Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-10, 22:51   #31
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
. Z wykształceniem humanistycznym miałabyś szansę na zatrudnienie w takich obszarach.
Tylko że ona nie ma wykształcenia humanistycznego...

Anitawawa w ogóle to wyjaśnijmy najpierw parę spraw.

1. Pedagogika to nie są studia humanistyczne. Jak piszesz, że jesteś po humanistycznych, to ludzie zaczynają Ci proponować jakiś copywriting albo tłumaczenia, bo im się zaraz z jakąś filologią kojarzy. A tu zonk, bo nagle wyskakuje pedagogika, czyli studia społeczne, które z powyższymi umiejętnościami humanistycznymi nie mają niczego wspólnego.

2. To, że po pedagogice nie ma pracy i będzie tylko gorzej, bo dzieci ubywa, a do tego budżetówka marnie płaci, wiadomo gdzieś tak już od ćwierć wieku, czyli na długo przed tym, zanim w ogóle poszłaś na studia. Nie da się z tym nic zrobić, można liczyć na cud albo się przekwalifikować.

3. Nie wiem, co to za miast 80 km od Warszawy, ale od wielu takich miast kolejka do Warszawy jedzie godzinę i tysiące ludzi dojeżdżają tak do pracy. Może warto poszukać w podwarszawskich miejscowościach bliżej Ciebie? Tam już powinny być jakieś dzieci tych, którzy sami dojeżdżają do Warszawy do pracy.

4. Wyjazd za granicę do pracy fizycznej jest niezłym sposobem na podratowanie budżetu, ale niekoniecznie fajnym planem na całe życie.

5. Jak ktoś mówi, że może wykonywać każdą pracę, to zwykle znaczy, że nie potrafi wykonywać prawie żadnej. Nie tędy droga. Trzeba inwestować w kompetencje, bo samą desperacją to człowiek wiele nie zwojuje.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-12-10 o 22:56
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 11:16   #32
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez Anitawawa Pokaż wiadomość
To może wyjadę do większego miasta i zostawię mu mieszkanie.
Warunek taki, że będzie płacił rachunki i wynajem.
Skoro nie chce rezygnować z życia które lubi, a tak jest w wielu obszarach. Sam przyznaje, ze jest trudny. Tylko dlaczego to ja mam ustępować? Cierpieć? Być na niższej pozycji? Już wystarczająco się dostosowywałam. Też muszę myśleć o sobie.
Mam jednak przeczucie, że jak znaczne wymagać to on mi podziękuje, bo nie znosi zmian. Nie wiem, zobaczymy.
Ja potrzebuję pracy.
Nie podziekuje Ci bo ma mieszkanie za friko, duze, wygodne, blisko pracy. Nie musi brac kredytu na swoje ani wynajmowac. Ma jak paczek w maśle. Dlatego nie chce sie wyprowadzic, a nie dlatego ze sie boi duzych miast. Jak to w ogole brzmi. Boi sie duzych miast, kuzwa duzych aut i wiezowcow tez sie boi?
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 12:26   #33
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tylko że ona nie ma wykształcenia humanistycznego...

Anitawawa w ogóle to wyjaśnijmy najpierw parę spraw.

1. Pedagogika to nie są studia humanistyczne. Jak piszesz, że jesteś po humanistycznych, to ludzie zaczynają Ci proponować jakiś copywriting albo tłumaczenia, bo im się zaraz z jakąś filologią kojarzy. A tu zonk, bo nagle wyskakuje pedagogika, czyli studia społeczne, które z powyższymi umiejętnościami humanistycznymi nie mają niczego wspólnego.

2. To, że po pedagogice nie ma pracy i będzie tylko gorzej, bo dzieci ubywa, a do tego budżetówka marnie płaci, wiadomo gdzieś tak już od ćwierć wieku, czyli na długo przed tym, zanim w ogóle poszłaś na studia. Nie da się z tym nic zrobić, można liczyć na cud albo się przekwalifikować.

3. Nie wiem, co to za miast 80 km od Warszawy, ale od wielu takich miast kolejka do Warszawy jedzie godzinę i tysiące ludzi dojeżdżają tak do pracy. Może warto poszukać w podwarszawskich miejscowościach bliżej Ciebie? Tam już powinny być jakieś dzieci tych, którzy sami dojeżdżają do Warszawy do pracy.

4. Wyjazd za granicę do pracy fizycznej jest niezłym sposobem na podratowanie budżetu, ale niekoniecznie fajnym planem na całe życie.

5. Jak ktoś mówi, że może wykonywać każdą pracę, to zwykle znaczy, że nie potrafi wykonywać prawie żadnej. Nie tędy droga. Trzeba inwestować w kompetencje, bo samą desperacją to człowiek wiele nie zwojuje.
Pedagogika należy do nauk humanistycznych. Nauki humanistyczne ogólnie mówiąc - przedmiotem badań jest człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 12:50   #34
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Pedagogika należy do nauk humanistycznych. Nauki humanistyczne ogólnie mówiąc - przedmiotem badań jest człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogarnijcie się:
https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU....stycznych.html

W ramach ćwiczenia możesz spróbować znaleźć pedagogikę na wydziale Humanities największych światowych uniwersytetów.
http://www.ox.ac.uk/about/divisions-and-departments

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-12-11 o 13:02
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 13:17   #35
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Zdecydowanie odradzam prace w Holandii / Niemczech przez agencje pracy. Jeszcze nie slyszalam,zeby ktos byl z takiej pracy tutaj zadowolony. Tragiczne warunki mieszkaniowe, praca po 12 h, najlepiej codziennie. Agencje oczywiscie odciagaja Ci z wyplaty za Twoje lokum - i to nie malo. Czesto za ta kwote mozna wynajac mieszkanie. Wiec odradzam taka dorywcza prace. Trzymam kciuki, zebys znalazla prace w Polsce, pozdrawiam!
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 14:06   #36
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Musisz przegadac sprawę z partnerem. Nie można w nieskończoność liczyć na cud. Albo jesteście razem na poważnie i bierzecie szybki cywilny jeśli na wesele was nie stać... Ty zostajesz na utrzymaniu męża i kombinujesz jakaś pracę, robisz kursy etc. Ale przynajmniej masz ten komfort posiadania bezpieczeństwa i realizowania planów życiowych. A teraz jesteś uwiazania związkiem który dziś jest, jutro nie i zostajesz bez pieniędzy, na lodzie, bez dziecka i wspólnego rodzinnego życia. A z czegoś trzeba żyć. Na twoim miejscu, zostałabym z facetem tylko jeśli zaoferuje mi ślub i to dość szybko. W przeciwnym razie naprawdę nie warto się męczyć.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 14:09   #37
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Musisz przegadac sprawę z partnerem. Nie można w nieskończoność liczyć na cud. Albo jesteście razem na poważnie i bierzecie szybki cywilny jeśli na wesele was nie stać... Ty zostajesz na utrzymaniu męża i kombinujesz jakaś pracę, robisz kursy etc. Ale przynajmniej masz ten komfort posiadania bezpieczeństwa i realizowania planów życiowych. A teraz jesteś uwiazania związkiem który dziś jest, jutro nie i zostajesz bez pieniędzy, na lodzie, bez dziecka i wspólnego rodzinnego życia. A z czegoś trzeba żyć. Na twoim miejscu, zostałabym z facetem tylko jeśli zaoferuje mi ślub i to dość szybko. W przeciwnym razie naprawdę nie warto się męczyć.
whaaaaaaaaaaat
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-11, 14:15   #38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

No tak, bo związki po ślubie stają się nierozerwalne, a kasa i stabilizacja zaczyna spływać z nieba. Co ja czytam w ogóle...
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 14:24   #39
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Musisz przegadac sprawę z partnerem. Nie można w nieskończoność liczyć na cud. Albo jesteście razem na poważnie i bierzecie szybki cywilny jeśli na wesele was nie stać... Ty zostajesz na utrzymaniu męża i kombinujesz jakaś pracę, robisz kursy etc. Ale przynajmniej masz ten komfort posiadania bezpieczeństwa i realizowania planów życiowych. A teraz jesteś uwiazania związkiem który dziś jest, jutro nie i zostajesz bez pieniędzy, na lodzie, bez dziecka i wspólnego rodzinnego życia. A z czegoś trzeba żyć. Na twoim miejscu, zostałabym z facetem tylko jeśli zaoferuje mi ślub i to dość szybko. W przeciwnym razie naprawdę nie warto się męczyć.
Równie dobrze można iść do notariusza i spisać, że przez x czasu pan będzie pokrywały wydatki związane z rachunkami i zakupem żywności oraz wypłacać rentę miesięczną w wysokości y. Rozwiazanie równie dobre/słabe co propozycja szybkiego ślubu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 15:04   #40
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Autorka powinna zdecydować na czym jej głównie teraz zależy. Dziecka nie da się odkładać w nieskończoność, natomiast z pracą może kombinować. Aktualnie facet jest głównym zywicielem rodziny i nie widzę sensu teraz by oboje rzucali wszystko i jechali skoro nie mają pewności, że oboje znajdą pracę. W tym wieku już decyzje podejmuje się bardziej rozważnie jeśli chodzi o śluby, więc jeśli związek jest udany nie widzę sensu czekać
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 15:28   #41
dominika152
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 302
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Prychłam xD. Ma brać ślub i rodzić dziecko bez stabilizacji finansowej xD i to do tego z partnerem, który nie rokuje zbytnio(skoro duże miasta go przerastają, to co dopiero dziecko). Idealna porada, jak zniszczyć sobie życie do końca
dominika152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-11, 15:58   #42
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

To prychaj. Rodzic pierwsze dziecko po czterdziestce, nie wiem czy bym się zdecydowała, nie wiadomo ile lat ma partner. Znam kilka kobiet które czekały aż magicznie zdobędą stabilizację i się nie doczekały a czas na dziecko minął i teraz płaczą w poduszkę, a inne z kolei zrobiły jakaś tam karierę, o ile to można tak nazwać i też do szczęścia tylko dziecka brakuje... A nie każdy chce adoptować. Dzieci nawet w czasie wojny się rodziły, a autorka ma wyższe wykształcenie, i swoje mieszkanie, plus faceta który ją utrzymuje już teraz.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 16:06   #43
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
To prychaj. Rodzic pierwsze dziecko po czterdziestce, nie wiem czy bym się zdecydowała, nie wiadomo ile lat ma partner. Znam kilka kobiet które czekały aż magicznie zdobędą stabilizację i się nie doczekały a czas na dziecko minął i teraz płaczą w poduszkę, a inne z kolei zrobiły jakaś tam karierę, o ile to można tak nazwać i też do szczęścia tylko dziecka brakuje... A nie każdy chce adoptować. Dzieci nawet w czasie wojny się rodziły, a autorka ma wyższe wykształcenie, i swoje mieszkanie, plus faceta który ją utrzymuje już teraz.
A jak ją zostawi pewnego dnia z tym dzieckiem bez żadnych środków do życia?
Nie wiem co z tobą nie tak, że doradzasz kobiecie macierzyństwo i ślub, gdy nie ma pracy i stabilności w związku.
Oni nawet nie wiedzą gdzie chcą miszkac i czy też związek przetrwa.
Poza tym ślub nie daje w tym przypadku kompletnie nic. Ile się tego wspólnego majątku nazbiera podczas małżeństwa przez parę lat? Podpowiem Ci- malutko i w niczym nie pomoże.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 16:14   #44
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Autorka sama najlepiej wie czy jej związek rokuje czy nie. Równie dobrze może się okazać, że facet na chęć prawnego uregulowania związku zwinie się w podskokach. Nie mieszkam w Polsce ale w regionie kraju gdzie pracuje jedna na pięć kobiet a facet jest zwykle jedynym zywicielem rodziny i gdyby każda kobieta tu czekała na pracę i warunki to nigdy nie zostałaby matką. Autorka chyba wie najlepiej jakie ma perspektywy i możliwości, ja tylko piszę co mogłaby wziąć pod uwagę
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 16:27   #45
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Autorka sama najlepiej wie czy jej związek rokuje czy nie. Równie dobrze może się okazać, że facet na chęć prawnego uregulowania związku zwinie się w podskokach. Nie mieszkam w Polsce ale w regionie kraju gdzie pracuje jedna na pięć kobiet a facet jest zwykle jedynym zywicielem rodziny i gdyby każda kobieta tu czekała na pracę i warunki to nigdy nie zostałaby matką. Autorka chyba wie najlepiej jakie ma perspektywy i możliwości, ja tylko piszę co mogłaby wziąć pod uwagę
To w Jemenie macie jeszcze internet?
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 16:28   #46
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

peopeo

Nie ma jak klasyczna rada. Nie możesz znaleźć pracy? Wyjdź za mąż i zrób dziecko.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 16:31   #47
Anitawawa
Raczkowanie
 
Avatar Anitawawa
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 34
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Aktualnie cały czas szukam pracy w Polsce. Byłam już na wielu rozmowach. Niestety chyba nie "umiałam się dobrze sprzedać" albo czegoś zabrakło, albo ktoś był lepszy. Jednak nie ustaje w poszukiwaniach, bo chcę pracować i zarabiać. Jutro i w czwartek mam kolejne rozmowy kwalifikacyjne. Już się nie zastanawiam czy się nadaję, po prostu idę. Bardzo chcę dostać pracę i szukam jej, więc skoro to robię pewnie ją dostanę. I będę walczyć o utrzymanie stanowiska, rozwój zawodowy itd.
Bardzo długo byłam określana jako dobry i cennik pracownik, tylko miałam pewien kryzys i już nie pracuję. Odpoczęłam, zrobiłam szkolenia które mnie interesowały (nie wiem na ile przydatne na rynku pracy) i długo myślałam co mogę zawodowo dalej robić.
Mogłabym nawet z chęcią pracować w salonie odzieżowym, wysyłam c.v., niestety tu raczej bez odzewu.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2018-12-31 o 07:54
Anitawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 17:01   #48
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez Anitawawa Pokaż wiadomość
Są ludzie którzy latami kilka razy w roku jeżdzą właśnie za granicę. I tak dorabiają.
W moich rodzinnych stronach całe rodziny tak żyją, nikt nie pracuje, tylko jedna czy dwie osoby jeżdżą na prace sezonowe. Posiedzą kilka miesięcy, pomieszkają w barakach albo w pięciu w kawalerce, pojedzą konserwy turystycznej przywiezionej z Polski i tak uciułają trochę kasy na następny rok. Smutne życie.

Piszesz o sobie dość enigmatycznie. Na razie wiemy, że jesteś po pedagogice, znasz rosyjski i szukasz pracy w sklepie odzieżowym. Niewiele konkretów, żeby coś bardziej szczegółowo doradzić. Jakie masz doświadczenie? Jakie kursy?

Zgaduję, że skoro w Twoim mieście nie ma dla Ciebie pracy w Twoim zawodzie (jak to zwykle po pedagogice w małym mieście, w którym wszyscy młodzi się wyprowadzili, żeby mieć dzieci w większych miastach), to po prostu szukasz takiej pracy, do której nie trzeba żadnych kwalifikacji i wezmą każdego. To wbrew pozorom dość trudne, bo takich nieumiejących niczego konkretnego i szukających czegokolwiek są akurat w tym kraju tabuny.

Ile zajmuje Ci dojazd do Warszawy? Czy jakieś obrzeżne dzielnice lub podwarszawskie miejscowości nie wchodziłyby w grę?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-12-11 o 17:03
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 17:16   #49
Anitawawa
Raczkowanie
 
Avatar Anitawawa
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 34
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W moich rodzinnych stronach całe rodziny tak żyją, nikt nie pracuje, tylko jedna czy dwie osoby jeżdżą na prace sezonowe. Posiedzą kilka miesięcy, pomieszkają w barakach albo w pięciu w kawalerce, pojedzą konserwy turystycznej przywiezionej z Polski i tak uciułają trochę kasy na następny rok. Smutne życie.

Piszesz o sobie dość enigmatycznie. Na razie wiemy, że jesteś po pedagogice, znasz rosyjski i szukasz pracy w sklepie odzieżowym. Niewiele konkretów, żeby coś bardziej szczegółowo doradzić. Jakie masz doświadczenie? Jakie kursy?

Zgaduję, że skoro w Twoim mieście nie ma dla Ciebie pracy w Twoim zawodzie (jak to zwykle po pedagogice w małym mieście, w którym wszyscy młodzi się wyprowadzili, żeby mieć dzieci w większych miastach), to po prostu szukasz takiej pracy, do której nie trzeba żadnych kwalifikacji i wezmą każdego. To wbrew pozorom dość trudne, bo takich nieumiejących niczego konkretnego i szukających czegokolwiek są akurat w tym kraju tabuny.

Ile zajmuje Ci dojazd do Warszawy? Czy jakieś obrzeżne dzielnice lub podwarszawskie miejscowości nie wchodziłyby w grę?
Do Warszawy dojazd zajmuje mi ok. 1h, 30 min.
Tam też szukam pracy i w okolicznych miejscowościach również.
Tak jak piszę: szukam pracy i chodzę na rozmowy. Jutro i w czwartek kolejne.

Edytowane przez Anitawawa
Czas edycji: 2018-12-16 o 18:54
Anitawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-11, 17:31   #50
otsochodzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 56
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W moich rodzinnych stronach całe rodziny tak żyją, nikt nie pracuje, tylko jedna czy dwie osoby jeżdżą na prace sezonowe. Posiedzą kilka miesięcy, pomieszkają w barakach albo w pięciu w kawalerce, pojedzą konserwy turystycznej przywiezionej z Polski i tak uciułają trochę kasy na następny rok. Smutne życie.

Piszesz o sobie dość enigmatycznie. Na razie wiemy, że jesteś po pedagogice, znasz rosyjski i szukasz pracy w sklepie odzieżowym. Niewiele konkretów, żeby coś bardziej szczegółowo doradzić. Jakie masz doświadczenie? Jakie kursy?

Zgaduję, że skoro w Twoim mieście nie ma dla Ciebie pracy w Twoim zawodzie (jak to zwykle po pedagogice w małym mieście, w którym wszyscy młodzi się wyprowadzili, żeby mieć dzieci w większych miastach), to po prostu szukasz takiej pracy, do której nie trzeba żadnych kwalifikacji i wezmą każdego. To wbrew pozorom dość trudne, bo takich nieumiejących niczego konkretnego i szukających czegokolwiek są akurat w tym kraju tabuny.

Ile zajmuje Ci dojazd do Warszawy? Czy jakieś obrzeżne dzielnice lub podwarszawskie miejscowości nie wchodziłyby w grę?
Jak można tak żyć? A jak auto się zepsuje, przyjdzie choroba? Zresztą bez przesady, ile tam za granicą można zarobić? Pewnie z jakieś 1800 Euro, po odjęciu kosztów życia zostanie z 5000 złotych miesięcznie. Po 4 miesiącach to 20.000, przez pozostałe 8 miesięcy to wychodzi jakieś 2500 złotych miesięcznie. Jedna osoba może jakoś przewegetuje, ale cała rodzina? Tragiczne to jest.
otsochodzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 17:59   #51
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Może idź do szkoły policealnej?
Masażysta, fryzjerka, asystentka / higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny. Te zawody są opłacalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 18:18   #52
Anitawawa
Raczkowanie
 
Avatar Anitawawa
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 34
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez otsochodzi Pokaż wiadomość
Jak można tak żyć? A jak auto się zepsuje, przyjdzie choroba? Zresztą bez przesady, ile tam za granicą można zarobić? Pewnie z jakieś 1800 Euro, po odjęciu kosztów życia zostanie z 5000 złotych miesięcznie. Po 4 miesiącach to 20.000, przez pozostałe 8 miesięcy to wychodzi jakieś 2500 złotych miesięcznie. Jedna osoba może jakoś przewegetuje, ale cała rodzina? Tragiczne to jest.
Zawsze jakieś wyjście, bo ile można się ubiegać o pracę w Polsce?

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Może idź do szkoły policealnej?
Masażysta, fryzjerka, asystentka / higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny. Te zawody są opłacalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie jeszcze się dokształcę, zdobędę nowy zawód.
Anitawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 18:18   #53
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez otsochodzi Pokaż wiadomość
Jak można tak żyć?
Można i ludzie żyją. To i tak w sumie lepiej niż żyć tylko z emerytury babci i 500+.

Anitawawa ciągle nie wyciągnęłam z Ciebie, w co Ty właściwie celujesz. Nie myślałaś o przebranżowieniu? W pedagogice sama wiesz jak jest, a do takich prac dla wszystkich z kolei duża konkurencja.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 18:20   #54
otsochodzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 56
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Ja w takim wypadku za wszelką cenę szukałbym pracy zdalnej. Bo ktoś popracuje 4 miesiące, zarobki, a potem 8 miesięcy odpoczynku i wegetacji? Tak się nie da żyć, człowiek musi coś robić inaczej dostanie pie****ca
otsochodzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 18:30   #55
Anitawawa
Raczkowanie
 
Avatar Anitawawa
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 34
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Można i ludzie żyją. To i tak w sumie lepiej niż żyć tylko z emerytury babci i 500+.

Anitawawa ciągle nie wyciągnęłam z Ciebie, w co Ty właściwie celujesz. Nie myślałaś o przebranżowieniu? W pedagogice sama wiesz jak jest, a do takich prac dla wszystkich z kolei duża konkurencja.
Myślę o przebranżowieniu, nie wiem tylko na co. Na to też trzeba kasy. Czas leci, a nie mam gwarancji czy potem i tak coś znajdę pod kątem zawodu na jaki się przebranżowiłam.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez otsochodzi Pokaż wiadomość
Ja w takim wypadku za wszelką cenę szukałbym pracy zdalnej. Bo ktoś popracuje 4 miesiące, zarobki, a potem 8 miesięcy odpoczynku i wegetacji? Tak się nie da żyć, człowiek musi coś robić inaczej dostanie pie****ca
Szukam. Naprawdę chcę jak najlepiej ułożyć teraźniejszość, wierzcie.
Anitawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 21:59   #56
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez Anitawawa Pokaż wiadomość
Myślę o przebranżowieniu, nie wiem tylko na co. Na to też trzeba kasy. Czas leci, a nie mam gwarancji czy potem i tak coś znajdę pod kątem zawodu na jaki się przebranżowiłam.
To tym razem wybierz taki, na jaki jest zapotrzebowanie. Nie jak ostatnim razem. Dane o zapotrzebowaniu na poszczególne zawody w poszczególnych powiatach znajdziesz w necie. Tu są na przykład dane z urzędów pracy: https://barometrzawodow.pl/mazowieck...y-dla-powiatow Nie wszystko jest płatne. Można skorzystać z darmowych szkół policealnych, niektóre kursy są dofinansowane przez UP.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-12-11 o 22:01
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 23:49   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Jak dla mnie dane z urzędów pracy są z tyłka wzięte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 08:53   #58
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez Anitawawa Pokaż wiadomość
Tak się składa, że go nie nakłaniam do takich zmian, tylko akceptuję jego wybór. On z kolei bardzo chce bym została na miejscu i tu dalej szukała pracy. Jak bym zagranicą, to chciał bym wróciła i już nie wracała tam. Posłuchałam, bo przecież on się dla mnie liczy. Szukam dalej w moim małym mieście.
Moim zdaniem nie rozrozniasz dwoch rzeczy. To ze ktos jest dla Ciebie wazny, nie znaczy, ze musisz byc posluszna i robic to co on mowi.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86235012] No tak, bo związki po ślubie stają się nierozerwalne, a kasa i stabilizacja zaczyna spływać z nieba. Co ja czytam w ogóle...[/QUOTE]
Jeszcze bym rozumiala takie myslenie, gdyby ten facet byl jakis milionerem. A ona mieszka na prowincji i nie ma nawet wlasnego samochodu.

Autorko - poniewaz do Warszawy masz najblizej, a tam faktycznie jest dobry rynek pracy. To pozostaje Ci szukac pracy tam. Przemysl to prawo jazdy, moze autem moglabys dojezdzac do najblizszej linii kolejowej, a do samej Warszawy juz wjezdzasz pociagiem/kolejka podmiejska. Wtedy ominelabys korki i moze skrocil by sie czas dojazdu. Moze poki nie masz prawka, to Twoj partner moglby Cie podwozic do stacji, a pozniej by jechal do swojej pracy. Mozesz tez rozwazyc pol etatu, czesc pracy w domu, jedna/dwie noce w Warszawie a na weekendy lub dluzej w tym swoim mieszkanku z partnerem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 09:13   #59
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
To w Jemenie macie jeszcze internet?
Sama sie usmiechnelam na twoja odpowiedz, ale uwierz mi, ze nie tylko w Jemenie moze tak byc.

Mieszkam w Szwajcarii i tutaj system patriarchalny to norma, jak rowniez to, ze kobiety zarabiaja sporo mniej oraz, ze po urodzeniu dziecka zostaja w domu. System wrecz do tego zmusza poprzez np. oplaty za przedszkole w kwocie 3 tys frankow za msc. czy 1-2h przerwy na lunch w szkole, gdzie dziecko z zalozenia ma isc do domu zjesc obiad.
Sorry za off

Autorko, dlaczego uwazasz, ze jezeli wyprowadzic sie do Warszawy to twoj zwiazek moze na tym ucierpien a przy wyjezdzie za granice to juz nie?
Mieszkajac w Warszawie mozecie widziec sie co weekend a nawet czesciej. Przy pracy za granica... co 2 msce? (bo zakladam, ze nie bedziesz przlatywac czesciej)... to jest dla mnie dopiero wieksze wyzwanie.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 10:52   #60
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Nie mogę znaleźć pracy. Poradźcie!

Misiu nie lubi zmian? Ojejku. To co się stanie gdy pojawi się dziecko? To dopiero będzie zmiana, wywrócenie życia do góry nogami. Biedaczek może takiego stresu nie udźwignąć i uciec by ratować swoje poczucie bezpieczeństwa.
Związek to wkład obydwojga stron, póki co tylko ty się poswiecasz. I sama pozwalasz ciągnąć się w dół. Jak facet chce być nieudacznikiem życiowym, jego sprawa. Ty nie musisz, zwłaszcza że chcesz się rozwijać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-15 23:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.