Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-12, 18:08   #1
NiespelnionyIdeal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 42

Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?


Cześć,

Chciałbym dowiedzieć się jak Waszym zdaniem odbieracie zagadywanie przez nieznajomych? Oczywiście w sprzyjających warunkach czyli takich gdzie dziewczyna powinna czuć się bezpiecznie (np. w pociągu, na przystanku kiedy jest jasno, w autobusie).

Czy traktujecie takie osoby jako zdesperowane i natrętów czy raczej odbieracie to za komplement, że spodobałyście się komuś?

Zdaje sobie sprawę, że jest to z jednej strony słabe dlatego, że nie znam danej osoby więc nie wiem jakie ma zainteresowania, kim jest. Jedyne co wiem to jak wygląda. Z drugiej strony jak jej nie znam to w jaki inny sposób mam ją poznać. To chyba nic dziwnego, że wolę zagadać osobę, która podoba mi się wizualnie niż taką która jest dla mnie nieatrakcyjna?

Póki co brakowało mi odwagi, chciałbym utwiedzić się w tym jak Wy to widzicie dziewczyny?

Myślicie, że lepiej zrezygnować z tego typu poszukiwań partnerki? Lepiej szukać na portalach randkowych/kursach tańca/językowych/klubach?

Co do mojego wyglądu, sam nie jestem jakimś super ciachem, supermodelem z programu telewizyjnego czy serialu, ale raczej staram się dbać o siebie i nie mam większych kompleksów, wydaje mi się, że jakiejś dziewczynie mógłbym się spodobać, jednak typowym przystojniakiem 10/10 na pewno nie jestem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
NiespelnionyIdeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 18:37   #2
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez NiespelnionyIdeal Pokaż wiadomość
Cześć,

Chciałbym dowiedzieć się jak Waszym zdaniem odbieracie zagadywanie przez nieznajomych? Oczywiście w sprzyjających warunkach czyli takich gdzie dziewczyna powinna czuć się bezpiecznie (np. w pociągu, na przystanku kiedy jest jasno, w autobusie).

Czy traktujecie takie osoby jako zdesperowane i natrętów czy raczej odbieracie to za komplement, że spodobałyście się komuś?

Zdaje sobie sprawę, że jest to z jednej strony słabe dlatego, że nie znam danej osoby więc nie wiem jakie ma zainteresowania, kim jest. Jedyne co wiem to jak wygląda. Z drugiej strony jak jej nie znam to w jaki inny sposób mam ją poznać. To chyba nic dziwnego, że wolę zagadać osobę, która podoba mi się wizualnie niż taką która jest dla mnie nieatrakcyjna?

Póki co brakowało mi odwagi, chciałbym utwiedzić się w tym jak Wy to widzicie dziewczyny?

Myślicie, że lepiej zrezygnować z tego typu poszukiwań partnerki? Lepiej szukać na portalach randkowych/kursach tańca/językowych/klubach?

Co do mojego wyglądu, sam nie jestem jakimś super ciachem, supermodelem z programu telewizyjnego czy serialu, ale raczej staram się dbać o siebie i nie mam większych kompleksów, wydaje mi się, że jakiejś dziewczynie mógłbym się spodobać, jednak typowym przystojniakiem 10/10 na pewno nie jestem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Nie znoszę, kiedy obca osoba zagaduje do mnie na ulicy typowo w celach matrymonialnych. Natomiast nie widzę nic złego w spontanicznych, naturalnych rozmowach jakie się czasem nawiązują np. w pociągu, przy czym chodzi mi o osoby obu płci i w różnym wieku. Gdybym wyczuła, że to dlatego, że się komuś "spodobałam", to raczej odechciałoby mi się dalszych pogawędek.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 18:46   #3
Adaline010010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 31
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Dla mnie wszystko zależy od tego jak wygląda to zagadywanie i w jakich okolicznościach się odbywa. Lubię pogadać sobie z nieznajomymi ludźmi czekając na przystanku, w kolejce na poczcie czy np. podczas jazdy pociągiem. Teoretycznie jakby mi się kleiła rozmowa z jakimś sympatycznym facetem w takich okolicznościach, to byłabym skłonna wymienić się numerami. Ale jeśli to wygląda tak, że gdzieś idę ulicą i jakiś typ podchodzi do mnie i zaczepia mnie w momencie gdy gdzieś idę albo ktoś zagaduje i pierwsze słowa jakie wypowiada w moją stronę to "masz ochotę się umówić/daj mi swój numer" to jedyne na co mam ochotę to mu powiedzieć "spie**zaj dziadu" .
Adaline010010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 18:57   #4
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nie cierpię, kiedy ktoś w ten sposób zagaduje do mnie na ulicy. Nie wiem w ogóle jak się zachować. Parę razy zdarzyło mi się, że chłopak, który do mnie zagadywał po dosłownie kilku zdaniach rozmowy okazywał się być kretynem bez szacunku dla innych. Być może mam po prostu złe doświadczenia. Raz zdarzyło mi się, że zagadał do mnie facet, który w rozmowie wydawał być się w porządku, sympatyczny, z klasą. Było widać, że się stara, ale nie był przy tym nachalny. Tylko... kompletnie nie podobał mi się fizycznie, a te próby nawiązania rozmowy jakoś hmmm... Wprawiają mnie w zakłopotanie. No bo zwykle w takiej sytuacji pada pytanie o imię, potem o to czy się zajmuje, gdzie się uczy... Ja zaczynam się czuć jakoś nie wiem, zagrożona. Jakiś obcy gość chce o mnie tyle wiedzieć? Być może gdzieś w podświadomości włącza mi się czerwona lampka.
Nie wiem co musiałoby się stać, żebym czuła się w takiej rozmowie swobodnie.
Nie mam nic przeciwko takim naturalnym rozmowom, które czasem wychodzą gdzieś w kolejce czy w windzie, natomiast zagadywanie do kompletnie obcych dziewczyn na ulicy raczej nie jest dobrym pomysłem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 19:09   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nie lubię zagadywania do mnie na ulicy. W ogóle nie lubię kontaktów z ludźmi, których sama sobie do tego nie wybrałam. Żaden to dla mnie komplement, że ktoś się do mnie odezwał, ale nie uważam takiej osoby za zdesperowaną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 19:40   #6
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez NiespelnionyIdeal Pokaż wiadomość

Myślicie, że lepiej zrezygnować z tego typu poszukiwań partnerki? Lepiej szukać na portalach randkowych/kursach tańca/językowych/klubach?
Tak.

Nie lubię wszelkiego rodzaju natrętów. Ogólnie staram się być miła dla ludzi, więc jakaś krótka wymiana zdań jest ok, ale nie chciałabym być zaczepiana w celu matrymonialnym.
W zasadzie to kiedy idę, to nie lubię kiedy ktoś marnuje mi czas i zawraca głowę jakimś zagadywaniem.
Ale pewnie są osoby bardziej otwarte, którym to nie przeszkadza. Choć patrząc po wypowiedziach tu i na starszym wątku, który się tu kiedyś pojawiał, to większość ma podobne zdanie do mojego
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 20:13   #7
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Uważam, że to nic złego, jeśli robisz to kulturalnie i z uśmiechem, i zapraszasz np na kawę. Sama w ten sposób poznałam mojego męża.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 21:14   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nienawidzę natrętów zagadujących na ulicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 21:27   #9
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Chyba wszystko zależy od podejścia i tego w jaki sposób będzie to 'zagadanie' wyglądało.
Dawno temu zdarzyło mi się, że jakiś chłopak mnie zaczepił w metrze, i był naprawdę mega sympatyczny i gdyby nie to, że akurat się wtedy z kimś spotykałam to pewnie przekonałby mnie do dalszej znajomości
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 21:27   #10
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nie. Po prostu nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 21:35   #11
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nie wiem czy facetów ten temat też dotyczy.
W każdym razie - nie. W celach matrymonialnych, romantycznych - nie!
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 21:47   #12
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Autorze, zaczęłabym od tego, że sytuacje pociągu, autobusu, przystanku, które określasz jako "sytuacje kiedy kobieta powinna czuć się bezpiecznie" to często są to sytuacje które dają jednak poczucie zagrożenia. Bywa tak, że mało komfortowe czy niebezpieczne sytuacje przydarzają się ludziom w środku dnia, w zatłoczonym miejscu itp., więc te miejsca wcale nie muszą się kojarzyć jako pozornie bezpieczne.



Gdyby zagadał nieznajomy znajomy z widzenia np. ktoś kogo regularnie widuję w tramwaju, sprzedawca w najbliższej piekarni, częsty bywalec ulubionej kawiarni zapewne odebrałabym to bardzo pozytywnie i ucieszyłabym się. W tej sytuacji zachęcam .
Natomiast taka inicjatywa ze strony całkiem nieznajomej osoby - szczególnie podszyta komplementami, a nie rozmową o pogodzie i Maryni może budzić pewien niepokój lub dyskomfort.
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2018-11-12 o 21:48
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 22:16   #13
po_prostu_ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Zwykle odbieram to jako desperację Ale prawda taka, że dużo zależy od sposobu, w jaki zagadasz. Większość tekstów jest tak oklepana, natrętna i beznadziejna, że takie zagadywanie wydaje się aktem desperacji właśnie. Zwłaszcza w dobie internetu i portali społecznościowych (gdzie, swoją drogą, też niefajne jest pisanie do obcych ludzi).

Żeby zagadać, najlepiej mieć jakiś powód. W klubie nikogo to nie dziwi, w bibliotece można zagadać o książkę, w sklepie o jakiś kupowany produkt i pociągnąć rozmowę dalej. A na ulicy? Co najwyżej zapytać, czy odjechał już autobus. A i to bywa odbierane jako beznadziejny pretekst do rozmowy, bo zresztą często robi tak wielu mężczyzn. Najlepiej zagadać jakoś personalnie, bez otwartego komunikatu "podobasz mi się". To odstrasza i potrafi spłoszyć, może być uznane za nachalne. Wystarczy uśmiech i jak kobieta mądra, to zrozumie, że komuś wpadła w oko Takie moje zdanie

Edytowane przez po_prostu_ania
Czas edycji: 2018-11-12 o 22:18
po_prostu_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 22:20   #14
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez NiespelnionyIdeal Pokaż wiadomość
Oczywiście w sprzyjających warunkach czyli takich gdzie dziewczyna powinna czuć się bezpiecznie (np. w pociągu, na przystanku kiedy jest jasno, w autobusie).
Mógłbyś się zdziwić, bo w takich sytuacjach kobieta wcale nie musi czuć się bezpiecznie. W autobusie i na przystanku - jest spore prawdopodobieństwo, że ktoś za mną wysiądzie, będzie szedł za mną aż pod dom. Na moim przystanku jestem zazwyczaj jedyną osobą, która wysiada, potem muszę jeszcze przejść 500 m uliczkami, na których niezależnie od pory dnia zazwyczaj nie ma żywej duszy.
W pociągu - jeszcze gorzej, jeśli ktoś zagaduje podczas kilkugodzinnej trasy to nagle okazuje się, że nie mogę się z tej rozmowy wycofać, muszę przez kilka godzin gadać z jakimś obcym typem, na co zazwyczaj nie mam żadnej ochoty. Miejsca zmienić nijak, pociąg zawalony, ja uwięziona z nim w przedziale, a on natrętny. No po prostu marzenie.
Jechałam kiedyś obok faceta, który nawet po poinformowaniu, że jestem zmęczona, nie mam nastroju na rozmowę, po założeniu przeze mnie słuchawek i włączeniu muzyki, potrafił co 15 minut klepać mnie w ramię, bo miał mi coś ciekawego do powiedzenia. Horror.

Miałam przyjemność już parę razy być tak zaczepiona i robiłam dobrą minę do złej gry, a jednak w środku mnożyłam czarne scenariusze. Za każdym razem miałam palec na gazie pieprzowym w kieszeni kurtki, a drugą ręką pisałam do chłopaka o tym, jaką linią jadę, jak wygląda typ, który mnie zaczepia, gdzie planuję wysiąść itd.

I nie pałam pozytywnymi emocjami do żadnego z tych panów, którzy uznali mnie za godną swojej uwagi.

Także wiesz, odpuść sobie może zaczepianie nieznajomych.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 23:16   #15
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Na kursy językowe idzie się, aby nauczyć się języka. Na kursy tańca, aby nauczyć się tańczyć. Ulicą idzie się, aby gdzieś dojść.

Poznać dziewczynę możesz nawet w kościele, ale nie może być tak, że idziesz tam w tym celu...

Jakby facet zagadał do mnie w autobusie, to czułabym się bardzo niebezpiecznie, bo nie miałabym gdzie uciec. Już lepiej na ulicy, bo wtedy zazwyczaj mam jak uciec.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 23:20   #16
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nie przepadam za byciem zaczepianą. Też nie czuje się wtedy bezpiecznie. Nie mam nic przeciwko poznawaniu nowych osób, ale nie w taki sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 00:01   #17
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Rozumiem że ktoś może nie lubić zaczepiania na ulicy ale istnieje wielka różnica pomiędzy zaczepianiem a kulturalnym podejściem. Miałam wielokrotnie sytuacje że czułam się zagrożona ale moim zdaniem to można wyczuć już w pierwszej minucie. Jeśli kobieta jest zainteresowana wyglądem faceta, a on robi pozytywne wrażenie to pociągnie rozmowę. Jeśli nie jest zainteresowana z jakiegokolwiek powodu to odpowiada krótko, że jest zareczona, jest mężatką itd. I facet powinien natychmiast się wycofać i odejść. W żadnym wypadku nie należy ciągnąć na siłę rozmowy bo to stawia kobietę w stresujacej sytuacji.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 06:46   #18
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 868
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Bycie otwartym na ludzi, spontaniczna rozmowa* w wyniku której dochodzi o wymienienia się kontaktami (czyli ludzie się sobie spodobali i przy okazji okazało się, że jest o czym rozmawiać) - jak najbardziej tak. Natomiast facet, który usilnie chce kogoś poznać i zagaduje w tym celu kolejne kobiety - jakoś źle mi się to kojarzy, uznałabym, że to albo desperat, albo "gracz", podrywacz. Nie dałabym namiarów na siebie kompletnie przypadkowej osobie, z którą nie miałam okazji porozmawiać i poczuć, że rzeczywiście może coś nas łączy.


* Dwa przypadki:
1. w pociągu - znam parę, która się tak poznała, wcześniej się nie znali,
2. w kolejce do konfesjonału - on ją znał z widzenia, ona jego również kojarzyła i pogadali pierwszy raz w takich okolicznościach.
Obydwa przypadki przerodziły się w długoletnie związki (1. małżeństwo z dzieckiem; 2. partnerstwo, mieszkają razem).

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2018-11-13 o 08:39
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 06:57   #19
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Jeśli nie jest zainteresowana z jakiegokolwiek powodu to odpowiada krótko, że jest zareczona, jest mężatką itd. I facet powinien natychmiast się wycofać i odejść. W żadnym wypadku nie należy ciągnąć na siłę rozmowy bo to stawia kobietę w stresujacej sytuacji.
Po pierwsze, nigdy nie czułam potrzeby spowiadania się ze swojego stanu cywilnego bądź statusu matrymonialnego obcej osobie, więc to nie jest jedyny komunikat o braku zainteresowania, jaki wydają z siebie kobiety.
Po drugie, z mojego doświadczenia mnóstwo facetów ignoruje zarówno werbalne jak i niewerbalne oznaki niechęci do rozmowy i próbuje ją kontynuować nawet w sytuacji, kiedy czytam książkę i słucham muzyki NARAZ.

Megara nie przesadzała, kiedy mówiła, że facetom się wydaje, że "nie" znaczy "tak", a "spadaj" - "weź mnie, jestem twoja".

Pytanie teraz, czy autor potrafi na tyle dobrze czytać emocje swojego rozmówcy, żeby widzieć ewentualny strach lub niezainteresowanie i pozwolić mu zakończyć rozmowę na jego warunkach.
Co dalej nie musi być w ogóle komfortowe dla osoby zagadywanej, ale już trudno.

Niestety, po poziomie pytań autora na wizażu wnioskuję, że traktuje kobiety jak ptactwo egzotyczne i raczej nie wyczuje, że dana kobieta w ogóle nie chce z nim rozmawiać.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 07:09   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Moim zdaniem zagadac mozesz, ale jak widzisz, ze ktos naprawde nie chce z Toba gadac to powinienes przestac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 07:34   #21
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Nie znoszę, gdy natręci mnie zaczepiają w celach matrymonialnych na ulicy, bo zwykle są to desperaci, którzy kulturalnego "nie" nie rozumieją (z mojego doświadczenia). Muszę wtedy być chamem, żeby "nie" łaskawie zrozumieli.
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 07:48   #22
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Rozumiem że ktoś może nie lubić zaczepiania na ulicy ale istnieje wielka różnica pomiędzy zaczepianiem a kulturalnym podejściem. Miałam wielokrotnie sytuacje że czułam się zagrożona ale moim zdaniem to można wyczuć już w pierwszej minucie. Jeśli kobieta jest zainteresowana wyglądem faceta, a on robi pozytywne wrażenie to pociągnie rozmowę. Jeśli nie jest zainteresowana z jakiegokolwiek powodu to odpowiada krótko, że jest zareczona, jest mężatką itd. I facet powinien natychmiast się wycofać i odejść. W żadnym wypadku nie należy ciągnąć na siłę rozmowy bo to stawia kobietę w stresujacej sytuacji.
Jak idę i ktoś próbuje mnie zatrzymać, żeby zagadać to jest do zaczepianie. Co innego jak są sprzyjające warunki - np. jestem w barze, nawiąże się w jakiś sposób kontakt i wtedy wywiąże z tego rozmowa. Ale jak zmierzam w jakimś kierunku albo jestem czymś zajęta (czytam książkę/słucham muzyki) to raczej próba zwrócenia mojej uwagi będzie odebrana jako zaczepianie.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 08:13   #23
granit01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Pewnie, że dobry. W końcu w dowiemy się póki nie spróbujemy.
---
http://www.praca-biznes.pl/wlasciwos...-z-czarnuszki/

Edytowane przez granit01
Czas edycji: 2018-11-16 o 12:33
granit01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 08:45   #24
Leoya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 17
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Tak jak wyżej - zależy gdzie, w jakiej sytuacji i jak będzie wyglądać ta rozmowa Na ulicy, gdzie zazwyczaj spieszę się - nie, ale w kolejkach czemu nie
Leoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 10:50   #25
Asa28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 42
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Moj TZ zagadal do mnie w pociagu, jestesmy juz ponad dwa lata razem
Asa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:12   #26
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Pewnie można próbować, byle nienachalnie.


Dla mnie jednak, bez naturalnego kontekstu i rozwoju sytuacji, to żadna forma poszukiwania partnera - wygląd ma znaczenie, ale wtórne, więc zagadywanie kogoś, bo jest atrakcyjny nie zachęca do kontynuacji dialogu.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 16:57   #27
NiespelnionyIdeal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 42
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Dziękuję za odpowiedzi.

Widzę, że zdania są mocno podzielone i jak najbardziej szanuje zdanie osób, które nie czują się w takiej sytuacji komfortowo.

Post o "traktowaniu kobiet jak ptactwo egzotyczne" zrobił mi dzień.

Raczej nie czerpię przyjemności z rozmów, gdzie druga osoba odpowiada zdawkowo lub nie jest zainteresowana, także jesteście całkowicie bezpieczne Wszystko w granicach rozsądku.

A tak w ogóle sądzę, że prościej będzie szukać kogoś na portalach do tego przeznaczonych. Przynajmniej wiadomo jakie obie osoby mają cel (albo powinny mieć) i tak wydaje się zdecydowanie łatwiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
NiespelnionyIdeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 22:37   #28
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Ja poznałam w ten sposób wielu facetów. 3/4 z nich byli desperatami i nudziarzami. Miałam wrazenie, że zagadują do każdej dziewczyny. Czułam się przy nich niekomfortowo, bo nie rozumieli moich aluzji, że nie mam ochoty na randkę. Ale ta 1/4 zainteresowała mnie na tyle, że się z nimi umówiłam. Co takiego zrobili? Byli bardzo naturalni. Zagadali mnie o rzecz związaną z moim hobby ( często to noszę przy sobie, więc łatwo się domyślić, czym się zajmuję). Byli ciekawi mnie, widziałam, że serio chcą mnie poznać i że nie wybrali mnie z braku laku. Umieli poprowadzić rozmowę swobodnie, zabawnie, dowcipnie, na luzie. Nie czułam z ich strony desperacji. 3 z takich znajomości skończyły się związkami (choć nieudanymi ). Myślę, że pewność siebie takiego faceta, który zagaduje, może być pociągająca dla kobiety. Ale trzeba mieć naprawdę spore wyczucie, bajerę i coś ciekawego do powiedzenia. Jak ktoś zaczyna rozmowę od: studiujesz/pracujesz? to się zmywam
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 10:08   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Zagadywanie neutralno/przyjacielskie jak gdzieś stoję czy nawet idę jest spoko. Zwłaszcza jak się trafi w moje zainteresowania (które widać na kilometr).

Ale jak ktoś zaczyna od podrywu, to nie dogadamy się.

Z tym, że ja po prostu powiem "spadaj", jeśli ktoś się nie będzie chciał odczepic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 13:58   #30
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Czy zagadywanie na ulicy to jest dobry pomysł?

Kiedy ktoś mnie zagaduje, to ja się czuję jak zdesperowana.

Mam wtedy wrażenie, że budzę jakąś litość albo ktoś przegrał zakład i dlatego w ogóle mnie zauważył, bo raczej wolę się wtopić w tłum - chociaż mając 173 cm wzrostu i pudroworóżowe słuchawki widoczne chyba z promienia kilometra, to trochę trudne. Zwykle czuję się też jak informacja turystyczna, kiedyś jakaś kobietka zablokowała trasę i gdy przechodziłam przez pasy, to zaczęła mnie wypytywać, a gdzie jest to i tamto, mimo iż jej tłumaczyłam, że ja nawet nie jestem z tego miasta i po prostu n i e w i e m. A ona, że mam taką aurę i sprawiam wrażenie jakbym wszystko wiedziała.

Kiedyś też zaczepił mnie chłopak z Ersamusa w galerii handlowej. Aczkolwiek minę miałam jak nie wiem co, bo ludzie pytali, czy wszystko ok. Zdziwiłam się, że przypadkowi ludzie są tak zainteresowani moim bezpieczeństwem, może aura mi się zmieniła. Nie przywykłam, myślałam, że znowu ktoś znowu pyta mnie z topografii miasta. Ale on akurat nie, spytał, co studiuje, co lubię, ale nie był w żaden sposób nachalny, akurat szłam do wyjścia, to poszedł kawałek ze mną i był takim miłym akcentem na koniec dnia, jedynie podał mi swojego fb i przeprosił, że mnie przestraszył, więc naprawdę zależy od osoby.

Natomiast w pociągu trafiłam na typa, który był nachalny i na szczęście gdy wysiadaliśmy, to tata na mnie czekał, był na służbie, więc mundur, broń, kajdanki i typek uciekał jak poparzony.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-10 19:42:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.