Aborcja-byłabym w stanie to zrobić? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Byłabym w stanie zrobić sobie zabieg aborcyjny?
Tak, gdyby sytuacja zmusiła mnie do tego. 275 56,94%
Nie, nigdy. 208 43,06%
Głosujący: 483. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-14, 13:25   #151
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

jak to bylo do mnie to jestem ateistka i nie chodze do kosciola ani sie nie modle od ponad 7 lat, wiec u mnie to nie jest kwestia wiary
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:28   #152
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Wlasnie, to jest glowny problem w tych wiarygodnych źródłach. Znana mi katechetka nie chciała się zgodzić, zeby do szkoły przyszedl lekarz porozmawiac z uczniami o wirusie HIV, poniewaz jak stwierdzila: "Lekarze maja przeklamane informacje". Za to katechetki sa znanymi specjalistkami od wirusa HIV, aborcji, eutanazji, seksu przedmałżeńskiego i w ogole wszystkiego, gdyż maja monopol na "wiarygodne" informacje.
Naogladaja sie ludzie NA RELIGII filmow typu 'Niemy krzyk', stworzonych po to, aby małe dzieci straszyć i potem tak jest, jak jest w tym naszym społeczeństwie. Niech od kwestii medycznych będzie ginekolog, a nie siostra zakonna czy inna katechetka, moze wtedy w naszym kraju wzrosnie swiadomosc i ludzie pomysla 5 razy, zanim nazwa usuwanie 3 cm płodu "morderstwem dzieci".
Zgadzam się, ale chcę zauważyć, że nawet po zapoznaniu się z wiarygodnymi źródłami ktoś może uznać, że dla niego 3cm płód to jest dziecko, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to od kiedy to jest dziecko a od kiedy nie. Dlatego dla niego to będzie "morderstwo dziecka", ale to jest jego prywatne zdanie. Tak jak prywatnym zdaniem kogoś może być myśl, że 3cm płód to nie jest dziecko. Tak więc tu nie ma płaszczyzny porozumienia.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:30   #153
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Zgadzam się, ale chcę zauważyć, że nawet po zapoznaniu się z wiarygodnymi źródłami ktoś może uznać, że dla niego 3cm płód to jest dziecko, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to od kiedy to jest dziecko a od kiedy nie. Dlatego dla niego to będzie "morderstwo dziecka", ale to jest jego prywatne zdanie. Tak jak prywatnym zdaniem kogoś może być myśl, że 3cm płód to nie jest dziecko. Tak więc tu nie ma płaszczyzny porozumienia.
Tu płaszczyzną porozumienia jest i powinno być prawo, które obowiązuje - można je uważać za głupie, bezsensowne, złe, krzydzące, ale prawo to prawo i mamy obowiązek się do niego stosować. Prawda?

Jak ktoś przejedzie na czerwonym świetle, co jest z prawem niezgodne to dostaje mandat.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:31   #154
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez xxsmutnaxx Pokaż wiadomość
wyznawczynie..dobre określenie
w polsce panuje ciemnota pod tym względem, nic tylko chodzić do kościoła i klepać zdrowaśki, chronić płody [pominę to że potem znajdujemy je na śmietniku], sluchać radia M. płacić księdzu R. żeby bronił wyżej wymienione płody i wrato także wspomnieć o braciach K. którzy jakżeby mogli pozwolić posunąć sie polsce naprzód. Totalny zaścianek
Jeszcze do tego dołaczyć trzeba powszechny protest przeciwko lekcjom wychowania seksualnego czy jak to zwał w szkołach, sprzeciw przeciwko informowaniu dzieci o metodach antykoncepcji (a poziom wiedzy jest porażający, bo jezeli na wizazu zdarzaja się posty typu "czy jestem w ciazy, bo uzylam recznika po nim", to strach pomyslec, jaki jest ten poziom wiedzy gdzies na wsiach, malych miastach czy gdziekolwiek).
A hipokryzje błogosławionych katolikow zywcem do nieba wzietych from Poland najlepiej wyrazil ojciec Rydzyk w tym słynnym wykładzie przeciwko eutanazji w słowach skirowanych do pani Kaczyńskiej: Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza.
Ciekawe, ilu tych talibów zwanych "obroncami życia" wspomaga domy dziecka, domy samotnych matek. Przerazaja mnie ludzie, którzy wręcz zioną nienawiścią w imię przecież katolickich idei.

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
ale posuwanie się w tej wierze do negowania ewolucji jako uwłaczającej naszemu człowieczeństwu jest naużyciem i totalnym nieporozumieniem
Oj, Swiadkowie Jehowy by Cie z ulotkami pogonili przez cale miasto za wygadywanie takich rzeczy
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:34   #155
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Oj, Swiadkowie Jehowy by Cie z ulotkami pogonili przez cale miasto za wygadywanie takich rzeczy
Teraz mnie zmusiłaś do zagłębienia się w poglądy głoszone przez Świadków Jehowy, których nie znam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:37   #156
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Tu płaszczyzną porozumienia jest i powinno być prawo, które obowiązuje - można je uważać za głupie, bezsensowne, złe, krzydzące, ale prawo to prawo i mamy obowiązek się do niego stosować. Prawda?

Jak ktoś przejedzie na czerwonym świetle, co jest z prawem niezgodne to dostaje mandat.
Prawda. Prawo zresztą też nie mówi, że od tego a tego momentu jest człowiek, jedynie do którego tygodnia i w jakich okolicznościach można dokonać aborcji( co nie jest równoznaczne)- ostateczną decyzję pozostawia rodzicom.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:41   #157
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Prawda. Prawo zresztą też nie mówi, że od tego a tego momentu jest człowiek, jedynie do którego tygodnia i w jakich okolicznościach można dokonać aborcji( co nie jest równoznaczne)- ostateczną decyzję pozostawia rodzicom.
I o to chodzi.
Określony jest czas kiedy aborcji można dokonać, a reszta niech się dzieje w kwestiach moralnych, religijnych itd. i jeśli rodzice mają podstawy prawne (bo o PL mówimy) i chca owej aborcji dokonać, to nikt nie powinien mieć prawa przyjść i powiedzieć "Wy mordercy dzieci, spalicie się w pielke za zamordowanie niewinnego istnienia ludzkiego" i robić nagonki na owych ludzi.

A ma. Niestety. Tak samo ja obowiązuje jedna słuszna moralność.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 13:46   #158
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

tak, zrobilabym to, gdybym zaszla w ciaze w wyniku gwaltu, gdyby ciaza zagrazala mojemu zdrowiu czy gdyby dziecko mialoby sie urodzic chore.
zrobilabym to rowniez wtedy, gdybym zaszla w ciaze, bedac niegotowa na urodzenie, wychowanie i pokochanie dziecka, na zapewnienie mu dostatku i ciepla.
dlatego tez stosuje odpowiednia antykoncepcje, jednak rozne rzeczy sie w zyciu moga wydarzyc i antykoncepcja moze zawiesc, wiec dlatego jestem na TAK.
uwazam, ze mam prawo o tym decydowac i nikomu nic do tego.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 14:06   #159
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Teraz mnie zmusiłaś do zagłębienia się w poglądy głoszone przez Świadków Jehowy, których nie znam
Z tego, co wiem, ŚJ nie uznaja teorii ewolucji.


Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Prawda. Prawo zresztą też nie mówi, że od tego a tego momentu jest człowiek, jedynie do którego tygodnia i w jakich okolicznościach można dokonać aborcji( co nie jest równoznaczne)- ostateczną decyzję pozostawia rodzicom.
Jest kilka teorii o tym, kiedy mozna mówić o człowieku, np. czy kiedy wyda pierwszy krzyk, czy w chwili rozpoczęcia bóli porodowych. Wydaje mi się, że tu jednak wchodzi w grę odpowiedzialnosc lekarza, np. za nieudany zabieg cesarskiego cięcia, który skończyłby się śmiercia dziecka.
Niestety, argument prawa naszego świeckiego polskiego do aborcji, to żaden argument dla "obrońców życia", oni posługują się bowiem prawem boskim

Tak a'propo tego, to przypomniała mi się pewna autentyczna anegdota, która pozwole sobie zacytować:
Pod warszawskim kościolem Siostr Wizytek doszlo do bitwy na hasla. Grupa zwolennikow Radia Maryja w dniu pogrzebu Bronisława Geremka przyniosła transparent z napisem "Dzieki Ci Boże że go od nas już zabrałeś". W odpowiedzi oponenci wywiesili na dragu przesieradło z wizerunkiem ojca Rydzyka i napisem: "Boże, czemu jego nie zabrałeś?". Intereweniowała policja. Kiedy odeszła, ktoś z grupy radiomaryjnej pochwalił się: "My mamy lepsze dojscia, bo tego z naszego transparentu już nie ma".
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 14:10   #160
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, ŚJ nie uznaja teorii ewolucji.
Ta, doczytałam
Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Tak a'propo tego, to przypomniała mi się pewna autentyczna anegdota, która pozwole sobie zacytować:
Pod warszawskim kościolem Siostr Wizytek doszlo do bitwy na hasla. Grupa zwolennikow Radia Maryja w dniu pogrzebu Bronisława Geremka przyniosła transparent z napisem "Dzieki Ci Boże że go od nas już zabrałeś". W odpowiedzi oponenci wywiesili na dragu przesieradło z wizerunkiem ojca Rydzyka i napisem: "Boże, czemu jego nie zabrałeś?". Intereweniowała policja. Kiedy odeszła, ktoś z grupy radiomaryjnej pochwalił się: "My mamy lepsze dojscia, bo tego z naszego transparentu już nie ma".
No, w świetle tego co się mówiło o wypadku to brzmi niezwykle interesująco
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:45   #161
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

http://www.lobuziak.pl/rodzice/ciaza..._czlowiek.html

dla mnie zygota,staje się człowiekiem,kiedy kształtuje sie serce i mozg,czyli tak koło 2 mis.

cięzki orzech do zgryzienia.tak czytam i myślę,że nie wiem co bym zrobiła.
napewno poddałabym się aborcji,kiedy 100% wyrok lekarza brzmiałby -uposledzenie płodu.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 17:59   #162
euforia112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 463
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
http://www.lobuziak.pl/rodzice/ciaza..._czlowiek.html

dla mnie zygota,staje się człowiekiem,kiedy kształtuje sie serce i mozg,czyli tak koło 2 mis.

cięzki orzech do zgryzienia.tak czytam i myślę,że nie wiem co bym zrobiła.
napewno poddałabym się aborcji,kiedy 100% wyrok lekarza brzmiałby -uposledzenie płodu.
Myślę, że problem od kiedy możemy mówić o człowieku nie ma sensu. Katolicy nie wiem jak inne wyznania chrześcijańskie twierdzą, że jest to człowiek od początku nie dlatego, że ma serce, mózg, rączki i nóżki bo tu nie o definicję chodzi, tylko o to, że od momentu połączenia dwóch elementów kobiecego i męskiego, posiada ona najistotniejszą część DUSZĘ. Z drugiej strony ludzie chorzy na autyzm, z wadami serca lub brakiem innych części ciała juz nie są ludzmi??????????? Problem polega na ukształtowanym przez nas poglądzie, biologia i rozum a w zasadzie fatk naukowy, czy wiara choć podświadoma, że to już jest człowiek. Według mnie polskie prawo słusznie gwarantuje kobiecie możliwość usunięcia plodu własnie w tych 3 przypadkach:gwałt, wady płodu i zagrożenie życia matki. Zobaczcie samobójstwo jest według katolików grzechem najcięższym, ale w przypadku gdy kobieta w ciąży musi wybierać albo ja albo płód i wybierze siebie, mówimy o morderstwie? Przecież świadomie popełnia samobójstwo. A co z naszym życiem ono nie ma wartości????????????????
euforia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:17   #163
xxsmutnaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 382
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
http://www.lobuziak.pl/rodzice/ciaza..._czlowiek.html

dla mnie zygota,staje się człowiekiem,kiedy kształtuje sie serce i mozg,czyli tak koło 2 mis.

cięzki orzech do zgryzienia.tak czytam i myślę,że nie wiem co bym zrobiła.
napewno poddałabym się aborcji,kiedy 100% wyrok lekarza brzmiałby -uposledzenie płodu.

dla mnie ten plemnik z jajeczką jest DZIECKIEM, w momencie kiedy wydostanie sie z kobiety.
Przedtem to tylko płód.


I cieszy mnie, że jednak przeważa liczba kobiet które zdecydowałyby sie to zrobić. Kobieta ma swoje ciało, dla siebie, nie jest klaczą rozpłodową i sama ma prawo decydować o poczęciu, nie jej chłopak mężczyzna, czy gwałciciel
xxsmutnaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:29   #164
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez xxsmutnaxx Pokaż wiadomość
dla mnie ten plemnik z jajeczką jest DZIECKIEM, w momencie kiedy wydostanie sie z kobiety.
Przedtem to tylko płód.
kiedyś ludzie właśnie mieli takie rozumowanie, że dzieckiem jest dopiero, gdy się urodzi i częstą praktyką było przyduszanie dziecka w czasie porodu, zabójstwa tych dzieci zanim jeszcze całkowicie wyszły na świat.

wg mnie aborcja do trzeciego miesiąca ciąży powinna być legalna. sama gdyby antykoncepcja, którą stosuję zawiodła i byłabym pewna że w tym momencie nie chcę dziecka, usunęłabym.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:55   #165
xxsmutnaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 382
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
kiedyś ludzie właśnie mieli takie rozumowanie, że dzieckiem jest dopiero, gdy się urodzi i częstą praktyką było przyduszanie dziecka w czasie porodu, zabójstwa tych dzieci zanim jeszcze całkowicie wyszły na świat.

wg mnie aborcja do trzeciego miesiąca ciąży powinna być legalna. sama gdyby antykoncepcja, którą stosuję zawiodła i byłabym pewna że w tym momencie nie chcę dziecka, usunęłabym.
nie sądzę że stosowałabym taką metodę, że mając dziecko w połowie pochwy przydusiłabym je, żeby tylko nie zabić takiego ktore wydostało sie na świat. To jest zwyczajne nagianie norm.
xxsmutnaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:04   #166
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez xxsmutnaxx Pokaż wiadomość
nie sądzę że stosowałabym taką metodę, że mając dziecko w połowie pochwy przydusiłabym je, żeby tylko nie zabić takiego ktore wydostało sie na świat. To jest zwyczajne nagianie norm.
rozumiem, ale kiedyś takie praktyki były stosowane.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:05   #167
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Ja zdecydowalabym sie na aborcje w okreslonych przypadkach-gwalt,gdyby plod byl w wiekszym stopniu uszkodzony,gdyby ciaza zagrazala mojemu zyciu...nie potepiam kobiet ,ktore to robia-kazdy ma swoje zycie i swoje sumienie i tylko ta ewentualna osoba bedzie z tym zyla.Takie jest moje zdanie.
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:11   #168
xxsmutnaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 382
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
rozumiem, ale kiedyś takie praktyki były stosowane.
nie słyszałam o tym, ale pewnie masz racje, ale tak czy siak, to juz nie jest aborcja tylko morderstwo. I to jakie.. majace oczyścic sumienie[bo że niby sie jeszcze nir urdzoiło)
xxsmutnaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:24   #169
BarbiKena
Raczkowanie
 
Avatar BarbiKena
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 308
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez agatka-szoszonka Pokaż wiadomość
uważam, że moja macica-moja sprawa.
popieram. i dla mnie to jest proste - kazda kobieta niech decyduje o sobie. nie chce to tego nie zrobi. a jesli chce, to znajdzie pieniadze, czas, lekarza ktory usunie jej ciaze
BarbiKena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 21:29   #170
monialisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 138
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez euforia112 Pokaż wiadomość
Katolicy nie wiem jak inne wyznania chrześcijańskie twierdzą, że jest to człowiek od początku nie dlatego, że ma serce, mózg, rączki i nóżki bo tu nie o definicję chodzi, tylko o to, że od momentu połączenia dwóch elementów kobiecego i męskiego, posiada ona najistotniejszą część DUSZĘ.
To ciekawe dlaczego księża odmawiają pochowania zmarłego płodu
__________________
"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
Douglas Adams
monialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:33   #171
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez monialisa Pokaż wiadomość
To ciekawe dlaczego księża odmawiają pochowania zmarłego płodu
nie znam się na katolicyzmie (dobre pytanie,dla znawców K.K.),ale to lekarze nie chca wydawać małych płodów.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:43   #172
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie znam się na katolicyzmie (dobre pytanie,dla znawców K.K.),ale to lekarze nie chca wydawać małych płodów.
Było to kiedys opisywane chyba w Gazecie Wyborczej, wiele rodziców przeżywało dramaty, bo szpitale nie wydawały zmarłych płodów, które traktowane były jako odpady medyczne czy coś w tym stylu.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:46   #173
joanne.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 80
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Nie byłabym w stanie poddać się temu "zabiegowi"
Dla mnie połączony plemnik i komórka jajowa to już jest dziecko. Aborcję traktuję jako morderstwo.
Jezeli kobieta/dziewczyna jest gotowa by uprawiać seks powinna być gotowa na możliwe konsekwence, czyli dziecko. Aborcja to ułatwianie sobie zycia i zrzucanie odpowoedzialności.
Inaczej ma się sprawa z gwałtem...Pewnie jest niesamowicie ciężko nosić w sobie owoc przemocy i bólu, ale to wciąż jest istota żywa..Zawsze można takie dziecko oddać.
Prawo polskie przewoduje bodajże 3 przypadki gdy dozwolona jest aborcja,
ale moja moralność nie powala mi ich uznać.
Jezeli nie będziemy chronić dzieci-niewinnych i bezbronnych istot, to cóż nam pozostanie?Nie chę nikomu narzucać wzorów postępowania, nie ja będę rozliczać ludzi z ich uczynków, ale dla mnie aborcja to zło i morderstwo.
joanne.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:47   #174
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Było to kiedys opisywane chyba w Gazecie Wyborczej, wiele rodziców przeżywało dramaty, bo szpitale nie wydawały zmarłych płodów, które traktowane były jako odpady medyczne czy coś w tym stylu.
i to jest własnie ciekawe.jako zmarły płód jest odpadem medycznym,ale co do aborcji to prawie każdy lekarz odmawia aborcji z przyczyn etycznych.
paranoja
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:50   #175
euforia112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 463
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez monialisa Pokaż wiadomość
To ciekawe dlaczego księża odmawiają pochowania zmarłego płodu
Nie jestem katoliczką, ale z tego co wiem, problem polega na tym, że owszem płod jest już uznawany za człowieka, posiada duszę, ale do momentu dopóki człowiek nie przyjął chrztu, nie jest katolikiem( chodzi tu o grzech pierworodny) i dlatego księża odmawiają pochowania. Nie wiem jednak jakie cel mialo Twoje pytanie, wedlug mnie nie ma związku z tematem.
euforia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:55   #176
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez euforia112 Pokaż wiadomość
Nie jestem katoliczką, ale z tego co wiem, problem polega na tym, że owszem płod jest już uznawany za człowieka, posiada duszę, ale do momentu dopóki człowiek nie przyjął chrztu, nie jest katolikiem( chodzi tu o grzech pierworodny) i dlatego księża odmawiają pochowania. Nie wiem jednak jakie cel mialo Twoje pytanie, wedlug mnie nie ma związku z tematem.
pytanie ma wiele wspolnego z tematem.aborcja w polsce zakazana jest przede wszystkim pod wpływem kościoła katolickego.
kiedy u władzy była komuna,to aborcja była legalna.
sama chęć i deklaracja wizażanek mają mało wspolnego do prawa polskiego utworzongo w porozumieniu z kościołem.dlatego to pytanie ma wieeeelki związek z tematem dyskusji.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:03   #177
SerenaVDW
Raczkowanie
 
Avatar SerenaVDW
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do SerenaVDW
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez euforia112 Pokaż wiadomość
Nie jestem katoliczką, ale z tego co wiem, problem polega na tym, że owszem płod jest już uznawany za człowieka, posiada duszę, ale do momentu dopóki człowiek nie przyjął chrztu, nie jest katolikiem( chodzi tu o grzech pierworodny) i dlatego księża odmawiają pochowania. Nie wiem jednak jakie cel mialo Twoje pytanie, wedlug mnie nie ma związku z tematem.

Ale jak dziecko urodzi sie martwe to bez problemu pochowaja. I dla mnie np ma taki zwiazek z tematem ze aborcja to zlo i morderstwo dzieci ale poronionego plodu nie pochowaja bo to juz nie dziecko tylko odpad medyczny. Zmiana punktu widzenia w zaleznosci od punktu siedzenia. W tym przypadku akurat nie powinno tak byc.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
SerenaVDW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:05   #178
monialisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 138
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Jeśli to wina lekarzy, to przepraszam za zamieszanie
Ja jednak miałam taką informację z pewnego źródła, więc widocznie nie we wszystkich szpitalach lekarze zakazują zabrania ze sobą płodu.

Związek z tematem jest, a jaki- zacytowałam w poprzedniej mojej wypowiedzi. Ktoś wyżej pisał, że według katolików, już przy połączeniu komórki jajowej z plemnikiem płód posiada duszę. Więc jeśli w tym przypadku księża nie chcą pochować obumarłego płodu to są jednymi wielkimi hipokrytami. Jeśli chodzi o to, że taki płód nie jest katolikiem bo nie miał chrztu, to przypominam, że KK głosi, że zmarłe noworodki idą od razu do nieba (cokolwiek to znaczy...). Więc dlaczego jest problem z pochowaniem płodu?

Oczywiście nie mi oceniać kiedy płód jest człowiekiem i nawet się nad tym nie zastanawiam. Ale jeśli jedna instytucja (KK) sama sobie zaprzecza, to niestety, ale muszę zareagować.
__________________
"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
Douglas Adams
monialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:21   #179
euforia112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 463
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez SerenaVDW Pokaż wiadomość
Ale jak dziecko urodzi sie martwe to bez problemu pochowaja. I dla mnie np ma taki zwiazek z tematem ze aborcja to zlo i morderstwo dzieci ale poronionego plodu nie pochowaja bo to juz nie dziecko tylko odpad medyczny. Zmiana punktu widzenia w zaleznosci od punktu siedzenia. W tym przypadku akurat nie powinno tak byc.
Wiesz ja katoliczka nie jestem, jednak trochę studiowalam filozoię religii, nie popieram stanowiska KK niemniej jednak twierdzić, że sami sobie zaprzeczają jest bez sensu. Myśle, że im chodzi o to,skoro nie przyjąłeś chrztu nie jesteś katolikiem, skoro nie jesteś katolikiem to po co Ci katolicki pogrzeb? Tu chodzi o religię samą w sobie a nie wartościowanie kto czlowiekiem jest a kto nie, nie mylcie problemów. Jeżeli chodzi o aborcję to już dla KK zupełnie inna kwestia, bo w tym momencie twierdzą, że "zabija" się życie niezależnie od tego czy w przyszłości ten człowiek bylby teistą, ateistą deista itp... życie to życie...i Koścl jest przeciwny aborcji i zajmuje konserwatywne stanowisko. Dla mnie nie ma w tym sprzeczności.

Jaki jest więc dla was związek pomiędzy ochroną życzia poczętego a obrzędami religijnymi? bo ja juz nic nie rozumiem?dla mnie to są dwa rózne problemy
euforia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:48   #180
monialisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 138
Dot.: Abrocja-byłabym w stanie to zrobić?

Cytat:
Napisane przez euforia112 Pokaż wiadomość
Myśle, że im chodzi o to,skoro nie przyjąłeś chrztu nie jesteś katolikiem, skoro nie jesteś katolikiem to po co Ci katolicki pogrzeb?
Więc dlaczego Watykan głosi, że nieochrzczone dzieci trafiają do nieba?
Nie czepiam się, ale jeśli według nich trafiają do nieba, to dlaczego nieochrzczone płody mają nie być pochowane?
__________________
"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
Douglas Adams
monialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.