Niedziela bez zakupów - cz.2. - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-28, 07:52   #2521
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Praktycznie robię zakupy tylko w Lidlu, bo odkąd się przeprowadziłam to ten sklep mam najbliżej. Dla mnie Lidl jest super, bo ma mnóstwo produktów (ale to pewnie zależy od metrażu sklepu, bo ten koło mnie jest nowy i ogromny jak na lidl), dobre warzywa i owoce, i cenowo nie rujnuje. Blisko mam też Biedronkę i Carrefoura, ale obu unikam. W biedrze syf, tłok i napchane tych towarów tak, że nic nie umiem tam znaleźć. A w osiedlowym Carrefourze jest po prosto brudno. Podłoga umazana, warzywa rozwalone naokoło stoiska i brudne koszyki.



Tak na marginesie śmieszy mnie przekonywanie, że Tesco takie super. Cavo, widocznie masz wyjątek koło siebie, bo ja też przyłączam się do opinii, że tesco to raczej syf i lepiej unikać. Tesco najbliżej mnie to wielka hala i od paru lat widać, że czasy świetności dawno ma za sobą. A najgorsze jest to, że jak się do niego wchodzi to po prostu od razu uderza nieprzyjemny zapach, coś jak gnijące warzywa pomieszane ze smrodem taniego plastiku.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 08:15   #2522
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bo już serio momentami to aż żal czytać.
Żal czytać, ze ktoś ma inne doświadczenia niż ty? To dopiero żal bo tak, wizazanki się uwzięły na biedne super i hipermarkety i piszą bzdury

Mało mnie obchodzi, ze gdzies tam w świecie jest wybitne Teści. To u mnie w miasteczku jest pi prostu syfne. Zdania nie zmienię. Cenowo tez nie wychodzi najlepiej, a ja się z cenami raczej nie strzykam. Wolę Lidla, w którym kupuje różnorodne rzeczy, ostatnio na przykład kupiłam okrę w słoiku, pyszną i tanią oliwę z tygodnia greckiego, maja w końcu w stałym asortymencie burratę i przepyszne żółte pomidory. W tygodniu włoskim obkupuje się w makarony. Wczoraj kupiłam świeże figi za grosze, bo sztuka poniżej złotówki. Do tego zawsze pełno towaru na półkach miła obsługa i czystość. Choćby mi w tych tescowych bonach dopłacali do zakupów, to i tak bym ich tam nie robiła
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 08:34   #2523
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

To u mnie też jest wyjątek, a nawet dwa. W Tesco jest zawsze czysto i wszystko na miejscu. Nie ma mowy o jakichś kartonach z hasiem szkłem i bele czym jak w Biedronce.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 09:50   #2524
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Tak na marginesie śmieszy mnie przekonywanie, że Tesco takie super. Cavo, widocznie masz wyjątek koło siebie,

sweet tooth
Cytat:
Żal czytać, ze ktoś ma inne doświadczenia niż ty? To dopiero żal bo tak, wizazanki się uwzięły na biedne super i hipermarkety i piszą bzdury

Pisałam parokrotnie, ze tez mam różne doświadczenia ze sklepami tych samych sieci. Na jednej dzielnicy super a na drugiej okropnie.
T które mam blisko dimu super, t które mam blisko pracy- tak okropnie ze tam nie kupuje choć byłoby mi bardzo wygodnie.
Tak samo z Lidlami i Biedrami itp.



Ale dość niesympatycznie pisać ludziom ze w danej sieci kupują odpady spożywcze.
też mi się nie podoba w kilku dostępnych supermarketach innej marki, w biedrach hurtowo przeważnie mega bałagan, poprzewracane, wybełtane wszytko ze wszystkim i często na bakier z czystoscią, ale z powodu mojego "nie lubię, nie podoba mi się" nie będę pisać że ludzie tam robiący zakupy, kupują tam odpady spożywcze. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 14:07   #2525
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To zapraszam na te karwiny.
Stoją zamykane szafy chłodnicze, regały chlodnicze, lodówy chlodnicze - do wyboru.
Tylko co to za różnica? Dla mnie gorzej bo nie mam nawet 160 cm, wiec wszelkie szafy i regały gdzie trezba sobie po coś sięgnąć w górę mnie często osłabiają a nie cieszą.

Które konkretnie produkty spożywcze są tak odpadowe?
Parówki z Morlin, kiełbasa wiejska z Taurusa, masło z Warlubia, cebula polska, czy śmietana z Krasnegostawu?

Bo już serio momentami to aż żal czytać.
No to masz wyjątkowe Tesco.

Bronisz tej sieci jak własnej matki.

Nikt ci nie zabrania tam kupować i się cieszyć i być fanką tego sklepu.

Ale nie wmawiaj mi, że poniewaz nie byłam w twoim Tesco, to mam jechać, bo widocznie te 5, które odwiedziłam po całej Polsce było jakieś trafne.

No było, więc ta sieć mnie nie interesuje. Nawet, żeby w Gdańsku był istny raj, nie tylko Tesco, to sieć jako całość powinna dbać o klienta.

Więc jaden wspaniały lokal, nawet jeśli jest najlepszy na świecie, nie zmieni mojego zdania o całej sieci. Nawet je pogorszy - bo skoro się da, to czemu olewają to w innych placówkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 16:03   #2526
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to masz wyjątkowe Tesco.

Bronisz tej sieci jak własnej matki.

Nikt ci nie zabrania tam kupować i się cieszyć i być fanką tego sklepu.

Ale nie wmawiaj mi, że poniewaz nie byłam w twoim Tesco, to mam jechać, bo widocznie te 5, które odwiedziłam po całej Polsce było jakieś trafne.

No było, więc ta sieć mnie nie interesuje. Nawet, żeby w Gdańsku był istny raj, nie tylko Tesco, to sieć jako całość powinna dbać o klienta.

Więc jaden wspaniały lokal, nawet jeśli jest najlepszy na świecie, nie zmieni mojego zdania o całej sieci. Nawet je pogorszy - bo skoro się da, to czemu olewają to w innych placówkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inna sprawa, że co człowiek to opinia. Według Cavy jej Tesco jest super, a zdaniem innej Wizażanki w tym samym sklepie jest syf i mały wybór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 16:05   #2527
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Inna sprawa, że co człowiek to opinia. Według Cavy jej Tesco jest super, a zdaniem innej Wizażanki w tym samym sklepie jest syf i mały wybór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak. Ale czytanie czyjegoś odmiennego zdania z opinią "żal" to jest dla mnie zbytnie egzaltacja nad siecią supermarketów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 16:59   #2528
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No tak. Ale czytanie czyjegoś odmiennego zdania z opinią "żal" to jest dla mnie zbytnie egzaltacja nad siecią supermarketów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wytłumaczę jeszcze raz od drugiej strony.
Byłoby z mojej strony żalowe, pisać ze sklep w którym kupuje inna osoba, sprzedaje odpady spożywcze, tylko dlatego ze mnie się w danej sieci/sklepie nie podoba.

Czy teraz jest już zrozumiałe co uznałam za ów żal?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 18:51   #2529
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wytłumaczę jeszcze raz od drugiej strony.
Byłoby z mojej strony żalowe, pisać ze sklep w którym kupuje inna osoba, sprzedaje odpady spożywcze, tylko dlatego ze mnie się w danej sieci/sklepie nie podoba.

Czy teraz jest już zrozumiałe co uznałam za ów żal?

A kto tak napisał?

Bo nie Mijanou, której wypowiedź cytujesz. Ona tylko pisze, że do Polski trafiają stare lodówki z UK. Co mnie jakoś wybitnie by nie zdziwiło, bo niejedna sieć tak robi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-29, 20:42   #2530
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Byłam w niedzielę w PiP otwartym niecały rok temu w galerii handlowej. Na ruch nie mogą narzekać, ale ogólnie to co zobaczyłam to obraz nędzy i rozpaczy. Niestety widać że sieć się zwija. Na półkach pełno pustych miejsc. Aby trochę zakamuflować braki pracownicy starają się układać ten towar, który został tak że jest tylko jeden rząd. Kiedyś była cała lodówka z sushi, łososiem i innymi typowo rybnymi produktami, a w niedzielę stała wyłączona i zapełniona jedynie butelkami z napojami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 07:24   #2531
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Tak na marginesie śmieszy mnie przekonywanie, że Tesco takie super. Cavo, widocznie masz wyjątek koło siebie, bo ja też przyłączam się do opinii, że tesco to raczej syf i lepiej unikać. Tesco najbliżej mnie to wielka hala i od paru lat widać, że czasy świetności dawno ma za sobą. A najgorsze jest to, że jak się do niego wchodzi to po prostu od razu uderza nieprzyjemny zapach, coś jak gnijące warzywa pomieszane ze smrodem taniego plastiku.
Koło mnie jest w miarę nowe Tesco, ma z 5 lat i jest ładne i czyste, ale nie przepadam za tym sklepem. Wolę przejść kawałek dalej do Kauflandu, gdzie jest lepsza oferta cenowa i jakoś rozsądniej porozstawiane produkty. Ale faktycznie - w "naszym" Tesco strasznie śmierdzi koło lodówki z mięsami. Osobiście nic bym tam nigdy z mięsa nie kupiła :/

Za Lidlem nie przepadam, ponieważ nie ma tam moich produktów, które najczęściej kupuję. Chodzę tam tylko po wodę, bo jest tania i mam blisko, i czasem jak coś super jest w promocji. A tak to zdecydowanie za dużo ludzi. Już chyba wolę Biedronkę pod tym względem. Aczkolwiek w Biedrze do której mam najbliżej pracują bardzo niemili ludzie, co mnie skutecznie zniechęca do robienia zakupów w tym sklepie :/

Tak, moim faworytem jest zdecydowanie Kaufland :P

Edytowane przez Zzziajana
Czas edycji: 2018-08-30 o 07:28
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-30, 08:09   #2532
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Z kolei dla mnie Kaufland jest drogi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 08:11   #2533
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Byłam w niedzielę w PiP otwartym niecały rok temu w galerii handlowej. Na ruch nie mogą narzekać, ale ogólnie to co zobaczyłam to obraz nędzy i rozpaczy. Niestety widać że sieć się zwija. Na półkach pełno pustych miejsc. Aby trochę zakamuflować braki pracownicy starają się układać ten towar, który został tak że jest tylko jeden rząd. Kiedyś była cała lodówka z sushi, łososiem i innymi typowo rybnymi produktami, a w niedzielę stała wyłączona i zapełniona jedynie butelkami z napojami.
Brzmi jak opis PiP w krakowskiej Serenadzie. Bardzo jestem rozczarowana tą siecią, bo jakieś 10 lat temu w Warszawie to naprawdę były delikatesy. A te co niedawno powstały u nas nie zapełniają pustki po Almie. Obok biurowca męża jest taki Piotr i Paweł, gdzie gorszy asortyment niż w Biedrze. W zasadzie tam tylko dania gotowe, kanapki, jogurciki, banany, słodycze dla ludzi pracujących w pobliżu. No alkohole są sensowne, ale zajmują sporą część sklepu. Także zakupów na obiad tam się nie zrobi nawet w środku tygodnia.


Dwóch największych krakowskich Tesco wybitnie nie lubię. I tak po namyśle stwierdzam, że to chyba dlatego, że to stare budynki - mają po około 20 lat. Totalnie nieergonomiczne miejsce, z parkingu daleko, schody ruchome jakieś mozolne, parking podziemny kojarzy mi się z bunkrem, toalety z innej epoki, sporo trzeba przejść nim się dotrze do właściwego miejsca zakupów, a w przyległych sklepikach nic sensownego nie ma. Natomiast w mieście rodzinnym męża Tesco to jest naprawdę fajne miejsce, tyle że właśnie ma nie więcej niż 10 lat, wygodne, dobrze zaopatrzone, do tego największy sklep w mieście będący dodatkowo miejscem spotkań towarzyskich


A co do pytania, który sklep najlepiej zaopatrzony po niedzieli niehandlowej, to odpowiem, że Macro. W tych sklepach nie widać różnicy, czy było wczoraj zamknięte czy nie, ale to może dlatego że oni całą dobę czynni, a ruchu to tam nie ma za dużego. U mnie jeszcze daje radę lokalny Lewiatan: o 6 rano w poniedziałek jest naprawdę wszystko świeże, a czysto jest zawsze. Z tym, że tam zwykle 6 pracowników jest cały czas na sklepie, natomiast w pobliskiej Biedronce 2-3 osoby przy podobnej powierzchni.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 08:16   #2534
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Ale faktycznie - w "naszym" Tesco strasznie śmierdzi koło lodówki z mięsami. Osobiście nic bym tam nigdy z mięsa nie kupiła :/
Ja to właśnie odnotowałam w "moim" Kauflandzie w lodowce kolo pieczywa. Sa tam ryby i sporadycznie mieso. Okropnie stamtad smierdzi i dlatego nigdy bym nic stamtąd nie wybrała...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 12:37   #2535
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[QUOTE=damdalena;85733446]
Dwóch największych krakowskich Tesco wybitnie nie lubię. I tak po namyśle stwierdzam, że to chyba dlatego, że to stare budynki - mają po około 20 lat. /QUOTE]

Z moich obserwacji wiek budynku nie ma wpływu (W granicach 30 lat). Jak budynek jest dobrze zaprojektowany, to jest.

Mój ulubiony hipermarket połączony z galerią handlową został zbudowany 19 lat temu. I poza remontem w łazienkach, nic nie zmieniali.

Drugi ulubiony ma 17 lat.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 17:08   #2536
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A kto tak napisał?

Bo nie Mijanou, której wypowiedź cytujesz. Ona tylko pisze, że do Polski trafiają stare lodówki z UK. Co mnie jakoś wybitnie by nie zdziwiło, bo niejedna sieć tak robi.
Oj tam, oj tam.
Przecież nie zamierzam się z Cavą kłócić o Tesco. Ja nie lubię Tesco, ona lubi. Ja mam wybitnie negatywne doświadczenia, ona pozytywne. Być może na Karwinach jest inaczej (sama zauwazyłam, że ogólnie sklepy w Gdyni a sklepy w Gdańsku to dwie inne bajki) a gdyby Cava zajrzała do Tesco Gdańsk-Chełm to zmieniłaby zdanie ( i vice versa). Tyle tylko, że to za głupi temat, żebysmy z Cavą miały sobie skakać do oczu bo nie ma o co. Każda zostaje przy swoim i zgoda.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 17:17   #2537
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oj tam, oj tam.
Przecież nie zamierzam się z Cavą kłócić o Tesco. Ja nie lubię Tesco, ona lubi. Ja mam wybitnie negatywne doświadczenia, ona pozytywne. Być może na Karwinach jest inaczej (sama zauwazyłam, że ogólnie sklepy w Gdyni a sklepy w Gdańsku to dwie inne bajki) a gdyby Cava zajrzała do Tesco Gdańsk-Chełm to zmieniłaby zdanie ( i vice versa). Tyle tylko, że to za głupi temat, żebysmy z Cavą miały sobie skakać do oczu bo nie ma o co. Każda zostaje przy swoim i zgoda.
Zresztą są supermarkety i supermarkety, nawet w tym samym mieście. Carrefour w Galerii Kazimierz a podgórski Carrefour to niebo a ziemia.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-30, 17:34   #2538
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Zresztą są supermarkety i supermarkety, nawet w tym samym mieście. Carrefour w Galerii Kazimierz a podgórski Carrefour to niebo a ziemia.
Tak jest.
Ja nieprzypadkowo podałam różnice między Gdańskiem a Gdynią. Niby to samo Trójmiasto ale z przykrością stwierdzam, że jeśli przypadkiem mam większą kasę i chcę sobie kupić, dajmy na to, buty lub cokolwiek innego w "lepszych" sklepach to jadę do Gdyni bo w Gdańsku wszystko jest "na jedno kopyto". Jest tam więcej firmowych sklepów w galeriach, większy i ciekawszy asortyment. Niestety- także droższy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 23:35   #2539
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Brzmi jak opis PiP w krakowskiej Serenadzie. Bardzo jestem rozczarowana tą siecią, bo jakieś 10 lat temu w Warszawie to naprawdę były delikatesy. A te co niedawno powstały u nas nie zapełniają pustki po Almie. Obok biurowca męża jest taki Piotr i Paweł, gdzie gorszy asortyment niż w Biedrze. W zasadzie tam tylko dania gotowe, kanapki, jogurciki, banany, słodycze dla ludzi pracujących w pobliżu. No alkohole są sensowne, ale zajmują sporą część sklepu. Także zakupów na obiad tam się nie zrobi nawet w środku tygodnia.
Tak dokładnie o tym pisałam. Swoją drogą już jeden PiP wcześniej na Lubiczu został zamknięty.

A Tesco hipermarkety w Krakowie to już w ogóle nie moje rejonym, a supermarkety raczej słabe są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-01, 10:26   #2540
Ivenna
Raczkowanie
 
Avatar Ivenna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 332
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To chyba głowne różnice między Tesco PL a Tesco UK. W UK Tesco jest jedną z moich ulubionych sieci, podobnie jak Sainsbury's.
Z ciekawości - w Sainsbury's ceny są zbliżone do Tesco/Morrisons, czy raczej bliżej im do (droższego według mnie) M&S?

W moim mieście mamy co najmniej jedno Tesco (kiedyś chyba były 2, ale nie wiem, czy drugie z nich zamknęli, czy po prostu gdzieś przenieśli). Zachodzę tam 1-2 razy w miesiącu, bo czasem uda mi się upolować rukolę i szpinak po promocyjnej cenie, ale poza tym nie miałabym po co tam jeździć. Co prawda nie zauważyłam, by było tam brudno/śmierdząco, ale mają bardzo ograniczony wybór, a ceny są wyższe niż w innych sklepach. Warzyw i owoców jakoś mało, bakalie - mało i drogo, nie ma nawet pojemników, z których sama mogłabym sobie nasypać tyle ile chcę. Kiedyś mieli świetny wybór olejów, ale nawet to ograniczyli Za to jak ostatnio zaszłam do Tesco w Anglii, to byłam zachwycona mnogością dostępnych produktów i ich przystępną ceną.

Najczęściej zakupy robię na ryneczku, który mam pod blokiem, PSS i Lewiatanie. Blisko mam też Biedronkę i Lidla, natomiast na większe zakupy wybieram się do Auchan, w którym jest największy wybór i spoko ceny.
__________________
Ta sygnaturka jest zgodna z normami UE i spełnia warunki na przyznanie dopłaty.

Edytowane przez Ivenna
Czas edycji: 2018-09-01 o 10:27
Ivenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 15:15   #2541
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Z M&S praktycznie nie korzystam, więc nie wiem, jakie tam ceny. W Sainsbury's ceny odrobinę wyższe niż w Tesco, ale to też zależy, na jakie artykuły.

Chleb i wędliny i tak kupuję w polskich sklepach i polskich piekarniach podczas pobytu w UK bo ichni chleb jest dla mnie nie do przyjęcia. Fajny na grzanki i tosty ale i tak zalatuje chemią. W sumie z wędlin mogę bez żalu zrezygnować ale z chleba ciężko. Nie ma co u nas narzekać na jakośc wędlin i z tego, co zauważyłam wielu Angoli kupuje żywność właśnie w polskich sklepach, choć drogo tam. Drożej, niż w supermarketach.

Kurczę, będąc w Polsce praktycznie nie jadam mięsa. Nie, żebym była vege. Po prostu nie jest mi potrzebne. A w UK po kilku dniach chce mi się kabanosa, więc idę do polskiego sklepu
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 07:55   #2542
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ja chora, maz chory cud ze dziecko jeszcze nie. Jestesmy na zadupiu a nasza tesciowa sie cieszy ze jest niedziela niechandlowa bo ludzie odpoczywaja i modli sie do pisu. Chyba robi mi sie zapalenie w piersi a nie mam gdzie kupic kapusty.
Zaraz maz jedzie szukac apteki dyzurnej. A tak poszlabym do pobliskiej galerii i kupila co potrzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:45   #2543
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ale jestem dzisiaj wkurzona, wczoraj wróciliśmy z wczasów i nie zdążyliśmy nic kupić, nie mamy do jedzenia absolutnie nic, tylko mleko do kawy
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:50   #2544
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ale jestem dzisiaj wkurzona, wczoraj wróciliśmy z wczasów i nie zdążyliśmy nic kupić, nie mamy do jedzenia absolutnie nic, tylko mleko do kawy
Ale za to masz czas dla rodziny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:53   #2545
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ja mam w garach powidła do zawekowania.
Wczoraj późno wieczorem odkryłam, ze owszem słoiki mam, ale zakrętki mąż wyrzucił w szale sprzątania piwnicy.

To se nie zawekuję.
Będę jutro w nocy po pracy orać, jak najpierw kupię zakrętki. A rano o 6 potem trzeba wstać. .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 12:05   #2546
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

ja muszę oszczędnie gospodarować mlekiem, bo mi braknie rano do kawy
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 12:26   #2547
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ja też! Miałam dziś ochotę na zupę mleczną, ale nie miałabym rano do kawy i niestety nie bylo zupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 12:26   #2548
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Dobrze że dzisiaj ładna pogoda, bo do najbliższego otwartego sklepu mieliśmy 20 minut drogi :P Minęliśmy 4 zamknięte żabki.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 12:35   #2549
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale za to masz czas dla rodziny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po wczasach akurat chętnie bym od męża odpoczęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 13:40   #2550
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Po wczasach akurat chętnie bym od męża odpoczęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No widzisz, rządzący tego nie przewidzieli : brzydal:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 12:56:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.