Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-03, 09:38   #271
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja tam od początku pisałam, że Gniazdo nie jest Wiosną, ale potem posypały się głosy, że BS, to już nic nie wiem.

Zgadzam się natomiast co do "wybierania" palet, bo nam się bardziej podobają. Tak samo się zgadzam co do opinii innych ludzi, miałam o tym pisać wczoraj. Ja całe życie w czerni, w jakichś szarościach, granatach itd., więc nawet w bladym letnim różu zbieram komplementy. Nawet w czystej bieli, która jest dla mnie za chłodna. Każdy "kolor" (mniej lub bardziej nasycony, niekoniecznie pasujący) ludzie z mojego otoczenia odbierają na mnie jako WOW.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-03, 19:16   #272
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Co do Kibbe, to kiedyś sobie robiłam ten test i wyszło mi, że jestem Soft Classic, wydaje mi się, że się zgadza. Ale akurat tym się nie martwię, bo nie podobają mi się ubrania do tego typu, najlepsze są moim zdaniem dla Soft Gamine. Inna sprawa, że wyglądam w nich, jak licealistka. Ale w sumie co z tego.

Pomierzę szminki. Najłatwiej będzie z ciemniejszymi, bo mam większość takich (jak np. tamten ciemny, zgaszony róż). Ale gdzieś tam chyba mam też jakąś mocną czerwień i mocny róż. Najgorzej, że nie mam pomarańczowawych. Bladych nie ma co nawet mierzyć, bo wiem, że wyglądam w nich, jakby mi ktoś zabrał usta.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-03 o 19:26
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-05, 23:49   #273
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Nazbierałam szminek! Co prawda zdjęcie nie w świetle dziennym, bo takowego ostatnio nie widuję (wstaję rano, wracam prawie nocą), ale coś tam postarałam się wymyślić.



1 - szminka wg mnie za blada, wyglądam jak chora i bez ust
11 - nieco ciemniejsza i bardziej "nasycona" wersja szminki nr 1, myślę, że okej
7 - dziki róż :/
9 - zgaszony, ciemny róż



4 - średnia, zgaszona czerwień
6 - moje "odkrycie" sprzed zaledwie 2-3 miesięcy, czyli szminka w kolorze brązowawego, zgaszonego bordo (ale z domieszką śliwki)
2 - szminka intensywnie koralowa



3 - szminka tragedia (nie moja, wrzucam, żeby pokazać, jak bardzo źle to wygląda )
5 - mocna, malinowa czerwień
10 - nasycona, ciemna czerwień
8 - malinowy róż

PS. niektóre szminki (jak widać) nie chciały współpracować i nie dało się nimi pomalować całych ust, co dało nieestetyczną przerwę (nakładałam nawet podkład, żeby "zmatowić" usta), ale mam nadzieję, że to nie przeszkadza w ocenie.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-05 o 23:51
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 09:58   #274
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Nazbierałam szminek! Co prawda zdjęcie nie w świetle dziennym, bo takowego ostatnio nie widuję (wstaję rano, wracam prawie nocą), ale coś tam postarałam się wymyślić.



1 - szminka wg mnie za blada, wyglądam jak chora i bez ust
11 - nieco ciemniejsza i bardziej "nasycona" wersja szminki nr 1, myślę, że okej
7 - dziki róż :/
9 - zgaszony, ciemny róż



4 - średnia, zgaszona czerwień
6 - moje "odkrycie" sprzed zaledwie 2-3 miesięcy, czyli szminka w kolorze brązowawego, zgaszonego bordo (ale z domieszką śliwki)
2 - szminka intensywnie koralowa



3 - szminka tragedia (nie moja, wrzucam, żeby pokazać, jak bardzo źle to wygląda )
5 - mocna, malinowa czerwień
10 - nasycona, ciemna czerwień
8 - malinowy róż

PS. niektóre szminki (jak widać) nie chciały współpracować i nie dało się nimi pomalować całych ust, co dało nieestetyczną przerwę (nakładałam nawet podkład, żeby "zmatowić" usta), ale mam nadzieję, że to nie przeszkadza w ocenie.
Według mnie 11, 2 i 10.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 10:44   #275
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Według mnie 11, 2 i 10.
A według mnie 2 (ale zbyt błyszcząca) i może 5.
Ale sztuczne światło może mocno oszukiwać. Gniazdko wygląda na nich na zażółconą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 10:51   #276
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

A według mnie 11, 4 i 8 także na razie każdy ma inne zdanie
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 12:31   #277
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ojj, Gniazdko, nie zabij mnie, ale po tych zdjeciach to u know Coś tam niby widać, ale w sumie niewiele. Ja jestem mega uprzedzona do analizy w sztucznym świetle, uważam, że równie dobrze można wziąć szklaną kulę i nią potrząsać..

Mam cichą nadzieję, że dałabyś radę w wknd złapać jakieś dzienne światło. A tymczasem, mogłabyś mi napisać nazwy wszystkich szminek, abym sobie po swatchach w necie doszła jakie mają odcienie, temperaturę etc.?

Co do szminki nr 3 to nawet nie mam koncepcji komu mógłby taki kolor pasować, hm.. anyone?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-06, 12:58   #278
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Co do szminki nr 3 to nawet nie mam koncepcji komu mógłby taki kolor pasować, hm.. anyone?
Przypuszczam, że komuś by pasowała tylko będzie na tej osobie wyglądać o wiele lepiej Ja wyglądam równie sztucznie w dość popularnym nudziaku z bella a wielu osobom pasuje. Myślę, że jakieś Tsu mogłoby wyglądać w niej całkiem spoko.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 15:40   #279
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że komuś by pasowała tylko będzie na tej osobie wyglądać o wiele lepiej Ja wyglądam równie sztucznie w dość popularnym nudziaku z bella a wielu osobom pasuje. Myślę, że jakieś Tsu mogłoby wyglądać w niej całkiem spoko.
W teorii tak, szminka jakiegoś lata, ale w praktyce..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 15:44   #280
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Łatwiej by było znając nazwę szminki
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 20:53   #281
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest zupełnie niemiarodajne, co zrobiłaś
Cera, oczy, włosy mają tak różne zabarwienie w zależności od fragmentu, zwłaszcza na zdjęciu, gdzie światło odbija się od nich w różny sposób, że trudno doszukiwać się w próbkach koloru prawdziwego odzwierciedlenia kolorów.
Jak weźmiesz 3 różnie naświetlone zdjęcia, z każdego weźmiesz 10 próbek koloru z różnych części zdjęcia twarzy, to każda próbka będzie inna


---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
można prosić o linka? Ciekawostka. O ile mogę zrozumieć mylenie nasyconej dw czy da z bs, to ss z bw... to już chyba trochę mniej. Przecież to całkowicie inne chociażby nasycenie kolorów.
Chyba z light summer - bardzo częste.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Słuchajcie, wyszłam do ludzi w cytrynowym, neonowym żółtym. Wszyscy mówią, że to mój kolor i że świetnie!

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Koleżanka, która studiuje sztuki plastyczne powiedziała, że to MÓJ KOLOR, bo wyglądam w nim naturalnie i równoważy moją tonację. Jestem w kropce. To serio INTENSYWNY ŻÓŁTY. Jak cytryna.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Prawdopodobnie POWINNAM zaliczyć cytrynowy żółty do moich kolorów "wow". Ale nie wiem, co to oznacza. O ile w ogóle coś.
Spokojnie, nie wiadomo jaki to konkretnie żółty. Jest kilka typów, które wyglądają dobrze w "intensywnym żółtym", ale jakby to przyłożyć do żółtego BS albo BW to by się dopiero okazało, co to za odcień.

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Wampierz, jak jeszcze sprawdzić?

Na pewno w brązach jest średnio. Tak samo w "przydymionych" barwach. A ciemna jesień opiera się na brązach.
Po prostu przymierzaj kolory tych kilku typów, które się wydają najbardziej prawdopodobne i z czasem ci się wyklaruje.

Daj sobie czas!

Najgorsze, co dziewczyny robią to próbują szybko rozwiać wątpliwości co do typu. Jak wyszło kilka możliwych typów, to jest dobry początek.

Przymierzaj różne kolory ubrań, kosmetyków, które ci wpadną w ręce, w różnym oświetleniu. W jeden wieczór, w domu tego raczej nie zrobisz.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Możliwe, że Gniazdku pasuje wiele odcieni z palety BS, DA i DW i może być tak, że jest gdzieś pomiędzy typami. Bo jeśli pasuje nam pół palety BW i pół DW, to ja tam uważam, że albo nie umiemy rozróżniać "trudnych", bardzo podobnych odcieni, albo którąś z palet lubimy bardziej, "czujemy" ją i chcemy wpisać się w ten typ (ja tak miałam z BW i DA), albo po prostu nosimy kolory z dwóch palet i nie spinamy się. Nie każdy jest takim jednolitym, czystym typem i to jest normalne. Gdzieś tam w głębi serca czuję, że mam dużo wspólnego z mniej ciepłymi kolorami Ciepłej Wiosny.
Nie ma czegoś takiego jak bycie pomiędzy typami. W 12 typów każdy się gdzieś wpasowuje, bo typy to zakresy.

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tak, analiza wciaga. czasem az za bardzo..tak jak ja sie z okrytonasienna wkrecilysmy w typologie wg kibbe 💀
Moim zdaniem nie mozna byc 3 typami na raz..zawsze jestesmy jednym, ale mozemy sie zasugerowac bo chcemy sie sobie podobac w jakiejs palecie albo wizualnie wydaje nam sie ze bardziej pasujemy gdzie indziej. Ja tak mialam z dw, ciagle wracalam do tej palety poniewaz to ten typ jest stareotypowo ciemnoskory wiec jak moglabym byc bw? Poza tym dobrze mi bylo w ciemniejszych szminkach dw..dzis widze ze niekoniecznie bylo mi dobrze-optymalnie, raczej osiagalam ciut dramatyczny efekt ktory wowczas mi sie podobal. Dzisiaj preferuje swiezy look wiec siegam za swoje kolory. Potem zaczelam sid zastanawiac nad TW bo wydawalo mi sie niekiedy ze jestem malo kontrastowa a w kolorach tw jest bardzo ok..sadze jednak ze to wynikalo z faktu ze paleta tw mi sie najbardziej podoba ze wszystkich typow..nie moge byc tw bo znosze dosyc duzo ciepla (nie w sensie termicznym ).
Wg mnie gniazdko z Toba jest podobnie. Jak szukasz swojego typu uwzglednij ze bardzo preferujesz sezony bright i moze tak byc ze sie zasugerowalas dlatego najbardziej sie lubisz w ich koloracg. Ja szczerze mowiac widze ze kolory nasycone sa lepsze u ciebie niz zgaszone, ale nie mam przekonania czy jaskrawe i o wysokiej saturacji sa dla ciebie naj. Nie widze tego wow w tym zoltym kolorze (ale wiadomo, zdjecie nie oddaje wszystkiego) a wrecz powiem ze znam TW ktore nosza taka cytrynowa jaskrawa zolc o wiele lepiej. Wiem tez ze otoczenie zazwyczaj zwraca uwage i komplementuje zywe kolory, raczej nikt nie powie "jak pieknie ci w tym zgniloszarym sweterku" bo niestety, kolory sa dyskryminowane i to te masycone sa uwazane za ladne. Na weselu mialam sukienke w kolorze takiej zoltej zolci..moze musztardy..nawet nie wiem czy to byl kolor DA czy BSp. Wiem ze mnie zazolcal i gdyby nie makijaz, nie byloby szalu. No ale jednak do dzis mi ludzie mowia ze w tej sukience to tak swoetnie wygladalam, ten kolor itepe. Sadze ze po prostu kolor byl dosyc nasycony wiec sie podobal jesli ktos lubi zolcie. A ze bylam pomalowana dosyc mocno - czerwien BW na ustach, do tego mialam nasycony kolor sukienki, to reakcja otoczenia byla pozytywna. Rownie dobrze moglas zebrac komplementy w zolci dlatego ze mialas dobra szminke (wyglada na jakies dw ale nie jestem pewna jak na zywo) a kolor po prostu byl ozywiajacy co sluzy wszystkim zimom i wiosnom, jak i sezonom light czy DA. Takze ta zewnetrzna percepcja to tez..roznie bywa.



W ogóle daj sobie spokój z wklejaniem zdjęć w painta, to nie ma sensu i nic nie daje. Ty siebie widzisz na żywo i na tym się opieraj. Żeby w ogóle zaczynać robić analizę przez internet trzeba mieć dużo różnych zdjęć jednej osoby w różnych oświetleniach, najlepiej z różnych okresów.

I jak pisałam: teraz sobie daj czas, w którym nauczysz się lepiej rozróżniać subtelności kolorów i zaczniesz patrzeć na swoją kolorystykę bardziej obiektywnie.

M.in. tym się różni autoanaliza od wizyty u doświadczonej wizażystki - ty ani nie masz oka wyszkolonego do rozróżniania subtelnych różnic kolorów ani nie potrafisz spojrzeć obiektywnie na siebie i kolory. To normalne, każdy tak ma i dlatego jest potrzebny ten "odpoczynek".

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ojj, Gniazdko, nie zabij mnie, ale po tych zdjeciach to u know Coś tam niby widać, ale w sumie niewiele. Ja jestem mega uprzedzona do analizy w sztucznym świetle, uważam, że równie dobrze można wziąć szklaną kulę i nią potrząsać..

Mam cichą nadzieję, że dałabyś radę w wknd złapać jakieś dzienne światło. A tymczasem, mogłabyś mi napisać nazwy wszystkich szminek, abym sobie po swatchach w necie doszła jakie mają odcienie, temperaturę etc.?

Co do szminki nr 3 to nawet nie mam koncepcji komu mógłby taki kolor pasować, hm.. anyone?
Lila róż? Na typach zimnych to piękny, naturalny róż - u TW czysty, u TS bardziej zgaszony.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 14:25   #282
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

U mnie to taki nie do końca lila róż.. jakiś różowy fiolet czy coś dziwnego.

Tak zmieniając temat na Kibbe Taki płaszcz: https://static.zara.net/photos///201...=1507295569669
to który typ?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 15:34   #283
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dobra, szminki w lepszym świetle + opisy.



1 Rimmel, Moisture Renew, 705
2 Vipera, Just Lips, 11
3 Avon, Ultra Colour, "Iced Coffee"
4 Classics, Perfect Lasting Lipstick, 149
5 Miss Sporty, Wonder Smooth Lipstick, 401 - Wonder Plum
6 Catrice, Ultimate Stay, 070



7 Wibo, Juicy Color Lipstick, 5
8 Bell HYPOAllergenic, Creamy Lipstick, 26
9 Bell HYPOAllergenic, Creamy Lipstick, 08
10 Maybelline New York, Color Sensational, 900 - Pink Pop
11 Lovely, Creamy Color, 6
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 16:44   #284
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

W tym świetle to zupełnie inne kolory.
I na żywo pewnie jeszcze inne.

Myślę, że to powinno zadziałać inaczej - powinnaś sama określić, w których szminkach jest najlepiej i na podstawie ich koloru można by zapytać, dla jakich typów by się nadała.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 16:50   #285
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

3, 4, 8, 11?
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 17:04   #286
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Gniazdku, mogę ci wrzucić na priv zdjęcie siebie w czystej, mocnej szmince (BS, ale pasowałaby też Ciepłej Wiośnie i chyba nawet Czystej Zimie), bo nie chcę tu tak na forum. Ciekawe, czy też by ci pasowała.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 18:19   #287
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

W ogóle, to doznałam olśnienia. I to w dość prosty sposób. Zamiast wpisywać najlepsze kolory dla danego typu, wpisałam najgorsze. Typowałyście mnie jako DW, BSp i DA. I myślę, że wiem. I że spora część z was miała rację, nie jestem Bright. Jestem DW, na 98% (gdzieś tam jest ta niepewność), ale jak spojrzałam na najgorsze kolory DW, to 100% się zgadza. W przeciwieństwie do najgorszych kolorów DA i BSp, wśród których wymieniają np. grafit, a w którym mi dobrze.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Poza tym nawet jeśli nie grafit, to jako złe kolory dla DW wymieniane są właśnie ciepłe brązy, karmelowy, żółtawe beże. WSZYSTKIE moje najgorsze kolory. Rzeczywiście nie jestem chyba BSp, bo pasujące kolory są zbyt bright, w dodatku mogę nosić też przytłumione barwy. A ciepłe kolory DA mnie zabijają.
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 19:02   #288
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
W ogóle, to doznałam olśnienia. I to w dość prosty sposób. Zamiast wpisywać najlepsze kolory dla danego typu, wpisałam najgorsze. Typowałyście mnie jako DW, BSp i DA. I myślę, że wiem. I że spora część z was miała rację, nie jestem Bright. Jestem DW, na 98% (gdzieś tam jest ta niepewność), ale jak spojrzałam na najgorsze kolory DW, to 100% się zgadza. W przeciwieństwie do najgorszych kolorów DA i BSp, wśród których wymieniają np. grafit, a w którym mi dobrze.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Poza tym nawet jeśli nie grafit, to jako złe kolory dla DW wymieniane są właśnie ciepłe brązy, karmelowy, żółtawe beże. WSZYSTKIE moje najgorsze kolory. Rzeczywiście nie jestem chyba BSp, bo pasujące kolory są zbyt bright, w dodatku mogę nosić też przytłumione barwy. A ciepłe kolory DA mnie zabijają.
Ma to sens, ale raczej bym posłuchała Wampierz.. trzeba mierzyć w obrębie typów, które są prawdopodobne. Jeśli podejrzewasz DW, musisz kombinować z tym ile znosisz "ciemności".
Pooglądałam sobie te zdjęcia i swatche szminek w necie, najpierw pomyślałam, że w sumie nie wyglądasz dobrze w ciemnych szminkach, co raczej jest typowe dla DW. No ale po swatchach mam wrażenie, że kolory 5, 6, są gdzieś z okolic soft summer, co by się jednak zgadzało.
Bronisz się w jaśniejszym odcieniu, ale w miare nasyconym (1), co się zgadza. Swoją drogą ciekawa ta szminka Rimmela.
Dziwi mnie 8 i 9, bo to szminki raczej zimowe (no 8 może być BSp, ale po swatchach nie mam pewności) a mam wrażenie, że są za chłodne na Ciebie. A ta czerwień dodatkowo za ciemna, co nie grałoby z DW No ale Ty się widzisz na żywo..
Poczytaj o tych niuansach w każdym typie które są na blogu Wampierz.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 19:43   #289
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Z 12 Blueprints, makijaż dla DW, szminki:

"A Winter going for a more natural look will stay true to their palette, as anyone does, but choose a more sheer or more brown product. Cherry skin, pomegranate juice, frosted cranberries, and ripe mulberries will be Winter’s best go-to 9AM lip colours. Try Merle Norman Stolen Kisses and MAC Scant (if you can find it) for day wear, and Elizabeth Arden Sugarplum Shimmer when you want more. If you’re 25 and want to work your icy fuchsia, icy pink, or light coral lip, that’s fine, because you still have the well defined lips of the young, but those colours are probably lighter than your natural lip colour."

I jeszcze "The only thing you may need is a darkness adjustment. A dark lipstick will look lightER on a darkER person."

To tłumaczy, czemu ciemne szminki wyglądają gorzej. Bo jestem lightER, nie darkER chyba. Czytam dalej, zgłębiam DW.

Z typów, z bloga Wampierza:

>"Ciemne jesienie mogą być mylnie oceniane jako zimy, lub być zachęcane do kolorów zimowych (rady "dla brunetki" itp.)." - sporo kolorów DW wygląda na mnie dobrze, więc...

"Najprawdopodobniej jesteś intensywną wiosną, jeśli:

Wyglądasz dobrze w bardzo intensywnych kolorach oraz kontrastowych zestawieniach kolorów.
Możesz nosić zarówno cieplejsze, jaki chłodniejsze czyste odcienie, ale najlepiej wyglądasz w czystych i ciepłych.
Zgaszone kolory nadają twojej skórze dziwny, szarawy wygląd. W bardzo chłodnych odcieniach twoja skóra nabiera niezdrowego koloru lub wydaje się zaczerwieniona. - NO WŁAŚNIE NIE WSZYSTKIE
Dobrze wyglądasz w intensywnych i ciepławych kolorach szminek"

"Uwaga na cieliste szminki i kolory ubrań (modny teraz tzw. trend nude) - łatwo wybrać brzydki kolor, bo zamiast chłodnych, czystych i odrobinkę tylko przytłumionych najczęściej dostaniemy kolory zbyt zgaszone lub zbyt ocieplone. Z tego powodu odcienie bladego różu i brzoskwiniowego to kolory często unikane przez ciemne zimy, bo zamiast wyglądać w nich świeżo i młodzieńczo wyglądają na stare i zmęczone." - tutaj się zgadza, np. mierzyłam dzisiaj bladoróżowy sweterek, taki blady róż-brzoskwinia i TRAGEDIA. Dużo lepiej w jasnoszarym.

Bo na pewno nie jestem jesienią, tak na pewno-na pewno. Patrząc na kolory, które pasują i nie pasują, szminki, makijaż, wszyyystko. A tutaj się waham między DW a BSp, no bo i w jednych i w drugich kolorach dobrze (makijażu i ubrań), sporo pasuje z jednego i drugiego typu, ale wg was jestem za mało Bright na BSp i za mało Dark na DW Także tutaj muszę odkrywać.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-07 o 19:55
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 20:23   #290
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jeśli chodzi o te uwagę o ciemnych szminkach u DW, Christine
chyba chodziło o to, że na DW ciemne szminki wyglądają jaśniej niż w opakowaniu.. albo na innych typach. Dlatego na BW czy TW kolory DW są gotyckie podczas gdy na DW wyglądają naturalnie. I o to chodzi ze znoszeniem ciemności..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 20:31   #291
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

No to jestem w szoku. Podobno DW w czerni wygląda szałowo. Hm...
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 20:56   #292
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

No dobra, to zbierając wszystko, co zostało napisane:
- Ciężko stwierdzić jednoznacznie, czy jestem z typów Ciepłych czy Zimnych. Ktoś podsunął, że może neutralna.
- Ciężko stwierdzić, czy jestem Dark czy Bright. Inne typy zostały raczej odrzucone.
- Dobrze mi w wielu kolorach
- Ciepłe i nasycone barwy wyglądają dobrze, ale np. przyszarzały róż też, sporo ciemnych okej, bordo okej, nasycone róże okej.
- Nie najlepiej beże, ciepłe brązy i ostre, zimne, jaskrawe lub zimne i blade kolory.
- Zbyt mocno nasycone kolory mnie "gaszą", muszą być nieco przyszarzałe
- Z drugiej strony zbyt ciemne szminki też nie są dla mnie, a w czerni nie ma efektu WOW.
- Ktoś gdzieś jednak napisał, że całkiem dobrze w bieli.
- Osobiście czuję się lepiej w srebrze niż w złocie.
- Moje otoczenie wskazuje malinowe róże i cytrynowe żółcie, jako moje najlepsze kolory. Jako najgorsze, znajomi wskazują ciepłe, zgaszone i blade, z żółtawym odcieniem.
- Mogę używać rozświetlacza w makijażu i nie wyglądam jak drag queen.
- Przed chwilą dowiedziałam się, że najprawdopodobniej jestem typem neutralnym (co już sugerowałyście), bo:
>mam i niebieskie, i zielone żyły
>mogę nosić niektóre cieplejsze i niektóre chłodniejsze odcienie
>w zasadzie mogę nosić i srebro i złoto, choć preferuję srebro

Jestem potwierdzeniem i zaprzeczeniem naraz dwóch wysuwających się tutaj na czoło typów, czyli DW i BSp.
Zaczynam się zastanawiać, czy jeżeli nie ma ludzi między typami, to może jest tak, że każdy wpisuje się w JAKIŚ typ, ale nie do końca wygląda szałowo we wszystkich jego kolorach albo nie do końca można się zgodzić z każdą jego charakterystyką? No bo ja nie wyglądam szałowo w czerni ani jak widać w ciemnych szminkach, ale jednak mam sporo cech DW. Z drugiej strony, gdyby rozpatrywać BSp, to pasuje mi MNÓSTWO kolorów z tej palety, ale z drugiej strony przygaszone odcienie mnie nie "zabijają", jak to niby jest w przypadku BSp. Poza tym, jakbym się miała zastanowić tak na serio, to chyba więcej mi pasuje z DW, niż z BSp. Wiem, że wcześniej mówiłam odwrotnie, ale przemyślałam i już się tak nie wzbraniam przed DW.

No i tutaj jest pani DW, która w zasadzie nie ma totalnie Dark makijażu, a jednak to przykład z 12Blueprints.

https://i0.wp.com/12blueprints.com/w...arkWmakeup.jpg

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-07 o 21:04
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 21:09   #293
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
No dobra, to zbierając wszystko, co zostało napisane:
- Ciężko stwierdzić jednoznacznie, czy jestem z typów Ciepłych czy Zimnych. Ktoś podsunął, że może neutralna.
- Ciężko stwierdzić, czy jestem Dark czy Bright. Inne typy zostały raczej odrzucone.
- Dobrze mi w wielu kolorach
- Ciepłe i nasycone barwy wyglądają dobrze, ale np. przyszarzały róż też, sporo ciemnych okej, bordo okej, nasycone róże okej.
- Nie najlepiej beże, ciepłe brązy i ostre, zimne, jaskrawe lub zimne i blade kolory.
- Zbyt mocno nasycone kolory mnie "gaszą", muszą być nieco przyszarzałe
- Z drugiej strony zbyt ciemne szminki też nie są dla mnie, a w czerni nie ma efektu WOW.
- Ktoś gdzieś jednak napisał, że całkiem dobrze w bieli.
- Osobiście czuję się lepiej w srebrze niż w złocie.
- Moje otoczenie wskazuje malinowe róże i cytrynowe żółcie, jako moje najlepsze kolory. Jako najgorsze, znajomi wskazują ciepłe, zgaszone i blade, z żółtawym odcieniem.
- Mogę używać rozświetlacza w makijażu i nie wyglądam jak drag queen.
- Przed chwilą dowiedziałam się, że najprawdopodobniej jestem typem neutralnym (co już sugerowałyście), bo:
>mam i niebieskie, i zielone żyły
>mogę nosić niektóre cieplejsze i niektóre chłodniejsze odcienie
>w zasadzie mogę nosić i srebro i złoto, choć preferuję srebro

Jestem potwierdzeniem i zaprzeczeniem naraz dwóch wysuwających się tutaj na czoło typów, czyli DW i BSp.
Zaczynam się zastanawiać, czy jeżeli nie ma ludzi między typami, to może jest tak, że każdy wpisuje się w JAKIŚ typ, ale nie do końca wygląda szałowo we wszystkich jego kolorach albo nie do końca można się zgodzić z każdą jego charakterystyką? No bo ja nie wyglądam szałowo w czerni ani jak widać w ciemnych szminkach, ale jednak mam sporo cech DW. Z drugiej strony, gdyby rozpatrywać BSp, to pasuje mi MNÓSTWO kolorów z tej palety, ale z drugiej strony przygaszone odcienie mnie nie "zabijają", jak to niby jest w przypadku BSp.
Takie życie

Neutralnych jest 8 sezonów, 2 chłodne i 2 ciepłe. Test żył to niestety żart
Myślę, że możemy uznać, że chłodnym sezonem nie jesteś. Ciepłym też nie sądzę. Zostaje 8 sezonów

Żeby było śmiesznie, na zdjęciach lepiej Ci w tych zgaszonych szminkach z 1 puli niż żywych z 2. Nie wiem czy jest tu problem temperatury czy nasycenia. A wg Ciebie które szminki są najlepsze?

Sprawdź może czy robi u Ciebie różnice na + / - porównując kolory jasne i ciemne. W sensie zarzuć na siebie czarny, ciemnozielony, biały, kremowy, etc. etc. Zdejmuj po kolei i obserwuj twarz.. oczywiście nie muszę mówić, że w dobrym świetle.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 21:24   #294
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Żeby było śmiesznie, na zdjęciach lepiej Ci w tych zgaszonych szminkach z 1 puli niż żywych z 2. Nie wiem czy jest tu problem temperatury czy nasycenia. A wg Ciebie które szminki są najlepsze?
Ze szminek, to:

3 - bo nr 1 jest ZA jasna jak na mój gust, chociaż w zasadzie nie wygląda źle, a nr 2 na żywo jest zbyt jaskrawa, łososiowa.
4 - na żywo jest bardziej czerwona, w odcieniu takiej zgaszonej czerwieni, ochłodzonej leciuteńko ciemnym różem
11 - malinowy róż, nie za ciemny, nie za jasny, z lekką domieszką malinowej czerwieni
6 - według mojej mamy bardzo dobrze; na żywo ma kolor nieco zgaszonego amarantu, z domieszką różu/czerwieni (nie brązu czy fioletu, jak się może wydawać na zdjęciu, to ta szminka z kiczowatej stylizacji, w żółto-zielono-fioletowej bluzie; ta o której któraś z was mówiła, że ona by umarła w tych kolorach + w tej sukience w kolorze wina, a ja wyglądam ok)

Najgorzej, poza oczywistą oczywistością, czyli szminką nr 10, to słyszałam, że w numerze 7, mocnej, krwistej, dzikiej czerwieni. 8 i 9 dobrze wyglądają, kiedy mam makijaż oczu. Wtedy jest równowaga między oczami, a ustami. A 7 plus makijaż dają "agresywny" efekt. No i brzydko mi w takich ciemnych, brązowych szminkach, bo wyglądam z moją dość jasną cerą, jakbym była martwa.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-07 o 21:30
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 21:27   #295
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Przejściowych nie ma w tej analizie 12 typów. Ale tak ogólnie, po prostu pomyślawszy, to one muszą być.

Już kiedyś pytałam, ale widocznie zostałam olana albo nikogo to nie zaciekawiło: dlaczego np. Wiosna, która potrzebuje kolorów średnio nasyconych (jasne są za jasne, czyste za czyste), jest Ciepła? Gdzie typ neutralny, który nosi najbardziej nasycone kolory Jasnej Wiosny i mniej nasycone Czystej? Czy może ten podział tak działa? I na kole kolorów właśnie ten średniak będzie ciepły, nie neutralny? Bo ja tego nie łapię.

Co do czerni, to akurat dość "dobry" kolor do określania albo odrzucania typów. I nie chodzi o to, jak się wygląda, jaki ma kolor oczu, włosów czy żył (kto to wymyślił z tymi żyłami?), tylko o to, że jak się założy czystą, głęboką czerń (bez makijażu), to ten kolor nas nie przytłoczy, a będzie ładnie współgrać z odcieniem cery, podkreśli oczy, piegi czy tam rumieńce. Myślę, że wciąż często mamy w głowie takie stereotypowe wyobrażenia dotyczące wyglądu poszczególnych typów.

Gniazdku, myślę, że wrócisz tu za kilka tygodni i napiszesz, że jesteś BS. Później po kilku miesiącach jednak twierdzisz, że DW, a w końcu okaże się, że nie.

Gniazdku, mnie się u ciebie podobają szminki odcinające się od koloru ust, ale niezbyt jaskrawe, dobrze wyglądają nasycone, ale lekko przybrudzone, bardzo lekko, nie mocno. Pisałam wcześnie, że w bardzo czystych kolorach giniesz. Czerń ok, ale szału nie ma.

Pamiętaj też, że Jesień nie równa się brązy, a Zima nie nosi tylko "zimnych" kolorów.
Wiem, że chciałoby się szybciej określić i kupować "fajne" kolory, ale nie ma tak łatwo. Wiemy przynajmniej, czym nie jesteś.

O szałowości pisała chyba Wampierz u siebie na blogu – nie wszystkie kolory z palety będą się nam podobać, ja np. nie znoszę zielononiebieskiego "teal", bo zlewa mi się z kolorem oczu i widzę jakąś szarość. No ale jest w palecie i wiem, że pasuje. Zawsze jednak wybiorę czysty niebieski (albo błękit), choć to właśnie "teal" jest w top 3 polecanych kolorów dla BS.

Nawet jeśli okaże się, że nie jesteś jakimś typem, a jesteś całkiem innym, to jeśli jakiś odcień nie robi ci krzywdy, przecież też możesz go nosić. Nawet tę czerń, nie wygląda na tobie źle.
Coś mi też świta, że wszystkie kolory z "naszej" palety będą mniej lub bardziej pasować i harmonizować ze sobą, po prostu nie wszystkie muszą się nam podobać.
Nie wiem, jak można nie nosić czerni.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 21:52   #296
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wiem, że światło nie dzienne itd., ale makijaż: ciemne oczy i usta, czyli DW vs makijaż BSp.



I z makijaży wybrałabym kolory BSp. Może też dlatego, że właśnie ich używam na co dzień (np. palety cieni Maybelline Diamond Glow By Eye Studio, nr 4)



No a z drugiej strony to te makijaże też są bardzo relatywne wg mnie, bo jak sobie zrobię dobre oczy (np. z jakimś różem i srebrem), to i w fuksji na ustach wyglądam całkiem spoko. Może nie rewelacyjnie, och-ach, ale na pewno nie tak, że mogę stwierdzić "nie wyjdę do ludzi, bo wstyd". Tylko wychodzę i nikt nigdy nie powiedział, że mi ta szminka nie pasuje. A mam dość bezpośrednich znajomych.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-07 o 22:28
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 22:27   #297
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ale gdzie tu BS?
Z tych "normalniejszych" to bardziej takie. Zwróć uwagę, jakie są czyste, "lekkie" i dość "jasne".

Edytowane przez okrytonasienna
Czas edycji: 2017-10-07 o 22:32
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 23:14   #298
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ehh, a brałam stąd:
https://i1.wp.com/www.12blueprints.c...SpringWeb2.jpg

Ale po tych szminkach już widzę, że w takich, co wysłałaś (no, poza tą Super Star), byłaby tragedia.
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 00:16   #299
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Nie wiem, na moim monitorze są dość "ciemne" i trochę zgaszone.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 00:38   #300
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Trafiłam jeszcze na bloga, dzięki któremu można "odkryć" swój typ urody na zasadzie eliminacji.

https://typyurody.wordpress.com/2016...woj-typ-urody/

Zacięłam się na pytaniu o róż i pomarańcz, czyli w zasadzie na pierwszym. No i później na pytaniu o nasycenie. Bo ja wiem? Jak zmienię swoje zdjęcie na czarno-białe, to jestem bardziej kontrastowa niż Keira, ale mniej kontrastowa niż np. True Winter Ale doszłam do wniosku, że nie jestem jakaś kontrastowa i bardziej Dark/Deep, niż Delikatna, co doprowadziło mnie znów, drogą eliminacji do DA lub DW, w których kolorach wyglądam gorzej, niż w kolorach Bright Spring. Za to niepasujące kolory DW nie pasują również i mnie, podczas gdy niepasujące kolory BSpr i DA nie przeszkadzają u mnie jakoś specjalnie. Także nic to nie dało, nadal się będę plątać między tymi trzema typami (przynajmniej trzema, a nie wszystkimi). Pożyję, pomyślę - czas pokaże.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-10-08 o 00:43
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.