Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-08, 06:10   #3211
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Jakoś koło północy poprosiłam o coś przeciwbólowego bo stwierdziłam że nie dam rady tak całej nocki ze skurczami i bez spania. Więc stwierdzili, że mnie zbadaja zanim coś dadzą, a tam dalej szalony 1 cm... Dali mi paracetamol i jakieś zioła rozluzniajace, udało mi się na 2 razy coś przekimac do teraz i chyba mi się trochę wyciszyly/mniejsze zrobily te skurcze? Wiem, że to nie progres, ale chociaż trochę dało mi to odpoczynku i snu. Byłam trochę w szoku, że prawie dobę skurczy, na ktg naprawdę się ładnie piszą i nic do przodu przeraża mnie ze tak to wygląda i boli, a to sam początek, nawet nie można powiedzieć że to już poród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie napisze nic odkrywczego... Masuj sutki

A rozważają jakas oxy?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 06:12   #3212
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nie napisze nic odkrywczego... Masuj sutki

A rozważają jakas oxy?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie niedawno lekarz który badał mnie w nocy mówił, że dla niego tot emat bardziej na oksy niż balonik ale niedługo będzie obchod z ordynatorem i zadecydują co dalej. Teraz się dość wyspokoilo, ale po wczorajszej mini zapowiedzi naprawdę się boję tego co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 06:12   #3213
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Jakoś koło północy poprosiłam o coś przeciwbólowego bo stwierdziłam że nie dam rady tak całej nocki ze skurczami i bez spania. Więc stwierdzili, że mnie zbadaja zanim coś dadzą, a tam dalej szalony 1 cm... Dali mi paracetamol i jakieś zioła rozluzniajace, udało mi się na 2 razy coś przekimac do teraz i chyba mi się trochę wyciszyly/mniejsze zrobily te skurcze? Wiem, że to nie progres, ale chociaż trochę dało mi to odpoczynku i snu. Byłam trochę w szoku, że prawie dobę skurczy, na ktg naprawdę się ładnie piszą i nic do przodu przeraża mnie ze tak to wygląda i boli, a to sam początek, nawet nie można powiedzieć że to już poród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki zeby szybko i szczesliwie poszlo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 06:14   #3214
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Właśnie niedawno lekarz który badał mnie w nocy mówił, że dla niego tot emat bardziej na oksy niż balonik ale niedługo będzie obchod z ordynatorem i zadecydują co dalej. Teraz się dość wyspokoilo, ale po wczorajszej mini zapowiedzi naprawdę się boję tego co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dasz rade! Wszystkie dalysmy czy to sn czy cc, trzeba przetrwac ból


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 07:10   #3215
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Właśnie niedawno lekarz który badał mnie w nocy mówił, że dla niego tot emat bardziej na oksy niż balonik ale niedługo będzie obchod z ordynatorem i zadecydują co dalej. Teraz się dość wyspokoilo, ale po wczorajszej mini zapowiedzi naprawdę się boję tego co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie dobrze! Pomyśl jaki Cię cudowny finał czeka 😍

Dzień dobry!
Mam nadzieję, że dziś bedzie ładna pogoda i wyjdziemy w końcu na spacer, bo zwariuje w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 08:08   #3216
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Właśnie niedawno lekarz który badał mnie w nocy mówił, że dla niego tot emat bardziej na oksy niż balonik ale niedługo będzie obchod z ordynatorem i zadecydują co dalej. Teraz się dość wyspokoilo, ale po wczorajszej mini zapowiedzi naprawdę się boję tego co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie bój się 😘 ja też miałam stracha, ale jak juz przyjechalam na oksy zobaczylam że szykuja ksiazeczke malucha i bransoletke na rączkę to wiedzialam, że w końcu ból ma sens 😘 będzie dobrze! Przeżyjesz a jak zobaczysz Olka to zapomnisz 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Właśnie niedawno lekarz który badał mnie w nocy mówił, że dla niego tot emat bardziej na oksy niż balonik ale niedługo będzie obchod z ordynatorem i zadecydują co dalej. Teraz się dość wyspokoilo, ale po wczorajszej mini zapowiedzi naprawdę się boję tego co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie było podobnie i oksy ruszyło akcje 💪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 09:51   #3217
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Coco trzymaj się!!! Myślami jestem z Tobą, będzie dobrze.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 10:11   #3218
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Coco, kciuki!!!

Dziewczyny, przed pierwszym szczepieniem (tzn. tym po 6 tyg.) robilyscie dzieciom morfologie, CRP albo ew. ten mocz? Czy to tylko przed MMR?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 10:21   #3219
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Coco, kciuki!!!

Dziewczyny, przed pierwszym szczepieniem (tzn. tym po 6 tyg.) robilyscie dzieciom morfologie, CRP albo ew. ten mocz? Czy to tylko przed MMR?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem lepiej robic przed kazdym.

Co do tej podwyzszonej bilirubiny: póki co przy pozostałych wynikach wystarczy obserwacja i kontrolme bsdanie za tydzień. Niby przy kp ta żółtaczka może taka być dlużej. Ważne że dobrze przybiera na wadze, chętnie je i nie jest apatyczny.

Cocco - jeszcze chwilę wytrzymasz i będzie pięknie.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 10:23   #3220
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cześć wszytskim

U nas pogoda okropna ... tez wiosny brak ale widzę ze od soboty juz ma być lepiej i słonecznie.

Cocci powodzenia oby sprawnie poszło!!

Nigdy nie miałam chusty ale ja znowu nie wyobrażam sobie tak nosić dziecka - chyba by mi kręgosłup strzelił. Na szczęście mój mały lubi spać w kokonie i nawet czasem poleży i pogapi sie w przestrzeń. Tzn zeby nie było na raczkach lubi i to bardzo i czasem sa dni ze śpi tylko na rękach.

Mamaszkrabka .... bo jesteś w temacie chrzcin a my będziemy chrzcić w sierpniu jak będziemy w Polsce na urlopie.... co teraz potrzeba do chrztu ? Jakieś kursy sa , spotkania , dokumenty ? Możesz napisać ? Z góry dzięki . Córkę chrzcilismy tutaj wiec w ogole nie wiem jak to w Polsce wyglada
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 10:25   #3221
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cocco kciuki!

Ja dzisiaj idę do gina bo dalej krawie a dzisiaj się nasililo a za pare dni bedzie już 6 tygodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 10:31   #3222
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Cześć wszytskim

U nas pogoda okropna ... tez wiosny brak ale widzę ze od soboty juz ma być lepiej i słonecznie.

Cocci powodzenia oby sprawnie poszło!!

Nigdy nie miałam chusty ale ja znowu nie wyobrażam sobie tak nosić dziecka - chyba by mi kręgosłup strzelił. Na szczęście mój mały lubi spać w kokonie i nawet czasem poleży i pogapi sie w przestrzeń. Tzn zeby nie było na raczkach lubi i to bardzo i czasem sa dni ze śpi tylko na rękach.

Mamaszkrabka .... bo jesteś w temacie chrzcin a my będziemy chrzcić w sierpniu jak będziemy w Polsce na urlopie.... co teraz potrzeba do chrztu ? Jakieś kursy sa , spotkania , dokumenty ? Możesz napisać ? Z góry dzięki . Córkę chrzcilismy tutaj wiec w ogole nie wiem jak to w Polsce wyglada
Jesli chodzi o rodzicow to raczej nic nie trzeba jesli chrzcza w tej parafii, z ktorej pochodza tylko akt urodzenia dziecka i dowody osobiste i dane chrzestnych. My bralismy slub tutaj wiec nie wiem jak to wyglada gdy ktos jest bez slubu lub bral slub w innej parafii. Generalnie to tez od ksiadza zalezy. Ale chrzestni musza miec zaswiadczenie ze swojej parafii (jesli sa z innej niz jest chrzest) ze moga byc chrzestnymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 12:00   #3223
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Kochane jestem, dziekuje za Wasza troske Zazwyczaj nie mam tego czasu za duzo zeby pisac dlugie posty, ale moze ksieciunio jeszcze pospi i da napisac Ogolnie to jest zaj.ebiscie ciezko samej z chyba dosc wymagajacym dzieckiem. Ciagle chce wisiec przy cycku, jak nie wisi to ryczy. Nie pamietam kiedy ostatnio bylam zrobic siku bez akompaniamentu wrzasku. Wczoraj chcialam sobie zrobic obiad, pierwszy raz od porodu (!), glupie paluszki rybne, bo synek niby spal, zaczelam smazyc, slysze ryk... na wpol surowa ryba tez jest calkiem niezla... czasem przyjedzie mama i pomoze, chociaz zostanie z nim zebym mogla wyskoczyc do sklepu jak spi, bo z mlodym nie chodze bo on nawet na spacerach placze co jest dla mnie ogromnym stresem, wiec do sklepow nie chodzimy. Ogolnie jeden wielki ryk czy jest powod czy nie. Nie polezy sam ani chwili w spokoju, nie pogapi sie w przyslowiowa sciane. Albo siedzi na mnie, albo spi, albo ryczy, innych mozliwosci u nas nie ma. Ciezko to znosze psychicznie i fizycznie, no bo ile mozna. Polozna mowila "dziecko spi to pani tez spi". Tia.... dziecko spi, ja piore, sprzatam i inne. A jak dziecko nie spi to padam. No taka proza zycia samotnej matki dziecka wiecznie wrzeszczacego.

Pan tata po kamgurowaniu sie ocknal, chcial byc z nami ale ostatecznie to sama go popedzilam jak ktorejs nocy jak synek plakal poprosilam go zeby wstal do niego i wzial na rece, nie wzial, nie wiedzial jak. Pieluchy tez nie zmienil bo tez nie wiedzial jak. To nic, ze dziesiatki razy patrzyl jak ja to robie, no ale nie powiedzialam "teraz sie ucz". Jedyne co tej nocy uslyszalam to, ze ciagle leze... yyy??? Po tych i wielu innych sytuacjach doszlam do wniosku, ze nie potrzebuje dwojki dzieci. Poza tym nie moge juz na niego patrzec potym co robil mi przez cala ciaze. Mimo, ze przepraszal, ale nie da nie odslyszec "jestescie pomylka", "radz sobie sama" i wielu innych. I sobie radze. Jest cholernie ciezko, malo czasu na wszystko i zycie nie wyglada normalnie, ale zyjemy

Postaram sie do Was czesciej zagladac, postaram sie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teresko, jesteś bohaterką! Podziwiam Cię i karce w myślach, że czasem mówię jak mi ciezko. Tydzień byłyśmy same w domu kiedy mój mąż remontował domek i było ciężko, choć mała nie jest bardzo wymagająca.
Brawa za decyzję z "mezem" to wymagało dużych jaj! jesteś najlepsza mama jaka Szymek mógł sobie wymarzyć
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Teresko jeśli tylko potrzebujesz, pisz, my tu jesteśmy dla Ciebie, a Ty jesteś twarda babka dorosłego dzieciaka nie potrzebujesz, a płacze i krzyki maluszka kiedyś miną bedzie dobrze!

Dziewczyny!!! Pękł mi sutek
A tak dbam, smaruję
Wyczytałam, że to od długiego wiszenia na cycu mógł się rozmiękczyć i bach! Tylko jak go teraz szybko wygoić ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O boniu, biedna nie mam żadnych porad na biednego sutka

Coco, kciuki!!!



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 12:14   #3224
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Kurde ale mialam stresa jade sobie do kosmetyczki na pazurki a tu nagle duuuuup.. autem mi zaczelo rzucac na drodze. Opona mi poszla. Na szczescie udalo mi sie zjechac na pobocze... I teraz super bo ni chu chu nie mam pojecia jak zmienic opone na szczescie napatoczyl sie jakis facet i go poprosilam, zeby mi na dojazdowke zmienil. Wiec pazurry uratowane siedze wlasnie i sie upiekszam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 13:02   #3225
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Teresko jeśli tylko potrzebujesz, pisz, my tu jesteśmy dla Ciebie, a Ty jesteś twarda babka dorosłego dzieciaka nie potrzebujesz, a płacze i krzyki maluszka kiedyś miną 😘 bedzie dobrze!

Dziewczyny!!! Pękł mi sutek 😭😭😭
A tak dbam, smaruję 😭
Wyczytałam, że to od długiego wiszenia na cycu mógł się rozmiękczyć i bach! Tylko jak go teraz szybko wygoić 😭😭😭??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz wtyki w aptece? jak tak to załatw sobie apteczną lanolinę, taką co dają do robionych kremów. Duuużo lepsza niż wszystkie dostepne. Jeśli jednak nie masz nikogo to purelan z medeli, swoje mleko plus wietrzenie
Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Coco, kciuki!!!

Dziewczyny, przed pierwszym szczepieniem (tzn. tym po 6 tyg.) robilyscie dzieciom morfologie, CRP albo ew. ten mocz? Czy to tylko przed MMR?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie robiłam teraz . Pilnuje tylko żeby wszyscy byli zdrowi całkiem, nawet bez kataru
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej robic przed kazdym.

Co do tej podwyzszonej bilirubiny: póki co przy pozostałych wynikach wystarczy obserwacja i kontrolme bsdanie za tydzień. Niby przy kp ta żółtaczka może taka być dlużej. Ważne że dobrze przybiera na wadze, chętnie je i nie jest apatyczny.

Cocco - jeszcze chwilę wytrzymasz i będzie pięknie.
Moja połozna tez mówiła, że przy kp bilirubina wolniutko się wypłukuje i żółtaczka może trwać długo, nawet kilka tygodni
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 13:43   #3226
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Coco, kciuki!!!

Dziewczyny, przed pierwszym szczepieniem (tzn. tym po 6 tyg.) robilyscie dzieciom morfologie, CRP albo ew. ten mocz? Czy to tylko przed MMR?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My się dziś szczepiłyśmy i bez badań, wzięłam 6w1, rota i pneumo
Dwa wkłucia i rota do wypicia
Jesteśmy lżejsi o 590zł
Malutka płakała bardzo i ja z nią, tata ją trzymał, szczepienie było o 13tej, cały czas płakała teraz ją nakarmilam, jest lepiej ale cały czas popłakuje, dobrze żeby sobie zasnęła i oby nie było temperatury....w razie czego kazali mieć pedicetamol przygotowany

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 14:12   #3227
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

A jaka podajecie witamine d?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 14:31   #3228
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
A jaka podajecie witamine d?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam lekarz przepisała Devikap, to jest lek nie suplement, nic się nie dzieje po niej, wszystko ok, daje kropelke dziennie

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 14:36   #3229
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
A jaka podajecie witamine d?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam vigantol
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 15:08   #3230
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
A jaka podajecie witamine d?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daje d-vitum w sprayu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
My się dziś szczepiłyśmy i bez badań, wzięłam 6w1, rota i pneumo
Dwa wkłucia i rota do wypicia
Jesteśmy lżejsi o 590zł
Malutka płakała bardzo i ja z nią, tata ją trzymał, szczepienie było o 13tej, cały czas płakała teraz ją nakarmilam, jest lepiej ale cały czas popłakuje, dobrze żeby sobie zasnęła i oby nie było temperatury....w razie czego kazali mieć pedicetamol przygotowany

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
U nas pedicetamol na gorączkę się nie sprawdzał, ma bardzo gorzki smak i synek wymiotowal po nim. Polecam czopki bo szybko działają i łatwe w aplikacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 15:26   #3231
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
A jaka podajecie witamine d?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam w kapsulkach, wyciskam do buzi na 2-3 razy przy kp. A biogaie i espumisan podaje na łyżeczce, ale mu się to podoba! 😁 Otwiera buzię, albo zlizuje językiem z lyżeczki 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 15:32   #3232
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Powielam pytanie jak zrobić crp i margologie takiemu maluchowi? Muszę mieć skierowanie czy mogę gdzieś prywatnie? I ile odczekać jak Tż jest przeziębiony i wyzdrowieje to wtedy ile odczekać? Leo na razie się trzyma, czasem ma takie suche gile ale to chyba normalne nos się czasem oczyszcza, nic mu na razie nie leci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 16:59   #3233
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Powielam pytanie jak zrobić crp i margologie takiemu maluchowi? Muszę mieć skierowanie czy mogę gdzieś prywatnie? I ile odczekać jak Tż jest przeziębiony i wyzdrowieje to wtedy ile odczekać? Leo na razie się trzyma, czasem ma takie suche gile ale to chyba normalne nos się czasem oczyszcza, nic mu na razie nie leci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prywatnie zawsze mozesz zrobic jesli lekarz nie bedzie chcial dac skierowania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 17:20   #3234
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Prywatnie zawsze mozesz zrobic jesli lekarz nie bedzie chcial dac skierowania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to wtedy w szpitalu i z główki pobierają tak jsk pisalyscie czy w normalnym labie tez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 17:43   #3235
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
A jaka podajecie witamine d?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja Vigantol. Podaje na łyżeczce ze swoim mlekiem żeby nie przedawkowac (tam jest 500 jednostek, a nam lekarz kazal brac 400)
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Masz wtyki w aptece? jak tak to załatw sobie apteczną lanolinę, taką co dają do robionych kremów. Duuużo lepsza niż wszystkie dostepne. Jeśli jednak nie masz nikogo to purelan z medeli, swoje mleko plus wietrzenie

Ja nie robiłam teraz . Pilnuje tylko żeby wszyscy byli zdrowi całkiem, nawet bez kataru

Moja połozna tez mówiła, że przy kp bilirubina wolniutko się wypłukuje i żółtaczka może trwać długo, nawet kilka tygodni
Dziekuje😊 akurat wszystko z tego co napisalas robie/stosuje, lanoline mam z lansinoha. W ogole mąż mi uratował życie bo zapytal czy nakladki by nie pomogly, nie wiem czemu ja nie skojarzylam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 17:54   #3236
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

No niestety vigantolu nigdzie nie ma. Bo wydaje mi sie ze ta ktora mamy chyba nie służy małej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 18:16   #3237
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Ale to wtedy w szpitalu i z główki pobierają tak jsk pisalyscie czy w normalnym labie tez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas akurat zaden lab nie pobiera takim maluszkom dlatego lab szpitalny kieruje na oddzial ale sa takie laby, ktore pobieraja tylko trzeba sie zorientowac wczesniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 18:21   #3238
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Upolować teraz vigantol to jak trafić 6 w totka 🙄

Próbowałam w szpitalu wysepic receptę na devikap ale nie chcieli dać. Podaje jakaś humane w kroplach która była w paczce ze szpitala i czekam na comeback vigantolu 🙏🏻

Mała mi wisi na cycu całe popołudnie, zaraz mi odpadną. Nie wyrabiam z produkcja na tego malego głoda 😣 Dziś kończy 3 tygodnie i mamy 800g na plus od wagi urodzeniowej 😬 a matka wypompowana 😬
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 20:09   #3239
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja podaję bioaron D (vigantolu nigdzie nie dostałam) wyciskam zawartość twixa do buzi malucha tuż przed karmieniem.
Dziś mąż robił taras więc synek spędził prawie caly dzień na zewnątrz - tylko karmienie i przewijanie wewnątrz. Odgruzowałam się z zaległości domowych. Jeszcze żeby tak jutro się udało to już bym miala wszystko opanowane
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:03   #3240
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jaki tu spokoj na na na na....
Ciekawe jak tam Coco 😔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.