Egipt - zbiorczy - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-21, 14:52   #1021
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

a ja mam pytanie jak to z tymi pieniedzmi? bo mowia ,ze nie mozna miec egipskiej waluty ze soba, jak sie jedzie do egiptu. czy to prawda? i ze nie mozna kupowac ich waluty w samym egipcie? czyli trzeba miec tylko dolary?

jaka walute mialas ze soba nikita?
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 15:09   #1022
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie jak to z tymi pieniedzmi? bo mowia ,ze nie mozna miec egipskiej waluty ze soba, jak sie jedzie do egiptu. czy to prawda? i ze nie mozna kupowac ich waluty w samym egipcie? czyli trzeba miec tylko dolary?

jaka walute mialas ze soba nikita?
My mieliśmy ze sobą $ polskie złotówki i funty egipskie bo dostaliśmy od znajomych bo im zostały i nikt sie nie czepiał nas. My $ zamienialiśmy na funty egipskie w kantorze bo na niektóre wycieczki nie chcieli $ tylko własnie swoje funty ale jak w sklepie płacisz $ to trzeba uważac i znac przelicznik bo oszukują i nie chętnie wydają reszte
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 15:14   #1023
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

to czyli mieliscie funty egipskie ze soba kiedy przyjechaliscie do egiptu? i nie byla zadnego problemu?
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 15:16   #1024
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
to czyli mieliscie funty egipskie ze soba kiedy przyjechaliscie do egiptu? i nie byla zadnego problemu?
Tak mieliśmy ze soba funty w bagażu podręcznym zapakowanym w Warszawie nie było problemu rzadnego
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 15:54   #1025
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie jak to z tymi pieniedzmi? bo mowia ,ze nie mozna miec egipskiej waluty ze soba, jak sie jedzie do egiptu. czy to prawda? i ze nie mozna kupowac ich waluty w samym egipcie? czyli trzeba miec tylko dolary?

jaka walute mialas ze soba nikita?
u mnie bylo inaczej ja mialam tylko dolary.. i w hotelu wymienilam czesc na funty.. ale wycieczki itd.. mozna bylo placic w dolarach.. aha i co wazne mowilinam ze jesli wrocimy z funtami do domu to tu niebedzie wymiany ich na zlotowki wiec lepiej to wszytko zlatawic jescze bedac w egipcie... (chyba ze nas oszukali i mozna ale ja sie niespotkalam w kantorach zeby na ich wymieniali)
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 17:33   #1026
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
u mnie bylo inaczej ja mialam tylko dolary.. i w hotelu wymienilam czesc na funty.. ale wycieczki itd.. mozna bylo placic w dolarach.. aha i co wazne mowilinam ze jesli wrocimy z funtami do domu to tu niebedzie wymiany ich na zlotowki wiec lepiej to wszytko zlatawic jescze bedac w egipcie... (chyba ze nas oszukali i mozna ale ja sie niespotkalam w kantorach zeby na ich wymieniali)
Ja też sie nie spotkałam z tym zeby w Polsce wymienili funty egipskie na nasze złotówki wiec lepiej przed wyjazdem wydać wszystko albo zostawić na bakszysz
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:07   #1027
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Egipt - zbiorczy

A ile kasy bierzecie ?

zamierzam brac euro i $ ,wolalabym nie przywozic $ spowrotem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 18:26   #1028
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A ile kasy bierzecie ?

zamierzam brac euro i $ ,wolalabym nie przywozic $ spowrotem.
My na 2tyg mieliśmy 650$ i nam wystarczyło i w sumie tylko 30 przywieźliśmy spowrotem, ale to zalerzy na co kase zamierzasz wydać, my dwie wycieczki kupiliśmy Kair i Luksor pamiątki to tak bez szaleństw i w sumie to reszta to bakszysz bilard internet itp
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:35   #1029
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Egipt - zbiorczy

my na tydzien wzieliscmy tysiac ale przywiezlismy 300 - tyle ze kupilismy jeszcze na koniec sporo alko na bezcłowce.. wiec ogolnie i 500 by starczylo..
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:55   #1030
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
My na 2tyg mieliśmy 650$ i nam wystarczyło i w sumie tylko 30 przywieźliśmy spowrotem, ale to zalerzy na co kase zamierzasz wydać, my dwie wycieczki kupiliśmy Kair i Luksor pamiątki to tak bez szaleństw i w sumie to reszta to bakszysz bilard internet itp

nie planujemy wycieczek itp ,raczej plaza,nurkowanie ,pamiatki

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
my na tydzien wzieliscmy tysiac ale przywiezlismy 300 - tyle ze kupilismy jeszcze na koniec sporo alko na bezcłowce.. wiec ogolnie i 500 by starczylo..
na tydzien 1tys $ wow

planujemy na 3 osoby,2 tyg. zabrac jakies 500 $
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 20:03   #1031
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
Ja też sie nie spotkałam z tym zeby w Polsce wymienili funty egipskie na nasze złotówki wiec lepiej przed wyjazdem wydać wszystko albo zostawić na bakszysz

A ja się spotkałam
W Galerii Mokotów i Blue City jest kantor Apollo gdzie można zakupić i ewentualnie sprzedać funty egipskie.
Nie wiem jeszcze ile zabrać kaski, myślę że ok. 1000 $ w razie braków będzie jeszcze karta. Na dwa tygodnie dla dwojga, moze wystarczy , planujemy wycieczkę do Kairu, Luksoru,łódź na Giftun,może jeszcze quady + troche pamiątek. Nie zamierzam oszczedzać bo na ta wycieczke została mi kaska z zeszłych wakacji na które zreszta nie pojechaliśmy bo TŻ cofnęli urlop .
No to teraz planujemy szaleć na całego, oby tylko faraon nas nie dopadł.

Kto jeszcze nie zakupił filtrow do opalania to przypominam, ze teraz w Rossmannie jest promocja i mozna zakupic dobre i stabilne po niewielkiej cenie
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 21:28   #1032
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Kto jeszcze nie zakupił filtrow do opalania to przypominam, ze teraz w Rossmannie jest promocja i mozna zakupic dobre i stabilne po niewielkiej cenie
tak,teraz :-/ kiedy ja juz kupilam :-D

moze zakupie na przysyzly rok ;-) tylko gdzie to chomikowac ;-)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 21:41   #1033
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
wróciłam z Hurgady 13.06. ale miałam troche problemów zdrowotnych więc nie pisałam swoich wrażeń.
Lecieliśmy z biura Sun&Fun wylot mielismy 30.05. o 22.55 wszytsko było wporządku na lotnisku jedynie lot opóźniony o prawie godzine dolecieliśmy szczęśliwie. Rano w sobote byliśmy w Hurgadzie dostaliśmy karteczki do wypełnienia i potem kolejka po wize, potem przejście przez okienko paszportowe i wreszcie po bagaż wszytsko było dobrze tylko walizka M miała kłódkę rozerwaną ale nic nie zgineło i podejrzewamy ze w maszyne nawet mogło sie dostac i stąd uszkodzenie. Nikt nas nie zaczepiał na lotnisku i spokojnie poszliśmy do busika który zawiózł nas do hotelu SeaGull byliśmy w nowej części bo hotel składa się ze starego Seagulla i z nowego. Dostalismy pokój i nam sie spodobał wiec nie kombinowaliśmy ze zmianą, ale jak sie nie podoba pokój to idziesz do recepcji i z 10$ lub 20$ w paszport dajesz ile kto może dać i dają lepszy pokój.
Jedzenie nam smakowało apcja allinclusiv oczywiście była i ciężko było nam oswoić się z tymi obrączkami na ręku
Kompaliśmy się w morzu ja nie miałam butów do kąpieli a przydałyby się bo troche kamyczków było a ja wrażliwa jestem i chodziłam powoli i tak dziwnie ale nie było najgorzej , korzystaliśmy też z basenów i tam też wszytsko OK. Byliśmy na dwóch wycieczkach w Kairze i Luksorze osobiście bardziej Luksor mi się spodobał bo więcej zwiedzania było ale to kwestia gustu co komu się podoba.
Ogolnie bardzo zadowoleni byliśmy z wyjazdu. Ja miałam wypadek 3 dnia , straciłam przytomność w hotelu chyba udar słoneczny i jechałam do Kliniki nie wiedzieli co robic bo dostałam kroplówke a lepiej mi nie było, ale przespałam sie odpoczełam i było nieco lepiej dostałam antybiotyk i leki i maść do smarowania nosa bo podejrzenie było złamania i oko wyglądało jak podbite, wszyscy sie na mnie patrzyli pewnie mysleli ze to mąz tak mnie ... ale znalazł mnie w korytarzu Ahmed nasz sprzątający wiec w hotelu obsługa wiedziała co i jak ze mną.
Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze, albo jak macie jakies pytania to chetnie odpowiem

Uuuu, nieciekawie z tym omdleniem. Mam nadzieję, że już się dobrze czujesz .
Mi mama już ciśnieniomierz chciała kupić . Mam nadzieję, że u mnie się obejdzie bez takich przygód bo jak bym zemdlała to przez cały tydzień bym mdlała codziennie

Mam pytanie: jakimi liniami lecieliście (też lecę z sun&fun) i czy w samolocie był jakiś bezpłatny posiłek? Chcę wiedzieć na co się nastawiać (tzn. czy zjeść kolację czy sobie odpuścić)
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 21:42   #1034
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
tak,teraz :-/ kiedy ja juz kupilam :-D

moze zakupie na przysyzly rok ;-) tylko gdzie to chomikowac ;-)
Jak to gdzie chomikować ? Gdzie się da i zmieści . Ja czasem "nadmiary" wywożę do rodziców-mam tam swój pokoik w nim regalik a wnim póleczkę na takie właśnie skarby . Wiesz, jak ostatnio się przeprowadzałam i opróżniłam kilka półek, powywalałam to wszystko to okazało się ,że nachomikowałam strasznie dużo niepotrzebnych rzeczy które zajmowały tylko miejsce .
Albo przeprowadzka( oczywiście do dużo większego apartamentu, lub domku z ogrodem itp.)- albo generalne porzadki - na które ja dzisiaj nie mam czasu bo od kilku godzin wizażuję.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 22:12   #1035
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie planujemy wycieczek itp ,raczej plaza,nurkowanie ,pamiatki



na tydzien 1tys $ wow

planujemy na 3 osoby,2 tyg. zabrac jakies 500 $
no ytak duzo ale jak pisalalm styklo by i 500 poprosu wracajac obkupilismy sie w alko na bezclowce i zostalo nam 300 ale jakbnysmy mieli 500 to tez by strczylo.. tak naprawde najwiecej to na wycieczki wydalismy i nieoszczedzalismy na prezentach dla znajomych i rodziny kazdemu cos przywiezlismy.. moze dlatego... ale jakbysmy mieli miej o polowe to tez tak jak pisalam bylo by oki..
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 22:22   #1036
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

a ja nadal nie moge sie przekonac do kapeluszy i nie moge w ogole znalesc czegos dla siebie. i jeszcze musze sie zaupatrzyc w jakas arafatke, bo podobno nie wiem, slyszalam, ze gdzies trzeba zakladac na pustyni, ale wlasnie nie wiem czy to tylko sei tyczy jazdy na wielbladach. bo slyszalam kiedys, ze jakas kobieta porzyczyla chuste od tubylcow i dostala jakiegos zakazenia skory i nie moze tego wyleczyc do dzis, albo jakies blizny po krostkach.

a co do filtrow, bo jade w lipcu. to moja mama sie smieje, kiedy mowie, ze powinnysmy kupic 40 albo nawet 50. kiedy tam ma byc w kairze 49 stopni w cieniu! ,ale naszczescie bylysmy u lekarza sie szczepic i sie spytalam lekarza i przyznal mi racje, ze przynajmniej 30. a jak znam moja mame to ona by nawet 5 wziela , bo przy 50 to sie nigdy nie opali.
mieszkam w zimnej skandynawi i nie wiem jak ja te upaly przezyje
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 23:07   #1037
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Obecnie nie ma co kupować za dużo dolarów, tyle żeby opłacić wycieczki, bo euro można bez problemu wymienić w kantorze i płacić nimi w sklepach, tylko trzeba uważać żeby nie oszukali, ale tak samo należy uważać przy płaceniu dolarami.
No a z dolarami to nie ma za bardzo co zrobić jak zostaną, euro to przynajmniej można na zakupach w Niemczech wydać czy w innym kraju Unii bądź na wycieczce w Turcji.
Ja przez dwa tygodnie objazdówki wydałam na dwie osoby poniżej 200$ nie licząc kosztów wstępów, ale to był mój trzeci wyjazd więc nie kupiliśmy prawie żadnych "pamiątek", ale za pierwszym razem wydaje się więcej na papirusy, fajki wodne, ręczniki itp. więc lepiej zabrać sobie rezerwę pieniędzy i wymieniać po trochę, no i kartę bankomatową mieć jako dodatkową rezerwę.
Paula jeżeli planujecie nurkować wypływając łodzią to niestety mocno wam to podroży koszty.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 23:26   #1038
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Egipt - zbiorczy

asiulko- ja jeszcze powrócę do głębin. Może słyszałaś o czymś takim jak szklana kapsuła, która zanurza sie do dna i mozna podziwiac te wszystkie cudeńka ? Chodzi mi o coś takiego jak "wielki szklany pojemnik w którym nie trzeba używać tych wszystkich przyrządów do oddychania" Kusi mnie to "dno", ale nie mam odwagi i dlatego tak kombinuję .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 00:03   #1039
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy

Są takie stateczki ale one nie zanurzają się do głębin, podejrzewam że byłoby to zbyt kosztowne. Są to łodzie które pływają pod powierzchnią, tak więc nadal oglądasz życie podwodne z dużej odległości. To chyba lepiej popływać z maską, wyjdzie taniej.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 00:05   #1040
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

a ja wcale nie chce nurkowac. jakos boje sie nurkowac. w ogole niepewnie czuje sie w morzu. chyba bede jedynie korzystac z basenow.
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 01:33   #1041
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Są takie stateczki ale one nie zanurzają się do głębin, podejrzewam że byłoby to zbyt kosztowne. Są to łodzie które pływają pod powierzchnią, tak więc nadal oglądasz życie podwodne z dużej odległości. To chyba lepiej popływać z maską, wyjdzie taniej.
Niestety pewnie nic innego nie wykombinuję . Przede mna trzy najgorsze rzeczy - strój kąpielowy,
- okulary z dużym filtrem i polaryzacją, - właśnie ,gdzie w Wa-wie mozna kupic fajne i w rozsądnej cenie np firmy Solaris ?
- zakup walizki: gdzie i jaką ? możecie cos polecić?
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 06:57   #1042
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
A ja się spotkałam
W Galerii Mokotów i Blue City jest kantor Apollo gdzie można zakupić i ewentualnie sprzedać funty egipskie.
Nie wiem jeszcze ile zabrać kaski, myślę że ok. 1000 $ w razie braków będzie jeszcze karta. Na dwa tygodnie dla dwojga, moze wystarczy , planujemy wycieczkę do Kairu, Luksoru,łódź na Giftun,może jeszcze quady + troche pamiątek. Nie zamierzam oszczedzać bo na ta wycieczke została mi kaska z zeszłych wakacji na które zreszta nie pojechaliśmy bo TŻ cofnęli urlop .
No to teraz planujemy szaleć na całego, oby tylko faraon nas nie dopadł.

Kto jeszcze nie zakupił filtrow do opalania to przypominam, ze teraz w Rossmannie jest promocja i mozna zakupic dobre i stabilne po niewielkiej cenie
Dobrze wiedzieć na przyszłość

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Uuuu, nieciekawie z tym omdleniem. Mam nadzieję, że już się dobrze czujesz .
Mi mama już ciśnieniomierz chciała kupić . Mam nadzieję, że u mnie się obejdzie bez takich przygód bo jak bym zemdlała to przez cały tydzień bym mdlała codziennie

Mam pytanie: jakimi liniami lecieliście (też lecę z sun&fun) i czy w samolocie był jakiś bezpłatny posiłek? Chcę wiedzieć na co się nastawiać (tzn. czy zjeść kolację czy sobie odpuścić)
Wylot z wawy mieliśmy Central Winks i to jest czarter wiec jedzonka nie dają ale mają serwis i morzesz kupić. Wracaliśmy liniami Egipskimi i samolot lepiej wyglądał i było jedzonko i picia sporo i mnie się w tym samolocie bardziej podobało


Dziewczyny co do kremów do opalania to lepiej zacząć od 50 jeśli po 2 dniach nie bedzie opalenizny to zejść odrobinke niżej np na 40 i znowu poczekać z jeden dzień ale nie polecam w lipcu czy sierpniu niżej jak 20 bo widziałam w Klinice dziewczyne która przesadziła i nie zaciekawie wyglądała oj straszny widok był
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 07:02   #1043
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Niestety pewnie nic innego nie wykombinuję . Przede mna trzy najgorsze rzeczy - strój kąpielowy,
- okulary z dużym filtrem i polaryzacją, - właśnie ,gdzie w Wa-wie mozna kupic fajne i w rozsądnej cenie np firmy Solaris ?
- zakup walizki: gdzie i jaką ? możecie cos polecić?
My walizke dużą kupiliśmy w Auchanie za 160zł ale pewnie mozna i taniej w egipcie mozna tanio kupić walizki za 99funtów egipskich była fajna znajomi sobie kupili

Aha dziewczyny jeśli któraś będzie kupować szisze to spakować ją musicie w bagaż główny bo do podręcznego nie pozwolą bo ma metalową końcówke i beda problemy
w bagażu podręcznym picie tylko do 100ml morzna wnieść inaczej wyrzucą ale jak bramke przechodzisz to na bezcłówce juz mozesz kupic picie i normalnie wchodzisz do samolotu
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 09:38   #1044
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
Wylot z wawy mieliśmy Central Winks i to jest czarter wiec jedzonka nie dają ale mają serwis i morzesz kupić. Wracaliśmy liniami Egipskimi i samolot lepiej wyglądał i było jedzonko i picia sporo i mnie się w tym samolocie bardziej podobało
3 lata temu w lotach czarterowych była bezpłatna kanapka i coś do picia. 2 lata temu się pozmieniało i teraz oferują jedynie jedzenie i picie odpłatnie.

Cytat:
Napisane przez Nikita_Wawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny co do kremów do opalania to lepiej zacząć od 50 jeśli po 2 dniach nie bedzie opalenizny to zejść odrobinke niżej np na 40 i znowu poczekać z jeden dzień ale nie polecam w lipcu czy sierpniu niżej jak 20 bo widziałam w Klinice dziewczyne która przesadziła i nie zaciekawie wyglądała oj straszny widok był
Ja właśnie trochę się boję, bo kupiłam 45 sorayi do twarzy i 40 nivea sun dla dzieci do ciała. Do tego coś chłodzącego po opalaniu. Chciałam jakiś wyższy faktor, ale kupowałam w supermarkecie i to najwyższe filtry jakie znalazłam. Myślicie, że często i gęsto () reaplikowane dadzą radę?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 09:40   #1045
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Egipt - zbiorczy

Nikita_Wawa a jakie kosmetyki jakich firm polecasz ?
Takie zeby byly dostepne w drogeriach ?
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 11:36   #1046
Klaudiacb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 146
Dot.: Egipt - zbiorczy

ja chyba kupie przynajmniej 40 i vichy. ale jak nie to nivea'i. ja tyle rzeczy chce zabrac i nie wiem jak ja sie zmieszcze w tych 20 kg
Klaudiacb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 11:38   #1047
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Egipt - zbiorczy

polecam przeczytac watek o nieaptecznych filtrach dostepnych w drogieriach,sa ta polecana gfirmy ktore maja dobre fotostabilne wysokie filtry.
sama biore rosmana ,klorane i avene wszytskie maja fltry 40-50.

w polsce uzywam 30 i nie polecam schodzenie ponizej 30 a cala moja rodzina ma ciemna karnacje.opalamy sie na czekolade w 2 dni.

warto tez uwazac podczas plywania n apecy,plywanie w koszulce jak najabrdziej wskazane ,czlowiek nawet nie czuje oparzenia dopiero wieczorem sie cierpi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 11:41   #1048
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
polecam przeczytac watek o nieaptecznych filtrach dostepnych w drogieriach,sa ta polecana gfirmy ktore maja dobre fotostabilne wysokie filtry.
sama biore rosmana ,klorane i avene wszytskie maja fltry 40-50.

w polsce uzywam 30 i nie polecam schodzenie ponizej 30 a cala moja rodzina ma ciemna karnacje.opalamy sie na czekolade w 2 dni.

warto tez uwazac podczas plywania n apecy,plywanie w koszulce jak najabrdziej wskazane ,czlowiek nawet nie czuje oparzenia dopiero wieczorem sie cierpi.
ale ja wole takie sprawdzone przez kogos kto uzywał takich w Egipcie
Bo nigdy nie wiadomo
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 12:20   #1049
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klaudiacb Pokaż wiadomość
ja chyba kupie przynajmniej 40 i vichy. ale jak nie to nivea'i. ja tyle rzeczy chce zabrac i nie wiem jak ja sie zmieszcze w tych 20 kg
Raczej się zmieścisz. Tak się wydaje dużo, a przynajmniej ja wagowo zawsze się mieściłam.

Weronika - Paula dobrze radzi, najlepsze filtry jakie możesz kupić są wypisane na biochemii. Szukaj największych stabilnych filtrów. Do tego unikaj słońca w najbardziej nasłonecznionych godzinach (chyba 12-15?), chroń się pod parasolem, reaplikuj często filtr, noś coś na głowę, używaj kosmetyków po opalaniu.
Ja mogę tylko od siebie dodać, że 2 lata temu miałam w Egipcie filtr dla dzieci firmy Avon, koloryzujący w sprayu. Wróciłam z bąblami od poparzeń na plecach. To tak apropo tego, czego nie kupować.



Potwierdzenia z AlfaStaru jeszcze nie ma.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 14:16   #1050
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
Nikita_Wawa a jakie kosmetyki jakich firm polecasz ?
Takie zeby byly dostepne w drogeriach ?
Ja miałam 50 Lirene i Nivea a mój M kupował sobie Kolastyne najpierw 40 potem zszedł niżej ale my byliśmy na początku czerwca, lipiec i sierpień jest dużo goręcej wiec nie polecam niżej jak 30 schodzić

Co do bagażu to nie przesadzajcie spokojnie zmieścicie sie w 20kg
bluzeczki , spódniczki , krótkie spodenki są lekkie , w hotelach jest pralnia gdyby była taka potrzeba my nie korzystaliśmy bo pod wode braliśmy ubranka jak coś było i na balkon dosłownie chwila i już suche, wiec branie dużej ilości ubran jest bez sensu. Mój M wziął za dużo majtek i skarpetek wogule ich nie używał, miał spodenki cienkie z siateczką w środku do których majtki były zbyteczne.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.