Mamy październikowe 2018 cz. III - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 14:20   #2131
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem, już jakiś czas temu miałam nie kupować, ale jakoś tak samo poszło Nic nie poradzimy, że te wszystkie ciuszki są takie śliczne i słodkie i ciężko się oprzeć
Ale dzisiaj cieplutko Zrobię chyba na obiad zupkę pomidorową Nie chce mi się mięsa ani nic cięższego.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Uwielbiam pomidorową Dziś natomiast zrobiłam sobie zupę serową z koperkiem i teraz chyba z kanapy nie wstanę - tak się najadłam
Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
Wczoraj pojechałam kupić dla siebie sukienkę na wesele. Oczywiście nic nie znalazłam za to wróciłam z 4 pajacykami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam to Ciągle wracam z jakimiś rzeczami dla dziecka, a nie dla mnie Ostatnio zrobiłam postęp, ponieważ kupiłam sobie jeansy ciążowe
Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Foto


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:25   #2132
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
Uwielbiam pomidorową Dziś natomiast zrobiłam sobie zupę serową z koperkiem i teraz chyba z kanapy nie wstanę - tak się najadłam
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj przepis! Zupa serowa brzmi pysznie
awusia, śliczne rzeczy
Mila, robię pomidorówke na wywarze z mięsa i warzyw, zabielam lekko śmietanka 30%


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:36   #2133
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie boicie się trochę robić takich zapasów?
Może się nie znam, ale ciężko mi oszacować jak szybko Młody będzie przybierał na wadze. Wiadomo, że 56 i 62 muszą być w zapasie, ale nie chcę kompletować zestawów na 68, bo to już wolę zrobić na bierząco jak będę wiedziała jakie jest dziecko i jak rośnie
Mojej koleżanki syn rozm. 56 nosił 2 tygodnie, 62 chyba z 3 czy 4 miesiące, a później jak wystrzelił to prawie od razu na 74 i rzeczy na 68 założyła po razie.

Z resztą sam rozmiar 62 jest zupełnie inny ze Smyka niż np. z Lidla gdzie to już jak 68


Ja nie mam nic na 68 w sensie nie kupowałam mam może jedne body i jednego pajaca które dostałam po kimś. Kupię jak młoda podrośnie na bieżąco pewnie i tak będę nałogowo jej kupować ciuszki wiec bez problemu uzupełnię garderobę w razie potrzeby.


Awusia co tam masz za kosmetyki i kremy ? Widzę płyn do kąpieli hipp a reszta ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:40   #2134
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Daj przepis! Zupa serowa brzmi pysznie
awusia, śliczne rzeczy
Mila, robię pomidorówke na wywarze z mięsa i warzyw, zabielam lekko śmietanka 30%


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
☠2 serki topione kremowe (bez dodatków)☠
● 2 marchewki
● por☠
● 2 łyżki mąki
● 2 łyżki kwaśnej śmietany
● 2 drobiowe kostki rosół owe
● sól☠
● biały pieprz☠
● gruby makaron

1. Oczyszczonego i dokładnie
umytego pora i marchewki
kroimy w krążki i gotujemy
w wywarze z kostki rosołowej
(ok. 1,5 litra) 15-20 minut.

2.☠W szklance ciepłej wody
rozpuszczamy serki topione,
dodajemy mąkę i śmietanę,
mieszamy. Wlewamy do wrzącego
wywaru i chwilę gotujemy,
cały czas mieszając.
Doprawiamy do smaku przyprawą uniwersalną,
solą i białym pieprzem.

3.☠Do zupy dodajemy ugotowany
oddzielnie makaron
i obficie posypujemy drobno
posiekanym koperkiem.


Robiłam z tego przepisu tylko na chudym mięsku i wyszło pysznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:52   #2135
mwmwm91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie boicie się trochę robić takich zapasów?
Może się nie znam, ale ciężko mi oszacować jak szybko Młody będzie przybierał na wadze. Wiadomo, że 56 i 62 muszą być w zapasie, ale nie chcę kompletować zestawów na 68, bo to już wolę zrobić na bierząco jak będę wiedziała jakie jest dziecko i jak rośnie
Mojej koleżanki syn rozm. 56 nosił 2 tygodnie, 62 chyba z 3 czy 4 miesiące, a później jak wystrzelił to prawie od razu na 74 i rzeczy na 68 założyła po razie.

Z resztą sam rozmiar 62 jest zupełnie inny ze Smyka niż np. z Lidla gdzie to już jak 68

Ja właśnie dlatego raczej nie kupuję Jeszcze takie pajace i body to ok, ale nie w hurtowych ilościach, uważam, można kupić (ja i tak mam po siostrzenicy), ale np. pewne rzeczy w określonych rozmiarach mogą nam się okazać w ogóle niepotrzebne (np. kombinezon zimowy 74, bo teraz dziecko będzie za małe, a na kolejną zimę za duże). Niektóre rzeczy z tych niepotrzebnych są logiczne i od razu przychodzą do głowy, ale inne nie, więc ja wolę się nie rozpędzać
Np. rozważałam tę paczkę od chupacabry, ale jednak chyba jak mały będzie miał 68-74cm to będzie lato i on będzie potrzebował więcej krótkich rękawków, a tam były raczej długie, o ile dobrze pamiętam Z drugiej strony - nie wiem, może się mylę, zweryfikuję to po porodzie Ale, chupacabra, jak będziesz mieć jakieś paczki dla chłopca pod koniec roku to się możemy dogadać, mam widzę podobny gust do Twojego to chętnie przygarnę jakieś ciuszki

A pomidorówka, taki garnek 3l to u mnie tak:
jedno udko bez skóry
marchew 2szt
pietruszka 1szt
kawałek selera
kawałek pora
puszka pomidorów
trochę koncentratu pomidorowego
śmietana 18%
sól, pieprz, vegeta
mwmwm91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:26   #2136
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

No ja z 68 mam wyłącznie bodziaki i pajace, więc to na pewno zużyję bo np planuję, żeby mały spał w pajacach przez co najmniej dobre kilka miesięcy Takie okazyjne, wyjściowe ciuszki będę oczywiście kupować bardziej na bieżąco jak będę wiedzieć jaki dziecko ma na daną chwilę rozmiar.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:36   #2137
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Dziewczyny oglądam właśnie na netflixie serial o rodzicielstwie tak trochę w krzywym zwierciadle THE LETDOWN się nazywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 16:20   #2138
Jasiel
Raczkowanie
 
Avatar Jasiel
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 151
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Jakieś bogate jesteście Ja przeszłam się dzisiaj po dziale auchan niemowlęcym i dostałam zawrotów głowy. Jeśli każde body mają mnie kosztować 20 zł, to chyba faktycznie lepiej rozejrzeć się na olx za gotową wyprawką....

Czy 45 zł za biustonosz do karmienia to cena mała czy duża? Bo wiem jak to bywa ze stanikami
__________________
JSL
Jasiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 16:55   #2139
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Dziewczyny oglądam właśnie na netflixie serial o rodzicielstwie tak trochę w krzywym zwierciadle THE LETDOWN się nazywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Spoko serial, widziałam kilka odcinków
Przesadzony, ale śmieszny
Cytat:
Napisane przez Jasiel Pokaż wiadomość
Jakieś bogate jesteście Ja przeszłam się dzisiaj po dziale auchan niemowlęcym i dostałam zawrotów głowy. Jeśli każde body mają mnie kosztować 20 zł, to chyba faktycznie lepiej rozejrzeć się na olx za gotową wyprawką....

Czy 45 zł za biustonosz do karmienia to cena mała czy duża? Bo wiem jak to bywa ze stanikami
To zależy czy dobry gatunkowo, takie Lidlowskie kosztują 25 zł
Ja swoje kupiłam przez internet chyba za 35 zł i chyba więcej bym nie wydała za taki miękki stanik, który później będzie mi i tak za duży

Wiesz co bogate czy nie, na wyprawce dziecko się nie kończy Dla takiego malucha wystarczyłoby kilka kompletów tak naprawdę i regularne pranie, więc nie uważam żeby to byly duże koszty. Większe ilości ciuszków to już tak dla frajdy
Wiadomo, dziecko pare razy założy i do widzenia.
No ale dzidzia rośnie i cały czas będzie potrzebować, więc to są stałe koszty tak naprawdę
Można oczywiście kupować używane, ale nie ma chyba co ukrywać że dziecko też człowiek i jego ubrania kosztują
So_close jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:18   #2140
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez Jasiel Pokaż wiadomość
Jakieś bogate jesteście Ja przeszłam się dzisiaj po dziale auchan niemowlęcym i dostałam zawrotów głowy. Jeśli każde body mają mnie kosztować 20 zł, to chyba faktycznie lepiej rozejrzeć się na olx za gotową wyprawką....

Czy 45 zł za biustonosz do karmienia to cena mała czy duża? Bo wiem jak to bywa ze stanikami
Ja mam z aliexpress bawełniany wyszedł mi jakoś za około 25zł sztuka wzięłam sobie dwa kolory użytkuje już prawie 3 miesiące i jak na razie odpukać nic się nie dzieje, prane były kilkukrotnie a mnie w końcu nic nie gniecie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:34   #2141
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Ja mam z aliexpress bawełniany wyszedł mi jakoś za około 25zł sztuka wzięłam sobie dwa kolory użytkuje już prawie 3 miesiące i jak na razie odpukać nic się nie dzieje, prane były kilkukrotnie a mnie w końcu nic nie gniecie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Tez chciałam z alie kupić właśnie ale co znalazłam jakiś co mi się podoba to same małe rozmiary ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 17:37   #2142
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez Jasiel Pokaż wiadomość
Jakieś bogate jesteście Ja przeszłam się dzisiaj po dziale auchan niemowlęcym i dostałam zawrotów głowy. Jeśli każde body mają mnie kosztować 20 zł, to chyba faktycznie lepiej rozejrzeć się na olx za gotową wyprawką....

Czy 45 zł za biustonosz do karmienia to cena mała czy duża? Bo wiem jak to bywa ze stanikami
Z usztywnieniem czy nie ten biustonosz? Ja do spania kupowałam zwykłe bez niczego po parę groszy a na dzień to sztywne i tak 25-35 zł.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:50   #2143
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie boicie się trochę robić takich zapasów?
Może się nie znam, ale ciężko mi oszacować jak szybko Młody będzie przybierał na wadze. Wiadomo, że 56 i 62 muszą być w zapasie, ale nie chcę kompletować zestawów na 68, bo to już wolę zrobić na bierząco jak będę wiedziała jakie jest dziecko i jak rośnie
Mojej koleżanki syn rozm. 56 nosił 2 tygodnie, 62 chyba z 3 czy 4 miesiące, a później jak wystrzelił to prawie od razu na 74 i rzeczy na 68 założyła po razie.

Z resztą sam rozmiar 62 jest zupełnie inny ze Smyka niż np. z Lidla gdzie to już jak 68
Przy pierwszym dziecku kupowałam ostrożniej. Dopiero po porodzie. A teraz mam już doświadczenie. Myślę, że na długość Nela nie będzie rosła mi w takim tempie jak opisujesz i będzie bardziej zbliżona do brata. Nie ma po kim być wysoka. ;-) Ale szaleć też nie zamierzam. Myślę że więcej ciuszków mogę kupić na 74, 74/80. Mój syn 1.5 dopiero z nich wyrósł niedawno, nosił wakacji zeszłego roku. Więc jeśli znajdę jakaś piękna sukienke na wyprzedażach za 20 zł to się pewnie nie powstrzymam i skuszę

Cytat:
Napisane przez mwmwm91 Pokaż wiadomość
Ja właśnie dlatego raczej nie kupuję Jeszcze takie pajace i body to ok, ale nie w hurtowych ilościach, uważam, można kupić (ja i tak mam po siostrzenicy), ale np. pewne rzeczy w określonych rozmiarach mogą nam się okazać w ogóle niepotrzebne (np. kombinezon zimowy 74, bo teraz dziecko będzie za małe, a na kolejną zimę za duże). Niektóre rzeczy z tych niepotrzebnych są logiczne i od razu przychodzą do głowy, ale inne nie, więc ja wolę się nie rozpędzać
Np. rozważałam tę paczkę od chupacabry, ale jednak chyba jak mały będzie miał 68-74cm to będzie lato i on będzie potrzebował więcej krótkich rękawków, a tam były raczej długie, o ile dobrze pamiętam Z drugiej strony - nie wiem, może się mylę, zweryfikuję to po porodzie Ale, chupacabra, jak będziesz mieć jakieś paczki dla chłopca pod koniec roku to się możemy dogadać, mam widzę podobny gust do Twojego to chętnie przygarnę jakieś ciuszki

Fajnie, że mamy podobny gust i tak, tam były długie rzeczy w większości.

Muszę się pochwalić, z 2/3 tygodnie temu wpadłam na pomysł kupienia działki tzw. Rodos. Tż pomysł podchwycił i właśnie zostaliśmy właścicielami działki, która jest 5 min drogi ode mnie z bloku więc prawie jak ogródek. Dużo pracy przed nami ale strasznie się cieszę że będziemy mieć bezpieczną przestrzeń dla dzieci na świeżym powietrzu
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:52   #2144
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez Jasiel Pokaż wiadomość
Jakieś bogate jesteście Ja przeszłam się dzisiaj po dziale auchan niemowlęcym i dostałam zawrotów głowy. Jeśli każde body mają mnie kosztować 20 zł, to chyba faktycznie lepiej rozejrzeć się na olx za gotową wyprawką....

Czy 45 zł za biustonosz do karmienia to cena mała czy duża? Bo wiem jak to bywa ze stanikami
w h&m są w wyprzedaży niektóre modele
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:59   #2145
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, z 2/3 tygodnie temu wpadłam na pomysł kupienia działki tzw. Rodos. Tż pomysł podchwycił i właśnie zostaliśmy właścicielami działki, która jest 5 min drogi ode mnie z bloku więc prawie jak ogródek. Dużo pracy przed nami ale strasznie się cieszę że będziemy mieć bezpieczną przestrzeń dla dzieci na świeżym powietrzu
też mi się marzy taka działka... gratulacje za zakup


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:01   #2146
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Przy pierwszym dziecku kupowałam ostrożniej. Dopiero po porodzie. A teraz mam już doświadczenie. Myślę, że na długość Nela nie będzie rosła mi w takim tempie jak opisujesz i będzie bardziej zbliżona do brata. Nie ma po kim być wysoka. ;-) Ale szaleć też nie zamierzam. Myślę że więcej ciuszków mogę kupić na 74, 74/80. Mój syn 1.5 dopiero z nich wyrósł niedawno, nosił wakacji zeszłego roku. Więc jeśli znajdę jakaś piękna sukienke na wyprzedażach za 20 zł to się pewnie nie powstrzymam i skuszę



Fajnie, że mamy podobny gust i tak, tam były długie rzeczy w większości.

Muszę się pochwalić, z 2/3 tygodnie temu wpadłam na pomysł kupienia działki tzw. Rodos. Tż pomysł podchwycił i właśnie zostaliśmy właścicielami działki, która jest 5 min drogi ode mnie z bloku więc prawie jak ogródek. Dużo pracy przed nami ale strasznie się cieszę że będziemy mieć bezpieczną przestrzeń dla dzieci na świeżym powietrzu
też mojemu kiedyś o tym mówiłam, ale temat ucichł a dziecko to dobry argument żeby powrócić do rozmów podzielisz się szczegółami?
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:02   #2147
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Tez za mna chodzi zupa pomidorowa, ale wczoraj bylo chili.. wiec wygral(zabijcie mnie) kebab. Pozwalam sobie jeden na trymestr. Poza ciaza mi to nie przechodzi nawet przez gardlo. Wegetarianka z kebabem.
Ja tez wegetarianka i juz 2 razy kebaba jadlam w ciazy Ale tego drugiego w ostatni weekend to pozalowalam. Akurat u nas wielkie upaly i po takim tlustym zarciu wieczorem ciezko mi sie potem spalo.

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Z Mną tez chodzi pomidorowa. Robisz na rosole czy bez ? Dajcie wasze sprawdzone przepisy bo wiadomo że .od kogoś lepiej smakuje.

No ja kocham pomidorowa a tak dawno nie jadłam.. jak robisz ? Bez mięsa?
Ja robie na swiezych pomidorach, moja mama na takich wlasnych ze sloika, w sumie niewiele wiecej dodaje, ale wazne jest zeby na poczatku pomidory dobrze poddusic na masle. Wtedy sa najbardziej aromatyczne I ja robie bez miesa, odkad jestem wege zupy robie bez miesa i teraz juz mi te miesne wrecz nie smakuja, jakies takie za tluste i za ciezkie w smaku.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:14   #2148
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
też mojemu kiedyś o tym mówiłam, ale temat ucichł a dziecko to dobry argument żeby powrócić do rozmów podzielisz się szczegółami?
a co byś chciała wiedzieć? Nas interesowała w zasadzie tylko ta jedna lokalizacja, bo to kwestia przejścia przez jedną ulicę. Chodziliśmy na spacery tam i pytaliśmy się babć, czy któraś nie chciałaby sprzedać. Raczej żadna nie wrzuca ogłoszeń na olx ;-) Dobrym rozwiązaniem jest też przyklejanie ogłoszeń "kupię działkę". Większość odp. "no może i tak, ale jeszcze nie teraz". My kupiliśmy działkę 320 m2 na której prawie nic nie ma. Altanka mała do rozbiórki, jedno drzewko do wycinki. Reszta to warzywa i kawałek trawy. Szukaliśmy takiej do jak najłatwiejszego zaorania bo chcemy zrobić sami wszystko, a też bez sensu płacić za jakiś domek a potem go rozbierać. Babcię, która działkę sprzedała urobiliśmy tym, że wejdziemy na nią dopiero we wrześniu a ona na spokojnie zbierze swoje warzywka na które ciężko pracowała. Koszt: 2500 zł plus wpisowe i inwestycyjne dla rady działkowców 400 zł. Na działce jest woda, nie ma prądu (być może będzie dociągany,ale w sumie to nam nie potrzebny ;-)
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:21   #2149
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Dziewczyny gdzie za zapisanie się do newslettera jest -10%? Któraś pisała, a nie mogę znaleźć tej stronki
lykki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 18:22   #2150
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś porządek w szafce malucha, pościągałam metki, ułożyłam rozmiarami, ale po praniu ułożę po wielkości, bo widać różnicę w niby tym samym oznaczeniu a z różnych sklepów. Oficjalnie nie kupuję już żadnego ubranka w najbliższym czasie Powstrzymajcie mnie jakbym marudziła, że chcę coś jeszcze kupić Mam tyle ubranek na 56-68, nie wspominając że na zdjęciu nie ma w ogóle spodenek, czapeczek, bluz i kombinezonu Załącznik 7584606

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Super
Ja już też nie kupuję, ew. perełki jak się trafi coś super

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Foto
Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie boicie się trochę robić takich zapasów?
Może się nie znam, ale ciężko mi oszacować jak szybko Młody będzie przybierał na wadze. Wiadomo, że 56 i 62 muszą być w zapasie, ale nie chcę kompletować zestawów na 68, bo to już wolę zrobić na bierząco jak będę wiedziała jakie jest dziecko i jak rośnie
Mojej koleżanki syn rozm. 56 nosił 2 tygodnie, 62 chyba z 3 czy 4 miesiące, a później jak wystrzelił to prawie od razu na 74 i rzeczy na 68 założyła po razie.

Z resztą sam rozmiar 62 jest zupełnie inny ze Smyka niż np. z Lidla gdzie to już jak 68
Rzeczy typu body z kròtkim rękawkiem czy pajacyki, spodnie, sweterki/bluzy to można ubierać w każdej porze roku. Ale nie ma co przesadzać z ilością.
Mòj synek też jakieś 2 rozmiary w swojej karierze ubraniowej pominął, ale on wysoki, bo nosi 134/140 (8-10 lat) w wieku 6,5

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
A macie jakies kaftaniki? W mojej ksiazce napisali ze jak pepowina nie odpadnie to warto zakladac kaftaniki?
Ani jednego nie mam
---------------
Cześć

Ja dziś miałam glukozę - cytrynowa zdecydowanie lepsza niż zwykła po godzinie miałam kryzys, zrobiło mi się ciemno przed oczami, duszno i gorąco, ale oparłam się głową o krzesło i przeszło. Tylko resztę dnia czuję się jakbym wypiła ciut za dużo %
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:32   #2151
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
a co byś chciała wiedzieć? Nas interesowała w zasadzie tylko ta jedna lokalizacja, bo to kwestia przejścia przez jedną ulicę. Chodziliśmy na spacery tam i pytaliśmy się babć, czy któraś nie chciałaby sprzedać. Raczej żadna nie wrzuca ogłoszeń na olx ;-) Dobrym rozwiązaniem jest też przyklejanie ogłoszeń "kupię działkę". Większość odp. "no może i tak, ale jeszcze nie teraz". My kupiliśmy działkę 320 m2 na której prawie nic nie ma. Altanka mała do rozbiórki, jedno drzewko do wycinki. Reszta to warzywa i kawałek trawy. Szukaliśmy takiej do jak najłatwiejszego zaorania bo chcemy zrobić sami wszystko, a też bez sensu płacić za jakiś domek a potem go rozbierać. Babcię, która działkę sprzedała urobiliśmy tym, że wejdziemy na nią dopiero we wrześniu a ona na spokojnie zbierze swoje warzywka na które ciężko pracowała. Koszt: 2500 zł plus wpisowe i inwestycyjne dla rady działkowców 400 zł. Na działce jest woda, nie ma prądu (być może będzie dociągany,ale w sumie to nam nie potrzebny ;-)
dzięki, czyli najlepiej wywiesić ogłoszenie przy danym ogródku, cenowo też widzę, że ok
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:51   #2152
bajka775
Zadomowienie
 
Avatar bajka775
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 060
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, ma któraś pakiet rodzinny w Medicoverze?

Ja mam teraz z pracy w Luxmedzie i jestem zadowolona (w miarę ), ale pakiet rodzinny wychodzi w okolicach 200 zł.
Firma bierze zamiast nich Medicovera, który wychodzi taniej bo za połowe ceny, ale nie wiem czy w ogóle brać, bo nie znam opinii.
Hej ja już przeszłam przez Medicover Luxmed i Enel Med. I wydaje mi się że Luxmed ma najlepszych specjalistów, za to Medicover najmniejsze kolejki. Enel Med w ogóle jest do d.. ze wszystkim. Przynajmniej w moim mieście tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
B + P

10.08.2007
11.01.2015
14.08.2016
bajka775 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:20   #2153
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Mamy październikowe 2018 cz. III

12 lipcowek już urodziło a jest dopiero 4.07

Mam dzisiaj straszny dzień żarłoka ;(
Zjadłam 3 kanapki na śniadanie , dwie kawy, 3 miski leczo z chyba połowa bochenka chleba, paczka, czereśnie i dalej jestem głodna ....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG




Edytowane przez xxboo
Czas edycji: 2018-07-04 o 19:26
xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:29   #2154
mwmwm91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Przy pierwszym dziecku kupowałam ostrożniej. Dopiero po porodzie. A teraz mam już doświadczenie. Myślę, że na długość Nela nie będzie rosła mi w takim tempie jak opisujesz i będzie bardziej zbliżona do brata. Nie ma po kim być wysoka. ;-) Ale szaleć też nie zamierzam. Myślę że więcej ciuszków mogę kupić na 74, 74/80. Mój syn 1.5 dopiero z nich wyrósł niedawno, nosił wakacji zeszłego roku. Więc jeśli znajdę jakaś piękna sukienke na wyprzedażach za 20 zł to się pewnie nie powstrzymam i skuszę



Fajnie, że mamy podobny gust i tak, tam były długie rzeczy w większości.

Muszę się pochwalić, z 2/3 tygodnie temu wpadłam na pomysł kupienia działki tzw. Rodos. Tż pomysł podchwycił i właśnie zostaliśmy właścicielami działki, która jest 5 min drogi ode mnie z bloku więc prawie jak ogródek. Dużo pracy przed nami ale strasznie się cieszę że będziemy mieć bezpieczną przestrzeń dla dzieci na świeżym powietrzu
Super sprawa z tą działką, gratuluję decyzji
Na pewno będziecie mieć dużo pracy, ale i dużo radości. Chociaż ja z doświadczenia własnego i rodziców (mieli działkę przez jeden sezon i sprzedali ) doradzam rozsądnie sadzić i siać - najpierw chce się mieć wszystko, a potem dopiero myśli, że jest proporcjonalnie dużo pracy Gdybym decydowała się na działkę (na razie nie czuję się na siłach, ale może kiedyś), to ostrożnie podeszłabym do tematu zanim zapełniłabym całą przestrzeń polem uprawnym Moja babcia ma 3 ary, z czego trawa to tylko 10mkw, więc pracy jest tam co nie miara, w lecie babcia jest tam codziennie ok. 6-8h, w tym siada tylko na jedną kawkę
mwmwm91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:33   #2155
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
12 lipcowek już urodziło a jest dopiero 4.07

Mam dzisiaj straszny dzień żarłoka ;(
Zjadłam 3 kanapki na śniadanie , dwie kawy, 3 miski leczo z chyba połowa bochenka chleba, paczka, czereśnie i dalej jestem głodna ....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O mamo, ciekawe ile z nas we wrzesniu urodzi

A ja wlasnie zjadlam pol opakowania litrowych lodow, ze zlosci, bo sie z TŻ poklocilam, strasznie mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:47   #2156
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Ja mam z aliexpress bawełniany wyszedł mi jakoś za około 25zł sztuka wzięłam sobie dwa kolory użytkuje już prawie 3 miesiące i jak na razie odpukać nic się nie dzieje, prane były kilkukrotnie a mnie w końcu nic nie gniecie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


No mnie tez właśnie wkurzył bo ja już bez stanika siedzę, po domowemu w kapcioszkach i rozciągniętych spodenkach a tu jego przyjaciel dzwoni ze wpadnie na chwile bo ma sprawę ..... oczywiście minęło już z 20 minut od kiedy miał wpaść bo on nigdy na czas nie może się pojawić. Wkurzyłam się bo o tej godzinie się po domach nie łazi. Od tego jest cały dzień a nie późny wieczór ;/

Powiedziałam ze kategorycznie nie życzę sobie o tej godzinie wizyt znajomych a po porodzie w ogóle żadnych niezapowiedzianych wizyt na zasadzie „wpadnę za godzinę”.

Na dodatek nie lubię tego znajomego. Ostatnio jak byłam na weekend u mamy to przyszedł do tz ze swoim psem i pogryzł mojemu 2 zabawki - to śmieci trzeba było wyrzucić. Jest taki niegrzeczny. Na dodatek mega skacze po ludziach kiedyś mi z kagańca metalowego przywalił w oko .... oczywiście znajomy problemu nie widział „bo nic się nie stało”

Uhhhhh....... nie cierpię go


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:49   #2157
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Aplikacja hi mommy mówi mi dzisiaj, że macica jest wielkości dyni, masakra jak się to sobie wyobrazi

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:50   #2158
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Aplikacja hi mommy mówi mi dzisiaj, że macica jest wielkości dyni, masakra jak się to sobie wyobrazi

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Moja mówi ze plecy mogą mnie bolec - no niemożliwe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:02   #2159
bajka775
Zadomowienie
 
Avatar bajka775
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 060
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
12 lipcowek już urodziło a jest dopiero 4.07

Mam dzisiaj straszny dzień żarłoka ;(
Zjadłam 3 kanapki na śniadanie , dwie kawy, 3 miski leczo z chyba połowa bochenka chleba, paczka, czereśnie i dalej jestem głodna ....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ło matko to szybko to leci nie czytam nawet bo mnie strach obleci.

Od wczoraj sprawdzam cukier i staram się trzymać zdrowa dietę i póki co na 6 pomiarów tylko raz miałam przekroczony cukier i to ten pierwszy to może coś źle zrobiłam. Trochę się uspokajam że jakoś to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
O mamo, ciekawe ile z nas we wrzesniu urodzi

A ja wlasnie zjadlam pol opakowania litrowych lodow, ze zlosci, bo sie z TŻ poklocilam, strasznie mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
No mnie tez właśnie wkurzył bo ja już bez stanika siedzę, po domowemu w kapcioszkach i rozciągniętych spodenkach a tu jego przyjaciel dzwoni ze wpadnie na chwile bo ma sprawę ..... oczywiście minęło już z 20 minut od kiedy miał wpaść bo on nigdy na czas nie może się pojawić. Wkurzyłam się bo o tej godzinie się po domach nie łazi. Od tego jest cały dzień a nie późny wieczór ;/

Powiedziałam ze kategorycznie nie życzę sobie o tej godzinie wizyt znajomych a po porodzie w ogóle żadnych niezapowiedzianych wizyt na zasadzie „wpadnę za godzinę”.

Na dodatek nie lubię tego znajomego. Ostatnio jak byłam na weekend u mamy to przyszedł do tz ze swoim psem i pogryzł mojemu 2 zabawki - to śmieci trzeba było wyrzucić. Jest taki niegrzeczny. Na dodatek mega skacze po ludziach kiedyś mi z kagańca metalowego przywalił w oko .... oczywiście znajomy problemu nie widział „bo nic się nie stało”

Uhhhhh....... nie cierpię go


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie mój ostatnio ciągle wkurza. Ogólnie zazdroszczę wam jak piszecie że wasi faceci mówią do brzuszka czy dotykają go. Mój ostatnio zachowuje jakaś rezerwę i ogólnie sam z siebie nie angażuje się w nic związanego z dzieckiem. Owszem jak przyszedł wózek to skręcał i oglądał ale wybrać kazał mi nawet w internecie zbytnio oglądać nie chciał. Jak trzeba to pomoże nosi za mnie zakupy itp. ale jakoś brakuje mi w tym wszystkim uczucia. Nie wiem czy to moje hormony sprawiają że tak to widzę czy on jakoś się odsuwa. Nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
B + P

10.08.2007
11.01.2015
14.08.2016

Edytowane przez bajka775
Czas edycji: 2018-07-04 o 19:56
bajka775 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:06   #2160
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. III

Cytat:
Napisane przez bajka775 Pokaż wiadomość
Ło matko to szybko to leci nie czytam nawet bo mnie strach obleci.

Od wczoraj sprawdzam cukier i staram się trzymać zdrowa dietę i póki co na 6 pomiarów tylko raz miałam przekroczony cukier i to ten pierwszy to może coś źle zrobiłam. Trochę się uspokajam że jakoś to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Mnie mój ostatnio ciągle wkurza. Ogólnie zazdroszczę wam jak piszecie że wasi faceci mówią do brzuszka czy dotykają go. Mój ostatnio zachowuje jakaś rezerwę i ogólnie sam z siebie nie angażuje się w nic związanego z dzieckiem. Owszem jak przyszedł wózek to skręcał i oglądał ale wybrać kazał mi nawet w internecie zbytnio oglądać nie chciał. Jak trzeba to pomoże nosi za mnie zakupy itp. ale jakoś brakuje mi w tym wszystkim uczucia. Nie wiem czy to moje hormony sprawiają że tak to widzę czy on jakoś się odsuwa. Nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie martw się mój tez nie mówi do brzucha. Raz na dwa dni mi go balsamem posmaruje jak go poproszę czasem tylko (raz na tydzień) zapyta co tam u Hanki albo zapuka do niej. Wyprawka nie jest zupełnie zainteresowany. Jak jechaliśmy do ikei a obok był sklep z wózkami i mu powiedziałam ze wejdziemy to zrobił minę jakbym mu nóż w serce wbiła taka sama robi jak kupię coś i go wołam żeby mu pokazać. No ale rozumiem ze mężczyźni przezywają to trochę inaczej niż mu kobiety wiec u nich szał pewnie zacznie się jak już dzieci przyjdą na świat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-05 19:37:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.