Ludzie - gaduły - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-29, 22:14   #61
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Zagadując go sprawisz mu dyskomfort i go zdenerwujesz .Tobie nic się nie stanie , ale ktoś inny będzie niezadowolony i będzie się czuł jeszcze gorzej i tak będąc chorym . Ludzie nie przychodzą do lekarza na pogaduchy w poczekalni .
Z książek można się dowiedzieć dużo więcej ciekawych rzeczy niż od ludzi .
To już przesada w drugą stronę. Pomiędzy natarczywym nawijaniem, a grobową ciszą jest jeszcze kulturalne zagajanie, jeżeli nie spotka się z zainteresowaniem drugiej strony rozmowę można zakończyć. Czasem trafią na siebie w poczekalni dwie gaduły i bardzo miło spędza im się czas na rozmowie.
Z tymi książkami też bym nie przesadzała. Zależy jakie książki i jacy ludzie.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 22:17   #62
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie no, już bez przesady. ja jestem raczej borsuk, ale nie zabija mnie jak ktoś się do mnie odezwie w poczekalni. czasami nawet fajnie jest przestać się skupiać na swojej chorobie i skupić uwagę na czymś innym. choćby i pogawędce o pogodzie, szybciej czas leci.
A jak nie mam ochoty, to odburknę i koniec gadki.
Nienawidzę takiego gadania dla samego gadania, nie znoszę jak ktoś obcy mnie zagaduje bez powodu - jeżeli pyta o coś konkretnego to ok, odpowiem i koniec rozmowy - a zwłaszcza jak jestem chora . Dla mnie takie ple ple o niczym to męka . Jeżeli mam ochotę pogadać - gadam z kimś kogo znam , lubię i wiem jaki zakres tematów mogę z nim poruszyć . Ale rozmowy z obcymi w miejscach, gdzie przebywam z jakiegoś konkretnego powodu, a nie towarzysko, kompletnie odpadają już w przedbiegach .

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Z tymi książkami też bym nie przesadzała. Zależy jakie książki i jacy ludzie.
Prawda że rozmowa z naukowcem czy literatem może być ciekawsza i bardziej pouczająca niż 50 twarzy greya , ale dla mnie książka jest lepszym sposobem na zabicie nudy niż pytlowanie o niczym . Z dwojga złego już bym tego greya wolała męczyć, niż uczestniczyć w poczekalnianym życiu towarzyskim .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 08:16   #63
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Nienawidzę takiego gadania dla samego gadania, nie znoszę jak ktoś obcy mnie zagaduje bez powodu - jeżeli pyta o coś konkretnego to ok, odpowiem i koniec rozmowy - a zwłaszcza jak jestem chora . Dla mnie takie ple ple o niczym to męka . Jeżeli mam ochotę pogadać - gadam z kimś kogo znam , lubię i wiem jaki zakres tematów mogę z nim poruszyć . Ale rozmowy z obcymi w miejscach, gdzie przebywam z jakiegoś konkretnego powodu, a nie towarzysko, kompletnie odpadają już w przedbiegach .

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------


Prawda że rozmowa z naukowcem czy literatem może być ciekawsza i bardziej pouczająca niż 50 twarzy greya , ale dla mnie książka jest lepszym sposobem na zabicie nudy niż pytlowanie o niczym . Z dwojga złego już bym tego greya wolała męczyć, niż uczestniczyć w poczekalnianym życiu towarzyskim .
Ty nie lubisz i masz do tego prawo. Ale Twoja wypowiedź zabrzmiała, jakbyś uważała to za ogólnie złe. A inni ludzie mogą mieć inne preferencje niż Ty. Ja też nie przepadam za rozmowami z obcymi ludźmi w poczekalni, ale jak ktoś już zagada nie oburza mnie to. Co najwyżej rozmowa nie rozwinie się i tyle.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 08:35   #64
sundee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 74
Dot.: Ludzie - gaduły

Milczenie jest złotem

Czy milczenie jest złotem?
Dobre pytanie…
Moim zdaniem tak, ale nie zawsze..
Milczenie czasami więcej niż słowa jest warte.

Podczas kłótni z bliską osobą
trzeba uważać na niepotrzebne słowa.
Słowa, które mogą obrażać, ranić,
których można potem żałować.

W gniewie niestety trudno się opanować..
Dlatego lepiej jest milczeć,
niż powiedzieć za dużo.
Nie powinno się pochopnie kogoś oceniać.

Może to do konfliktów doprowadzić.
Powierzone tajemnice trzeba zachowywać,
gdyż nasze słowo będzie brane za nic.
Poza tym nasz honor się splami.

Milczenie jest złotem, ponieważ jest trudniejsze,
niż powiedzenie kilku nieznaczących słów.
Łatwiej jest kogoś urazić, posądzić o coś,
Ale trudniej potem jest kogoś przeprosić, wytłumaczyć.

Słowa wracają do nas jak fala morska…
Czasami gesty czysta mowa ciała mogą je zastąpić.
I choć to symbole… gdy zgodne są z prawdą
mogą znaczyć więcej niż je wytarte i choćby dwakroć powtórzone.

Pocałunek zamiast słów Kocham Cię.
Przytulenie zamiast pocieszenia.
Uścisk dłoni zamiast zwykłego cześć.
Poklepanie zamiast nagrodzenia.

Milczenie wiąże się ze słuchaniem.
Trzeba umieć słuchać innych, nie przerywać.
Pozwolić się im wyżalić, gdy są załamani.
Dodać im słowa otuchy, pokazać że są dla nas ważni.

Czasami warto jest milczeć razem.
Milczenie nie musi oznaczać nudy.
Jest chwilą do przemyślenia, rozważenia czy medytacji
Także chwilą oddaną Bogu, niepowtarzalną ze wszystkich relacji..

Trzeba mieć własne zdanie w różnych sprawach.
I umieć wyrażać własną opinię, ponieważ
ktoś nasze milczenie może uznać za zgodę,
aprobatę dla swoich działań.

Nie milcząc, a mówiąc prawdę, nawet bolesną najbardziej,
robimy dobrze, jeśli nasze słowa są słuszne i służą poradzie.
Jeśli los drugiej osoby może zostać nadszarpnięty,
nie możemy milczeć, bo zapłacimy za tego błędy.

Czerwiec 2003 Pomysł: Renata Sz. Temat pracy na francuski.

Takie tam z przeszłości.
__________________
(...)Wszystko płynie powoli,
jakby się zatrzymał czas
Kropla za kroplą na mnie spada,
nagle deszcz jak płomień zgasł.(...)

sundee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 09:17   #65
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Ludzie - gaduły

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7927906 1]Boże, jak ja nie cierpię ludzi pytlujących (bo najczęściej to właśnie takie pierdu pierdu o dupie maryni) w poczekalniach.[/QUOTE]
Niektórzy jawnie mają gdzieś to, że ktoś siedzi z nosem w książce, a i tak zagadują.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 10:16   #66
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Niektórzy jawnie mają gdzieś to, że ktoś siedzi z nosem w książce, a i tak zagadują.
"A tak patrzę co tam pani czyta, o czym to?"
Ale co się dziwić, nieraz widziałam osoby, które zaczynały gadać mimo, że ktoś miał słuchawki na uszach. I ściąga ten biedny człowiek te słuchawki z widoczną irytacją na twarzy, ale gaduła gdzieee tam, po prostu gada dalej, nawet sobie nie zadaje trudu, żeby powtórzyć początek zdania, którego ten w słuchawkach prawdopodobnie nie słyszał, ani trochę nie zbity z tropu żądzą mordu w jego oczach
__________________

Edytowane przez ythas
Czas edycji: 2017-11-30 o 12:41
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 12:09   #67
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Ty nie lubisz i masz do tego prawo. Ale Twoja wypowiedź zabrzmiała, jakbyś uważała to za ogólnie złe. A inni ludzie mogą mieć inne preferencje niż Ty. Ja też nie przepadam za rozmowami z obcymi ludźmi w poczekalni, ale jak ktoś już zagada nie oburza mnie to. Co najwyżej rozmowa nie rozwinie się i tyle.
Sądząc po wypowiedziach w wątku , większość nie lubi takiego gadania o niczym , poza tym powtórzę jeszcze raz : narzucanie się obcym ludziom z rozmową o niczym, byle pogadać , zagadywanie w okolicznościach nie mających charakteru spotkania towarzyskiego czy spotkania , gdzie jest oczekiwane nawiązywanie kontaktów , jest po prostu nieuprzejme .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 12:54   #68
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Sądząc po wypowiedziach w wątku , większość nie lubi takiego gadania o niczym , poza tym powtórzę jeszcze raz : narzucanie się obcym ludziom z rozmową o niczym, byle pogadać , zagadywanie w okolicznościach nie mających charakteru spotkania towarzyskiego czy spotkania , gdzie jest oczekiwane nawiązywanie kontaktów , jest po prostu nieuprzejme .
Możesz powtarzać jeszcze tysiąc razy , ja uważam inaczej i zdania nie zmienię.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-11-30 o 12:58
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 12:56   #69
despotka001
Raczkowanie
 
Avatar despotka001
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 174
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Sądząc po wypowiedziach w wątku , większość nie lubi takiego gadania o niczym , poza tym powtórzę jeszcze raz : narzucanie się obcym ludziom z rozmową o niczym, byle pogadać , zagadywanie w okolicznościach nie mających charakteru spotkania towarzyskiego czy spotkania , gdzie jest oczekiwane nawiązywanie kontaktów , jest po prostu nieuprzejme .
No normalnie ręce mi opadły. Wybacz, ale z takim podejściem i twoim tokiem myślenia to najlepiej niech cały świat się zamknie na cztery spusty i ludzie niech sobie wysyłają tylko sms'y. To jest dla mnie chore. Zapraszam do Anglii, nauczysz się czym jest uprzejmy small talk i to z uśmiechem na ustach, może odponuraczysz się trochę bo wisi nad tobą wielka deszczowa chmura.
I właśnie, że zagadanie do człowieka jest uprzejme a bycie wiecznie obrażoną na wszystkich z postawą "bez kija nie podchodź" jest dopiero bardzo nieuprzejme. I uważasz "większość" za kilka osób na forum, które wypowiedziały się w tym wątku? Wypowiadasz się w tonie wszystkich ludzi ale nie jesteś alfą i omegą świata i nie ty decydujesz o tym co kto lubi a co nie, więc zacznij pisać za siebie a nie za WSZYSTKICH czy za WIĘKSZOŚĆ.
__________________
avatar objęty prawem autorskim
despotka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 13:05   #70
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
I właśnie, że zagadanie do człowieka jest uprzejme a bycie wiecznie obrażoną na wszystkich z postawą "bez kija nie podchodź" jest dopiero bardzo nieuprzejme.
Niechęć do rozmowy o niczym to nie jest to samo co bycie wiecznie obrażoną na wszystkich.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 13:31   #71
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: Ludzie - gaduły

No co innego jak ktoś zaczyna zagadywać, ty nie wyrazisz ochoty i ten ktoś się odczepia. Niech sobie wtedy zagada ten raz, spoko, nie mam nic przeciwko.
Problem jest jak się nie odczepia, tylko uporczywie zagaduje mimo niechęci.

Mam w tym momencie taką sytuację. Mam kolesia w biurze, który na szczęście na co dzień pracuje gdzie indziej.
Jedna rzecz, że facet podpadł mi kilka miesięcy temu, będąc strasznie natarczywym i niezłym creepem, przez co byłam zmuszona powiedzieć mu wprost, że sobie nie życzę innego kontaktu niż w celach służbowych.
Na moje nieszczęście tymczasowo go przenieśli do nas
Koleś tak przynajmniej raz na godzinę próbuje zagadać. O rzeczy, które absolutnie nie powinny go interesować, nigdy nie zawiązaliśmy żadnej koleżeńskiej znajomości. "A ile do pracy dojeżdżasz, a gdzie święta będziecie spędzać, a czy okno zostawić otwarte, a czy niebo jest niebieskie", a to komentuje na głos co aktualnie robi na kompie. No ja *&@$&#
Jawnie mu pokazuję niechęć od miesięcy, a ten po prostu siedzi i zagaduje. Tak, nie ma znaczenia, że mam na uszach słuchawki, ani, że kilkukrotnie mu powiedziałam, że jestem zajęta.
Rzuca jakieś zdanie i liczy, że podchwycę i zacznę gadać
__________________
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 15:34   #72
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
To już przesada w drugą stronę. Pomiędzy natarczywym nawijaniem, a grobową ciszą jest jeszcze kulturalne zagajanie, jeżeli nie spotka się z zainteresowaniem drugiej strony rozmowę można zakończyć. Czasem trafią na siebie w poczekalni dwie gaduły i bardzo miło spędza im się czas na rozmowie.
Z tymi książkami też bym nie przesadzała. Zależy jakie książki i jacy ludzie.
Fakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 16:41   #73
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Sądząc po wypowiedziach w wątku , większość nie lubi takiego gadania o niczym , poza tym powtórzę jeszcze raz : narzucanie się obcym ludziom z rozmową o niczym, byle pogadać , zagadywanie w okolicznościach nie mających charakteru spotkania towarzyskiego czy spotkania , gdzie jest oczekiwane nawiązywanie kontaktów , jest po prostu nieuprzejme .
Nie uważam wypowiedzi w tym wątku za wystarczający przekrój społeczeństwa do tego typu statystyk. I uważam, że uznanie zagadywania do innych za nieprzejme to bardzo subiektywna ocena.
__________________


Edytowane przez mc266
Czas edycji: 2017-11-30 o 16:42
mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 16:49   #74
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Sądząc po wypowiedziach w wątku , większość nie lubi takiego gadania o niczym , poza tym powtórzę jeszcze raz : narzucanie się obcym ludziom z rozmową o niczym, byle pogadać , zagadywanie w okolicznościach nie mających charakteru spotkania towarzyskiego czy spotkania , gdzie jest oczekiwane nawiązywanie kontaktów , jest po prostu nieuprzejme .
No, nie wiem. Nie przepadam za gadułami, ale to dla mnie przegięcie w jedną stronę. Czasami sama zagadam do kogoś np. w windzie i zwykle jest to odbierane pozytywnie. Myślę, że wystarczy odrobina wyczucia sytuacji. Jeśli wchodzisz do poczekalni i wszyscy mają nosy w telefonie albo w książce, to nie ma co zagadywać. Ale jeśli widzisz osobę która wygląda na sympatyczną, nie uważam że zagadnięcie o byle czym (pogodzie, itd) nie jest automatycznie nieuprzejme. Jeśli ta osoba odpowie jedną sylabą, należy się wycofać. Nieuprzejme jest nagabywanie osoby, która wyraźnie nie ma ochoty na rozmowę.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 19:55   #75
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No, nie wiem. Nie przepadam za gadułami, ale to dla mnie przegięcie w jedną stronę. Czasami sama zagadam do kogoś np. w windzie i zwykle jest to odbierane pozytywnie. Myślę, że wystarczy odrobina wyczucia sytuacji. Jeśli wchodzisz do poczekalni i wszyscy mają nosy w telefonie albo w książce, to nie ma co zagadywać. Ale jeśli widzisz osobę która wygląda na sympatyczną, nie uważam że zagadnięcie o byle czym (pogodzie, itd) nie jest automatycznie nieuprzejme. Jeśli ta osoba odpowie jedną sylabą, należy się wycofać. Nieuprzejme jest nagabywanie osoby, która wyraźnie nie ma ochoty na rozmowę.
W pełni się zgadzam.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 07:45   #76
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie - gaduły

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 07:58   #77
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Myślałam, że tylko ja przyciągam wiecznie jakieś zagadujące osoby
Ja już nawet nie szukam miejsca w mieście, w którym mogłabym sobie samotnie usiąść i coś porobić, bo niezależnie czy to będzie ławka, kawiarnia czy kamień na środku lasu to i tak znajdzie się ktoś kto podejdzie i zagada Naprawdę chciałabym móc sobie wyjść do knajpy i posiedzieć sama z nosem w telefonie/książce/gazecie
Nie wiem czy mam jakąś aparycję, która krzyczy "Zagadaj do mnie" czy to cholernie dziwny przypadek, ale już dawno zrezygnowałam z prób spędzania czasu w ten sposób.
__________________
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 21:19   #78
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
No normalnie ręce mi opadły. Wybacz, ale z takim podejściem i twoim tokiem myślenia to najlepiej niech cały świat się zamknie na cztery spusty i ludzie niech sobie wysyłają tylko sms'y. To jest dla mnie chore. Zapraszam do Anglii, nauczysz się czym jest uprzejmy small talk i to z uśmiechem na ustach, może odponuraczysz się trochę bo wisi nad tobą wielka deszczowa chmura.
I właśnie, że zagadanie do człowieka jest uprzejme a bycie wiecznie obrażoną na wszystkich z postawą "bez kija nie podchodź" jest dopiero bardzo nieuprzejme. I uważasz "większość" za kilka osób na forum, które wypowiedziały się w tym wątku? Wypowiadasz się w tonie wszystkich ludzi ale nie jesteś alfą i omegą świata i nie ty decydujesz o tym co kto lubi a co nie, więc zacznij pisać za siebie a nie za WSZYSTKICH czy za WIĘKSZOŚĆ.
Jest różnica między uprzejmym small talkiem a namolnym zagadywaniem z nudów przez osobę, która koniecznie MUSI z kimś gadać , bo się okropnie nudzi . I nie wiem skąd wzięłaś postawę "wiecznie obrażonej" bo na ten temat nie padło ani jedno słowo z mojej strony . I nie piszę ZA większość , bo wtedy napisałabym "mówiąc W IMIENIU większości forumowiczek " , a napisałam że większość powiedziała to i to , więc opisałam coś co mówili inni . Proponuję czytać dosłownie to, co jest napisane , a nie interpretować
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 23:43   #79
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Jest różnica między uprzejmym small talkiem a namolnym zagadywaniem z nudów przez osobę, która koniecznie MUSI z kimś gadać , bo się okropnie nudzi . I nie wiem skąd wzięłaś postawę "wiecznie obrażonej" bo na ten temat nie padło ani jedno słowo z mojej strony . I nie piszę ZA większość , bo wtedy napisałabym "mówiąc W IMIENIU większości forumowiczek " , a napisałam że większość powiedziała to i to , więc opisałam coś co mówili inni . Proponuję czytać dosłownie to, co jest napisane , a nie interpretować
Racja. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, czy ta druga osoba chce / może rozmawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-02, 00:14   #80
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Ludzie - gaduły

https://www.youtube.com/watch?v=H-IVzFIRSVE
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 14:31   #81
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Ludzie - gaduły

Powiem tylko, że też tak mam. Z tym, że u mnie chodzi o koleżankę, która stara się zdominować każdą dyskusję. Więc tak pieprzy i pieprzy nie dając innym dojść do słowa.

Żeby chociaż to co mówi miało sens.

Dziewczyna sądzi chyba, że sam fakt mówienia dużo i w bardzo pewnym siebie tonie oznacza, że ma się racje.

Jakikolwiek kontakt z nią to dla mnie stres, bo wiem, że będzie starała się mnie przekrzyczeć zamiast prowadzić spokojną, rozsądną wymianę opinii. Dziewczyna nie umie słuchać i ogólnie jej communication skills są zerowe.

A jak już masz opinię różną od jej opinii to łatwiej się zabić niż próbować z nią o tym na spokojnie porozmawiać. Zamiast tego będzie próbowała cię przekrzyczeć w agresywnym tonie. I żeby dołożyć do problemu, szef się jej boi, bo go też potrafi przekrzyczeć, więc robi wszystko co ta laska chce.

Skąd tacy ludzie się biorą?
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 15:48   #82
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez ythas Pokaż wiadomość
Muszę się pożalić, ponarzekać i powkurzać na jeden z najbardziej działających mi na nerwy typów ludzi.

Niestrudzone gaduły, które mogą gadać non stop, które cię zamęczą swoim gadaniem. Którym wystarczy tylko potakiwać, albo co jakiś czas wstawić "naprawdę?" i one dalej kontynuują swoje monologi. Które bywają zupełnie niezrażone faktem, że dana osoba ich nie słucha. Tacy, którzy nawet potrafią gadać co tydzień tę samą historię z takim samym zaangażowaniem i zupełnie zapominać, że już ją mówili dziesięć razy.

Staram się naprawdę zrozumieć skąd w tych ludziach taka motywacja do gadania, skąd myśl, że każdy chce słuchać ich wywodów, skąd ta umiejętność ignorowania tego, że druga osoba cię nie słucha i że jej to nie obchodzi?
[...]

Dlatego wątek nie jest konkretnie o tym przypadku, a tak ogólnie o ludziach-gadułach. Może ktoś mi potrafi odpowiedzieć na pytania z pierwszej części wpisu bo ja naprawdę nie pojmuję sposobu rozumowania takich męczybuł
Podaję odpowiedź: okoń.

A tak serio, pewnie dlatego, że ludzie są różni. Są milczki, są gaduły. Milczek denerwuje gadułę, gaduła milczka.

Mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 16:21   #83
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie - gaduły

[1=476bc3dbac029ec3a9e93a7 df5eb47c70ae0ad31;7936403 6]Powiem tylko, że też tak mam. Z tym, że u mnie chodzi o koleżankę, która stara się zdominować każdą dyskusję. Więc tak pieprzy i pieprzy nie dając innym dojść do słowa.

Żeby chociaż to co mówi miało sens.

Dziewczyna sądzi chyba, że sam fakt mówienia dużo i w bardzo pewnym siebie tonie oznacza, że ma się racje.

Jakikolwiek kontakt z nią to dla mnie stres, bo wiem, że będzie starała się mnie przekrzyczeć zamiast prowadzić spokojną, rozsądną wymianę opinii. Dziewczyna nie umie słuchać i ogólnie jej communication skills są zerowe.

A jak już masz opinię różną od jej opinii to łatwiej się zabić niż próbować z nią o tym na spokojnie porozmawiać. Zamiast tego będzie próbowała cię przekrzyczeć w agresywnym tonie. I żeby dołożyć do problemu, szef się jej boi, bo go też potrafi przekrzyczeć, więc robi wszystko co ta laska chce.

Skąd tacy ludzie się biorą?[/QUOTE]



Może naczytała się o pewności siebie i asertywności, i przegięła?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 16:23   #84
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie - gaduły

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Jest różnica między uprzejmym small talkiem a namolnym zagadywaniem z nudów przez osobę, która koniecznie MUSI z kimś gadać , bo się okropnie nudzi . I nie wiem skąd wzięłaś postawę "wiecznie obrażonej" bo na ten temat nie padło ani jedno słowo z mojej strony . I nie piszę ZA większość , bo wtedy napisałabym "mówiąc W IMIENIU większości forumowiczek " , a napisałam że większość powiedziała to i to , więc opisałam coś co mówili inni . Proponuję czytać dosłownie to, co jest napisane , a nie interpretować
Twoje poprzednie wypowiedzi miały inny wydźwięk, stąd pewnie taka reakcja a nie inna na nie.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:25   #85
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ludzie - gaduły

Boże, trafiłam dzisiaj na wyjątkowego buraka wśród gaduł. Rzadko mnie zatyka, a panu się udało.

Wchodzę na pocztę i staję w kolejce. Pan przede mną odwraca się i lustruje mnie wzrokiem, po czym wypala "aaa, rozumiem, mąż za granicą?" Ja wielkie WUT, a pan radośnie dopytuje w jakim to kraju "mąż" przebywa. Jak mnie odetkało, to powiedziałam, że nie interesują mnie konwersacje z przypadkowymi osobami i wyjęłam telefon. Nie przeszkodziło to panu mieleć jęzorem, że on to wysyła kasetę ze ślubu do dzieci we Francji i coś tam jeszcze. Ja pierdzielę, skąd się tacy biorą.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:32   #86
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie - gaduły

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7952317 1]Boże, trafiłam dzisiaj na wyjątkowego buraka wśród gaduł. Rzadko mnie zatyka, a panu się udało.

Wchodzę na pocztę i staję w kolejce. Pan przede mną odwraca się i lustruje mnie wzrokiem, po czym wypala "aaa, rozumiem, mąż za granicą?" Ja wielkie WUT, a pan radośnie dopytuje w jakim to kraju "mąż" przebywa. Jak mnie odetkało, to powiedziałam, że nie interesują mnie konwersacje z przypadkowymi osobami i wyjęłam telefon. Nie przeszkodziło to panu mieleć jęzorem, że on to wysyła kasetę ze ślubu do dzieci we Francji i coś tam jeszcze. Ja pierdzielę, skąd się tacy biorą.[/QUOTE]
Mnie kiedyś na poczcie zagadywał dziadyga w taki sposób, że w ogóle nie wiedziałam o co mu chodzi i rozumiałam tylko co drugie słowo, a zaczął od pytania "czy ta niunia jest twoja?". Potem gadał przez kilka minut o "niuni" i nawet mu nie przeszkadzało, że stoję do niego plecami. Pewna nie jestem, ale mam podejrzenie, chodziło mu dziecko w wózku zaparkowanym pod pocztą, które dostrzegłam wychodząc.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-08 11:32:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.