Przełomowe maluszki 2007/2008 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-15, 20:49   #1351
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Witam mamusie i ich maleństwa
Rzeczywiście podglądam wątek prawie codziennie i lubię poczytać co tam u Was. Szkoda jednak, że tak mało tutaj tych informacji U nas w sumie wszystko dobrze. Majka nam rośnie i jest bardzo pogodnym dzieckiem. Pani doktór bardzo ją chwali, mówi, że szybko się rozwija i w ogóle. No niestety nadal za mało ważymy- 5700 g. Według mnie jest taka akurat- zwłaszcza, że mała się urodziła z wagą 2900, moje ręce odczuwają już, że jest jej co raz więcej. W czwartek mamy szczepienie i przy okazji ważenie, to się dowiemy ile nas przybyło i czy jest lepiej. Nadal karmię tylko piersią- może juz tego pokarmu jest za mało, czy co, bo Maja budzi mi się w nocy na jedzonko, co wcześniej zdarzało się rzadko. Porozmawiam o tym z lekarzem- może trzeba będzie dokarmiać. Poza tym tak jak pisałam wszystko oki. Byliśmy na kontroli bioderek i też jest w porządku, mała sobie gaworzy, głośno się śmieje i chce już siadać. Jednak pani doktór powiedziała, że to troszkę za wcześniej i żeby jej tego nie ułatwiać. Ostatnio jest ładna pogoda, więc dużo spacerujemy i podróżujemy. A oto kilka naszych fotek z ostatniego czasu. Pozdrawiam gorąco i postaram się częściej cos napisać.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 07:11   #1352
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Hej mamusie

Widze że wątek sie rozwijaaż miło poczytać

Dziewczyny świetne fotki Basia Łucja słodziutka co ona tam wsuwa na jednym ze zdjęć?misia ślicznie wyglądacie masz ślicznego synciaKarola amelka swietna hehe jak sie interesuje tą stonoga widać że jej sie podoba

Wiolka miło cie widziećśliczne z was dziewczynyMajunia jest przeslodka,my ważenie miałyśmy w środe moja Maja waży już 6.450 , a urodziła sie z wagą 2.750, tyle że ja ją karmie mlekiem modyfikowanym , twoja krupcia ładnie wyglada nie wygląda na to żeby za mało ważyła,moja tez jest drobna a tatusiowi sie wciąż wydaje że za mało waży

U nas wszystko oki Majcia jest radosna zdrowiutka grzeczna i przesypia mi całe noce,chodzimy jak nawiecej na spacery oczywiście jak tylko pogoda nam pozwala

Ciekawe jak tam Basia jak jej poszło
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 08:55   #1353
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez ja22 Pokaż wiadomość
Basieńko - trzymam jutro za Ciebie kciuki juz przez sen o 5 rano
Jejku, wiesz jak ja Ci zazdroszcze takiego pozytywnego podejścia do wszystkiego naprawdę, tylko brać z Ciebie przykład. Dobranoc papa
No ze mnie się śmieją, że ja to luzara jestem całkowita. No bo jestem zdania po co mam sie przejmować i stresować, jak przecież na tym się świat nie skończy jeśli coś tam nie wyjdzie. Co do egzaminu no to zdałam sprawnościówkę i test wiedzy ogónej bez żadnego przygotowania hahaha. Zero, kompletnie nic. I poszlam sobie jako pierwsza dziewczyna na sprawnosciówkę, by sie przypadkiem nie stresowac pozniej jak bede patrzec jak dziewczyny idą przez tor przeszkód hahaha A zdało chyba z 6 dziewczyna na 45

Cytat:
Napisane przez wiolaelk Pokaż wiadomość
Witam mamusie i ich maleństwa
Rzeczywiście podglądam wątek prawie codziennie i lubię poczytać co tam u Was. Szkoda jednak, że tak mało tutaj tych informacji U nas w sumie wszystko dobrze. Majka nam rośnie i jest bardzo pogodnym dzieckiem. Pani doktór bardzo ją chwali, mówi, że szybko się rozwija i w ogóle. No niestety nadal za mało ważymy- 5700 g. Według mnie jest taka akurat- zwłaszcza, że mała się urodziła z wagą 2900, moje ręce odczuwają już, że jest jej co raz więcej. W czwartek mamy szczepienie i przy okazji ważenie, to się dowiemy ile nas przybyło i czy jest lepiej. Nadal karmię tylko piersią- może juz tego pokarmu jest za mało, czy co, bo Maja budzi mi się w nocy na jedzonko, co wcześniej zdarzało się rzadko. Porozmawiam o tym z lekarzem- może trzeba będzie dokarmiać. Poza tym tak jak pisałam wszystko oki. Byliśmy na kontroli bioderek i też jest w porządku, mała sobie gaworzy, głośno się śmieje i chce już siadać. Jednak pani doktór powiedziała, że to troszkę za wcześniej i żeby jej tego nie ułatwiać. Ostatnio jest ładna pogoda, więc dużo spacerujemy i podróżujemy. A oto kilka naszych fotek z ostatniego czasu. Pozdrawiam gorąco i postaram się częściej cos napisać.
Odzywaj się częściej, przesłodka ta twoja córcia i jaka maleńka. Łucja urodziła się z wagą 2800g i to jeszcze miesiąc przez terminem, a teraz waży już 8kg albo już nawet ponad. No ale praktycznie od 3 miesiąca jest na mleku modyfikowanym i wcina różne inne rzeczy już.

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Dziewczyny świetne fotki Basia Łucja słodziutka co ona tam wsuwa na jednym ze zdjęć?
Ciekawe jak tam Basia jak jej poszło
Dziękujemy za miłe słowa, co do tego co Łucja wsuwa na jednym zdjęciu, to nawet nie wsuwała a kosztowała, coś podobnego do piegusków, teściowa narobiła takich ciasteczek. Mała polizała tylko. Za to wczoraj wpieprzała jak głupia zupkę co jej babcia zrobiła, potem jabłko z bananem i brzoskwinką jak dobrze pamiętam, i dwa rozmoczone biszkopty, tym razem łyżeczką a nie sama, no i na wieczór jeszcze całą butlę mleka zjadła. No i spała do 5:30, zjadła trochę i poszła spać dalej do 8:30.
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 11:17   #1354
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Basia to fajnie że twoja córcia ma taki dobry apetyt moja też ma nie narzekam wsuwa każde nowości

Uffff ale gorąco właśnie przyszłyśmy ze spaceru Majcia przespała go prawie całego teraz pora na zupke marchewkowa z ziemniaczkiem i ja wsumie też bym cos zjadła

Basia gratulacje sprytna z ciebie dziewczyna i jaka odważna, nie stresowałas sie no i wszystko sie udało jeszcze raz wielkie gratulacje i powodzenia w dalszych egzaminach
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 11:43   #1355
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

to faktycznie duże już te Wasze dziewczynki Po naszej Mai też nie widać, żeby miała jakąś niedowagę. Policzki z dnia na dzień większe, rączki, nóżki też, ale na ten wiek tych kilogramów powinno być nieco więcej. Super, że Wasze maluchy jedzą już inne rzeczy niż tylko mleczko. Ja ostatnio pytałam panią doktór, czy mogę dać Majce chociaż jabłuszko, to powiedziała, że na razie nie, a już nie mogę się doczekać jak zareaguje na nowe smaki. Dała mi taki schemat żywienia podobno najnowszy, gdzie przy karmieniu piersią inne produkty wprowadza się nie wcześniej niż w 5 miesiącu i nie później niż w szóstym. Także jeszcze troszkę musimy poczekać .

Basiu Twoja córeczka to prawdziwa aparatka i jak piszesz wszyściutko ładnie zajada. tylko pozazdrościć. Gratuluję zdanego egzaminu. Twoje podejście do życia rzeczywiście pała optymizmem.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 18:41   #1356
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Jak miło popatrzeć że tyle dziewczyn odzywa się na forum
Ja niestety nie mogę dzisiaj zawiele pisać, jutro to nadrobie.
Powiem tylko że u mnie ok.
Basiu - jeszcze raz gratuluje
*misiu* - dla Ciebie foteczka
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 21:22   #1357
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Basia to fajnie że twoja córcia ma taki dobry apetyt moja też ma nie narzekam wsuwa każde nowości

Uffff ale gorąco właśnie przyszłyśmy ze spaceru Majcia przespała go prawie całego teraz pora na zupke marchewkowa z ziemniaczkiem i ja wsumie też bym cos zjadła
Basia gratulacje sprytna z ciebie dziewczyna i jaka odważna, nie stresowałas sie no i wszystko sie udało jeszcze raz wielkie gratulacje i powodzenia w dalszych egzaminach
No to prawda, że na jej apetyt nie narzekam, choć zdarzały się takie dnie, że mało co jadła i sie zastanawiałm czy wszystko ok, ale po prostu taki dzień miała, więc nie jest źle. Nowości wsuwa, ale np dzisiaj jej dałam zupkę jarzynową ze słoiczka i nią pluła, nie i basta, jeść nie będzie, przyzwyczaiła się chyba do robionych rzeczy, jedyine ze słoiczka zje jak coś to jakiś owoc.
Prawda jest taka, że po prostu aż tak bardzo mi nie zależało na tym by się dostać i to pewnie dlatego zdałam. A czy jestem odważna? Co to za różnica czy idę pierwsza, pośrodku czy ostatni? Żadna po prostu szybciej miałam problem z głowy

Cytat:
Napisane przez wiolaelk Pokaż wiadomość
to faktycznie duże już te Wasze dziewczynki Po naszej Mai też nie widać, żeby miała jakąś niedowagę. Policzki z dnia na dzień większe, rączki, nóżki też, ale na ten wiek tych kilogramów powinno być nieco więcej. Super, że Wasze maluchy jedzą już inne rzeczy niż tylko mleczko. Ja ostatnio pytałam panią doktór, czy mogę dać Majce chociaż jabłuszko, to powiedziała, że na razie nie, a już nie mogę się doczekać jak zareaguje na nowe smaki. Dała mi taki schemat żywienia podobno najnowszy, gdzie przy karmieniu piersią inne produkty wprowadza się nie wcześniej niż w 5 miesiącu i nie później niż w szóstym. Także jeszcze troszkę musimy poczekać .
Basiu Twoja córeczka to prawdziwa aparatka i jak piszesz wszyściutko ładnie zajada. tylko pozazdrościć. Gratuluję zdanego egzaminu. Twoje podejście do życia rzeczywiście pała optymizmem.
No to trochę jeszcze musisz poczekać by dawać nowości córeńce. Moja to już wcina co jej się da, a jak ktoś je, to oczy ma jak ze shreka by jej dać, niesamowita jest No Łucja aparatką jest, nie powiem, że nie. Dziś to nawet Damianowi mówiłam, że oka nie mogę spuścić z przewijaka, dzisiaj przy niej stałam, schyliłam się tylko by pampersa do kosza wrzucić, a ona łap za bok i się przewracać chce, albo mi pampersy wyciąga z kieszeni przy przewijaku. Wogóle wszystko łapie, wszystko chce do buzi brać. Zabawki sobie w łóżku ustawia A co do podejścia do życia, to nie narzekam, dość dobrze mi się tak żyje

Cytat:
Napisane przez ja22 Pokaż wiadomość
Jak miło popatrzeć że tyle dziewczyn odzywa się na forum
Ja niestety nie mogę dzisiaj zawiele pisać, jutro to nadrobie.
Powiem tylko że u mnie ok.
Basiu - jeszcze raz gratuluje
*misiu* - dla Ciebie foteczka
No nie powiem, że nie. Fajnie jak coś się tutaj dzieje, a nie tylko my we dwie dialogi prowadzimy hihihi. Dziękuje kochana, dumna jestem z siebie a jak. Zresztą na blogu napisałam kilka innych powodów, gdzie głównie jest jeszcze praca licencjacka, ale szczegóły wiesz gdzie

a teraz kilka zdjęć
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 07:17   #1358
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Mało mam czasu, więc pisze tak szybciutko.

Dziewczyny zdjęcia ślicznie (jak zawsze)
Wiolu - cieszę się że cosik do nas napisałaś Twoja kruszynka jest słodziutka. ty również wyglądazs kwitnąco.
Enaffi - cieszę się że Majcia tak dobrze się miewa. Nie ma to jak zadowolona mamusia bo zadowolona mamusia równa się radosny dzidziuś i odwrotnie
*misia* a Ty kochana gdzie się podziałaś ?

Mam pytanie do mamuś karmiących maluchy zupkami własnej produkcji
Jakie dajecie im warzywka? i czy może ktoś napisał by dla mnie jakiś mały przepis na zupkę pprooosieeeeee.....

Amelia nadal jest za kuchnią gerbera. Na moją zupę i tą co ugotowała babcia, było tylko blleee.... i wypychanie jęzorka
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 08:10   #1359
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Ja najczęściej robię małej zupkę z kurczakiem z marchewką, pietruszką i grysikiem, troche vegety dla smaku i wcina. a przepisów na internecie masz duzo
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis21613.html
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis21624.html
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis32880.html (o tu mniej więcej to co ja przewaznie robie)

tu tez jakies przepisy http://www.nutricia.com.pl/ksiazka_m...yfikowalne.php

i na konkretne dania:
przecier z cukinii po 6 miesiacu http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-po-6-mie.html
przeciez z dynii po 5 miesiacu http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-miesiacu.html
Dynia i jabłko (6m) http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-po-6-mie.html
Z kalafiora: http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-miesiacu.html
Marchewka http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-po-6-mie.html
Ziemniak http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-miesiacu.html
Warzywa z kurczakiem http://www.osesek.pl/pierwsze-papki-...-po-6-mie.html
Kisielek z bobo fruta http://www.osesek.pl/deserki-galaret...-miesiacu.html
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 08:24   #1360
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Bardzo Ci Basiu dziękuję
Napewno coś jej dzisiaj ugotuję.
U mnie jest problem z kaszkami i biszkoptami. Amelia ma skaze białkową i odrazu ją wysypuje. Mieliśmy teraz próbować przejść na bebilon, ale nie ma sensu, skoro dalej reaguje tak na białko
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 08:31   #1361
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

no moja Łucja niby ma skaze bialkowa, ale i biszkopty wcina, i kaszke nieraz na mleczku, nie ma tutaj problemu... jedyny problem to byly chrostki na pipusi, ktore sie zgoic nie mogly, i takie szorstkie za uszkami... poza tym nic jej sie nie dzieje, nie wyrzuca jej, nic na twarzy nie wyskakuje itd... oooo wlasnie wstala, czas cos przy niej zrobic
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 18:25   #1362
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Właśnie wróciłam z ogrodu. Mężuś został z maleńką, a ja pojechałam pomóc mamie na ogrodzie. Czuję się świetnie. Było mi to potrzebne.

Dzisiaj gotowałam Amelci zupkę. Oczywiscie kuchnia mamusi nie za bardzo jej smakuje, jednak udało mi się ją przekonać żeby zjadła troszeczkę
Muszę jakos przełknąć fakt, że moje dziecko woli zupki gerbera. Jednak to mnie nie zniechęca.
Myszka coraz bardziej dźwiga się do siadania. szuka każdego sposobu żeby tylko na chwilkę się podnieść. Najbardziej lubi opierać się na łokciach.
Szkoda że ta skaza białkowa tak daje nam o sobie znać. Byle biszkopcik i już buziolek wysypany. Tak chciałabym móc robic jej kaszki, dawać biszkopciki. Mielismy pomału próbować przechodzić na bebilon, ale teraz to nie widzę sensu, skoro tak reaguje na białko, jajka.

Idę poczyścić truskaweczki i zrobię je ze śmietanką.
A to dzisiejsze nasze foteczki
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 19:58   #1363
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Mam na imię Monika, to tak dla Karoli
Karolciu bardzo ładna mamusia z Ciebie, a na ostatnich zamieszczonych zdjęciach Amelcia wprost do schrupania. Czyli Pesta i Neli są jak siostry bliźniaczki Niestety mało piszę, bo nie daję rady chwilami pisać na dwóch wątkach, tym bardziej że Uszek ma wirusowe zapalenie spojówek a ja spadek formy Cieszę się że jakoś udało Ci się przekonać Amelkę do zjedzenia Twojej zupki, Uszek moimi pluł więc dalej je słoiczki
Basiu gratuluję zdania egzaminu a przede wszystkim optymistycznego podejścia do życia Powiem Ci jak kobieta kobiecie, że masz bardzo ładną twarz
**********
No a teraz w kilku zdaniach napiszę co u nas. Uszek od czwartku tarł oczka i mu bardzo ropiały. Poszliśmy do lekarza i okazało się że jakiś wirus krąży w powietrzu i infekcja może się zaczynać właśnie od oczu, dostał krople a teraz jest kosmos z ich wkraplaniem bo on kręci się, rzuca, krzyczy i zamyka oczy A ja mam od pewnego czasu często zawroty głowy i dość silne bóle, a ponieważ chodzę na prawko to tam się nie przyznałam lekarzowi wydającemu zaświadczenia tylko poszłam do lekarza rodzinnego i mam bardzo niskie ciśnienie bo 80/50 i słabe krążenie, dostałam leki, skierowanie na morfologię i mam pokazać się za tydzień by zobaczyć co tak naprawdę się dzieje.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:31   #1364
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez ja22 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam z ogrodu. Mężuś został z maleńką, a ja pojechałam pomóc mamie na ogrodzie. Czuję się świetnie. Było mi to potrzebne.
Dzisiaj gotowałam Amelci zupkę. Oczywiscie kuchnia mamusi nie za bardzo jej smakuje, jednak udało mi się ją przekonać żeby zjadła troszeczkę
Muszę jakos przełknąć fakt, że moje dziecko woli zupki gerbera. Jednak to mnie nie zniechęca.
Myszka coraz bardziej dźwiga się do siadania. szuka każdego sposobu żeby tylko na chwilkę się podnieść. Najbardziej lubi opierać się na łokciach.
Szkoda że ta skaza białkowa tak daje nam o sobie znać. Byle biszkopcik i już buziolek wysypany. Tak chciałabym móc robic jej kaszki, dawać biszkopciki. Mielismy pomału próbować przechodzić na bebilon, ale teraz to nie widzę sensu, skoro tak reaguje na białko, jajka.
Idę poczyścić truskaweczki i zrobię je ze śmietanką.
A to dzisiejsze nasze foteczki
Co do zupki, to wiesz co z Łucją to różnie, raz sobie ubzdura, że będzie jadła, a raz że nie. Ja jej już wogóle słoikowych nie kupuję. Dzisiaj babcia jej zrobiła kurczaczek z rosołkiem, marchewka, pietruszką i ryżem, wcinała tak, że szok normalnie, babcia mowi, że jeszcze jej aż tak ochoczo nie jadla. Za to tesciowej akurat jak dwa razy robila zupke nie zjadla ani razu, taki kaprys. Co do skazy białkowej to tak jak pisałam, Łucja ma, ale naprawde lekką odmianę, nic jej nie wysypuje, nic sie takiego nie dzieje, jedynie szorstkie za uszkami no i te krostki z ktorymi problem mamy
a co do zdjęć, to przesłodkie jest to drugie zdjęcie, no i te wasze wspólne również

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
Mam na imię Monika, to tak dla Karoli
Karolciu bardzo ładna mamusia z Ciebie, a na ostatnich zamieszczonych zdjęciach Amelcia wprost do schrupania. Czyli Pesta i Neli są jak siostry bliźniaczki Niestety mało piszę, bo nie daję rady chwilami pisać na dwóch wątkach, tym bardziej że Uszek ma wirusowe zapalenie spojówek a ja spadek formy Cieszę się że jakoś udało Ci się przekonać Amelkę do zjedzenia Twojej zupki, Uszek moimi pluł więc dalej je słoiczki
Basiu gratuluję zdania egzaminu a przede wszystkim optymistycznego podejścia do życia Powiem Ci jak kobieta kobiecie, że masz bardzo ładną twarz
**********
No a teraz w kilku zdaniach napiszę co u nas. Uszek od czwartku tarł oczka i mu bardzo ropiały. Poszliśmy do lekarza i okazało się że jakiś wirus krąży w powietrzu i infekcja może się zaczynać właśnie od oczu, dostał krople a teraz jest kosmos z ich wkraplaniem bo on kręci się, rzuca, krzyczy i zamyka oczy A ja mam od pewnego czasu często zawroty głowy i dość silne bóle, a ponieważ chodzę na prawko to tam się nie przyznałam lekarzowi wydającemu zaświadczenia tylko poszłam do lekarza rodzinnego i mam bardzo niskie ciśnienie bo 80/50 i słabe krążenie, dostałam leki, skierowanie na morfologię i mam pokazać się za tydzień by zobaczyć co tak naprawdę się dzieje.
Ja też skorzystam z informacji o imieniu, a jakżeby inaczej Po pierwsze Moniś zdrówka dla twojego synusia, mam nadzieję, że wszystko wróci do normalności, no a po drugie jak najwięcej zdrowia dla Ciebie, i oby się polepszyło, tego życzę z całego serca. Dziękuje za miłe słowa, fajnie przeczytać. A jak będziesz do nas zaglądać od czasu do czasu to będzie miło

A TAK POZA TYM
Od 1 lipca zaczynam przygodę w nowej firmie. W starej mnie nie chcieli, więc sobie poszłam do konkurencji, i pieniążki o wiele lepsze. Poza tym będę miała swoje własne osobiste biuro, praca od poniedziałku do piątku, 8-16 albo 8-17 - sama sobie wybieram. Młoda ekipa, fajny prezes, młodziutki, przystojny, w sierpniu ma mu się córeczka urodzić. Poza tym 11ego lipca szykuje się impreza firmowa, zobaczymy jak to będzie. W sumie to nie mogę się doczekać, a z drugiej strony tak szkoda mi Łucji i żal ją zostawiać.
No i jeszcze sprawa policji, dzisiaj dzwoniłam, 7 lipca czekają mnie psychotesty i rozmowa z psychologiem. W sumie to chyba dobrze by było jak bym nie przeszła tych testów. Mam pracę, która zapowiada się bardzo ciekawie i mam możliwości rozwoju, zobaczymy jak to będzie. Ale idę, nic mi nie szkodzi
No a 14 lipca obrona pracy licencjackieJ
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 07:59   #1365
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

cześć dziewczyny

Na początku wielkie buziaczki dla Łucji , która wczoraj skończyła 6 miesięcy
Kochana życzymy Ci dużo zdrówka, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień
Troszkę te życzenia spóźnione, ale tak to jest - złośliwość rzeczy martwych.
Basiu - jeszcze raz gratuluję świetnej posadki

Ja muszę się pochwalić, że wczoraj pierwszy raz moje dziecko zjadło cały talerzyk maminej zupki
Miałam ostatnio z tym trudności, ponieważ ja nie przyprawiam jej jeszcze jedzenia i gerberki w porównaniu z moją kuchnią, są dla niej o niebo lepsze.
Wczoraj jednak zrobiła mi przyjemność i wszamała zupkę z indyczkiem

Zamieściłam kilka fotek na blogu niuni (to tak dla zainteresowanych). Pozdrawiam
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:28   #1366
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Witam

I znowu nam sie zrobiło cieplutkoto jest to co Majka i ja lubimy najbardziej

Basiu wielkie gratki co do posadya co z Łucyjką niania?żłobek? czy ktoś z rodziny? się nią zajmie?

Karola świetne foteczki i gratulacje dla malutkie zjedzonej całej porcji zupki, moja za to uwielbia hipy a najbardziej ziemniak z marcewką, z owocami sie jeszcze powstrzymuje jak rozpędzi sie z warzywami to wtedy pora na coś słodkiego

Musze wam sie pochwalic moja Majcia juz sama sie przewraca z plecków na brzuszekwcześniej były proby ale teraz fik i juz na brzuszku

Wczoraj byłam na zakupach upolowałam sliczniutkie buciki dla Majuni poprostu boskie nie ważne że jeszcze troszeczke za duże ale nie mogłam sie powstrzywać, kupiłam jej jeszcze śpiworek ze wzgledu na to że sie strasznie w nocy rozkopuje a teraz zapakowana śpi sobie a ja też jestem spokojniejsza

Teraz Majka śpi jak wstanie to czeka ją zupka no i wypad na polko

Misia zycze szybkiego powrotu do zdrowia twojemu syneczkowi
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:43   #1367
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Witam

I znowu nam sie zrobiło cieplutkoto jest to co Majka i ja lubimy najbardziej

Basiu wielkie gratki co do posadya co z Łucyjką niania?żłobek? czy ktoś z rodziny? się nią zajmie?

Karola świetne foteczki i gratulacje dla malutkie zjedzonej całej porcji zupki, moja za to uwielbia hipy a najbardziej ziemniak z marcewką, z owocami sie jeszcze powstrzymuje jak rozpędzi sie z warzywami to wtedy pora na coś słodkiego

Musze wam sie pochwalic moja Majcia juz sama sie przewraca z plecków na brzuszekwcześniej były proby ale teraz fik i juz na brzuszku

Wczoraj byłam na zakupach upolowałam sliczniutkie buciki dla Majuni poprostu boskie nie ważne że jeszcze troszeczke za duże ale nie mogłam sie powstrzywać, kupiłam jej jeszcze śpiworek ze wzgledu na to że sie strasznie w nocy rozkopuje a teraz zapakowana śpi sobie a ja też jestem spokojniejsza

Teraz Majka śpi jak wstanie to czeka ją zupka no i wypad na polko

Misia zycze szybkiego powrotu do zdrowia twojemu syneczkowi
Dziekujemy
Ja również gratuluję przewrotów na brzusio, slicznych bucików i apetytu na hipp Amelcia też uwielbia danka z hipp. O dziwo lubi ziemniaczka z dynią brrr..... mi to nie podchodzi.

Misia jak tam synuś?
Moja niunia też przechodziła zapalenie spojówek, więc wiem jak ciężko patrzy się jak takie maleństwo się męczy. Życzymy szybkiego powrotu do formy
A powiedz mo na jakim wątku jeszcze jesteś?
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:46   #1368
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Dziekujemy a ja uwielbiam patrzeć na te jej przewroty

Mówisz że twoja zajada to danko z dynią ehhhh moja tego nie lubi i zostały mi 2 słoiczki tej papki może jeszcze da sie przekonac zobaczymy, ja tego probowałam i też mi nie podchodzi
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 19:05   #1369
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez ja22 Pokaż wiadomość
Na początku wielkie buziaczki dla Łucji , która wczoraj skończyła 6 miesięcy
Kochana życzymy Ci dużo zdrówka, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień
Troszkę te życzenia spóźnione, ale tak to jest - złośliwość rzeczy martwych.
Basiu - jeszcze raz gratuluję świetnej posadki
Ja muszę się pochwalić, że wczoraj pierwszy raz moje dziecko zjadło cały talerzyk maminej zupki
Miałam ostatnio z tym trudności, ponieważ ja nie przyprawiam jej jeszcze jedzenia i gerberki w porównaniu z moją kuchnią, są dla niej o niebo lepsze.
Wczoraj jednak zrobiła mi przyjemność i wszamała zupkę z indyczkiem
Zamieściłam kilka fotek na blogu niuni (to tak dla zainteresowanych). Pozdrawiam
Dziękujemy Karolinko za pamięć, Łucja wczoraj na wieczór bardzo rozrabiała na kocyku,tzn nie no grzeczna była, ale pokaże Wam potem jak wywijała. I ciekawa sama jestem tej nowej pracy, mam nadzieję, że będzie dobrze. No i gratuluje sukcesu, że córcia zjadła cały talerzyk zupki, ja Łucji trochę przyprawiam. Dzisiaj ładnie całą miseczkę zjadła, potem jabłuszko, i wogóle teraz mleczok na wieczór, teraz lezy i sie grzebie w lozeczku i zastanawia sie, kombinuje jakby to tak w poprzek lozka spać,ale za duza juz jest... co do bloga, to jestem na biezaco, zagladam, przegladam

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Witam
I znowu nam sie zrobiło cieplutkoto jest to co Majka i ja lubimy najbardziej
Basiu wielkie gratki co do posadya co z Łucyjką niania?żłobek? czy ktoś z rodziny? się nią zajmie?
Musze wam sie pochwalic moja Majcia juz sama sie przewraca z plecków na brzuszekwcześniej były proby ale teraz fik i juz na brzuszku
Wczoraj byłam na zakupach upolowałam sliczniutkie buciki dla Majuni poprostu boskie nie ważne że jeszcze troszeczke za duże ale nie mogłam sie powstrzywać, kupiłam jej jeszcze śpiworek ze wzgledu na to że sie strasznie w nocy rozkopuje a teraz zapakowana śpi sobie a ja też jestem spokojniejsza
Teraz Majka śpi jak wstanie to czeka ją zupka no i wypad na polko
Misia zycze szybkiego powrotu do zdrowia twojemu syneczkowi
Dziękuje kochana. Co do Łucji to mała ma i jednych i drugich dziadków na emeryturze, a blok obok mieszka prababcia która jest pełna życia i taki mały szkrab jest dla niej radością, a nie problemem, więc nie narzekam. Mam duży wybór, nawte sie smiejemy ze harmonogram bedziemy robic, bo sie bija o nasza mala hahaha Co do owocow to Łucja uwielbia jabłuszko, jabłko z bananem.
Co do nocnego spania i rozkopywania, to Łucja tez zawzse rozkopana, ale cieplutka, wiec nie narzekam. Nie ma spiworka, spi albo na krotki rekaw, i bez nozek, albo z rekawkami i nozkami, albo z rekawkami i bez nozek

a teraz kilka filmików, moj rozbrykany szkrab półroczny
http://pl.youtube.com/watch?v=r_GCJECB43g
http://pl.youtube.com/watch?v=7easF1lZeVw
http://pl.youtube.com/watch?v=1kN4AS66CsM
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 10:17   #1370
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Basiu - filmiki suuupeeer rozbrykana ta Twoja Łucja.
Ja dzisiaj zamieniam się w Ja23
Amelcia właśnie zasnęła, więc mamusia zabiera sie do robyty i psionta, psionta
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 15:20   #1371
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Jojciu jojciu. Cosik sama dzisiaj na wizażyku piszę. Może dlatego że tylko ja siedzę samiusia w domciu
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 20:18   #1372
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

No my dzisiaj spędziliśmy popołudnie poza domkiem, na ośrodku żeglarskim. Fajna pogoda, to trzeba korzystać, zwłaszcza, że za tydzień w poneidziałek idę już do pracy. No cóż taka kolej rzeczy hahaha
a wczoraj byliśmy z mężem na spotkanku z ekipą ze starej firmy, fajnie było, a do domu dotarliśmy po 2
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 21:27   #1373
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

U Uszka już lepiej, tzn podejrzewam że zapalenie spojówek już minęło, ale na jednym oczku zrobiły mu się dwa wylewy tzn na białku w poniedziałek zadzwonię do okulisty i pójdziemy sprawdzić oczka. Wychodzi nam trzeci ząb i dlatego Uszek ostatnio tak źle sypiał i pomyśleć że jeszcze niedawno zazdrościłam dziewczynom ktorych dzieciaczki mają uzębienie już nie zazdroszczę
Karolinko jeśli dobrze zrozumiałam to masz dziś urodzinki więc WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE DLA CIEBIE POCIECHY Z MężA I AMELKI I OBY SPEłNIAłY SIę WSZYSTKIE TWOJE MARZENIA A KAżDY DZIEń BYł LEPSZY OD POPRZEDNIEGO a ja siedzę na mikołajowych jeszcze.
Basiu spóźnione ale szczere życzenia dla Łucji od cioci Moniki i Uszka. Fajnie że miło spędzacie czas na imprezkach troszkę zazdroszczę, ale tylko troszkę bo ja matka kwoka jestem
Enafii a nie będzie Majce za ciepło w tym śpiworku? Uszek też spał wcześniej w śpiworku, ale jakiś miesiąc temu zrezygnowaliśmy i nie dość że śpi w rampresie to tyko pod kocykiem skoro nam jest gorąco to jemu pewnie też
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:25   #1374
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
U Uszka już lepiej, tzn podejrzewam że zapalenie spojówek już minęło, ale na jednym oczku zrobiły mu się dwa wylewy tzn na białku w poniedziałek zadzwonię do okulisty i pójdziemy sprawdzić oczka. Wychodzi nam trzeci ząb i dlatego Uszek ostatnio tak źle sypiał i pomyśleć że jeszcze niedawno zazdrościłam dziewczynom ktorych dzieciaczki mają uzębienie już nie zazdroszczę
Karolinko jeśli dobrze zrozumiałam to masz dziś urodzinki więc WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE DLA CIEBIE POCIECHY Z MężA I AMELKI I OBY SPEłNIAłY SIę WSZYSTKIE TWOJE MARZENIA A KAżDY DZIEń BYł LEPSZY OD POPRZEDNIEGO a ja siedzę na mikołajowych jeszcze.
Basiu spóźnione ale szczere życzenia dla Łucji od cioci Moniki i Uszka. Fajnie że miło spędzacie czas na imprezkach troszkę zazdroszczę, ale tylko troszkę bo ja matka kwoka jestem
Enafii a nie będzie Majce za ciepło w tym śpiworku? Uszek też spał wcześniej w śpiworku, ale jakiś miesiąc temu zrezygnowaliśmy i nie dość że śpi w rampresie to tyko pod kocykiem skoro nam jest gorąco to jemu pewnie też
Dziękuję bardzo za życzenia
Pozdrawiam gorąco
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 07:53   #1375
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Witam


Ale upały uffff.... dzisiaj to z Majka chyba na polko wyjdziemy puźnym popołudniem

Misia Majci nie jest gorąco ten śpiworek jest cieńszy od kocyka a ona ma na sobie tylko body z krotkim rękawkiem tak że myśle że nie jest jej gorąco chociaż wczorajszej nocy nie włożyłam jej do śpiworka przykryłam prześcieradełkiem i nawet sie nie rozkopała a patrzyłm w nocy to miała ciepłe nóżki .

Dziewczyny mam pytanie jak zagęszczacie mleczko bo ja zagęszczam kleikiem ryzowym raz dziennie to jakie proporcje robicie ? np. na 150 mleczka ile wsypujecie kleiku bądz innego zagęszczacza?

Karolinko wszystkiego naj naj
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:31   #1376
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Witam


Ale upały uffff.... dzisiaj to z Majka chyba na polko wyjdziemy puźnym popołudniem

Misia Majci nie jest gorąco ten śpiworek jest cieńszy od kocyka a ona ma na sobie tylko body z krotkim rękawkiem tak że myśle że nie jest jej gorąco chociaż wczorajszej nocy nie włożyłam jej do śpiworka przykryłam prześcieradełkiem i nawet sie nie rozkopała a patrzyłm w nocy to miała ciepłe nóżki .

Dziewczyny mam pytanie jak zagęszczacie mleczko bo ja zagęszczam kleikiem ryzowym raz dziennie to jakie proporcje robicie ? np. na 150 mleczka ile wsypujecie kleiku bądz innego zagęszczacza?

Karolinko wszystkiego naj naj
Dziękuję za życzenia

Upały są, to fakt, ale cosik zaczyna się u nas chmurzyć. Fajnie jakby popadało.
Wczoraj byłyśmy z mężem na wyjezdzie po wpisy do indeksu. Z godzinnego wyjazdu, zrobił się 4 godzinny. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ten upał. Siedziałysmy sobie w parku w cieniu, było przyjemnie. Najpierw córcia zafundowała mi kupcię w papmpera. Poszłysmy przebrać się do samochodu i zabrać odrazu mleczko. Amelia ładnie wszystko zjadła na świerzym powietrzu. Odbiła sobie i prawie zasypiała w wóziu, kiedy......
zaczęłą cisnąć kolejną niespodziankę
Po tak ok 5 minutach zajrzałam bokiem w pampera i patrzę,a tutaj kupki tyle co i nic. Dopiero po chwili zorientowałam się że cała zawartość znalazła ujście z boku pampera To była mega akcja Mycie w samochodzie. Jeszcze takiej niespodzianki nie miałam hehe...

Jeśli chodzi o zagęszczanie mleczka, to ja nie zagęszczam. Amelia ma skazę białkową, a ja zabardzo nie wiem co jej do tego dawać. Porozmawiam z lekarzem na szczepieniu, może coś mi poleci
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 12:21   #1377
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Karolina ale miałas przygode to ładnie Ci Amelka dała popalić ale dzieci tak potrafią zawsze i wszędzie nie ma dla nich nieodpowiedniego momentu


No i upał taki że szok siedzimy w domciu w pokoju od strony wschodu , da sie wytrzymać

Majcia wsuneła zupke jarzynową popiła herbatką , nie wiem jak wasze malutkie ale moja dużo pije i cieszy mnie to bardzodobrze że chce .A wy co dajecie do picia?
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:47   #1378
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Karolina ale miałas przygode to ładnie Ci Amelka dała popalić ale dzieci tak potrafią zawsze i wszędzie nie ma dla nich nieodpowiedniego momentu


No i upał taki że szok siedzimy w domciu w pokoju od strony wschodu , da sie wytrzymać

Majcia wsuneła zupke jarzynową popiła herbatką , nie wiem jak wasze malutkie ale moja dużo pije i cieszy mnie to bardzodobrze że chce .A wy co dajecie do picia?
Niespodzianka była bardzo udana i co najlepsze..... dzisiaj na wyjeździe również dostałam zapachową laurkę na szczęście nie wyszła poza pampera. Nie ma to jak przebieranie malucha w samochodzie. Amelci chyba się to spodobało
Dzisiaj dzień ojca. Laurki od córci odbieram ja, bo mężuś w pracy,ale czeka na niego drobny upominek

Moja niunia też dużo pije. Ja daję jej herbatkę albo soczki. Najczęściej kupuję jej te z dodatkiem rumianku, kopru włoskiego i meliski. Mają takie łagodne smaki i bbaaarrdzo smakują Amelci

Dzisiaj wzięło mnie na porządkowanie zdjęć na kompie. Trzeba część po przegrywać, większość wywołać. Mam spore zaległości. Na pierwszy rzut wyznaczyłam 160 zdjęć do wywołania. Tak żeby się nie pogubić. Najgorsze jest to że mam je po kilka razy pokopiowane na komp. i o dziwo tylko ja grzebę przy tych fotkach. Ciekawe jak ja to zrobiłam hhmmm.... zdolna jestem

Wszem i wobec ogłaszam że jestem osobą bezrobotną. Na własne życzenie zwolniłam się z pracy i ....... masz babo placek. Teraz pytanie co po ukończeniu roczku przez córcię będę chciała robić? 1 wygodna posadka 2 własny interes 3 wyjazd po większą kasę i dalsze siedzenie z mała. To trzecie chyba odrazu odpada.

Dobranoc
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:59   #1379
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Hej kochane... Karolinko spóźnione ale naprawdę szczere i z głębi serca życzenia ode mnie i Łucji dla Ciebie, jak najwięcej uśmiechu, radości, udanej walki z kilogramami, bo to teraz chyba jeden z pierwszych tematów, no i by córcia grzeczna, kochana, dobrze się sprawowała no i co najważniejsze zdrowo rosła i się chowała to tak od nas

A co u nas? No całkiem dobrze, dzisiaj odebrałam pracę licencjacką poprawioną przez promotorkę, właśnie naniosłam wszystkie poprawki i jutro jadę zawieźć, a raczej kumpela mi zawiezie bo ja z rana oddaję samochód do naprawy, ciekawe ile policzą, mam nadzieję, że oczy mi nie wyskoczą z wrażenia, oby. Poza tym dzisiaj dzień ojca, przyszedł bodziaczek dla małej: Córeczka tatusia, ale niesety dopiero późnym wieczorem, ale mąż i tak dziękował, choć w sumie powinien nie mi, a Łucji Pogoda rewelacyjna, upał, skwar i duchota, ale ja w sumie lubię taką pogodę, więc nie narzekam.
Od przyszłego wtorku do pracy, średnio ciekawie, no bo Łucję zostawię, jednak trzeba i nic się na to nie poradzi.
Co do Łucji, to ostatnio nie za dobrze mi śpi przez noc, nie wiem czy to wina upałów czy czego, czy może ząbków, bo narazie nadal nie ma, ale dziąsła ma już bardzo białe... Maleństwo moje śpi sobie w bodziaku na krótki rękaw i nie zauważyłam by miała zimne rączki czy nóżki, a wczoraj nawet spaliśmy przy otwartym oknie. Dziś pewnie też tak będzie, choć Damian nam uciekł na nocki do pracy niestety więc jesteśmy same.
Poza tym w piątek i sobotę czekają nas imprezy, najpierw imieniny teściowej, a w sobote babci. No to będziemy imprezować. A u mnie odchudzania ciąg dalszy i mam nadzieję, że aż nadto się nie złamię. Okres dostałam trzy dni temu i nie wiem jak z wagą, zobaczymy po okresie jak to będzie. Chciałabym się pozbyć 7 z przodu
No i w sumie to tak w skrócie co u mnie

Aha... co do zagęszczania mleczka, to moja Łucja mleczko je przewaznie dwa razy dziennie, z rana i na wieczór, no nieraz trzy, jak w nocy budzi się głodna. I zagęszczam raz kaszką, raz zagęszczaczem do mleka (nutriton) i raz kleikiem czy tam kaszka ryzowa. Mam jeszcze kukurydziana, ale srednio za nią przeda. A tak to przez dzien zje obiadek jakis, deserek, troche biszkopcikow... i jakos zlatuje dzien
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:28   #1380
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Witam.

Basiu - dziękuję za życzonka

My dzisiaj mamy pół roczku

Z tej okazji mamusia zrobi Myszce odlew rączki i nóżki a raczej dłoni i stópki.

Ja od rana biegam. Byłam w urzędzie pracy zarejestrować się, do tego zakupy i wyprawienie męża do pracy.

Amelcia słodko sobie spunia, to moge jeszcze troche posprzątać i cosik ugotować.
Dzisiaj w nocy się przestraszyłam. coś mnie tknęło żeby zaglądnąć do małej, a tutaj..... ona śpi na brzuszku i to jeszcze twarzą do poduszki.
Mama mówi że napewno krzywdy sobie nie zrobi, ale ja jakoś nie przyzwyczajona jestem do takiej pozycji.
Moja Myszka, ślicznie kładzie się na brzuszku, ale wrócić na plecki udało jej się tylko raz. Nie wiem, może nie widzi takiej potrzeby.
Jeśli chodzi o ząbkowanie, to u nas ślina leci ciurkiem i ciągle coś niunia trzyma w buziolku Wczoraj kupiłam jej fajny gryzak. Wizualnie może nie jest super, ale praktycznie sprawdza się na 110000% Amelia po prostu nie wypuszcza go z buźki. Nawet potrafi z nim zasnąć
Dzień tatusia zaliczamy do udanych. U na srównież najlepsze podziekowanie dostałam ja

Jutro wybieramy się z Amelcią na cały dzień do teściów. Troszkę inaczej spędzimy dzień i nie będziemy siedzieć same w domu.
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.