Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-28, 20:20   #3781
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cay fantastycznie! Trzymam kciuki
Ewka dużo siły i cierpliwości

Ja mam mały spadek formy... nawet nie mogę się zebrać żeby poćwiczyć jakoś Marzy mi się możliwość wyjścia na siłownię chociaż raz w tygodniu Ale Malutka nie wysiedzi w wózku w miejscu tyle,w aucie byłaby awantura a teściowa jak przyjeżdża raz w tygodniu to ja idę się uczyć Taka ogólnie niezadbana się czuję... Nie mam butów na jesień ani na zimę, o kurtce grubej nie wspominając. A wyprawa do galerii bez męża wydaje mi się jakąś abstrakcją.

Przyszła mi dziś kamerka z ali, którą polecałyście. Zaraz będę próbować ją instalować, ciekawe czy dam radę.
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 05:14   #3782
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dzień dobry.

Przewijak i bujaczek wczoraj wywiezlismy do teściów, w zeszłym tygodniu wywiezlismy matę edukacyjna. Coraz mniej gratow, szkoda że ciągle przybywają jakieś nowe
Z przewijaka jeszcze korzystaliśmy sporadycznie, ale najczęściej teraz przewijamy mała po prostu na macie na podłodze.
Z bujaczka zaczęła mi wychodzić, a dzięki niemu mogłam spokojnie z rana zjeść, pozmywac i ogarnąć się.

Zapisałam się na fitness, co prawda będę chodzić tylko raz w tygodniu, ale dobre i to. Wczoraj byłam pierwszy raz, mała urządzila awanturę Tz i zasnęła u niego na rękach po jakichś 20 min.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 14:24   #3783
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

U nas przeżycia i przygody...
W nocy między pierwszym a drugim dniem konferencji TZta złapała jelitowka... Nad ranem szukałam apteki całodobowej, dostał leki, było lepiej. Przed południem przywiózł mi małą do karmienia, ale leki przestały działać i ledwo stał na nogach. Mała jeszcze strzeliła dwójkę, to ja wzięłam do toalety dla niepełnosprawnych, pod kran i zadowolona wycieram ją, patrzę w lustro... Za 20 min wystąpienie, dziecko do nakarmienia, a moja biała koszula w dziecięcej kupie. Nie zdążyłam zmienić, tylko zapralam. Stałam opatulona żakietem...

Mnie też złapało kolejnego dnia. Umieraliśmy z TŻ, małej nic nie bylo.
Jeśli to był rota (dorosłych też atakuje, prawda?) i zadziałała szczepionka, to była warta każdej złotówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 15:07   #3784
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Jaka tu cisza. Piękna pogoda to lazy korzysta. My dais bylismy oglądać auta, ale nic nam nie wpadło w oko niestety a do końca listopada koniecznie musimy coś kupić:/ przyjechali moi rodzice i kupili młodemu balona z helem, ale będzie miał radochę jak się obudzi.
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 10:20   #3785
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej, kupiłam Klusce śpiworek do wozka, Lodger Bunker. Mam nadzieję że się sprawdzi. Jeszcze udało mi się za pól ceny w sumie, bo zamiast ok. 500zl to zapłaciłam 270zl i to chłopiecy niebieski wzór w tym roku nie będę kupować mu zimowego kombinezonu, bo nigdzie po śniegu chodzić nie będzie. Ten jesienny co mam wystarczy. I tak będzie w wózku w tym spoworku jeszcze dodatkowo na spacerach. Musze tylko dobra czapke, szalik i rękawiczki dokupić. Jak będzie za rok chodził, to wtedy zainwestuje w dobry kombinezon na zime, żeby się mógł tarzać w śniegu (o ile takowy w ogóle będzie).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 11:14   #3786
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej jaka tu weekendowa cisza ja też nie miałam kiedy poczytać bo w ciągłym biegu. Wczoraj jeszcze bylam na imoreziez pracy, super się bylo tak spotkać ze wszystkimi znajomymi. Wrocilam po 1, ale dzięki tż się nawet wyspalam.
Majka kurcze co za przygody, dobrze, że malutką nie złapało. Moj brat zaczepił na rota, młody 9ms poszedl w zeszlym tygodniu do żłobka i w drugi dzień w szpitalu był juz z rota. Nie wiem czy jakiś innu szczep złapał czy jak. Dorośli też mogą sie zarazić
Musze też młodej jakiegos śpiworka poszukac na zime
Toja zadowolona jesteś z kamerki ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 12:39   #3787
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Hej jaka tu weekendowa cisza ja też nie miałam kiedy poczytać bo w ciągłym biegu. Wczoraj jeszcze bylam na imoreziez pracy, super się bylo tak spotkać ze wszystkimi znajomymi. Wrocilam po 1, ale dzięki tż się nawet wyspalam.
Majka kurcze co za przygody, dobrze, że malutką nie złapało. Moj brat zaczepił na rota, młody 9ms poszedl w zeszlym tygodniu do żłobka i w drugi dzień w szpitalu był juz z rota. Nie wiem czy jakiś innu szczep złapał czy jak. Dorośli też mogą sie zarazić
Musze też młodej jakiegos śpiworka poszukac na zime
Toja zadowolona jesteś z kamerki ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też po szczepieniu złapaliśmy rota- bo szczepionka nie jest na "nie łapanie" tylko na lżejsze przechodzenie
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-30, 12:40   #3788
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Melduję, że jest poprawa, dziecko przestało mi gorączkować. Dziś poszedł kontrolny posiew moczu, w niedzielę mają byc kontrolne badania z krwi - jak bedą ok, to jest szansa, że w niedzielę wyjdziemy


Super ze jest poprawa dużo zdrowia!

Ja też mam spadek formy tak ogólnie. W domu bałagan aż głupio, z mężem tak sobie, samotność mi doskwiera. Dziecko w miarę spokojne, ale dziś poszlam spać przed 5.

Miłej niedzieli
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 15:37   #3789
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Majka najważniejsze że mała zdrowa.
Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Super ze jest poprawa dużo zdrowia!

Ja też mam spadek formy tak ogólnie. W domu bałagan aż głupio, z mężem tak sobie, samotność mi doskwiera. Dziecko w miarę spokojne, ale dziś poszlam spać przed 5.

Miłej niedzieli
Nie przejmuj się balaganem, wyjdź z domu chociaż na spacer, naladuj trochę baterie.


U nas krzyki i piski. Od środy przed co najmniej jedną drzemka są krzyki, mała nie chce zasnąć a później płacze ze zmęczenia. Wczoraj już było ok i myślałam że jesteśmy po kryzysie, a teraz przed drzemka nie dalo się małej uspokoić, musiałam użyć swojej tajnej broni, która używałam tylko kilka razy przez całe życie małej nie wiem sama czy mogę zwalić to na zęby skoro mała płacze najczęściej albo po spaniu albo przed spaniem. Może to nawrót refluksu? Chociaż objawów też nie widzę. A może kolejny skok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 15:53   #3790
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej hej
Cay zdrowia i sił dla Was! Wracajcie już do domku.

Majaaaaa dużo sił może kakao pomoże?

Współczuję kryzysów wszelakich i samotności

My mamy przerwę między kolejnymi wyjazdami i jutro lecimy. A teraz pranie, pakowanie, szaleństwo.

Z nowości:
- wiem już, skąd tak ciężkie nocki. Małemu rosną 4 zęby na raz już widać zarys, zaraz się wyrzna.
- mały dalej nie siedzi i nie siada. Byłam w związku z tym u pediatry i neurologa i jak zwykle usłyszałam 2 diagnozy. Pediatra mówi, że mały poszedł w ruch i nie obchodzi go siadanie, ale w końcu klapnie. Neurolog, że mały ma opóźnienie ruchowe (mimo że czworakuje i staje) i trzeba wrócić do rehabilitacji.
- w związku z zębami nocki do bani. Wiadomo. Dni też. Ale jak zobaczyłam wszystkie te idące zęby, to jakoś przyszły mi nowe siły.

Śpiworek zamówię taki:
IMG_1633.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 16:33   #3791
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Majka ale przygoda, wybacz ale się uśmiałam zdrówka dla was!


Emeczka opóźnienie to chyba lekka przesada... Z tego co pamiętam dziecko ma czas do 10 mies. na siadanie. Spokojnie. Dla czworakującego dziecka pozycja siedząca jest nieatrakcyjna, także nawet jak odkryje jak to zrobić, to nie ma co się spodziewać, że usiądzie i będzie siedział ja uważam, że to pediatra mądrze gada.



Cay jak tam???
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-30, 19:05   #3792
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Hej hej
Cay zdrowia i sił dla Was! Wracajcie już do domku.

Majaaaaa dużo sił może kakao pomoże?

Współczuję kryzysów wszelakich i samotności

My mamy przerwę między kolejnymi wyjazdami i jutro lecimy. A teraz pranie, pakowanie, szaleństwo.

Z nowości:
- wiem już, skąd tak ciężkie nocki. Małemu rosną 4 zęby na raz już widać zarys, zaraz się wyrzna.
- mały dalej nie siedzi i nie siada. Byłam w związku z tym u pediatry i neurologa i jak zwykle usłyszałam 2 diagnozy. Pediatra mówi, że mały poszedł w ruch i nie obchodzi go siadanie, ale w końcu klapnie. Neurolog, że mały ma opóźnienie ruchowe (mimo że czworakuje i staje) i trzeba wrócić do rehabilitacji.
- w związku z zębami nocki do bani. Wiadomo. Dni też. Ale jak zobaczyłam wszystkie te idące zęby, to jakoś przyszły mi nowe siły.

Śpiworek zamówię taki:
Załącznik 7641195


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja co prawda gania jak szalona ale też i dużo siedzi. W sumie to najpierw zaczęła czworakować a potem siadać. A od wczoraj stoi... oczy dookoła głowy trzeba mieć. Nie martwiłabym się na zapas, w końcu załapie co i jak, daj mu trochę czasu Współczują ząbków u nas też idą...
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 21:27   #3793
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Mało się odzywam, ale jestem totalnie bez energii lecę już na ostatnich oparach i jak na złość popsuł się nam ekspres do kawy nie lubię ani sypanej ani rozpuszczalnej, więc moja rozpacz jest tym większa. Teraz zamiast iść spać oglądam mecz, a jeszcze podłogi muszę zmyć mam nadzieję, że nowy tydzień będzie spokojniejszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 22:05   #3794
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cześć dziewczyny.

Majka niezla przygoda, sorki, ale też się uśmiałam, ale wam na pewno nie było do śmiechu, super wybrnelas z opresji kupowej.

Cay-trzymam kciuki, żebyście wyszły.

U nas 3 dni temu wyszły dwa pierwsze ząbki, więc to chyba przez to te okropne noce. Oby się juz poprawiły.. Dziś robiliśmy imprezę urodzinową starszej córki w sali zabaw. Wszystko się udało, moja 6-latka była szczęśliwa.

Sorki, że się nie odniosę do reszty postów, ale wczoraj wizaż mi nie działał, a dziś już trzeba iść spać. Dobranoc
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 07:59   #3795
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cześć, wczoraj wyszłysmy do domu ale podawanie antybiotyku w domu to jakiś dramat. Dziecko mnie znienawidzi W piątek idziemy na kontrolę CRP, bo jeszcze miała ciut podwyższone przy wypisie.

toja dobrze mówi o szczepionce na rota. Tak samo jak szczepionka na grypę jest nie po to, żeby nie zachorować, tylko po to, żeby nie umrzeć.

emeczka, ja bym poszła na rehabilitację skoro jest taka sugestia - nie zaszkodzi, a może pomóc. Współczuję nocek
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 08:40   #3796
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cay ale super, że już jesteście w domu

Pójdę, pójdę. Akurat rehabilitacja to nie jest coś, nad czym się trzeba zastanawiać, bo żadne skutki uboczne nie grożą raczej mnie dobija to, że im więcej lekarzy odwiedzisz, tym większa masz kolekcję diagnoz. W przypadku stulejki byłam u 4 i KAŻDY mówił coś innego. I komu wierzyć?

Dzień dobry
Dzis wylatujemy. Nienawidzę latać, więc się stresuję jak głupia - tym razem 10 razy bardziej, bo przecież lecę z maluchem. I ta cała sytuacja z cyklonem w ostatnich dniach też nie zachęca. Zastanawialiśmy się już, czy nie zrezygnować, ale ponoć już żadnego zagrożenia nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 09:04   #3797
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Cay ale super, że już jesteście w domu

Pójdę, pójdę. Akurat rehabilitacja to nie jest coś, nad czym się trzeba zastanawiać, bo żadne skutki uboczne nie grożą raczej mnie dobija to, że im więcej lekarzy odwiedzisz, tym większa masz kolekcję diagnoz. W przypadku stulejki byłam u 4 i KAŻDY mówił coś innego. I komu wierzyć?

Dzień dobry
Dzis wylatujemy. Nienawidzę latać, więc się stresuję jak głupia - tym razem 10 razy bardziej, bo przecież lecę z maluchem. I ta cała sytuacja z cyklonem w ostatnich dniach też nie zachęca. Zastanawialiśmy się już, czy nie zrezygnować, ale ponoć już żadnego zagrożenia nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem :/ Niestety niektórzy lekarze ostatni raz aktualizowali swoją wiedzę w średniowieczu. Najczęściej z tego to niestety wynika.
Gdzie lecicie? Zazdroszczę

Do mnie dziś przyjeżdża moja mama z siostrą. Co prawda w środę już wracają, ale i tak cieszę się jak głupia.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 09:08   #3798
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Cay ale super, że już jesteście w domu

Pójdę, pójdę. Akurat rehabilitacja to nie jest coś, nad czym się trzeba zastanawiać, bo żadne skutki uboczne nie grożą raczej mnie dobija to, że im więcej lekarzy odwiedzisz, tym większa masz kolekcję diagnoz. W przypadku stulejki byłam u 4 i KAŻDY mówił coś innego. I komu wierzyć?

Dzień dobry
Dzis wylatujemy. Nienawidzę latać, więc się stresuję jak głupia - tym razem 10 razy bardziej, bo przecież lecę z maluchem. I ta cała sytuacja z cyklonem w ostatnich dniach też nie zachęca. Zastanawialiśmy się już, czy nie zrezygnować, ale ponoć już żadnego zagrożenia nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kreta? Zazdroszczę

Cay super! Oby wyniki już były dobre! <3
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 09:10   #3799
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dziewczyny, które kupiły śpiworki do wozka, jaki rozmiar macie ? Taki żeby byl dobry na teraz czy wiekszy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-01, 09:25   #3800
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cay dobrze że w domu jesteście i że wszstko w porządku

emeczka zazdroszczę wakacji Co do opóźnienia w rozwoju to jak mała miała 2-4 miesiące to zarówno pediatra jak i neurolog mówili że jest opóźniona w rozwoju. Teraz jest bardzo sprawna ruchowo, więc nie wiem jak to jest z tym opóźnieniem.

Moje dziecko zaczęło próbować stać bez trzymania się rękami co oczwiście kończy się upadkiem. Znowu muszę mieć oczy dookoła głowy. A było tak fajnie ostatnio
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 09:28   #3801
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Mało się odzywam, ale jestem totalnie bez energii lecę już na ostatnich oparach i jak na złość popsuł się nam ekspres do kawy nie lubię ani sypanej ani rozpuszczalnej, więc moja rozpacz jest tym większa. Teraz zamiast iść spać oglądam mecz, a jeszcze podłogi muszę zmyć mam nadzieję, że nowy tydzień będzie spokojniejszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio myslalam o zakupie ekspresu. Jaki masz? Kusi mnie ten na kapsulki ale jest nieekonomiczny. Z kolei taką mieloną kawę niezbyt lubię.

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Cześć, wczoraj wyszłysmy do domu ale podawanie antybiotyku w domu to jakiś dramat. Dziecko mnie znienawidzi W piątek idziemy na kontrolę CRP, bo jeszcze miała ciut podwyższone przy wypisie.
Super że już w domku Oby malutka szybko wyzdrowiała!

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które kupiły śpiworki do wozka, jaki rozmiar macie ? Taki żeby byl dobry na teraz czy wiekszy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wzięłam ten większy. Będzie na tę zimę i na przyszłą, jeśli nadal będziemy się wózkować.

Dzień dobry
Ja z kolei nie mam mleka do kawy Wróciły u nas nocne pobudki - znów bawimy się między 3 a 5.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 09:55   #3802
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Czesc!

Majka ale przygoda

Cay dobrze, ze juz w domku, byle teraz szybko Mala wrocila do zdrowi i sil

Emeczka mi pediatra w 6mcy powiedzial, ze Filip szybko nie usiądzie, bo jest bardzo wiotki w obręczy barkowej, 2 tygodnie pozniej pełzał, 1,5 mca pozniej siedzial, siadał i raczkował, ale rehabilitacja nigdy nie zaszkodzi
Lot na pewno sie uda i wszystko bedzie w porzadku, odpoczywajcie!

Coosik La Millou ma w sumie tylko dwa rozmiary i mamy M, jest dosc duzy, wiec chyba mamy na zapas.

U nas po wyjściu jedynki nocki jakos sie nie poprawily, wiec dalej milion pobudek, ale juz wiadomo skad ja swiruje, caly moj nastroj, zmęczenie i milion innych objawow, znow mam zle wyniki tarczycy, dla odmiany totalna odwrotność co dwa miesiace temu.
U nas nadal jest przewijak i gdyby nie on to nie ubrałabym i nie przebrała dziecka. Tylko na nim lezy spokojnie.

Jesien jeszcze na dobre sie nie zaczela, a z tz stwierdziliśmy, ze bedzie zimno i plucha, wiec kupilismy na grudzien bilety na Teneryfe. Juz odliczam kiedy bede grzac tylek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 09:56   #3803
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Ostatnio myslalam o zakupie ekspresu. Jaki masz? Kusi mnie ten na kapsulki ale jest nieekonomiczny. Z kolei taką mieloną kawę niezbyt lubię.



Super że już w domku Oby malutka szybko wyzdrowiała!



Ja wzięłam ten większy. Będzie na tę zimę i na przyszłą, jeśli nadal będziemy się wózkować.

Dzień dobry
Ja z kolei nie mam mleka do kawy Wróciły u nas nocne pobudki - znów bawimy się między 3 a 5.
Pamietasz moze jaki masz rozmiar? 100cm czy więcej
Uwielbiam kawę z ekspresu, mam póki co taki kolbowy, ale marzy mi się automatyczny z funkcją cappucino, ehh moze kiedyś się zakupi szkoda, że kosztują miliony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 10:24   #3804
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Majka niezła przygoda, będziesz miała co wspominać ;D

Emeczka wydaje mi się, że jest jeszcze czas aby dziecko usiadło.

Amparo przez ostatnie 2 tygodnie piłam kawę z ekspresu, bo byliśmy na wakacjach i teraz bardzo żałuję że nie mamy swojego ;(

Cay dobrze, że już udało się Wam wyjść, dużo zdrówka dla małej!

Coosik nam śpiworek upolowała teściowa w second handzie. Miała farta bo jest faktycznie nowy i przed nią oglądały go inne kobiety, ale że miał 'dziury' z tyłu to nie wzięły A to otwory na pasy oczywiście są

Wróciliśmy w sobotę z wakacji. Było super i co prawda nie odpoczęłam sobie jakoś bardzo, bo intensywnie zwiedzaliśmy, ale dla nas to też taka forma wypoczynku Tyle, że nie fizycznego.
Mała już pięknie siada, wstaje i ładnie raczkuje, w związku z czym muszę mieć cały czas oczy dookoła głowy...
Całe szczęście tż ma przywieźć w piątek teściową i będzie u nas przez tydzień

Planuje któraś z Was iść na wychowawczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 10:31   #3805
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Pamietasz moze jaki masz rozmiar? 100cm czy więcej
Uwielbiam kawę z ekspresu, mam póki co taki kolbowy, ale marzy mi się automatyczny z funkcją cappucino, ehh moze kiedyś się zakupi szkoda, że kosztują miliony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam ten dokładnie https://www.lamillou.com/shop/spiwor...guin-pepe-ecru
Pisza ze 120 cm.
Troche sie boję jak się będzie użytkować ten jasny kolor w środku, ale przy bucikach są osłonki. Póki nie chodzi będzie ok, a potem się zobaczy.

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Planuje któraś z Was iść na wychowawczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się zastanawiałam ale doszłam do wniosku że to nie ma sensu bo nie planujemy powrotu do Polski. Z drugiej strony ani ja, ani mąż nie mówimy że nie wrócimy za kilka lat.

A jak jest jeśli w trakcie wychowawczego zachodzi się w kolejną ciążę? Można L4 itd?
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 10:47   #3806
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Mam ten dokładnie https://www.lamillou.com/shop/spiwor...guin-pepe-ecru
Pisza ze 120 cm.
Troche sie boję jak się będzie użytkować ten jasny kolor w środku, ale przy bucikach są osłonki. Póki nie chodzi będzie ok, a potem się zobaczy.



Ja się zastanawiałam ale doszłam do wniosku że to nie ma sensu bo nie planujemy powrotu do Polski. Z drugiej strony ani ja, ani mąż nie mówimy że nie wrócimy za kilka lat.

A jak jest jeśli w trakcie wychowawczego zachodzi się w kolejną ciążę? Można L4 itd?
Można, ale trzeba wypowiedzieć wtedy wychowawczy, wrócić do pracy i wtedy na L4 (tj. już tego pierwszego dnia można przynieść l4) tylko jest to trochę nie fajne w stosunku do pracodawcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 10:50   #3807
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dzień dobry,
Moje dziecko, które jeszcze w lipcu nie miało za nic w świecie ochoty na leżenie na brzuchu nagle we wrześniu nauczyło się właśnie brzuszkowania, siadania, pełzania, raczkowania a od wczoraj staje na nogach przy meblach i w łóżeczku. 1 miesiąc a tyle zmian.

Nocki spoko, chociaz bardzo wydkuzyk aktywność, bo mamy 1, czasem 2 drzemki w ciągu dnia. Ciężko go uśpić na noc bo się zaczyna rzucać i wrxeszczex, byle jeszcze się nie położyć. Ale mamy duży regres z jedzeniem. Je dużo mniej, bardziej grymasi. Znowu większą chęć na mleko niż produkty stałe.

Mąż wrócił, ma tydzień wolnego teraz. W środę jedziemy do teściów do piątku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 10:57   #3808
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

FlexiLyn ja będę szła na wychowawczy. Do pracy i tak nie mam po co wracać bo już szefowa zatrudniła nową dziewczynę jak tylko się dowiedziała że jestem w ciąży.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 11:42   #3809
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Można, ale trzeba wypowiedzieć wtedy wychowawczy, wrócić do pracy i wtedy na L4 (tj. już tego pierwszego dnia można przynieść l4) tylko jest to trochę nie fajne w stosunku do pracodawcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak z ciekawosci tylko pytam, bo nie chce tak kombinować. Juz nie wporzadku byloby skladanie o wychowawczy jak wiem ze nie wroce raczej na pewno.
W grudniu bede musiala wysłać wypowiedzenie.
Ale ogólnie do pracy nie wybieram się jeszcze przez około rok. Potem sobie poszukam czegoś tutaj
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 13:00   #3810
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

CześćDziewczyny
Ostatnio mam fantastyczny humor, meble "się skręcają", przyszły kilka dni temu, sprzedałam obraz, za co trochę kasy mi wpadło, akurat na remont. Gabryś też taki cudowny... same wiecie jak jest jak bobas nie ma humorków😊😊

Cay bardzo się cieszę, że wróciłyście do domku. Mała szybko zapomni o antybiotykach😘 Zdrówka dla niej zyczę. Super, ze Cię odwiedzą

Emeczka udanych wojaży i bezpiecznego lotu!🌄 nie ma co się martwić na zapas, to prawda, ze każdy lekarz mówi co innego, u nas też tak jest. Tymek super się rozwija z tego co piszesz, a to że nie siada to kwestia czasu i usiądzie.

Fiolek znów Teneryfa, super!

Majka ale miałaś przygodę heh, pewnie nie było Ci do śmiechu ale tak jak piszą Dziewczyny, będzie co wspominać

Majaaa najlepsze życzenia dla Kluski z okazji 9 miesięcy!🎈🎉🎊

Barb Gratulacje pierwszych ząbków😍 super, że impreza córci się udała😊

My postanowiliśmy nie kupować jednak śpiworka, Gabryś szaleje w wózku i nie ma szans zeby tak usiedział skrępowany. Rąk na pewno nie będzie trzymał w środku więc bez sensu by było na same nogi, kocyków mam mnóstwo. Stawiamy na kombinezon.

Bonjourbelle przepiękny ten śpiworek!

Gab też ma jakiś regres snu. W dzień 2 krótkie drzemki zwykle po 30min, a na noc usypiam go godzinę, to jest męczące. W nocy ostatnio wstajemy 5-10 razy.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 19:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.