Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 15:53   #331
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie wiem.
Osobiście uważam, że aborcja powinna być legalna na życzenie do 12 t.c. Ale to nie jest temat na ten wątek akurat.

Dalej jednak sądzę, że zmuszanie matki do donoszenia płodu, który po narodzeniu będzie żyć kilka godzin/dni jest okrucieństwem. Tak wobec matki, jak wobec przyszłego noworodka.
Ale ja wiem bo czytałam o tym wczoraj.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 16:01   #332
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Ogólnie wcale nie jest tak że aborcja jest co raz bardziej liberalna a USA też w niektórych stanach leży na biurkach projekt zaostrzający to prawo.
Oczywiście, świat się radykalizuje. Co wcale nie znaczy, że to dobry kierunek.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 16:06   #333
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oczywiście, świat się radykalizuje. Co wcale nie znaczy, że to dobry kierunek.
Czy ja wiem. Zależy od państwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 16:08   #334
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oczywiście, świat się radykalizuje. Co wcale nie znaczy, że to dobry kierunek.
A zdrugiej strony wszędzie się słyszy że kultura się liberalizuję.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 16:14   #335
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Spokojnie, podobno za 10-20 lat i tak ma nastąpić upadek ludzkości

https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 17:54   #336
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Chyba był taki projekt, jeśli się nie mylę. Całkowity zakaz aborcji. Na szczęście nie przeszedł z powodu protestów ("czarne poniedziałki"). Niemniej ta groźba nadal jest realna.

Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby żywą istotę skazywać na życie w bólu i cierpieniu (nawet przez te kilka godzin/dni po urodzeniu) a matkę zmuszać, by patrzyła na te cierpienia.

Nic. Ide o zaklad, ze nawet sie nie pochylili nad tematem i nie wiedza ze sa takie wady. Albo ze 80% dzieci z ZD ma tez powazne wady innych narzadow,glownie chyba serca.


Po prostu maja w glowie takie czarno biale nie zabijaj i zero glebszej refleksji.
Zwlaszcza takiej ze zakaz aborcji nie sprawi ze aborcji bedzie mniej. On to zepchnie do podziemia/za granice i tyle.



Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Spokojnie, podobno za 10-20 lat i tak ma nastąpić upadek ludzkości

https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8

Kurcze nie mam czasu obejrzec calego a rozumiem,ze smieszne?


Ja sie naprawde boje konca ludzkosci przez katastrofe klimatyczna (
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 18:19   #337
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

No właśnie, że nie bardzo śmieszne.
Jak się to ogląda to w miarę logiczne.....
Brrrrr. Mam nadzieję, że to się nie zdarzy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 20:39   #338
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Mnie np. Trochę dziwi takie... Gloryfikowanie (?) chorób. Tzn, nie dokładnie o to słowo mi chodziło, ale dziś przeczytałam, że zespół downa to nie choroba, tylko urozmaicenie biologiczne.
No... Nie bardzo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 21:03   #339
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No właśnie, że nie bardzo śmieszne.
Jak się to ogląda to w miarę logiczne.....
Brrrrr. Mam nadzieję, że to się nie zdarzy.

obejrzlam kilka minut i sie zmartwilam, to jest to czego sie boje wlasnie
denerwuje mnie wlasnie ze najbogatsi ludzie swiata,wlasciciele wielkich firm i politycy udaja ze problemu nie ma-oni tez przed nim nie uciekna..



Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mnie np. Trochę dziwi takie... Gloryfikowanie (?) chorób. Tzn, nie dokładnie o to słowo mi chodziło, ale dziś przeczytałam, że zespół downa to nie choroba, tylko urozmaicenie biologiczne.
No... Nie bardzo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Ja tez nie rozumiem tego podejscia. To tragedia i tyle. Jesli ktos kogo to spotkaloo podchodzi do tego pozytywnie i z humorem to super. Ja zqawsze podziwialam s hawkinga. Natomiast wciaz jest to CHOROBA, niekorzystna mutacja i nic pozadanego, raczej pech nad pechy
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 22:37   #340
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mnie np. Trochę dziwi takie... Gloryfikowanie (?) chorób. Tzn, nie dokładnie o to słowo mi chodziło, ale dziś przeczytałam, że zespół downa to nie choroba, tylko urozmaicenie biologiczne.
No... Nie bardzo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Mysle ze to taki sposob radzenia sobie z ta tragedią która ludzi spotyka
Wiesz jak cos nazwiesz ładnie to im sie mniej brzydkie wydaje
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 07:07   #341
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
obejrzlam kilka minut i sie zmartwilam, to jest to czego sie boje wlasnie
denerwuje mnie wlasnie ze najbogatsi ludzie swiata,wlasciciele wielkich firm i politycy udaja ze problemu nie ma-oni tez przed nim nie uciekna..
Prawdopodobnie uciekną. Są teorie, że najbogatsze społeczeństwa zwyczajnie się zamkną i będą spokojnie żyć dzięki najnowszym technologiom. Reszta będzie biegać z siekierami 'za murem' i bić się o szklankę wody. Postuluje się nawet specjacje (czyli podzielenie na dwa nowe) gatunku ludzkiego, ale my już raczej tego nie zobaczymy.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 08:18   #342
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mnie np. Trochę dziwi takie... Gloryfikowanie (?) chorób. Tzn, nie dokładnie o to słowo mi chodziło, ale dziś przeczytałam, że zespół downa to nie choroba, tylko urozmaicenie biologiczne.
No... Nie bardzo.
Gdzie przeczytałaś?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:29   #343
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Chyba był taki projekt, jeśli się nie mylę. Całkowity zakaz aborcji. Na szczęście nie przeszedł z powodu protestów ("czarne poniedziałki"). Niemniej ta groźba nadal jest realna.

Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby żywą istotę skazywać na życie w bólu i cierpieniu (nawet przez te kilka godzin/dni po urodzeniu) a matkę zmuszać, by patrzyła na te cierpienia.
Też tego nie rozumiem. I cieszę się, ze mnie to nie spotkało.
Nie dziwi mnie też, że nielegalna aborcja ma się świetnie.

Współczuję wszystkim rodzicom którzy musieli cierpieć z tego powodu.
Bo czesto jest tak, ze takie sprawy stają się medialne. Przykład takiego zachowania dr Chazana który odmówił aborcji. Sprawa medialna i matka nie mogła juz dokonać aborcji nieleganie ludzi ta sprawa podzieliła, śledzili ją.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:32   #344
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Nie wiem czy rozpatrtyanie moich granic w kazdym pojedynczym przypadku ma sens.


Ogolnie jesli cos da sie wyleczyc i ktos nie przekaze tego potomstu to ok. Ale jesli wyleczyc sie nie da tylko miesiacami/latami przytrzymuje sie przy zyciu na sile to nie ok jak dla mnie.


Poza tym aborcja dotyczy tez czesto wad letalnych np bezczaszkowia,bezmozgowia . Czy zwolennicy prolife tez uwazaja ze kobieta powinna sie mezczyc zeby jej dziecko pozylo kilka godzin, nomoze 3 dni w porywach?
Oni chyba tak wlasnie uwazaja. Nie wolno przerwac zycia bez wzgledu na okolicznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 09:27   #345
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Gdzie przeczytałaś?
No przecież gdzieś na fejsie, a nie w żadnych badaniach naukowych

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 10:01   #346
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mnie np. Trochę dziwi takie... Gloryfikowanie (?) chorób. Tzn, nie dokładnie o to słowo mi chodziło, ale dziś przeczytałam, że zespół downa to nie choroba, tylko urozmaicenie biologiczne.
No... Nie bardzo.
To wynika z tego, że sama definicja choroby uległa/ulega zmianie. Dawniej to słowo oznaczało po prostu niechciany stan organizmu, coś, co powinno się leczyć. Ale np. bezpłodność dla jednej osoby jest przekleństwem, dla drugiej błogosławieństwem—jedni udrażniają jajowody, a inni je specjalnie podwiązują. Tak samo niesłyszący często czują się zupełnie zdrowi—to nie z nimi jest problem, tylko z resztą społeczeństwa, która ustawiła sobie świat pod swoje możliwości. Z perspektywy osoby, która widzi tetrachromatycznie, większość ludzi jest chora, bo widzi mniej kolorów. Z perspektywy osoby z polidaktylią większość osób jest chora, bo nie ma dość palców, by tak efektywnie grać na pianinie. Więc jak to jest, czy to stan większości ludzi definiuje stan zdrowia? Czyli gdyby większość ludzi miała ZD, to nie byłby on chorobą? No i tu leży cały problem.

Więc nie nazwałabym tego gloryfikowaniem, tylko językowym odchodzeniem od nazywania pewnych ludzi "nieprawidłowymi", "popsutymi", "nienormalnymi", bo to z tym kojarzy się słowo "choroba".

Zanim ktoś się doczepi, że brakuje źródeł: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1299105/
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:23   #347
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To wynika z tego, że sama definicja choroby uległa/ulega zmianie. Dawniej to słowo oznaczało po prostu niechciany stan organizmu, coś, co powinno się leczyć. Ale np. bezpłodność dla jednej osoby jest przekleństwem, dla drugiej błogosławieństwem—jedni udrażniają jajowody, a inni je specjalnie podwiązują. Tak samo niesłyszący często czują się zupełnie zdrowi—to nie z nimi jest problem, tylko z resztą społeczeństwa, która ustawiła sobie świat pod swoje możliwości. Z perspektywy osoby, która widzi tetrachromatycznie, większość ludzi jest chora, bo widzi mniej kolorów. Z perspektywy osoby z polidaktylią większość osób jest chora, bo nie ma dość palców, by tak efektywnie grać na pianinie. Więc jak to jest, czy to stan większości ludzi definiuje stan zdrowia? Czyli gdyby większość ludzi miała ZD, to nie byłby on chorobą? No i tu leży cały problem.

Więc nie nazwałabym tego gloryfikowaniem, tylko językowym odchodzeniem od nazywania pewnych ludzi "nieprawidłowymi", "popsutymi", "nienormalnymi", bo to z tym kojarzy się słowo "choroba".

Zanim ktoś się doczepi, że brakuje źródeł: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1299105/
Ale to jest chorova,jest to odchylenie od normy ,mutacja genow
Nie ważne jak to nazwiesz to zespol Downa czy brak rąk to nie jest norma
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:44   #348
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Leworęczność także jest odchyleniem od normy. Ale nikt tego chorobą nie nazywa, prawda? Przynajmniej już nie, bo dawniej różnie z tym bywało.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 13:18   #349
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Leworęczność także jest odchyleniem od normy. Ale nikt tego chorobą nie nazywa, prawda? Przynajmniej już nie, bo dawniej różnie z tym bywało.



Osoba leworęczna jest tak samo sprawna i zdolna do _samodzielnego_ życia (we w miarę naturalnych warunkach, czyli byłaby kiedyś w stanie polować, uprawiać, siać, wykonywać narzędzia, zobaczyć, usłyszeć, walczyć z drapieżnikiem/napastnikiem, znaleźć drogę do domu, odróżnić jadalne od niejadalnego itp.) jak praworęczna + nie wpływa to na jej zdolność do prokreacji.
Bo jednak naturalna płodność, jest wyznacznikiem dobrego stanu zdrowia i kondycji dojrzałego osobnika.


Myślę, że to jest chyba najlepszy wyznacznik pojęcia zdrowia, dający tez pole do nie mających większego znaczenia odchyleń a nie w punkt: zdolność do samodzielnego życia, prokreacji i zdolności odchowania _zdrowego_ potomstwa.


przy czym chciałabym być dobrze zrozumiana, że chodzi mi o fizyczne i psychiczne zdolności organizmu, a nie np. sugerowanie, ze świadome ubezpłodnienie jest stanem chorobowym.
jest okaleczeniem/zablokowaniem funkcji organizmu, ale ten organizm albo byłby albo nie , zdolny do prokreacji gdyby nie to okaleczenie/zablokowanie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 13:47   #350
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Osoba leworęczna jest tak samo sprawna i zdolna do _samodzielnego_ życia (we w miarę naturalnych warunkach, czyli byłaby kiedyś w stanie polować, uprawiać, siać, wykonywać narzędzia, zobaczyć, usłyszeć, walczyć z drapieżnikiem/napastnikiem, znaleźć drogę do domu, odróżnić jadalne od niejadalnego itp.) jak praworęczna + nie wpływa to na jej zdolność do prokreacji.
Bo jednak naturalna płodność, jest wyznacznikiem dobrego stanu zdrowia i kondycji dojrzałego osobnika.


Myślę, że to jest chyba najlepszy wyznacznik pojęcia zdrowia, dający tez pole do nie mających większego znaczenia odchyleń a nie w punkt: zdolność do samodzielnego życia, prokreacji i zdolności odchowania _zdrowego_ potomstwa.


przy czym chciałabym być dobrze zrozumiana, że chodzi mi o fizyczne i psychiczne zdolności organizmu, a nie np. sugerowanie, ze świadome ubezpłodnienie jest stanem chorobowym.
jest okaleczeniem/zablokowaniem funkcji organizmu, ale ten organizm albo byłby albo nie , zdolny do prokreacji gdyby nie to okaleczenie/zablokowanie.
Czyli ludzie bezpłodni są chorzy, niepełnosprawni, zmutowani.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 13:50   #351
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Osoba leworęczna jest tak samo sprawna i zdolna do _samodzielnego_ życia (we w miarę naturalnych warunkach, czyli byłaby kiedyś w stanie polować, uprawiać, siać, wykonywać narzędzia, zobaczyć, usłyszeć, walczyć z drapieżnikiem/napastnikiem, znaleźć drogę do domu, odróżnić jadalne od niejadalnego itp.) jak praworęczna + nie wpływa to na jej zdolność do prokreacji.
Bo jednak naturalna płodność, jest wyznacznikiem dobrego stanu zdrowia i kondycji dojrzałego osobnika.


Myślę, że to jest chyba najlepszy wyznacznik pojęcia zdrowia, dający tez pole do nie mających większego znaczenia odchyleń a nie w punkt: zdolność do samodzielnego życia, prokreacji i zdolności odchowania _zdrowego_ potomstwa.


przy czym chciałabym być dobrze zrozumiana, że chodzi mi o fizyczne i psychiczne zdolności organizmu, a nie np. sugerowanie, ze świadome ubezpłodnienie jest stanem chorobowym.
jest okaleczeniem/zablokowaniem funkcji organizmu, ale ten organizm albo byłby albo nie , zdolny do prokreacji gdyby nie to okaleczenie/zablokowanie.
Zdarza sie ze kobiety w ciąży lub zaraz po chorują na raka. Sama znam taki przypadek, zajscie w ciaze naturalne, w ciąży nowotwór , dziewczyna zmarła.gdy dziecko miało 6 mcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:05   #352
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Nie zdecydowalabym sie urodzic chorego dziecka, bo, po pierwsze, nie chcialabym zeby cierpialo. Mam w swoim otoczeniu osobe, ktora choruje, mozna powiedziec, ze jest w stanie wegetatywnym i widze jej cierpienie. Po drugie, balabym sie, ze nie udzwigne tego ciezaru. Tutaj chodzi mi o ciezar nie tylko opieki, ale tez finansowy. Tym bardziej, ze urodzenie chorego dziecka pewnie wiazaloby sie z porzuceniem pracy.

Po trzecie, sadze ze bym nie podolala. Moze to brzmiec zle, ale balabym sie, ze kiedys w przyszlosci znienawidze swoje wlasne dziecko za to, jak przez nie wyglada moje zycie.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:13   #353
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zdarza sie ze kobiety w ciąży lub zaraz po chorują na raka. Sama znam taki przypadek, zajscie w ciaze naturalne, w ciąży nowotwór , dziewczyna zmarła.gdy dziecko miało 6 mcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie mój lekarz od usg piersi chyba (już nie pamiętam, albo to gdzieś czytałam) mówił, że ciąża przyspiesza niektóre procesy nowotworowe.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:14   #354
michalina_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Tylko i wyłącznie aborcja wchodzi u mnie w grę. Nie chciałabym żeby moje dziecko( jak i zarówno ja) się męczyło. Po prostu...
michalina_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:19   #355
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez michalina_98 Pokaż wiadomość
Tylko i wyłącznie aborcja wchodzi u mnie w grę. Nie chciałabym żeby moje dziecko( jak i zarówno ja) się męczyło. Po prostu...
Najlepiej tak po prostu sobie wmówić że niepełnoprawność to ciągłe katorgie i tylko męczarnie.Jak ja nie lubię tego a w tym wątku aż razi od takiego generalizowania.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:22   #356
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Najlepiej tak po prostu sobie wmówić że niepełnoprawność to ciągłe katorgie i tylko męczarnie.Jak ja nie lubię tego a w tym wątku aż razi od takiego generalizowania.
Jak ja lubię takie myślenie życzeniowe i życie reklamami telewizyjnymi I " ja pracowałam, więc się znam" - aha, bo 4h dziennie poprzebywałaś z kimś, więc już wiesz, jak wygląda całe jego i jego bliskich życie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:25   #357
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87230787]Jak ja lubię takie myślenie życzeniowe i życie reklamami telewizyjnymi I " ja pracowałam, więc się znam" - aha, bo 4h dziennie poprzebywałaś z kimś, więc już wiesz, jak wygląda całe jego i jego bliskich życie.[/QUOTE]

Nie ale takie gadanie że każda taka osoba to chodząca jest szczytem głupoty i poniekąd tłumaczeniem sobie swojej decyzji bo tak wygodnie.

Osoby on mają inne priorytety niż dorośli i co innego ich cieszy o czym chyba mało wie.Jak się mierzy swoją miarą zadowolenie z życia z perspektyw osoby zdrowej no to takie są efekty.Myślę że terapuetki mogły by coś na ten tema powiedzieć.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-07 o 14:28
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:32   #358
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Nie ale takie gadanie że każda taka osoba to chodząca jest szczytem głupoty i poniekąd tłumaczeniem sobie swojej decyzji bo tak wygodnie.

Osoby on mają inne priorytety niż dorośli i co innego ich cieszy o czym chyba mało wie.Jak się mierzy swoją miarą zadowolenie z życia z perspektyw osoby zdrowej no to takie są efekty.

Wybacz, ale dopóki nie zostaniesz stałym opiekunem takiej osoby, to masz zerowe prawo do decydowania o tym, czy ktoś może się tak tłumaczyć. Już widzę, jak zamieniasz swoje wygodne życie na opiekę i podcieranie tyłka i kapiącej śliny osobie, która być może nawet nie wie, kim jesteś.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:35   #359
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87230813]Wybacz, ale dopóki nie zostaniesz stałym opiekunem takiej osoby, to masz zerowe prawo do decydowania o tym, czy ktoś może się tak tłumaczyć. Już widzę, jak zamieniasz swoje wygodne życie na opiekę i podcieranie tyłka i kapiącej śliny osobie, która być może nawet nie wie, kim jesteś.[/QUOTE]

Skad wiesz czy się nie opiekowałam taką osobą?Dalej generalizujesz i dla ciebie niepełnoprawna osoba to roślina leżąca cały czas w łóżku.Brawo.Taka osobą także jest czółowiek bez ręki po rozszczepie kregosłupa i mnótwo innych chorób, które nie robią z człowieka rośliny.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-07 o 14:36
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:41   #360
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Skad wiesz czy się nie opiekowałam taką osobą?Dalej generalizujesz i dla ciebie niepełnoprawna osoba to roślina leżąca cały czas w łóżku.Brawo.
Skąd wiem? Bo wiedząc, jak wygląda życie z taką osobą, nie pisałabyś takich frazesów.
Ja wiem, jak wygląda opieka nad i w pełni niepełnosprawną osobą (właśnie w stanie wegetatywnym) i osobą sprawną umysłowo, ale niepełnosprawną fizycznie. Obie formy to po prostu poświęcenie życia tej osobie. Już widzę, jak wszyscy obrońcy życia lecą na złamanie karku, by posiedzieć z chorymi, 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku i tak przez 50 lat.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Skad wiesz czy się nie opiekowałam taką osobą?Dalej generalizujesz i dla ciebie niepełnoprawna osoba to roślina leżąca cały czas w łóżku.Brawo.Taka osobą także jest czółowiek bez ręki po rozszczepie kregosłupa i mnótwo innych chorób, które nie robią z człowieka rośliny.
No ale od początku tej dyskusji rozmawiamy o osobach ze znaczą niepełnosprawnością, często powodującą fizyczny ból osobom chorym, więc nie wiem, po co nagle wyskakujesz jak filip z konopi ze sprawnymi, radzącymi sobie ludźmi, chcesz sobie podbić ego czy co?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-16 22:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.