Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕 - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-24, 08:06   #3691
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Wystawaly glowy miało byc 😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 08:08   #3692
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Dzień dobry

U nas pobudka o 5:30, także ten... U nas dziś też szaro buro, więc robimy sobie dzień wolny od zwiedzania, a za to z książką i z demolowaniem mieszkania przez brzdąca.

Majaaaaa dostałaś re chrupki w Rossmannie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupuje w Auchan, bo mam pod domem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 08:14   #3693
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Ewka, Majaaa biedne maluchy! Zdrówka! Majaaa Clotrimazolum pomaga na pewno, możesz spróbować.

Agaciaaas alez pędzi z rozwojem ten twój maluch! A jak zakończyły się wizyty u lekarza? To tluszczak? Może pisałaś, ale mi uciekło.

U nas też od kilku dni wstawianie na nogi, ale na szczęście dopiero próby. I tak samo jak któraś z Was pisała, od paru dni bardzo mocno pokazuje zdenerwowanie. Jak ja trzymam na rękach i czegoś nie zrobię po jej myśli to mi się tak wygina do tyłu, rzuca, że masakra. I drapie, tylko nie wiem czy to świadomie. Albo zaczyna ryczec. Nocki dalej kiepskie. Częste pobudki nie wiadomo po co lub zabawa w środku nocy...

Przeraża mnie najbliższy tydzień. Ma być beznadziejna pogoda. Jak jest w miarę to ratują nas spacery, a jutro ma lać i już się boję tego mojego małego gnoma😏

Nie pisałam, miło że pytasz Najpierw doktor mówiła o tłuszczaku, ale im bardziej się przyglądała tym bardziej skłaniała się ku stwierdzeniu, że to powiększony węzeł chłonny. Np. po szczepieniu (co do mnie kompletnie nie przemawia, szczepienie w udo i węzełek na plecach się zapalił? hmmm) Mamy przyjść za ok. miesiąc sprawdzić czy się zmniejsza.





Dziewczyny a z jakiego powodu zmieniacie już foteliki? Dzieciaki już się nie mieszczą? Mój młody ma jeszcze trochę zapasu, więc odkładam kupno fotelika, podobno warto jak najdłużej wozić w łupinie, bo jest najbezpieczniejsza.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 08:18   #3694
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
Nie pisałam, miło że pytasz Najpierw doktor mówiła o tłuszczaku, ale im bardziej się przyglądała tym bardziej skłaniała się ku stwierdzeniu, że to powiększony węzeł chłonny. Np. po szczepieniu (co do mnie kompletnie nie przemawia, szczepienie w udo i węzełek na plecach się zapalił? hmmm) Mamy przyjść za ok. miesiąc sprawdzić czy się zmniejsza.





Dziewczyny a z jakiego powodu zmieniacie już foteliki? Dzieciaki już się nie mieszczą? Mój młody ma jeszcze trochę zapasu, więc odkładam kupno fotelika, podobno warto jak najdłużej wozić w łupinie, bo jest najbezpieczniejsza.
My zmieniliśmy bo Kluska się tak wiercil i wyginal w lupinie, że podróże to była masakra. Widać było że jest mu strasznie niewygodnie i ciasno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 08:19   #3695
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Majaaaa ja kupuję tam gdzie mam po drodze, sprawdzam tylko żeby nie bylo dodatków typu sól czy cukier.

My zmieniliśmy fotelik bo: 1- mała miała ciasno, 2- brakowało jej i tak max 2 cm do granicy, 3- czekała nas długa podróż i chcieliśmy zeby jej było wygodnie.
Jeśli fotelik jest hmmm w tułowiu okej to należy patrzeć na górę- najlepiej do łupiny przyłożyć książkę/ deskę coś płaskiego- jeśli dziecko dotyka głową to trzeba już fotelik zmienić. Nie można czekać aż głowa zacznie wystawać bo w razie wypadku nic tej głowy chronić nie będzie

I u nas pogoda do dupy dziś. Czeka nas lekarz niedługo, tymczasem jest pierwsza drzemka a ja zabieram się za mycie podłóg
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 08:22   #3696
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Ja mam zafirę i przez kąt pochylenia kanap mozemy miec lekki problem. Kurcze chciałabym taki montowany i przodem i tyłem, nawet obrotowy, ale ceny są mega. Chce wozić tyłem, ale chciałabym mieć tez opcję innej mozliwosci w razie gdyby dziecko protestowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
. A wiesz jakie sa te lepsze, ktore maja wlasnie dwie opcje jazdy? Tez sie boje, ze kupie tylko tyłem, a nie bedzie chcial jezdzic tak ;/

Jawjola ten sam problem mam, ze poranne spacery min 2h, a tu taka pogoda, ze w ogole sie nie chce wychodzic. U nas zaraz bedzie wystawała glowa z fotelika.


Mi dzisiaj Filip godzine wczesniej wstal niz zazwyczaj, wiec buszuje od 7mej, ale to nie jego dzien. Najpierw polecial glowa na kafelki w lazience, a pozniej rozciął sobie dziasla na stoliku, wiec poniedzialek rozpoczęliśmy od rozlewu krwi.
Zaraz klade go na drzemke i pozniej spróbujemy wybrac sie na spacer, bo matka ma ogromna potrzebe zjedzenia ciasta!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2018-09-24 o 08:32
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 08:41   #3697
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Dobijcie mnie Klusek od kilku dni budzi się rano o 3/4 i koniec. Zabawa trwa. Jestem nieprzytomna. A chodzi spać oczywiście tak jak zawsze, 19/20. Drzemki w ciągu dnia też 20 minutowe więc nawet nie odpocznę.

Nie mam siły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez to niedawno przerabialam, ale minelo po kilku dniach na szczescie..

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Od wczoraj synek mówi "tata". "Mama" i "tata" już kojarzy odpowiednio ze mną i z mężem jest to najwspanialsze.


Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Cześć, u nas ostatnio dużo zamieszania, przystosowujemy mieszkanie do wszedobylskiego pełzaka, sprzedaliśmy samochod, czekamy na nowy, załatwialismy zastępczy itd.

Moje dziecko już siada i staje. Ale dalej nie raczkuje... Co do odkurzacza, to jak go wyciągam a ona jest akurat na podłodze to dostaje mega przyspieszenia i w sekundę jest przy nim. Chodzi ze mną po całym mieszkaniu jak odkurzam musze uważać, żeby nie nadepnąc na gnoma.

Co zrobić, żeby się dostać na fb?
U nas tez odkurzacz to obiekt porządań i zachwytów Jak odpalam to bobas tylko na nim sie koncentruje i łazi za odkurzczem

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Kupujecie coś na dzień chłopaka dla mężów/synów?
Oh, to już.. Całkiem mi wylecialo z głowy. Ja swojemu kupie jakis gadzet turystyczny, zawsze sie z takich rzeczy cieszy.


Moja mama wyjechała, smutno mi, źle i samotnie Nie chce któraś z Was przyjechac?

Nam póki co odpada rozkmina fotelikowa bo nie mamy auta i nie bedziemy miec przez najbliższe kilka miesięcy.
Ale za to wróciła w la millou torba moich pragnień i zaraz ją kliknę. Wózek też muszę sobie sprowadzić z polski bo tu maja w 2 sklepach ale wykupione.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 08:44   #3698
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Spaceru dzisiaj nie będzie. Ewentualnie balkon. Wiatr właśnie wyrwał huśtawke pod blokiem


Dziewczyny, które zamawiają na AliExpress: jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę, tak mniej więcej? Bo chciałabym zamówić trochę dekoracji na Święta już. A boję się że będę czekać kilka mcy na to i będzie po świętach,
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2018-09-24 o 09:23
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 09:59   #3699
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Spaceru dzisiaj nie będzie. Ewentualnie balkon. Wiatr właśnie wyrwał huśtawke pod blokiem


Dziewczyny, które zamawiają na AliExpress: jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę, tak mniej więcej? Bo chciałabym zamówić trochę dekoracji na Święta już. A boję się że będę czekać kilka mcy na to i będzie po świętach,
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak ze trzy tygodnie zazwyczaj czekam. Ale na wątku o świętach dziewczyny pisały żeby już zamawiać bo później może nie podochodzić na czas
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 10:15   #3700
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

U nas dzisiaj też koszmarna pogoda, strasznie wieje.
My ostatnio mamy problemy z podróżą. W ciągu ostatniego miesiąca mała 4 razy wymiotowała podczas jazdy. Dzisiaj jedziemy do moich rodziców i strasznie się stresuję. Nie wiem czy to możliwe że już ma chorobę lokomocyjną? Czy po prostu fotelik niewygodny i ją uciska gdzieś? Czy miała/ma któraś z was ten problem?
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 10:41   #3701
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Dzień dobry
ostatnio nie mam czasu pisać, bo szykujemy do wysłania publikację naukową i nagle sporo poprawek/udoskonaleń trzeba było nanieść😉 mam nadzieję, że skończyłam.

Emeczka gratuluję, że Tymek już Was woła, ale pięknie😍

Toja zdrówka dla Was My niedługo też mienimy fotelik, Gabrysiowi już od dawna głowa wystaje, ale przeczytałam, że siedzący fotelik jest od 9 miesięcy i jakoś tak czekamy. No i mały nie znosi juz w nim jeździć, widzę, że próbuje wyprostować w nim plecy i strasznie się szamocze.

Dziś z rana czekał na mnie piękny mms, dobra koleżanka urodziła śliczną Zuzię😍😍 to się nazywa piękne rozpoczęcie dnia (co tam, że mój syn budził się co 30min w nocy z płaczem...).

Ale Wasze bobasy mobilne, o ja. Mój jeszcze nie raczkuje.

Amparo a ja nie bardzo zrozumiałam, jak siedzisz to synek stoi Ci na Twoich kolanach, to masz na myśli? Bo Gabryś też tak robi i sprężynuje, pediatra powiedziała, że to bardzo dobrze, hmm.

Ja się trochę martwię, że Gab dalej ma lekko wzmożone napięcie mięśniowe, nie zawsze chce zgiąć nogi przy zmianie pieluchy, napina się wiecznie jak go kładę do karmienia i podciąga się, meczy mnie to jak nie wiem. I jeszcze parę innych takich.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 11:00   #3702
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Bonjourbelle ja chętnie i tak już się szwendamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 12:19   #3703
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Nikopoia, dokładnie o to chodzi, tylko że on nie sprężynuje tylko staje obejmując mnie za szyję. Ostatnio po rehabilitacji tak mi zrobił i pokazałam paniom, powiedziały, że to niedobrze. Przy zmianie pieluchy też prostuje mi nogi, czasem naprawdę ciężko go ubrać. Najbardziej mnie martwi, że od jakiegoś czasu nie chce ćwiczyć

Dziewczyny, tak myślę o fotelikach. Serio dzieci nadal powinny jeździć tyłem? Te przodem są mniej bezpieczne? Bo wolałabym wozić przodem do kierunku jazdy. Teraz siedzę z nimi z tyłu i jest ok, ale przecież nowe foteliki będą większe i nawet ja się już nie zmieszczę między nie. Lusterka średnio się sprawdzą dla dwójki, poza tym one chyba słabe są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 12:23   #3704
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
. A wiesz jakie sa te lepsze, ktore maja wlasnie dwie opcje jazdy? Tez sie boje, ze kupie tylko tyłem, a nie bedzie chcial jezdzic tak ;/

Jawjola ten sam problem mam, ze poranne spacery min 2h, a tu taka pogoda, ze w ogole sie nie chce wychodzic. U nas zaraz bedzie wystawała glowa z fotelika.


Mi dzisiaj Filip godzine wczesniej wstal niz zazwyczaj, wiec buszuje od 7mej, ale to nie jego dzien. Najpierw polecial glowa na kafelki w lazience, a pozniej rozciął sobie dziasla na stoliku, wiec poniedzialek rozpoczęliśmy od rozlewu krwi.
Zaraz klade go na drzemke i pozniej spróbujemy wybrac sie na spacer, bo matka ma ogromna potrzebe zjedzenia ciasta!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie mi najbardziej odpowiada gb vaya, romer dualfix m isize albo avionaut aerofix. Wszystkie z możliwością obrotu przód tył. No i oczywiscie na isofix
Kurczę to sie Filipek wyobijal, trzeba poprzyklejać folię bąbelkową wkoło
Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Tez to niedawno przerabialam, ale minelo po kilku dniach na szczescie..







U nas tez odkurzacz to obiekt porządań i zachwytów Jak odpalam to bobas tylko na nim sie koncentruje i łazi za odkurzczem



Oh, to już.. Całkiem mi wylecialo z głowy. Ja swojemu kupie jakis gadzet turystyczny, zawsze sie z takich rzeczy cieszy.


Moja mama wyjechała, smutno mi, źle i samotnie Nie chce któraś z Was przyjechac?

Nam póki co odpada rozkmina fotelikowa bo nie mamy auta i nie bedziemy miec przez najbliższe kilka miesięcy.
Ale za to wróciła w la millou torba moich pragnień i zaraz ją kliknę. Wózek też muszę sobie sprowadzić z polski bo tu maja w 2 sklepach ale wykupione.
U nas też kocha odkurzacz i wszędzie za nim chodzi
Szykuj kawkie zaraaaa będę
Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Spaceru dzisiaj nie będzie. Ewentualnie balkon. Wiatr właśnie wyrwał huśtawke pod blokiem


Dziewczyny, które zamawiają na AliExpress: jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę, tak mniej więcej? Bo chciałabym zamówić trochę dekoracji na Święta już. A boję się że będę czekać kilka mcy na to i będzie po świętach,
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas wieje okroopnie. Co do aliexpress to różnie, najszybciej mialam jakąś pierdołkę w 10 dni, a najdluzej z 4 miesiące
Cytat:
Napisane przez Goszka30 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj też koszmarna pogoda, strasznie wieje.
My ostatnio mamy problemy z podróżą. W ciągu ostatniego miesiąca mała 4 razy wymiotowała podczas jazdy. Dzisiaj jedziemy do moich rodziców i strasznie się stresuję. Nie wiem czy to możliwe że już ma chorobę lokomocyjną? Czy po prostu fotelik niewygodny i ją uciska gdzieś? Czy miała/ma któraś z was ten problem?
Moja starsza tak wymiotowała i była marudna/ płakała jak gdzieś jechaliśmy. Dlatego tez niestety częściej ją przodem woziłam z częstrzymi przystankami podczas dlugich podróży bylo zdecydowanie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Nikopoia, dokładnie o to chodzi, tylko że on nie sprężynuje tylko staje obejmując mnie za szyję. Ostatnio po rehabilitacji tak mi zrobił i pokazałam paniom, powiedziały, że to niedobrze. Przy zmianie pieluchy też prostuje mi nogi, czasem naprawdę ciężko go ubrać. Najbardziej mnie martwi, że od jakiegoś czasu nie chce ćwiczyć

Dziewczyny, tak myślę o fotelikach. Serio dzieci nadal powinny jeździć tyłem? Te przodem są mniej bezpieczne? Bo wolałabym wozić przodem do kierunku jazdy. Teraz siedzę z nimi z tyłu i jest ok, ale przecież nowe foteliki będą większe i nawet ja się już nie zmieszczę między nie. Lusterka średnio się sprawdzą dla dwójki, poza tym one chyba słabe są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dla takich dzieci te tylem dużo bezpieczniejsze, moim zdaniem zmiescisz się spokojnie. Ty chudzinka jesteś, a ja z moim L siedzę czasami pomiedzy dwoma fotelikami z tyłu. Zawsze mogą Ci zamontowac np za kierowca i na środku zeby jedno siedzenie bylo wolne z tyłu. Zresztą powiem Ci, że moje córy spokojniej jeżdżą jak mnie akurat z tylu nie widzą 🤷🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 14:05   #3705
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Goszka30 w foteliku wcześniejszym wymiotowała bardzo często, teraz jest lepiej- zdarzy jej się jak bardzo się zdenerwuje ( w sumie na strasie 12-godzinnej raz zwymiotowała)
Amparo- no tak niestety jest, że nalezy wozić tyłem jak najdłużej
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 14:21   #3706
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Spaceru dzisiaj nie będzie. Ewentualnie balkon. Wiatr właśnie wyrwał huśtawke pod blokiem


Dziewczyny, które zamawiają na AliExpress: jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę, tak mniej więcej? Bo chciałabym zamówić trochę dekoracji na Święta już. A boję się że będę czekać kilka mcy na to i będzie po świętach,
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba większość sprzedawców ma gwarantowaną dostawę do 60 dni - jak nie dojdzie to zwrot kasy. Przynajmniej ja tak miałam u każdego sprzedawcy.


Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Nikopoia, dokładnie o to chodzi, tylko że on nie sprężynuje tylko staje obejmując mnie za szyję. Ostatnio po rehabilitacji tak mi zrobił i pokazałam paniom, powiedziały, że to niedobrze. Przy zmianie pieluchy też prostuje mi nogi, czasem naprawdę ciężko go ubrać. Najbardziej mnie martwi, że od jakiegoś czasu nie chce ćwiczyć

Dziewczyny, tak myślę o fotelikach. Serio dzieci nadal powinny jeździć tyłem? Te przodem są mniej bezpieczne? Bo wolałabym wozić przodem do kierunku jazdy. Teraz siedzę z nimi z tyłu i jest ok, ale przecież nowe foteliki będą większe i nawet ja się już nie zmieszczę między nie. Lusterka średnio się sprawdzą dla dwójki, poza tym one chyba słabe są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Absolutnie serio! Tyłem jest duuuużo dużo bezpieczniej. Jazda tyłem jest zalecana do 4 roku życia.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 14:53   #3707
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Dzień dobry
Super pogoda, chciało mnie porwać z wózkiem

fiolek7317 chyba bym zawału dostała oby już nie było takich atrakcji
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 15:12   #3708
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

No niestety domek się uszkodził, choć nie jakoś specjalnie.

Chrupki kupuje przeważnie w biedronce bo mam pod nosem, bez soli.

Foteliki tyłem bardziej bezpieczniejsze ale syn od roku jeździł w foteliku przodem.
Córa się jeszcze mieści w lupinie i zmiany na razie nie będzie. A potem pewnie też jakiś przodem kupimy, bo tyłem w samochodzie mi się nie zmieści. Ogólnie uważam, ze lepiej w foteliku dobrym, może być przodem niż bez fotelika.

Jaki mam senny dzień, zdrzemnelam się na macie, córa psocila, syn się bawił. I mam straszna ochotę na czekolade a wychodzić się nie chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Fiołek dobrze, ze jest wszystko w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 16:17   #3709
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

dubel
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 17:53   #3710
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

My też będziemy zmieniać fotelik, bo małą ten do szału doprowadza, próbuje plecy prostowac. Na pewno tyłem, a ze waży trochę ponad 7 kg to kupujemy 0-18 kg.

Ja na konferencji, dzisiaj miałam mniej możliwości jej karmić, ale super jadła z Tztem słoiki, kaszkę i jogurt naturalny w hotelu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 11:07   #3711
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
My też będziemy zmieniać fotelik, bo małą ten do szału doprowadza, próbuje plecy prostowac. Na pewno tyłem, a ze waży trochę ponad 7 kg to kupujemy 0-18 kg.

Ja na konferencji, dzisiaj miałam mniej możliwości jej karmić, ale super jadła z Tztem słoiki, kaszkę i jogurt naturalny w hotelu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Majka, zanim zapomnę. Już kilka razy z głowy mi wyleciało, z tym jogurtem ja znowu do Ciebie😎 na webinarze dr Ani Makowskiej słuchałam o przeciwdziałaniu cukrzycy itp, o rozszerzaniu diety. Mówiła, że dzieciom można podać jogurt naturalny tylko 1 łyżeczkę raz na kilka dni. Oczywiście ten bez dodatku owoców itd, ale to na pewno wiesz.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 11:31   #3712
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Wiecie co, ja nie wiem co robię nie tak. Czy powinnam się martwić czy, brzydko mówiąc, olać temat. Jest godzina 12:30 a Klusek wypił dzisiaj tylko mleko o 6 rano. I tyle. Nic nie chce zjeść. Zrobiłam mu kaszke, ble. Wszystko mi rozlal na podłogę. Utarlam jabłko, też nie. Zrobiłam znowu mleko to pluje. Nie wiem czy dziecko może nie jesc pół dnia? Bo jak tak dalej pójdzie to zaraz będzie pora obiadu, którego pewnie też nie będzie chciał a potem mleko na noc i koniec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 12:48   #3713
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Majaaaaa a poza tym zachowanie bez zmian? Ja bym poczekała jeszcze do jutra i poszła do lekarza chyba. A chociaż wodę popija?

Dzień dobry
U nas dziś nieźle z pobudkami i udało się praktycznie cała noc przespać w łóżeczku z jednym wypadkiem - przesikana pielucha. O 4:30, w akompaniamencie wrzasków przebierałam brzdąca w sucha piżamkę ostatnio przesikuje mi pieluchy regularnie w nocy. Już zmieniam przy każdej pobudce, ale i tak się zdarza, że przecieka. Macie ten sam problem? Pieluchy już zmienione na większe.

Co do butków: kupujecie z twardą podeszwą czy miękką? Nie wiem, jakie kupić na teraz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 13:13   #3714
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Majaaa a pije wodę chociaż? Moczy pieluchy? Żeby się nie odwodnił...

Ja na razie póki Mała nie chodzi to kupiłam jakieś botki z HM- są usztywniane. Do przedszkola będę kupować kapcie skórzane miękkie a po domu raczej skarpety z antypoślizgiem. Jak zacznie pewnie chodzić (na zewnątrz) to będę myśleć ale wydaje mi się że u nas to jeszcze chwila
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 13:31   #3715
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

A w ogóle synek stanął dziś nie umie siedzieć, ale rwie się do stania 🤦☠♀️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 13:32   #3716
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

My butów nie mamy jeszcze żadnych. Jak zacznie stawać to wtedy pewnie coś kupię z miękka podeszwa.

Pieluchy moczy, wodę coś tam pije i zrobił już 5 kup. Nie biegunka, takich normalnych. Może ma jakiś detox czy coś zachowuje się jak zawsze, dziki dzik. Rozwala mi mieszkanie i zabawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
A w ogóle synek stanął dziś nie umie siedzieć, ale rwie się do stania 🤦♀️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Brawo dla Małego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 14:00   #3717
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Majaaa jakis czas temu czytalam, ze dzieci w 8-9mcu maja zastój z jedzeniem. Moze to to, ale poczekaj jeszcze i obserwuj.

Nikopoia ale chodzilo o jogurt naturalny taki ‚surowy’ nie np w plackach czy dodany do czegos?

Emeczka wlasnie chcialabym kupic jakies niechodki buty, ale chyba z miękka podeszwa, na zime mam botki z twarda, ale dlatego, ze byly super i za grosze. Narazie po domu i na dworze w antypoślizgowych jest.
Co do pieluch to mialam tak z Dada 2, ciagle przesikiwal, wrocilismy do Pampers, pozniej chwilo z Pampers 3 byl taki problem i po kilku dniach przeszedl, takze niekoniecznie moze chodzic o rozmiar


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 14:44   #3718
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Nikopoia dzięki za info. Mala dostaje jogurt teraz tak raz na tydzień, raz na półtorej tygodnia po kilka łyżeczek więc myślę że nic jej nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 15:03   #3719
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Nikopoia mozesz rozwinac temat jogurtu? Podbijam pytanie Fiolek.

Emeczka to zaraz sie zacznie zabawa z bieganiem😉

Majaaa ja mam tak dość często z mała. I do tej pory nie wiem od czego to zależy. Jedynie jakiś związek widzę wtedy, gdy ma zaparcie, ale wówczas to zrozumiałe. Tylko że ona tak od początku ma. Potrafi jeść ładnie przez tydzień, dwa, później parę dni nie jeść i tak wkoło. Tylko u was to dziwne że tyle kup. Może po prostu po lekach musi się oczyścić albo jakaś łagodna wersja rotawirusa to dopadła? Obserwuj i jakby coś to leć do lekarza.

A ja mam problem z butami. Mój mały szogun nie da sobie nic założyć oprócz skarpetek. Jest ryk póki nie ścigąnie. Nie wiem jak my będziemy zimą wychodzić. W domu zawsze była tylko w skarpetkach i to pewnie dlatego. Mogłam ja zacząć wcześniej przyzwyczajac 🙁

W ogóle dziś spotkałam się z koleżanką z 11 miesięczna córka. Co ten mały kaskader w wózku wyprawia to się w głowie nie mieści. Przydałaby się jakaś klatka ochronna 😉 Aż się boję jak moja zacznie tak wstawać, bo ona raczej bardzo ruchliwa
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 15:26   #3720
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Majaaa jakis czas temu czytalam, ze dzieci w 8-9mcu maja zastój z jedzeniem. Moze to to, ale poczekaj jeszcze i obserwuj.

Nikopoia ale chodzilo o jogurt naturalny taki ‚surowy’ nie np w plackach czy dodany do czegos?
o jogurt surowy, nie wspominała, ze może być dodawany do innych posiłków poza tym. Dziecko karmione piersią nie potrzebuje żadnych dodatkowych nabiałów mleka krowiego/koziego.

Tak w skrócie:
Mówiła też o mięsie (MAX 2-3 w tygodniu), żadnych wędzonych, na zimno też nie. Większe ilości surowych owoców i warzyw dopiero po 1 r.ż. Ryby morskie, tłuste. Cytrusy mocno konserwowane więc też dopiero po 1.r.ż., flipsy kukurydziane lepsze niż ciastka wiadomo, ale niepotrzebne. Mleko krowie nie może być głównym składnikiem posiłku poniżej 1 r.ż.

Ja nie wiem czy to zastój z jedzeniem Maja, pisałaś wcześniej że jest chory, chory zwykle nie ma apetytu, szczególnie na antybiotykach i innych lekach. Nie panikuj, podawaj wodę do picia. Jeśli jutro i pojutrze też tak będzie ja bym poszła do lekarza.
A ogólnie Gab tez ma dni z gorszym apetytem, bywa że tydzień prawie nic tylko kilka razy dziennie cyc. Tak było przy ząbkowaniu.

Emeczka gratulacje dla Tymka jak wychodzimy gdzieś to na razie zakładam Gabrysiowi buciki niechodki miękkie. U nas też były przesikiwane pieluchy co noc, ale to dlatego, że po ciemku zmieniałam (zamkniętymi oczami żeby się nie wybudzać&#128523 i wystarczyło, że lekko krzywo zapięłam i juz przesikane.

A o pierwszych butach dla dzieci mówił Zawitkowski że mają być jak najlżejsze i elastyczna podeszwa dająca się zgiąć w 1/3 długości buta od palców.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 19:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.