Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-11, 14:45   #2791
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To dlaczego nie odpisujesz na posty wizażanek, które łamią Twoją teorię, m.in moje?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
No wlasnie, moje tez zostaly zignorowane, mimo ze wypowiadalam sie z kultura.

Moze jak bym smiechowala sobie, to bys te posty zauwazyla, ale ja normalnie jak czlowiek poprosilam o wyjasnienie. I nic.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 14:50   #2792
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To dlaczego nie odpisujesz na posty wizażanek, które łamią Twoją teorię, m.in moje?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Mogę się mylić, ale wszystkie Twoje pytania dotyczyły zbyt prywatnych spraw: gdzie pracujesz itp. Jeśli pominęłam jakieś związane z tematem i na które mogę odpowiedzieć to proszę o powtórzenie. Przepraszam.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 14:51   #2793
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To ty to powiedziałaś. Ja miałam na myśli fakty, na które ty się powołujesz, chcąc poczuć się ważniejszą w tej dyskusji. Lepiej byłoby dla ciebie, gdybyś zdawała sobie sprawę z tego (jak i kilka innych osób tutaj), że to co mówisz, twój pogląd, fakty na które się powołujesz, niekoniecznie muszą być świętą prawdą, tym bardziej świętą, że twojszą. Mogą być one podważone. Na przykład przez pogląd filozoficzny zwany relatywizmem według którego prawdziwość wypowiedzi można ocenić tylko w kontekście systemu, w którym są one wypowiadane (na przykład depresja, inne choroby - taki Pigmej, Zulus z Afryki niekoniecznie musi wiedzieć, a już szczególnie zakładać istnieje takiej choroby. Dla niego ona nie istnieje, to wymysł naszej cywilizacji. Zdaje się, że monikam prezentuje ciut zbliżony pogląd. Za to my niekoniecznie musimy akceptować, wręcz zakładać istnienie animizmu, kultu przodków - wiem, zaraz mi odpowiesz, że animizm czy kult przodków nie są potwierdzone naukowo, ale to przecież nauka, na którą się powołujesz jest częścią systemu naszego obszaru kulturowego, więc nie masz prawa oceniać człowieka żyjącego w Afryce przez pryzmat swojego systemu. To podobnie, jakby kota oceniać według ludzkich standardów i karać go więzieniem za to, że zamordował mysz.
Tym samym nie istnieje zdanie niosące treść absolutną, co próbujesz dowieść, nie ma absolutnie mądrych ludzi/poglądów typu twój. Oczywiście z punktu widzenia relatywizmu jako poglądu filozoficznego, którym poddałam w wątpliwość twój pogląd. I widzisz, obaliłam twoje zdanie. Ja ci tu tu tu tu tu to tłumaczę (jak Mucha feministkom, a jak wizazanki monikam), a ty co? Nie dotarło?
A mutacje genetyczne to według hindusów kara za grzechy lub reinkarnacja bóstw. Nie wyśmiewam ich wierzeń, ale nie traktuję jako źródła wiedzy. Jeśli to ma być argumentem, to sorry.

Nie, nie obalilas mojego zdania twierdzeniem, że inne kultury mogą przypisywać chorobom inne źródła.

Btw, gdzie ja oceniłam człowieka, który żyje w Afryce przez pryzmat naszego systemu? Ja do tej pory oceniłam tylko Polkę, która ma taki sam dostęp do wiedzy, jak ja. Nie oceniam Afrykańczyków, tylko monikęm. Chyba ze ona się wychowała wśród Zulusów, czy coś, a ja o tym nie wiem, to sorry.
__________________

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2018-03-11 o 15:04
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 14:52   #2794
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Bo depresja depresji nie rowna?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
O tym pisałam. O depresji wyłączającej z życia i chandrze, apatii nazywanej depresją.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Jestes psychologiem/lekarzem ogolnym/pracyjesz w poradni...?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Zbyt osobiste pytanie na forum publiczne.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 14:57   #2795
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja tutaj raczej piszę o tych bzdurach typu „w biednych krajach nie ma depresji”, zupełnie pomijając to, że rozkład wiekowy populacji jest inny, diagnostyka jest o wiele mniej rozwinięta, przeciętny człowiek często nawet na oczy nie zobaczy lekarza przez całe życie to jest wyciąganie wniosków z ignorowaniem innych ogromnie ważnych czynników
Ale w "biednych krajach" (jeszcze zależy co rozumiesz, przez biedne kraje) nie ma depresji. Co to jest depresja? Depresja to pojęcie stosowane w terminologii psychiatrycznej. Pojęcie. W tradycyjnych plemionach afrykańskich nie ma takiego pojęcia. Owszem, jest bezsenność, ludzie mają obniżony nastrój, zmniejszony lub obniżony apetyt, mogą być spowolnieni, odczuwać obniżoną przyjemność, czyli w naszym rozumieniu mają objawy czegoś, co w naszym systemie nazywa się depresją, ale u nich niekoniecznie musi być takie pojęcie. Więc monikam mogło chodzić o pojęcie - rzeczywiście, w tradycyjnych społecznościach nie ma takiego pojęcia. To pojęcie z naszego systemu.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2018-03-11 o 14:58
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 14:59   #2796
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ale w "biednych krajach" (jeszcze zależy co rozumiesz, przez biedne kraje) nie ma depresji. Co to jest depresja? Depresja to pojęcie stosowane w terminologii psychiatrycznej. Pojęcie. W tradycyjnych plemionach afrykańskich nie ma takiego pojęcia. Owszem, jest bezsenność, ludzie mają obniżony nastrój, zmniejszony lub obniżony apetyt, mogą być spowolnieni, odczuwać obniżoną przyjemność, czyli w naszym rozumieniu mają objawy czegoś, co w naszym systemie nazywa się depresją, ale u nich niekoniecznie musi być takie pojęcie. Więc monikam mogło chodzić o pojęcie - rzeczywiście, w tradycyjnych społecznościach nie ma takiego pojęcia. To pojęcie z naszego systemu.
podpowiem, bo widzę, że czepiasz się słówek. one mówią o stanie jaki u nas nazywamy depresją. nie o nazewnictwie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:00   #2797
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Mogę się mylić, ale wszystkie Twoje pytania dotyczyły zbyt prywatnych spraw: gdzie pracujesz itp. Jeśli pominęłam jakieś związane z tematem i na które mogę odpowiedzieć to proszę o powtórzenie. Przepraszam.
Jedno moglo dotyczyc a dokladniej pytalam sie skad wiesz o lewych oświadczeniach i wypisywania recept przez lekarzy - pytałam sie czy pracujesz w takim miejscu że tak dobrze to wiesz.

Później powiedzialam, ze znam a raczej znalam osobę, ktora nie miala wsparcia rodziny, nie mogla isc na zwolnienie i popełniła samobójstwo.

A na koniec spytałam sie co dla Ciebie jest rozumiane jako wsparcie państwa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-11, 15:01   #2798
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ale w "biednych krajach" (jeszcze zależy co rozumiesz, przez biedne kraje) nie ma depresji. Co to jest depresja? Depresja to pojęcie stosowane w terminologii psychiatrycznej. Pojęcie. W tradycyjnych plemionach afrykańskich nie ma takiego pojęcia. Owszem, jest bezsenność, ludzie mają obniżony nastrój, zmniejszony lub obniżony apetyt, mogą być spowolnieni, odczuwać obniżoną przyjemność, czyli w naszym rozumieniu mają objawy czegoś, co w naszym systemie nazywa się depresją, ale u nich niekoniecznie musi być takie pojęcie. Więc monikam mogło chodzić o pojęcie - rzeczywiście, w tradycyjnych społecznościach nie ma takiego pojęcia. To pojęcie z naszego systemu.
A czy w krajach nierozwiniętych w plemionach odciętych od świata jest pojęcie bakterii czy genów? To tez jest kwestia dyskusyjna?

Depresja to jednostka chorobowa, nie samo pojęcie.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:07   #2799
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
O tym pisałam. O depresji wyłączającej z życia i chandrze, apatii nazywanej depresją.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------



Zbyt osobiste pytanie na forum publiczne.
Prosze Cię, doczytaj jak objawia sie depresja i jakie może miec nasilenie. Tak, depresja to nie tylko leżenie w łóżku i nic nie robienie. Chandra i apatia to jeszcze coś innego.

Oczywiście zgadzam sie, że w naszym społeczeństwie na chwilowe obnizenie nastroju mowi sie "ehh to chyba depresja" i często sie z tego żartuje, ale nalezy z takim podejsciem walczyć, a nie wypowiadać szkodzące treści, że gdyby nie pomoc państwa (?) i rodziny to depresja by nie istniala bo w niektórych krajach tego nie ma. Potem się dziwić, że osoby nie chca skorzystac z pomocy profesjonalisty, bo społeczeństwo wyśmieje i nazwie to głupota.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:08   #2800
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Gdzie tak napisałam? Cytat proszę. Ja wiem, że łatwiej jest rozumować czarno-biało, ale nie pozwolę na taką manipulację i przeinaczanie. Wrzucanie mnie do worka z antyszczepionkowcami, bo jednym okiem się coś przeczyta.
Upraszczacie wszystko i to niedziwne, bo tak jest łatwiej. Dla niektórych pożywka, bo monikam się odezwała. Nikogo nie obrażam, piszę zgodnie z tematem wątku. Nie każdy może to o sobie napisać.
Kto robi g..burzę?
Ta, polowanie na wiedźmę po prostu. Już któryś raz widzę twoje użalanie się, że nikt cię nie lubi, bo jesteś monikam. Tylko że ja pierwszy raz z tobą weszłam w dyskusję.

Ty za to upraszczasz strasznie cały świat i to prowadzi do powstawania twoich teorii.

No ale jasne, nie mam argumentów, to poskarżę się, jaka jestem uciemiężona przez wizażanki.

Zastanów się, dlaczego, bo wyobraź sobie, że się nie umówiłyśmy w tajemnicy, że nie będziemy cię lubić.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:08   #2801
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ale w "biednych krajach" (jeszcze zależy co rozumiesz, przez biedne kraje) nie ma depresji. Co to jest depresja? Depresja to pojęcie stosowane w terminologii psychiatrycznej. Pojęcie. W tradycyjnych plemionach afrykańskich nie ma takiego pojęcia. Owszem, jest bezsenność, ludzie mają obniżony nastrój, zmniejszony lub obniżony apetyt, mogą być spowolnieni, odczuwać obniżoną przyjemność, czyli w naszym rozumieniu mają objawy czegoś, co w naszym systemie nazywa się depresją, ale u nich niekoniecznie musi być takie pojęcie. Więc monikam mogło chodzić o pojęcie - rzeczywiście, w tradycyjnych społecznościach nie ma takiego pojęcia. To pojęcie z naszego systemu.
W "biednych krajach" tez nie ma pojecia takiego jak "rak". To znaczy, ze to wymysł "bogatych krajów"?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-11, 15:10   #2802
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Byłaś w Japonii? Bo ja tak. A w jakich biednych krajach byłaś, bo ja w wielu i to nie w ekskluzywnych hotelach tam tylko u tubylców.
No i co z tego, ze bylas? Robi Cie to ekspertem od depresji i zaburzen w Japonii?
http://www.uzaleznieniabehawioralne....i-wyobcowania/

http://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,1580386

Do czego doprowadza pracoholizm i wyscig szczorow w Japonii

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-03-11 o 15:13
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:11   #2803
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8207753 1]No wlasnie, moje tez zostaly zignorowane, mimo ze wypowiadalam sie z kultura.

Moze jak bym smiechowala sobie, to bys te posty zauwazyla, ale ja normalnie jak czlowiek poprosilam o wyjasnienie. I nic.[/QUOTE]

O ten wpis chodzi:


Wszystkim, ktorzy zapomnieli zrobic zakupow, polecam zmieszac puszke czerwonej fasoli, jedno jajko, troche kakao, aromatu waniliowego, lyzeczke cukru do pieczenia, 2 lyzeczki wiorkow kokosowych i jakis cukier czy slodzik, zblendowac i na 35 minut piec w 180 stopniach. Pycha

Jeśli chodzi o inne pytania to proszę. Mogło rzeczywiście umknąć w powodzi zagłuszania innymi wpisami, co chyba każdemu łatwo zauważyć.
Podziwiam za tupet Orih ponieważ parę miesięcy temu wysłałam do Ciebie PW i zignorowałaś go. Pamiętasz? Zarzut, że ignoruję jakiś wpis w powodzi innych nie związanych z tym, co pisałam to naprawdę w Twoim przypadku wielki tupet.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:12   #2804
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
A mutacje genetyczne to według hindusów kara za grzechy lub reinkarnacja bóstw. Nie wyśmiewam ich wierzeń, ale nie traktuję jako źródła wiedzy. Jeśli to ma być argumentem, to sorry.

Nie, nie obalilas mojego zdania twierdzeniem, że inne kultury mogą przypisywać chorobom inne źródła.

Btw, gdzie ja oceniłam człowieka, który żyje w Afryce przez pryzmat naszego systemu? Ja do tej pory oceniłam tylko Polkę, która ma taki sam dostęp do wiedzy, jak ja. Nie oceniam Afrykańczyków, tylko monikęm. Chyba ze ona się wychowała wśród Zulusów, czy coś, a ja o tym nie wiem, to sorry.
No i masz prawo. Podobnie jak taki hindus ma prawo nie akceptować twoich poglądów podpartych argumentami naukowymi.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:13   #2805
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
A czy w krajach nierozwiniętych w plemionach odciętych od świata jest pojęcie bakterii czy genów? To tez jest kwestia dyskusyjna?

Depresja to jednostka chorobowa, nie samo pojęcie.
Tak samo jak grypa. Wiele z diagnozowanych gryp nią nie jest tak samo jak wiele diagnozowanych depresji nią nie jest.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:14   #2806
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
No i masz prawo. Podobnie jak taki hindus ma prawo nie akceptować twoich poglądów podpartych argumentami naukowymi.
Ma prawo, ale nie ma racji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:15   #2807
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8206199 1]
cavvythecat, witamy w elitarnym gronie [/QUOTE]

No cześć
Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Trochę zazdroszczę wam zapominania o jedzeniu. Ja muszę jeść co 3 godziny bo inaczej burczy mi w żołądku, robię się nerwowa a potem pojawia się uporczywy ból głowy. A jak jestem w domu to mogłabym jeść non stop

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko, ja po śniadaniu już mentalnie żyję obiadem. Ale to też głównie przez lekarstwa. Na innych jadłam jeden posiłek dziennie i więcej nie mogłam. To nie było dobre, ale jak ładnie schudłam

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Aha, czyli teoria Moniki będzie za jakiś czas obowiązującym standardem w psychiatrii
Są memy o studentach prawa. Powinny być ewidentnie memy o studentach antropologii.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ta, polowanie na wiedźmę po prostu. Już któryś raz widzę twoje użalanie się, że nikt cię nie lubi, bo jesteś monikam. Tylko że ja pierwszy raz z tobą weszłam w dyskusję.
Ano. Bardz mnie dziwi kiedy ktoś uznaje, że jest prześladowany, bo walczy z systemem kiedy po prostu pierdzieli głupoty.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:15   #2808
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ma prawo, ale nie ma racji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. I Hindusa nie skrytykuję, za to osoby z dostępem do wiedzy już tak.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:18   #2809
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
O ten wpis chodzi:


Wszystkim, ktorzy zapomnieli zrobic zakupow, polecam zmieszac puszke czerwonej fasoli, jedno jajko, troche kakao, aromatu waniliowego, lyzeczke cukru do pieczenia, 2 lyzeczki wiorkow kokosowych i jakis cukier czy slodzik, zblendowac i na 35 minut piec w 180 stopniach. Pycha

Jeśli chodzi o inne pytania to proszę. Mogło rzeczywiście umknąć w powodzi zagłuszania innymi wpisami, co chyba każdemu łatwo zauważyć.
Podziwiam za tupet Orih ponieważ parę miesięcy temu wysłałam do Ciebie PW i zignorowałaś go. Pamiętasz? Zarzut, że ignoruję jakiś wpis w powodzi innych nie związanych z tym, co pisałam to naprawdę w Twoim przypadku wielki tupet.
Nie o ten wpis chodzi i doskonale o tym wiesz. Jesli chcialas mnie ponizyc, to cos ci nie wyszlo.

A co do mojego rzekomego tupetu, to az sobie sprawdzilam w skrzynce, wymienilysmy trzy wiadomosci, trzy ty, trzy ja, i to nawet ja te dyskusje zaczelam. Nie wiem, gdzie tu ignorowanie, no chyba ze chodzi ci o to, ze rozmowa nie byla ciagnieta bez konca. Nie byly to nawet negatywne wypowiedzi.

Takze jak juz chcesz wywlekac prywatne wiadomosci, to moze chociaz upewnij sie, ze napadasz na wlasciwa osobe.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-11, 15:26   #2810
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
W "biednych krajach" tez nie ma pojecia takiego jak "rak". To znaczy, ze to wymysł "bogatych krajów"?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
To rzeczywiście ciekawe pytanie. Nie orientuję się na tyle w medycynie tradycyjnych plemion, ale zdaje się niektóre plemiona indiańskie miały rozwiniętą medycynę. Być może istniała inna nazwa niż nowotwór, ale my mamy tendencję do przypisywania wynalazków, odkryć wyłącznie kulturze zachodu.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ma prawo, ale nie ma racji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale ja fakt " świętej racji" podważam poglądem relatywizmu, i co? W takiej sytuacji nie ma racji tylko według ciebie, a ja z kolei mówię, że ty nie masz racji (argumentując to tym, że nie możesz oceniać innej kultury przez pryzmat swojej, bo to błąd badawczy).
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2018-03-11 o 15:31
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:40   #2811
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To rzeczywiście ciekawe pytanie. Nie orientuję się na tyle w medycynie tradycyjnych plemion, ale zdaje się niektóre plemiona indiańskie miały rozwiniętą medycynę. Być może istniała inna nazwa niż nowotwór, ale my mamy tendencję do przypisywania wynalazków, odkryć wyłącznie kulturze zachodu.
Wiesz, że nie o to chodziło. Ja na przykład zdaję sobie sprawę, że powszechna nauka czerpała z wielu źródeł i kultur. Nie wiem, gdzie w tym jest przypisywanie sobie osiągnięć wyłącznie kulturze zachodu. Na przykład medycyna najszybciej rozwinęła się w Chinach, Indiach i w krajach arabskich, kraje arabskie również były o wiele bardziej higieniczne. Jednak o ile doceniam to i również szanuje, że ktoś moze wierzyć w to, że nowotwór jest karą za grzechy, bo w takiej kulturze się wychował, to nie potraktuję tego jako źródło wiarygodnej informacji, bo znam czynniki wpływające na rozwój i powstawanie nowotworów. O to chodzi.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To rzeczywiście ciekawe pytanie. Nie orientuję się na tyle w medycynie tradycyjnych plemion, ale zdaje się niektóre plemiona indiańskie miały rozwiniętą medycynę. Być może istniała inna nazwa niż nowotwór, ale my mamy tendencję do przypisywania wynalazków, odkryć wyłącznie kulturze zachodu.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------



No ale ja fakt " świętej racji" podważam poglądem relatywizmu, i co? W takiej sytuacji nie ma racji tylko według ciebie, a ja z kolei mówię, że ty nie masz racji (argumentując to tym, że nie możesz oceniać innej kultury przez pryzmat swojej, bo to błąd badawczy).
Jakiej kultury? Serio badania mikroskopowe i genetyczne to dla ciebie KULTURA i źródło wiedzy porównywalne do tego, że jakiś szaman dostał wizji i tak wymyślił, czy coś?

Może mój umysł jest zbyt ścisły (niech będzie nawet ciasny), bo moim zdaniem w medycynie nie ma miejsca na taką filozofię. Trzeba poznawać najbardziej prawdopodobne przyczyny choroby, poznawać mechanizm i szukać leczenia, a nie zastanawiać się „a bo relatywizm, przecież ktoś może równie dobrze mieć masę nowotworowa na płucu, bo bóg tak chciał! Rozważmy to i potraćmy czas, podczas gdy ludzie umierają!”

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Kurde No, czy dzięki myśleniu relatywistycznemu poszłybyscie się leczyć z raka do szamana? Bo on może mieć rację?

No to odważne, ja zostanę przy konwencjonalnych terapiach.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

NO i na wszelki wypadek - nie powiem, że członek plemienia , który pójdzie się leczyć do tego szamana jest głupi. Jeśli moja koleżanka pójdzie, to już tak powiem.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:43   #2812
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

kalor niepotrzebnie strzępisz sobie język. jedna wyłapie z Twoich wypowiedzi jedno zdanie wyciagnięte z kontekstu i będzie tworzyć na jego temat niestworzone tezy, a druga będzie sie z Tobą kłócić, że w biednych krajach nie ma depresji czy raka, bo oni nie używają takich terminów. to jest jak kopanie się z koniem, w pewnym momencie widać, że koniowi się to podoba.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:46   #2813
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość

Jakiej kultury? Serio badania mikroskopowe i genetyczne to dla ciebie KULTURA i źródło wiedzy porównywalne do tego, że jakiś szaman dostał wizji i tak wymyślił, czy coś?

Może mój umysł jest zbyt ścisły (niech będzie nawet ciasny), bo moim zdaniem w medycynie nie ma miejsca na taką filozofię. Trzeba poznawać najbardziej prawdopodobne przyczyny choroby, poznawać mechanizm i szukać leczenia, a nie zastanawiać się „a bo relatywizm, przecież ktoś może równie dobrze mieć masę nowotworowa na płucu, bo bóg tak chciał! Rozważmy to i potraćmy czas, podczas gdy ludzie umierają!”
Weź Nie jestem ani ścisła ani społeczna, raczej tak pośrodku (bo i w sumie moja działka jest tak pośrodku), ale na antropologii, socjologii, psychologii itd. jest multum osób, które poczytały trochę książek i w każdej dyskusji będą cisnąć te "och relatywizm kulturowy och zachodni etnocentryzm, bo Boas powiedział", nawet jeśli niezbyt to pasuje. Syndrom studenta pierwszego roku nauk społecznych, kiedy odkryłeś kilka pojęć i wydaje ci się, że to klucz to zrozumienia świata, niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Większości przechodzi.
Nie dziwi mnie to w sumie, bo też przez to przechodziłam
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 15:47   #2814
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
kalor niepotrzebnie strzępisz sobie język. jedna wyłapie z Twoich wypowiedzi jedno zdanie wyciagnięte z kontekstu i będzie tworzyć na jego temat niestworzone tezy, a druga będzie sie z Tobą kłócić, że w biednych krajach nie ma depresji czy raka, bo oni nie używają takich terminów. to jest jak kopanie się z koniem, w pewnym momencie widać, że koniowi się to podoba.
Za mało chyba jeszcze przeżyłam i mam jeszcze zbyt gorącą głowę i nadzieję, że coś można zmienić

Ale posłucham cię - to już koniec z mojej strony. Uprzedzam: moje milczenie nie jest „przegraną” dyskusją. Muszę iść się uczyć na temat relatywnie istniejących bakterii, bo jutro będę przepytywana z tego aspektu naszej kultury
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 16:04   #2815
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
bo moim zdaniem w medycynie nie ma miejsca na taką filozofię. Trzeba poznawać najbardziej prawdopodobne przyczyny choroby, poznawać mechanizm i szukać leczenia, a nie zastanawiać się „a bo relatywizm, przecież ktoś może równie dobrze mieć masę nowotworowa na płucu, bo bóg tak chciał! Rozważmy to i potraćmy czas, podczas gdy ludzie umierają!”

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Kurde No, czy dzięki myśleniu relatywistycznemu poszłybyscie się leczyć z raka do szamana? Bo on może mieć rację?

No to odważne, ja zostanę przy konwencjonalnych terapiach.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

NO i na wszelki wypadek - nie powiem, że członek plemienia , który pójdzie się leczyć do tego szamana jest głupi. Jeśli moja koleżanka pójdzie, to już tak powiem.
No i masz prawo. Kto ci każe myśleć inaczej? Możesz nie akceptować relatywizmu. Chodzi tylko o jedno - abyś szanowała to, że ktoś inny wypowiada się tu o nim. Jak relatywizm podałam tylko jako przykład - że mogę mieć inne zdanie. Chodzi tylko o to, aby szanować zdanie innego, a nie nazywać go betonem.

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Weź Nie jestem ani ścisła ani społeczna, raczej tak pośrodku (bo i w sumie moja działka jest tak pośrodku), ale na antropologii, socjologii, psychologii itd. jest multum osób, które poczytały trochę książek i w każdej dyskusji będą cisnąć te "och relatywizm kulturowy och zachodni etnocentryzm, bo Boas powiedział", nawet jeśli niezbyt to pasuje. Syndrom studenta pierwszego roku nauk społecznych, kiedy odkryłeś kilka pojęć i wydaje ci się, że to klucz to zrozumienia świata, niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Większości przechodzi.
Nie dziwi mnie to w sumie, bo też przez to przechodziłam
Mam nadzieję, że mi nie przejdzie tolerancja i szanowanie cudzych poglądów. Tobie rzeczywiście chyba przeszło, skoro upokarzasz drugą osobą, protekcjonalnie umniejszając wiedzę.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2018-03-11 o 16:07
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 16:07   #2816
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mi nie przejdzie tolerancja i szanowanie cudzych poglądów. Tobie rzeczywiście chyba przeszło, skoro upokarzasz drugą osobą, protekcjonalnie umniejszając wiedzę.
Przeszło mi myślenie, że jestem alfą i omegą, która jest ponad wszelką nauką
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 16:12   #2817
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Przeszło mi myślenie, że jestem alfą i omegą, która jest ponad wszelką nauką
Ale nie przeszło ci z kolei myślenie, że jesteś alfą i omegą, która uznaje tylko naukę? Twój wybór, nie zamierzam cię obrażać z tego powodu, wyzywając od studentów pierwszego roku.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 16:15   #2818
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ale nie przeszło ci z kolei myślenie, że jesteś alfą i omegą, która uznaje tylko naukę? Twój wybór, nie zamierzam cię obrażać z tego powodu, wyzywając od studentów pierwszego roku.
Nie uznaję tylko nauki, tak jak pisałam nie jestem ani ścisła ani społeczna. Uznaję jednak, ze nauka istnieje po coś i wiele rzeczy JEST obiektywnych, nie są kwestią poglądów. Uznaję też, że niektóre poglądy są po prostu szkodliwe społecznie, często dlatego, że są sprzeczne z obiektywną nauką i są zaklinaniem świata dla własnych korzyści.

Tak, wiem, relatywizm kulturowy i ciekawostki z wikipedii, też to wszystko czytałam.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 16:18   #2819
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość

No ale ja fakt " świętej racji" podważam poglądem relatywizmu, i co? W takiej sytuacji nie ma racji tylko według ciebie, a ja z kolei mówię, że ty nie masz racji (argumentując to tym, że nie możesz oceniać innej kultury przez pryzmat swojej, bo to błąd badawczy).
Nie czytam całej dyskusji, przyznaję się.

Ale jeśli ktoś nie wierzy (lub wierzy) w coś WBREW dowodom naukowym, to racji nie ma. Może sobie myśleć, co chce, ale niestety.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 16:29   #2820
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią, część 52

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Nie uznaję tylko nauki, tak jak pisałam nie jestem ani ścisła ani społeczna. Uznaję jednak, ze nauka istnieje po coś i wiele rzeczy JEST obiektywnych, nie są kwestią poglądów. Uznaję też, że niektóre poglądy są po prostu szkodliwe społecznie, często dlatego, że są sprzeczne z obiektywną nauką i są zaklinaniem świata dla własnych korzyści.

Tak, wiem, relatywizm kulturowy i ciekawostki z wikipedii, też to wszystko czytałam.
Obiektywną nauką? No to według mnie uznajesz w jakimś stopniu wyższość nauki. W każdym razie, bez względu na to, jak to nazwiesz, masz do tego prawo. Nieuczciwe jednak według mnie jest obrażanie kogoś, kto ma inne poglądy.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-20 23:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.