Ślub cywilny na sali weselnej... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-20, 08:43   #1
koralina_k
Przyczajenie
 
Avatar koralina_k
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Arrow

Ślub cywilny na sali weselnej...


Cześć


Widziałam raz takie rozwiązanie u jednej pary młodej i wyglądało to naprawdę dobrze. Co prawda mieli ogromną salę a ja aż takiej nie mam... ale się mocno zastanawiam nad takim rozwiązaniem.


Co o tym uważacie? Byłyście na takim ślubie?
__________________
Mama Amelii ur. 05.09.2011
i mama fasolki termin porodu 02.01.2020



Narzeczona ślub 04.10.2019




koralina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 10:54   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez koralina_k Pokaż wiadomość
Cześć





Widziałam raz takie rozwiązanie u jednej pary młodej i wyglądało to naprawdę dobrze. Co prawda mieli ogromną salę a ja aż takiej nie mam... ale się mocno zastanawiam nad takim rozwiązaniem.





Co o tym uważacie? Byłyście na takim ślubie?

Moim zdaniem świetne rozwiązanie. Para młoda sama decyduje o wystroju sali, w której weźmie ślub. Nie trzeba się martwić transportem z urzędu na salę weselną, a więc można zaoszczędzić trochę czasu, nie trzeba się martwić złą pogodą, korkami. A zaraz po ślubie i życzeniach można od razu przejść do obiadu.

Miałam ceremonię na sali weselnej. Z obsługą dogadaliśmy się w ten sposób, żeby ktoś obserwował co się dzieje na sali i żeby obiad był podany od razu, kiedy z gośćmi wejdziemy po życzeniach na salę jadalną.

Ogromnej sali do tego nie potrzebujesz. Ważne, żeby wszyscy goście się zmieścili bez ściskania. Ja bardzo chciałam, żeby wszyscy byli w miarę blisko nas, a nie rozsadzeni na ogromnej sali w dużym odstępie. Wyglądało bardzo przytulnie.

Pójdź do urzędu i spytaj, jakie oni mają wymagania. W mieście, w którym brałam ślub, urzędnik powiedział, że nie udziela ślubu na sali jadalnej, bo dla niego jest to zbyt mało uroczyste. Więc jego warunkiem była osobna sala.

Dobrym pomysłem jest też wynajęcie pokoju w tym samym budynku, o ile macie tam taką możliwość. Możesz na spokojnie przygotować się tam do ślubu i nie martwić się o suknię, makijaż i fryzurę, nawet jeśli za oknem leje i wieje, tak jak w dzień mojego ślubu. I osobna, duża toaleta w pokoju, co przy długiej sukni ślubnej i okresie było dla mnie wielkim udogodnieniem
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 11:03   #3
koralina_k
Przyczajenie
 
Avatar koralina_k
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Moim zdaniem świetne rozwiązanie. Para młoda sama decyduje o wystroju sali, w której weźmie ślub. Nie trzeba się martwić transportem z urzędu na salę weselną, a więc można zaoszczędzić trochę czasu, nie trzeba się martwić złą pogodą, korkami. A zaraz po ślubie i życzeniach można od razu przejść do obiadu.

Miałam ceremonię na sali weselnej. Z obsługą dogadaliśmy się w ten sposób, żeby ktoś obserwował co się dzieje na sali i żeby obiad był podany od razu, kiedy z gośćmi wejdziemy po życzeniach na salę jadalną.

Ogromnej sali do tego nie potrzebujesz. Ważne, żeby wszyscy goście się zmieścili bez ściskania. Ja bardzo chciałam, żeby wszyscy byli w miarę blisko nas, a nie rozsadzeni na ogromnej sali w dużym odstępie. Wyglądało bardzo przytulnie.

Pójdź do urzędu i spytaj, jakie oni mają wymagania. W mieście, w którym brałam ślub, urzędnik powiedział, że nie udziela ślubu na sali jadalnej, bo dla niego jest to zbyt mało uroczyste. Więc jego warunkiem była osobna sala.

Dobrym pomysłem jest też wynajęcie pokoju w tym samym budynku, o ile macie tam taką możliwość. Możesz na spokojnie przygotować się tam do ślubu i nie martwić się o suknię, makijaż i fryzurę, nawet jeśli za oknem leje i wieje, tak jak w dzień mojego ślubu. I osobna, duża toaleta w pokoju, co przy długiej sukni ślubnej i okresie było dla mnie wielkim udogodnieniem

dziękuje za odpowiedź!!


no u Nas niestety musiałoby być to na tej samej sali. Bylibyśmy pleami do stołów ale pomyślałam, że można zawsze postawić jakieś parawany dekoracyjne... nie chcą nam w urzędzie udzielić ślubu w piątek i stąd takie pomysły
__________________
Mama Amelii ur. 05.09.2011
i mama fasolki termin porodu 02.01.2020



Narzeczona ślub 04.10.2019




koralina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 23:16   #4
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez koralina_k Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedź!!


no u Nas niestety musiałoby być to na tej samej sali. Bylibyśmy pleami do stołów ale pomyślałam, że można zawsze postawić jakieś parawany dekoracyjne... nie chcą nam w urzędzie udzielić ślubu w piątek i stąd takie pomysły

To spytaj dokładnie jak to u Ciebie wygląda, bo w moim urzędzie parawany nic by nie dały. Miała być osobna sala i koniec. Urzędnik zastrzegł też sobie, że jak w dzień ślubu uzna, że sala nie jest wystarczajaco formalna, to ślubu nie udzieli. Dokładnych wytycznych nie dał, powiedział tylko, że ma być ładnie, schludnie i elegancko. Przy takim marudnym człowieku wolałam nie ryzykować i nie czekać do ostatniej chwili w niepewności, czy ślub się odbędzie, czy nie. Data też mu nie pasowała, muzyka też nie, no nic mu nie pasowało.

Jeszcze jedna propozycja z mojej strony, poszukaj sobie informacji o ślubie humanistycznym, tam nikt Ci nie będzie narzucał żadnych reguł. W razie czego służę pomocą, bo tak mnie gburowaty urzędnik zniechęcił, że zdecydowałam się na ślub humanistyczny, a po wszystkim poszłam do urzędu sama z mężem, żeby podpisać akt ślubu. I niczego nie żałuję
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 07:48   #5
koralina_k
Przyczajenie
 
Avatar koralina_k
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość

Jeszcze jedna propozycja z mojej strony, poszukaj sobie informacji o ślubie humanistycznym, tam nikt Ci nie będzie narzucał żadnych reguł. W razie czego służę pomocą, bo tak mnie gburowaty urzędnik zniechęcił, że zdecydowałam się na ślub humanistyczny, a po wszystkim poszłam do urzędu sama z mężem, żeby podpisać akt ślubu. I niczego nie żałuję

WOW! Nie słyszałam o tym! Dzięki wielkie! zaraz się zabiorę za lekturę
__________________
Mama Amelii ur. 05.09.2011
i mama fasolki termin porodu 02.01.2020



Narzeczona ślub 04.10.2019




koralina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 08:49   #6
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez koralina_k Pokaż wiadomość
Cześć


Widziałam raz takie rozwiązanie u jednej pary młodej i wyglądało to naprawdę dobrze. Co prawda mieli ogromną salę a ja aż takiej nie mam... ale się mocno zastanawiam nad takim rozwiązaniem.


Co o tym uważacie? Byłyście na takim ślubie?
Tak. Było to doskonałe rozwiązanie. Ceremonia odbyła się na przeszklonym patio, później był toast i goście przeszli do stołów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 09:20   #7
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Byłam na takim ślubie i powiem szczerze - było dziwnie...
Ślub 5 min, życzenia 5 min i przeszliśmy na kotleta do sali obok..

No i przyjdą tylko osoby zaproszone na samo wesele czy obiad. Bo jakoś tak głupio dać komuś zawiadomienie o ślubie, ta osoba przyjdzie i po kilku minutach ją spławić bo idziemy jeść obiad
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 00:38   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
a po wszystkim poszłam do urzędu sama z mężem, żeby podpisać akt ślubu. I niczego nie żałuję
Bez świadków? Wydaje mi się, że protokół zawarcia związku małżeńskiego podpisują także świadkowie.

shaylla zwróciła uwagę na ważną kwestię - osoby powiadomione o ślubie ale nie zaproszone na wesele poczują się dziwnie, jak zbędni i niechciami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-06-03 o 00:40
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 07:56   #9
Jacek5G
Przyczajenie
 
Avatar Jacek5G
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 20
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Ale jeśli nie bierzesz ślubu kościelnego to jak inaczej to zrobić. Lepiej powiadomić i napisać że to tylko ślub cywilny. Można poinformować i wtedy kto chce ten przyjdzie.
Jacek5G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 08:48   #10
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Bez świadków? Wydaje mi się, że protokół zawarcia związku małżeńskiego podpisują także świadkowie.

shaylla zwróciła uwagę na ważną kwestię - osoby powiadomione o ślubie ale nie zaproszone na wesele poczują się dziwnie, jak zbędni i niechciami.

Cywilny brałam w Niemczech, tam świadkowie nie są potrzebni.

Chcieliśmy ślub w niedużym gronie najbliższych krewnych i najlepszych przyjaciół, więc problemu z powiadomieniami nie było, bo i tak nikt ich nie dostał.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:40   #11
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Jacek5G Pokaż wiadomość
Ale jeśli nie bierzesz ślubu kościelnego to jak inaczej to zrobić. Lepiej powiadomić i napisać że to tylko ślub cywilny. Można poinformować i wtedy kto chce ten przyjdzie.
Jeśli ślub bierzesz w sali ślubów lub innej lokalizacji, która nie jest miejscem wesela, to jest dokładnie jak z kościołem. Przychodzą na ceremonię zainteresowani, składają życzenia. I potem część gości z para młodą jedzie na wesele.

A tak goście złożą życzenia i potem para młoda wraz z gośćmi będą stali i czekali, aż sobie ci niezaproszeni na wesele wreszcie pójdą? A najgorzej, jak się dalsza ciotka niezaproszona zagada z zaproszoną ciotką. I co? Przerwać im rozmowę: "proszę wyjść, bo chcemy zacząć wesele"?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-06-03 o 18:41
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 09:33   #12
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jeśli ślub bierzesz w sali ślubów lub innej lokalizacji, która nie jest miejscem wesela, to jest dokładnie jak z kościołem. Przychodzą na ceremonię zainteresowani, składają życzenia. I potem część gości z para młodą jedzie na wesele.

A tak goście złożą życzenia i potem para młoda wraz z gośćmi będą stali i czekali, aż sobie ci niezaproszeni na wesele wreszcie pójdą? A najgorzej, jak się dalsza ciotka niezaproszona zagada z zaproszoną ciotką. I co? Przerwać im rozmowę: "proszę wyjść, bo chcemy zacząć wesele"?
DOkładnie o to mi chodziło.
Na tym ślubie, na którym byłam byli tylko zaproszeni na całość. Żadne zawiadomienia nie zostały wysłane, nie było nawet żadnych znajomych (oprócz tych bliższych zaproszonych na wesele).
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:21   #13
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Ja robiłam małe wesele, bo miałam mały budżet, więc nie zaprosiłam swoich bliskich koleżanek na wesele.
Ale były tak miłe, że wpadły na samą ceremonię ślubu w USC.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 07:50   #14
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ja robiłam małe wesele, bo miałam mały budżet, więc nie zaprosiłam swoich bliskich koleżanek na wesele.
Ale były tak miłe, że wpadły na samą ceremonię ślubu w USC.
No właśnie. Ja w ogóle nie zapraszałam znajomych, bo robiłam tylko obiad dosłownie dla najbliższej rodziny - rodzice + rodzeństwo. Ale do kościoła przyszło sporo znajomych, dalszej rodziny etc co było naprawdę bardzo miłe.
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 17:10   #15
Parabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Uczestniczyłam w takim ślubie i było dramatycznie. Ślub w plenerze, przed salą. Wszyscy goście na stojąco, bo poza tymi dla PM nie było krzeseł, a że gości było prawie stu, nikt nic nie widział, w efekcie czego niektórzy nie zauważyli nawet gdy było już po ceremonii. Do tego muzyka z odtwarzacza, tragedia.

Ja osobiście postawiłam na ślub w Urzędzie, bo akurat jest całkiem ładny, są krzesła dla wszystkich i zatrudniony pan gra na fortepianie, więc jest całkiem miło Niemniej nie dziwię się, jeśli ktoś nie chce ślubu w USC, w końcu wszyscy wiemy, jak te wnętrza potrafią wyglądać :/ Trzeba taką decyzję na pewno dobrze przemyśleć i zorientować się czy lokal w którym robimy wesele na pewno podoła.
Parabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 21:08   #16
marcela_ska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 14
Dot.: Ślub cywilny na sali weselnej...

Spoko patent pewnie - czemu właściwie??? byłam nawet świadokowa na takim weselu. Wszystko w jednym miejscu. Chociaz ta para akurat i tak nie miała daleko bo robili w glamour na wrocławskim rynku a doslownie kilka kroków dalej jest urząd stanu. No ale chcieli, wiec im zorgnizowali. Z dekoracja nie bylo problemu. Wszedzie bylo pelno zywych kwiatów - mega pachniało bratkami! Inaczej, ale z impetem
marcela_ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-22 22:08:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.