Dzieci a czas dla siebie - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-28, 15:16   #211
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;77541776]Tylko widzisz, że w necie i wśród znajomych można "dostać" za każdy wybór. Za kp, jeśli coś nie idzie tak jak w reklamach z różowymi bobasami, za mm, za noszenie, za nienoszenie i tak można bez końca.

Jak nie ma wyboru, bo z jakiegoś ważnego powodu trzeba podjąć jakąś decyzję, to ja wszystko rozumiem, ale ja nie znoszę w takiej sytuacji krytykowania tej innej opcji.[/QUOTE]
Ale czy ja krytykuje to,że ktoś spi z dzieckiem ? Nosi je ile chce ? Czy spędza z nim większość czasu przy piersi ? Nie.

Pisząc o koleżance i sądząc po tym, co mówi twierdzę,że nie jest ona szczęśliwa i zadowolona , z tego jak wygląda jej macierzyństwo. A ona sama tym co mówi to potwierdza. Ale cały czas zaznaczam,że każdy ma wychowywać dzieci jak chce. Ja koleżance nic nie narzucam. Chce rad ? Daje jej je.

Dziewczyna które mnie zrozumiały.. dziękuję :róża:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-09-28 o 15:25
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 15:22   #212
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

No dobra, ale nasze gadanie w kółko tego samego do jednej osoby też jest bez sensu.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 15:30   #213
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
No dobra, ale nasze gadanie w kółko tego samego do jednej osoby też jest bez sensu.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Racja, no tak się potoczyła dyskusja.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

A tak na marginesie, to ciekawe, czy autorka się w ogóle jeszcze odezwie Widzę, że tam drugi wątek na Intymnym jeszcze żyje, ale nie wiem, czy się udziela, bo nie zaglądam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 15:53   #214
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Ale czy ja krytykuje to,że ktoś spi z dzieckiem ? Nosi je ile chce ? Czy spędza z nim większość czasu przy piersi ? Nie.

Pisząc o koleżance i sądząc po tym, co mówi twierdzę,że nie jest ona szczęśliwa i zadowolona , z tego jak wygląda jej macierzyństwo. A ona sama tym co mówi to potwierdza. Ale cały czas zaznaczam,że każdy ma wychowywać dzieci jak chce. Ja koleżance nic nie narzucam. Chce rad ? Daje jej je.

Dziewczyna które mnie zrozumiały.. dziękuję :róża:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja akurat rozumiem cie doskonale. Z tym że ja nawet z powodzeniem wcielilam te postanowienia w życie 😁 Udało się, wszyscy zadowoleni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 16:11   #215
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;77541776]Tylko widzisz, że w necie i wśród znajomych można "dostać" za każdy wybór. Za kp, jeśli coś nie idzie tak jak w reklamach z różowymi bobasami, za mm, za noszenie, za nienoszenie i tak można bez końca.

Jak nie ma wyboru, bo z jakiegoś ważnego powodu trzeba podjąć jakąś decyzję, to ja wszystko rozumiem, ale ja nie znoszę w takiej sytuacji krytykowania tej innej opcji.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------



Nie upieram się, akurat w tym poście wskazałam na rozwiązanie, które w razie czego można zastosować.[/QUOTE]

Istnieje rónica mdzy sensowná dyskusja, a wyżywką nad kimś z jakiegokolwiek powodu.
I jeśli ktoś w realu czy w necie uskutecznia bezsensowny pojazd to po tym jak rozmowa nie przynosi efektu, zwyczajnie ignoruję.
I uznaję, że ktoś ma problem a nie ja.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 07:51   #216
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
No i tak jak napisałam edytując post, ja znam znów wiele dzieci, które nigdy nie spaly z rodzicami. A jeden taki przykład mam w domu - mój brat. Nigdy nie było histerii i płaczu z tego powodu, bo po prostu tego nie znal, więc tego nie wymagał. Co innego gdyby się raz czy dwa pozwoliło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
znasz wiele, ale nie znasz wszystkich dzieci. a każda dziecko to inny człowiek, rodzący się z innymi potrzebami/charakterem/temperamentem. Oczywiście życzę Ci szczerze, żeby trafił Ci się egzemplarz, który pozwoli zrealizować Twoje zasady, bo choć sa one zupełnie inne niż moje, to rozumiem Twoje argumenty. Warto jednak mieć świadomość, że wszystko może się potoczyć inaczej i szkoda by było żebyś czuła z tego powodu frustrację czy miała poczucie "przegranej" tylko dlatego że dziecko po prostu oczekuje czegoś innego.

co do kp, to choć jestem jego ogromną zwolenniczką, szanuje osoby takie jak Ty które wprost mówią nie karmię bo nie chce. Wolę taką argumentację niż za mało miałam mleka/mleko było za chude/dziecko się nie najadało w 5 minut itp absurdy dotyczące kp. Przemyśl sobie to tylko dobrze, bo pewnych decyzji cofnąć się nie da, ale jak dla mnie w Twoim przypadku karmienie mieszane brzmi sensownie

co do noszenia... no i tu może być różnie, bo do noszenia dziecko "przyzwyczaja się" już w Twoim brzuchu, gdy chodzisz w ciąży i kołyszesz dziecko.także z brzucha pochodzi uwielbienie dziecka do wszelkich szumów czy do odgłosu bicia serca. co więcej, kołysanie, bujanie stymulują rozwój mózgu dziecka więc sa mu po prostu potrzebne, choć oczywiście można to zapewnić w inny sposób niż noszenie na rękach są dzieci które kochają noszenie non stop, nie tylko dlatego że ktoś ich tak nauczył, po prostu mają taka potrzebe i warto o tym wiedzieć.

ze spaniem razem to jest tak, że niektórzy faktycznie biorą dziecko do łózka i z nim śpią bo tak chcą, ale często jest to efekt zmęczenia i albo śpisz z dzieckiem albo nie śpisz w ogóle.... i znów wszystko zależy od tego jakie potrzeby bedzie mieć dziecko. moje dziewczyny np z reguły spały w swoim łóżeczku, ale obie uwielbiały zaczynać dzień miedzy 4 a 5 rano. gdy brałam je do siebie do łóżka, dosypiałyśmy do 7. nie dałabym rady funkcjonować z dzieckiem cały dzień budząc się codziennie o 4 rano

też trochę nie rozumiem, czemu niektóre dziewczyny tak krytykują Twoje plany dotyczące przyszłego macierzyństwa. sprawiasz wrażenie rozsądnej osoby która po prostu ze względu na swoje zdrowie/przekonania ma pewne założenia (które absolutnie nie sprowadzają się do tego że dziecku będzie działa się jakakolwiek krzywda) i nie ma w tym nic złego. Pamiętaj tylko, że wcielenie tych zasad w życie to nie tylko kwestia Twojej zaciętości i konsekwencji ale też potrzeb dziecka, z którymi się rodzi

a i jeszcze jedno, poczytaj trochę o rozwoju motorycznym dzieci. dziecka nie powinno się sadzać, póki samo nie usiądzie, a tym bardziej nie dziecko które ma 5 miesięcy. dzieci z reguły siadają samodzielnie w wieku 7/8 miesięcy, najczęściej z pozycji czworaczej. co oczywiście nie oznacza, że do tego czasu nie należy mu rozszerzać diety ale jeśli chcesz to robić w okolicy 5/6 miesiąca to raczej w pozycji lekko odchylonej
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 10:27   #217
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
znasz wiele, ale nie znasz wszystkich dzieci. a każda dziecko to inny człowiek, rodzący się z innymi potrzebami/charakterem/temperamentem. Oczywiście życzę Ci szczerze, żeby trafił Ci się egzemplarz, który pozwoli zrealizować Twoje zasady, bo choć sa one zupełnie inne niż moje, to rozumiem Twoje argumenty. Warto jednak mieć świadomość, że wszystko może się potoczyć inaczej i szkoda by było żebyś czuła z tego powodu frustrację czy miała poczucie "przegranej" tylko dlatego że dziecko po prostu oczekuje czegoś innego.

co do kp, to choć jestem jego ogromną zwolenniczką, szanuje osoby takie jak Ty które wprost mówią nie karmię bo nie chce. Wolę taką argumentację niż za mało miałam mleka/mleko było za chude/dziecko się nie najadało w 5 minut itp absurdy dotyczące kp. Przemyśl sobie to tylko dobrze, bo pewnych decyzji cofnąć się nie da, ale jak dla mnie w Twoim przypadku karmienie mieszane brzmi sensownie

co do noszenia... no i tu może być różnie, bo do noszenia dziecko "przyzwyczaja się" już w Twoim brzuchu, gdy chodzisz w ciąży i kołyszesz dziecko.także z brzucha pochodzi uwielbienie dziecka do wszelkich szumów czy do odgłosu bicia serca. co więcej, kołysanie, bujanie stymulują rozwój mózgu dziecka więc sa mu po prostu potrzebne, choć oczywiście można to zapewnić w inny sposób niż noszenie na rękach są dzieci które kochają noszenie non stop, nie tylko dlatego że ktoś ich tak nauczył, po prostu mają taka potrzebe i warto o tym wiedzieć.

ze spaniem razem to jest tak, że niektórzy faktycznie biorą dziecko do łózka i z nim śpią bo tak chcą, ale często jest to efekt zmęczenia i albo śpisz z dzieckiem albo nie śpisz w ogóle.... i znów wszystko zależy od tego jakie potrzeby bedzie mieć dziecko. moje dziewczyny np z reguły spały w swoim łóżeczku, ale obie uwielbiały zaczynać dzień miedzy 4 a 5 rano. gdy brałam je do siebie do łóżka, dosypiałyśmy do 7. nie dałabym rady funkcjonować z dzieckiem cały dzień budząc się codziennie o 4 rano

też trochę nie rozumiem, czemu niektóre dziewczyny tak krytykują Twoje plany dotyczące przyszłego macierzyństwa. sprawiasz wrażenie rozsądnej osoby która po prostu ze względu na swoje zdrowie/przekonania ma pewne założenia (które absolutnie nie sprowadzają się do tego że dziecku będzie działa się jakakolwiek krzywda) i nie ma w tym nic złego. Pamiętaj tylko, że wcielenie tych zasad w życie to nie tylko kwestia Twojej zaciętości i konsekwencji ale też potrzeb dziecka, z którymi się rodzi

a i jeszcze jedno, poczytaj trochę o rozwoju motorycznym dzieci. dziecka nie powinno się sadzać, póki samo nie usiądzie, a tym bardziej nie dziecko które ma 5 miesięcy. dzieci z reguły siadają samodzielnie w wieku 7/8 miesięcy, najczęściej z pozycji czworaczej. co oczywiście nie oznacza, że do tego czasu nie należy mu rozszerzać diety ale jeśli chcesz to robić w okolicy 5/6 miesiąca to raczej w pozycji lekko odchylonej
I tego wszystkiego co wypisałaś Blanka nie rozumie. Wymaga zrozumienia dla swoich decyzji, ale krytykuje inne matki tylko dlatego że są wbrew jej zasadom o wychowaniu. Nie chce karmić piersią, nie chce nosić to jej decyzja. Ale dla niej dziecko noszone/karmione piersią/śpiące z rodzicem to wina matki, która przyzwyczaja je do tego, która ustępuje dziecku i idzie na łatwiznę.
Ciekawe czy jak trafi jej się wymagające dziecko i będzie próbowała godzinami je uspokoić to jej koleżanka też nazwie ją męczennicą
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 10:38   #218
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
I tego wszystkiego co wypisałaś Blanka nie rozumie. Wymaga zrozumienia dla swoich decyzji, ale krytykuje inne matki tylko dlatego że są wbrew jej zasadom o wychowaniu. Nie chce karmić piersią, nie chce nosić to jej decyzja. Ale dla niej dziecko noszone/karmione piersią/śpiące z rodzicem to wina matki, która przyzwyczaja je do tego, która ustępuje dziecku i idzie na łatwiznę.
Ciekawe czy jak trafi jej się wymagające dziecko i będzie próbowała godzinami je uspokoić to jej koleżanka też nazwie ją męczennicą
I mnie też od samego początku o to chodzi, na nikim się nie wyzłośliwiam. Bo tak jak pisałam - mnie nie obchodzi, jak ktoś karmi, ale jak czytam, że leżenie z noworodkiem cały czas czy tam pozwalanie mu, żeby spał na tobie nie jest normalne i niech te kobiety, które tak robią, nie jęczą, to mi się coś robi. [i tak, takie były wypowiedzi, nie wzięłam tego z kosmosu]
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:14   #219
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
I tego wszystkiego co wypisałaś Blanka nie rozumie. Wymaga zrozumienia dla swoich decyzji, ale krytykuje inne matki tylko dlatego że są wbrew jej zasadom o wychowaniu. Nie chce karmić piersią, nie chce nosić to jej decyzja. Ale dla niej dziecko noszone/karmione piersią/śpiące z rodzicem to wina matki, która przyzwyczaja je do tego, która ustępuje dziecku i idzie na łatwiznę.
Ciekawe czy jak trafi jej się wymagające dziecko i będzie próbowała godzinami je uspokoić to jej koleżanka też nazwie ją męczennicą
I znów się doczepilas koleżanki. Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Ja nie uważam,że ona sobie dziecko tak nauczyła..niech jest takim egzemplarzem. Ok ma prawo to tylko dziecko. Nie raz powtarzam,że określenie meczennica jest z tego powodu,że ona mi cały czas przy każdej możliwej okazji "płacze" i marudzi do telefonu albo jak się widzimy. Jak jej źle, jaka ona nie jest zaniedbana itp.
Gdyby ona była zadowolona z takiego obrotu sprawy to by nie truła cały czas o tym w kółko. Robiła cokolwiek,aby spróbować chociaż spróbować poprawić swoją sytuacje.
Skąd wie,że przy chuście nie miałaby więcej czasu dla siebie ? Mogła by zrobić to o czym mówił.
Np. Sama zrobić pranie, obiad czy inne rzeczy. Mogła by wyjść na kawę do mnie czy na zakupy.
Gdyby spróbowała szumów do usypiania to może by pomogło ? Mogłaby odłożyć dziecko do łóżeczka i by spało. Czy gdyby spróbowała podać smoczek to dziecko by nie domagało tego aby mieć sutek w buzi i się nim bawić. Ale nie. Ona tego nie wie,bo nawet nie spróbuje. Dlaczego ?nie wiem. Ona nie jest szczęśliwa w takim macierzyństwie. To mogę z czystym sumieniem powiedzieć.

Ja nie oceniam innych matek.. Pisałam nie raz,że jak chca to niech noszą dziecko cały czas, czy śpią z nim w łóżku..
To,że ja z pewnych powodów nie będę miała tego robić (spanie z dzieckiem) czy nie będę mogła nosić go cały czas to ja piszę o SOBIE.
Nosz kurde to jest tak trudno zrozumieć,że mam inny pogląd na to ? I jeśli dziecko będzie potrzebowało mojej bliskości to jak najbardziej, ale nie nosząc je. Można to zastąpić.
Nie robicie zemnie potwora i zimnej suki bez serca, która będzie dziecko trzymać tylko w łóżeczku i wyciągać na jedzenie i zmianę pampersa.. bo to jest po prostu wredne.

I uwierzcie mi,że naprawdę wolę wstać do dziecka co godzinę ( mam również męża który jak będzie w domu, to będzie on do niego wstawał i karmił, a w domu jest dość często) niż zabrać je do łóżka i przypłacić za to ogromnym bólem. I nie,ta kwestia mi się nie zmieni.

I tak dziecko może przyzwyczaić się do chusty. Ale ona odciąża kręgosłup i jest dużo dużo lepsze wyjście dla mnie, aby w taki sposób je nosić. Więc to zawsze jakieś wyjscie. A to,że dziecko może na początku jej nie tolerować to nie znaczy,że za np. Tydzień się nie uda i jej nie polubi. Ja wolę akurat probowac wszystkiego. Niż nie robić nic.

Jeszcze dodam, co do leków na mój ból kręgosłupa. Zazwyczaj stosuje tramal.
Na ulotce pisze,że podczas ciąży czy kp. Powinno skontaktować się z lekarzem co do zażywania go. Ale w życiu, nawet gdyby lekarz mi pozwolił to bym nie karmiła kp. Zażywając go. Dlatego uważam,że ewentualna opcja karmienia mieszanego jest w moim przypadku najlepsza. I taka zamierzam wprowadzić w życie.

Więcej tlumaczyć się nie będę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;77562141]I mnie też od samego początku o to chodzi, na nikim się nie wyzłośliwiam. Bo tak jak pisałam - mnie nie obchodzi, jak ktoś karmi, ale jak czytam, że leżenie z noworodkiem cały czas czy tam pozwalanie mu, żeby spał na tobie nie jest normalne i niech te kobiety, które tak robią, nie jęczą, to mi się coś robi. [i tak, takie były wypowiedzi, nie wzięłam tego z kosmosu][/QUOTE]

DLA MNIE NIE JEST NORMALNE,a to chyba jest różnica ? Ty nie możesz zrozumieć jak ktoś świadomie popmimo tego,że może nie karmi kp. A ja nie mogę zrozumieć,że ktoś spędza całe dnie na leżenie z dzieckiem. Ty masz prawo do swojego zdania, ja do swojego.
Tylko,że ja z nikim nie wojuje z tego powodu. Jak mu to odpowiada to ok. Proszę bardzo. Rób tak jak długo uważasz za stosowne.
I mi się coś robi, jak ktoś mi próbuje na siłę wmówić jaka to ja niepoważna i durna,bo mam inne zdanie w tym temacie.
Co do koleżanki wypowiadałam się wyżej..więcej nie zamierzam. Mi chodzi tylko i wyłącznie o jej samopoczucie i to,że ona nie jest ani trochę szczęśliwa,że leży z tym dzieckiem na sobie przez cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-09-29 o 11:07
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:16   #220
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Przeniescie prosze ta dyskusje o KP na watek o KP

Fajnie sie watek zapowiadal a rozwinal sie tak srednio
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:28   #221
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość

DLA MNIE NIE JEST NORMALNE,a to chyba jest różnica ? Ty nie możesz zrozumieć jak ktoś świadomie popmimo tego,że może nie karmi kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wskaż cytat. Chyba Ci się użytkowniczki pomyliły, ja już pisałam, mnie czyjeś karmienie nie obchodzi, dopóki nie wypisuje bzdur.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 11:30   #222
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;77563531]Wskaż cytat. Chyba Ci się użytkowniczki pomyliły, ja już pisałam, mnie czyjeś karmienie nie obchodzi, dopóki nie wypisuje bzdur.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dałam przykład. Mogłam przed tym napisać "np." Faktycznie. Tutaj mój błąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:32   #223
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Dałam przykład. Mogłam przed tym napisać "np." Faktycznie. Tutaj mój błąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale ja nic takiego nigdzie o nikim nie pisałam. Więc czemu wytykasz mi coś, czego nie powiedziałam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:34   #224
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Perse i Blanka przejdzcie na PW albo zakonczcie ten temat.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:37   #225
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;77563576]No ale ja nic takiego nigdzie o nikim nie pisałam. Więc czemu wytykasz mi coś, czego nie powiedziałam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Boże rozumiesz,że mi chodzi o przykład ?

Masz problem do mnie o to,że mam inne zdanie w temacie tego, jak będę postępować ze swoim dzieckiem. Ale sama zarzucasz,że "coś ci się robi" jak czytasz o tym,że ktoś uważa to za nie normalne. Czyli masz również swoje zdanie. Wymagasz,żebym szanowała czyjeś nie szanując mojego. W czym ja odnoszę się tylko do wychowywania sowiego dziecka, i tego że koleżanka do szczęśliwych nie należy. A nie do użytkowniczek forum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;7756361 1]Perse i Blanka przejdzcie na PW albo zakonczcie ten temat.[/QUOTE]
Ja już kończę. Nie będę się zniżać do poziomu i tłumaczyć po raz enty. Jak najwidoczniej nie dociera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 16:05   #226
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Ja tylko dodam że Blanka nie jest odosobniona w swoich poglądach. mnie leżenie całymi dniami z sutkiem w buzi dziecka w imię regulacji laktacji nie mieści się w głowie. W życiu bym na to nie pozwoliła. Po tygodniu wyladawalabym na oddziale zamkniętym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 17:56   #227
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

A dla mnie takie leżenie jest spoko, mozna pospać, książkę poczytać, na wizażu swoje mądrości głosić
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 17:58   #228
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A dla mnie takie leżenie jest spoko, mozna pospać, książkę poczytać, na wizażu swoje mądrości głosić
Bukietowa poogladac
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 18:08   #229
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Jak ktos tylko leży to wiadomo, że ktos inny musi rzeczywistość tj. inne kwestie ogarniać. A jak nie, to czasu stricte 'dla siebie' jest zdecydowanie mniej.
i trzeba lubić takie statyczne funkcjonowanie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2017-09-29 o 18:13
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 18:44   #230
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Ja nie lubię 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 18:53   #231
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Ja jakoś to wszystko mniej więcej godziłam ze sobą. Na spacer śmigam chyba najwcześniej z całego bloku.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 19:09   #232
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Ilez tego "statycznego"funkcjonowan ia jest? Bardzo krotko. Polog trwa 6 tygodni, wiec taki odpoczynek tym bardziej wskazany. A przez to, ze dziecko dostawalo tyle bliskosci, spokojnie dawalo zyc, kiedy chcialam sie umyc, zjesc sniadanie, obiad czy cokolwiek zrobic.
A poza tym tez nie lezy sie kolkiem, bez przesady, spacery tez sie "robi" z dzieckiem, a przez pierwsze miesiace i tak zadnej innej wielkiej aktywnosci poza tymi spacerami nie ma.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 19:25   #233
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ilez tego "statycznego"funkcjonowan ia jest? Bardzo krotko. Polog trwa 6 tygodni, wiec taki odpoczynek tym bardziej wskazany. A przez to, ze dziecko dostawalo tyle bliskosci, spokojnie dawalo zyc, kiedy chcialam sie umyc, zjesc sniadanie, obiad czy cokolwiek zrobic.
A poza tym tez nie lezy sie kolkiem, bez przesady, spacery tez sie "robi" z dzieckiem, a przez pierwsze miesiace i tak zadnej innej wielkiej aktywnosci poza tymi spacerami nie ma.

Dlaczego tylko 6 tygodni ? Dziecko po 6 tygodniach nie staje się znacznie mniej potrzebujące.

Co do aktywności poza spacerami: jak u kogo.


Ja nigdy nie lubiłam długiego karmienia dziecka, długiego usypiania. Zwłaszcza sprawa się komplikuje przy drugim dziecku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 19:27   #234
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A dla mnie takie leżenie jest spoko, mozna pospać, książkę poczytać, na wizażu swoje mądrości głosić
Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko 6 tygodni ? Dziecko po 6 tygodniach nie staje się znacznie mniej potrzebujące.

Co do aktywności poza spacerami: jak u kogo.


Ja nigdy nie lubiłam długiego karmienia dziecka, długiego usypiania. Zwłaszcza sprawa się komplikuje przy drugim dziecku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Bo tyle mniej więcej trwa stabilizacja laktacji, po tym czasie zwykle nie ma już potrzeby leżeć i pachnieć Z resztą chyba by się można odleżyn dorobić
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 19:29   #235
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Bo tyle mniej więcej trwa stabilizacja laktacji, po tym czasie zwykle nie ma już potrzeby leżeć i pachnieć Z resztą chyba by się można odleżyn dorobić
W tym wątku wszystko jest takie proste... uproszczone. ☺



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 19:44   #236
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko 6 tygodni ? Dziecko po 6 tygodniach nie staje się znacznie mniej potrzebujące.

Co do aktywności poza spacerami: jak u kogo.


Ja nigdy nie lubiłam długiego karmienia dziecka, długiego usypiania. Zwłaszcza sprawa się komplikuje przy drugim dziecku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ja napisalam, ze POLOG trwa 6 tygodni. I ze wypoczynek jest wskazany.
Ale w tym czasie, jak pisala figa, laktacja sie mniej wiecej stablizuje w tym czasie. Potem tez czasem sie z dzieckiem siedzi i je karmi, ale juz coraz mniej problematyczne to jest przewaznie.

U mnie to drugie wlasnie dziecko bylo przylepne.

Ja nie jestem osoba, ktora po porodzie musi koniecznie isc ziemniaki kopac czy w gory chodzic, nie jestem nastawiona na to, ze cale zycie musze byc aktywna az do wypeku. Sa takie okresy w zyciu, kiedy potrzebuje odpoczynku i nie bardzo chce mi sie uprawiac jakas aktywnosc poza ta ktora musze uprawiac, a po porodach mialam wlasnie taki okres, kiedy potrzebowalam odpoczac i nacieszyc sie chwila.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 21:48   #237
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

To ja dorzucę swoje trzy grosze

Mam 14 miesięczne dziecko. Kp i śpimy razem. Kp planowałam, spania razem nie. Mamy łóżeczko, niedawno mąż je przerabial na bramke zabezpieczająca do kuchni

Odkąd urodziłam córkę mam zdecydowanie mniej czasu dla siebie. Nie wszystkiego sie spodziewałam, wiele rzeczy mnie zaskoczyło. Kp - Tosia na mnie wisiała do trzeciego miesiąca życia. Ten czas głównie spędzałam z nią w łóżku. Uznałam, ze dziecko wystarczy nakarmić i odłożyć do łóżeczka no właśnie, łóżeczka. Tosia może z kilka razy w nim spała. Śpimy razem, mamy spory materac. Od jakiegoś pół roku materac mamy na ziemi dla bezpieczeństwa. Wszyscy jesteśmy zadowoleni drzemki, tutaj mega zaskoczenie. Żeby moje dziecko miało drzemkę to muszę leżeć koło niej. Długo nie mogłam się z tym pogodzić. Teraz uznaje to za normę. Traktuje ten czas jako czas również dla mnie by w spokoju np. książkę poczytać spacery - od samego początku był z nimi problem. Tosia zanosiła się płaczem. Najpierw w gondoli, potem w spacerowce. Teraz odkąd chodzi na dwór wychodzimy głównie na nóżkach. Dużo rzeczy robię z dzieckiem u boku - gotowanie, pranie, odkurzanie, ogarniecie siebie. Długi czas nie wychodziłam z domu bez dziecka. Teraz bez problemu mogę wyjść na kilka ładnych godzin i nie domaga sie piersi i zaśnie u kogoś innego. Na dniach wracam do pracy. Czeka nas inna rzeczywistość i pewnie będę tęsknić za tym lezeniem w łóżku od rana do wieczora

Teraz po tym roku wiem jedno. Przy kolejnym dziecku nie będę aż tak planować i wezmę co mi życie przyniesie

Trochę sie nadto rozpisałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 21:59   #238
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Współczuję. Jak moje dziecko miało. "14" miesięcy to ja już od dawna pracowałam i nie było zabawy w leżenie godzinami z cyckiem na wierzchu. Obu na.na dobre to wyszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 22:26   #239
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Współczuję. Jak moje dziecko miało. "14" miesięcy to ja już od dawna pracowałam i nie było zabawy w leżenie godzinami z cyckiem na wierzchu. Obu na.na dobre to wyszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czego konkretnie wspolczujesz? Przeciez tija napisala, ze wszyscy sa zadowoleni. Bedziesz po raz nasty w tym watku pisac o tym, ze Ty nie wyobrazasz sobie takiej wystuacji? Tak wiemy o tym. Ale nie wszyscy maja taki poglad jak Ty i nie wydaje mi sie, zebys musiala komus tu wspolczuc.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 06:37   #240
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Dzieci a czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Współczuję. Jak moje dziecko miało. "14" miesięcy to ja już od dawna pracowałam i nie było zabawy w leżenie godzinami z cyckiem na wierzchu. Obu na.na dobre to wyszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma co współczuć widzę, ze idziemy ku dobremu. Cyca już od jakiegoś czasu nie szuka w czasie drzemki. Mogę ja zostawić i coś porobić. Jest już inaczej i widzę po córce, że jest coraz bardziej samodzielna. Dojdziemy i do samodzielnego spania

Myślę, ze inaczej się na to patrzy, gdy w tym się jest. Na początku sobie współczułam, ale szybko to doceniłam. Gdybym ciągle źle o tym myślałam to bym zwariowała i znienawidziła macierzyństwo. A tak, gdy Tosia zaczęła być bardziej mobilna to czas, gdy mogę koło niej poleżeć i odpocząć jest super sprawą. Pewnie gdybym nie musiała koło niej leżeć coś bym w chacie ciągle robiła i byłabym wiecznie zmęczona. A tak jest pauza i zbieranie sił na dalsze bieganie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;7757991 6]A czego konkretnie wspolczujesz? Przeciez tija napisala, ze wszyscy sa zadowoleni. Bedziesz po raz nasty w tym watku pisac o tym, ze Ty nie wyobrazasz sobie takiej wystuacji? Tak wiemy o tym. Ale nie wszyscy maja taki poglad jak Ty i nie wydaje mi sie, zebys musiala komus tu wspolczuc.[/QUOTE]
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-04 12:30:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.