Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :) - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-23, 22:32   #2071
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Kocie, myślę, że o tym budzeniu co 3h i jakiejś regularności (choć niekoniecznie o stałych porach każdego dnia), to mogą mówić mamy takich malutkich noworodków bardziej, które więcej śpią, a i to oczywiście nie u wszystkich. U mnie generalnie schemat karmienia jest dokładnie taki jak u Ciebie czyli zupełnie żaden


Cytat:
Napisane przez dorka24 Pokaż wiadomość
Hmm a po czym poznać co jest co


Wysłane z aplikacji☠Forum Wizaz
Inne rozróżnienie jest jeszcze takie, że ulanie to jest jak tak wyleje się lekkim strumyczkiem nazwijmy to, a wymioty to pod ciśnieniem, chlustanie na odległość...☠

Wyobrażam sobie, że ciężko Ci patrzeć na to, ale dobra wiadomość jest taka, że niekoniecznie musi to być jakiś problem zdrowotny, niektóre dzieci po prostu tak mają Jeśli jesteście pod opieką lekarza i mała przybiera na wadze, to powinno być wszystko ok!



Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
U nas tez nie ma harmonogramu - mam dokładnie tak jak Ty. Młody jak nie chce to złapie piers i zaśnie z cyckiem, a za 20 min będzie się domagał jedzenia.


Wogóle nasze dziecko chyba jest uczulone na swoje łóżeczko.☠ ☠4 razy próbowałam go w ciągu dnia odłożyć do łożeczka jak zasnął i od razu było kwilenie a potem rozpacz. Po 1.5h naprzemiennego cyca/ usypiania i nieudanego odkładania podałam się i☠

położyłam się razem z nim w naszym łóżku.☠ Zasnelismy oboje na 2h

Wstałam,☠ rozladowalam zmywarkę i mały się obudził także znowu wisi na cycu ehhh


Chyba tez musimy wprowadzić smoczek ale boję się że wtedy przegapię kiedy młody się głodny :/


Pozytywnaj
Myślę, że o to nie musisz się bać. Głodne dziecko nie zadowoli się smoczkiem.

Myślę, że u większości z nas taki schemat jest U mnie też tylko z rzadka udaje się dziecię odłożyć do łóżeczka... I to już czwarte takie więc nie wiem, czy to moje dzieci wszystkie po prostu podchodzą pod jakąś większą normę, czy ja robię coś źle

Ze zdziwieniem czytam o takich dzieciach, jak bursztynek napisała o Lidusi, że nie może jej dobudzić po zjedzeniu w nocy (Nie mogę przestać o tym myśleć Jak Ty to robisz, bursztynku??? Możesz tak po prostu odłożyć ją do łóżeczka?)

Ale jeszcze gorsze jest dla nas to, że Beni płacze na spacerach, nie uspokaja go jazda wózkiem w ogóle, a raczej drażni W aucie podobnie... Gdzie jednak zwykle większość dzieci takich malutkich zasypia ledwie auto ruszy. Więc robimy tylko krótkie wyjścia i próbujemy go przyzwyczajać...☠

A w domu, o ironio losu, miejscem w którym najlepiej śpi jest wózek.... Chyba lepiej się czuje w takiej ograniczonej przestrzeni. Ale tym bardziej nie ogarniam, że tak ciężko jest ze spacerami.


Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość

Dzięki, Folinko! Staram się patrzeć na wszystko z humorem, żeby nie oszaleć albo nie wściekać się na Prezesa

A właśnie rano o tobie myślałam, że jakoś ucichłaś, ale ty to dopiero masz majdan na głowie tż nadal na podorędziu czy wrócił do pracy?
Super, to dobre podejście! Pamiętaj też, że ten czas, te pierwsze miesiące zlecą szybciej niż się spodziewasz! Ja też przy pierwszym i przy drugim dziecku dzieliłam większość Waszych uczuć, niepokojów, obaw... A przy Lidce już było dużo spokojniej z dużo większą świadomością, żeby czerpać garściami to co dobre w tym okresie, że nieprzespane noce czy inne bóle i smutki miną szybko: ehem:

A ja faktycznie jakoś miałam może mniej i weny, i czasu do pisania przez weekend. I dziś też jakoś w sumie - tego posta piszę już od kilku godzin na raty. A mam jeszcze pozbierane cytowanie postów z tych 3 dni

Benio trochę bardziej niespokojny jest. Na szczęście myślę, że to nie kolki, prędzej może kryzys laktacyjny albo po prostu upał, bo teraz to po ok 30 st u mnie jest. W sb miałam wizytę teściowej i szwagierek - jakoś zleciało, a wczoraj mąż pół dnia lepił górę pierogów więc ja jakoś bardziej z dziećmi. Tak, mam go jeszcze tydzień w domu, uff Tak sobie zaplanowaliśmy, że w tym tygodniu przede wszystkim spędzamy luźno, miło, rodzinnie czas. Tylko jutro jedziemy zarejestrować Benia, bo taki termin nam dali - tak tu wyznaczają datę i godzinę.


Rośnie mi mój szczypiorek w oczach! Już pierwsze ubranka robią się ciasne i w foteliku też już nie wygląda tak strasznie połamany!

Ale kikutek, ech, tu mamy problem. Wreszcie zaczął się dziś oddzielać, ale widać tak w głębi u podstawy taką jedną nie wyschniętą żyłkę i wydaje mi się, że coś tam się zaczyna mazać Spotkała się któraś z Was z czymś takim? W czw ma przyjść pielęgniarka, ale jutro od rana będę do niej dzwonić, czy nie lepiej wcześniej do niej albo do lekarza...
folinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 00:10   #2072
ovejita
Wtajemniczenie
 
Avatar ovejita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 057
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Folinko, u nas wczoraj odpadł kikut, a i pediatra i położna straszyli usuwaniem chirurgicznym. Na początku zaczął wysychać z jednej strony i odchodził w częściach. Tez mieliśmy jedna stronę mniej wyschnietą a przez noc i ona w końcu 'dojrzała' do odpadniecia. Za radą położnej stosowaliśmy spirytus rozrobiony z wodą A czy ta maź z kikuta jest śmierdzące? Jak nie, to nie powinno się nic dziać. U nas jak miałam obawy czy wszystko ok to położna na wizycie wziela suchy patyczek i sprawdziła czy zapach wydzieliny nie jest niepokojący

Mam problem z dobudzeniem Młodego na karmienie cały dzień praktycznie nie spał i wisial na cycu - nawet ma spacerze miał oczy jak 5 złoty.
Pojadl z 10 minut i chyba dam mu spokój a po raz pierwszy zaprzyjaźnię się z laktatorem....

Przy okazji: czy któraś z Was robi zapasy pokarmu na czarną godzine/ niespodziewane wyjścia etc? W czym przechowujecie i mrozicie pokarm?

Edytowane przez ovejita
Czas edycji: 2018-07-24 o 00:37
ovejita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 00:56   #2073
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywna śpisz czy rodzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 02:14   #2074
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Gosia, a Ty? Co robisz po nocy?

ovejita, dzięki za pocieszenie i info Mam nadzieję, że i u nas samo wszystko odpadnie. Chyba nic tam nie śmierdzi, jeszcze jutro obadam...
Na razie nic nie odciągam, żadnych czarnych godzin ani wyjść nie przewiduję Po 6 tyg prędzej z tymi wyjściami i mrożeniem. Mam takie specjalne woreczki do pokarmu. Moje zapasy chyba nigdy nie przekroczyły 4-5 woreczków.

U mnie lekki sajgon, obydwa maluchy nie śpią... Kiedyś musiał być ten pierwszy raz Teraz siedzę z Beniem, Lidusia w miarę spokojnie leży, choć czasem zaczyna płakać bardziej, to zostawiam Benia i idę do niej, to znowu on włącza syrenę, choć już prawie spał i tak już ze 3 razy się historia powtórzyła... Może do rana jakoś opanujemy sytuację! Tż wysłałam godzinę temu do spania, bo ktoś musi rano być przytomny, a ja pewnie w dzień odeśpię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
folinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 02:33   #2075
pozytywnaj
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 001
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pozytywnaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 02:36   #2076
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

pozytywna, gratulacje ogromne! Heh, a jednak chłopiec, jakoś obstawiałam dziewczynkę
folinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 02:42   #2077
xxxbursztynekxxx
Zadomowienie
 
Avatar xxxbursztynekxxx
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 278
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Folinko faktycznie często się u mnie zdarza że w nocy mała zje tylko trochę i koniec nie dobudzisz potworka. Gdzie bym jej nie położyła to ona śpi. Ale często też jest tak jak właśnie teraz po karmieniu że udało mi się ją nakarmić z dwóch piersi i teraz leży w łóżeczku i się kręci i coś opowiada ale zaraz sama zasypia. Wieczorem też po kąpieli, karmieniu jak nie uśnie na rękach to wkładam do łóżeczka i po chwili zasypia sama. Ze starszą córką też tak miałam ale w dzień idzie nam to gorzej.

U nas na spacerach Lidka też nie jest spiochem jest niespokojna ale za to w samochodzie śpi od razu.

Co do kikuta to faktycznie jeżeli nie ma jakiegoś zapachu to myślę że jest ok. U nas też długo zasychał aż w końcu odpadł wczoraj po miesiącu i jednym dniu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:37 ---------- Poprzedni post napisano o 02:36 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję synusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:41 ---------- Poprzedni post napisano o 02:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Folinko, u nas wczoraj odpadł kikut, a i pediatra i położna straszyli usuwaniem chirurgicznym. Na początku zaczął wysychać z jednej strony i odchodził w częściach. Tez mieliśmy jedna stronę mniej wyschnietą a przez noc i ona w końcu 'dojrzała' do odpadniecia. Za radą położnej stosowaliśmy spirytus rozrobiony z wodą A czy ta maź z kikuta jest śmierdzące? Jak nie, to nie powinno się nic dziać. U nas jak miałam obawy czy wszystko ok to położna na wizycie wziela suchy patyczek i sprawdziła czy zapach wydzieliny nie jest niepokojący

Mam problem z dobudzeniem Młodego na karmienie cały dzień praktycznie nie spał i wisial na cycu - nawet ma spacerze miał oczy jak 5 złoty.
Pojadl z 10 minut i chyba dam mu spokój a po raz pierwszy zaprzyjaźnię się z laktatorem....

Przy okazji: czy któraś z Was robi zapasy pokarmu na czarną godzine/ niespodziewane wyjścia etc? W czym przechowujecie i mrozicie pokarm?
Ja nie robiłam specjalnie zapasów na godzinę "w" ale wykorzystałam fakt że musiałam dokarmiać 50/50 i po prostu szkoda mi było wylewać więc mroziłam w tych specjalnych woreczkach podobnie jak Folinka. Mam ich chyba 11 i każdy z nich po 100/120 ml.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:42 ---------- Poprzedni post napisano o 02:41 ----------

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Gosia, a Ty? Co robisz po nocy?

ovejita, dzięki za pocieszenie i info Mam nadzieję, że i u nas samo wszystko odpadnie. Chyba nic tam nie śmierdzi, jeszcze jutro obadam...
Na razie nic nie odciągam, żadnych czarnych godzin ani wyjść nie przewiduję Po 6 tyg prędzej z tymi wyjściami i mrożeniem. Mam takie specjalne woreczki do pokarmu. Moje zapasy chyba nigdy nie przekroczyły 4-5 woreczków.

U mnie lekki sajgon, obydwa maluchy nie śpią... Kiedyś musiał być ten pierwszy raz Teraz siedzę z Beniem, Lidusia w miarę spokojnie leży, choć czasem zaczyna płakać bardziej, to zostawiam Benia i idę do niej, to znowu on włącza syrenę, choć już prawie spał i tak już ze 3 razy się historia powtórzyła... Może do rana jakoś opanujemy sytuację! Tż wysłałam godzinę temu do spania, bo ktoś musi rano być przytomny, a ja pewnie w dzień odeśpię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to będziesz miała ciężki dzień ale jak uda ci się zdrzemnąć w ciągu dnia to super, ja nakarmilam młodą ona śpi a ja nie umiem zasnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxbursztynekxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-24, 04:03   #2078
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Gosia, a Ty? Co robisz po nocy?

ovejita, dzięki za pocieszenie i info Mam nadzieję, że i u nas samo wszystko odpadnie. Chyba nic tam nie śmierdzi, jeszcze jutro obadam...
Na razie nic nie odciągam, żadnych czarnych godzin ani wyjść nie przewiduję Po 6 tyg prędzej z tymi wyjściami i mrożeniem. Mam takie specjalne woreczki do pokarmu. Moje zapasy chyba nigdy nie przekroczyły 4-5 woreczków.

U mnie lekki sajgon, obydwa maluchy nie śpią... Kiedyś musiał być ten pierwszy raz Teraz siedzę z Beniem, Lidusia w miarę spokojnie leży, choć czasem zaczyna płakać bardziej, to zostawiam Benia i idę do niej, to znowu on włącza syrenę, choć już prawie spał i tak już ze 3 razy się historia powtórzyła... Może do rana jakoś opanujemy sytuację! Tż wysłałam godzinę temu do spania, bo ktoś musi rano być przytomny, a ja pewnie w dzień odeśpię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie! Mam nadzieje ze teraz szkraby spia! I Ty tez!
Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluje Kochana!

My sie karmimy. Kto jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 04:08   #2079
dorka24
Rozeznanie
 
Avatar dorka24
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 889
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywnaj gratulacje ☺
Folinka dzięki za uspokojenie
Ja też karmię ☺od północy to już 3 karmienie, mała przesypia 1,5 godziny i się budzi, może to z tego gorąca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.09.2011 żonka

miłość przyjaźń zaufanie ... kocham



Edytowane przez dorka24
Czas edycji: 2018-07-24 o 04:11
dorka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 04:09   #2080
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
O nie! Mam nadzieje ze teraz szkraby spia! I Ty tez!Gratuluje Kochana!

My sie karmimy. Kto jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 04:37   #2081
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

My tez się Karmimy.. Co prawda na śpiocha, ale się Karmimy twardo haha
Bo moje dziecko śpi od 0:20 i dopiero teraz obudzily mnie moje biedne cycusie haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:37 ---------- Poprzedni post napisano o 05:28 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2018-07-24 o 04:36
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-24, 04:39   #2082
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yeee

Gratulacje

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 05:44   #2083
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Gosia, a Ty? Co robisz po nocy?

ovejita, dzięki za pocieszenie i info Mam nadzieję, że i u nas samo wszystko odpadnie. Chyba nic tam nie śmierdzi, jeszcze jutro obadam...
Na razie nic nie odciągam, żadnych czarnych godzin ani wyjść nie przewiduję Po 6 tyg prędzej z tymi wyjściami i mrożeniem. Mam takie specjalne woreczki do pokarmu. Moje zapasy chyba nigdy nie przekroczyły 4-5 woreczków.

U mnie lekki sajgon, obydwa maluchy nie śpią... Kiedyś musiał być ten pierwszy raz Teraz siedzę z Beniem, Lidusia w miarę spokojnie leży, choć czasem zaczyna płakać bardziej, to zostawiam Benia i idę do niej, to znowu on włącza syrenę, choć już prawie spał i tak już ze 3 razy się historia powtórzyła... Może do rana jakoś opanujemy sytuację! Tż wysłałam godzinę temu do spania, bo ktoś musi rano być przytomny, a ja pewnie w dzień odeśpię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Typowe ciążowe wstawanki, a to siku a to gorąco a potem nie można usnąć
Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!!! odpoczywaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:05   #2084
ovejita
Wtajemniczenie
 
Avatar ovejita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 057
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!!! A teraz odpoczywaj

Folinko, Bursztynku a korzystalyscie z pojemników do mrozenia? Bo zastanawiam się czy wygodniej rxymac w pojemniku czy w woreczksch woreczki zajmują mniej miejsca wiec to ich przewaga jak zamrażalnik pelny

Edytowane przez ovejita
Czas edycji: 2018-07-24 o 06:09
ovejita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:10   #2085
pozytywnaj
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 001
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Jestem wykończona... nie spałam nic prawie 48h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pozytywnaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:21   #2086
Radena
Zadomowienie
 
Avatar Radena
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 776
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Urodzilam chlopca 3130 i 54cm


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje,witamy na świecie!!! :-*
Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Jestem wykończona... nie spałam nic prawie 48h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:24   #2087
monyaa108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 367
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywnaj gratuluję synka odpoczywajcie 😃
monyaa108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:33   #2088
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
My tez się Karmimy.. Co prawda na śpiocha, ale się Karmimy twardo haha
Bo moje dziecko śpi od 0:20 i dopiero teraz obudzily mnie moje biedne cycusie haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:37 ---------- Poprzedni post napisano o 05:28 ----------

Gratulacje!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha mnie jeszcze nigdy piersi nie obudzily. Nie zdazyly
Cytat:
Napisane przez monyaa108 Pokaż wiadomość
Pozytywnaj gratuluję synka odpoczywajcie
Jak sie czujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 07:18   #2089
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Przy okazji: czy któraś z Was robi zapasy pokarmu na czarną godzine/ niespodziewane wyjścia etc? W czym przechowujecie i mrozicie pokarm?
ja jeszcze nie mam dziecka ale kupiłam pojemniczki z Canpol babies do przechowywania pokarmu


pozytywna gratulacje

ja mam termin na dzisiaj i dalej 0 objawów
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-24, 07:26   #2090
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Jestem wykończona... nie spałam nic prawie 48h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz odsapnij jak było? Tak samo ciężko jak przy poprzednich porodach czy gorzej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 08:09   #2091
xxxbursztynekxxx
Zadomowienie
 
Avatar xxxbursztynekxxx
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 278
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Gratulacje!!! A teraz odpoczywaj

Folinko, Bursztynku a korzystalyscie z pojemników do mrozenia? Bo zastanawiam się czy wygodniej rxymac w pojemniku czy w woreczksch woreczki zajmują mniej miejsca wiec to ich przewaga jak zamrażalnik pelny
Nie ja nie korzystałam z pojemników jakoś tak miałam zakodowane że tylko woreczki się do tego nadają, nie myślałam wogole o pojemnikach. Ale tak jak mówisz u mnie w zamrażarce na pewno sprawdzają się woreczki bo z miejscem ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
Jestem wykończona... nie spałam nic prawie 48h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bidulka to teraz staraj się jak najwięcej odpoczywać i regenerować siły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxbursztynekxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 08:15   #2092
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywna gratulacje! I życzę powrotu do sił.

Monya ja przez pierwsze dni w domu też miałam kryzys. Nie umiałam małego przystawic do piersi. Mam za mało pokarmu żeby go wyksrmic a jak jest głodny to się rzuca jak szalony, a potem znowu po takim rzucaniu prezeniu boli brzuszek. I najgorzej w nocy najbardziej głodny, ja po dniu mam mało pokarmu i nieraz trzeba się nameczyc parę godzin nie śpi.

Wczoraj do tego wszystkiego dostałam gorączkę 38.5 stopni. Byłam już u gin rana ok i to nie po CC. Możliwe że jakieś zapalenie mam antybiotyk. W nocy się dwa razy musiałam przebrać cała mokra liczę że przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 08:17   #2093
pozytywnaj
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 001
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Teraz odsapnij jak było? Tak samo ciężko jak przy poprzednich porodach czy gorzej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dużo gorzej. Bóle krzyżowe, dziecko nie mogło zejść, skurcze musiałam stymulować masazami nic się nie rozwieralo, łożysko utknelo, szycie krocza czułam na żywca pomimo znieczulenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pozytywnaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 08:40   #2094
RudyKotBialyKot
Raczkowanie
 
Avatar RudyKotBialyKot
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 401
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywna - ogromne gratulacje!!! ️ Odpoczywaj sobie teraz i nie myśl już o trudach porodu najważniejsze że synek już z Tobą

Ja dzisiaj nie poznaje swojej Kluski : spała prawie całą noc 🤯 i zrobiła tylko dwie mega szybkie przerwy na papu aż mnie rano cycki bolały

Folinka - powodzenia w ogarnięciu dwóch 'wyjców', oby to była jednorazowa akcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RudyKotBialyKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 09:25   #2095
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywna gratulacje ! Odpoczywaj

Folinko podziwiam! Mieć takie dwa na raz płaczace Robaczki i jeszcze męża odesłać spać szacun!

Kocie o widzę Duśka była łaska dla mamy, obu tak dalej!

Blanka dzięki za opinię, sprawdzę co to za leżaczek

U nas dziś pobudka o 2, o 6 i do teraz spaliśmy
Ciężko mi się zwlec, a dobrze byłoby iść na spacer zanim nie jest tak gorąco


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 09:35   #2096
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Ja też będę trochę mleka mrozić żeby było na czarną godzinę. Kupię raczej woreczki do mrożenia, bo faktycznie mniej miejsca zajmują. Pojemniki na pokarm też miałam i ich używałam tylko do mleka, które odciągałam do lodówki.


U nas zaraz obchód, mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Niestety ten szpital ma dziwną politykę i zamiast pobrać małej krew rano żebym już na obchodzie wiedziała co i jak to pobranie zrobią dopiero później i znów będziemy czekać na wyniki.
Maleńka dziś od rana mało co je, najchętniej by spała. I już schizuję, że może jej coś jest i dlatego jest taka senna.
A mleka mam chyba hektolitry i zaraz mi pękną piersi

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 09:36   #2097
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Aaa!

Wychodzimy do domu! w końcu nareszcie!

Po w sumie 15 dniach pobytubw szpitalu

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 09:38   #2098
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez pozytywnaj Pokaż wiadomość
dużo gorzej. Bóle krzyżowe, dziecko nie mogło zejść, skurcze musiałam stymulować masazami nic się nie rozwieralo, łożysko utknelo, szycie krocza czułam na żywca pomimo znieczulenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 09:40   #2099
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Pozytywna gratuluję. Teraz musisz dużo odpoczywać, nie zazdroszczę tak trudnego porodu.

Monaya, Tobie też gratuluję. Nie gadaj głupot, że jesteś złą mamą, bo tak nie jest. Jesteś mega silną babką.

Wy tak o kupach maluszków, a mi dzisiaj Ewka odwaliła (jestesmy na etapie odpieluchowania i śpi jeszcze w pieluszce). W skrócie powiem tylko, że kupa wyszła z pieluchy i była na dywanie, jej nogacj i między palcami u stóp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 09:48   #2100
monyaa108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 367
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. VI - Porodówka :)

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za wszystkie słowa pocieszenia!!!

Poplakuje nadal i robię co mogę by junior nie odczuł że jest coś nie tak.

Obwiniam siebie że nie zrobiłam wszystkiego co możliwe by karmić piersią. Ja się poddalam już w szpitalu i teraz regularnie co 3 godziny dostaje butelkę. Mam do siebie pretensje że jestem niecierpliwa nie wytrzymała na ból i za słaba by zawalczyć o kp.

W szpitalu usłyszałam od kilku osób z personelu z wyrzutem dlaczego pani nie karmi piersią.... czuje się przez to gorsza

Junior dalej nie umyty pupa odparzona i nie wiem co robić.....

A jak ubieracie dzieci w te upały? Ja go dziś położyłam w samym pampersie.i okrylam pieluszkami A śpi w kokonie więc ma izolacje
monyaa108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-17 10:50:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.