby przyjscie z nim mimo, ze on nie jest zaproszony.
Właśnie też nad tym myślałam, jednak jak wspomniała doris - oni nie umieją się zachować zbyt dobrze, więc nie sądzę, aby się przejmowali, że na zaproszeniu widnieje: "(imię mojej kuzynki) wraz z synkiem" bez niego. Dlatego wolałabym nie ryzykować.
__________________
Deliver me into my fate
If I'm alone I cannot hate
owieczka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 22:49   #10
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Nie zapraszaj swojej kuzynki lub powiedz jej wprost ze nie chcesz ogladac jej meza i moze przyjsc jedynie sama.

Jesli nie bedzie chciala bez niego to i tak zadna strata . Gdyby cokolwiek sie dzialo to pewnie stanelaby za mezem a nie za tobą,niestety,dziewczyna uzalezniona od przemocowca.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 22:59   #11
owieczka258
Raczkowanie
 
Avatar owieczka258
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 358
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

Cytat:
Napisane przez HealthOne Pokaż wiadomość
Nie zapraszaj swojej kuzynki lub powiedz jej wprost ze nie chcesz ogladac jej meza i moze przyjsc jedynie sama.

Jesli nie bedzie chciala bez niego to i tak zadna strata . Gdyby cokolwiek sie dzialo to pewnie stanelaby za mezem a nie za tobą,niestety,dziewczyna uzalezniona od przemocowca.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Narzeczony to jest, ale nie ważne Niestety szkoda mi jej i dzieci. Na pewno nie będzie z nim miała dobrej przyszłości, ale cóż.. jej wybór, nikt z rodziny nie potrafił jej przemówić do rozsądku. To decyzja ostatecznie podjęta, że nikogo z tego towarzystwa nie zapraszam
__________________
Deliver me into my fate
If I'm alone I cannot hate
owieczka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 17:39   #12
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy to wypada tak postąpić?

jeśli tam są dzieci to może MOPS jej przemówi do rozsądku...

a co do zapraszania, ja bym jej nie zaprosiła. i mówiłabym wprost z czego ten brak zaproszenia wynika.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-22 18:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.