Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-09, 06:47   #3961
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Ajtra straszne to musiało byc🙁 Dobrze że w ogóle coś robiłaś, nawet jeśli nie książkowo to i tak każde działanie jest lepsze niż żadne. Mam nadzieję że się nie powtórzy.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 06:50   #3962
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dzień dobry

Ajtra, to musiało być straszne

Pobudka przed 6 znowu totalnie nie mam mocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 07:44   #3963
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Boże, dziewczyny, slyszalyscie o tym?

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat...t-na-noworodku

Nie mogę wyjść z szoku i same niecenzuralne słowa mi się cisną na usta...
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 08:41   #3964
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Ajtra, współczuję strasznych chwil. Dobrze że wiedziałaś co robić.

Cay, okropne. Biedne dziecko. W głowie mi się to nie mieści
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 09:20   #3965
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Ajtra jejku, strasznie współczuję.

Cay po prostu brak słów, masakra.

U nas po wyjściu 3 zęba nocki troszkę lepsze Chociaż pewnie za niedługo zacznie wychodzić kolejny ząb i znowu będzie masakra.
Wy wszystkie już o fotelikach piszecie, a ja to w ogóle nie jestem zorientowana w temacie. Musimy się w końcu wybrać do sklepu, ale mąż nie ma czasu a sama nie chcę wybierać.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 17:58   #3966
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

U nas tak sobie.Nocka mimo furczenia na nosie była spoko. O 3 godzinie śpiącą dałam do fotelika i zrobiłam inhalacje i było lepiej jej spać. Dzisiaj poszłam do pracy a Nina została z chrzestną po południu lekarz zdiagnozował zapalenie gardła dostała antybiotyk steryd do inhalacji i jakiś syrop. Antybiotyku na razie nie daję. Jutro pewnie będę pracować w domu jest mi przykro, gdyż wyszłam na ujową matkę, gdyż to przeze mnie, że chodzi do żłobka. Wiem, że ma racje ale cóż zrobić. Teraz żałuję, mogłam się przemeldować i starać o dotację na nianię dają dp 1500 zł.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 19:05   #3967
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Dziewczyny, dzisiaj się prawie popłakałam ze szczęścia Moje dziecko samo dzisiaj ugryzło bułę. Ze swojej ręki, włożyła do buzi i odgryzła!
Ja wiem, jak to brzmi ale do tej pory to było nie do pomyślenia! Już widziałam oczami wyobraźni jak ją karmię krokietem na osiemnastce
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 20:18   #3968
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Ajtra, współczuję przeżyć. Całe szczęście mała sobie poradziła. Czytałam ten artykuł o noworodku, straszne to. Jak można zrobić krzywdę takiemu maluchowi. ??? Młody dziś pierwszy raz powiedział tatą tz słyszał bo ja w pracy byłam w ogóle to w sobotę jedziemy na sesje plenerową z młodym. Tylko kompletnie nie wiem w co nas ubrać. Ta sesja to trochę taki spontan, a że termin już na sobotę wolny i pogoda ładna ma być to korzystamy
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-09, 21:12   #3969
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cay - przypominania nigdy za wiele niby ogólnie wiem o tym twardym podłożu, ale w stresie nie myślałam. Na samą myśl o tej sytuacji, aż mi słabo
A z tym artykułem, to w głowie mi się nie mieści

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj się prawie popłakałam ze szczęścia Moje dziecko samo dzisiaj ugryzło bułę. Ze swojej ręki, włożyła do buzi i odgryzła!
Ja wiem, jak to brzmi ale do tej pory to było nie do pomyślenia! Już widziałam oczami wyobraźni jak ją karmię krokietem na osiemnastce
Gratulacje trochę Cię rozumiem, bo u nas niby jadła (w tym bardziej sama niż z łyżeczki), ale ostatnio naprawdę zaczęła dużo lepiej - bardzo to cieszy, zwłaszcza, że będę ją musiała zostawiać bez cyców, a cycoholik był (jest?) straszny

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Ajtra, współczuję przeżyć. Całe szczęście mała sobie poradziła. Czytałam ten artykuł o noworodku, straszne to. Jak można zrobić krzywdę takiemu maluchowi. ??? Młody dziś pierwszy raz powiedział tatą tz słyszał bo ja w pracy byłam w ogóle to w sobotę jedziemy na sesje plenerową z młodym. Tylko kompletnie nie wiem w co nas ubrać. Ta sesja to trochę taki spontan, a że termin już na sobotę wolny i pogoda ładna ma być to korzystamy
Gratulacje dla Synka właśnie okropne dla mnie jest to, że przez pracę różne wydarzenia będą mnie omijać

ksiegowa10 nie obwiniaj się dzieci niestety chorują. Najważniejsze, żeby szybko przeszło.
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-10, 07:52   #3970
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Amparo super, że już macie kuchnię.

Ajtra współczuję, dobrze że wszystko już jest ok.

Nie mogę czytać takich artykułów bo za bardzo je przeżywam. Nie rozumiem jak można zrobić jakąkolwiek krzywdę takiemu bezbronnemu maluchowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-10, 09:37   #3971
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cześć Dziewczyny💐 Wczoraj napisałam posta ale zabrakło mi czasu zeby kliknąć 'wyślij'
Ajtra bardzo współczuję, dobrze że ta historia dobrze się skończyła, to są ogromne emocje...
Cay ja nigdy nie czytam/oglądam takich rzezy. Jestem zbyt wrażliwa gdy komuś się dzieje krzywda, szczególnie dzieciom i totalnie nie radzę sobie z takimi informacjami.
Cosik bardzo się cieszę, że Igusia ma dobre wyniki. Czekałam na tą informację😘
Gratuluję nowych umiejętności bobaskom, super💐 Majka dobre z tym krokietem
Amparo super, że masz już kuchnię, zazdro. Ja prawie mam, ale ciągle bez zlewu. U nas o tyle ciężko że jeszcze ileś rzeczy na raz jest robionych w domu, dwie duże szafy są do skręcenia jeszcze. Ale jedna z nich ma się dziś doczekać swojej kolejki, oby
_toja jak tam po szczepieniu i jak na bilansie?😊
Little już wróciliście do domu?
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-10, 10:14   #3972
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej, miałam pozaznaczane posty i wywaliło mnie wczoraj z wizażu i wszystko szlag trafił już nie pamiętam co komu napisałam. Więc w skrócie: gratuluję nowych umiejętność, dużo zdrowia dla chorych i w ogóle wszystkiego dobrego

Moje dziecko przespalo cała noc dzisiaj, także jestem wyspana Klusek samodzielnie zaczyna się przerzucac na BLW. Sam bierze jedzenie do ręki i ładnie mu idzie. Dzisiaj na śniadanie zjadł (prócz mleka) małe kanapeczki z hummusem, wczoraj zrobiłam mu sos pomidorowo-marchewkowy i makaron swiderki i tez pięknie zjadł
Chlebek od dawna jadl sam, ale z resztą żarcia robił koszmarny syf, ale już jest lepiej. Z obiadem mamy dzisiaj powtórkę bo dużo sosu wyszło.

Z zębami mamy przestoj i całe szczęście.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-10, 10:19   #3973
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Dzień dobry
wraca córa marnotrwna
nikopoia wywołałaś mnie myślami normalnie
wróciliśmy, w sumie już 9 dni w PL ale przechodziliśmy jetlag w tą stronę fatalnie i nie mogłam dojść do siebie
Coosik super, że dziewczyny lepiej. U mie oboje przeziębieni
Cay bestialstwo, aż ciężko uwierzyć
Amparo super, że kuchnia jest!
Ajtra dobrze, że tak się skończyło

i ja kupiłam minikida, drugiego w zasadzie
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-10, 13:39   #3974
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Ajtra - w takich momentach każda z nas bylaby przerażona, dobrze, że juz jest ok
Cay - dla mnie to jest totalny kosmos, jak można zrobić takie coś bezbronnemu dziecku. To nie ludzie są
Księgowa - gdzie takie dotacje na nianie dają, nie słyszałam
Ewka- pochwal się później sesją znaczy się efektami
Nikopoia - trzymam mocne kciuki żeby ta szafa dzisiaj juz stała złożona no i oczywiście za szybkie zakończenie remontu
Little- zdrówka my właśnie jesteśmy świeżo po chorowaniu. Minikidy masz obok siebie czy kazde osobno ? Ja musialam ba srodek bo mężosław by się za kierownicą nie zmieścił
Heeej kochane. Nockę mieliśmy tragiczną, ciągle wstawala i musiała byc koniecznie przytulona na moich rękach, podejrzewam zęby bo wtedy nocki się pogarszają. Ostatnio przed myciem ściągnęłam mlodej spodnie i skarpetki i okazało sie, że mloda umie raczkowac niestety w spodniach juz pańcia nie lubi bo się męczy, więc dalej robi za polerkę do paneli 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-10, 19:06   #3975
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Heeeej

Chyba się dzisiaj nie odzywałam ogólnie padam na pyszczek. Dziś pierwszy raz w tym tygodniu nie zasnęłam usypiając Twixy i uważam to za sukces, zwłaszcza, że zaczęliśmy dzień o 5 i to z rykiem. Gnomy są zazdrosne o cyca. Jak jednego biorę to drugi zaraz wyje. Pierwszy raz od bardzo dawna karmiłam w tandemie, a tak tego nie lubię dosyć narzekania, z fajnych rzeczy to Lewy Twix na maksa się nam rozgadał. Ciągle tylko łałałała, buzia mu się nie zamyka tak gada jakby opowiadał jakieś niewiarygodne historie, a my płaczemy ze śmiechu. Jeszcze jak Prawy Twix się włączy to jest wesoło, żeby tylko w nocy lepiej spali.

Coosik, a to mała cwaniara z Igi. Co się będzie dziewczyna męczyć

Nikopoia, z tą naszą kuchnią sporo jest jeszcze do zrobienia, ale najważniejsze, że można korzystać. I w ogóle jest taka piękna no wymarzona!

Little, wreszcie się odezwałaś!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-10, 20:36   #3976
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cześć! Wczoraj mi wcięło wizaz a dziś dzień mam zalatany...
Ajtra, dobrze, że nic się nie stało. Niestety jak idą zeby to produkcja śliny szaleje, nie wiem czemu...

Cay ja nie jestem w stanie zrozumieć takich rzeczy :/ Widziałam nagłówki, szczegółów nie chcę nawet czytać

ksiegowa10 to nie Twoja wina! Dzieci chorują po prostu. Ma dobrą opiekę

Majka1503 gratulacje buła to ważna rzecz

Ewka788 super z tą sesją, oby pogoda dopisałą

Majaaaaa zazdroszczę przespanych nocy. Ja się zbieram w sobie i mam w planach podać mm na noc. U nas przespana noc oznacza 2-3 pobudki. Marzę o przespaniu się 6 h ciurkiem

amparo27 oh ale masz wesoło... serio nie wyobrażam sobie ogarniania dwójki na raz

nikopoia dzięki- bilans okej ale w piątek nas nie szczepili bo nie było pielęgniarki od dzieci. Nawet nie wiedziałam że inne kwalifikacje są do szczepienia dorosłych a inne do dzieci. Tak więc szczepiłam Małą dziś. Oby noc minęła w miarę, boje się że grypy dostanie :/
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 07:46   #3977
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej, chciałam się pochwalić i pozalic.

+ Klusek przespal CAŁA noc, bez zajakniecia
+ Nauczyłam go dmuchać nosek
+ Umie sam jeść owoce z tubki

- od rana mi ulewa ciągle, taka ślina z resztkami mleka, już 4 razy wycieram pogdloge i bluzeczki ️ nie jest chory, nie czuję się źle bo wariuje i swiruje, a co jakiś czas wylatuje z niego taka woda jakby. Już nie wiem co o tym myśleć. Był odbity po porannym mleku.

Czy któraś z was sądza dziecko na nocnik? Bo mnie rodzina męczy że skoro Klusek siedzi to JUŻ MUSZE go uczyć a ja jakoś nie bardzo jeszcze mam chęć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 08:20   #3978
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Hej, chciałam się pochwalić i pozalic.

+ Klusek przespal CAŁA noc, bez zajakniecia
+ Nauczyłam go dmuchać nosek
+ Umie sam jeść owoce z tubki

- od rana mi ulewa ciągle, taka ślina z resztkami mleka, już 4 razy wycieram pogdloge i bluzeczki ️ nie jest chory, nie czuję się źle bo wariuje i swiruje, a co jakiś czas wylatuje z niego taka woda jakby. Już nie wiem co o tym myśleć. Był odbity po porannym mleku.

Czy któraś z was sądza dziecko na nocnik? Bo mnie rodzina męczy że skoro Klusek siedzi to JUŻ MUSZE go uczyć a ja jakoś nie bardzo jeszcze mam chęć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://mataja.pl/2015/02/gra-o-tron...ca-na-nocniku/

Sadzać planuję zacząć w lato. Myślę że zimą i z takim maluchem to nieporozumienie.
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 08:43   #3979
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
https://mataja.pl/2015/02/gra-o-tron...ca-na-nocniku/

Sadzać planuję zacząć w lato. Myślę że zimą i z takim maluchem to nieporozumienie.
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-11, 11:11   #3980
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Majaaaaa nie sadzam i tak jak toja planuję zacząć latem Mi nawet pediatra kazała małą sadzać ale olałam to, taki maluch przecież i tak jeszcze nie zrozumie.
Zazdroszczę przespanej nocki. Moja od urodzenia nie przespała ciągiem ani jednej nocy :-( Kilka dni nocki były w miarę ok, a dziś znowu słabo. Chyba idzie czwarta jedynka bo widzę takie białe kropki.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 12:19   #3981
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cześć Dziewczyny💐

Little no widzisz wywołałam Cię, bo nic nie piszesz heh😘 współczuję, że chorowitki masz w domu, zdrówka dla wszystkich💐 Jak tam, Kuba chodzi?

Maju ja pomyślałam, że będę uczyć korzystania z nocnika jak zacznie komunikować, że ma potrzebę. Chociaż jak jeszcze korzystał z przewijaka to tylko na nim kupę robił. Ale przewijak poszedł w odstawkę 2,5 msc temu i już nie ma do końca stałego miejsca.

Amparo jaką masz kuchnię? Super, że jesteś taka zadowolona😍, ja jak skończę to myślę, że z mojej też będę.

Jak tam czytam to chyba jednak u nas źle nie idzie rozszerzanie diety Gabryś sam je chlebki i inne kawałki od samego początku rozszerzania diety, bo skoro gryzakiem trafia do buzi od 3 m.ż. to czemu bułką czy innym jedzeniem miałby nie trafić😁 ale te rzadkie zupki czy coś to ja wolę karmić łyżeczką. Samemu mało mu trafia do buzi😉

Toja i jak, córcia zdrowa?
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 12:23   #3982
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Nikopoia moja mala trafia każdą zabawka, ale jak poznaje, że coś jest jedzeniem to nie ma opcji włożenia do buzi póki co wtedy to byl jednodniowy przełom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 13:17   #3983
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Toja, jakie mm planujesz podawać?

Maja, ja jeszcze nie planuje sądząc na nocnik, nie uważam że taki maluch jest gotowy. Myślę że do lata poczekamy na spokojnie.

Dzień dobry
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 13:35   #3984
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dzięki dziewczyny za odezwę w sprawie nocnikowania ja też na razie nie planuje, poczekam jak Wy do lata. Po prosru była ciekawa jakie macie zdanie, bo u mnie kilka osób strasznie naciska, jakby to był priorytet teraz

Klusek ma 3 drzemke dzisiaj, co dawno mu się nie zdarzało. I zwrócił trochę obiadku ️ kurcze, martwię się. Od rana mi albo ulewa albo zwraca. Nie za dużo, ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Mam kolejne pytanie: jak dabacie o higienę uszu dzieci? Używacie czegoś specjalnego, czy tylko delikatnie patyczkiem czyścicie malzowine? Pytam, bo kolejny raz widzę dzisiaj reklamę w tv jakiegoś FONIX higiena uszu, i niby można to od 3mcs życia używać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 13:52   #3985
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odezwę w sprawie nocnikowania ja też na razie nie planuje, poczekam jak Wy do lata. Po prosru była ciekawa jakie macie zdanie, bo u mnie kilka osób strasznie naciska, jakby to był priorytet teraz

Klusek ma 3 drzemke dzisiaj, co dawno mu się nie zdarzało. I zwrócił trochę obiadku ️ kurcze, martwię się. Od rana mi albo ulewa albo zwraca. Nie za dużo, ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Mam kolejne pytanie: jak dabacie o higienę uszu dzieci? Używacie czegoś specjalnego, czy tylko delikatnie patyczkiem czyścicie malzowine? Pytam, bo kolejny raz widzę dzisiaj reklamę w tv jakiegoś FONIX higiena uszu, i niby można to od 3mcs życia używać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie przejmuj się naciskami i rób po swojemu. Ty Wiesz lepiej kiedy dziecko jest gotowe i na co.
Moja też dwa dni temu zwróciła obiadek a potem ulala mleko. Dawałam jej dużo wody i już się to nie powtórzyło. Poza tym zwracaniem nic się nie działo więc się nie przejmuje.

Co do uszu to tylko zwilżam delikatnie patyczek woda termalna (bo to mam zawsze pod ręką) i czyszczę ucho na zewnątrz. Do środka się nie pcham z niczym.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 13:58   #3986
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się naciskami i rób po swojemu. Ty Wiesz lepiej kiedy dziecko jest gotowe i na co.
Moja też dwa dni temu zwróciła obiadek a potem ulala mleko. Dawałam jej dużo wody i już się to nie powtórzyło. Poza tym zwracaniem nic się nie działo więc się nie przejmuje.

Co do uszu to tylko zwilżam delikatnie patyczek woda termalna (bo to mam zawsze pod ręką) i czyszczę ucho na zewnątrz. Do środka się nie pcham z niczym.
No właśnie Kluska ciężko dzisiaj namówić na picie wody. Na razie śpi. Mam nadzieję, że nie zaczyna nam się jakaś choroba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 14:26   #3987
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odezwę w sprawie nocnikowania ja też na razie nie planuje, poczekam jak Wy do lata. Po prosru była ciekawa jakie macie zdanie, bo u mnie kilka osób strasznie naciska, jakby to był priorytet teraz

Klusek ma 3 drzemke dzisiaj, co dawno mu się nie zdarzało. I zwrócił trochę obiadku ️ kurcze, martwię się. Od rana mi albo ulewa albo zwraca. Nie za dużo, ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Mam kolejne pytanie: jak dabacie o higienę uszu dzieci? Używacie czegoś specjalnego, czy tylko delikatnie patyczkiem czyścicie malzowine? Pytam, bo kolejny raz widzę dzisiaj reklamę w tv jakiegoś FONIX higiena uszu, i niby można to od 3mcs życia używać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używam jakiegoś preparatu olejkowego do czyszczenia uszu i powiem ci,że dużo syfu wychodzi. Nina często pocierała uszy i myślałam, że to od zębów lun infekcja ale pediatra powiedziała, że ma dużo woskowiny. U nas nocka super pobudka o 12 na cyca i spała nadal o 6 ją obudziłam bo jechałam odwieźć młodego i wziełam z pracy segregatory i zdalnie księgowałam.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 14:33   #3988
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Napisałam post i mi go zezarlo

Maja pisalysmy niedawno o konsekwencjach wczesnego odpieluchowania - nietrzymanie moczu w przyszłości, nawracające zum. Poczytaj a naciski miej w nosie.

Ja wracaj właśnie z pracy, zdałam sobie sprawę z tego, że w sierpniu i we wrześniu byłam tylko po jednym razie w pracy

Nikopoia, amparo pokażcie kuchnie w klubie, jeśli chcecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 15:01   #3989
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Ja używam jakiegoś preparatu olejkowego do czyszczenia uszu i powiem ci,że dużo syfu wychodzi. Nina często pocierała uszy i myślałam, że to od zębów lun infekcja ale pediatra powiedziała, że ma dużo woskowiny. U nas nocka super pobudka o 12 na cyca i spała nadal o 6 ją obudziłam bo jechałam odwieźć młodego i wziełam z pracy segregatory i zdalnie księgowałam.
Dziękuję za odpowiedź. A możesz powiedzieć w jaki sposób używasz tego olejku - rano, wieczorem, nie wypływa to z ucha od razu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Piękna pogoda, a ja nie poszłam z Kluska na poranny spacer, jak codziennie. Nie miałam totalnie siły i motywacji... I teraz czuję straszne wyrzuty sumienia, że Klusek w chalupie siedzi. Niedługo wraca mąż z pracy więc pójdziemy razem po obiedzie, ale jakoś tak głupio mi że przez moje lenistwo mały będzie tylko 1 na dworzu a nie jak codziennie 2, czasami nawet 3 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-11, 15:03   #3990
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Ja używam wieczorem psikam w ucho i delikatnie pociągam za płatki uszka. Wczoraj wkropiłam a rano znalazłam w uszku duży kawał woskowiny więc działa.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 19:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.