Problem z "krostkami" na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-30, 21:30   #1
byjean
Przyczajenie
 
Avatar byjean
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3

Problem z "krostkami" na nogach


Witam dziewczyny
To mój pierwszy temat tutaj, ale desperacja rośnie, więc liczę na jakąś pomoc.
Mam od długiego czasu problem taki, że moje nogi w pewnej części nie są piękne i jednolite, tylko są na nich takie "krostki", co nie pozwala mi cieszyć się nawet chociaż spodniami 3/4, bo owy problem jest tylko w miejscu od kostki w górę do połowy nogi do kolana.
Nie są to krosty jak po wrośnięciu, nie są wypukłe. Wygląda to o tak:
(zdjecie zapożyczone z internetu)
http://www.smedyczny.pl/wp-content/u...15/03/nogi.jpg
Zazwyczaj mocno czerwony kolor jest tuż po goleniu, w z czasem blednie,ale zawsze to widać, wystarczy, że ubiorę obciślejsze spodnie w łydkach i już czerwienieje noga i nie wygląda estetycznie, mimo, że jest gładka.
Golę maszynką, używałam już różnych peelingów, gąbki, maseł, balsamów, kremów, pianek do golenia i innych ułatwiaczy poślizgu i nic. Ręce mi się załamują.
Któraś miała taki problem i go wyleczyła? Idzie jesień i zima, rajstopki w ruch,ale chcę doprowadzić nogi do idealnego stanu, by znów nie chować ich w maksi spódnicach całe lato.
byjean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 09:27   #2
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

Podlacze sie, bo tez mam wlasnie cos takiego, ale ja bym chyba tego nie nazwala krostkami ale bardziej plamkami :P
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 12:19   #3
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

Cytat:
Napisane przez byjean Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
To mój pierwszy temat tutaj, ale desperacja rośnie, więc liczę na jakąś pomoc.
Mam od długiego czasu problem taki, że moje nogi w pewnej części nie są piękne i jednolite, tylko są na nich takie "krostki", co nie pozwala mi cieszyć się nawet chociaż spodniami 3/4, bo owy problem jest tylko w miejscu od kostki w górę do połowy nogi do kolana.
Nie są to krosty jak po wrośnięciu, nie są wypukłe. Wygląda to o tak:
(zdjecie zapożyczone z internetu)
http://www.smedyczny.pl/wp-content/u...15/03/nogi.jpg
Zazwyczaj mocno czerwony kolor jest tuż po goleniu, w z czasem blednie,ale zawsze to widać, wystarczy, że ubiorę obciślejsze spodnie w łydkach i już czerwienieje noga i nie wygląda estetycznie, mimo, że jest gładka.
Golę maszynką, używałam już różnych peelingów, gąbki, maseł, balsamów, kremów, pianek do golenia i innych ułatwiaczy poślizgu i nic. Ręce mi się załamują.
Któraś miała taki problem i go wyleczyła? Idzie jesień i zima, rajstopki w ruch,ale chcę doprowadzić nogi do idealnego stanu, by znów nie chować ich w maksi spódnicach całe lato.
A nie masz uczulenia na nikiel? Maszynki do golenia mają ostrza z niklem, który często powoduje reakcje alergiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 20:43   #4
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

Cytat:
Napisane przez byjean Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

To mój pierwszy temat tutaj, ale desperacja rośnie, więc liczę na jakąś pomoc.

Mam od długiego czasu problem taki, że moje nogi w pewnej części nie są piękne i jednolite, tylko są na nich takie "krostki", co nie pozwala mi cieszyć się nawet chociaż spodniami 3/4, bo owy problem jest tylko w miejscu od kostki w górę do połowy nogi do kolana.

Nie są to krosty jak po wrośnięciu, nie są wypukłe. Wygląda to o tak:

(zdjecie zapożyczone z internetu)

http://www.smedyczny.pl/wp-content/u...15/03/nogi.jpg

Zazwyczaj mocno czerwony kolor jest tuż po goleniu, w z czasem blednie,ale zawsze to widać, wystarczy, że ubiorę obciślejsze spodnie w łydkach i już czerwienieje noga i nie wygląda estetycznie, mimo, że jest gładka.

Golę maszynką, używałam już różnych peelingów, gąbki, maseł, balsamów, kremów, pianek do golenia i innych ułatwiaczy poślizgu i nic. Ręce mi się załamują.

Któraś miała taki problem i go wyleczyła? Idzie jesień i zima, rajstopki w ruch,ale chcę doprowadzić nogi do idealnego stanu, by znów nie chować ich w maksi spódnicach całe lato.

Hmm ja mam coś takiego zawsze przez dwa dni po depilacji nóg depilatorem. Może spróbuj smarować czymś łagodzącym, np. żelem aloesowym.


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 08:59   #5
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

dziewczyny, to nie jest od golenia czy maszynka czy depilatorem bo to jest ciagle, a po goleniu tylko bardziej widoczne.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 10:44   #6
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

jak tak to może udaj sie do dermatologa, moze to jakiś powazniejszy problem
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 13:41   #7
byjean
Przyczajenie
 
Avatar byjean
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A nie masz uczulenia na nikiel? Maszynki do golenia mają ostrza z niklem, który często powoduje reakcje alergiczne.
O kurde!
Wiesz co, nie mam stwierdzonego, ale uważam, że raczej mam, bo sztucznej biżuterii czy biżuterii z sieciówek i słabej jakości nosić nie mogę, bo mam wysypkę od razu. Nie połączyłam tych faktów, bo w sumie wysypkę czy puchniejące uszy od kiepskich kolczyków mam od bardzo dawna, a ten problem na nogach nie.

To czym polecacie się golić, by sprawdzić czy to przez nikiel czy nie? Depilator odpada, nie dam rady :P
byjean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-19, 12:02   #8
Ruda0031
Przyczajenie
 
Avatar Ruda0031
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z "krostkami" na nogach

Skąd ja to znam . Te krostki nie są czerwone tylko bardziej takie szarawe i są bez przerwy. Nie sądzę aby to miało związek z sposobem depilacji, ponieważ moja kumpela ma to samo, tylko że ona używa do depilacji maszynki czasem depilatora a ja używam wosku. Użyłam parę razy maszynki w nadziei, że coś to zmieni ale nic to nie dało a nawet było gorzej. Co najlepsze takie plamki mam tylko na nogach i tak dokładniej to głównie na łydkach. Bardziej wydaję mi się, że po prostu u niektórych to normalne i nie ma się czym przejmować. Szczerze mówiąc wiele moich kumpeli ma to samo, choć muszę przyznać, że one mają to bardziej widoczne niż u mnie (oczywiście wszystkie używają maszynek, i nie mają uczulenia na żaden z metali). Jednak muszę przyznać, że te krostki, plamki czy jak to tam nazwać, znikają u mnie w momencie kiedy porządnie nawilżę i wygrzeje nóżki, wiem jest to troszkę dziwne, ale zawsze po gorącej kąpieli, masażach czy jak wyjdę rano z łóżka to ich po prostu nie mam, więc może ma to jakiś związek z krążeniem krwi .
Ruda0031 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-19 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.