Tabletki a cykl - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-14, 17:19   #1
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30

Tabletki a cykl


Dziewczyny szukam wątku, ale nie wiem pod co moje pytanie podpiąć

Jak to jest z tym cyklem biorąc tabletki anty? Przez 4 miesiące brałam Vines po których czułam się zle i miałam plamienia, gin zmieniła mi na Regulon i czuje się znacznie lepiej ale... jeszcze przed braniem tabletek podałam prolaktyne i była wysoka bardzo, miałam rezonans i wyszedł Ok, potem kolejne badanie prolaktyny - wyszło niższe.

Problem w tym, że teraz endokrynolog zleciła mi kilka badań prolaktyny i związanych z nią rzeczy w 3 - 5 dniu cyklu.

Sęk w tym, że dziś mam 2 dzień bez tabletki anty, ale okresu nie mam jak mam więc policzyć cykl? Jutro jest 3 dzień cyklu choć nie ma okresu, czy mam czekać aż nadejdzie? A co jeśli nie będzie trwał 3 dni? Przy Vines miałam tylko lekkie plamki podczas tabletek placebo.

Pomóżcie, bo już zgłupiałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 08:14   #2
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Tabletki a cykl

Krwawienie może się pojawić w dowolnym momencie tabletek placebo (lub wcale). Przy przyjmowaniu antykoncepcji pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień przyjmowania tabletek hormonalnych, nie tabletek placebo. Jeśli nie pojawi się krwawienie lub jeśli będzie to tylko lekkie plamienie to nie ma to żadnego znaczenia, badania i tak możesz zrobić na 3 tabletce hormonalnej.

Normalnie pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia, ale jeśli krwawienie nie występuje to jedynym punktem odniesienia może być tylko rozpoczęcie nowego opakowania tabletek.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 12:55   #3
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Tabletki a cykl

Autorko ale mam nadzieję że powiedziałaś lekarce że przyjmujesz tabletki anty? Czy po prostu je odstawiłaś i zastanawiasz się który to dzień cyklu? Bo to będzie w tym akurat przypadku tak jak pisze lightangel 3 dzień w którym bierzesz (albo powinnaś jeśli odstawiłaś je na czas badania) wziąć tabletkę z nowego opakowania, łatwo to obliczyć. Tak pytam bo kiedyś też miałam wysoką prolaktynę i źle znosiłam te leki bardzo, potem zaczełam hormonalną antykoncepcję i mi się uspokoiła ta prolaktyna. Nie wiem jeszcze czy na dłużej bo jak na razie nie miałam dłuższej przerwy bez anty, miałam tylko kilka zmian tabletek w tym też wkładkę.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 14:02   #4
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki a cykl

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Autorko ale mam nadzieję że powiedziałaś lekarce że przyjmujesz tabletki anty? Czy po prostu je odstawiłaś i zastanawiasz się który to dzień cyklu? Bo to będzie w tym akurat przypadku tak jak pisze lightangel 3 dzień w którym bierzesz (albo powinnaś jeśli odstawiłaś je na czas badania) wziąć tabletkę z nowego opakowania, łatwo to obliczyć. Tak pytam bo kiedyś też miałam wysoką prolaktynę i źle znosiłam te leki bardzo, potem zaczełam hormonalną antykoncepcję i mi się uspokoiła ta prolaktyna. Nie wiem jeszcze czy na dłużej bo jak na razie nie miałam dłuższej przerwy bez anty, miałam tylko kilka zmian tabletek w tym też wkładkę.


Moja endo wie o nich ale kazała mi zrobić badanie w 3-5 dzień cyklu bo wtedy wychodzi prawdziwy wynik prolaktyny. Nie odstawiłam anty, tylko skończyłam opakowanie i właśnie jestem na 7 dniowej przerwie między opakowaniami, ale okresu brak. Dlatego też nie wiem kiedy mam iść zrobić badanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 16:08   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki a cykl

Cytat:
Napisane przez _Samanta Pokaż wiadomość
Moja endo wie o nich ale kazała mi zrobić badanie w 3-5 dzień cyklu bo wtedy wychodzi prawdziwy wynik prolaktyny. Nie odstawiłam anty, tylko skończyłam opakowanie i właśnie jestem na 7 dniowej przerwie między opakowaniami, ale okresu brak. Dlatego też nie wiem kiedy mam iść zrobić badanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zrób badania przy 3-5 tabletce aktywnej. Ktoś już wyżej też dał taka odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 19:00   #6
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki a cykl

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Zrób badania przy 3-5 tabletce aktywnej. Ktoś już wyżej też dał taka odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ok, dziękuje dziewczyny za pomoc ❤️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 10:52   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tabletki a cykl

Nie ma cyklu przy tabletkach.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-18, 07:16   #8
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Tabletki a cykl

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie ma cyklu przy tabletkach.
Nie ma naturalnego cyklu, jest sztuczny cykl który regulują tabletki.

Właśnie dlatego w przypadku przyjmowania tabletek za pierwszy dzień cyklu uważa się dzień z pierwszą tabletką czynną z opakowania.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 09:23   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tabletki a cykl

Ale wszelkie wytyczne dotyczące dni cyklu dla konkretnych badań dotyczą cyklu naturalnego.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 17:17   #10
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki a cykl

Dziewczyny powracam z tematem, ale tym razem pytanie jak liczyć cykl po odstawieniu tabletek? Pierwsze krwawienie jest z odstawienia czyli to odpada i dopiero od kolejnego? A co jeśli miesiaczka zaniknie na kilka miesięcy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 17:49   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki a cykl

Cytat:
Napisane przez _Samanta Pokaż wiadomość
Dziewczyny powracam z tematem, ale tym razem pytanie jak liczyć cykl po odstawieniu tabletek? Pierwsze krwawienie jest z odstawienia czyli to odpada i dopiero od kolejnego? A co jeśli miesiaczka zaniknie na kilka miesięcy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hm, ja liczyłam w ten sposób, że pierwszy dzień ostatniego krwawienia z odstawienia potraktowałam jako pierwszy dzień cyklu (to był 3.01.), więc ok. 3.02. spodziewałam się pierwszej miesiączki i tak mi się to utrzymuje do teraz.

Jeśli cykle będą nieregularne lub okres nie będzie przychodził, to nie ma sensu bardzo dokładnie wyliczać cyklu. Owulacji i tak nie przewidzisz. Zapisuj krwawienia, plamienia itd., jakbyś chciała to później skonsultować z lekarzem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-05, 18:53   #12
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki a cykl

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hm, ja liczyłam w ten sposób, że pierwszy dzień ostatniego krwawienia z odstawienia potraktowałam jako pierwszy dzień cyklu (to był 3.01.), więc ok. 3.02. spodziewałam się pierwszej miesiączki i tak mi się to utrzymuje do teraz.

Jeśli cykle będą nieregularne lub okres nie będzie przychodził, to nie ma sensu bardzo dokładnie wyliczać cyklu. Owulacji i tak nie przewidzisz. Zapisuj krwawienia, plamienia itd., jakbyś chciała to później skonsultować z lekarzem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wiesz ja go ogólnie nie liczę, tylko muszę badać prolaktyne i cykl mi jest do tego potrzebny bo mam wykonywać badanie w dane dni cyklu, stąd moja ciekawość zostały mi 3 tabletki i chcę odstawić, przynajmniej na jakiś czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 10:25   #13
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Tabletki a cykl

Ja przy odstawianiu za pierwszy dzień cyklu uznałam pierwszy dzień krwawienia, czyli dokładnie tak jak robi się to w przypadku normalnego cyklu. Nie jest to może idealne rozwiązanie, bo pierwsze krwawienie nie jest okresem, ale dla mnie dawało najlepszy punkt odniesienia.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-06 11:25:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.