Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-08, 20:07   #1
miss_sunshinee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2

Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?


Cześć, od 24h dziwnie boli mnie prawa strona brzucha... coś jak impuls nerwowy, np. kiedy uderzy się nagle w coś łokciem (najczęściej) albo kostką nogi i trafi się na nerw. To mnie tak co jakiś czas taki impuls zakuje z prawej strony brzucha, ale nie dzieje się to samoczynnie, tylko jak ruszę prawą stopą, głównie zegnę ją lub skrzyżuję z drugą. Nie jest to jakieś super mega bolesne, ale sami wiecie, jak trafienie w taki nerw potrafi człowieka zaskoczyć i ja mam tak za każdym razem. Zegnę stopę, palce u stóp, usiądę, skrzyżuję nogi i już, boli. Najdziwniejsze jest to, że prawa stopa -prawy bok, no i że trochę czuję ten "nerwowy" ból w stopie. Ten impuls w brzuchu czuję bardziej powierzchownie, jakby w mięśniach, pod skórą, a nie w środku, we flaczkach
Nic sobie nie zrobiłam, nie uderzyłam się, źle nie stanęłam. Jedyne, co wczoraj robiłam, to siedziałam 8h przy komputerze, bo pisałam pracę dyplomową, więc może to od tego siedzenia, jakoś krzywo usiadłam... ale często zdarza mi się pisać coś na komputerze przez długie godziny i nigdy tak nie miałam!!!

Może ktoś z was miał podobnie i może coś podpowiedzieć? Google mi nic nie podpowiada, tylko wyrostek, a to na pewno nie to, bo nie mam a powiem wam, że wkurzające są te ciągłe impulsy.
miss_sunshinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 23:33   #2
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Mam dwa pomysły. Jajnik (owulacja, zapalenie, torbiel)- trochę mało prawdopodobne, bo raczej ból nie nasilałby się przy ruchu stopą. Druga najbardziej prawdopodobna możliwość to rwa kulszowa/problemy z kręgosłupem, które powodują uciskanie nerwu. Od tego się nie umiera, ale jak nie przejdzie w przeciągu paru dni polecam wizytę u lekarza, niestety prawdziwe napady rwy kulszowej kończą się okropnym bólem, wiem z autopsji i bez silnych leków przeciwbólowych się nie obejdzie (ibuprofen czy paracetamol raczej nie pomaga na tę dolegliwość) więc lepiej iść teraz niż potem cierpieć!

Oczywiście nie ma pewności, że to jest to co mówię.
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 10:04   #3
ediii92wppl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Rwa kulszowa raczej odpada, ona boli od odcinka lędźwiowego przez cala noge do stopy włącznie i jest to taki bul ze ciężko go wgl wytrzymać . Mój atak trwał miesiąc, wstanie z łózka rano zajmowało mi dobre 5 min wiec nie trudno sb wyobrazić bólu
ediii92wppl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 19:15   #4
xxxweruxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez miss_sunshinee Pokaż wiadomość
Cześć, od 24h dziwnie boli mnie prawa strona brzucha... coś jak impuls nerwowy, np. kiedy uderzy się nagle w coś łokciem (najczęściej) albo kostką nogi i trafi się na nerw. To mnie tak co jakiś czas taki impuls zakuje z prawej strony brzucha, ale nie dzieje się to samoczynnie, tylko jak ruszę prawą stopą, głównie zegnę ją lub skrzyżuję z drugą. Nie jest to jakieś super mega bolesne, ale sami wiecie, jak trafienie w taki nerw potrafi człowieka zaskoczyć i ja mam tak za każdym razem. Zegnę stopę, palce u stóp, usiądę, skrzyżuję nogi i już, boli. Najdziwniejsze jest to, że prawa stopa -prawy bok, no i że trochę czuję ten "nerwowy" ból w stopie. Ten impuls w brzuchu czuję bardziej powierzchownie, jakby w mięśniach, pod skórą, a nie w środku, we flaczkach
Nic sobie nie zrobiłam, nie uderzyłam się, źle nie stanęłam. Jedyne, co wczoraj robiłam, to siedziałam 8h przy komputerze, bo pisałam pracę dyplomową, więc może to od tego siedzenia, jakoś krzywo usiadłam... ale często zdarza mi się pisać coś na komputerze przez długie godziny i nigdy tak nie miałam!!!

Może ktoś z was miał podobnie i może coś podpowiedzieć? Google mi nic nie podpowiada, tylko wyrostek, a to na pewno nie to, bo nie mam a powiem wam, że wkurzające są te ciągłe impulsy.
Może jest to wyrostek robaczkowy ? Idz do lekarza
xxxweruxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 08:45   #5
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Ale rwa kulszowa nie występuje cały czas w takim samym nasileniu. Może to tylko "zawiązka" i ból odczuwa aktualnie tylko w opisanych miejscach. Też mam rwę, aktualnie parę dobrych miesięcy bez żadnego ataku, ale czasami ból podobny co autorki się pojawia warto to sprawdzić
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 11:00   #6
ediii92wppl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Raves

Wiesz od czego jest ta rwa ?
Ja juz prawie caklowicie sie pozbyłem jakiego kolwiek bólu co bym nie robił to już praktycznie nic nie czuje, a pierwszy i ostatni atak mialem ponad 1,5 roku temu
ediii92wppl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 08:21   #7
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez ediii92wppl Pokaż wiadomość
Raves

Wiesz od czego jest ta rwa ?
Ja juz prawie caklowicie sie pozbyłem jakiego kolwiek bólu co bym nie robił to już praktycznie nic nie czuje, a pierwszy i ostatni atak mialem ponad 1,5 roku temu
U mnie rwa jest spowodowana skrzywieniem kręgosłupa lędźwiowego i obniżeniem krążka międzykręgowego. Przez to nerw jest uciskany i powoduje ból.
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-12, 08:22   #8
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez ediii92wppl Pokaż wiadomość
Raves

Wiesz od czego jest ta rwa ?
Ja juz prawie caklowicie sie pozbyłem jakiego kolwiek bólu co bym nie robił to już praktycznie nic nie czuje, a pierwszy i ostatni atak mialem ponad 1,5 roku temu
U mnie rwa jest spowodowana skrzywieniem kręgosłupa lędźwiowego i obniżeniem krążka międzykręgowego. Przez to nerw jest uciskany i powoduje ból.
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 08:22   #9
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez ediii92wppl Pokaż wiadomość
Raves

Wiesz od czego jest ta rwa ?
Ja juz prawie caklowicie sie pozbyłem jakiego kolwiek bólu co bym nie robił to już praktycznie nic nie czuje, a pierwszy i ostatni atak mialem ponad 1,5 roku temu
U mnie rwa jest spowodowana skrzywieniem kręgosłupa lędźwiowego i obniżeniem krążka międzykręgowego. Przez to nerw jest uciskany i powoduje ból.
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 11:06   #10
ediii92wppl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

To już ci mogę powiedzieć ze to nie jest od tego
Toksyczny ołów odkłada się w kościach i je rozpiera i to własnie on jest ta główna przyczyna.
Ja po oczyszczeniu organizmu mogę biegać , ćwiczę na worku bokserskim, siłownia i nic nie czuje juz
ediii92wppl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 16:47   #11
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez ediii92wppl Pokaż wiadomość
To już ci mogę powiedzieć ze to nie jest od tego
Toksyczny ołów odkłada się w kościach i je rozpiera i to własnie on jest ta główna przyczyna.
Ja po oczyszczeniu organizmu mogę biegać , ćwiczę na worku bokserskim, siłownia i nic nie czuje juz
Przy ołowicy picie ziółek na oczyszczenie nie pomoże. Zatrucie ołowiem ma bardzo nieprzyjemne objawy i raczej gwaratuje ci, że byś już dawno leżała na sorze. Nie rozpowszechniajmy mitów, tak samo jak wymysł zakwaszenia organizmu (nie mylić z kwasicą krwi, która jest niebezpieczna) nie istnieje, a jedzenie tej kredy w tabletkach nic nie daje.

Ja mam czasami kłucia po bokach, najczęściej po prawej stronie właśnie jeśli zjem coś, co powoduje gazy lub ciężkostrawnego. Taka kolka jelitowa przy czym nie mam wzdętego brzucha. Podobny ból powoduje u mnie owulacja. Na zapalenie wyrostka robaczkowego bym nie stawiała, chyba, że ma przebieg przewlekły.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-12, 18:33   #12
ediii92wppl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Hee akurat o zatruciu metalami ciężkimi takimi jak rtęć, ołów, kadam itp mógł bym książkę napisać Wiedze mam duza !
Dwa lata prawie sie z tym męczyłem i dochodziłem do tego co mi jest .
Mylisz pojęcia kolego na sorze to mógł bys leżeć jak byś miał zatrucie Ostre ! ja pisze o przewlekłym a to sa dwa inne pojecia .
Oczywiste jest to ze ziółkami nie poprawisz szybko zdrowia bo do tego jest potrzebna chelatacja .
Wiec kto tu mówi o mitach
ediii92wppl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 22:38   #13
miss_sunshinee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Forum radzi, forum nigdy cię nie zdradzi, jak to mówią. Jeszcze brakuje pasożytów i zagrzybienia organizmu
Zagadka zostanie nierozwiązana. Ból zniknął i tyle.
miss_sunshinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 22:41   #14
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7707743 1]Ja mam czasami kłucia po bokach, najczęściej po prawej stronie właśnie jeśli zjem coś, co powoduje gazy lub ciężkostrawnego. Taka kolka jelitowa przy czym nie mam wzdętego brzucha. Podobny ból powoduje u mnie owulacja. Na zapalenie wyrostka robaczkowego bym nie stawiała, chyba, że ma przebieg przewlekły.[/QUOTE]

Tez tak mam. Mam ostatnio problemy z watroba i zoladkiem i jak zjem cos ciezkostrawnego, to czasem boli mnie watroba, zoladek i wlasnie ta czesc po prawej stronie gdzies w poblizu jajnika naraz albo z osobna. Tez mija.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 08:07   #15
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

"To już ci mogę powiedzieć, ze to nie od tego" ha ha, rozumiem że jesteś lekarzem i doskonale znasz mój przypadek. O zatruciu ołowiem pierwsze słyszę, a na to co napisałam wyżej mam dowody medyczne, chyba nie sądziłeś, że tak ustaliłam przy pomocy osób z wizazu. :0
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 09:09   #16
ediii92wppl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Ja tez mam na wypadniecie dysku czy jakoś tak to sie nazywa tylko co z tego ze oni Ci powiedzą co sie stało jak Ci nie powiedzą od czego to sie stało jaki był tego pierwotny powód.
Wiec tyle to zwykły tłumok może powiedzieć
ediii92wppl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 14:15   #17
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Ja tak mam przy kamicy zolciowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 09:02   #18
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Trenowałam boks i podczas ruchu ręką coś mi przeskoczyło w kręgosłupie, okropny ból i boli od tamtej pory - więc powodem jest po prostu zwykły uraz. Zwykły ale robotę zrobił :/
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 11:36   #19
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez ediii92wppl Pokaż wiadomość
Hee akurat o zatruciu metalami ciężkimi takimi jak rtęć, ołów, kadam itp mógł bym książkę napisać Wiedze mam duza !
Dwa lata prawie sie z tym męczyłem i dochodziłem do tego co mi jest .
Mylisz pojęcia kolego na sorze to mógł bys leżeć jak byś miał zatrucie Ostre ! ja pisze o przewlekłym a to sa dwa inne pojecia .
Oczywiste jest to ze ziółkami nie poprawisz szybko zdrowia bo do tego jest potrzebna chelatacja .
Wiec kto tu mówi o mitach
Sam sobie postawiles diagnoze czy byles z tym u lekarza? Pracujesz w jakiejs fabryce z metalami ciezkimi?
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 15:24   #20
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kłujący ból z prawej strony brzucha - co to może być?

Cytat:
Napisane przez ediii92wppl Pokaż wiadomość
To już ci mogę powiedzieć ze to nie jest od tego
Toksyczny ołów odkłada się w kościach i je rozpiera i to własnie on jest ta główna przyczyna.
Ja po oczyszczeniu organizmu mogę biegać , ćwiczę na worku bokserskim, siłownia i nic nie czuje juz
Ciekawe, że tylko w jednej się odłożył i to niesmetrycznie
Skoro nic nie czujesz, to jesteś pewien, że jeszcze żyjesz ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-15 16:24:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.