Mamy listopadowe 2018 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-26, 07:16   #2101
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Ja jutro o tej porze będę na badaniu ale mam stres !


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 07:18   #2102
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Ja jutro o tej porze będę na badaniu ale mam stres !


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będziemy trzymać kciuki Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 07:18   #2103
sara3008
Zakorzenienie
 
Avatar sara3008
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 4 916
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Ja jutro o tej porze będę na badaniu ale mam stres !


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bedzie dobrze! Bedziemy tu kciuki trzymac!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sara3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 07:38   #2104
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Liczę że myślami będziecie ze mną
Czekam aż pranie mi się wypierze, powiesze i śniadanko zjeść trzeba
Mój TŻ poszedł do pracy właśnie, i jak gdyby nic : Pa Kochanie idę do pracy i buziak.
Ee a mówią że to za nami nikt nie dojdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:01   #2105
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Karolkowa jutro będzie pięknie
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:05   #2106
ajakasia
Raczkowanie
 
Avatar ajakasia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 478
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Vicarika Pokaż wiadomość
A mi tam brzuch zawsze wadził
Kurde tak mi sie nie chce , a juz jestem na dworze i lece z corka na Rehabilitacje , mam nadzieje ze z drugim mnie to ominie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co się dzieje?
Ja z moim też jeździłam, miał wzmożone napięcie mięśniowe. Teraz będziemy chodzić jeszcze na terapię SI.
__________________
Antoni ♥ 02.01.2014
Aniołek 02.2017
Helena ♥ 18.11.2018
ajakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:08   #2107
jajoanka
Zakorzenienie
 
Avatar jajoanka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 513
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Karolkowa - czekamy jutro na dobre wiesci Trzymam kciuki!

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
jajoanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-26, 08:12   #2108
Vicarika
Zakorzenienie
 
Avatar Vicarika
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5 183
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Karolkowa pewnie ze bedziemy z Toba , jutro musi byc dobrze.

Ajakasia mamy asymetrie , wzmozone napiecie miesniowe od 3 miesiaca Rehabilitacje raz w tygodniu a w domu 4 razy metoda Vojty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vicarika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:20   #2109
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Kupiłam sobie wczoraj Almette śmietankowy i tak się do niego dosiadlam że na dziś mało co mi zostało.
Ee moze stres zajadam hehe .
Ten mój mówi że piękna jestem bo jest nas dwoje, ale może tak mówi żeby mi przykro nie było ?
No u nas zaczyna się ładnie robić, i co ja będę robić ? Pranie powieszone
Muszę zjeść śniadanie ;-)
A właśnie dziewczyny mam pytanie, mój lekarz kazał mi brać od 14 TC acard czyli co mam odstawić duphaston i brać acard ? Czy to i to ? Bo zgłupiałam
Miała ze mną jechać moja sąsiadka jutro na wizytę ale się podziało, jej mama złamała nogę w domu :-( a kurcze taka kobita fajna naprawdę. I trochę się martwię bo ona wiadomo zna te terminy medyczne moja mama i ja ni w ząb a ja będę w takim stresie że połowę zapomnę co mi tam będą mówić :-(


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:35   #2110
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Karolkowa, to i to. To są dwa zupełnie różne leki.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:46   #2111
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt !
A ja po kłótni z TŻ ..
Kurde..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że już jesteście pogodzeni

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja już jestem w 14 tygodniu i chyba zaczynam trochę rosnąć
Chyba coś rośnie

Podobno w drugiej ciąży brzuszek pojawia się szybciej

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez 1986rybka Pokaż wiadomość
Powiedział, że warto zrobić, ponieważ USG daje ok 75% pewności, że jest ok, a wraz z testem PAPPA wskaźnik ten wzrasta do 90%.
I to mnie przekonało

Tylko oczywiście trzeba pamiętać, żeby potem z wynikami testu PAPPA iść do lekarza, który robił nam te usg prenatalne i najlepiej wcześniej sprawdzić czy dany lekarz ma certyfikat FMF


O tych procentach wiem ale chodzi mi o to, że zespołu downa czy innych nie leczy się w ciąży, tyle, że się wie. Rozmawiałam z położną i powiedziała, żebym z lekarką swoją pogadała na wizycie. TŻ jest za tym żebym nie robiła.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Ja jutro o tej porze będę na badaniu ale mam stres !


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już jutro? Zeci i wszystko będzie dobrze
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-26, 08:47   #2112
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Hehe ale nie godziłam się z nim, w sposób wiadomy
Fiole tak myślałam, ale może dopytam się jutro u tej Pani ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:48   #2113
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Liczę że myślami będziecie ze mną
Czekam aż pranie mi się wypierze, powiesze i śniadanko zjeść trzeba
Mój TŻ poszedł do pracy właśnie, i jak gdyby nic : Pa Kochanie idę do pracy i buziak.
Ee a mówią że to za nami nikt nie dojdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może nie zorientował się wczoraj, że się pokłóciliście?
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:49   #2114
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Mamy listopadowe 2018

Karolkowa nie będziesz musiała mieć kogoś, kto będzie Ci tłumaczył trudne medyczne terminy, bo usłyszysz, że wszystko jest w jak najlepszym porządku!


Boże dziewczyny bawiłam się z kotem wczoraj i niechcący mi wsadził pazura w.. Wargę :/ krew na wszystkie strony i tak spuchło w minute że szok xD na szczęście teraz trochę zeszło, ale i tak jestem opuchnięta i w pracy się śmieją ze mnie facet bije

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dews
Czas edycji: 2018-04-26 o 08:50
dews jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:49   #2115
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Hehe ale nie godziłam się z nim, w sposób wiadomy
Fiole tak myślałam, ale może dopytam się jutro u tej Pani ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
duphaston to progesteron a acard to kwas acetylosalicylowy, który ma zapobiec problemom z krzepnięciem krwi. Sama biorę już od starań.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:54   #2116
jajoanka
Zakorzenienie
 
Avatar jajoanka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 513
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Dziewczyny, podrzuccie jakies fajne obiadowe przepisy. Widzialam jakies ciazowe jadlospisy... ale cos nie moge trafic w swoj gust :-P Moze slabo szukam?

Cos takiego, co bedzie w miare proste w przygotowaniu, wartosciowe dla mnie i dzidzi, ale zeby maz sie tez najadl Skonczyly mi sie pomysly... a tak serio to od kilku dni nie chce mi sie w ogole jesc.

Caly czas w brzuchu burczy, a nie mam na nic ochoty. Moze Wy cos podpowiecie? ;-)

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
jajoanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 08:58   #2117
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Haha Alice całkiem możliwe, w końcu to tylko facet
Jajoanka hehe nie pomogę, ja mam ochotę na fasolkę po bretońsku ;-) i na mc Donalda hehe
Dews a lód przykladalas do wargi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

A tak poważnie to ja ostatnio robiłam pierś z kurczaka zapiekana w sosie cebulowym i pychota
Mój zajadał az się uszy trzęsły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:00   #2118
Vicarika
Zakorzenienie
 
Avatar Vicarika
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5 183
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Jajonka szczerze ja jadlam to na co mialam ochote , i teraz w sumie tez tak jem . Na sniadanie hamburger . Ale to dlatego ze takie zachcianki , jezeli jakos nie specjalnie Cie odrzucs to duzo jest tych fit przepisow - ale to nie dla mnie .

Karolkowa Ty szukasz podstepu bo maz Ci mowi ze ładnie wygladasz , moj mi ostatnio dowalil ze w ciazy bylam ladniejsza niz teraz .

Dews a moze to uczulenie jak Ci tak spuchło ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vicarika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:03   #2119
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość
O tych procentach wiem ale chodzi mi o to, że zespołu downa czy innych nie leczy się w ciąży, tyle, że się wie. Rozmawiałam z położną i powiedziała, żebym z lekarką swoją pogadała na wizycie. TŻ jest za tym żebym nie robiła.
wszystko zależy od tego jakie macie przekonania, jeśli ta wiedza nie jest wam potrzebna (bo wiecie, że co by nie było to i tak chcecie to dziecko urodzić) to faktycznie nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-26, 09:20   #2120
jajoanka
Zakorzenienie
 
Avatar jajoanka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 513
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Haha Alice całkiem możliwe, w końcu to tylko facet
Jajoanka hehe nie pomogę, ja mam ochotę na fasolkę po bretońsku ;-) i na mc Donalda hehe
Dews a lód przykladalas do wargi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

A tak poważnie to ja ostatnio robiłam pierś z kurczaka zapiekana w sosie cebulowym i pychota
Mój zajadał az się uszy trzęsły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze sprobuje z tym cebulowym kurczakiem. Podeslesz jakas recepture?

Na fasolke po bretonsku tez :-D No,chyba, ze Ty ta puszkowana wsuwasz? Ja kiedys robilam, to byla smaczna, ale nie pamietam czy mam gdzies zapisany ten moj przepis...
Cytat:
Napisane przez Vicarika Pokaż wiadomość
Jajonka szczerze ja jadlam to na co mialam ochote , i teraz w sumie tez tak jem . Na sniadanie hamburger . Ale to dlatego ze takie zachcianki , jezeli jakos nie specjalnie Cie odrzucs to duzo jest tych fit przepisow - ale to nie dla mnie .

Karolkowa Ty szukasz podstepu bo maz Ci mowi ze ładnie wygladasz , moj mi ostatnio dowalil ze w ciazy bylam ladniejsza niz teraz .

Dews a moze to uczulenie jak Ci tak spuchło ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekam na te zachcianki smakowe! Teraz wchodze do sklepu... rozgladam sie... i naprawde nie wiem co kupic do jedzenia.

Dlatego pisze do was, moze cos podpowiecie, na co macie teraz smaka :-D

Kanapki na sniadanie sie przejadly, na serki nie moge patrzec, wpycham w siebie jogurty, ale jakos slabo to idzie, nie mam czasu zrobic jakiegos lunchboxa czy salatke do pracy... i jakos tak ciezko idzie to jedzenie.
A po pracy... jeszcze gorzej. Meza trzeba jakos wyzywic. A to miesozerca totalny. Chodzila za mna kalafiorowka, ale dla siebie jednej nie bede calego garnka gotowac, wiec rzucilam ten pomysl. Dzis rano uklepalam kilka mielonych, a reszte miesa doprawilam i ukleje golabki jak wroce. A tak.... zero planow, ani obiadowych, ani zakupowych. A dlugi weekend tez jakos trzeba przezyc

Wiesz, nie musza byc fit przepisy. Moga byc jakiekolwiek przepisy

Jeszcze cos sama bede szukac, moze trafie w koncu z jakims ciazowym menu :-P Chcialabym jesc w miare zdrowo, bo wiadomo, ze witaminy i inne najlepiej sa przyswajalne z pozywienia, nie z supli.

Dziewczyny, czy cukier na poziomie 100 (norma to 99) to powod do zmartwien? Powinnam ograniczyc slodkie? Za duzo i tak tego nie jem... ale jakies napoje, biale pieczywo... Co myslicie?

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
jajoanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:27   #2121
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość

O tych procentach wiem ale chodzi mi o to, że zespołu downa czy innych nie leczy się w ciąży, tyle, że się wie. Rozmawiałam z położną i powiedziała, żebym z lekarką swoją pogadała na wizycie. TŻ jest za tym żebym nie robiła.:
Przecież tu nie chodzi tylko o zespół Downa.

"Aby zrobić „pełne badanie” w pierwszym trymestrze – każda kobieta powinna mieć solidnie wykonane USG oraz pobraną krew na „test papp-a”.

Co więcej badanie białka papp-a – nie mówi nam tylko o ryzyku wad chromosomalnych – jest to niezwykle dobry marker funkcji łożyska. Na podstawie białka pappa można ocenić ryzyko wystąpienia nadciśnienia indukowanego ciążą, preeklampsji (dawniej zwanej zatruciem ciążowym) oraz późniejszego wzrastania płodu.

Co więcej, jeżeli w 11-13 tygodniu białko papp-a jest nieprawidłowe, możemy pacjentce podać ASA (kwas acetylosalicylowy), który w dużej mierze zapobiega tym powikłaniom.

Nie robiąc badań – nie możemy niczemu zapobiec!

Na koniec chcę napisać to, o czym tak naprawdę ten artykuł miał być – jakie zalety daje nam badanie prenatalne – jeżeli (nie daj Boże) mamy nieprawidłowy wynik.

1. Ciążę możemy „świadomie” kontynuować – możemy przygotować siebie, rodzinę i bliskich do przyjęcia na świat chorego dziecka. Ten aspekt psychologiczny jest bardzo ważny.
2. Możemy zasięgnąć porad innych rodziców, którzy mają dziecko z podobną wadą.
3. Lekarz prowadzący ciążę – może dostosować badania do konkretnej wady płodu.
4. Lekarz prowadzący ciążę – może zdecydować się skierować Was do bardziej specjalistycznego ośrodka, który ma większe doświadczenie w prowadzeniu ciąż z daną wadą, zwiększając tym samym nasze szanse na brak kolejnych powikłań.
5. Szereg wad wrodzonych lub powikłań wad wrodzonych – można leczyć już w czasie ciąży. Począwszy od odbarczenie wielowodzia przy wadach, które to powodują skończywszy na wysublimowanych metodach chirurgii płodowej.
6. Mamy czas, aby znaleźć idealny szpital do porodu chorego dziecka. Nie wiedząc, że dziecko ma daną wadę a rodząc je np. w szpitalu powiatowym, który nie ma nawet oddziału neonatologii – możemy niechcący bardzo pogorszyć start w życie i tak już choremu dziecku.
7. Przyspieszenie diagnozy – to jest niezmiernie ważne. Często dzieci, u których nie wykonano badań prenatalnych – borykają się latami, chodząc od specjalisty do specjalisty zanim zostanie postawiona trafna diagnoza. Jeżeli już w trakcie ciąży jakąś chorobę podejrzewamy – to dziecko po narodzeniu ma bardzo szybko ją wykluczoną lub potwierdzoną – sprawiając, że opieka medyczna będzie dla niego dużo lepiej dostosowana.

Pewnie można by przytoczyć jeszcze więcej zalet wykonywania badań prenatalnych. Ale myślę, że tyle wystarczy. Czy ktoś jeszcze jest nieprzekonany?"

Ja przepraszam, że ciągle cytuje jeden artykuł, no ale chyba warto

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

No i niestety są wady chromosomalne dużo poważniejsze niż zespół Downa i w takich przypadkach dobrze wiedzieć, że dzidziuś w brzuchu może w każdej chwili umrzeć. Przepraszam, że piszę tak dosadnie, ale poprzednia ciąża mnie tego nauczyła. Szalenie bym się wtedy ucieszyła, gdyby to był "tylko zespół Downa".
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:38   #2122
Vicarika
Zakorzenienie
 
Avatar Vicarika
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5 183
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez jajoanka Pokaż wiadomość
Moze sprobuje z tym cebulowym kurczakiem. Podeslesz jakas recepture?

Na fasolke po bretonsku tez :-D No,chyba, ze Ty ta puszkowana wsuwasz? Ja kiedys robilam, to byla smaczna, ale nie pamietam czy mam gdzies zapisany ten moj przepis...Czekam na te zachcianki smakowe! Teraz wchodze do sklepu... rozgladam sie... i naprawde nie wiem co kupic do jedzenia.

Dlatego pisze do was, moze cos podpowiecie, na co macie teraz smaka :-D

Kanapki na sniadanie sie przejadly, na serki nie moge patrzec, wpycham w siebie jogurty, ale jakos slabo to idzie, nie mam czasu zrobic jakiegos lunchboxa czy salatke do pracy... i jakos tak ciezko idzie to jedzenie.
A po pracy... jeszcze gorzej. Meza trzeba jakos wyzywic. A to miesozerca totalny. Chodzila za mna kalafiorowka, ale dla siebie jednej nie bede calego garnka gotowac, wiec rzucilam ten pomysl. Dzis rano uklepalam kilka mielonych, a reszte miesa doprawilam i ukleje golabki jak wroce. A tak.... zero planow, ani obiadowych, ani zakupowych. A dlugi weekend tez jakos trzeba przezyc

Wiesz, nie musza byc fit przepisy. Moga byc jakiekolwiek przepisy

Jeszcze cos sama bede szukac, moze trafie w koncu z jakims ciazowym menu :-P Chcialabym jesc w miare zdrowo, bo wiadomo, ze witaminy i inne najlepiej sa przyswajalne z pozywienia, nie z supli.

Dziewczyny, czy cukier na poziomie 100 (norma to 99) to powod do zmartwien? Powinnam ograniczyc slodkie? Za duzo i tak tego nie jem... ale jakies napoje, biale pieczywo... Co myslicie?

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
Jajonka wydaje mi sie ze 100 to duzo , moja siostra z takim wynikiem brala insuline bo okazala sie cukrzyca ciazowa , ale to dokladnie wyjdzie przy badaniu ,, krzywa cukrowa,, . O a ja bym zjadla mielone z mlodymi ziemniaczkami i buraczkami . Ja poszlam na latwizne i zrobilam na dwa dni zapiekanke serowo makaronowa .

Jezu mogloby te moje dziecko zasnac chociaz na 30 min , bo mi sie tragicznie oczy kleja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vicarika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:41   #2123
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Norma cukru na czczo w ciąży to 95
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:42   #2124
jajoanka
Zakorzenienie
 
Avatar jajoanka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 513
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Vicarika Pokaż wiadomość
Jajonka wydaje mi sie ze 100 to duzo , moja siostra z takim wynikiem brala insuline bo okazala sie cukrzyca ciazowa , ale to dokladnie wyjdzie przy badaniu ,, krzywa cukrowa,, . O a ja bym zjadla mielone z mlodymi ziemniaczkami i buraczkami . Ja poszlam na latwizne i zrobilam na dwa dni zapiekanke serowo makaronowa .

Jezu mogloby te moje dziecko zasnac chociaz na 30 min , bo mi sie tragicznie oczy kleja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie boje sie tej cukrzycy... ale czytalam, ze niepokojacy wynik to powyzej 130. Nawet nie wiem skad sie ta cukrzyca bierze :-P
Na pewno powtorze badanie, moze to bylo jakies przesjciowe? Zaplanowalam sobie, ze 12tego zrobie krew, mocz, zelazo, hiv i inne wz... no i ta glukoze, zeby na wizyte 15tego miec swieze wyniki badan.

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
jajoanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:44   #2125
Vicarika
Zakorzenienie
 
Avatar Vicarika
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5 183
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Widzisz moja siostra miala 99 i juz insulina :-D . Ale zastanow sie czy dzien przed badaniem nie jadlas duzo slodkiego , bo mi mowili ze lepiej nie jesc bo moze zaklamac wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vicarika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:44   #2126
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

jajoanka to by trzeba było krzywą zrobić, żeby tak naprawdę sprawdzić, ale wiem na pewno że w ciąży granica to 95, na pewno nie 130.
Ale też może tak być, że to Ci się jednorazowo tak zdarzyło
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:53   #2127
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Piersi myjemy, czyścimy, przekrajamy na pół (w poziomie) tak aby powstały 2 płaskie kawałki. Układamy na blaszkę do pieczenia. Śmietany wylewamy do niedużego garnka, dodajemy 3 zupy w proszku i wszystko mieszamy. Zalewamy mięso tak, aby wszystkie kawałki były dokładnie zakryte. Wstawiamy do nagrzanego do 170 stopni piekarnika i pieczemy ok. 40 minut. Można sprawdzić widelcem czy mięso jest miękkie. Szybko i smacznie.
Ja dodaję na wierzch jeszcze ser starty i pychota ! Ale osobiście lepsze jest w naczyniu żaroodpornym :-*

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Jak tu nie myśleć o jutrzejszym dniu ? Siedzę i myślę :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:55   #2128
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Karolkowa wiem, że się martwisz, ale pomyśl Byłaś na wizycie całkiem niedawno, Maluch już był bardzo duży i całkowicie zdrowy! Co by się miało zmienić w tak krótkim czasie Przecież wiesz, że te naprawdę poważne wady już by były widoczne wtedy.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 09:57   #2129
jajoanka
Zakorzenienie
 
Avatar jajoanka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 513
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez Vicarika Pokaż wiadomość
Widzisz moja siostra miala 99 i juz insulina :-D . Ale zastanow sie czy dzien przed badaniem nie jadlas duzo slodkiego , bo mi mowili ze lepiej nie jesc bo moze zaklamac wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jadlam... na pewno nie jadlam... Teraz z reszta tez nie jem za duzo slodkiego, postaram sie ograniczyc biale pieczywo, bo podobno jest mocno docukrzane.
Ostatnio kupilam sobie tictaki, ale jak przeczytalam, ze sklad to cukier, syrop glukozowo cos tam i jeszcze jakies inne gumy guar, to oddalam mezowi :-P

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
jajoanka to by trzeba było krzywą zrobić, żeby tak naprawdę sprawdzić, ale wiem na pewno że w ciąży granica to 95, na pewno nie 130.
Ale też może tak być, że to Ci się jednorazowo tak zdarzyło
Oby to bylo jakies jednorazowe zdarzenie. Bo nigdy nie mialam z tym problemu.
A co do 130... to moze to norma dla "wszystkich" a nie ciezarowek? Nie wiem, ale tak to jest jak sie ufa informacjom z internetu.
A co to jest ta krzywa? To musi lekarz zlecic?

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Piersi myjemy, czyścimy, przekrajamy na pół (w poziomie) tak aby powstały 2 płaskie kawałki. Układamy na blaszkę do pieczenia. Śmietany wylewamy do niedużego garnka, dodajemy 3 zupy w proszku i wszystko mieszamy. Zalewamy mięso tak, aby wszystkie kawałki były dokładnie zakryte. Wstawiamy do nagrzanego do 170 stopni piekarnika i pieczemy ok. 40 minut. Można sprawdzić widelcem czy mięso jest miękkie. Szybko i smacznie.
Ja dodaję na wierzch jeszcze ser starty i pychota ! Ale osobiście lepsze jest w naczyniu żaroodpornym :-*

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zupy w proszku? Hmm... nie da sie tego czyms zastapic? I gdzie ta cebula? Przeciez to mial byc cebulowy kurczak?

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
jajoanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-26, 10:01   #2130
Vicarika
Zakorzenienie
 
Avatar Vicarika
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5 183
Dot.: Mamy listopadowe 2018

Cytat:
Napisane przez jajoanka Pokaż wiadomość
Nie jadlam... na pewno nie jadlam... Teraz z reszta tez nie jem za duzo slodkiego, postaram sie ograniczyc biale pieczywo, bo podobno jest mocno docukrzane.
Ostatnio kupilam sobie tictaki, ale jak przeczytalam, ze sklad to cukier, syrop glukozowo cos tam i jeszcze jakies inne gumy guar, to oddalam mezowi :-P



Oby to bylo jakies jednorazowe zdarzenie. Bo nigdy nie mialam z tym problemu.
A co do 130... to moze to norma dla "wszystkich" a nie ciezarowek? Nie wiem, ale tak to jest jak sie ufa informacjom z internetu.
A co to jest ta krzywa? To musi lekarz zlecic?



Zupy w proszku? Hmm... nie da sie tego czyms zastapic? I gdzie ta cebula? Przeciez to mial byc cebulowy kurczak?

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka
Przewaznie lekarz zaleca po 20 tc , ale i mozna zrobic odpladnie z ogolnie siedzisz 3 h w laboratorium . Pobieraja krew jak jest ok to podaja glukoze do wypicia , jezeli chociaz troche zwymiotujesz przerywaja badanie , po godzinie znowu pobieraja krew i znowu po 2h . I na podstawie tego wyniku stwierdzajq cukrzyce .

Skoro nic nie jadlas ja bym powtorzyla bo to naprawde wysoki wynik . A przez nie leczonq cukrzyce dziecko moze miec problemy zdrowotne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vicarika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-20 16:19:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.