Invisalign - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-18, 07:50   #271
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez RavenInFire Pokaż wiadomość
Witam,

planuję leczenie aparatem Invisalign. Wczoraj byłam u ortodonty w Katowicach i przy obu łukach i 64 nakładkach powiedziano mi, że koszt leczenia to 15 000 zł (wliczone są wizyty i cała reszta). Pytanie do forumowiczek ile was to kosztowało ? Czy trafiłam do drogiego ortodonty czy to normalna cena ?
U jakiego ortodonty w Katowicach?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 21:54   #272
anetta_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Ja robię w Chorzowie, bo jest trochę taniej niż w Kato, płacę 12tys.
anetta_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 18:52   #273
RavenInFire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez anetta_k Pokaż wiadomość
Ja robię w Chorzowie, bo jest trochę taniej niż w Kato, płacę 12tys.
Za 64 nakładki dół+góra ? To dużo mniej. Gdzie dokładnie w Chorzowie ?
RavenInFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 20:17   #274
jeden1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez RavenInFire Pokaż wiadomość
Witam,

planuję leczenie aparatem Invisalign. Wczoraj byłam u ortodonty w Katowicach i przy obu łukach i 64 nakładkach powiedziano mi, że koszt leczenia to 15 000 zł (wliczone są wizyty i cała reszta). Pytanie do forumowiczek ile was to kosztowało ? Czy trafiłam do drogiego ortodonty czy to normalna cena ?
Ja w Krakowie płaciłam 12.000, ale podobno w cenie promocyjnej, poza promocją jest 15.000

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Drodzy "nosiciele" nakładek . Chciałabym pocieszyć tych, którzy są na początku leczenia. Jestem na etapie 17/30, etap ten osiągnęłam po 7 miesiącach. Najpierw oczywiście zakładałam na 14 dni, teraz 8.
Początki nie są łatwe, bo trzeba się przyzwyczaić do ciała obcego na zębach, myśleć co i kiedy się je itd. Ale zapewniam, że po 2 miesiącach przestaniecie zwracać na nie uwagę, a po kilku zaczniecie zauważać różnicę w ustawieniu zębów. Jeśli mogę coś poradzić, to:
1. nie jeść ani nie pić w nakładkach niczego oprócz wody. I nie chodzi tu o zabarwianie się nakładek, tylko o higienę. Moja ortodontka absolutnie mi tego zakazała, nakładki noszone przez tyle godzin stwarzają idealne warunki do rozwoju bakterii (wystarczy powąchać nakładkę po całym dniu...).
2. na początku możecie mieć problem z zakładaniem i ściąganiem nakładek, to minie, nauczycie się i nie ma obawy, zęby się nie połamią przy ściąganiu (ja też się bałam)
3. seplenienie również minie, dajcie sobie trochę czasu
4. nakładka może ranić język albo wargi, należy kupić mały papierowy pilniczek do paznokci i delikatnie przypiłować brzegi, to bardzo pomaga
5. zakładać nową nakładkę na noc, prześpicie najgorsze, bolesne godziny
6. koniecznie dbać o higienę, zwłaszcza dziąseł - raz dziennie, wieczorem użyć, oprócz zwykłej szczoteczki, nici oraz szczoteczek międzyzębowych
7. znaleźć dobrą higienistkę i regularnie usuwać kamień (znam świetną w Krakowie, jeśli ktoś chce, dam namiar), to bardzo ważne w trakcie leczenia
8. uwaga przy szorowaniu nakładek, nie należy rozciągać ani wyginać plastiku, ja się kiedyś porządnie przyłożyłam do mycia i jedna pękła (na szczęście był to ostatni dzień przed zmianą na nową)
9. nie przejmować się, że nosicie nakładki, naprawdę nikt ich nie widzi, poza nami samymi
10. nie narzucać sobie jakiegoś strasznego reżimu, żeby jeść tylko np. 3x dziennie, jak macie ochotę coś zjeść, to ściągacie, jecie, płuczecie zęby, jeśli nie ma gdzie umyć i zakładacie, ważne, żeby dobrze wyczyścić zęby i nakładki 2x dziennie
11. nie przejmujcie się, jeśli mija kolejny miesiąc a wy nie widzicie zmian, zmiany się dzieją ale zęby się najpierw przesuwają z tyłu, żeby zrobić miejsce tym z przodu, najłatwiej dostrzec zmiany porównując nakładki (powinny być widoczne od ok. 8-10 nakładki)
12. myśleć o tym, że czas szybko mija i zanim się obejrzycie, będziecie mieć piękne zęby .
Mnie też się wydawało, że miną wieki zanim skończę leczenie. Mam 30 nakładek i przewidziane 15 mies. na leczenie. Jestem na 17, po 7 miesiącach, więc skończę po 11-12 mies. Najbardziej dłuży się oczywiście jeśli zmienia się nakładki co 14 dni, ale potem, to już z górki .
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia
jeden1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 07:19   #275
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

A te ceny o ktorych mowicie co zawieraja? Nakladki lacznie ze wszystkimi wizytami? Czy do tego moze jeszcze nakladki retencyjne i analizy zgryzu itp badania przed zalozeniem aparatu i po jego zdjeciu?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 22:25   #276
anetta_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Robię u dra Tarnawskiego, nie pamiętam jak nazywa się klinika... Będę miała ok. 60 nakładek (na razie mam 40, ale będą poprawki). W cenie mam nakładki i wizyty.
anetta_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:19   #277
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Ja mam pytanie do ciebie jeden1. Czy nosząc nakładki przestajesz w pewnym momencie czuć nacisk na zęby? Ja zdejmując nakładkę w ostatnim dniu noszenia jeszcze czuję ucisk na niektórych zębach, jakby jeszcze nie do końca się przesunęły tak jak trzeba (przy gryzieniu to czuć). Nie wiem czy powinnam trochę dłużej ponosić nakładki czy tak ma być...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-31, 21:19   #278
jeden1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Invisalign

Myślę, że tak ma być. Ja mam podobnie, oczywiście jest to subiektywne odczucie, więc nie mogę powiedzieć, ze u mnie jest dokładnie tak jak u Ciebie, ale właściwie nigdy nie jest tak, że w ostatnim dniu nakładki są luźne, zawsze jakiś nacisk jest. Moja ortodontka jest zadowolona z przebiegu leczenia, więc zakładam, że wszystko jest ok.
jeden1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 19:31   #279
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: Invisalign

Dziewczyny czy jeżeli mam attachmenty to są to przeciwskazania żeby wykonać zabieg skalingu i piaskowania? Zapomnialam zapytac mojego ortodonty na ostatniej wizycie a lece do Polski i będę mieć okazje żeby to zrobić.
__________________
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 10:45   #280
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jeżeli mam attachmenty to są to przeciwskazania żeby wykonać zabieg skalingu i piaskowania? Zapomnialam zapytac mojego ortodonty na ostatniej wizycie a lece do Polski i będę mieć okazje żeby to zrobić.
czesc, szpilka666 nie rob tego tez mialam ten sam pomysl jako ze w lipcu bylam w Polsce, I zawsze odwiedzam moja dentystke, ale zadzwoinilam do mojego dentysty tu w Anglii, I mowi ze kategorycznie nie ze tj mimo wszystko zbyt inwazyjny zabieg w szczegolnosci dla attachmentow powiedzial ze kategorycznie nie! wiec po powrocie z PL odwiedzilam go I sam mi zrobil czyszczenie ale bez piaskowania powiedzial ze nie moze bo "attachments" I boi sie zeby ich nie naruszyc no ja mam ich duzo na kazdym zebie I w innych miejscach nie w lini prostej moze dlatego. Poprostu zadzwon do swojego prowadzacego I sprawdz z nim.

Ach dziewczyny aparatki, co za meczacy urlop mialam z tym naszym aparacikiem, zwiedzilam wszystkie restauracyjne toalety w trojmiescie ;-) juz pomine spojrzenia ludzi jak mylam zeby
w domu wiadomo nie jest to tak krepujace ale restuaracje, generalnie wyjscia nawet zjedzenie loda urasta do calego zabiegu gdzie jest toaleta zeby umyc zeby po!
dalam rade, haha

jestem na 12 z 26 wiec w polowie prawie, 9 nakladka dala mi niezle popalic bolala mnie od dnia pierwszego do ostaniego czyli 10 dni w bolu potem 11 nic I teraz jestem na 12 czuje ucisk ale nie zeby narzekac.
Widze zmiane w gornej dwojce, I dolnych jedynkach ale zeby nie sa jeszcze proste, mam nakladki do 18 wlacznie czyli do pazdziernika I wtedy mnie czeka pilowania juz sie boje!

poza tym chyba jestem jedna z tych osob ktora nigdy sie nie przyzwyczai do posiadania plastiku w buzi tzn nosze I jestem dobra w tym 22 h prawie zawsze ale nie moge sie doczekac konca!
troche mnie martwi apart retencyjny ze juz bedzie na zawsze, ale mam nadzieje tylko na noc

pozdrawiam serdecznie
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 18:10   #281
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Miałam robione piaskowanie i skaling , a później jeszcze fluoryzacje. Miałam również plombowane zęby. Nic mi nie spadło, nic nie zostało zdmuchnięte, czy też nic się nie odkleiło więc wedle mnie można to robić. Tym bardziej że zawsze można to z powrotem odbudować czy też jak kto woli nakleić nowe. A z brązowymi zębami nie fajnie jednak się wygląda. I niestety kamień i osad na zębach do najzdrowszych nie należy.
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 16:21   #282
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Talking Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez nilaya32 Pokaż wiadomość
Miałam robione piaskowanie i skaling , a później jeszcze fluoryzacje. Miałam również plombowane zęby. Nic mi nie spadło, nic nie zostało zdmuchnięte, czy też nic się nie odkleiło więc wedle mnie można to robić. Tym bardziej że zawsze można to z powrotem odbudować czy też jak kto woli nakleić nowe. A z brązowymi zębami nie fajnie jednak się wygląda. I niestety kamień i osad na zębach do najzdrowszych nie należy.

tak zgadzam sie tylko ze ja chcialam robic piaskowanie czyszczenie w Polsce a moj lekarz prowadzacy jest w Anglii, potem wrocilam do UK I on juz mi zrobil czyszczenie oprocz piaskowania, z tego wnioskowalam ze szpilka666 tez chciala to zrobic gdzie indziej no ale skoro mozna no to widocznie moj dentysta malo wie.
Fakt brazowe zeby nie sa zbyt atrakcyjne ale maskuja sie dobrze pod invisalign-hahaha -Zart!

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 20:24   #283
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Mam robiony aparat w Holandii a czyszczenie w Polsce. Jak pójdę do ortodonty to wam napisze co mi powie hahaha Może zmyje mi głowę ale co tam przecież wszystko mam w cenie hahahaha Pozdrawiam
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 14:52   #284
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Dawno nie pisałam a więc wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i noszę 11 nakładkę z 16stu przy 15stej będę miała robione wyciski ,które wyślą i na pewno mi dołoży kilka nakładek (nie wiem ile) ale powiedziała, że to już będą szczegóły w całym tym leczeniu.Nakładki mam zmieniać teraz co 10-14 dni zależy jak się pilnuję a z tym u mnie ciężko uważam ,że noszę 19-20 godzin ale na pewno nie 22 h dziennie .Poza tym moje leczenie ponoć mimo nie noszenia tych 22h dziennie przebiega wg planu leczenia.
Cieszę się ,że jestem już za połową tego "dziadostwa" i wiem, że wytrzymam do samego końca. Jeśli chodzi o czyszczenie zębów czy piaskowanie mi mówiła ortodontka ,że mam się wstrzymać i tyle, że to nie ma sensu a więc nie naciskam. No i mam nosić wyciągi jak najwięcej w dzień i na noc a wiec troszkę gorzej niż było ,bo wcześniej w dzień nie musiałam w cale.Efekty póki co są ale do idealnie prostych ząbków jeszcze daleko
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 14:12   #285
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

Ja przezylam wakacje z aparatem naprawde dobrze. Mam super sposob na "niemycie" zebow po kazdym posilku. Po prostu po jedzeniu guma do zucia na 10minut a potem aparat. Poza tym plukanie od czasu do czasu ust z zalozonym aparatem plynem do plukania jamy ustnej i gotowe. Koniec szukania lazienki za kazdym razem. Choc przynaje ze czesto z lenietwa nie nosilam po kilka godzin dziennie... :P
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 19:50   #286
jeden1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Invisalign

Jesli chodzi o czyszczenie, to moja otrodontka ma zupełnie inne zdanie. Goni mnie do usuwania kamienia regularnie, a moja higienistka, którą uważam za super fachowca, mówi, że usuwnie częste kamienia przy leczeniu ortodontycznym to sprawa kluczowa. Zęby się przesuwają i odsłaniają miejsca, do których wczesniej nie było dostępu. Poza tym nie które z nich (ja tak mam) są wciskane w dziąsła i chodzi o to, żeby nie wtłoczyć tam również kamienia, bo to prosta droga do choroby przyzębia.
A co do gumy do żucia po posiłku tez na to wpadłam i dostałam ochrzan od ortodontki. Abolutnie zakazała mi żucia gumy.
jeden1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 20:31   #287
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez jeden1 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o czyszczenie, to moja otrodontka ma zupełnie inne zdanie. Goni mnie do usuwania kamienia regularnie, a moja higienistka, którą uważam za super fachowca, mówi, że usuwnie częste kamienia przy leczeniu ortodontycznym to sprawa kluczowa. Zęby się przesuwają i odsłaniają miejsca, do których wczesniej nie było dostępu. Poza tym nie które z nich (ja tak mam) są wciskane w dziąsła i chodzi o to, żeby nie wtłoczyć tam również kamienia, bo to prosta droga do choroby przyzębia.
A co do gumy do żucia po posiłku tez na to wpadłam i dostałam ochrzan od ortodontki. Abolutnie zakazała mi żucia gumy.
Dlaczego nie można żuć gumy? Ja nawet w nakładkach żuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 18:06   #288
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Ja myślę ,że co lekarz to inna opinia.Ja żuję gumę od czasu do czasu oczywiście bez nakładek ,ale nigdy w celu czyszczenia zębów. Nie myję zębów tylko po odzywkach białkowych , wtedy tylko przepłukuję jamę ustną. Po każdym posiłku jest mycie elektryczną szczotką, irygator plus nitkowanie. Nasadki myję 2-3 razy dziennie pastą, czasami osad wydłubuję wykałaczką ale pojawia się on dopiero po ok. tygodnia noszenia . Nakładki zmieniam co 14 dni z racji mojego"olewania " potrafię jeść godzinę śniadanie i po 40 minutach dopiero iść umyć zęby ale przynajmniej z mniejszym bólem je noszę. Wolę nosić dłużej ale mieć pewność ,że tyle ile trzeba.W środę zmiana nakładki na 13stą .Obliczyłam, że ostatnią czyli 16stą skończę 1 listopada tym ,że jak mi dodrukują 2-4 to się przedłuży do grudnia .Mam nadzieję ,że najpóźniej w styczniu będę miała już koniec .Moje zęby są coraz piękniejsze a właściwie prostsze ,piękniejsze raczej nie będą same w sobie naturalnie bo są przebarwione, nierówne ale wiem ,że licówki dadzą mi ten wymarzony efekt.Co do dołu przy jedynkach i dwójkach widzę spore szczeliny ale tak to już będzie bo zęby są jakby w kształcie odwróconego trójkąta największe stłoczenie występowało właśnie tam i widzę ,że brakuje z 2-3 mm żeby były idealnie proste
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 20:21   #289
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Muszę się pochwalić Jestem aktualnie na 17 nakładce a będę ich mieć na górę 36 a dół 46 ale mogę je już wymieniać co 7 dni. Huraaaaa Przyznając się bez bicia nie jestem już zbytnio sumienna i nie noszę nakładek tak jak powinnam, a jednak daję radę i jednak mam zmniejszony czas noszenia.
Mam co jakiś czas piłowane zęby co by do siebie pasowały i żeby nie było szpar. I jak na razie jestem zadowolona. Choć nie powiem żeby było łatwo do tej pory. Ale teraz biorąc 22 nakładkę bo do tej mi dali widzę już prawie proste zęby i wiem że będzie już tylko lepiej
Także dziewczyny te początkujące i te w trakcie nie poddawać się bo będzie tylko lepiej
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-14, 23:29   #290
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Hej. Też noszę invisalign.
Jestem przy 24 nakladce z 46 i szczerze mówiąc to efektów za bardzo nie widzę...
Nakładki zmieniam co 7 dni od początku.

Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 11:19   #291
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

A ja wczoraj miałam taka dziwną sytuację ,że w miejscu gdzie mam śrubę gojącą to czułam cały dzień ucisk ,do takiego stopnia ,że aż mnie zaczęło boleć ucho. Wystarczy, że zdjęłam nakładkę to ból ustępował, więc stwierdziłam ,że albo z nakładką coś się stało, albo śruba mi się przekrzywiła .Postanowiłam, że skoro nosze już 13stą nakładkę 9 dni to zobaczę czy wejdę w 14 i udało się. Mam już 14 i nic nie boli więc jednak z nakładką coś było nie tak ,albo się zdeformowała ? albo nie wiem... w każdym bądź razie odetchnęłam z ulgą ...co innego jak zęby pobolewają (wiadomo przesuwają się) a co innego jak boli dziąsło przy śrubie .. skoro boleć nie powinno od tak nagle...?
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 19:25   #292
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Wrzućcie swoje postępy w leczeniu 😃 ja jestem już za połową, zostało mi jeszcze 6 nakładek do końca. Potem chyba będzie znowu pobieranie wycisków do małych poprawek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 14:31   #293
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
A ja wczoraj miałam taka dziwną sytuację ,że w miejscu gdzie mam śrubę gojącą to czułam cały dzień ucisk ,do takiego stopnia ,że aż mnie zaczęło boleć ucho. Wystarczy, że zdjęłam nakładkę to ból ustępował, więc stwierdziłam ,że albo z nakładką coś się stało, albo śruba mi się przekrzywiła .Postanowiłam, że skoro nosze już 13stą nakładkę 9 dni to zobaczę czy wejdę w 14 i udało się. Mam już 14 i nic nie boli więc jednak z nakładką coś było nie tak ,albo się zdeformowała ? albo nie wiem... w każdym bądź razie odetchnęłam z ulgą ...co innego jak zęby pobolewają (wiadomo przesuwają się) a co innego jak boli dziąsło przy śrubie .. skoro boleć nie powinno od tak nagle...?
Telimena mam pytanie kiedys pisalas ze masz miec licowki po skonczonym prostowaniu zebow ja tez i wlasnie ostatnio podpytywalam w jednym gabinecie w krk jak to wyglada czy mozna od razu w jakim odstepie czasu itd wiec moj dentysta w Anglii twierdzi ze tak po skonczonym prostowaniu nakladki retencyjne , licowki potem po licowkach nowe nakladki retencyjne. Natomiast w Krakowie zupelnie inna bajka trzeba odczekac moze nie licowki moze korony trzeba zobaczyc czy sie prostowanie ustabilizowalo nie od razu kilka miesiecy conajmniej itd itd no w kazdym badz razie jestem ciekawa co twoj dentysta na to?
sama juz nie wiem gdzie to robic w PL czy w UK ceny praktycznie te same; hmmmm

jestem na 15 nakladce, zauwazylam tendencje ze co druga nakladka daje mi w kosc, np 14 tak jabym wogole nic nie czula 15 od razu bol zebow moze nie bol ale czuje pojedyncze zeby.
Wiec gora duzo sie wyprostowala mamy osad na zebach w miejscach ktore byly schowane w czesniej wiec po tym poznaje ze na pewno sie przesunely, dol dalej powyginany ale tez bardziej prosty niz byl.
niestety u mnie efektu po samym prostowaniu nie bedzie dopiero po licowkach. Wysle fote na pewno ale narazie nie mam odwagi
Generalnie przywyklam do aparatu ale nie moge sie juz doczekac konca tak jak ktoras pisala nie wiem czy zdecydowalabym sie jeszcze raz na invisalign ,....

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:44   #294
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Witam wszystkich ponownie! Bardzo dawno mnie tu nie było przypomnę ze miałam mieć 21 nakładek i w kwietniu tego roku miałam skończyć leczenie.. Oczywiście zeby nie ustawily się idealnie, najgorzej było z dolna czwórka wiec dostałam kolejne nakładki i to aż 22 komplety!! Byłam załamana, nowe attachmenty w innych miejscach, kolejne pilowanie no i ten długi czas noszenia. Oczywiście zaczęłam je zmieniać raz na tydzień i ostatecznie 11 października kończę całe leczenie i będę czekać na retainery ogólnie szybko zlecialo, obyło się bez bólu i w gruncie rzeczy polubiłam invisalign i mogłabym go nosić spokojnie jeszcze z rok w załączniku pokaże Wam zeby w drugich nakładkach i aktualne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _20160510_120057.jpg (93,9 KB, 113 załadowań)
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:46   #295
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Moze na zdjęciach nie widać aż tak wielkiej różnicy ale patrząc na nakładki to zmiana jest ogromna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _20170613_013116.jpg (104,9 KB, 100 załadowań)
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 19:33   #296
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Wiesz co kochaniutka nie dopytywałam się jeszcze jak to z tymi licówkami będzie ,czy będzie można je założyć od razu po leczeniu czy będę musiała nosić przez kilka miesięcy retencyjny ?,zapytam przy następnej wizycie (mam jakoś w październiku).
Wiem, tylko tyle ,że na dole będę miała zamontowany drucik na stałe (od wewnątrz)-zamiast retencji .Chciałabym jak najszybciej po leczeniu założyć licówki ,ale jeśli okaże się ,że nie mogę to odczekam ile będzie trzeba ,żeby utrwalić efekt leczenia.


U mnie dolne jedynki się już prawie wyprostowały ale przez to dolna 4 jest bardziej przekrzywiona ,oby się nie okazało tak jak w przypadku koleżanki wyżej ,że mi dodrukują jeszcze 20 ,bo oszaleje...
Jestem na 14stej z 16 nakładek to że będę miała jeszcze kilka to wiem na pewno ...ale przewiduje ,że najpóźniej w styczniu zakończę ten cały cyrk z nakładkami. Tym bardziej ,że w lutym szykuje mi się wycieczka i chciałabym mieć już spokój z ciągłym myciem ,zakładaniem itp.


Ja mam swoje zęby dość brzydkie ,stąd te licówki ,do tego teraz są zakamienione i pożółknięte raczej nie będę wklejać swoich zębów ,chyba ,że już po leczeniu i z licówkami .. .
Poza tym nie mam nawet zdjęcia przed ,wiec nie ma porównania ...


W nakładkach nic nie widać ,więc daje zdjęcie bez ..raz kozie śmierć










Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Telimena mam pytanie kiedys pisalas ze masz miec licowki po skonczonym prostowaniu zebow ja tez i wlasnie ostatnio podpytywalam w jednym gabinecie w krk jak to wyglada czy mozna od razu w jakim odstepie czasu itd wiec moj dentysta w Anglii twierdzi ze tak po skonczonym prostowaniu nakladki retencyjne , licowki potem po licowkach nowe nakladki retencyjne. Natomiast w Krakowie zupelnie inna bajka trzeba odczekac moze nie licowki moze korony trzeba zobaczyc czy sie prostowanie ustabilizowalo nie od razu kilka miesiecy conajmniej itd itd no w kazdym badz razie jestem ciekawa co twoj dentysta na to?
sama juz nie wiem gdzie to robic w PL czy w UK ceny praktycznie te same; hmmmm

jestem na 15 nakladce, zauwazylam tendencje ze co druga nakladka daje mi w kosc, np 14 tak jabym wogole nic nie czula 15 od razu bol zebow moze nie bol ale czuje pojedyncze zeby.
Wiec gora duzo sie wyprostowala mamy osad na zebach w miejscach ktore byly schowane w czesniej wiec po tym poznaje ze na pewno sie przesunely, dol dalej powyginany ale tez bardziej prosty niz byl.
niestety u mnie efektu po samym prostowaniu nie bedzie dopiero po licowkach. Wysle fote na pewno ale narazie nie mam odwagi
Generalnie przywyklam do aparatu ale nie moge sie juz doczekac konca tak jak ktoras pisala nie wiem czy zdecydowalabym sie jeszcze raz na invisalign ,....

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170918_203756.jpg (69,5 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170918_203928.jpg (76,6 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170918_204002.jpg (73,8 KB, 91 załadowań)

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-09-18 o 20:09
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 15:46   #297
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Dzieki Telimena, zapytaj swojego prowadzacego dentyste bede ciekawa co ci powie wiesz jak to mowia "ufaj i kontroluj"

Zeby piekne proste tak samo u Roxio ale z tymi dodatkowymi nakladkami az tyle

Ja urlop w maju w przyszlym roku chcialabym jakies zdjecia z usmiechem a nie zacisnietymi ustami-moze sie wyrobie! haha

pozdrawiam
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 04:57   #298
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Invisalign

Mam pytanie do tych co juz sa na koncowce! W ktorym momencie zdjeli wam attachments? Czy lekarz musi zrobic nowy scan zebow i zaprojektowac nowe nakladki bez attachments? Czy wtedy konieczna jest dodatkowa wizyta? Pytam, bo mieszkam zagranica i nie mam mozliwosci przyjezdzac na scan a potem znow po odbior nakladek i usuniecie attachments... Ale chyba bede musiala... A moze mozna je usunac i nosic stare nakladki, a nowe moga przyjsc np poczta? ja jestem na ostatniej gornej nakladce i zastanawiam sie jak to bedzie...
A ile trwalo u was utrwalanie? Chodzi mi o noszenie tej samej ostatniej nakladki, jeszcze przed retainers. Z attachmentsami czy bez?
Czy jesli gora jest gotowa a dol jeszcze dluuuugo nie, to czy moge nosic potem tylko dolna nakladke? Mial ktos tak?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 23:25   #299
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Jak ja miałam skończyć leczenie to orto pobrala mi tylko wyciski bez ściągania attachments, oni sobie je zdjeli komputerowo ale jak dołożyli nowe szyny to już w innych miejscach trzeba było założyć te przyciski wiec i tak stare attachmenty zdjeli mi po czyjsciu nowych nakładek. U mnie na gorze było 10 nakładek mniej niż na dole i niestety nie dało się nosić tylko dołu. Poprostu projektują Ci takie same nakładki, nie ściągają attachments i stabilizujesz efekt czekając aż się wyprostuje drugi łuk. Trochę lipa ale co poradzić, może u Ciebie będzie inaczej
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 12:03   #300
Asia_cz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Hej dziewczyny!!!

Jestem na etapie wyboru aparatu. Jak się okazało po 28latach mam jedną z gorszych wad mianowicie zgryz obustronny krzyżowy, zęby stłoczone na dole. Niedługo usuwam dolne 8ki i powinnam założyć aparat.

Dlaczego zdecydowałyście się na invisalign? Cxy któraś z Was porównywała koszty między imvisalign a np aparatem.samoligaturujący m?



Pozdrawiam
Asia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.