Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy.. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-30, 08:46   #241
rootzfever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Dzięki wielkie <3
rootzfever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 11:43   #242
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Rady na temat dbania o skórzane ubrania

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Hej, o skórzane ubrania dbaj tak samo, jak o buty. Ja raz na jakiś czas czyszczę wszelkie skórzane akcesoria specjalnym środkiem do czyszczenia skóry albo mydłem do siodeł (szukaj pod nazwą saddler soap), potem nacieram kremem do skóry, impregnatem i pastuję bezbarwną pastą. Takie środki produkuje firma saphir, można je też znaleźć w ofercie kiwi (niestety nie wszystko z kiwi jest dostępne w Polsce). Możesz też popytać o takie akcesoria u szewca No i rękawiczek, pasków, torebek nie pierz, a spódnice, spodnie, kurtki myj najlepiej nawilżoną ściereczką
nie wiem jak z czyszczeniem, ale to mydło do siodeł zaintrygowało mnie co do samej pielęgnacji, ja mam dość dużo skórzanych rzeczy z lumpów, i do ich pielęgnacji nie używam niczego specjalistycznego, tylko krem z lidla, ten, który ma wszystkie cechy kremu Nivea nakładam go na dłonie i wmasowuję to w skórę; to ją cudownie nawilża. Past używam jedynie w przypadku rzeczy, do których krem się nie nadaje, takich jak zamsz.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 17:35   #243
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Rady na temat dbania o skórzane ubrania

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nie wiem jak z czyszczeniem, ale to mydło do siodeł zaintrygowało mnie co do samej pielęgnacji, ja mam dość dużo skórzanych rzeczy z lumpów, i do ich pielęgnacji nie używam niczego specjalistycznego, tylko krem z lidla, ten, który ma wszystkie cechy kremu Nivea nakładam go na dłonie i wmasowuję to w skórę; to ją cudownie nawilża. Past używam jedynie w przypadku rzeczy, do których krem się nie nadaje, takich jak zamsz.
To się nazywa "saddler soap", więc ja to sobie przetłumaczyłam jako mydło siodlarskie, ale nie jestem pewna W rzeczywistości to jest właśnie mydło do czyszczenia skóry
No i ja też słyszałam,że ludzie używają wszelkiego rodzaju kremów. Ja kiedyś używałam wazeliny,słyszałam też o używaniu kosmetyków z lanoliną. Przerzuciłam się na gotowce (specjalne preparaty), bo tak dokładnie nie wiem czego skóra galanteryjna potrzebuje, a chcę mieć pewność, że te moje skórzane akcesoria długo mi posłużą
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 11:40   #244
m4rlenn
Przyczajenie
 
Avatar m4rlenn
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 17
Spodnie khaki - odbarwienia ;((( POMOCY

Cześć dziewczyny! Kupiłam ostatnio w Bershce spodnie khaki, https://www.bershka.com/pl/kobieta/o...ml?colorId=251
poplamiłam je, ale że była to dość mała plamka a spodnie były mi potrzebne "na już" postanowiłam je szybciochem "zaprać" i podsuszyć. Niestety tam gdzie była woda zrobiła się większa jasna plama. Myślałam że po prostu nie wypłukałam ich dobrze więc postanowiłam zaprać większy obszar no i oczywiście plama powiększyła się. Podejrzewam, ze w tym miejscu po prostu wypłukała się farba ale nijak nie mogę wyrównać teraz koloru na całych spodniach. Vanish tylko pogorszył sytuację. Szkoda mi ich bo miałam je jedynie raz na sobie i tu taki klops Jakieś pomysły jak je odratować?
m4rlenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:11   #245
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Wrzuć całe do pralki. Miałam tak kiedyś na jednym materiale, że nawet krople od wody widać jak się ochlapiesz wodą. Po praniu było ok.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 08:56   #246
m4rlenn
Przyczajenie
 
Avatar m4rlenn
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 17
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Właśnie nic to nie dało (( Nawet prałam je w dużej temperaturze i nic. Chyba już nic się nie da z nimi zrobić
m4rlenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 13:06   #247
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Cytat:
Napisane przez m4rlenn Pokaż wiadomość
Właśnie nic to nie dało (( Nawet prałam je w dużej temperaturze i nic. Chyba już nic się nie da z nimi zrobić
Jeśli vanish pogorszył sprawę, to znaczy, że kolor się sprał tak jak napisałaś i nic z tym nie zrobisz. Szkoda
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-17, 18:04   #248
m4rlenn
Przyczajenie
 
Avatar m4rlenn
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 17
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

#info Rozwiązałam problem trochę "od dupy strony" Wysmarowałam je calutkie Vanishem i zostawiłam na kilka godzin, później do pralki na 2 prania w wysokiej temperaturze i niech schną. Kupiłam farbę do tkanin Simplicol i zafarbowałam je. Jak nowe
m4rlenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 19:59   #249
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Cytat:
Napisane przez m4rlenn Pokaż wiadomość
#info Rozwiązałam problem trochę "od dupy strony" Wysmarowałam je calutkie Vanishem i zostawiłam na kilka godzin, później do pralki na 2 prania w wysokiej temperaturze i niech schną. Kupiłam farbę do tkanin Simplicol i zafarbowałam je. Jak nowe
Świetnie, że się udało! Ukradnę pomysł, jeśli będę miała potrzebę
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 09:45   #250
m4rlenn
Przyczajenie
 
Avatar m4rlenn
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 17
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Śmiało!
m4rlenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 06:50   #251
m4rlenn
Przyczajenie
 
Avatar m4rlenn
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 17
Dot.: farbowanie simplicol

Ja farbowałam właśnie Simplicolem. Tu akurat wybór nie był trudny, kolor ciemnooliwkowy jak spodnie. Wyszły idealnie
m4rlenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-24, 12:24   #252
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Ooo, może też go wypróbuję. U mnie będzie prościej, bo chciałam na początek zafarbować bluzkę.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 17:40   #253
zawadapaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Ej, dziewczyny, moja mama zawsze powtarza, że jak ubranie jest złej jakości to żadne dbanie o nie wcale nie pomoże bo albo jest coś z super materiału albo nie... Co sądzicie o tym?
Bo na pewno tu znalazłam dużo ciekawych porad na temat dbania o ciuchy, szczególnie buty, torebki, skórzane ciuchy to zawsze było dla mnie wyzwanie A poza tym to lubię ciuchy dobrej jakości, nawet piżamę mam z super bawełny, z firmy xxx i nic się z nią nie dzieje, do tego piorę zawsze bieliznę i takie bawełniane rzeczy z taką specjalną szmateczką, pochłaniającą brud i super, na długo mi ubrania starczą w dobrej jakości

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-27 o 17:45 Powód: Reklama.
zawadapaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 19:12   #254
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Cytat:
Napisane przez zawadapaula Pokaż wiadomość
Ej, dziewczyny, moja mama zawsze powtarza, że jak ubranie jest złej jakości to żadne dbanie o nie wcale nie pomoże bo albo jest coś z super materiału albo nie... Co sądzicie o tym?
Bo na pewno tu znalazłam dużo ciekawych porad na temat dbania o ciuchy, szczególnie buty, torebki, skórzane ciuchy to zawsze było dla mnie wyzwanie A poza tym to lubię ciuchy dobrej jakości, nawet piżamę mam z super bawełny, z firmy xxx i nic się z nią nie dzieje, do tego piorę zawsze bieliznę i takie bawełniane rzeczy z taką specjalną szmateczką, pochłaniającą brud i super, na długo mi ubrania starczą w dobrej jakości
Częściowo się z Tobą zgadzam. Tzn. też lubię rzeczy dobre jakościowo - czuję się w nich lepiej i bardziej mi się podobają. Np. lepiej mi się chodzi w kaszmirowym sweterku, niż w grubym akrylowym swetrze. No i o takie ubrania opłaca się dbać, żeby służyły nam na długo.
Niestety mało kto może sobie pozwolić na stuprocentowo ekskluzywną szafę (to też ja), wtedy warto wiedzieć, jak np. zabezpieczyć dżinsy farbujące w każdym praniu

Ja bym powiedziała, że ubrania gorszej jakości mogą wyglądać tak samo dobrze, jak doskonałej - ale krócej
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-27 o 17:46 Powód: Reklama w cytacie.
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 10:12   #255
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Cytat:
Napisane przez zawadapaula Pokaż wiadomość
Ej, dziewczyny, moja mama zawsze powtarza, że jak ubranie jest złej jakości to żadne dbanie o nie wcale nie pomoże bo albo jest coś z super materiału albo nie... Co sądzicie o tym?
Bo na pewno tu znalazłam dużo ciekawych porad na temat dbania o ciuchy, szczególnie buty, torebki, skórzane ciuchy to zawsze było dla mnie wyzwanie A poza tym to lubię ciuchy dobrej jakości, nawet piżamę mam z super bawełny, z firmy xxx i nic się z nią nie dzieje, do tego piorę zawsze bieliznę i takie bawełniane rzeczy z taką specjalną szmateczką, pochłaniającą brud i super, na długo mi ubrania starczą w dobrej jakości

no pewnie, że lepiej mieć coś dobrego, niż najgorsze szmatki... Swego czasu był taki szał na ciuchy z Primarka, mam ich kilka, i cóż, żadne delikatne tryby prania czy łagodne płyny nie pomagają, po kilkukrotnym noszeniu robią się tragiczne. Co nie zmienia faktu, że nawet dobre firmy mogą mieć czasami wpadki jakościowe

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-27 o 17:46 Powód: Reklama w cytacie.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 12:26   #256
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
no pewnie, że lepiej mieć coś dobrego, niż najgorsze szmatki... Swego czasu był taki szał na ciuchy z Primarka, mam ich kilka, i cóż, żadne delikatne tryby prania czy łagodne płyny nie pomagają, po kilkukrotnym noszeniu robią się tragiczne. Co nie zmienia faktu, że nawet dobre firmy mogą mieć czasami wpadki jakościowe
Zdarzają się wpadki, ale również w sklepach ze szmatami też się czasem zdarzy perełka. Ja sobie rok temu kupiłam w Primarku bluzo-kurteczkę (?) i nadal się nie zniszczyła. Co prawda i tak przestałam chodzić do Primarka, bo nie chce mi się przekopywać całego sklepu w nadziei, że znajdę jedną porządną rzecz - z reguły bez skutku. Zwłaszcza, że te ciuchy wcale nie są tańsze, niż w innych sklepach.
Najlepiej nie jechać na opinii sklepu, tylko nauczyć się samemu rozpoznawać dobrej jakości ubrania. Tutaj też się można przejechać, bo kiedyś kupiłam w Orsay koszulkę, wydawało się, że z materiału bardzo dobrej jakości. Po pierwszym praniu wyszło, że była pokryta jakąś powłoką, która się sprała. Po drugim praniu koszulka była zszargana i poszła do śmieci
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 13:28   #257
agabrt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Jak usunąć plamy potu z sukienki?

W sobotę byłam na weselu miałam założoną siwą sukienkę bez rękawów. Podczas tańczenia mocno się spociłam pod pachami i na plecach w miejscach gdzie były wcześniej plamy potu na brzegach zostały takie białe "obramówki". Na początek spróbowałam zwykłe pranie w 40 stopniach, następnie odplamiacz i niestety nadal zero efektu. Znacie może jakiś sposób by pozbyć się tych plam?Szkoda mi praktycznie nowej sukienki...
agabrt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 13:51   #258
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jak usunąć plamy potu z sukienki?

to pewnie plamy po antyperspirancie.
domowe sposoby masz w googlu, ja bym zaniosła do wypróbowanej pralni chemicznej (w mojej pralni babki sobie z tym radzą)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 18:03   #259
agabrt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak usunąć plamy potu z sukienki?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
to pewnie plamy po antyperspirancie.
domowe sposoby masz w googlu, ja bym zaniosła do wypróbowanej pralni chemicznej (w mojej pralni babki sobie z tym radzą)
Wiesz nie jestem pewna czy to plamy po antyperspirancie. Twierdzę tak ponieważ ślady wyglądają tak samo pod pachami (gdzie używałam antyperspirantu) jak i na plecach gdzie oczywiście antyperspirantu nie stosowałam. A co do pralni chemicznej to chyba bardzo dobry pomysł myślę że jutro się tam wybiorę
agabrt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-19, 18:40   #260
irenka91xc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak usunąć plamy potu z sukienki?

Cytat:
Napisane przez agabrt Pokaż wiadomość
Wiesz nie jestem pewna czy to plamy po antyperspirancie. Twierdzę tak ponieważ ślady wyglądają tak samo pod pachami (gdzie używałam antyperspirantu) jak i na plecach gdzie oczywiście antyperspirantu nie stosowałam. A co do pralni chemicznej to chyba bardzo dobry pomysł myślę że jutro się tam wybiorę
Podpinam się pod wątek bo mam podobny problem. Miesiąc temu byłam na imprezie rodzinnej miałam niebieską sukienkę i też zostały mi podobne plamy od potu pod pachami, próbowałam już wiele sposobów i nic nie chce pomóc
irenka91xc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 19:28   #261
201707180908
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

Ta obramówka biała to chyba "sól" z potu się wytrąca Kiedyś tak miałam jak latem pracowałam w upale, z jednej bluzki zeszło po zwykłym praniu, ale z drugiej już nie - i nie wiem od czego to zależało.
201707180908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 12:41   #262
Basza76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: farbowanie simplicol

Cytat:
Napisane przez m4rlenn Pokaż wiadomość
Ja farbowałam właśnie Simplicolem. Tu akurat wybór nie był trudny, kolor ciemnooliwkowy jak spodnie. Wyszły idealnie
Ja równiez jestem fanką od kiedy wyblakła mi idealna letnia, lniana sukienka. Warto zainwestować w Simplicol też w takiej sytuacji
Basza76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 00:29   #263
_albert_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
pomoc w naprawie aplikacji na bluzie ADIDAS

Witam szanowne forumowiczki oraz forumowiczów!

Zgłaszam się do Was o pomoc w naprawie bluzy, a mianowicie gumowej aplikacji nadrukowanej na nią. Model bluzy to ADIDAS Trefoil Crew Sweatshirt kolor czarny nadruk biały. Logo ADIDAS oraz napis zaczęły pękać. Bluza oczywiście prana zawsze w 30 stopniach program MIX albo delikatny jak zawsze. Posiadam także taką drugą w kolorze szarym i tam ten problem nie wystąpił (możliwe, że z powodu rzadszego noszenia ale wątpię). Nadal w niej chodzę mimo, że mi trochę głupio bo sam bym się wziął za jakiegoś niechluja czego nie mogę ścierpieć aczkolwiek moja miłość do tej bluzy jest silniejsza. Podsumowując: napis oraz logo popękały po około 6 miesiącach noszenia (zimą nosiłem ją często, prana była ze dwa razy tygodniowo ale chyba jest przeznaczona do noszenia więc mam nadzieje, że z drugą tak się nie stanie ). Spokojnie mógłbym ją odłożyć jako bluzę roboczą i kupić sobie drugą ale po co jak może mogę tą naprawić i kupić drugą i tym sposobem i może mniejsdzym kosztem będę miał dwie hehe. A właśnie jeśli chodzi o koszty to niech koszt naprawy nie przekroczy 250 złotych bo potem to już nie będzie miało sensu. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję

Albert
_albert_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 18:19   #264
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: pomoc w naprawie aplikacji na bluzie ADIDAS

Cytat:
Napisane przez _albert_ Pokaż wiadomość
Witam szanowne forumowiczki oraz forumowiczów!

Zgłaszam się do Was o pomoc w naprawie bluzy, a mianowicie gumowej aplikacji nadrukowanej na nią. Model bluzy to ADIDAS Trefoil Crew Sweatshirt kolor czarny nadruk biały. Logo ADIDAS oraz napis zaczęły pękać. Bluza oczywiście prana zawsze w 30 stopniach program MIX albo delikatny jak zawsze. Posiadam także taką drugą w kolorze szarym i tam ten problem nie wystąpił (możliwe, że z powodu rzadszego noszenia ale wątpię). Nadal w niej chodzę mimo, że mi trochę głupio bo sam bym się wziął za jakiegoś niechluja czego nie mogę ścierpieć aczkolwiek moja miłość do tej bluzy jest silniejsza. Podsumowując: napis oraz logo popękały po około 6 miesiącach noszenia (zimą nosiłem ją często, prana była ze dwa razy tygodniowo ale chyba jest przeznaczona do noszenia więc mam nadzieje, że z drugą tak się nie stanie ). Spokojnie mógłbym ją odłożyć jako bluzę roboczą i kupić sobie drugą ale po co jak może mogę tą naprawić i kupić drugą i tym sposobem i może mniejsdzym kosztem będę miał dwie hehe. A właśnie jeśli chodzi o koszty to niech koszt naprawy nie przekroczy 250 złotych bo potem to już nie będzie miało sensu. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję

Albert
Możesz zareklamować. Tutaj podobny przypadek, tylko że po 1,5 miesiąca KLIK.
Albo poszukać firm, które zajmują się nadrukami i zapytać, czy byłaby możliwa taka usługa. Tutaj ktoś ma taki problem jak Twój KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 11:42   #265
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Czy da się uratować zniszczony żakiet z eko skórą?

Mam żakiet, który jest ozdobiony wstawkami z eko skóry na rękawach i na ramionach. Niestety - pożyczyłam go bratowej, a ta zniszczyła mi jeden z moich ulubionych żakietów. Założyła do żakietu torebkę z łańcuchowym paskiem i zadarła mi skórę na ramieniu - poodrywane są całe płatki tej sztucznej skóry. Bratowa do odpowiedzialności się nie poczuwa

Macie jakieś sposoby/pomysły na to jak uratować taki żakiet?
Czy jednak muszę się z nim pożegnać?
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 20:08   #266
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Czy da się uratować zniszczony żakiet z eko skórą?

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Mam żakiet, który jest ozdobiony wstawkami z eko skóry na rękawach i na ramionach. Niestety - pożyczyłam go bratowej, a ta zniszczyła mi jeden z moich ulubionych żakietów. Założyła do żakietu torebkę z łańcuchowym paskiem i zadarła mi skórę na ramieniu - poodrywane są całe płatki tej sztucznej skóry. Bratowa do odpowiedzialności się nie poczuwa

Macie jakieś sposoby/pomysły na to jak uratować taki żakiet?
Czy jednak muszę się z nim pożegnać?
Jeśli płaty nie są duże i nie zależy Ci na perfekcji, to możesz uszkodzone miejsca zamalować markerem lub lakierem - niektóre kobiety robią tak z torebkami. Niestety zniszczenia są trochę mniej, ale nadal widoczne. Możesz też spróbować je poprzyklejać - tylko jeśli płaty są bardzo małe i żadnego nie brakuje.
Ja kiedyś zniszczyłam tak z własnej winy ulubioną kurtkę na ramionach - zajechałam ją sobie plecakiem na wycieczkach pieszych i poszła na śmietnik, bo za bardzo było to widać.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 12:35   #267
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Czy da się uratować zniszczony żakiet z eko skórą?

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Jeśli płaty nie są duże i nie zależy Ci na perfekcji, to możesz uszkodzone miejsca zamalować markerem lub lakierem - niektóre kobiety robią tak z torebkami. Niestety zniszczenia są trochę mniej, ale nadal widoczne. Możesz też spróbować je poprzyklejać - tylko jeśli płaty są bardzo małe i żadnego nie brakuje.
Ja kiedyś zniszczyłam tak z własnej winy ulubioną kurtkę na ramionach - zajechałam ją sobie plecakiem na wycieczkach pieszych i poszła na śmietnik, bo za bardzo było to widać.

Niestety - część płatków jest oderwana i "zgubiona".
Zastanawiałam się, czy jest może coś takiego jak sztuczna skóra w spray'u.
Szkoda mi wyrzucać tak wygodny żakiet.
Zła jestem, już bratowej z pewnością nic nie pożyczę.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 23:23   #268
sylzgr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 68
gnieciona bluzka

Witajcie, powiedzcie mi proszę, czy da się jakoś przywrócić bluzce zagniecenia,które niestety niepotrzebnie rozprasowałam? bluzka była fabrycznie taka gęsto ale delikatnie gnieciona,teraz jest prosta i jednocześnie gorzej się układa, pranie bluzki nie pomogło; mogę coś jeszcze zrobić? proszę o rady
sylzgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 21:41   #269
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..

miałam kiedyś taka spódnicę - wystarczyło wyprać jeszcze raz i suszyć zwinięte w rulon
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 10:52   #270
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Czy da się uratować zniszczony żakiet z eko skórą?

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość

Niestety - część płatków jest oderwana i "zgubiona".
Zastanawiałam się, czy jest może coś takiego jak sztuczna skóra w spray'u.
Szkoda mi wyrzucać tak wygodny żakiet.
Zła jestem, już bratowej z pewnością nic nie pożyczę.
A nie możesz po prostu zanieść marynarki do krawcowej, żeby wszyła nowe wstawki?
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>



Edytowane przez Jakkolwiek
Czas edycji: 2017-09-10 o 10:53
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-26 17:26:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.