Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka ! - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-30, 21:26   #4891
aniama6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

O właśnie tak jak Folinka pisze, kuzynka rodziła w Wlk Brytani, miała dzwonić i kazali czekać na skurcze. Myśmy tu w Polsce stresy przezywali bo jednak u nas inaczej. A właśnie Folinko jak jest u Was z chodzeniem na Ktg w zwykłej fizjologicznej ciąży? Chodzi się? Ja mam zalecenie niby od dnia terminu ale do tego czasu i tak mam jeszcze 2 wizyty a poza tym mam nadzieje wielką ze nie doczekam a jak doczekam to w mojej sytuacji pójdę, niech mnie najwyżej tną, ale podoba mi się prowadzenie ciazy w Wlk Brytani i ciekawi mnie jak z tą końcówka jest.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aniama6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 21:28   #4892
cambria04
Rozeznanie
 
Avatar cambria04
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Ja tak na chwilę, podczytuje Was na bieżąco i bardzo kibicuję młodym mamusiom Świetnie sobie radzicie, a że czasem są trudniejsze chwile to normalne. Strasznie mnie stresuje, że co wejdę na wizaż to jakiś poród w toku jak ja zaraz za Folinką na liście, a nawet w karcie mam też tp 3 lipca. Jeszcze walczę z katarem... Robiliśmy pieczone i tak się objadłam, że ruszać się nie mogę
Cytat:
Napisane przez odowska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wody mi zaczęły odchodzić. Nie chlusnęło, ale sączą się powoli, skurczy brak, więc mogę coś w miarę gramotnie Wam napisać. Powoli się ogarniamy i będziemy się zbierać do szpitala. Trochę popłakałam, bo za wcześnie i w ogóle zaczęło się tak samo jak z Młodym. Strach, że skończy się tak samo ciągle mam spory. Ale cóż, pęcherza mi nie zszyją, za uszy Juniora nie wyciągnę, mam nadzieję, że tym razem dziecko zejdzie ładnie do kanału a macica da radę go wypchnąć. Trzymajcie kciuki, bo jak pisałam skurczy brak. Jakieś bóle pleców, ale to nie to. W dodatku nie mogę oddychać przez nos i jestem osłabiona. No łatwo nie będzie Właśnie wysłałam Tż po czarne oliwki do sałatki ze szpinaku i pomidorów, ale nie jestem pewna czy ją zjem teraz.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Aha i jeszcze Wam miałam pisać - niewykluczone, że odezwę się dopiero po wyjściu ze szpitala, bo z reguły nie używam telefonu do wizażu i Fb, więc w razie czego się nie martwcie.
ODO trzymam kciuki! A to się pośpieszył Twój kurczaczek, może uda się SN tak jak chciałaś dużo zdrowia dla Was!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cambria04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 21:44   #4893
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Czyżby skurcze krzyżowe...?
Informuj nas
A na serio odpocznij!



Nie, nie udusi się. Przecież tlen dostaje przez pępowinę. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale tak ja to rozumiem.
Wody mogą czasem chlusnąć, owszem, ale to nie znaczy, że na bank wszystkie do zera odpłynęły. Jak trochę odpłynie, to główka się wstawia bardziej zwykle i zatyka znowu
Jeśli wody czyste, to bez pośpiechu można się zbierać do szpitala, lepiej niech sprawdzą, ale nie zdziw się, jeśli Cię nie przyjmą do porodu. W uk dłużej czekają na naturalne skurcze. Zresztą, nie jest u Ciebie tak, że cokolwiek się dzieje, to masz najpierw zadzwonić na ip? Mówisz co się dzieje i oni decydują czy masz przyjechać czy nie. Położna powinna Ci powiedzieć, na jaki nr masz dzwonić i pewnie jest na pierwszej stronie karty ciąży.
Umylam się i trochę ten ból jest mniejszy więc nie jest źle

Co do wód to oczywiście masz rację

A Beniowi jak tak dobrze tańce idą to niech już wychodzi i zatańczy poza brzuszkiem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 21:50   #4894
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez aniama6 Pokaż wiadomość
O właśnie tak jak Folinka pisze, kuzynka rodziła w Wlk Brytani, miała dzwonić i kazali czekać na skurcze. Myśmy tu w Polsce stresy przezywali bo jednak u nas inaczej. A właśnie Folinko jak jest u Was z chodzeniem na Ktg w zwykłej fizjologicznej ciąży? Chodzi się? Ja mam zalecenie niby od dnia terminu ale do tego czasu i tak mam jeszcze 2 wizyty a poza tym mam nadzieje wielką ze nie doczekam a jak doczekam to w mojej sytuacji pójdę, niech mnie najwyżej tną, ale podoba mi się prowadzenie ciazy w Wlk Brytani i ciekawi mnie jak z tą końcówka jest.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wody mi o
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 21:51   #4895
emma90
Wtajemniczenie
 
Avatar emma90
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 842
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Wody mi o


Czyżby synek miał racje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
emma90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 21:56   #4896
RudyKotBialyKot
Raczkowanie
 
Avatar RudyKotBialyKot
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 401
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Dzień dobry!


Popieram dziewczyny - lepiej spokojnie poczekać w domu
Tak w ogole czy tuz przed terminem zatrzymanie na oddziale to standard czy gest tej lekarki/ szpitala? Wiesz może?
W ogóle piękna waga Kluski


Bądź dzielna! czy powiedzieli Wam jakie są prognozy na wyjście? Poniedziałek?



Polu, coś czuje ze wszystko niebawem się rozkręci Scenariusz syna - mistrzostwo . Całkiem nieźle by było .

Ja dziś jestem mega niemrawa i senna. Maluszek tez - rusza się, ale nie szaleje. Wszyscy do mnie dzwonią i pytają czy nie rodzę i jaki mamy plan w związku ze strajkami, co dodatkowo mnie stresuje bo nie mamy żadnego planu.
Tz zaproponował byśmy pojechali do W-wy w razie "w" jak będzie tragedia na koniec tygodnia, ale ja sobie tego totalnie nie wyobrażam
Akurat w tym szpitalu gdzie byłam mają takie procedury, że skoro przyjechałam z powodu słabszych ruchów to proponują przyjęcie na oddział mimo dobrych wyników ktg i usg. Mają dużo miejsc więc proponują

Jak daleko macie do Warszawy? I ewentualnie który szpital byś brała pod uwagę? Pytam z ciekawości bo ja tu rodzę i miałam ogromny dylemat, który szpital wybrać ale w końcu padło na praski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Rudy Kocie cieszę się, że jednak Kociątko się rozbrykało waga piękna, wyjściowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Odo - powodzenia i szybkiego porodu wracaj do nas z dobrymi wiadomościami. Mocno trzymam kciuki za Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RudyKotBialyKot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 21:59   #4897
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Wody mi o

Odeszły??? Pola jedziesz do szpitala?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 21:59   #4898
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
kropko, powiedziałabym, że to zależy od Twojego podejścia... Jeśli jesteś zdecydowana na kp, to nie, nie robi sobie smoczka z piersi! Nie ma czegoś takiego, bo to smoczek jest namiastką piersi, a nie odwrotnie. On potrzebuje Ciebie, Twojej bliskości, a przede wszystkim robi teraz zamówienie na mleko
Podanie smoczka lub butelki w pierwszych 6 tyg to duże ryzyko zapoczątkowania końca laktacji.
Oddam jeszcze głos specjaliście
https://www.hafija.pl/2012/03/nowona...elegnowac.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Liczylam troche na Twoje słowa, które mnie pokrzepia i wesprzą! Dziękuję! Smoczka tak jak juz pisalam, nie chce podawać, albo przynajmniej nie chce za wczesnie podawać.
Myślę, że Kropek ma po prostu dzisiaj taki dzień. I daje mi troche popalić. Ale potem patrzy na mnie tymi swoimi oczkami i wszystko sie rozplywa w niepamięć...
Heh a to dopiero początek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:06   #4899
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

J

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Odeszły??? Pola jedziesz do szpitala?

pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:08   #4900
RudyKotBialyKot
Raczkowanie
 
Avatar RudyKotBialyKot
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 401
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
J

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------




Pola - co Ty takim szyfrem lecisz kciuki za szybki i łatwy poród

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RudyKotBialyKot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:09   #4901
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
J

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------




O cholera! Twój synek to miał przeczucie!
Trzymam kciuki!

Czyli dziś Pola, Odo jest jeszcze jedna lipcówka która się tutaj nie udziela ale mam z nią kontakt ze staraczkowego wątku, też chyba już rodzi, bo. Od wczoraj jest w szpitalu, chcieli uspokoić akcje ale ciężko...
Znajoma czerwcówka też od rana walczy, miała termin na dziś

Zaczynam miec pełne gacie.. Haha
Ale ja dziś nie mogę rodzic, nazarlam się jak prosiaczek kiełbaski i karkówki z grilla i do tego tonę chleba pieczonego z tartym czosnkiem haha no nie mogę dziś rodzic haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 22:16   #4902
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
J

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------








Oj Pola nareszcie! Kciuki, bądź dzielna i melduj nam wszystko!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:16   #4903
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Poluś powodzenia Oby poszło szybko i jak najmniej boleśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:17   #4904
pozytywnaj
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 001
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Pola powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pozytywnaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:23   #4905
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Chyba nie zasnę prędko, nie dość, że Wy rodzicie to jeszcze za ścianą dziewczyna z którą leżałam na przedporodowej. A, no i jeszcze co chwilę zerkam na Szymcia czy wszystko ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:37   #4906
Radena
Zadomowienie
 
Avatar Radena
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 776
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Mi odeszły wody za szybko z Młodą. Było to z niedzieli na poniedziałek,pojechałam do szpitala, zostawili mnie i urodziłam dopiero w czwartek. Mi to wtedy poważnie te wody chlusnely. Dostawalam ciągle duże ilosci kroplowek z sola fizjo, coś na oslabienie skurczy itd. Mialam afi 6 po tym odplynieciu, a poniżej 5 już jest nie za dobrze. Ale moja B.nie miała nawet 35 tygodni w brzuszku,wiec mnie trzymali zeby jeszcze troche przypakowala. Jakimś cudem dotrwalam do tych 35+0. Więc poród taki pewny nie jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:53   #4907
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

O ja Pila trzymam kciuki!
Moze jeszcze zdazycie urodzic w czerwcu

Blanka moim ostatnim posilkiem przed porodem byl big mac dobrze ze nie pytali na porodowce co ostatnio jadlam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:58   #4908
ovejita
Wtajemniczenie
 
Avatar ovejita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 057
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Pola,
Cytat:
Napisane przez RudyKotBialyKot Pokaż wiadomość
Akurat w tym szpitalu gdzie byłam mają takie procedury, że skoro przyjechałam z powodu słabszych ruchów to proponują przyjęcie na oddział mimo dobrych wyników ktg i usg. Mają dużo miejsc więc proponują

Jak daleko macie do Warszawy? I ewentualnie który szpital byś brała pod uwagę? Pytam z ciekawości bo ja tu rodzę i miałam ogromny dylemat, który szpital wybrać ale w końcu padło na praski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Dziękujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Odo - powodzenia i szybkiego porodu wracaj do nas z dobrymi wiadomościami. Mocno trzymam kciuki za Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo, za dużo. 180km
Tylko mamy tam rodzinę i to jest plus. Ale jakoś totalnie nie widzę tej opcji - to raczej takie gadanie mój brat, który na co dzień mieszka w stolicy, jest teraz na weekend u nas y i śmieje się żebym się zabrała razem z nim

Bratowa, która będzie rodzić za 2 msc wybrała szpital na Madalińskiego.

Dziewczyny czy po przytulankach z mężem macie skurcze? Jak długo Wam się utrzymują? Bo mnie już trochę męczą i zastanawiam się czy i jak dlugo liczyć. Nie przybierają na sile, są dość lekkie wiec chyba po prostu pójdę spać.

Edytowane przez ovejita
Czas edycji: 2018-06-30 o 22:59
ovejita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 23:29   #4909
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Ale ja piszę o Wielkiej Brytanii. Zdanie wcześniej niż pogrubiłaś
aaaaaa
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 23:59   #4910
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Haha, to nam Pola podgrzała atmosferę. Biedna zestresowała się nam jak to ona.

Pola, mocne kciuki!!! Żeby było tak jak synek wymyślił - szybko i gładko! Ale się ucieszy z daty!

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Mi nawet jak przebili pęcherz to wszystkie wody nie odeszły od razu.
Na pewno jeżeli w ciągu 6 godz od odejścia wód się nie urodzi to podają antybiotyk.

Szymek chrapie już 3 godz pod lampami. Mój dzielny chłopak. A Ewuśka pojechała z tatą do dziadków i też jest dzielna, podobno już pięknie zasypia i je ładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzielne dzieciaki!
Cytat:
Napisane przez aniama6 Pokaż wiadomość
O właśnie tak jak Folinka pisze, kuzynka rodziła w Wlk Brytani, miała dzwonić i kazali czekać na skurcze. Myśmy tu w Polsce stresy przezywali bo jednak u nas inaczej. A właśnie Folinko jak jest u Was z chodzeniem na Ktg w zwykłej fizjologicznej ciąży? Chodzi się? Ja mam zalecenie niby od dnia terminu ale do tego czasu i tak mam jeszcze 2 wizyty a poza tym mam nadzieje wielką ze nie doczekam a jak doczekam to w mojej sytuacji pójdę, niech mnie najwyżej tną, ale podoba mi się prowadzenie ciazy w Wlk Brytani i ciekawi mnie jak z tą końcówka jest.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, nie chodzi się na żadne ktg. Tylko u położnej raz w tyg standardowe ciśnienie, mocz, badanie położenia dziecka i tętna. Czyli jest wizyta w okolicach tp, tydzień po (wtedy jest oferowany masaż szyjki) i jeśli dalej nic nie ruszy to równo 12 dni po tp idzie się do szpitala na wywołanie z założeniem, żeby do tych 14 dni po tp urodzić. Niby mogłoby się wydawać, że tej opieki jest mniej, jest gorsza tak jak jeszcze z tym, że po niepowikłanym porodzie wychodzi się do domu po kilku godzinach, ale z drugiej strony to są plusy, że nie ma tyle trzęsienia się nad każdym drobiazgiem i nie ma tyle stresów! Poza tym w razie każdych wątpliwości wszędzie podkreślają, żeby dzwonić do położnej, do szpitala, możesz przyjechać na ktg, jeśli Cię martwi mała aktywność dziecka lub przeciwnie nagle gwałtowne ruchy. I po porodzie też w domu jest wizyta położnej na drugi dzień, potem chyba czwarty czy szósty, nie pamiętam. Jeśli potrzebujesz, to pomoc rzeczywiście jest na wyciągnięcie ręki. Kiedyś mnie to wszystko martwiło, teraz cieszy. Do żółtaczki chyba też aż tak ogromnej wagi nie przywiązują, traktując to jako proces fizjologiczny (położna jednak kontroluje oczywiście), a jeśli chodzi o odrobienie spadku wagi, to wyznacznik jest taki, że do 14 dni po porodzie (kolejna wizyta położnej) dziecko musi wrócić do wagi urodzeniowej. Heh, pytałaś o końcówkę, a ja się rozpisałam jeszcze trochę o początkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 00:09   #4911
aniama6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Haha, to nam Pola podgrzała atmosferę. Biedna zestresowała się nam jak to ona.

Pola, mocne kciuki!!! Żeby było tak jak synek wymyślił - szybko i gładko! Ale się ucieszy z daty!

Dzielne dzieciaki!
Nie, nie chodzi się na żadne ktg. Tylko u położnej raz w tyg standardowe ciśnienie, mocz, badanie położenia dziecka i tętna. Czyli jest wizyta w okolicach tp, tydzień po (wtedy jest oferowany masaż szyjki) i jeśli dalej nic nie ruszy to równo 12 dni po tp idzie się do szpitala na wywołanie z założeniem, żeby do tych 14 dni po tp urodzić. Niby mogłoby się wydawać, że tej opieki jest mniej, jest gorsza tak jak jeszcze z tym, że po niepowikłanym porodzie wychodzi się do domu po kilku godzinach, ale z drugiej strony to są plusy, że nie ma tyle trzęsienia się nad każdym drobiazgiem i nie ma tyle stresów! Poza tym w razie każdych wątpliwości wszędzie podkreślają, żeby dzwonić do położnej, do szpitala, możesz przyjechać na ktg, jeśli Cię martwi mała aktywność dziecka lub przeciwnie nagle gwałtowne ruchy. I po porodzie też w domu jest wizyta położnej na drugi dzień, potem chyba czwarty czy szósty, nie pamiętam. Jeśli potrzebujesz, to pomoc rzeczywiście jest na wyciągnięcie ręki. Kiedyś mnie to wszystko martwiło, teraz cieszy. Do żółtaczki chyba też aż tak ogromnej wagi nie przywiązują, traktując to jako proces fizjologiczny (położna jednak kontroluje oczywiście), a jeśli chodzi o odrobienie spadku wagi, to wyznacznik jest taki, że do 14 dni po porodzie (kolejna wizyta położnej) dziecko musi wrócić do wagi urodzeniowej. Heh, pytałaś o końcówkę, a ja się rozpisałam jeszcze trochę o początkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


O to tym lepiej ze opisujesz tez jak jest po. Mnie się podoba to prowadzenie w UK, choć niektóre polskie standardy tez, np krzywa cukrowa czy GBS uważam ze są ważne. Ja sobie dość wyluzowaną lekarkę znalazłam i jestem zadowolona, ale teraz na końcówce czasem mam stres ze może zbyt luźno podchodzę i czekam zamiast mieć juz np umówione cc skoro jest na nie duża szansa. A po porodzie to właśnie tez mnie dziwi ze wszędzie żółtaczki, słabe przybieranie itp, może taki zbieg okoliczności, bo tak w swojej praktyce tego nie widziałam. A z drugiej strony ten dzień czy demwa dłużej to po tygodniu nawet pewnie się nie pamięta ze był. A u mnie bezsenność- no musi być conajmniej raz w tygodniu i koniec. Trudno. Może jeszcze zdążę odespać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aniama6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 00:10   #4912
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez Camelitos Pokaż wiadomość
Umylam się i trochę ten ból jest mniejszy więc nie jest źle

Co do wód to oczywiście masz rację

A Beniowi jak tak dobrze tańce idą to niech już wychodzi i zatańczy poza brzuszkiem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Pomogłam mu szukać drogi skacząc i kręcąc się na piłce 45 min


Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Liczylam troche na Twoje słowa, które mnie pokrzepia i wesprzą! Dziękuję! Smoczka tak jak juz pisalam, nie chce podawać, albo przynajmniej nie chce za wczesnie podawać.
Myślę, że Kropek ma po prostu dzisiaj taki dzień. I daje mi troche popalić. Ale potem patrzy na mnie tymi swoimi oczkami i wszystko sie rozplywa w niepamięć...
Heh a to dopiero początek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wal jak w dym w razie czego
Hehe, oj tak, to dopiero początek W gorszych chwilach pomyśl, że teraz nie ma nic ważniejszego, te dni nigdy nie wrócą i warto je spędzić na luzie. Co innego miałoby być ważniejsze niż tulenie maleństwa, które tego potrzebuje tak bardzo?


Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Ale ja dziś nie mogę rodzic, nazarlam się jak prosiaczek kiełbaski i karkówki z grilla i do tego tonę chleba pieczonego z tartym czosnkiem haha no nie mogę dziś rodzic haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eee, czemu nie? Najadłaś się, to będziesz miała dużo siły!

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy po przytulankach z mężem macie skurcze? Jak długo Wam się utrzymują? Bo mnie już trochę męczą i zastanawiam się czy i jak dlugo liczyć. Nie przybierają na sile, są dość lekkie wiec chyba po prostu pójdę spać.
Ja niestety nie... Jak nie możesz spać, to zawsze możesz coś policzyć, ale jak możesz to śpij
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 00:48   #4913
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

6
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 01:48   #4914
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

No no Pola powodzenia ale Ci synek wywróżył

Odowska, Tobie również powodzenia, może jednak będzie inaczej niż z synem. Czekamy na wieści.


Ovejita ja po przytulankach miałam skurcze albo bardziej taki ból okresowy, ale po kilku minutach przechodziło.

Co do porodu w Warszawie to ja gdybym miała jechać do Wawy to albo do Madalińskiego (choć opinie są różne, ale leżałam tam z synkiem na neonatologii, więc mam też pewien sentyment) albo Żwirki i Wigury.

Czuję się trochę jak matka karmiąca noworodka, bo nie śpię w nocy . Syncio ma jakieś koszmary i chyba boli go brzuch więc tulę go na fotelu i obmyślam jak za jakiś czas będę jednocześnie jego przytulać i karmić małą. To prawie jakbym miała bliźniaki tylko jeden jest sporo za duży na takie tulenie


Dziewczyny, które już urodziły i są w domku-jak karmicie się w nocy? Na fotelu czy w łóżku? Macie kupę przy każdym posiłku?

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle

Edytowane przez asiaczek
Czas edycji: 2018-07-01 o 01:52
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 05:11   #4915
ovejita
Wtajemniczenie
 
Avatar ovejita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 057
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Dzień dobry!
Mi udało się usnąć. Bóle jak na okres mam leciutko, także to po prostu chyba reakcja na męża

Ciekawe jak tam Odo i Pola
ovejita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 05:22   #4916
Radena
Zadomowienie
 
Avatar Radena
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 776
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Hej,a ja wstałam,bo jakoś brzuch mi sie spiął i nie chce sie rozluźnić :-/ wzielam nospe i magnez,zjadlam oponkę od teściowej i czekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 05:39   #4917
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Pola urodzila!!!! Wrzucila zdjecie Malwinki na fb
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
No no Pola powodzenia ale Ci synek wywróżył

Odowska, Tobie również powodzenia, może jednak będzie inaczej niż z synem. Czekamy na wieści.


Ovejita ja po przytulankach miałam skurcze albo bardziej taki ból okresowy, ale po kilku minutach przechodziło.

Co do porodu w Warszawie to ja gdybym miała jechać do Wawy to albo do Madalińskiego (choć opinie są różne, ale leżałam tam z synkiem na neonatologii, więc mam też pewien sentyment) albo Żwirki i Wigury.

Czuję się trochę jak matka karmiąca noworodka, bo nie śpię w nocy . Syncio ma jakieś koszmary i chyba boli go brzuch więc tulę go na fotelu i obmyślam jak za jakiś czas będę jednocześnie jego przytulać i karmić małą. To prawie jakbym miała bliźniaki tylko jeden jest sporo za duży na takie tulenie


Dziewczyny, które już urodziły i są w domku-jak karmicie się w nocy? Na fotelu czy w łóżku? Macie kupę przy każdym posiłku?

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
Ja karmie w nocy na łóżku. W dzien zazwyczaj też. Pokoik wyglada jak po wojnie troche wiec nie czuje sie tam jakos dobrze aktualnie. Musze go posprzatac
Staram sie go przewijac co karmienie, no chyba że chce co 10min, to wtedy nie. Pieluch jest zazwyczaj pelna. Czasem słyszę jak zaraz po jedzeniu przywali z armaty, ale nie turlam go po jedzeniu tylko czekam na kolejną partyjke- przewijam i jemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 05:56   #4918
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Dziewczyny szybko poszlo,urodziłam Malwinke 3.20,syn to.jakis wrozbita jest

Szybko poszło,mialam.skurcze z krzyża,niby.slabe,a mnie bardzo bolało,położone nie wierzyly,ze szybko urodze ,bo.alabe skurcze się pisaly.
Ale byly bardzo bolace.Mąż byl ze mna pd 1.45 choć początkowo kazaly mu jechać do domu,ale on został w aucie.

Bardzo mnie bolalo i.o 3 poprosilam męża,aby zawolal polozna,bo nie wiem,czy rodze.Okazalo się ze mam.już 9 cm i polozyli mnie na.lozko.
Niestety nacieli.
Mslutka waży ok 3150,chyba 56 cm.Po obchodzie Wam napiszę.
Malutka juz ssala

---------- Dopisano o 06:56 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Dzięki za kciuki!p

Sorki za dziwne wiadomości,ale szwankowala mi.klawiatura.

Boli mnie pupa i przód szynka będzie
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 06:03   #4919
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szybko poszlo,urodziłam Malwinke 3.20,syn to.jakis wrozbita jest

Szybko poszło,mialam.skurcze z krzyża,niby.slabe,a mnie bardzo bolało,położone nie wierzyly,ze szybko urodze ,bo.alabe skurcze się pisaly.
Ale byly bardzo bolace.Mąż byl ze mna pd 1.45 choć początkowo kazaly mu jechać do domu,ale on został w aucie.

Bardzo mnie bolalo i.o 3 poprosilam męża,aby zawolal polozna,bo nie wiem,czy rodze.Okazalo się ze mam.już 9 cm i polozyli mnie na.lozko.
Niestety nacieli.
Mslutka waży ok 3150,chyba 56 cm.Po obchodzie Wam napiszę.
Malutka juz ssala

---------- Dopisano o 06:56 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Dzięki za kciuki!p

Sorki za dziwne wiadomości,ale szwankowala mi.klawiatura.

Boli mnie pupa i przód szynka będzie
Poluś gratuluję

Twój syn ma jakieś zdolności do przepowiadania.

Nacięciem się nie przejmuj, czasami tak jest lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 06:21   #4920
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szybko poszlo,urodziłam Malwinke 3.20,syn to.jakis wrozbita jest

Szybko poszło,mialam.skurcze z krzyża,niby.slabe,a mnie bardzo bolało,położone nie wierzyly,ze szybko urodze ,bo.alabe skurcze się pisaly.
Ale byly bardzo bolace.Mąż byl ze mna pd 1.45 choć początkowo kazaly mu jechać do domu,ale on został w aucie.

Bardzo mnie bolalo i.o 3 poprosilam męża,aby zawolal polozna,bo nie wiem,czy rodze.Okazalo się ze mam.już 9 cm i polozyli mnie na.lozko.
Niestety nacieli.
Mslutka waży ok 3150,chyba 56 cm.Po obchodzie Wam napiszę.
Malutka juz ssala

---------- Dopisano o 06:56 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Dzięki za kciuki!p

Sorki za dziwne wiadomości,ale szwankowala mi.klawiatura.

Boli mnie pupa i przód szynka będzie
Gratulacje!!! Poszło piorunem, świetnie sobie dałaś radę ♡ a Syn to naprawdę jakiś wróżbita

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-01 19:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.