Egipt - zbiorczy - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-19, 12:30   #991
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Dzięki za rady dot. ubioru. W takim razie, myślę że spódnica midi i bluzka będą w porządku.

Właśnie się dowiedziałam, że zmieniają nam hotel. Za powód przyjmują obniżenie klasy usług w Sunrise Island View i że rozwiązują z nimi umowę. Co ciekawe w ofercie zimowej hotel dalej jest.
Dali do wyboru, bez zmiany ceny, Jaz Mirabel Beach Resort i Conrad Resort. Chyba zdecyduję się na ten pierwszy.

Klaudiacb
- Ja też w kapeluszach nie gustuję, ale na wakacje w Egipcie zamierzam kupić słomkowy z dużym rondem. (Głównie ze względu na włosy, boję się, że mi się spalą jak zwykle na wakacjach w takim klimacie. Kupiłam jeszcze odżywkę z filtrem, ale chyba niewiele pomoże.)
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 12:39   #992
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

no wlasnie cos na wlosy tez, chyba zainwestuje w cos "drozszego" bo nie chce miec siana na wlosash
chyba kapelusz jest najlepszym rozwiazaniem. a jak nie to tylko czapka z daszkiem.
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:17   #993
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Póki co z wakacji w takich bardzo nasłonecznionych i gorących miejscach (Bułgaria, Egipt) zawsze wracałam z włosami spalonymi na siano. Ale nie używałam żadnych odżywek z UV, nosiłam tylko czapki z daszkiem i to nie zawsze. Teraz trochę zmądrzałam i zamierzam o nie dbać, niż później ratować je 'po fakcie' na wszystkie sposoby.

A jaki specyfik planujesz kupić? Ja póki co mam tylko Sunsilkowy balsam.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:19   #994
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
no nie wiem. nigdy nie chodzilam w kapeluszu. i chyba bym sie glupio w nim czula, a w ogole nigdy nie nosze jakis nakryc na glowe, ale rozumiem, ze w egipcie to konieczne. bede sie musiala za czyms rozejrzec. ale moze taki slomiany kapelusz nio nie wiem. hehe
Ja też nigdy nie chodziłam i nie znoszę czapek, czapeczek i tym podobnych rzeczy bo uważam że wyglądam w nich koszmarnie, ale właśnie kilka tygodni temu z ciekawości przymierzyłam i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu bardzo ładnie w nim wyglądałam. Najlepiej wybierz się do sklepu i zobacz jak będziesz w takim czymś wyglądała. Ja swój kupiłam w Tesco- mieli tam kilka rodzajów, ale w słomkowym miałam wrażenie że wyglądam jak stara baba.
Myślałam o czymś w tym stylu:
http://www.allegro.pl/item379770799_..._7k.html#photo
http://www.allegro.pl/item378925169_...it_.html#photo
http://www.allegro.pl/item385402650_...ski.html#photo
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:44   #995
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Asiu, dokładnie taki sam chcę sobie kupić. Jutro idę na zakupy także pewnie się w taki zaopatrzę. Myślałam o białym albo właśnie słomkowym, bo do wszystkiego będą pasować, a w czarnym byłoby za gorąco.
Muszę sobie spisać całą listę 'do kupienia' bo później jak zwykle będę latać przed samym wyjazdem.

Zadzwoniliśmy do biura i zapisaliśmy się do Jaz Mirabel Beach Resort. Mają jeszcze potwierdzić, czy są wolne miejsca.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:52   #996
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Ja jak na razie zakupiłam sobie zaje... różowy. Ale jakiś biały lub beż będę też musiała kupić tak żeby pasował do wszystkich ubrań, choć białego się boje, że każdy brud będzie widać.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 14:55   #997
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Egipt - zbiorczy

co do przebierania sie na posilek ja zakladalam poprostu koszulke zeby nieisc w samym stroju... ale niektorzy z plazy wbiegali i nikt niezwracal im uwagi

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Numer pokoju mieliśmy 3310, ta część nazywała się "Dophin" na początku mielismy problem żeby się tam nie zgubić matko kochana jakie to duże, na szczęście po kilka dniach opanowaliśmy wszystkie skróty i zakamarki.
Na basenie chodziły całe tłumy oferujące różne rzeczy i to nas trochę irytowało, bo non stop ktoś nad Toba stawał i zaczynała się tam sama gadka-Hello, where are you from, pierdu pierdu i na koniec, would you like to...i tu zaczynala się wylicznka-masaże, warkoczyki, tatuaże, maseczki, quady, nurkowanie itp itd...Był też gość od masaży, który tego samego dnia wkleił nam i znajomym różne historyjki z własnego życia. Nam opowiedział, że za 10 dni ma ślub i że ciężko pracuje żeby zarobić na mieszaknie które kupił swojej narzeczonej w prezencie, a znajomym, że ożenił się 10 dni temu, ale nigdzie nie pojechali, bo oboje pracują w hotelu i ich nie stać więc on zapitala żeby ją gdzieś zabrać Żeby nie gadac z nimi wcale nie podnosiliśmy głowy z leżaków żeby nie łapać z nimi kontaktu wzrokowego, ale czasem nawet to nie zrażało chłopaków.
Był super kucharz od pasty-robił pyszne spagetti i bardzo miło nam się z nim gadało. Podziwialiśmy włoskich animatorów-od rana do nacy na nogach, krzyczą, skaczą, zabawiają-skąd mieli tyle energii w takie upały?
Łóżka w pokoju tez super-duże, wygodne, spaliśmy jak dzieci
Ogólnie jestem bardzo zadowolona
my bylismy w tej samej czesci a wasz pokoj znajmowali znajomi z ktorymi sie skumplowalismy nas tez zaczepiali o warkoczyki itd i tez potem niepalalismykontaktu wzrokowego.. widac taktyka znana kazdemu... co do animatorow to mas zracje dawali ostro czadu,az troche zalowalam ze niebylo nic specjalnie dla nas..
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 16:53   #998
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Oj, Itaka, Itaka.
Myślałam, że takie rzeczy to tylko w erze, ale nie. Kobieta z biura dzwoni i mówi, że znowu zmieniają hotel, bo ten na który wymieniliśmy Sunrise nie ma już miejsc.
Ale mają podejście do klienta. Proponują coraz mniej atrakcyjne hotele, a za tą samą cenę.
Chyba weźmiemy Conrad resort. Ale jak nam znowu będą chcieli go zmieniać, to ja się już poddaję.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 17:09   #999
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Oj, Itaka, Itaka.
Myślałam, że takie rzeczy to tylko w erze, ale nie. Kobieta z biura dzwoni i mówi, że znowu zmieniają hotel, bo ten na który wymieniliśmy Sunrise nie ma już miejsc.
Ale mają podejście do klienta. Proponują coraz mniej atrakcyjne hotele, a za tą samą cenę.
Chyba weźmiemy Conrad resort. Ale jak nam znowu będą chcieli go zmieniać, to ja się już poddaję.
Może zażądaj od nich jakiejś zniżki jak proponują gorszy hotel. Pewnie sprzedali innym Twoje miejsce w hoteli i teraz kombinują.
Ale może też tak być że faktycznie że zrezygnowali z hotelu, a na stronie mają nieaktualne dane, bo jak kupowałam swoją wycieczkę to w pierwszym biurze mimo niby świeżej oferty jak zapytałam o konkretny hotel to powiedzieli mi że jest na nim blokada i nie przyjmą rezerwacji.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 17:26   #1000
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

no to niezle kasiu
asiulkaa -sprawdzilam i jade z alfa star

a co do balsamow na naslonecznione wlosy, to jeszcze nie wiem musze zobaczy ceny w sklepach i sprawdzic ,czy sie bede miescic w zakresie, co do tych wszystkich zakupow a dzisiaj sobie wlasnie spawilam dwie pary butow od bianco
a za kapuluszem tez sie musze obejrzec. ale chyba bedzie cos z h&m, bo ja nie mam sily chodzic po supermarketach.
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 18:22   #1001
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Może zażądaj od nich jakiejś zniżki jak proponują gorszy hotel. Pewnie sprzedali innym Twoje miejsce w hoteli i teraz kombinują.
Ale może też tak być że faktycznie że zrezygnowali z hotelu, a na stronie mają nieaktualne dane, bo jak kupowałam swoją wycieczkę to w pierwszym biurze mimo niby świeżej oferty jak zapytałam o konkretny hotel to powiedzieli mi że jest na nim blokada i nie przyjmą rezerwacji.
Weźmiemy Conrada, on jest w podobnej cenie do Sunrise. Z tańszych proponowali Millennium, ale on nie ma kortu, płatną siłownię i mniej atrakcji, więc i tak odpada. O zniżki pytaliśmy, oferują zwrot całej sumy jeśli chcemy zrezygnować, jak wybierzemy tańszy hotel w zamian to nie zwracają różnicy, o wybór droższego nie pytaliśmy.
Jutro idziemy do biura ustalić wszystko dokładnie i zarezerwować miejsca w Conradzie. Miejmy nadzieje, że nie będzie kolejnych nieprzyjemności.

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
a co do balsamow na naslonecznione wlosy, to jeszcze nie wiem musze zobaczy ceny w sklepach i sprawdzic ,czy sie bede miescic w zakresie, co do tych wszystkich zakupow a dzisiaj sobie wlasnie spawilam dwie pary butow od bianco
a za kapuluszem tez sie musze obejrzec. ale chyba bedzie cos z h&m, bo ja nie mam sily chodzic po supermarketach.
Takie kapelusze są w H&M, Zarze, Reserved. To na bank. W innych sieciówkach może też będzie coś ciekawego. W Reserved i H&M napewno są słomiane. W Zarze widziałam w czarno-białe pasy.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 18:45   #1002
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

chyba wiecej niz 50 zl nie chce mi sie wydawac na taki kapelusz, bo i tak bede w nim chodzic tylko po egipcie. bo nie jestem zadna milosniczka kapeluszy albo nakryc glowy.
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 19:18   #1003
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

To może allegro?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 19:50   #1004
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
chyba wiecej niz 50 zl nie chce mi sie wydawac na taki kapelusz, bo i tak bede w nim chodzic tylko po egipcie. bo nie jestem zadna milosniczka kapeluszy albo nakryc glowy.
Mój z Tesco był za 20 zł.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 20:12   #1005
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Oj, Itaka, Itaka.
Myślałam, że takie rzeczy to tylko w erze, ale nie. Kobieta z biura dzwoni i mówi, że znowu zmieniają hotel, bo ten na który wymieniliśmy Sunrise nie ma już miejsc.
Ale mają podejście do klienta. Proponują coraz mniej atrakcyjne hotele, a za tą samą cenę.
Chyba weźmiemy Conrad resort. Ale jak nam znowu będą chcieli go zmieniać, to ja się już poddaję.
oj a nam itaka zadnych takich niespodzianek niesprawiala... widac wszytko zalezy od sytuacji...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 21:00   #1006
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

no nie wiem, popatrze. mi sie wydaje, ze w tesco to chyba sa takie plastiki (?). ale wypredaze ida to moze jakas okazja sie trafi
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 21:07   #1007
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
no nie wiem, popatrze. mi sie wydaje, ze w tesco to chyba sa takie plastiki (?). ale wypredaze ida to moze jakas okazja sie trafi
To są takie same "plastiki" jak w innych sklepach, bo raczej wszystko jest made in china. Tak dokładnie to sprawdziłam że kapelusz jest z "paper yarn".
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 21:16   #1008
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

acha ok to tez popatrze, ale jakos mi nie podrodze od tesca. ale mam nadzieje, ze znajde cos ciekawego
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 22:00   #1009
CiociaSija
Przyczajenie
 
Avatar CiociaSija
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Egipt - zbiorczy

My w końcu się zdecydowaliśmy na Hurghadę "Empire beach resort" i lecimy 11 lipca.
Tak sobie przeglądam wątek co powinnam kupić. Czyli tak: coś na głowę, filtry, odżywkę z filtrem...hmm co tu jeszcze
Zastanawiam się jeszcze czy te buty do wody to koniecznosc, jeśli nie zamierza się nurkować?

To chyba chodzi o coś takiego, prawda?http://allegro.pl/item380065827_buty..._amber_sr.html

Był ktoś w tym hotelu? Jakie wrażenia?
pozdrawiam
CiociaSija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 22:16   #1010
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

ale jak bedziesz nurkowac, to chyba bedziesz miec pletwy?

no koniecznie cos lekkiego i zwiewnego co tez zakryje ci ramiona. no i okulary i moze jakis aftersun? albo tez cooler. i przewodnik, jezeli zamierzasz zwiedzac i jakies letnie buty no nie wiem co jeszcze. ja chyba tez sobie kupie jakas pomadke do ust na slonce
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 07:19   #1011
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

CiociaSija niestety z powodu awarii wcięło mojego posta więc jeszcze raz.
Butki nie są potrzebne, tylko nie należy deptać po rafie, zresztą przy tym hotelu wiele jej nie ma, a w strefie gdzie ma się grunt chyba nie ma zupełnie.

W hotelu jeden dzień korzystałam z plaży i jadłam lunch, bo osobiście nocowałam w hotelu który należy do ich sieci- Empire bez "beach" w nazwie. Niestety hotel ma niezbyt dużą plażę i mało leżaków, a dwa hotele które z niej korzystają więc trudno jest znaleźć miejsce. Pozostaje wstawanie wcześnie i zajmowanie sobie miejsca.
Lunch który jadłam był bardzo dobry, wybór potraw spory. Hotel jest w starej części Hurghady więc będziesz miała blisko na zakupy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 07:45   #1012
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Czesc dziewczyny
wróciłam z Hurgady 13.06. ale miałam troche problemów zdrowotnych więc nie pisałam swoich wrażeń.
Lecieliśmy z biura Sun&Fun wylot mielismy 30.05. o 22.55 wszytsko było wporządku na lotnisku jedynie lot opóźniony o prawie godzine dolecieliśmy szczęśliwie. Rano w sobote byliśmy w Hurgadzie dostaliśmy karteczki do wypełnienia i potem kolejka po wize, potem przejście przez okienko paszportowe i wreszcie po bagaż wszytsko było dobrze tylko walizka M miała kłódkę rozerwaną ale nic nie zgineło i podejrzewamy ze w maszyne nawet mogło sie dostac i stąd uszkodzenie. Nikt nas nie zaczepiał na lotnisku i spokojnie poszliśmy do busika który zawiózł nas do hotelu SeaGull byliśmy w nowej części bo hotel składa się ze starego Seagulla i z nowego. Dostalismy pokój i nam sie spodobał wiec nie kombinowaliśmy ze zmianą, ale jak sie nie podoba pokój to idziesz do recepcji i z 10$ lub 20$ w paszport dajesz ile kto może dać i dają lepszy pokój.
Jedzenie nam smakowało apcja allinclusiv oczywiście była i ciężko było nam oswoić się z tymi obrączkami na ręku
Kompaliśmy się w morzu ja nie miałam butów do kąpieli a przydałyby się bo troche kamyczków było a ja wrażliwa jestem i chodziłam powoli i tak dziwnie ale nie było najgorzej , korzystaliśmy też z basenów i tam też wszytsko OK. Byliśmy na dwóch wycieczkach w Kairze i Luksorze osobiście bardziej Luksor mi się spodobał bo więcej zwiedzania było ale to kwestia gustu co komu się podoba.
Ogolnie bardzo zadowoleni byliśmy z wyjazdu. Ja miałam wypadek 3 dnia , straciłam przytomność w hotelu chyba udar słoneczny i jechałam do Kliniki nie wiedzieli co robic bo dostałam kroplówke a lepiej mi nie było, ale przespałam sie odpoczełam i było nieco lepiej dostałam antybiotyk i leki i maść do smarowania nosa bo podejrzenie było złamania i oko wyglądało jak podbite, wszyscy sie na mnie patrzyli pewnie mysleli ze to mąz tak mnie ... ale znalazł mnie w korytarzu Ahmed nasz sprzątający wiec w hotelu obsługa wiedziała co i jak ze mną.
Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze, albo jak macie jakies pytania to chetnie odpowiem
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 08:58   #1013
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

No to sporo wrażeń miałaś, mam nadzieję że wypadku jesteś zadowolona z wakacji.

Napisz może jakie jest zaopatrzenie w sklepach na lotnisku, szczególnie w perfumach, bo może się poprawiło od mojej poprzedniej wizyty i jednak coś uda mi sie kupić.

Mnie się również bardziej Luksor podoba niż Kair. Piramidy są duże i tylko tyle, a świątynie z hieroglifami i płaskorzeźbami robią na mnie większe wrażenie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 09:43   #1014
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy


Żeby nie było tak łatwo, prosto i przyjemnie jak było do tej pory (), chcąc rezerwować miejsce w Conradzie z Itaki dowiedzieliśmy się, że bardzo im przykro, ale nie ma już miejsc, w żadnym odpowiadającym nam hotelu, bo wszystko wyprzedali. Zaproponowali zwrot pieniędzy albo rezerwację wycieczki w innym biurze podróży przez tego samego pośrednika. Żeby było jeszcze śmieszniej - wycieczkę rezerwowaliśmy w styczniu, gratisy (bezpłatna wycieczka, obserwatorium rekinów) też przepadły. Zmieniliśmy biuro na AlfaStar, a hotel na Crowne Plazę, termin wylotu przesunął się o jeden dzień.



Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
acha ok to tez popatrze, ale jakos mi nie podrodze od tesca. ale mam nadzieje, ze znajde cos ciekawego
Oglądałam te w H&M, są po 39,90. Muszę po niego wrócić, bo w końcu tak się zamotałam z tymi zakupami, że jeszcze go nie kupiłam.

Cytat:
Napisane przez CiociaSija Pokaż wiadomość
Tak sobie przeglądam wątek co powinnam kupić. Czyli tak: coś na głowę, filtry, odżywkę z filtrem...hmm co tu jeszcze
Ja biorę filtry, balsam po opalaniu, chusteczki nawilżające, kosmetyki pielęgnacyjne które zwykle stosuję, przewiewne ubrania, coś lekkiego z długim rękawem, na wypadek jakbyś się spaliła, może coś cieplejszego, klapki, sandały, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, 2 kostiumy kąpielowe (jednoczęściowy i dwuczęściowy) - sama nie wiem, na co mi aż 2, biorę też jakiś ręcznik, chociaż mamy zapewnione i te w pokojach i na plaży. Jeszcze maska do pływania, rurka, buty też chyba kupimy. A, i jeszcze jakieś leki, coś na ból, plastry, piankę na popatrzenia, lepiej, żeby się nie przydało ale dobrze mieć na wszelki wypadek.

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
wróciłam z Hurgady 13.06. ale miałam troche problemów zdrowotnych więc nie pisałam swoich wrażeń.
Ale miałaś przeżyć. Całe szczęście, że już jest OK.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 10:06   #1015
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość

Żeby nie było tak łatwo, prosto i przyjemnie jak było do tej pory (), chcąc rezerwować miejsce w Conradzie z Itaki dowiedzieliśmy się, że bardzo im przykro, ale nie ma już miejsc, w żadnym odpowiadającym nam hotelu, bo wszystko wyprzedali. Zaproponowali zwrot pieniędzy albo rezerwację wycieczki w innym biurze podróży przez tego samego pośrednika. Żeby było jeszcze śmieszniej - wycieczkę rezerwowaliśmy w styczniu, gratisy (bezpłatna wycieczka, obserwatorium rekinów) też przepadły. Zmieniliśmy biuro na AlfaStar, a hotel na Crowne Plazę, termin wylotu przesunął się o jeden dzień.
Wydaje mi się że powinni dać jakieś odszkodowanie, bo tak naprawdę to oni wypowiedzieli umowę, no a jeszcze strata tych gratisów, przecież to dodatkowe pieniądze. Może warto zwrócić się do jakiejś organizacji konsumenckiej.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 10:28   #1016
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Pośrednik zobowiązał się do dopłacenia różnicy między Sunrisem w Itace, a Crowne Plazą z AlfaStarze. Nawet nie chcę tacie mówić o odszkodowaniach itp. bo już dosyć się nadenerwował tymi wszystkimi zmianami hoteli i biura.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 10:37   #1017
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Myślałam żeby walczyć o odszkodowanie po wakacjach jak już trochę odpoczniecie.
Pośrednik zapłaci różnicę za hotel, ale nie dostaniecie darmowych wycieczek?
Mam wrażenie że chyba pośrednik nie zarezerwował wam tego hotelu, a jak się zorientowali to nie już wszystko zostało pozajmowane, a mówienie o tym że zakończyli współpracę z tym hotelem to nieprawda.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 10:47   #1018
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Dokładnie tak. Wszystkie dogodności wynikające z wcześniejszej rezerwacji z Itace przepadły, czyli wycieczka do obserwatorium rekinów i stała opłata paliwowa, nawet w wypadku wzrostu cen paliwa.
Dzień przed tą nieoczekiwaną zmianą dostaliśmy potwierdzenie na piśmie wylotu do Sunrise. Następnego dnia telefon, że tamten hotel jest odwołany. I zaczęły się problemy.
Nie wiem, czy jest sens użerać się z tą firmą. Pojedziemy na wakacje, a jeśli ten nowy hotel nie spełni naszych oczekiwań może pomyślimy nad odszkodowaniem.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 10:55   #1019
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

To niech przynajmniej zagwarantują że zapłacą też jeżeli opłata paliwowa wzrośnie, wtedy przynajmniej stracicie jedynie wycieczkę.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 11:05   #1020
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
No to sporo wrażeń miałaś, mam nadzieję że wypadku jesteś zadowolona z wakacji.

Napisz może jakie jest zaopatrzenie w sklepach na lotnisku, szczególnie w perfumach, bo może się poprawiło od mojej poprzedniej wizyty i jednak coś uda mi sie kupić.

Mnie się również bardziej Luksor podoba niż Kair. Piramidy są duże i tylko tyle, a świątynie z hieroglifami i płaskorzeźbami robią na mnie większe wrażenie.
Szczerze powiem że nie byłam na wolnocłówce bo byliśmy tak zmęczeni że nie chciało nam sie juz nigdzie chodzić

A zadowolona jestem bardzo i mimo wszytsko chyba jeszcze kiedys sie wybiore do Egiptu ale w innym terminie
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.