Mamy wrześniowe 2018 ❤ - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-05, 06:26   #4441
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ooo, pewnie rozkład rzeczywiście podobny bo też mam mały balkon, ale jedna suszarka na szczęście się tam mieści

Jest 7.25 a moja starsza nadal śpi. To wspaniały prezent bo wczoraj długo siedziałam wieczorem, było jak się choć minimalnie wyspać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 08:10   #4442
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
A ile macie m2 łącznie?
My w zeszłym roku w marcu jak Mała miała pół roku robiliśmy remont łazienki. Był hardkor. Teraz kuchnia, pokój i przedpokój, bo z kuchni i pokoju robimy salon z aneksem kuchennym, przy oskzji zerwalismy płytki w przedpokoju i będziemy ujednolicac wszytko pol mieszkania rozwalane. Na te największe pylenia (gładź) wyprowadzam się ze starsza najpierw na tydzień do rodziców à później na tydzień od teściów. Oby szybko skończyć ale dopiero pod koniec maja maja robić meble kuchenne więc bez kuchni to trochę ciężko żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My troche wiecej. 70 m. Ale ja robilam pokoj tzn naszą sypialnie najmiejszą mozliwa demolką i w sumie z kuchni ktora miala ok 11 m. Zrobilismy malenka sypialnie(okolo 6 m tylko na lozko) i aneks kuchenny. W sumie z tym aneksem zyje mi sie o niebo lepiej. Z tą malenką sypialnią teź, jest na prawde tylko do spania, nie ma zadnych przeszkadzających i rozpraszających rzeczy. Na jednej scianie zrobilam fototapete lasu i jest mega. U nas ciagle cos dochodzilo po drodze i sie zeszlo miesiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 09:00   #4443
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Jak tam żyjecie po majówce? Ja cała praktycznie przeleżałam w domu z chorobskiem paskudnym, ktos przyniósł do pracy wirusa i wszyscy teraz kaszlą... męża tez zaraziłam:p

Zazdroszcze Wam własnych mieszkań<3 my cały czas wynajmujemy, co prawda tez zaczęliśmy budowę domu ale na pewno zejdzie nam jeszcze że 2 lata nim się wprowadzimy... Póki co mieszkamy w maleńkiej kawalerce, gdzie ledwo starcza miejsca dla naszej dwójki, więc jak młoda podrośnie to będzie ekstremalnie ciasno
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 09:30   #4444
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

ja też kaszlę, ale już dużo mniej ...od 1 kwietnia się ciągnie
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 11:26   #4445
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
My troche wiecej. 70 m. Ale ja robilam pokoj tzn naszą sypialnie najmiejszą mozliwa demolką i w sumie z kuchni ktora miala ok 11 m. Zrobilismy malenka sypialnie(okolo 6 m tylko na lozko) i aneks kuchenny. W sumie z tym aneksem zyje mi sie o niebo lepiej. Z tą malenką sypialnią teź, jest na prawde tylko do spania, nie ma zadnych przeszkadzających i rozpraszających rzeczy. Na jednej scianie zrobilam fototapete lasu i jest mega. U nas ciagle cos dochodzilo po drodze i sie zeszlo miesiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ja żałuję że nie mamy więcej niż 58m2, ale za parę lat będziemy chcieli się przenieść do jakiegoś domku by mieć garaż i ogródek, chociażby mały, więc też nie wiąże jakiejs głębokiej przyszłości z tym mieszkaniem mimo wszystko jeśli teraz zrobimy remont to wartość mieszkania się podniesie, pod ewentualną sprzedaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Mam pytanie, w czym planujecie trzymać na początku ciuszki dzieciaków? Komoda? Szafa ? Myslalyscie już ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 11:29   #4446
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Fortuna- ja myślę,że kupimy kolejną szafę, bo wygodniej
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 11:46   #4447
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja z kolei zamierzam zakupic komode na ciuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-05, 12:47   #4448
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja mam komodę. Przy dziewczynce zadtsnawialabym się nad szafa(sukienki) ale ze jest chlopak to kupiłam ostatnio komodę. O innych meblach pomyślę dużo później tj. przy drugim dziecku. Narazie nie chce zagracać i tak małego pokoju w mieszkaniu. Komoda + łóżeczko to wszystko co planuje narazie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 13:36   #4449
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Ja mam komodę. Przy dziewczynce zadtsnawialabym się nad szafa(sukienki) ale ze jest chlopak to kupiłam ostatnio komodę. O innych meblach pomyślę dużo później tj. przy drugim dziecku. Narazie nie chce zagracać i tak małego pokoju w mieszkaniu. Komoda + łóżeczko to wszystko co planuje narazie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaka kpmode kupiłaś? y nas będzie dziewczynka ale na początek sukienki raczej nie będą jej potrzebne. Dla starszej mam już szafę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 13:56   #4450
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Kupiłam najprostszą komodę z możliwych chyba wzięłam mod Malm z Ikei

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 19:41   #4451
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Heledore wybacz że tak draze. Która wersję malm? Tzn tam jest jedną z 6 szufladami, wyższa, niższa, jedna z trzema i chyba jedna z czterema?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-05, 21:00   #4452
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Nie no spoko to tylko komoda wzięłam 6 szuflad wyższa. W zasadzie to są 4 szuflady i piąta jest dzielona na dwie mniejsze. Komodę zamierzamy przykręcić do ściany dla bezpieczeństwa.
Tak jak pisałam pokój jest mały ledwo 10m2...s może nawet nie więc nie jestem w stanie wrzucić kilku niskich mebli. Muszę iść w górę.

W tych mniejszych górnych szufladach zamierzam trzymać rzeczy pielęgnacyjne kremy, zasypki itp. Może jakieś smoczki, nakładki na sutki... Nie wiem dokładnie ale tego typu rzeczy. Wysoko żeby mi kiedyś dziecko nie wydarło tego z komody i nie zaczęło pić/zjadać.... Brrrr...

W najniższej pieluchy i rzeczy do przewijania np. podkłady. Nie kupuje przewijają. Zamierzam przewijać na podłodze/kanapie. Zamierzam pogrupować kosmetyki w koszyczkach aby wyjmować sobie zestaw do przewijania z górnej szuflady za jednym zamachem.

Pozostałe 3 szuflady na ubrania body, pajace, czapeczki, spodenki, sweterki itp. jak zmieszczę to jesienno- zimowe kombinezony też. Jak nie to poleca do przedpokoju.

Łóżeczko też będzie z szufladą. Tam zamierzam trzymać prześcieradło i podkład nieprzemakalny na materac na zmianę oraz pewnie ciuszki w większym rozmiarze których narazie nie będzie nosił.

Na zabawki kupię cis w stylu materiałowej skrzyni na zabawki i pewnie coś na książeczki jeszcze będę musieć wykombinować. Mam taki regał podobny do kallax na dwa "okienka" robi za mini stolik. może go wstawię małemu do pokoju na książeczki właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 05:11   #4453
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Heledore- przewijak potrzebny do 3 miesięcy, dla mnie był wybawieniem, bo tyle czasu odczuwałam w kręgosłupie wbicie igły do znieczulenia
-przypomniałaś mi,że moje dziecko jak zaczęło chodzić to uwielbiało otwierać szuflady, ryczał jak nie mógł wyjąć zaciśniętych paluszków- sekunda nieuwagi i palce przytrzaśnięte, cud,że nie połamał
- KOMODY O KTÓRYCH PISZECIE ponoć zabiły kilka dzieci w USA i wycofano z rynku - trzeba przykręcać do ścian. Tak pisały lipcowe mamy- podczytałam

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2018-05-06 o 05:13
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 07:13   #4454
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja nie uzywalam przewijaka. Jak juz cos to często w lazience na pralce przewijalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 09:25   #4455
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Żadna znana mi babka nie używała przewijaka nawet jak kupily. Pytałam ostatnio w pracy. Niektóre nawet nie wiedziały o czym mówię.

A komoda jak komoda. Bez przesady. Każda komoda i każda szafa/regał może spaść na dziecko jak się wspina po meblu. To chyba oczywiste że się malucha pilnuje na krok albo przykręca meble do ściany. Meble w łazience, przedpokoju, salonie tez mam przykręcone od początku. Z tym że dziecko może niebezpiecznie spaść nawet z kanapy. Trzeba uważać po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 09:32   #4456
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Żadna znana mi babka nie używała przewijaka nawet jak kupily. Pytałam ostatnio w pracy. Niektóre nawet nie wiedziały o czym mówię.

A komoda jak komoda. Bez przesady. Każda komoda i każda szafa/regał może spaść na dziecko jak się wspina po meblu. To chyba oczywiste że się malucha pilnuje na krok albo przykręca meble do ściany. Meble w łazience, przedpokoju, salonie tez mam przykręcone od początku. Z tym że dziecko może niebezpiecznie spaść nawet z kanapy. Trzeba uważać po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co racja, to racja. Ale druga sprawa, że ta seria ma faktycznie zdecydowanie za lekki tył. Powinien być bardziej dociążony wg mnie - mam taką małą, dwuszufladową komódkę jako szafkę nocną no i nawet w pustej, nie da rady przy otwartej dolnej szufladzie, wysunąć tej górnej. Od razu się przewraca. No a w dolnej szufladzie trzymam tylko aparaty, ładowarki i takie pierdoły, więc wcale to dużo nie waży. Przykręcić nie mam do czego, no chyba, że przykleje do podłogi. Ale szkoda mi podłogi
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 10:05   #4457
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018

Wiesz dla mnie plus jest chociaż taki że w malm są fabryczne uchwyty do przykręcenia komody. W wielu innych meblach też takie miałam, ale na przykład w mojej komodzie w sypialni takich uchwytów nie ma a zdecydowanie jest mniej stabilna - bo węższa. I w sumie na tyle lekka że sama ja mogę przesuwać. Tej z Ikei jednak nie ruszę sama.
Niemniej dobra uwaga - nie wkładac dużo ciężkich rzeczy do dolnej szuflady.


A z bardziej ciążowego tematu to mąż wczoraj pierwszy raz poczuł kopniaka.
Moj dzieci od dwóch dni mega szaleje kopie i wierci się jak szalony, wczoraj mi dwa razy tak przyłożył że zaczęłam się zastanawiać jak wytrzymam kolejne 20tyg z takim wiercipiętą w brzuchu haha
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-05-06 o 10:08
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 10:57   #4458
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Super pomysł na organizację ja mogę tylko dodać, że u nas przewijak Sprawdził się bardzo, starsza ma 19mc i nadal go używamy. Nie wyobrażam sobie przewijać gdzieś na podłodze czy kanapie, tzn jak nas nie ma w domu to często przewijam Mała ale wtedy jest na stojąco lub leży na kanapie. Pamiętam jak w połogu byłam obolała I dochodzilam do siebie po ciazy i ciężko mi się było schylac, przewijanie na dogodnej wysokości było więc jak zbawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
Heledore- przewijak potrzebny do 3 miesięcy, dla mnie był wybawieniem, bo tyle czasu odczuwałam w kręgosłupie wbicie igły do znieczulenia
-przypomniałaś mi,że moje dziecko jak zaczęło chodzić to uwielbiało otwierać szuflady, ryczał jak nie mógł wyjąć zaciśniętych paluszków- sekunda nieuwagi i palce przytrzaśnięte, cud,że nie połamał
- KOMODY O KTÓRYCH PISZECIE ponoć zabiły kilka dzieci w USA i wycofano z rynku - trzeba przykręcać do ścian. Tak pisały lipcowe mamy- podczytałam
Tak komody trzeba przykrecic do ściany, w usa nie mają prawa które wymagałoby takich zabezpieczen przez co nie przywiercali więc stąd te wypadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 11:16   #4459
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Kurcze ja bym się bała że mi spadnie z tego przewijaka. Patrzyłam na takie nakładane na łóżeczka i jednak to się Suwałk, telepało a na wolnostojący szkoda mi.miejsca. cóż, zawsze można dokupić raz dwa jeśli okaże się że może być przydatny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-06, 11:21   #4460
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
w usa nie mają prawa które wymagałoby takich zabezpieczen przez co nie przywiercali więc stąd te wypadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prawo nie prawo, ja też nie zamierzam kaleczyć sobie ścian, żeby przykręcić meble. Tak samo nie kupuję żadnych szafek podwieszanych. Wg mnie to mebel powinien być tak wykonany, żeby stać stabilnie i nie przewracać się bez powodu po byle otwarciu szuflady. Jak coś spadnie za czy zmieni mi się koncepcja umeblowania pokoju, to po prostu przesuwam i tyle, a nie że się okazuje, że będzie potrzebny przy okazji mega remont żeby połatać dziury. Nie wyobrażam sobie też tego przykręcania w blokach z wielkiej płyty czy tych z lat 50. W pierwszych to po prostu ciężko wykonalne, w drugich, często mebel przewraca się i tak, tyle, że z kawałkiem ściany, co widziałam na własne oczy.
Tyle, że teoria teorią, a życie życiem. Mimo to wciąż zastanawiam się, jak to było do tej pory - jakoś nie kojarzę, żebym czy ja, czy ktokolwiek inny z mojego pokolenia łaził po meblach ani też, żeby meble z tamtych czasów się same przewracały.
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 11:36   #4461
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018

Ja się wspinałam po meblach. Raz zawędrowałam na szafę pod sufit po czym darłam się jak oparzona bo bałam się zejść. Meble nie były przykręcone i się telepały. Po tym rodzice zmienili układ mebli tak by odległości były zbyt wysokie do wspinaczki i przykręcili regał do ściany metodą kombinowana bo fabrycznie nie było opcji przykręcania do ściany.

Napisałam do koleżanki która miała ta komodę kiedyś. Mówi że wyrzuciła ja bo się poobijala od odkurzacza a i dziecko ja uszkodziło i po prostu wyglądała brzydko ale nigdy nie miała problemu ze stabilnością. Miała 4 szuflady. Dodała jeszcze że kilka tych komód widziała (jest sprzątaczka w UK) i raczej nie kojarzy żadnego problemu ale też nie zawracała sobie głowy sprawdzaniem czy były przykręcane czy nie. Ona nie przykrecała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-05-06 o 12:00
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 14:46   #4462
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Prawo nie prawo, ja też nie zamierzam kaleczyć sobie ścian, żeby przykręcić meble. Tak samo nie kupuję żadnych szafek podwieszanych. Wg mnie to mebel powinien być tak wykonany, żeby stać stabilnie i nie przewracać się bez powodu po byle otwarciu szuflady. Jak coś spadnie za czy zmieni mi się koncepcja umeblowania pokoju, to po prostu przesuwam i tyle, a nie że się okazuje, że będzie potrzebny przy okazji mega remont żeby połatać dziury. Nie wyobrażam sobie też tego przykręcania w blokach z wielkiej płyty czy tych z lat 50. W pierwszych to po prostu ciężko wykonalne, w drugich, często mebel przewraca się i tak, tyle, że z kawałkiem ściany, co widziałam na własne oczy.
Tyle, że teoria teorią, a życie życiem. Mimo to wciąż zastanawiam się, jak to było do tej pory - jakoś nie kojarzę, żebym czy ja, czy ktokolwiek inny z mojego pokolenia łaził po meblach ani też, żeby meble z tamtych czasów się same przewracały.
Mieszkam w bloku z wielkiej płyty i wszystko z Ikei /każdy wyższy mebel, mam przykrecone do ścian, nawet nie dla swojego bezpieczeństwa ale dla bezpieczeństwa dzieci, problemu z przykreceniem nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 15:13   #4463
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mieszkam w bloku z wielkiej płyty i wszystko z Ikei /każdy wyższy mebel, mam przykrecone do ścian, nawet nie dla swojego bezpieczeństwa ale dla bezpieczeństwa dzieci, problemu z przykreceniem nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to może zależy, ale np u mnie zbrojenia albo jakieś totalne kamulce były średnio co centymetr tak, ze nawet z byle gwoździem byl mega problem. Jak wieszali montaż pod TV, to ściana wyglądała niczym po wybuchu granatu, zanim trafili czterema otworami w dobra przestrzeń, na której wiertło się nie lamalo. Do szafek w kuchni trzeba było robić specjalna ścianę z karton gipsu..
Wiadomo, ze bezpieczeństwo ważniejsze, ale jak mam wybór, to zdecydowanie wole stabilniejsze meble i uczenie od małego, ze wspinać się może po drabinie albo o drzewach, ale nie po meblach. A jak nie, to prxyslowiowym pasem po dupsku za każde wejście, aż zrozumie.

PS: żeby nie było, nie jestem za biciem, ale bardziej chodzi mi tu o zobrazowanie sytuacji, a nie na zasadzie kary typu mama: nie ogladasz dziś TV, a tata: masz pobaw się tabletem. Tylko właśnie przyczyna - skutek odczuwalny dla dziecka w ten sposób, ze to kara i lepiej więcej tak nie robić. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 17:39   #4464
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja uwielbiam przewijak - teraz tez będę mieć - wiem ,da się bez ale mi tak wygodniej trzeba znaleść swoje sposoby

Zaś ja nie znam nikogo kto nie używał przewijaka hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 18:00   #4465
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Wyczytalam wlasnie, ze podobno w okolicach 21 tygodnia wyksztalcaja sie kubki smakowe dziecka i potrafi rozroznic smaki slodki, slony, kwasny i gorzki. Podobno to co zjemy w jakims stopniu przenika do wod plodowych i dziecko wowczas juz poznaje te smaki i od tego w jakims stopniu zalezy, czy bedzie tolerowac to co my pozniej zjemy podczas karmienia piersia.


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-07, 10:42   #4466
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

W temacie mebli - ja pewnie dokupię jakąś niedużą komodę i tyle. W pokoju jest już potężna meblościanka w dobrym stanie (ciężka, robiona na wymiar, nie do przewrócenia; służy za coś w rodzaju spiżarni, ale miejsce na rzeczy młodego się znajdzie spokojnie). Wstawię tylko łóżeczko, niewielką komodę na jakieś podstawowe rzeczy i git.
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-07, 12:42   #4467
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cześć dziewczyny Nie odzywam się, bo jakoś ostatnio nie miałam do tego głowy, korzystałam z pięknej pogody i urlopu męża.

Odnośnie przewijaków - dla mnie bardzo ważne jest, żeby przewijać w komfortowej pozycji, także od razu ustaliliśmy z mężem, że przewijak kupujemy. Będzie sobie stał na biurku które zostało mi jeszcze z czasów wynajmu pokoju i nie będę musiała się schylać itp.

W ogóle zbliżam się już do końca kompletowania wyprawki, co mnie bardzo cieszy. Pokój dla małej jest już praktycznie gotowy, rzeczy dla siebie (koszule i biustonosze do karmienia) też kupiłam. Teraz będę mogła w końcu wypoczywać ze świadomością, że już mam prawie wszystko załatwione. Wiem, że dla niektórych z was to za wcześnie, ale ja sobie bardzo cenię ten komfort psychiczny Zwłaszcza, że zaraz nadejdą upały.

Ktoś w tym tygodniu ma jakieś usg albo wizytuje?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-07, 13:04   #4468
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ooooo biurko.... Stół.... Czemu ja durna o tym nie pomyślałam. No to kwestia przewijaka jest nadal otwarta

Gilmore ja też lubię mieć wszystko na zaś przygotowane. Zwłaszcza że stresuje mnie myśl o wychodzeniu gdzieś z dzieckiem (wiecie rozpłacze się w środku miasta i nie będę umieć uspokoić czy coś) dlatego chcę mieć wszystko plus rzeczy do przodu np. ciuszki w większym rozmiarze, zapas kosmetyków dla dziecka, zabawki 3miesiace+ itd. wiele rzeczy nie mam jeszcze kupionych ale przynajmniej wybrane (i czekam na promocję ) choć np. biustonosz do karmienia też kupiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-07, 13:13   #4469
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

U mnie kupowanie sprowadzi się do kliknięcia i opłacenia, nienawidzę łazić i oglądać stacjonarnie
Okazało się, że dostanę ciuszki po dzieciaku znajomych i łóżeczko, także to już będzie do przodu; zostanie rydwan, komoda i wszelkie duperele.
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-07, 13:18   #4470
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
U mnie kupowanie sprowadzi się do kliknięcia i opłacenia, nienawidzę łazić i oglądać stacjonarnie

Okazało się, że dostanę ciuszki po dzieciaku znajomych i łóżeczko, także to już będzie do przodu; zostanie rydwan, komoda i wszelkie duperele.

A to ja mam odwrotnie z zakupami, lubię pójść, pooglądać, pomacać Online też czasem kupuję, ale takie drobniejsze rzeczy (np. prześcieradła do kosza Mojżesza).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-29 14:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.