Mamy Marzec 2020 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-25, 08:47   #2551
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
To u mnie na badaniu dziecko było wyjątkowo grzeczne albo spało,bo wszystko od razu mógł zmierzyć, idealnie było ułożone, tylko dalej nie wiem jaka płeć, może w poniedziałek się dowiem
Ja wczoraj wizytowałam ale utwierdziłam się tylko w przekonaniu że te wizyty u mojego gina mają jedynie na celu ogolne oględziny i wypisanie l4. Ginekolog powiedział że na tym "gównianym sprzęcie" to do końca ciąży płci mi nie poda

Dobrze że na genetyczne chodzę gdzie indziej
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 08:57   #2552
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj wizytowałam ale utwierdziłam się tylko w przekonaniu że te wizyty u mojego gina mają jedynie na celu ogolne oględziny i wypisanie l4. Ginekolog powiedział że na tym "gównianym sprzęcie" to do końca ciąży płci mi nie poda

Dobrze że na genetyczne chodzę gdzie indziej
Haha
To ja z tego wszystkiego,jak powiedział na prenatalnym,że wszystko jest ok,byłam tak przejęta,że zapomniałam zapytać czy w ogóle coś widać,jeśli chodzi o płeć
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 09:03   #2553
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Przez to wizyty odbierają mi przyjemność, bo nawet nie jestem w stanie zobaczyć mojego dziecka. W pierwszej ciąży było tak magicznie aż chciało się chodzić ale tyle poszło $$$ że wolę chyba się przemęczyć i te $$ zainwestować w dziecko. Za to na genetycznych tak wszystko pięknie widać że mógłby mnie tak badać cały dzień
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 09:16   #2554
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Haha
To ja z tego wszystkiego,jak powiedział na prenatalnym,że wszystko jest ok,byłam tak przejęta,że zapomniałam zapytać czy w ogóle coś widać,jeśli chodzi o płeć
Miałam tak samo z tych emocji zapomniałam spytać lekarka sama na koniec powiedziała, że na kolejnych wizytach postara się coś więcej powiedzieć. Mam to szczęście, że moja ginekolog ma certyfikat FMF i robi też prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 09:21   #2555
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Miałam tak samo z tych emocji zapomniałam spytać lekarka sama na koniec powiedziała, że na kolejnych wizytach postara się coś więcej powiedzieć. Mam to szczęście, że moja ginekolog ma certyfikat FMF i robi też prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja właśnie tak miałam w pierwszej ciąży że mój lekarz miał FMF. Niesamowity komfort, każda wizyta była tak dokładna że aż miło.
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 09:28   #2556
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj wizytowałam ale utwierdziłam się tylko w przekonaniu że te wizyty u mojego gina mają jedynie na celu ogolne oględziny i wypisanie l4. Ginekolog powiedział że na tym "gównianym sprzęcie" to do końca ciąży płci mi nie poda

Dobrze że na genetyczne chodzę gdzie indziej
Dlatego ja chodzę i na NFZ i prywatnie. Na NFZ niby robi mi USG, ale jakoś nie mam zaufania (pomimo, że wszystko potwierdza się na wizytach prywatnie). No i jeszcze ani razu nie badał mi szyjki a prywatnie na każdej wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 09:32   #2557
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dlatego ja chodzę i na NFZ i prywatnie. Na NFZ niby robi mi USG, ale jakoś nie mam zaufania (pomimo, że wszystko potwierdza się na wizytach prywatnie). No i jeszcze ani razu nie badał mi szyjki a prywatnie na każdej wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też prywatnie z tym że z pakietu PZU dlatego kiedyś pisałam że prywatnie a prywatnie też może być ogromna różnica

ehh... trudno
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 09:47   #2558
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

A ja sie martwie ,ze moze cos bylo nie tak.... i ten nie chcial mowic bo byl tylko na zastepstwie .
K

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 10:07   #2559
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez monika21121984 Pokaż wiadomość
A ja sie martwie ,ze moze cos bylo nie tak.... i ten nie chcial mowic bo byl tylko na zastepstwie .
K

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie masz szans by umowic sie do innej kliniki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 13:36   #2560
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny a jak wasze brzuszki, widac juz ciaze ? Ja powiem szczerze, ze rano nie widze zadnego, lakko sie uwypukla w ciagu dnia, ale tak to nie widze zadnej roznicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 14:25   #2561
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez monika21121984 Pokaż wiadomość
A ja sie martwie ,ze moze cos bylo nie tak.... i ten nie chcial mowic bo byl tylko na zastepstwie .
K

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro masz wizytę czy za tydzień w czwartek?
Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wasze brzuszki, widac juz ciaze ? Ja powiem szczerze, ze rano nie widze zadnego, lakko sie uwypukla w ciagu dnia, ale tak to nie widze zadnej roznicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam brzuch jak po obiedzie, z boku nie widać, że jestem w ciąży mieszczę się we wszystkie ubrania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 14:36   #2562
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wasze brzuszki, widac juz ciaze ? Ja powiem szczerze, ze rano nie widze zadnego, lakko sie uwypukla w ciagu dnia, ale tak to nie widze zadnej roznicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już myślałam, że tylko ja mam takie rozterki

U mnie niby brzuch jest lekko wypukły, ale dalej mieszczę się we wszystkie ubrania, a do tego do kilku dni znowu mogę leżeć na brzuchu. Wcześniej czułam dyskomfort i oczywiście zastanawiam się czy wszystko ok... We wtorek idę na wizytę, mam nadzieję, że wyjdę spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:28   #2563
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja jestem trochę dalej niż większość z was i u mnie brzuszek już widać. Szczególnie, że zawsze był płaski . Od jakiegoś tygodnia już na 90% jestem pewna, że czuje jak młody się rusza . I chyba mam bardzo ruchliwego dziecia, bo dość często mnie smyra w okolicach pępka .
No i niestety rozkłada mnie choroba. Leczę się herbata z sokami i cytryną no i nie wychodzę spod koca. Zgaga i ból gardła to najgorsze połączenie jakiego doświadczyłam
Jutro idę do gina na 8:30 to zapytam czy mogę coś jeszcze brać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:57   #2564
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też jestem już dalej i u mnie widać, tak jak pisałam na poprzedniej stronie ludzie z pracy zauważają. Na pocieszenie Wam powiem, że przez długi czas coś tam niby było widać, a w sumie niedawno, tak z dnia na dzień, pojawił się taki naprawdę widoczny brzuch. Sama nie wiem kiedy i jak
Lilith, zazdroszczę ruchów i życzę zdrowia
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2019-09-25 o 15:58
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 16:00   #2565
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Tak, trochę jak panieński
Cin cin bezalkoholowy jest super w zastępstwie szampana akurat z listą prezentów się nie spotkałam, oba baby shower na których byłam były organizowane dla bliskich osób i byłyśmy zorientowane w tym co przyszła mama już posiada lub co by chciała mieć (u nas baby shower to babska impreza), wiec zrzucałyśmy się na jeden konkretny prezent, który nie stanowił niezbędnej części wyprawki, ale był fajnym gadżetem, którego przyszła mama raczej w natłoku wszystkich rzeczy by nie kupiła

Ja też mam cały czas wrażenie, że po prostu wyglądam jakbym się mocno najadła
Ale super zdecydowanie brzmi jak więcej zabawy i imprezki niż takie typowe baby shower na siedząco tutaj.

Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Moj lekarz pokazał mi mój pełny pęcherz na usg i kazał w tej chwili do toalety bo właśnie przeszkadza mu to w badaniu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Od razu przypomniała mi sie moja ciąża w uk te konowały tez nie mogly zmierzyć przezierności bo źle ułożone dziecko
. Kazała mi skakać po korytarzu Moj lekarz jest naprawdę dobry i twierdzi ze zawsze jest jakiś sposób zeby wszystko zbadać . Ja prenatalne mialam przez brzuch i dopochwowo bo właśnie nie mógł wszystkiego zobaczyć .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Woow ale super i piękne dekoracje !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:59 ----------

Nie przesadzasz też bym się wściekła , moja rozgadała w rodzinie na szczęście nie mojej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki!

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
To u mnie na badaniu dziecko było wyjątkowo grzeczne albo spało,bo wszystko od razu mógł zmierzyć, idealnie było ułożone, tylko dalej nie wiem jaka płeć, może w poniedziałek się dowiem
super!

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj wizytowałam ale utwierdziłam się tylko w przekonaniu że te wizyty u mojego gina mają jedynie na celu ogolne oględziny i wypisanie l4. Ginekolog powiedział że na tym "gównianym sprzęcie" to do końca ciąży płci mi nie poda

Dobrze że na genetyczne chodzę gdzie indziej
O kurcze, dobrze że dziecko widzi


Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wasze brzuszki, widac juz ciaze ? Ja powiem szczerze, ze rano nie widze zadnego, lakko sie uwypukla w ciagu dnia, ale tak to nie widze zadnej roznicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja testuję dobre wychowanie innych brzuch mi widać zdecydowanie, ale że ogólnie mam nadprogramowe kg to nikt nie pyta ani nie gratuluje na wypadek gdybym rzeczywiście tylko przytyła haha. Ale spoko, nie przeszkadza mi to. Jutro wizyta bez usg, ale ciesze się, że usłyszę serduszko bo ostatnio się wstrzymuję z domowym dopplerem. Ja ruchy czułam dokładnie 3 razy teraz zjadłam owoce i mam nadzieję, że zostanę skopana
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 16:39   #2566
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Ale super zdecydowanie brzmi jak więcej zabawy i imprezki niż takie typowe baby shower na siedząco tutaj.


Dzięki!


super!


O kurcze, dobrze że dziecko widzi



ja testuję dobre wychowanie innych brzuch mi widać zdecydowanie, ale że ogólnie mam nadprogramowe kg to nikt nie pyta ani nie gratuluje na wypadek gdybym rzeczywiście tylko przytyła haha. Ale spoko, nie przeszkadza mi to. Jutro wizyta bez usg, ale ciesze się, że usłyszę serduszko bo ostatnio się wstrzymuję z domowym dopplerem. Ja ruchy czułam dokładnie 3 razy teraz zjadłam owoce i mam nadzieję, że zostanę skopana

Z wieloma aparatami usg obcowałam ale serio na tym to nawet moim okiem widać tyle co nic i serio nie wiem czy ten obraz można nazwać dzieckiem. Sprzęt sprzętem ale ten lekarz wiem że jest bardzo dobry a to nie jego wina że przychodnia zapewnia mu takie warunki więc muszę jakoś wytrzymać
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 16:47   #2567
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja też do przodu, bo 18 tydzień i brzuch widać. Nie mogę się przyzwyczaić, czuję się gruba po prostu. Ciąża nigdy nie była dla mnie pięknym stanem.
Zdenerwowałam się dziś, bo mój gin na urlopie i babka w rejestracji mi mówi, że moge rano próbować prosić innego gina o zwolnienie na 2 dni ale nie gwarantuje ze dostanę i może będę musiała mieć płatną wizytę i ogólnie same kłody pod nogi. Bez sensu. Jutro wiec jestem umowiona u lekarza 1 kontaktu i chcę go poprosić o to zwolnienie. On zawsze był życiowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 17:18   #2568
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Ja też do przodu, bo 18 tydzień i brzuch widać. Nie mogę się przyzwyczaić, czuję się gruba po prostu. Ciąża nigdy nie była dla mnie pięknym stanem.
Zdenerwowałam się dziś, bo mój gin na urlopie i babka w rejestracji mi mówi, że moge rano próbować prosić innego gina o zwolnienie na 2 dni ale nie gwarantuje ze dostanę i może będę musiała mieć płatną wizytę i ogólnie same kłody pod nogi. Bez sensu. Jutro wiec jestem umowiona u lekarza 1 kontaktu i chcę go poprosić o to zwolnienie. On zawsze był życiowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to, to! Też czuję się gruba. Jakoś tak wszyscy chcą pokazywać brzuch, a ja wolę go ukrywać. I jeszcze jak byliśmy na tym weselu, to kilka ciotek musiało mnie dotknąć w brzuch. Tak po prostu, bez pytania. Nie rozumiem tego. Przecież ja ledwo czuję ruchy, a one co chciały poczuć?
Jak znasz lekarza i mówisz, że życiowy to pewnie nie będzie problemu

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 17:24   #2569
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
O, to, to! Też czuję się gruba. Jakoś tak wszyscy chcą pokazywać brzuch, a ja wolę go ukrywać. I jeszcze jak byliśmy na tym weselu, to kilka ciotek musiało mnie dotknąć w brzuch. Tak po prostu, bez pytania. Nie rozumiem tego. Przecież ja ledwo czuję ruchy, a one co chciały poczuć?
Jak znasz lekarza i mówisz, że życiowy to pewnie nie będzie problemu

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
O to to juz kilka razy mialam sytuacje, ze ktos podchodzi I mnie glaszcze po brzuchu, ktorego wlasciwie nie ma, w ogole nie widac, ze jestem w ciazy. Dodatkowo sa to ludzie z pracy z ktorymi jestem raczej w bardzo kolezenskich stosunkach, wiec tym bardziej nie wiem co oni maja w glowach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 17:45   #2570
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
O to to juz kilka razy mialam sytuacje, ze ktos podchodzi I mnie glaszcze po brzuchu, ktorego wlasciwie nie ma, w ogole nie widac, ze jestem w ciazy. Dodatkowo sa to ludzie z pracy z ktorymi jestem raczej w bardzo kolezenskich stosunkach, wiec tym bardziej nie wiem co oni maja w glowach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nienawidzę tego dotykania brzucha :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:08   #2571
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Ja też do przodu, bo 18 tydzień i brzuch widać. Nie mogę się przyzwyczaić, czuję się gruba po prostu. Ciąża nigdy nie była dla mnie pięknym stanem.
Zdenerwowałam się dziś, bo mój gin na urlopie i babka w rejestracji mi mówi, że moge rano próbować prosić innego gina o zwolnienie na 2 dni ale nie gwarantuje ze dostanę i może będę musiała mieć płatną wizytę i ogólnie same kłody pod nogi. Bez sensu. Jutro wiec jestem umowiona u lekarza 1 kontaktu i chcę go poprosić o to zwolnienie. On zawsze był życiowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
O, to, to! Też czuję się gruba. Jakoś tak wszyscy chcą pokazywać brzuch, a ja wolę go ukrywać. I jeszcze jak byliśmy na tym weselu, to kilka ciotek musiało mnie dotknąć w brzuch. Tak po prostu, bez pytania. Nie rozumiem tego. Przecież ja ledwo czuję ruchy, a one co chciały poczuć?
Jak znasz lekarza i mówisz, że życiowy to pewnie nie będzie problemu

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
A już myślałam, że to ze mną coś nie tak, że denerwuje mnie takie mówienie nawet przez bliskich, że brzuch mi wywaliło wiem, że nikt nic nie ma złego na myśli, ale zawsze byłam szczupła i tak jak wy na razie czuję się po prostu grubo i trudno się przyzwyczaić.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:38   #2572
Sunnn91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 45
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cześć dziewczyny 😊 ja po raz pierwszy pisze w tym wątku. W sumie niedawno na niego wpadłam. Też mam termin na 1 połowę marca. Obecnie 16 tydz. I mam dylemat. Nie mówiłam jeszcze w pracy. Teraz w piątek chce się wybrać do szefa, bo jestem już po prenatalnych. Ale strasznie się denerwuje. Pracuje już w firmie prawie 2 lata, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej padło pytanie czy w najbliższym czasie planuje dzieci. Wtedy mówiłam, że nie. Byli na etapie gdzie 2 dziewczyny poszły na l4 z powodu ciąży. Mam spoko szefów, firma nieduża ok 10 osób, rodzinna atmosfera. Ale bardzo obawiam się tej rozmowy, zwłaszcza, że zalezy mi na pracy 😔 jak to u Was było?
Sunnn91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:47   #2573
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Sunnn91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny 😊 ja po raz pierwszy pisze w tym wątku. W sumie niedawno na niego wpadłam. Też mam termin na 1 połowę marca. Obecnie 16 tydz. I mam dylemat. Nie mówiłam jeszcze w pracy. Teraz w piątek chce się wybrać do szefa, bo jestem już po prenatalnych. Ale strasznie się denerwuje. Pracuje już w firmie prawie 2 lata, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej padło pytanie czy w najbliższym czasie planuje dzieci. Wtedy mówiłam, że nie. Byli na etapie gdzie 2 dziewczyny poszły na l4 z powodu ciąży. Mam spoko szefów, firma nieduża ok 10 osób, rodzinna atmosfera. Ale bardzo obawiam się tej rozmowy, zwłaszcza, że zalezy mi na pracy 😔 jak to u Was było?
Witamy, mamy nadzieje że rozgościsz się na dłużej

Ja jak słyszę rodzinna atmosfera w pracy to jakoś kojarzy mi się z moją, niestety u mnie bez happy endu
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 19:26   #2574
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Sunnn91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja po raz pierwszy pisze w tym wątku. W sumie niedawno na niego wpadłam. Też mam termin na 1 połowę marca. Obecnie 16 tydz. I mam dylemat. Nie mówiłam jeszcze w pracy. Teraz w piątek chce się wybrać do szefa, bo jestem już po prenatalnych. Ale strasznie się denerwuje. Pracuje już w firmie prawie 2 lata, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej padło pytanie czy w najbliższym czasie planuje dzieci. Wtedy mówiłam, że nie. Byli na etapie gdzie 2 dziewczyny poszły na l4 z powodu ciąży. Mam spoko szefów, firma nieduża ok 10 osób, rodzinna atmosfera. Ale bardzo obawiam się tej rozmowy, zwłaszcza, że zalezy mi na pracy jak to u Was było?
Cześć

Pewnie też bym się stresowala bo taka już jestem ale myślę że jak szefostwo ok to nie będzie tak źle.
Głowa do gory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 19:29   #2575
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Sunnn91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny 😊 ja po raz pierwszy pisze w tym wątku. W sumie niedawno na niego wpadłam. Też mam termin na 1 połowę marca. Obecnie 16 tydz. I mam dylemat. Nie mówiłam jeszcze w pracy. Teraz w piątek chce się wybrać do szefa, bo jestem już po prenatalnych. Ale strasznie się denerwuje. Pracuje już w firmie prawie 2 lata, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej padło pytanie czy w najbliższym czasie planuje dzieci. Wtedy mówiłam, że nie. Byli na etapie gdzie 2 dziewczyny poszły na l4 z powodu ciąży. Mam spoko szefów, firma nieduża ok 10 osób, rodzinna atmosfera. Ale bardzo obawiam się tej rozmowy, zwłaszcza, że zalezy mi na pracy 😔 jak to u Was było?
hejka! Witamy
Czy to w ogóle jest legalne żeby pytać o planowanie rodziny? Nie przejmuj się, przecież nie musisz przepraszać za fakt bycia w ciąży i chęć planowania swojego życia Szef będzie musiał się z tym pogodzić i tyle!
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 19:59   #2576
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Sunnn91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny �� ja po raz pierwszy pisze w tym wątku. W sumie niedawno na niego wpadłam. Też mam termin na 1 połowę marca. Obecnie 16 tydz. I mam dylemat. Nie mówiłam jeszcze w pracy. Teraz w piątek chce się wybrać do szefa, bo jestem już po prenatalnych. Ale strasznie się denerwuje. Pracuje już w firmie prawie 2 lata, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej padło pytanie czy w najbliższym czasie planuje dzieci. Wtedy mówiłam, że nie. Byli na etapie gdzie 2 dziewczyny poszły na l4 z powodu ciąży. Mam spoko szefów, firma nieduża ok 10 osób, rodzinna atmosfera. Ale bardzo obawiam się tej rozmowy, zwłaszcza, że zalezy mi na pracy �� jak to u Was było?
Hej
Przede wszystkim pracodawca nie ma prawa Cię pytać o takie rzeczy i należy odmawiać udzielania odpowiedzi na takie pytania. Jeśli jesteś w wieku produkcyjnym to i tak powinni zakładać, że możesz być w ciąży. Nie przejmuj się i nie czuj winna, zwłaszcza że nie pracujesz tam miesiąc tylko jednak już trochę czasu.
Myślę, że ta rozmowa zawsze jest stresująca. Ja usłyszałam, że nie są wcale zdziwieni bo zakładają, że każda młoda kobieta może być w ciąży, a trochę nas w pracy jest pogratulowano mi i w sumie tyle.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:26   #2577
Sunnn91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 45
Dot.: Mamy Marzec 2020

Zapewne będę się udzielać w miarę możliwości 😊Dlaczego bez happy endu? Ja bym Jeszce poczekala, bo brzuszka jeszcze nie widać, mimo że mój zawsze był płaski... Ale nie chce żeby nagle ktoś się zorientował, wolę powiedzieć sama. Zresztą pracuje na stanowisku gdzie mam pod sobą ponad 200 ważnych klientów i to najgorszy problem kto to po mnie przejmie 😔
Sunnn91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:45   #2578
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Sunnn91 Pokaż wiadomość
Zapewne będę się udzielać w miarę możliwości 😊Dlaczego bez happy endu? Ja bym Jeszce poczekala, bo brzuszka jeszcze nie widać, mimo że mój zawsze był płaski... Ale nie chce żeby nagle ktoś się zorientował, wolę powiedzieć sama. Zresztą pracuje na stanowisku gdzie mam pod sobą ponad 200 ważnych klientów i to najgorszy problem kto to po mnie przejmie 😔
Moim zdaniem w takim przypadku lepiej powiedzieć wcześniej niż później, żeby dać pracodawcy możliwość zorganizowania zastępstwa. Ze względu na moje stanowisko powiedziałam wcześnie, jakoś w 8-9 tygodniu, ze względu na to, że akurat były wtedy planowane prace na najbliższe miesiące. Szczerze mówiąc nie wiem czy to zrobiło różnicę ale na Twoim miejscu załatwiłabym to w miarę szybko, bo jeśli pracodawca ma kręcić nosem to właśnie na fakt, że dowiaduje się późno i ma mało czasu na ogarnięcie sytuacji zanim pójdziesz na zwolnienie.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:54   #2579
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Sunnn91 witaj tym bardziej powinnaś powiedzieć wcześniej,żeby ewentualnie kogoś znaleźli, przeszkolili..
Ile kobiet tak ma,że się boi, czuje jakiś niepokój przed rozmową z szefem.. kobiety wpędza się w jakieś poczucie winy, tak nie powinno być
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 21:10   #2580
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Sunnn91 Pokaż wiadomość
Zapewne będę się udzielać w miarę możliwości Dlaczego bez happy endu? Ja bym Jeszce poczekala, bo brzuszka jeszcze nie widać, mimo że mój zawsze był płaski... Ale nie chce żeby nagle ktoś się zorientował, wolę powiedzieć sama. Zresztą pracuje na stanowisku gdzie mam pod sobą ponad 200 ważnych klientów i to najgorszy problem kto to po mnie przejmie
Powiedzialam od razu to byl chyba 6tydzien za chwile sie rozchorowalam dostalam 1 zwolnienie i oczywiscie obraza ze zostawilam ich z dnia na dzien a przeciez mialam pracowac jak najdluzej,ze nie zdazyli nikogo znalezc na moje miejsce. Potem kontynuowalam zwolnienie bo ciagle bylo cos zle. Wiecznie musialam dzwonic do zusu dlaczego nie mam wyplaty jak sie pozniej okazalo pracodawca zapomnial o czasie wyslac jakis tam dokumentow. Pozniej glupie docinki typu jak przynioslam wniosek o macierzynski ze " za pozno przynosze papiery ze jak by chcial mi narobic problemow to moglby mnie teraz zwolnic" Dobra kolezanka mi doniosla ze ktos sie pytal o mnie szefa kiedy wracam a on na forum odpowiedzial ta pani juz u nas nie pracuje. Cyrk jakich malo.

Nie stresuj sie tym co pisze. Idz do szefa i powiedz wprost niech wiedza na czym stoja a to jak zareaguja bedzie swiadczyc tylko o nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.