Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-20, 17:26   #421
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
To w sumie jest dość zabawne, że tyle jest teorii w dietetyce, że prawie każdy może uznać, że dobrze je. Ja np celowo ograniczam mięso i nabiał
Ostatnio słyszałam przechwały, że ktoś nie jada o tej porze roku żadnych warzyw (bo pryskane i sprowadzane), tylko zdrowo się odżywia jedząc potrawy mączne i ziemniaki. Teściowa z kolei używa tylko smalcu, żadnych "rakotwórczych olejów" nie ma w domu. Niektórzy jadają z mięsa tylko drób, a niektórzy wręcz drobiu się wystrzegają.... I tak długo można wymieniać

Na pewno najlepsza jest różnorodność - ale ta jakby nie sprzyja oszczędzaniu. Bo taniej byłoby żywić się tylko podstawowymi produktami kupowanymi hurtowo, a nie wydziwiać z jakimś awokado czy chia.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:30   #422
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam przechwały, że ktoś nie jada o tej porze roku żadnych warzyw (bo pryskane i sprowadzane), tylko zdrowo się odżywia jedząc potrawy mączne i ziemniaki. Teściowa z kolei używa tylko smalcu, żadnych "rakotwórczych olejów" nie ma w domu. Niektórzy jadają z mięsa tylko drób, a niektórzy wręcz drobiu się wystrzegają.... I tak długo można wymieniać

Na pewno najlepsza jest różnorodność - ale ta jakby nie sprzyja oszczędzaniu. Bo taniej byłoby żywić się tylko podstawowymi produktami kupowanymi hurtowo, a nie wydziwiać z jakimś awokado czy chia.
Dokładnie tak samo uważam - różnorodność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:35   #423
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
http://whiteplate.com/2016/01/nowe-u...otowania-ryzu/

Ja planuje taki kupić z tego sklepu polecanego wyżej, bo mają pojemność 0,6 l na 2 osoby idealny. Potrafię ugotować bez przypalania w garnku, ale zdarza mi się , że wykipie na początku. Planuje gotować w nim tez kasze np. jaglaną.
Mam garnek z tej firmy i jest całkiem w porządku. Gotuję w nim ryż, kasze, soczewicę. Trochę wszystko przywiera, ale to teflon, więc łatwo schodzi. I o ile ryż i kasze spokojnie mogę gotować w zwykłym garnku, o tyle soczewica na sypko, ale dogotowana udaje mi się tylko w tym. Wadą garnka jest zapach (chyba miski) przy kilku pierwszych użyciach.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:40   #424
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam przechwały, że ktoś nie jada o tej porze roku żadnych warzyw (bo pryskane i sprowadzane), tylko zdrowo się odżywia jedząc potrawy mączne i ziemniaki. Teściowa z kolei używa tylko smalcu, żadnych "rakotwórczych olejów" nie ma w domu. Niektórzy jadają z mięsa tylko drób, a niektórzy wręcz drobiu się wystrzegają.... I tak długo można wymieniać

Na pewno najlepsza jest różnorodność - ale ta jakby nie sprzyja oszczędzaniu. Bo taniej byłoby żywić się tylko podstawowymi produktami kupowanymi hurtowo, a nie wydziwiać z jakimś awokado czy chia.
O tak, jakis czas temu czytalam taka analize, mieszkancy ktorego kraju jedza najbardziej zroznicowanie - i byla to Japonia, chyba 300 produktow tygodniowo. Na pewno sprzyja to dobremu zdrowiu. Azjaci w ogole maja taka kulture stawiania pierdyliarda malutkich miseczek i jedzenia po zdziebku tego i tamtego. Kraje o najmniej zroznicowanej diecie (chyba USA itd.) oczywiscie z dobrego zdrowia nie slyna.
Ja mieszkam w miejscu, w ktorym raczej czestsze jest kupowanie w supermarkecie i to mnie bardzo denerwuje. Bo ja np. nie chce kilograma marchewek, tylko 2 marchewki, 2 pietruszki, 2 buraki i selera.
Albo nie chce 2 kilo pomaranczy, a jedna pomarancze, jedno jablko i gruszke. I kazdego dnia jesc co innego.

Chociaz a propos USA, to podobno odzywiaja sie coraz lepiej, a fala fast food przechodzi na takie kraje jak Kuwejt czy Brazylie, ktora ma BARDZO duzy problem ze slodkimi napojami gazowanymi.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:44   #425
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mi on wybitnie nie smakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi tez średnio podchodzi. W ogóle te specjalne bezglutenowe rzeczy średnie są, a bezglutenowe pieczywo to już w ogóle porażka

Ktoś wyżej wspomniał wyżej o drobiu - drób generalnie zdrowy jest, byle nie ten standardowy sklepowy, nie-eko (już lepiej zjeść wieprzowinę/wołowinę sklepowa od drobiu z hodowli przemysłowej).

Do smażenia najlepsze masło klarowane/smalec/olej rzepakowy/oliwa rafinowana.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 19:06   #426
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
Ja przestałam kupować wędzonego paczkowanego łososia - wychodzi prawie 100 za kilo, a ani to zdrowe ani warte

Myśle ze tak z 750 zł miesięcznie pójdzie (na jedna osobę)

Ale generalnie raczej dobrze jem - duzo wołowiny, dobre sery etc.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja za to uwielbiam lososia i sporo go jem odkad znalazlam wedzonego za 25 zl za pol kilo. Szczerze nie wiem dlaczego taki tani. ale dobry jest.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 19:28   #427
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;81556076]Ja za to uwielbiam lososia i sporo go jem odkad znalazlam wedzonego za 25 zl za pol kilo. Szczerze nie wiem dlaczego taki tani. ale dobry jest. [/QUOTE]
To tak jak z innymi zwierzakami, że są partie bardziej cenione i mniej cenione.

Mój mąż np. nie zje wątróbki i jak ostatnio kupił podobno domowy pasztet, a dowiedział się, że z wątroby to go nie tknął.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-20, 19:36   #428
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Około 500-600 zł miesięcznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
W biedronce przy zakupie dwóch kostek wychodzi po 3,99 za sztukę. Dziś kupowałam.
Ja dzisiaj w Tesco za 3,80 kupiłam super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:13   #429
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To tak jak z innymi zwierzakami, że są partie bardziej cenione i mniej cenione.

Mój mąż np. nie zje wątróbki i jak ostatnio kupił podobno domowy pasztet, a dowiedział się, że z wątroby to go nie tknął.
no tak, tylko on smakuje identycznie jak ten ze sklepu za 12 zl/100 g.
A tez cholera wiadomo co w tych sklepowych jest.
Watrobke kocham. Najtansza kolacja swiata a jaka pyszna.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:48   #430
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

No ja nie tykam łososia hodowlanego, tylko kupuję tego sezonowego, oceanicznego. W Polsce z takim się niestety nie spotkałam.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 17:56   #431
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam przechwały, że ktoś nie jada o tej porze roku żadnych warzyw (bo pryskane i sprowadzane), tylko zdrowo się odżywia jedząc potrawy mączne i ziemniaki. Teściowa z kolei używa tylko smalcu, żadnych "rakotwórczych olejów" nie ma w domu. Niektórzy jadają z mięsa tylko drób, a niektórzy wręcz drobiu się wystrzegają.... I tak długo można wymieniać

Na pewno najlepsza jest różnorodność - ale ta jakby nie sprzyja oszczędzaniu. Bo taniej byłoby żywić się tylko podstawowymi produktami kupowanymi hurtowo, a nie wydziwiać z jakimś awokado czy chia.
Dokładnie. U mnie mało mącznych potraw, chociaż od kiedy mam robota planetarnego robię częściej drożdżowe wypieki. Warzywa i owoce nie sprzyjają oszczędzaniu, ale można to ogarnać i nie zbankrutować. Ja dużo robię sama i np. za chleb orkiszowy, który robię w domu zapłacilabym w piekarni pięć razy więcej, a ten domowy i tak jakoś bardziej mi smakuje zawsze. Lubię ziemniaki i o tej porze jem ich zdecydowanie więcej, tak samo marchewkę i cebulę.

Cytat:
Napisane przez fairywho Pokaż wiadomość
Mam garnek z tej firmy i jest całkiem w porządku. Gotuję w nim ryż, kasze, soczewicę. Trochę wszystko przywiera, ale to teflon, więc łatwo schodzi. I o ile ryż i kasze spokojnie mogę gotować w zwykłym garnku, o tyle soczewica na sypko, ale dogotowana udaje mi się tylko w tym. Wadą garnka jest zapach (chyba miski) przy kilku pierwszych użyciach.
Kupiłam ten najmniejszy i rzeczywiście jeśli się zostawi aż się sam wyłączy to przywiera więc nastawiam czas np. na 15 minut i sama przelaczam na utrzymywanie temperatury i wtedy jest idealny, równomiernie ugotowany. Soczewicy jeszcze nie robiłam, muszę spróbować.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-03, 15:18   #432
Drakenix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Ile wydajecie miesięcznie wydajecie na jedzenie? (na jedna osobe)2018

Tak, wiem, że było jednakże są to starsze tematy a jednak z rokiem na rok ceny produktów rosną.
Pytanie skierowane jest głównie dla osób żyjących samodzielnie
Drakenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 12:15   #433
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam przechwały, że ktoś nie jada o tej porze roku żadnych warzyw (bo pryskane i sprowadzane), tylko zdrowo się odżywia jedząc potrawy mączne i ziemniaki. Teściowa z kolei używa tylko smalcu, żadnych "rakotwórczych olejów" nie ma w domu. Niektórzy jadają z mięsa tylko drób, a niektórzy wręcz drobiu się wystrzegają.... I tak długo można wymieniać

Na pewno najlepsza jest różnorodność - ale ta jakby nie sprzyja oszczędzaniu. Bo taniej byłoby żywić się tylko podstawowymi produktami kupowanymi hurtowo, a nie wydziwiać z jakimś awokado czy chia.
Przecież o tej porze w Polsce są wspaniałe kiszonki i rzeczywiście taki ogórek kiszony czy kiszona kapusta to jest super zdrowe. Zimą jem dużo buraków, cebuli, choć rzeczywiście początkiem marca brakuje mi świeżyzny.
Mało smażę, ale jeśli kotlet to tylko na smalcu ze względu na smak. Mam tez olej rzepakowy tłoczony na zimno od znajomego, który sam to tłoczy. Używam głównie do surówek z kiszonej kapusty. Oliwa schodzi mi głównie latem.
Wolę kasze od ryżu i ostatnio odkryłam białą gryczaną nieprażoną o łagodnym smaku, która pasuje do wielu dań (bo ta prażona jest bardzo wyrazista).
Zwożę produkty ze świata, ale odżywiam się przede wszystkim sezonowo i lokalnie.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 07:34   #434
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Bardzo dawno mnie na tym wątku nie było i z góry przepraszam, że się tak wtrące. Od niedawna nasze gospodarstwo to już nie 2+0 tylko 2+1 w tym to 1 już nieduzo alew miarę normalnie je (owoce warzywa jakieś mięsko, nabiał). Czy uważacie, że wydawanie średnio 1200zł na jedzenie na mc to dużo czy mało?
90% posiłków jedzonych w domu, w tym drugie śniadania i lunche do pracy przygotowywane w domu.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 09:32   #435
dahira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: 3city:))
Wiadomości: 135
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Wydaje mi się, że to bardzo niewiele jak na trzy osoby. W ogóle szczerze mówiąc podziwiam niektórych ludzi, którzy potrafią się wyzywic tak niskim kosztem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 09:42   #436
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez dahira Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to bardzo niewiele jak na trzy osoby. W ogóle szczerze mówiąc podziwiam niektórych ludzi, którzy potrafią się wyzywic tak niskim kosztem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uznajmy, ze 2 i pół osoby
Trochę mnie pocieszyłaś bo mnie wydaje się to dużo Jest to kropla w morzy wydatków wprawdzie bo gdzie tam mleko pieluchy chemia rozrywka oc ac mieszkanie i inne... no ale... po prostu kiedyś wydawaliśmy dużo mniej

Dodam też, że odżywiamy się dość zdrowo. Jemy dużo warzyw, piekę bezglutenowo, bezcukrowo itp itd.

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2018-06-08 o 09:46
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 09:56   #437
dahira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: 3city:))
Wiadomości: 135
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

U nas to ja kucharzę, na mieście praktycznie nie jemy chyba, że raz na jakiś czas kurczak z różna (wiem, syfek kulinarny, ale raz na ruski rok, poza tym wolę to aniżeli żółte łuki). Ciast nie piekę, do picia tylko woda Muszyna albo Primavera, jemy bezglutenowo (ja mam alergię potwierdzoną u lekarza). Dwie dorosłe osoby i wychodzi jakieś 1500 z alkoholem (ja lubię wino, TŻ piwo, codziennie nie pijemy ale w weekendy często wpadają znajomi więc myślę, że jakieś 200 zł na to idzie).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 10:34   #438
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez dahira Pokaż wiadomość
1500 z alkoholem (ja lubię wino, TŻ piwo, codziennie nie pijemy ale w weekendy często wpadają znajomi więc myślę, że jakieś 200 zł na to idzie).
No to niewiele więcej przecież wydajesz
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 10:39   #439
dahira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: 3city:))
Wiadomości: 135
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ale u nas są dwie osoby. Poza tym nie doliczam kwoty, którą TŻ wydaje na obiady w pracy , bo to już bardziej z chęci towarzyskich zjada i nie wiem, ile na to idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-08, 10:48   #440
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez dahira Pokaż wiadomość
Ale u nas są dwie osoby. Poza tym nie doliczam kwoty, którą TŻ wydaje na obiady w pracy , bo to już bardziej z chęci towarzyskich zjada i nie wiem, ile na to idzie
Małe dziecko aż tyle nie je żeby zaliczyć je jako pełna trzecia osoba. Fakt, trzeba kupić wszystkiego troszkę więcej ale to będzie pewnie kwestia 100zł Ewentualnych knajp czy "towarzyskiego obiadu" w pracy też nie liczę. Na knajpy w maju wydaliśmy na pewno ze 300zł, głównie w majówkę. Ostatnio mało alko pijemy więc tutaj wydatki prawie zerowe, w maju poszło jedno zachomikowane wino

Jedzenie jedzeniem... gdzie ta reszta kasy magicznie się rozchodzi?!
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 10:48   #441
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Bardzo dawno mnie na tym wątku nie było i z góry przepraszam, że się tak wtrące. Od niedawna nasze gospodarstwo to już nie 2+0 tylko 2+1 w tym to 1 już nieduzo alew miarę normalnie je (owoce warzywa jakieś mięsko, nabiał). Czy uważacie, że wydawanie średnio 1200zł na jedzenie na mc to dużo czy mało?
90% posiłków jedzonych w domu, w tym drugie śniadania i lunche do pracy przygotowywane w domu.
Mało wg mnie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 17:51   #442
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

1200 to dużo jeśli tylko chodzi o jedzenie.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 17:53   #443
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

1200zł na 2 osoby i dziecko czy tylko 2 osoby to raczej standard jak na duże miasto, gdzie nie masz ogródka i sąsiada z kurami za płotem
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 19:45   #444
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Dla mnie to normalna kwota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 22:44   #445
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

My wydajemy około 800 zł, ale mamy dużo rzeczy za free. Jajka , warzywa swoje , czasem teściowa coś kupi. Obiady u rodzicow dwa razy w miesiącu, wiec na tym też nie oszczędzamy. O tej porze roku gubią nas za to lody. Chce zacząć robić je sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 06:43   #446
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

2 dorosłych i 6 latek, wydajemy na jedzenie około 1200 w tym dziecko ma śniadania i obiady w przedszkolu a tz często je na mieście w czasie pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 21:00   #447
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

1500 na 2 osoby + kot na samo jedzenie. Nie jemy łososi, bio eko itp. wg mnie sporo... Pewnie bym mogła zaoszczędzić ale nie potrafię
__________________
INSTAGRAM

Jem zdrowo, ćwiczę i gubię kilogramy
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 10:46   #448
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Xylogic93 Pokaż wiadomość
1500 na 2 osoby + kot na samo jedzenie. Nie jemy łososi, bio eko itp. wg mnie sporo... Pewnie bym mogła zaoszczędzić ale nie potrafię
Na jedzeniu akurat bym nie oszczędzała.
Jeśli nie wiesz na co idą takie kwoty to zbieraj paragony przez np. miesiąc i sprawdź gdzie się pieniądze rozchodzą. Będziesz wiedziała czy i na czym ewentualnie da się oszczędzić, czego mniej kupować itp.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 11:07   #449
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Na jedzeniu akurat bym nie oszczędzała.
Jeśli nie wiesz na co idą takie kwoty to zbieraj paragony przez np. miesiąc i sprawdź gdzie się pieniądze rozchodzą. Będziesz wiedziała czy i na czym ewentualnie da się oszczędzić, czego mniej kupować itp.
Ja w ten sposób już analizowałam i nie widzę takich rzeczy. Jest dosłownie parę drobiazgów typu pudełko lodów czy paczka ciastek jedna na miesiąc, czasem jakieś piwo. Jak uzbiera się 50zł/mc rzeczy, których kupić "nie muszę" to będzie naprawdę dużo.
Co bym mogła zmienić? Kupować tańsze jajka, więcej kurczaka albo wieprzowiny zamiast indyka, wrócić do pszennej mąki... ale czy to jest gra warta świeczki? Warzywa zmienić na ryż/makaron? Bez przesady
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 11:20   #450
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

W takim razie ich dziwnego, że jest tyle wydatków Juz sama maka ile kosztuje ? Jaja najlepiej ze wsi lub kupować na Targu, swojskie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-17 16:55:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.