Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-16, 08:38   #2941
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A możesz dać przepisy?



Według mnie się nie da. Moja siostrzenica do 4 roku życia nie jadła żadnych słodyczy a teraz wciąga jak odkurzacz...

Mogę Ci polecić książkę Warzywo: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/291054/warzywo Proste, szybkie przepisy, bez dziwnych składników. Do tego zawsze możesz dorzucić mięso


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mój syn nie pije w ogóle mleka od urodzenia, czasem zje jogurt czy ser na kanapce, dobrze się rozwija, ma mocne kości, nigdy żadnego złamania, a jest bardzo aktywny fizycznie.
A w ciąży zęby się sypią i to niejedna matka powie, nie obwiniałabym tu eliminacji nabiału z diety.

To, że w nabiale jest dużo wapnia, to mit, owszem, jest go zauważalna ilość, ale jest też sporo produktów, które mają go dużo więcej, np. brokuły
Uwielbiam słodycze

Uwielbiam jajeczko

jajka są zdrowe
Z nabiału wykluczyłam: mleko, ser biały, śmietanę i jogurty. Jem masło, czasem parmezan, fetę. Ostatnio szukałam masła "grass fed". Jedyne u nas odstępne to Kerrygold. Jak dla mnie dziwnie miękkie to masło. Macie jakieś doświadczenie z innymi markami?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 08:44   #2942
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Czym zastępujesz nabiał? Co ma dużo wapnia?
Troche przesadzilam z tym "nie jem w ogole nabialu". Jem jajka, smietane jako dodatek w niektorych daniach (sladowe ilosci) i maslo. Ser jako dodatek do innych dan (malo i nieczesto). Ale i tak uwazam ze nabialu w mojej diecie jest bardzo malo. Mleka nie pije (ani kropli), jogurtow itp nie jadlam od lat, zadnych maslanek, serkow, kefirow niestety tez nie.
Duzo wapnia zawieraja: brokuly, migdaly, szpinak, fasola, morele, figi, orzechy laskowe, jarmuz, rukola, natka pietruszki, sezam, sledzie, sardynki i szproty.

Z córką moja bylo zabawnie. Dlugo karmilam ja piersia (2,5 roku), a jak przestalam to jakos nie przyszlo mi do glowy podac jej mleko jakiekolwiek. Na modyfikowane nie wpadlam, bo nigdy wcześniej go nie jadla, a innego my nie jedlismy wiec dla mnie po prostu nie istnialo. Fakt ze jadla jogurty, wybieralam najlepsze jakie bylam w stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2018-10-16 o 08:50
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 09:30   #2943
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To, że w nabiale jest dużo wapnia, to mit, owszem, jest go zauważalna ilość, ale jest też sporo produktów, które mają go dużo więcej, np. brokuły


Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mogę Ci polecić książkę Warzywo: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/291054/warzywo Proste, szybkie przepisy, bez dziwnych składników. Do tego zawsze możesz dorzucić mięso
Dziękuję. Nawet jest w mojej bibliotece.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Duzo wapnia zawieraja: brokuly, migdaly, szpinak, fasola, morele, figi, orzechy laskowe, jarmuz, rukola, natka pietruszki, sezam, sledzie, sardynki i szproty.
No to wapnia mi nie braknie. Uwielbiam koktajle ze szpinaku, jarmużu, rukoli i pietruszki. I brokuły na parze.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 09:40   #2944
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Fajnie pokazane źródła wapnia:

http://salaterka.pl/zrodla-wapnia/
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 11:17   #2945
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Zapomniałam jeszcze dodać, że ze słodyczy lubię bardzo miód, ale tylko z ekologicznych pasiek.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 11:35   #2946
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Zapomniałam jeszcze dodać, że ze słodyczy lubię bardzo miód, ale tylko z ekologicznych pasiek.
Ja lubię wszystko, co słodkie, owoce świeże i suszone, miód. To są moje alternatywy dla słodyczy na co dzień, przypuszczam, że bez nich zwyczajnie bym nie dała rady wyeliminować gotowych słodyczy. Z gotowców kupuję tylko czasem batoniki z suszonych owoców, z amarantusa w gorzkiej czekoladzie albo wegańską czekoladę na maśle kakaowym, z tym, że one akurat węgli i cukru mają prawie tyle samo, co np Milka, więc to wychodzi w sumie na to samo, różnica jest jedynie dla wegan.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 11:41   #2947
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

kurcze ja przy Was słabo wypadam z nabiałem
mleko lub śmietana do kawy rano, wieczorem zbożowa lub kakao lub kubek mleka po prostu, w ciągu dnia jogurty, serek waniliowy w dużych ilościach; sera jem bardzo dużo, potrafię kupić paczkę plasterków i wciągnąć od razu całą przegryzając papryką czy ogórkiem maczanym w majonezie... na mieście bita śmietana w grycanie CODZIENNIE

za to jajek nie lubię. chyba ze ajerkoniak

kurde musze zweryfikować swoją dietę. Wiem od zawsze ze się kiepsko odżywiam (wszyscy mi to mówią) ale teraz to nawet mam ochotę na jakieś zmiany... tak mi dobrze poszło z ograniczeniem glutenu, nie spodziewałam się...

a nigdy sobie niczego dotąd nie odmawiałam.

Słuchajcie czy ten nabiał bez laktozy jest ok czy to tak jak 0 kalorii slodzone aspartamem?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 11:49   #2948
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
kurcze ja przy Was słabo wypadam z nabiałem
mleko lub śmietana do kawy rano, wieczorem zbożowa lub kakao lub kubek mleka po prostu, w ciągu dnia jogurty, serek waniliowy w dużych ilościach; sera jem bardzo dużo, potrafię kupić paczkę plasterków i wciągnąć od razu całą przegryzając papryką czy ogórkiem maczanym w majonezie... na mieście bita śmietana w grycanie CODZIENNIE

za to jajek nie lubię. chyba ze ajerkoniak

kurde musze zweryfikować swoją dietę. Wiem od zawsze ze się kiepsko odżywiam (wszyscy mi to mówią) ale teraz to nawet mam ochotę na jakieś zmiany... tak mi dobrze poszło z ograniczeniem glutenu, nie spodziewałam się...

a nigdy sobie niczego dotąd nie odmawiałam.

Słuchajcie czy ten nabiał bez laktozy jest ok czy to tak jak 0 kalorii slodzone aspartamem?

Laktoza to tylko jeden powód dla którego warto przestać pić mleko, jest ich dużo więcej: https://gurbacka.pl/sklep/11-powodow...tac-pic-mleko/
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 11:52   #2949
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja mleko tylko do kawy, najczesciej zimne mleko pije jak jestem chora wtedy to aż błagam o szklaneczkę nie wiem dlaczego
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 11:56   #2950
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Słuchajcie czy ten nabiał bez laktozy jest ok czy to tak jak 0 kalorii slodzone aspartamem?
Niekoniecznie, bo laktoza to nie jedyny problem związany z mlekiem. Poza tym produkty takie jak żółte sery czy mozarella prawie wcale z natury jej nie zawierają. Korah też kiedyś wspominała, że po dłuższym okresie niejedzenia laktozy może się pojawić problem z jej trawieniem, bo organizm się odzwyczaja.
Mleko jest dyskusyjne w związku z hormonami, które zawiera (prolaktyna, insulinopodobny czynnik wzrostu IGF-1, prostaglandyny i steroidowe hormony) KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 16:00   #2951
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Troche przesadzilam z tym "nie jem w ogole nabialu". Jem jajka, smietane jako dodatek w niektorych daniach (sladowe ilosci) i maslo. Ser jako dodatek do innych dan (malo i nieczesto). Ale i tak uwazam ze nabialu w mojej diecie jest bardzo malo. Mleka nie pije (ani kropli), jogurtow itp nie jadlam od lat, zadnych maslanek, serkow, kefirow niestety tez nie.
Duzo wapnia zawieraja: brokuly, migdaly, szpinak, fasola, morele, figi, orzechy laskowe, jarmuz, rukola, natka pietruszki, sezam, sledzie, sardynki i szproty.

Z córką moja bylo zabawnie. Dlugo karmilam ja piersia (2,5 roku), a jak przestalam to jakos nie przyszlo mi do glowy podac jej mleko jakiekolwiek. Na modyfikowane nie wpadlam, bo nigdy wcześniej go nie jadla, a innego my nie jedlismy wiec dla mnie po prostu nie istnialo. Fakt ze jadla jogurty, wybieralam najlepsze jakie bylam w stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie bardzo podobnie. Karmiłam do 1,5 roku syna. Nabiału krowiego nie tolerował prawie do ponad roku. Ulewał po serach, serze. Jogurtu nie chciał wcale. Pediatra chciał nam jakieś hydrolaty wciskać sojowe. A drugi pediatra stwierdził że u zwierząt tylko oseski przyjmują mleko. Tak mi właśnie mówił o tych innych źródłach wapnia. Syn uwielbia brokuł, zjada bez problemu kaszę jak jest z mięsem. Chyba sobie dam spokój z tym wyciskaniem nabiału za wszelką cenę. Ostatnio kupiłam mleka kokosowe w puszkach, świetny dodatek do kaszy czy ryżu, wystarczy dodać owoce i genialny deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 19:17   #2952
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
To u mnie bardzo podobnie. Karmiłam do 1,5 roku syna. Nabiału krowiego nie tolerował prawie do ponad roku. Ulewał po serach, serze. Jogurtu nie chciał wcale. Pediatra chciał nam jakieś hydrolaty wciskać sojowe. A drugi pediatra stwierdził że u zwierząt tylko oseski przyjmują mleko. Tak mi właśnie mówił o tych innych źródłach wapnia. Syn uwielbia brokuł, zjada bez problemu kaszę jak jest z mięsem. Chyba sobie dam spokój z tym wyciskaniem nabiału za wszelką cenę. Ostatnio kupiłam mleka kokosowe w puszkach, świetny dodatek do kaszy czy ryżu, wystarczy dodać owoce i genialny deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mleka kokosowego nie cierpię. Mimo, iż go rozcieńczam z wodą, to zawsze jego smak dominuje. Kilka razy próbowałam się przekonać i dodawałam do owsianki, budyniu, ale kończyło się to albo w śmietniku, albo komuś oddawałam do zjedzenia. Za migdałami też nie przepadam, więc podejrzewam, ze mleko migdałowe też by odpadało. Sojowe też raczej odpada, a jakoś wątpię, żeby mleka takie jak owsiane, czy ryżowe mogły mieć dobry smak.
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2018-10-16 o 19:25
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-16, 20:46   #2953
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja uwiebiam sojowe z nerkowcem. Oraz waniliowe samo sojowe dodaje do naleśników, szejków.
Migdały lubię ale migdałowe sojowe za bardzo jest za mocna, a raczej takimi nieobranymi migdałami i ta ich skórka.

Kokosowe lubię ale tez nie do płatków raczej do kremu do ciast 🤣 czy tortów.


A olej z winogron ktos używa?

W uk nie wiem czy mozna kupić olej rzepakowy.
Ja kupuje słonecznikowy.
Ryżowego nie miałam ale kupie


Olej kokosowy jest dobry. Ale mnie do smażenia nie przekonał. Za duzo trzeba go dać aby schabowe usmażyć...

Ja smażę tylko schabowe albo kotlety z piersi.
Mielone robie na grillu rybka dobra jest tez z grilla albo piekarnika.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 04:39   #2954
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Ja mleka kokosowego nie cierpię. Mimo, iż go rozcieńczam z wodą, to zawsze jego smak dominuje. Kilka razy próbowałam się przekonać i dodawałam do owsianki, budyniu, ale kończyło się to albo w śmietniku, albo komuś oddawałam do zjedzenia. Za migdałami też nie przepadam, więc podejrzewam, ze mleko migdałowe też by odpadało. Sojowe też raczej odpada, a jakoś wątpię, żeby mleka takie jak owsiane, czy ryżowe mogły mieć dobry smak.
Mleko ryżowe jest bardzo"cienkie" w porównaniu z innymi roślinnymi i dla mnie smakuje niczym. Migdałowe może być naturalne albo dosładzane - naturalne jest niesłodkie i czasem robiłam z nim wytrawną kawę (na samym mleku bez wody). Owsiane jest słodkawe, ale to nie jest dominujący smak, dlatego lubię je najbardziej ze wszystkich. Sojowe tak średnio, poza tym soja też jest dyskusyjna (hormony).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 08:26   #2955
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
To u mnie bardzo podobnie. Karmiłam do 1,5 roku syna. Nabiału krowiego nie tolerował prawie do ponad roku. Ulewał po serach, serze. Jogurtu nie chciał wcale. Pediatra chciał nam jakieś hydrolaty wciskać sojowe. A drugi pediatra stwierdził że u zwierząt tylko oseski przyjmują mleko. Tak mi właśnie mówił o tych innych źródłach wapnia. Syn uwielbia brokuł, zjada bez problemu kaszę jak jest z mięsem. Chyba sobie dam spokój z tym wyciskaniem nabiału za wszelką cenę. Ostatnio kupiłam mleka kokosowe w puszkach, świetny dodatek do kaszy czy ryżu, wystarczy dodać owoce i genialny deser.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pewnie, że tak. Mojego brata córka ma skazę białkową, od urodzenia bez mleka, na specjalnych miksach na receptę. Teraz ma 10 lat i nadal nie je nabiału.


Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Ja mleka kokosowego nie cierpię. Mimo, iż go rozcieńczam z wodą, to zawsze jego smak dominuje. Kilka razy próbowałam się przekonać i dodawałam do owsianki, budyniu, ale kończyło się to albo w śmietniku, albo komuś oddawałam do zjedzenia. Za migdałami też nie przepadam, więc podejrzewam, ze mleko migdałowe też by odpadało. Sojowe też raczej odpada, a jakoś wątpię, żeby mleka takie jak owsiane, czy ryżowe mogły mieć dobry smak.

A ja kokosowe uwielbiam. Kasza jaglana ugotowana na mleku kokosowym z wanilią


[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86000843]Ja uwiebiam sojowe z nerkowcem. Oraz waniliowe samo sojowe dodaje do naleśników, szejków.
Migdały lubię ale migdałowe sojowe za bardzo jest za mocna, a raczej takimi nieobranymi migdałami i ta ich skórka.

Kokosowe lubię ale tez nie do płatków raczej do kremu do ciast 🤣 czy tortów.


A olej z winogron ktos używa?

W uk nie wiem czy mozna kupić olej rzepakowy.
Ja kupuje słonecznikowy.
Ryżowego nie miałam ale kupie


Olej kokosowy jest dobry. Ale mnie do smażenia nie przekonał. Za duzo trzeba go dać aby schabowe usmażyć...

Ja smażę tylko schabowe albo kotlety z piersi.
Mielone robie na grillu rybka dobra jest tez z grilla albo piekarnika. [/QUOTE]


Ja używam oleju z pestek winogron.

Nie ma idealnego tłuszczu. Każdy ma swoje wady i zalety. Najważniejsze to używać go z głową, w niewielkich ilościach.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mleko ryżowe jest bardzo"cienkie" w porównaniu z innymi roślinnymi i dla mnie smakuje niczym. Migdałowe może być naturalne albo dosładzane - naturalne jest niesłodkie i czasem robiłam z nim wytrawną kawę (na samym mleku bez wody). Owsiane jest słodkawe, ale to nie jest dominujący smak, dlatego lubię je najbardziej ze wszystkich. Sojowe tak średnio, poza tym soja też jest dyskusyjna (hormony).

Znalezienie swojego mleka roślinnego nie jest łatwe. Przetestowałam chyba wszystkie dostępne zanim znalazłam idealne do kawy. Jedyny minus to oczywiście cena: 10-12zł za litr. A wypijam ok. 2 tygodniowo.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 09:25   #2956
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Każdemu co innego smakuje dobrze, ze jest spory wybor
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 11:48   #2957
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Znalezienie swojego mleka roślinnego nie jest łatwe. Przetestowałam chyba wszystkie dostępne zanim znalazłam idealne do kawy. Jedyny minus to oczywiście cena: 10-12zł za litr. A wypijam ok. 2 tygodniowo.
Mnie do kawy żadne mleko roślinne na dłuższą metę nie pasuje, a też ich dużo testowałam. Są po prostu za rzadkie albo jak kokosowe nie łączą mi się dobrze ze smakiem kawy. Mogę wypić raz na jakiś czas, ale jakbym miała na stałe, to wolałabym pić czarną. Taką zresztą piję w pracy, bo do wyboru jest tylko to syfiaste mleko z kartonów z długaśną datą przydatności. W domu piję kawę z tłustą śmietanką kremówką, bo ja w ogóle lubię tłusty nabiał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 12:15   #2958
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mnie do kawy pasowało z roślinnych tylko ryżowe, kupione w Rossmanie, ale nie pamiętam, czy to ich własna marka była, czy jakieś inne; nadawało kawie taki lekko słodkawy posmak, ale bardzo delikatny, bo ja nie słodzę kawy i to mi nie przeszkadzało, a wręcz "dosmaczało " ją i polubiłam je bardziej, niż tradycyjne, które wg mnie pozbawia kawę smaku ; ale ja generalnie piję czarną. Zastanawiam się tylko, czy by nie nadawało się do owsianki- wydaje mi się, że byłaby lepsza, niż na wodzie, jak jedzą niektórzy

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2018-10-17 o 12:19
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 13:45   #2959
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej temat ciekawy więc się wtrącę [1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;86003312]Mnie do kawy pasowało z roślinnych tylko ryżowe, kupione w Rossmanie, ale nie pamiętam, czy to ich własna marka była, czy jakieś inne; nadawało kawie taki lekko słodkawy posmak, ale bardzo delikatny, bo ja nie słodzę kawy i to mi nie przeszkadzało, a wręcz "dosmaczało " ją i polubiłam je bardziej, niż tradycyjne, które wg mnie pozbawia kawę smaku ; ale ja generalnie piję czarną. Zastanawiam się tylko, czy by nie nadawało się do owsianki- wydaje mi się, że byłaby lepsza, niż na wodzie, jak jedzą niektórzy [/QUOTE]
Nadawałoby się ja tak przygotowuję owsiankę: płatki górskie (nie błyskawiczne) i łyżkę chia (albo siemię mielone) zalewam wrzątkiem, odstawiam aż napęcznieje, potem wrzucam granolę, rodzynki, sezam, jakieś superfoods typu moringa, zalewam mlekiem ryżowym i gotowe.
Ryżowego na zmianę z owsianym używam też do kawy, już się przyzwyczaiłam i jak czasem gdzieś piję z krowim (nie lubię czarnej) to dziwnie mi smakuje.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-17, 17:20   #2960
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mnie do kawy tylko sojowe lub zwierzęce pasuje, ryżowe jest zbyt wodniste, owsiane, nie pamiętam, ale też coś było nie tak, a kokosowego nie próbowałam, jest drogie i nigdy w promocje nie trafiłam, bo wykupione na pniu.


Co do laktozy, jak ktoś rzeczywiście ma stwierdzoną nietolerancję na laktozę, to powinien jej unikać, w przeciwnym razie spożywanie produktów pozbawionych laktozy może przynieść więcej szkody, niż pożytku, może rozleniwić system trawienny i i doprowadzić do tej nietolerancji. Trzeba wiedzieć, że mleko i przetwory bez laktozy robi się w ten sposób, że dodaje się do nich enzymy rozkładające, które posiada również zdrowy organizm ludzki. Laktoza jest to cukier złożony i te enzymy rozkładają laktozę na dwa cukry proste, czyli glukozę i jeszcze jakiś jeden, nie pamiętam teraz. Mhm, masz rację, te mleka bezlaktozowe często są jeszcze dosładzane innym cukrem. Po prostu ściema. To jest żywność ukierunkowana tylko dla osób ze zdiagnozowaną nietolerancją pokarmową.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-10-17 o 17:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 17:41   #2961
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A ja uwazam to samo z glutenem. Moze i brak glutenu szkody nie zrobi ale ludzie sami sie ograniczają.

Ja rozumiem osoby które maja nietolerancję na gluten i nie moga jej spożywać. Ale był taki szał na jedzonko bez glutenu... ze nawet te osoby co mogły przechodziły na dietę...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 19:00   #2962
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A jak ktoś się źle czuje po nabiale i glutenie? Nie mam tu na myśli dolegliwości zoladkowych tylko objawy psychiczne, bóle stawów i nasilony proces zapalny? Zrobienie badań na nietolerancje to czysta formalność dla lekarza co potrzebuje papierka. Samopoczucie jednak jest najlepszym miernikiem. Ostatnio byłam już pod ścianą postawiona z tym nabiałem, rezygnuję z niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-17, 19:04   #2963
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

To tak. Ale niektórzy ida za moda.
Mam znajoma nie je produktów z glutenem bo lewandowaska nie jada
A ona sie na niej wzoruje.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 08:10   #2964
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Test na nietolerancje laktozy jest dość drogi - kilkaset zł. Nie wiem czy jest sens go wykonywać? Od dziecka leczę się na alergie i wiem, że najlepszą metodą jest eliminacja. Jeśli po odstawieniu laktozy na kilka tygodni nic się nie zmienia to znaczy, że to nie to.

Tak jak pisałam wcześniej laktoza to tylko ułamek problemu. Bardziej obawiam się hormonów i czynników wzrostu, a także antybiotyków i całej chemii z paszy, którą są karmione krowy.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 12:31   #2965
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
Hej temat ciekawy więc się wtrącę
Nadawałoby się ja tak przygotowuję owsiankę: płatki górskie (nie błyskawiczne) i łyżkę chia (albo siemię mielone) zalewam wrzątkiem, odstawiam aż napęcznieje, potem wrzucam granolę, rodzynki, sezam, jakieś superfoods typu moringa, zalewam mlekiem ryżowym i gotowe.
Ryżowego na zmianę z owsianym używam też do kawy, już się przyzwyczaiłam i jak czasem gdzieś piję z krowim (nie lubię czarnej) to dziwnie mi smakuje.
Muszę zatem spróbować
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 14:10   #2966
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Byłam dzisiaj w biedronce i mają taki wybór napojów mleko zastępczych że byłam w lekkim szoku. Sojowe, Kokosowe, ryżowe, migdałowe, także bio-sojowe. Jest w czym wybierać i jak ktoś nie chcę się "truć" to spokojnie znajdzie zamienniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 15:06   #2967
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

No pewnie, ze każdy znajdzie jakis zamiennik krowiego mleka
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 18:29   #2968
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość

Tak jak pisałam wcześniej laktoza to tylko ułamek problemu. Bardziej obawiam się hormonów i czynników wzrostu, a także antybiotyków i całej chemii z paszy, którą są karmione krowy.
tez mi się tak wydaje ale z drugiej strony to teraz już ze wszystkim tak....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 19:14   #2969
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Jeden z lekarzy, który ma kanał na YouTube twierdzi że mleko i produkty mleczne nie szkodzą i że nie ma na to wiarygodnych badań. Ale zaznacza, że wyjątek stanowią osoby z chorobami autoagresji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-18, 20:29   #2970
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Jeden z lekarzy, który ma kanał na YouTube twierdzi że mleko i produkty mleczne nie szkodzą i że nie ma na to wiarygodnych badań. Ale zaznacza, że wyjątek stanowią osoby z chorobami autoagresji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pod Mikroskopem znam ten kanał, fajny.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.